Esileht Pereelu ja suhted Südamevalu ja sellega toimetulek

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: Südamevalu ja sellega toimetulek

Postitas:

Kui kahelda, siis minnakse lahku, koos tasub olla siis, kui mõlemad on kindlad ja tahavad suhtes olla.
Depressioon muidugi on haigus, mis muudab kõik head asjad elus halliks, inimene ei suudagi millestki enam rõõmu tunda ja ta ongi nii läbi põlenud, et enam armastada ka ei suuda ja võibki tõemeeli mõelda, et sul on ilma temata parem jne. Kas ta mingit ravi saab? Ja kui ta isegi mingite ravimitega alustas, siis selle mõju nägemiseks läheb veel u kuu aega. Depressioon ongi nagu must auk, mis imeb elust kõik hea olematuks ja see on väga vastik tunne.

Ma arvan, et sul kahjuks pole midagi teha kui leppida lahkuminekuga. Võib muidugi olla, et sa oled tugev ja “vead” ta välja sellest madalseisust jne, aga siis ongi nii nagu keegi ütles, mees lohiseb sul ilma entusiasmita kogu suhe kaasas ja sina oled see, kes kõike püsti hoiab. Ma kardan, et sa ei jaksa ja ei peagi jaksama, vt esimene lause. See pole õige, kui esimese raske aja järel kohe nelja tuule poole joostakse, poleks see raske aeg elus ja pikas suhtes ammugi viimane, neid tuleb elus palju ette- niisama kiiret ja suhtemõõnasid, õnnetusi, haigusi jne. Kas sina ei vääriks siis tuge? Tahaksid sellist kaaslast, kes kohe minema jookseb ja alla annab…

Deitimise asjus… ma arvan, et liiga palju on oht tekitada ellu rohkem segadust (lõpuks on deitimisel ka teine inimene, kes otsib omale armastust, valelootused, armub keegi ära, kuigi sina pole suhteks veel tükk aega valmis, eksi solvaks see deitimine tõenäoliselt südamepõhjani, mitte et see põhiargument oleks jne). Otsi parem üles sõbrannad ja kõik asjad, mis sulle elus meeldinud on, mida sa tahaksid teha, reisi, vaheta töökohta, tee makeover (soeng, stiil jms), muuda midagi oma elus paremuse poole, õpi midagi uut, lisaks annab ka tegevust mitte konutada ja ajule teisi mõtteid.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 10:30; 15.10 11:12; 15.10 16:44; 16.10 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole saanudki :(. 17 (raisatut) aastat.

Töö, ka füüsiline töö, sõbrad, oheldamatu pidutsemine, reisimine,uued hobid, uus elukoht, armukesed jne, kõik proovitud ja ei midagi. Muidugi, ma ei nuta iga päev,aga jah, see lahkuminek mõjutab mind endiselt väga palju.

Kas sa oled tõesti 17 aastat südant valutanud?

Kui jah, siis anna andeks, aga sa oled lihtsalt teatud seisundisse kinni jäänud ja hoiad kinni mingist olematust ulmast. Inimene, kes su jättis 17 aastat tagasi, ei ole enam ammu seesama ja isegi kui sa teda pidevalt näed, siis sa ei tea tegelikult, kuidas ta käituks, kui ta oleks jätkuvalt sinuga. Sa armastad mõtet armastusest, võimalik, et lausa õnnetust armastusest. Sa hoolid varjukujust, millestki, mida ei ole enam ammu olemas. Kui te lahku läksite, siis see on ehe tõend, et tegu ei olnud täiusliku hingesugulusega. Võimalik, et on olnud ka reetmist ja mida seal siis taga kahetseda?
Mu jutt võib kalk tunduda, aga tead ise ka, et mul on õigus.
Sama jutt ei kehti, kui lahkumineku taga on olnud surm. Siis ei olnuks lahkuminek kummagi valik, vaid kurb paratamatus. Lähedase surm võib tõesti jätta eluaegse pitseri.
Loomulikult jätab oma märgi ka lahkuminek, aga terve elu selle pärast südamevalu tunda on ikka väga enesehävituslik.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 11:43; 23.10 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik inimesed peavad kahjuks ühel või telsel viisil lähedase kaotuse üle elama. On tegu siis vanemate-vanavanemate surmaga ja/või lahkuminekuga kaaslasest.
Suhte purunemine on samasugune lein nagu kaaslase surm. Võib kõlada julmalt aga kuna surm on lõplik ja seda tagasi pöörata enam ei saa, oleks sellega justkui kergem leppida kui valusa lahkuminekuga kus olukorraga leppimist takistavad igasugused “võib-olla” mõtted…

