Esileht Ilu ja tervis Südame rütmihäired

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Südame rütmihäired

Postitas:

Tere

Kuidas eristada südame rütmihäired vatsakeste virvendusest?
Mul on viimane aasta kummalised südamelöögid. Nagu läheks rütmist välja virvendusega või siis on tunne,et süda teeks hästi sügavad löögid mitte tava rütmis. Üks aeglane sügav ja siis kiiremad kaks. Sellega kaasneb kerge hetkeline peapööritus või surve peas/kõrvas ja uimsus,justkui iiveldus,kuid sekunditeks.
Selline asi iga päev ja mitu korda päevas. Hakkab lausa häirima juba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.05 20:10; 15.05 21:47; 16.05 22:32; 16.05 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vatsakesed virvendavad, siis sa sured ära. Ei ole erilist eksimise võimalust.

Ok, kui norimine kõrvale jätta, siis ilmselt mõtlesid sa kodade virvendusarütmiat. Ilma EKG-ta ei olegi võimalik seda lihtsalt lisalöökidest eristada. Sinul on ilmselt lihtsalt lisalöögid. Muid sümptome kujutad sa endale ette, sest lisalöögid ja ka kodade virvendusarütmia ei põhjusta selliseid sümptome.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vaid oleks see nii,et kujutan ette. Olen 39a naine ja eeldatavasti terava mõistusega ????
Päris pearinglust ja survet ei saa iga päev ette kujutada, mitu korda päevas lausa. Paraku sellised asjad kaasnevad. Kestvus väga lähike,kuid väga selgelt tajutav. Nagu hakkaks minestama või midagi sellist. Kestvus 2-3 sekundit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.05 20:10; 15.05 21:47; 16.05 22:32; 16.05 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Info tromboos.ee lehelt:

Kodade virvenduse tunnused on järgmised:
Pulss on kiire, pekslev, lainetav või liiga aeglane
Pulss on ebaregulaarne aga vahel võib olla ka regulaarne
Südamekloppimine
Õhupuudus tunne
Segadusseisund
Pearinglus või uimasus
Minestustunne
Väsimus
Pane tähele: sümptomid võivad tekkida äkki ja kaduda kiirelt, sest kodade virvendus võib tekkida ja mööduda iseenesest.

Kuulates südant kuuldetorude ehk stetoskoobiga, on südamelöögid ebaregulaarsed, sageli kiired. Pulsi katsumisel on see kiire, ebaregulaarne või mõlemat. Normaalne südame löögisagedus on 60 – 100 korda minutis, kuid kodade virvenduse/laperduse korral on see sageli 100 – 175. Vererõhk võib olla normaalne või madal.

EKG-l on näha kodade virvendus või laperdus. Haiguse diagnoosimiseks võib vajalikuks osutuda 24h kestev südamerütmi monitooring (Holter-monitooring), kuna kodade virvendus/laperdus ei pruugi olla püsivad vaid tekkida aeg-ajalt.

Mõnedel juhtudel on kodade virvenduse korral vajalik kiire ravi, et taastada normaalne siinusrütm. Selleks kasutatakse elektrilist kardioversiooni või medikamentosset kardioversiooni (veeni kaudu süstitavaid ravimeid, nt. propafenoon, amiodaroon, flekainiid).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kui vaid oleks see nii,et kujutan ette. Olen 39a naine ja eeldatavasti terava mõistusega ????
Päris pearinglust ja survet ei saa iga päev ette kujutada, mitu korda päevas lausa. Paraku sellised asjad kaasnevad. Kestvus väga lähike,kuid väga selgelt tajutav. Nagu hakkaks minestama või midagi sellist. Kestvus 2-3 sekundit.

Eeldatavasti oled sa ka juba arsti juures käinud ja seal teada saanud, et mingit patoloogiat südame-versoonkonna osas ei esine. Viga peab siis olema mujal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viinasokkide asemel tee viirpuuekstraktisokke. Ja kui ikka ei mõju siis vala kurgust alla kah.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terava mõistusega inimene ei küsiks foorumist, kas tal on vatsakeste virvendus. Sellise haiguse all kannatav terava mõistusega inimene oleks juba kirstus koos oma terava mõistusega ja vatsakestega.
Aga jah, viirpuud soovitan ma ka. Sokid, ülehõõrumine, viimasel ajal on hakatud psühhiaatriakliinikutes ka tegema viirpuuekstraktiga klistiire.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 18:11; 17.05 06:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen muutunud nende teemade peale paranoiliseks. Ma ei tunne ega kuule üldse mingeid lööke. Ma peaks siis surnud olema. Kõik kuulevad üks aeglane sügav ja kaks kiiret, mul mitte midagi. Või polegi mul südant. Peaks ka konrtolli minema

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 20:45; 17.05 06:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pidasin foorumit ikka kohaks, kus võib küsimusi esitada mitte kui arstile vaid ehk inimestele, kel sarnane kogemus. Foorum ongi koht mõtete ja kogemuste vahetamiseks. Ma ei väidagi, et mul just see teatud haigus on. Kirjeldasin sümptomeid. Miks te avate,et võite minu kogemust, mida iga inimene ometi ju tunneb oma tervise osas, ekraani tagant kahtluse alla seada? Nojah, eks te teate paremini, mida tunnen. Ilmselgelt. Uurisin, milline on nö vahe nendel kahel haigusel. Lugege üle ALGNE teeme postitus.
Millised kommentaarid edasi tulid, on täiesti arusaamatu. Piinlik peaks teil olema. Kõik tuleb elus tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.05 20:10; 15.05 21:47; 16.05 22:32; 16.05 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen muutunud nende teemade peale paranoiliseks. Ma ei tunne ega kuule üldse mingeid lööke. Ma peaks siis surnud olema. Kõik kuulevad üks aeglane sügav ja kaks kiiret, mul mitte midagi. Või polegi mul südant. Peaks ka konrtolli minema

Inimese süda ei löö nii, nagu sa kirjeldad KÕIKI kuulvat. Ja tõesti- sa ei kuule, sest lähtudes sinu sapist, pole sul seda tõesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.05 20:10; 15.05 21:47; 16.05 22:32; 16.05 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja on vist seesama naisterahvas, kes siin pea iga päev oma rütmihäirete teemasid teeb ja kelle põhiline ravi psühhiaatri kaudu käima peaks? Kõva tervis peab tal olema, mõni teine oleks ammu juba kõiksugu häirete ja virvenduste peale kulbi nurka visanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub teine olevat, aga jah neid südamekuulajaid on ikka hakanud levima. Ja kahesekundiline iiveldus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 20:45; 17.05 06:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Foorum ongi koht mõtete ja kogemuste vahetamiseks.

Sul on absoluutselt õigus. Meil vastajatel ongi see KOGEMUS, kuidas tuleb taolisele teemaalgatusele vastata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 18:11; 17.05 06:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale selgituseks: siin foorumis tegutseb üks saripostitaja, kes tunneb rütmihäireid ja kardab surma, vt näiteks see teema:
https://foorum.perekool.ee/teema/sudame-haiguse-hirm-ja-toimetulek-eluga/
Kuna tema südant on korduvalt kontrollitud ja selgeks tehtud, et pmst pole häda suurt midagi, siis on tema probleem ilmselgelt peas, aga seda ta nagu eriti ei taha tunnistada. Seetõttu ei võta paljud siinsed vastajad igasuguseid südameteemasid enam eriti tõsiselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt infoks, et borrelioos tekitab ka südame rütmihäireid ja palju muid asju veel. Kui need analüüsid tegemata, siis võiks igaks juhuks teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Südame rütmihäired

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.