Esileht Erivajadustega laps südames augud

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: südames augud

Postitas:

Tere
Lapsel avastati peale sündi südames kaks auku. Üks auk on seal, kus neli vatsakest kokku kasvava ja on 5 mm,teine aga on ülevalpool ja 1cm.
Sooviksin teada, kas kellelgi on veel selline mure olnud.
Millised riskid avalduvad opi tegmisel ja millega tuleks mul üldse arvestada ning kas on oluline ka mis vanuses see op tehakse.
Kui kellelgi on kogemusi sel teemal, palun andke nõu
Ette tänades

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kullakene, neid küsimusi peaksid ikka enda lapse raviarstiga arutama. Vajadusel kasvõi erinevate arstide arvamust küsima. Sul on õigus selleks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]taskukati kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere
Lapsel avastati peale sündi südames kaks auku. Üks auk on seal, kus neli vatsakest kokku kasvava ja on 5 mm,teine aga on ülevalpool ja 1cm.
Sooviksin teada, kas kellelgi on veel selline mure olnud.
Millised riskid avalduvad opi tegmisel ja millega tuleks mul üldse arvestada ning kas on oluline ka mis vanuses see op tehakse.
Kui kellelgi on kogemusi sel teemal, palun andke nõu
Ette tänades[/tsitaat]

Miks sa arstilt seda köike ei küsinud???
Arst on see, kes annab kõige õigemat nöu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda küll, aga sooviksin saada ka nende inimeste kogemustest kuulda, kes on selle läbi teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana su laps on? Minu lapsel avastati samuti auk vatsakeste vahel. Hästi väike oli, perearst isegi ütles, et tema poleks seda kuulnud, kui ta poleks eelnevalt lugenud( sünnitusmajas juhuslikult avastati) Olime 1a südamearsti juures Lastehaiglas jälgimisel, meil kasvas 1 eluaasta lõpuks kinni.
Öeldi, et kui kinni ei kasva 1 eluaasta lõpuks, siis tehakse operatsioon ja pannakse kinni, aga 80% kasvab ise kinni. Pidi olema liigne koormus südamele ja laps pidi kiiresti väsima, ei jõua teistega võrdselt joosta, rattaga sõita jne.
Nagu eelnevalt soovitati, peaksid ikka arstilt nõu küsima ja ka võimalikud tüsistused, vaevalt et minu jutt sind väga aitab. Neid mulke pidi olema väga paljudel beebidel sündides, aga neid ei avastatagi, kui auk on nii pisike, et stetoskoobiga perearst kahinat/kohinat ei kuule, nagu ma ütlesin avastati meil see väga juhuslikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 12:58; 21.04 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme hetkel 6 päevased. Rasedus oli igati normaalne ja ka sünnitus. Üks auk on 5mm ja teine on 1 cm. Homme lähmegi uuesti arsti juurde.
Üks arst arvas, et oppi pole vaja, teine arvas, et paari kuuselt tuleb see teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usalda arste, siin perekoolis ei oska küll sulle keegi midagi tarka ju öelda. Meie käisime Tallinna Lastehaiglas dr.Raidmäe juures, mäletan teda kui väga toredat arsti. Meil ammu unustatud probleem, augu suurust ma küll ei mäleta, kuskil paberites kindlasti kirjas. Kes need augud sul avastas, perearst või sünnitusmajas juba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 12:58; 21.04 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poisil avastas augu südames lastearst umbes mõnekuuselt kahina peale. Käidud kaks korda südame UHs Tln lastehaiglas ja korra tehti ka EKGd. Kuuekuuselt leiti UHs kaks pisikest auku, Kui kolmeselt teist korda UHs käisime, siis auke polnud enam näha, kirjutati paberitesse, et edasist jälgimist ei vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on 5 mm auk. Arst ütleb, et nii pisike auk operatsiooni ei vaja, sest praegu tema elukvaliteeti ei sega.
Tegemist auguga, mis üldjuhul sulgub, aga meil ei ole 8 aasta jooksul sulgunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus 35a. Eluviis teaduskraad, sportlik, …
Äkilise haigusega avastatud ka suure vereringe südameklappides (mõlemas) anomaaliad, küll augud ja mittesulgumine jne …
Tulemus: liikumispuudega, südamesiirdamine.

