Esileht Imetamine Süda tilgub verd

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Süda tilgub verd

Postitas:

Keisrilõikega tuli ilmale 10 päeva tagasi mu 5kg poiss. Meditsiinilistel põhjustel ei saa ma talle rina anda. Seega piimasegu. Nüüd oleme seal maal- kus toidukogused peaks igapeäv 10ml võrra tõusma. Praegu oleme ühe korra toidukoguse juures,mis on 120ml. Ja vaevu saame selle sisse. – pool sööb pisike ära ja siis rahulikult, uimerdades saame selle ülejäänud sisse. Olen rahulik, gaasid tulevad ilusasti välja ja kooksub – aga ikkagi mingi hetkel laseb väääks – palju välja.

Mina järjeldan sellest seda ,et ta ei jõua lihtsalt niiii palju süüa – sest ta on peale poolt toidukoguse saamist niii rahulik.  Aga mida ma siis peale hakkan? Kui peab olema toidukordasid 6-7 sellisel tital…ma peaks teda kogu aeg siis ärkvel hoidma. Kui arvestada 3 tunniseid toiduvahesid – siis tema oma tempoga saaks magada vaid kuskil poolteist tundi.  aga süda kisub rinnust välja.. kui pean teda üles sedasi äratama. LAsen tal tudida mõnikord 4 tundi.

eile käisime arsti juures ja … ta oli muidugi selleks ajaks oma sünnikaalu taastanud  -kuid arst ei olnud selles mõttes rahul, et ta oli 20g alakaalus. Kuidas ma siis nii öelda nuuman teda.. – kui tal vähesemast saab kõht täis??? Süda tilgub verd.. – teades ,et igapäev peab toidukogust tõstma 10ml võrra.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki mõni imetamisnõustaja oskab juhendada pudeliga toitmist, kui olukorra üle vaatab. Äkki laps tõmbab õhku sisse või segab mingi diagnoosimata keeledida või on toitmisasendit vaja muuta või vaja muuta toitmisvahendeid või toita väiksema kogusega aga sagedamini. Variante on nii palju.

Ise pakuks esimese asjana, et äkki tõmbab süües õhku sisse. Siis aitaks peale poolt kogust krooksutamine, et õhk välja tuleks ja ülejäänud kogus ka sisse mahuks.

Pudeleid, lutte ja toimissüsteeme on tänapäeval nii palju valikuid. Võib-olla lastearsti nõuandeliinis osatakse midagi soovitada (nt S-kujuline pudel või suurema avaga lutt või pehmem lutt jne). Aga söömisel tekkivat olukorda peab nägema, muidu on võimatu midagi konkreetset soovitada.

Ise pidin näiteks imetamise ajal  nädala antibiootikume võtma ja sel ajal RPA-ga pudelist toitma ja krooksutama pidin nii RPA poole peal, kui ka siis kui rinda sai.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõsiselt see arst teeb järeldusi 20g pärast? Nupust nikastastanud on või?

Ja see toidu koguse asi ei tundu ka loogiline. Nii väikesel ei saa see nii suur olla ja et veel iga päev 10 ml suurendada.

Küsi kuskilt mingit teist arvamust.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minul küll on mõlemad rp lapsed, aga mõlema puhul oli tükk tegu söömisega. Kustutasid oma esimese nälja ja siis jäid magama. Siis ma näpsutasin põsest, kudistasin jne, et natuke veel sööks või siis andsingi rinda tund ja kauem. Sul lapsel nii suur sünnikaal, et ma väga ei muretseks veel. Kui pissib ja kakab ilusti, siis järelikult näljas ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vau, 5 kilo!!!

Meil läks ka selle kaalu asjaga algul üle kivide-kändude. Algul nagu võttis arsti sõnu alla normi (kui mõne muu maajao standardeid vaadata, siis jäi normi sisse, alama piiri peale – sündis väiksem laps ka, 3 kilo). Paar esimest nädalat võttis vähem juurde, ja siis järsku hakkas spurdi peal viskama – perearst vaatas ka seda kasvu kõverat ja imestas, et wtf, väga ilus.

Mul oli samuti paar nädalat nõnda, et muudkui istusin siis voodis ja pigem näksis rinnaotsas – mõnikord formulaga kiiremini täis sai, siis sain natuke puhata – samuti ka see aitas, et abikaasa toitis – sain ise välja päikese kätte natukeseks minna, pakkide järele jne.

Mõni päev oli lausa nii raske, et hakkasin hulluks minema. Sõi natuke iga tunni tagant (kasvuspurdile tavaline asi). Teinekord sõi tihti, sest kas ei saanud korraga kätte (mu tootlikkus oli madal) või uimerdas, kuna oli väsinud sellest näksimisest ise ka ehk.

Peale igat toidukorda üles ei viska, aga tundub, et viskab siis, kui liiga palju piima saab – jah, “surun” ise ka mõnikord juurde, kui tundub, et liiga vähe sõi. Võimalik, et ka sinul on see probleem hetkel, et toidad talle liiga palju sisse – beebid ei söö iga toidukord täpselt samapalju… Ja veel vähem toimub naturaalselt see, et mingi graafiku järgi toita saab (iga 2 või 3 tunni tagant jne).

