Esileht Ilu ja tervis Südamestimulaatori paigaldamine – kuidas protseduur välja näeb?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Südamestimulaatori paigaldamine – kuidas protseduur välja näeb?

Postitas:

Tere. Vanaisale paigaldati täna südamestimulaator. Oli nii õnnetu ja ütles, et tehti kohutavalt haiget, nii et oli lausa röökinud. Kuidas see protseduur välja näeb, kas on normaalne, et inimene selle ajal valu tunneb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 17:06; 10.02 21:57; 12.02 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimeste valutundlikkus on erinev.
Stimulaatori paigaldamiseks tehakse tuimaks nahk ja nahaalused koed. Stimulaatori eletrood viiakse südamesse veeni mööda, veresooni tuimaks teha ei saa ja ega elektoodi liikumist soone sees ei tunne ka.
Kui anatoomia on vilets, siis võib olla tarvis haava laiendada (see võib valusavõitu olla). Aga alati saab tuimestust juurde teha (nii kudedesse süstides kui veenikanüülist valuvaigistit manustadades). Pole kuulnud, et protseduur väga valus oleks või et keegi oleks karjuma pidanud. Kahju Sinu vanaisast.
Aga mis arst vastas, kui vanaisa valu kaebas? Südametu asti kohta saab teha kaebuse, igas osakonnas on seina peal ettepanekute ja kaebuste kast, kus on sees blanketid, mis tuleb ära täita.
Võib saata ka kirja haigla juhatuse aadressil või e-kirja haigla üldaadressil.
Valu kannatamine haigemajas ei ole normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur aitäh vastuse eest!
Vanaisa (92-aastane juba, aga väga kõbus ja tegus)sattus meil haiglasse hoopis jalaluumurruga. Oli vaja opereerida, aga siis selguski, et süda vilets. Operatsioon jäeti ära, tehakse kipsravi, aga stimulaator paigaldati siiski. Vanaisa hakkas mul telefonis nutma ja ütles, et oli nii haiget tehtud. Ma olen ise ära ja ei saa vaatama ka praegu minna. Ta ütles, et arstid ei teinud midagi, kuigi tal oli nii valus olnud, et nad ei saanud ju pooleli ka jätta :(. Ma küsisin, et kas sa ütlesid, et valus on, ta ütles: et mis ütlesin, ma röökisin, nii valus oli. Nii kahju oli temast ja minu arust see polnud ka normaalne. Ema läheb esmaspäeval haiglasse, pidi siis arstiga rääkima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 17:06; 10.02 21:57; 12.02 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole ka kuulnud, et stimulaatori paigaldus nii valus oleks. Kõige suuremat valutunnet tunneb ehk vaid siis, kui tuimestavat süsti tehakse. Edasi on ehk küll tunda, et midagi toimetatakse, võib olla on ebameeldiv tunne, aga valu ei tohiks olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna elektrood aetakse sisse kubemeveenist, siis võis meeletu valu olla tingitud ka murtud jalast. Jah, kips küll, aga piisab sellest kui mõni lihas/kõõlus veidi pahasti venib, et oleks juba murtud kohast kiirgav valu selline, mis võtab pisarad voolama. Selle juures ei aita kahjuks ka kohalik tuimastus, sest valu kiirgav koht on eemal.

Soovin teemaalgataja vanaisale jõudu ja kiiret paranemist ning päriksin igal juhul aru, miks nad talle veenisiseselt lisaks midagi ei manustanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile vastanutele ja kaasatundjatele väga heade seletuste eest! Vanaisal on juba parem õnneks ja oli juba suhteliselt rõõmus ja naljatles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 17:06; 10.02 21:57; 12.02 18:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis Südamestimulaatori paigaldamine – kuidas protseduur välja näeb?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.