Mida teha: kui võimalik siis kompetentne EHHO, vajadusel ka söögitoru abil. See ei ole nii ebameeldiv, kui räägitakse.
Koormus … vastavalt, söömine alla, sest kehakaal ohuks. Ise hädas veel hüperkaleemiaga, jm …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei soovita kuulata Tallinna arste, Tartu omad on palju pädevama, mina kuni 1a mitte midagi ette ei võtaks! Tuleb lihtsalt jälgida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsel oli südame avatud arterioosjuha,enamasti kasvab esimestel eluaastatel kinni,temal ei kasvanud. juha suleti 5a vanuses, kuna laps ei jaksanud joosta. pärast operatsiooni sai laps füüsilisest tugevaks ja kiireks. narkoos mõjus minu lapsele halvasti ja andis põntsu psüühikale.varasemalt oli lapse psüühikale väga halvasti mõjunud 4 kuu vanuses saadud vaktsiin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei soovita kuulata Tallinna arste, Tartu omad on palju pädevama, mina kuni 1a mitte midagi ette ei võtaks! Tuleb lihtsalt jälgida.[/tsitaat]

no minu laps on elus just tänu ühele tallinna lastekardioloogile, kes avastas reanimatsioonis oleva imiku eluohtliku seisundi põhjuse – mitu kaasasündinud südameriket (sh ka augud) ning organiseeris otsekohe lapse kiire toimetamise reanimobiiliga tartusse südameoperatsioonile

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu pojal avastati kombineeritud südamerike (auk ja vaheseina defekt) alles 1,5 aastaselt. Tartus tehti operatsioon kui poiss oli 2a3kuud. Mingeid tundemärke, et pojal süda haige ei olnud- perearst kuulis kahinaid. Praegu poiss 5a ja käime igal aastal kontrollis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 00:20; 04.05 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas operatsioonist taastumine on ja kas laps võib natuke arengust maha jääda. Meil operatsioon ees 6 kuuselt. Muidugi loodan, et äkki kasvab meil ka kinni ja see operatsioon jääb ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.05 12:59; 08.05 11:45; 08.05 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teisel või kolmandal päeval peale oppi sunniti laps liikuma(käima, et ainult voodis ei oleks)Peale südameoppi peab vältima lapse kukkumisi. Meil soovitati ettevaatlik olla u 3 kuud. Arengus mahajäämist meil küll ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 00:20; 04.05 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas peale operatsiooni tema elukvaliteet muutus ka paremaks, et ta jõuab rohkem. Ma olen lihtsalt nii mures ei tea ühtegi last kes selle läbi on teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.05 12:59; 08.05 11:45; 08.05 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

taskukati, kes sinu arst on. Meil avastati ka sünnitusmajas, kui laps oli 3 päevane

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.05 12:59; 08.05 11:45; 08.05 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimene op on bändingu panemine. see on selleks, et lapsel oleks jõudu. hetkel jookseb veri kuidagi valesti. rinnaga toita last ei tohi, võimelda palju ei tohi jne. bändingu opiks peab laps olema 5 kg täis. ütlen kohe ära, et südame haige laps ise süüa ei taha. meil sõi läbi sondi, kuna toitu alla ei neelanud. väga harva kui sain pudelist söödetud. kahjuks on see põhiprobleem. minu lapsel oli 1 auk kuskil 6mm, seda peeti küll ohtlikuks ja öeldi, et tuleb u 2 a suur südameopp, selle sulgemiseks. kahjuks 2 nädalat pärast bändingu oppi minu laps suri. 1 pool hakkas liiga aeglaselt tööle. iga päev tuleb lapsele anda südamerohte vee välja ajamiseks.minu lapsel oli lisaks südamepuudulikus ja rütmihäired ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks usalda arste ! Meil on eestis väga head arstid ja kui oma oskustest puudu jääb otsitakse abi. Võta üks päev korraga-näiteks, täna elan oma igapäeva elu, homme lähme haigla ja seal sama moodi üks päev korraga, muidu võid end hulluks ette mõelda. Mõtlesin ka enne op. ennast nii üle, et vajasin psühholoogi abi ja ravi. Tegelikult lapsed tulevad neist op. väga hästi välja, paranemine on enamikel kiire ja kerge. Tean millest räägin, oma lapsel fallot tetraad, olnud 3 op ja mõned sondeerimised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Minu 8-kuune käis südameoperatsioonil kuu aega tagasi. See oli tohutult raske aeg meil seal haiglas, kuid nüüd on kõik korras. Kui soovid vastan heameelega sinu küsimustele selles osas. Võid mulle kirjutada: birrika@gmail.com

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Erivajadustega laps südames augud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.