Mul tundub toimivat nii, et juhindun selle järgi, kuidas beebi tahab – tema ju teab, kas tal on isu või ei ole. Mõnikord võib see muidugi kahjuks tähendadagi seda, et pead päris tihti valmis olema, et toita (ja formulat teha, pudeleid pesta jne koguaeg ka päris tüütu – siiralt loodan, et sul on keegi, kes sind selle köögipoolega aidata saab!)

Aga lohutada saab end sellega, et see on ajutine!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti arusaamatu,  miks arst käsib 5-kilost last iga hinna eest nuumata … Lapse kaal on ju nii korralik, ei ole tegemist alakaalulise titaga.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti arusaamatu, miks arst käsib 5-kilost last iga hinna eest nuumata … Lapse kaal on ju nii korralik, ei ole tegemist alakaalulise titaga.

Graafik on ette antud, suur sünnikaal ei tähenda veel seda, et vähem kasvada võiks…

Juhuslikult leidsin teemakohast lugemist ka:

https://www.nytimes.com/2020/04/17/parenting/growth-chart-accuracy.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vau, 120ml ja iga päev + 10ml???

Mu 5 kuune sööb 150ml korraga ja rohkem et jaksa. Ma ei suru ka sest juurde võtab okeilt. Enne uinumist suudan teinekord 180ml sisse sööta.

Aga vastsündinule tundub see ilmselgelt palju ju???

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teie arstil on aeg amet maha panna. Tal pole ilmselgelt korralikku väljaõpet 🙂

Mitte ükski 10-päevane ei suuda süüa 120ml. Ja jumala eest, miks sa seda 3h vahet jälgid. Anna ikka siis süüa kui ta küsib.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sündis tita sellise sünnikaaluga? Äkki diagnoosimata rasedusdiabeet?

Üks minu lastest sündis 4,5kg-sena ja kuigi ta oli rinnalaps, ei söönud ta alguses sugugi selliseid koguseid kui hiljem. Mu laps oli sündides priske (arst ignoreeris mu kõrgenenud veresuhkrut), aga magu ei olnud tal sellegipoolest nagu 2-3kuusel, kes 4,5 kg kaaluvad. Kuigi tema kaaluiive oli suur, isegi liiga suur, on meeles arstide sõnad, et tegelikult on veel normaalne, kui laps kahe nädalaga sünnikaalu tagasi jõuab.

Soovitan sul konsulteerida mõne teise arstiga. Lastearsti nõuandeliin on ka olemas, kuigi seal vastavad tavaliselt väga vanad inimesed ja toitmise osas võib kaasajal hariduse saanud arstidel olla parem arusaamine. Samas, mul on väga eakas perearst ja tema suhtumine beebi ja väikelapse toitmisesse on vägagi kaasaegne. Ühe erandiga, aga see ei puutu sellesse teemasse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisel suvel ITK imetamisnõustaja poolt saadud soovitused:

Esimene nädal söögikogus suureneb 10 ml kaupa. Sealt edasi päevane toidukogus arvutatakse kehakaal×0.15. Ehk 5000g kaaluv beebi peaks sööma 750 ml päevas. Kui beebi sööb 3h tagant peaks üks toidukord olema umbes 90-95 ml.

Ehk on abi. Nagu eelpool öeldud tasub ka lapse järgi vaadata. Ja neli tundi söögipausi lubati mul nii lastearsti kui imetamisnõustaja poolt, selle pärast nüüd küll muretsema ei pea 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisel suvel ITK imetamisnõustaja poolt saadud soovitused:

Esimene nädal söögikogus suureneb 10 ml kaupa. Sealt edasi päevane toidukogus arvutatakse kehakaal×0.15. Ehk 5000g kaaluv beebi peaks sööma 750 ml päevas. Kui beebi sööb 3h tagant peaks üks toidukord olema umbes 90-95 ml.

Ehk on abi. Nagu eelpool öeldud tasub ka lapse järgi vaadata. Ja neli tundi söögipausi lubati mul nii lastearsti kui imetamisnõustaja poolt, selle pärast nüüd küll muretsema ei pea ????

Tuleb meeles pidada, et need on keskmised. Minu kogemusel ei söö beebid iga kord sama palju ja täpselt valitud kellaaegadel. Kõikumised siia-sinna on normaalsed… Kasvu osas isegi nädalati, kuuti – vahepeal viskab rohkem, vahepeal vähem – lõpuks kasvukõverale märgitakse keskmine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti arusaamatu, miks arst käsib 5-kilost last iga hinna eest nuumata … Lapse kaal on ju nii korralik, ei ole tegemist alakaalulise titaga.

Nii ei saa nüüd küll võtta. Ka 5kilone laps peab sööma ja juurde võtma. 5kilone laps ei pruugi ka olla pontsu, võib lihtsalt olla suur laps, kes peab ka kasvamiseks sööma.

Küll olen nõus sellega, et toidukorrad ongi erinevad ja 20g pärast probleemi tekitamine ei ole normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Imetamine Süda tilgub verd