Esileht Ilu ja tervis süda terveks tunnistatud, aga ometi rinnus halb enesetunne

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: süda terveks tunnistatud, aga ometi rinnus halb enesetunne

olen 40aastane ja viimased seitse aastat on mul periooditi probleeme veidra ebamugavustundega rinnakus. asi algab täiesti üleöö. südame piirkonnas justkui surub ja rõhub, aeg-ajalt on siin-seal rinnakus veidrad valusad punktid. vahelööke on ka periooditi. nende aastate jooksul on mind korduvalt uuritud, viimati lõpetasin põhjalikud südameuuringud vähem kui aasta tagasi: tehti korduvalt EKGsid, holterit, südame ultraheli, koormusteste, isegi südame veresoonte röntgen. kõik tulemused on igati korras ja head – ei ole südamel leitud mingit ehituslikku viga, koormust talun ka hästi, ehkki olen täiesti spordikauge inimene, südame veresoonte lupjumist ei ole samuti. ühesõnaga arstid on mind terveks tunnistanud.

ometi on mul aastas paar korda, kus umbes 2-3 nädalat tunnen ennast südame piirkonnas halvasti. just selline ebamäärne surumistunne südame juures, valel närvivalu moodi valud vasakus kehapooles, mõnikord ka ülaseljas, kaelas ja õlas. vahel surisevad ka vasaku käe sõrmed. ja üleüldse kõik hädad on valdavalt vasakul pool. ei julge enam arstile minnagi, sest uuritud on ju põhjalikult, aga iga kord kaasneb nende sümptomitega ikkagi hirm, sest ebamugav on olla.

misasi ometigi annab sellist rõhuvat tunnet ja valuaistinguid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.12 16:36; 19.12 11:01; 19.12 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin samade kaebuste pärast taastusravi arstil, kes ütles, et närvivalu õlavöötmes ja kaelas annab ka valuaistinguid rinnakusse. Hästi mõjuvad veeprotseduurid, näiteks ujumine. Samuti peaks tegema sirutus- ja venitusharjutusi.

0
0
Please wait...
Postitas:

Sarnased sümptomid olid mu ühel pereliikmel ka aastaid. Käis korduvalt uuringutel. Uuriti südant, närve. Tehti igasuguseid teste ja tunnistati aga terveks. Koormust talus ka hästi. Lõpuks selgus ikkagi, et rütmihäired. Ja olid nii pikalt ravimatta, et olid päris tõsiseks muutunud. Täielik müstika kuidas sellest aru saamine arstidel nii kaua võttis.

0
0
Please wait...

veider on see, et need kaebused tulevad täiesti äkki. esinevad paar korda aastas, enamasti hilissügisel või kevadel,korraga kuni 3 nädalat jutti. suviti tunnen end hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.12 16:36; 19.12 11:01; 19.12 19:14;
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]veider on see, et need kaebused tulevad täiesti äkki. esinevad paar korda aastas, enamasti hilissügisel või kevadel,korraga kuni 3 nädalat jutti. suviti tunnen end hästi.[/tsitaat]
Tead see võib olla seotud ka söögitoru või mao probleemidega. Näiteks gastriit, refluks. Palu saatekirja gastroenteroloogile ehk “mõõga neelamisse”.
Mul on ka rinnakus valud (ka erinevates kohtades kuigi valdavalt siiski keskel, aeg-ajal lööb ka selga). Minul on gastriit.

0
0
Please wait...

[small]naeris kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tead see võib olla seotud ka söögitoru või mao probleemidega. Näiteks gastriit, refluks. Palu saatekirja gastroenteroloogile ehk “mõõga neelamisse”.
Mul on ka rinnakus valud (ka erinevates kohtades kuigi valdavalt siiski keskel, aeg-ajal lööb ka selga). Minul on gastriit.[/tsitaat]
magu on mul ka korduvalt kontrollitud ja pole mingit põletikku olnud. väike kalduvus refluksile küll on, sest lukuti ei sulgu korralikult, aga juba ammu pole kõrvetiste ega krooksudega probleemi olnud.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]naeris kirjutas:[/small]

magu on mul ka korduvalt kontrollitud ja pole mingit põletikku olnud. väike kalduvus refluksile küll on, sest lukuti ei sulgu korralikult, aga juba ammu pole kõrvetiste ega krooksudega probleemi olnud.[/tsitaat]

Refluksi voib podeda ka ilma krooksude ja k6rvetisteta. K6rvetised on yleyldse refluksi harv symptom. Loe netist p6hjalikult.

Närvilistel perioodidel kipubki refluks v6imust v6tma.

0
0
Please wait...
Postitas:

Vaata blogspot.com blogist kirjutist meditsiiniseiklusi

0
0
Please wait...
Postitas:

Ilmselt on tegemist kõrvetistega, mul oli aastaid täpselt sama mure – nii kaks korda aastas ca 2 nädalat. Kuna ma ei soovinud hakata refluksi ravimeid tarvitama, siis pöördusin alternatiivmeditsiini poole. Sain abi nõelravist ja tolle arsti poolt soovitatud Hiina toidulisanditest. Minul piisas 3st korrast ja sellest on nüüdseks peaaegu 4 aastat möödas ilma igasuguste kaebusteta. Soovitan sul samuti külastada näiteks Rene Bürklandi, ta on väga asjalik. Sellel rõhumistundel rinnus (tihti ka tüki tunne kurgus) on põhjuseks tihti liigne tundlikkus, emotsionaalsus, ärevus.

0
0
Please wait...
Postitas:

Samuti nagu eelnevad pakun välja refluksi. See võib olla ka täiesti ilma kõrvetistundeta (silent reflux). Annab tõesti just selliseid vaevusi.

Mis puudutab vasaku poole närvivalusid, siis soovitan kindlasti minna korraliku kiropraktiku juurde (med. ettevalmistusega). Sul võib olla mingi nt kaasasündinud selgroomuutus (väga paljudel on), või siis elu jooksul omandatud probleemid. Teravad “punktivalud” rinnakus on tingitud just selgroost tulevatest närvidest, mis jooksevad mööda roideid kuni rinnakuni. Hea kiropraktik võib sinuga imesid teha.

Nii et ma pakun välja, et võibolla on sul kaks erinevat häda, mis mõlemad annavad südamehädade laadseid sümptomeid. Kuna sul on süda väga põhjalikult uuritud, siis pane see mure hetkeks kõrvale ja võta need kaks asja sama põhjalikkusega ette.

0
0
Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Ilu ja tervis süda terveks tunnistatud, aga ometi rinnus halb enesetunne

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.