Esileht Ilu ja tervis Südame ultraheli uuring

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Südame ultraheli uuring

Postitas:
Kägu

Kui kaua tehakse südame ultraheli uuringut? Reklaamides on kirjas et 40 minutit? Miks nii kaua? Kõhukoopa ultraheli uuring kestis ainult 10 minutit, miks südame ultraheli on pikk 40 minutit?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teinud, päris 40 minutit küll ei läinud. Uuritakse mõlemaid vatsakesi, oled kord ühel, siis teisel küljel.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sul on nende ülejäänud 30 minutiga midagi muud ja ülimalt tähtsat teha?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sul on nende ülejäänud 30 minutiga midagi muud ja ülimalt tähtsat teha?

Ei tasu olla irooniline.Sooviti teada kas tõesti kestab uuring 40 minutit? Sa paraku vastust ei teadnud ja sul oli vaja niisama umbluu juttu ajada.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teinud, päris 40 minutit küll ei läinud. Uuritakse mõlemaid vatsakesi, oled kord ühel, siis teisel küljel.

Südame ultraheli uuringul on inimene külili vasakul poolel, äärmisel juhul selili.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, patsiendi jaoks ei kesta uuring 40 minutit. Enamasti saab 20-30 minutiga hakkama. 40 minutit on see aeg, mis on ametlikult arvestatud, et arst jõuaks pildid üle vaadata, analüüsida ja ka vastuse kirjutada. Enamasti seda ei jõua, vastused tulevad jooksvalt, aga see on töö tehniline pool ja patsienti ei mõjuta.

Ehhokardiograafiat teostav meedik

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesed uuringud olid küll jah ca 40 min. Hilisemalt juba teati täpsemalt, mida konkreetselt kontrollida ja sai ka 20 min hakkama. Kõige vastikum on, kui sellili olles täpselt selle pika armi allosas üsna jõuliselt surutakse seda jublakat sinu “sisse”.
Aga veelgi lahedam on söögitoru kaudne uuring.  Ja muidugi visuaalselt lahe on ka veeni kaudu traadikese sisseajamine ja pisuke kõditunne õlas ja siis vaatad ise ekraanilt neid traadikesi, millega rinnak on eelneva opi käigus kinni tõmmatud.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lahtiriietumine  (ei lähe lihtsalt) ja valmissättimine  5 min. Uuring meediku poolt 20 min. Tuli kardioloog ja vaatas üle. On juhtunud, et midagi pole hästi näha, siis on kauem läinud. Pole tunni pärast oli mul arsti aeg, meedik ütles, et selle ajaga ta ei jõua vastust valmis, peab arvutusi tegema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lahtiriietumine (ei lähe lihtsalt) ja valmissättimine 5 min. Uuring meediku poolt 20 min. Tuli kardioloog ja vaatas üle. On juhtunud, et midagi pole hästi näha, siis on kauem läinud. Pole tunni pärast oli mul arsti aeg, meedik ütles, et selle ajaga ta ei jõua vastust valmis, peab arvutusi tegema.

Ei jõua jah, kui on keerulisem uuring. Aga võib. Lihtsama, nö. normileiu puhul võib mõnel arstil juba 30 min kõik valmis olla. Üldjuhul uuringut tellivad arstid teavad, et see pole uuring, mille vastus kohe valmis saab. Ühe asutuse sees saab arstile anda nö. suulise esmase vastuse ja mõõtmised-arvutused ja võrdlus eelmiste uuringutega tehakse hiljem.

Lisaks oli ilmselt juba järgmine patsient ukse taga.

Ehhokardiograafiat teostav meedik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kui teema algatajal on nüüd südame ultraheli uuring tehtud.See kestis täpselt 15 minutit.Uuring on veidi ebamugav kuna päris tugevalt surutakse anduriga rindkerele.Mõnes kohas ma hakkasin lausa lõõtsutama.Patsient on voodis pikali küljega..Kolmnurka surutakse ka kuid väga nõrgalt.Vasakule ribide peale surutakse tugevalt ja see on ebameeldiv.Samas pool aastat tagasi tehti ultraheli ka mu kõhule ja sellist surumist küll ei olnud.Südame ultraheli arst ütles et rasvunud inimesel tuleb veidi tugevamini suruda ja kogu lugu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Südame ultraheli uuring