Mina soovitan Sul esmalt leppida sellega, et praegu ongi raske aeg ja oledki leinas. Peabki selle raske aja läbi tegema, muidu ei saa edasi liikuda. (hea uudis on see, et see läheb kunagi mööda :). Googelda ise – leina kohta palju materjali netis. Ma leidsin nt sellise kust ühe lõigu siia kopeerisin : https://cancer.ee/wp-content/uploads/2018/03/L%C3%A4hemalt-leinast-ja-kaotusega-hakkama-saamisest.pdf

Mis mind kõige rohkem aitas: (et täita see aeg, mis sai eelnevalt sisustatud koos kaaslasega)
1. trenn – hakkasin pea iga õhtu spordiklubis käima, suvel rulluisutama jms…
2. nädalavahetustel vallaliste sõbrannadega kohtumised/ööklubid
3. koolitused, tööalaselt mingi väljakutsega tegelemine
4. kohtingutel käimine – nn kohustustevaba suhte eesmärgil. Oli vahva vahest lihtsalt lõbutseda ja käia restos, teatris ja muidugi ka seksida aeg ajalt 🙂 Mu enesehinnangut tõstis kõvasti kui ikka väga ägedad (vallalised loomulikult) mehed mu vastu huvi tundsid – no tänu kõvale trennile ja söögiisu puudumisele olin supervormis kah muidugi. Niiet julgen soovitada küll nö “plaaster-mehi” 😀

……..
Sinul või inimesel, kes kaotas lähedase, võib abi olla järgmistest näpunäidetest kaotusega
hakkama saamiseks:
 Luba endal kogeda nii valu kui ka kõiki teisi emotsioone. Ära ütle endale, mida sa pead
tundma ega lase teistel öelda, mida sa peaksid tundma.
 Ole kannatlik selle protsessiga. Ära survesta ennast ootustega. Lepi sellega, et sa pead
kogema valu, oma emotsioone ja sinu enda paranemisviisi- kõike sinu enda aja järgi. Ära
mõista kohut oma emotsioonide üle ega võrdle ennast teistega. Pea meeles, et keegi ei saa
sulle öelda, kuidas leinata ja millal lõpetada.
 Tunnista oma tundeid, isegi neid, mis sulle ei meeldi. Nuta kui tahad. Paranemiseks pead
sa neid mõlemaid tegema.
 Otsi tuge. Räägi oma kaotusest, mälestustest, oma kogemustest lähedase elu ja surmaga.
Ära arva, et oma kurbuse peitmisega sa kaitsed oma peret või sõpru. Palu teistelt, mida sa
vajad. Räägi inimestega, kes on samuti oma armastatu kaotanud.
 Püüa säilitada oma normaalne elustiil. Ära võta ette suuri muutusi oma elus (näiteks
kolimine, töökoha vahetus, tähtsate suhete katkestamine) leina esimese aasta jooksul. See
aitab sul püsida oma juurte juures ja säilitada teatud turvalisuse.
 Hoolitse enda eest. Söö hästi ja hoia keha vormis. Füüsilised harjutused on hea moodus
pinge maandamiseks. Luba endale füüsilisi naudinguid, mis aitavad sul ennast uuendada,
näiteks kuumad vannid, lõunauinakud ja lemmiktoidud.
 Väldi liigset alkoholi ja ravimite tarvitamist. Need võivad mõjuda kahjulikult nii sinu
kehale kui emotsioonidele. Tõenäoliselt aeglustavad need ka sinu taastumist ja
põhjustavad uusi probleeme.
 Anna endale andeks kõik, mida sa tegid, ütlesid või ei teinud. Kaastunne, andestus enda ja
teiste suhtes on tervenemiseks oluline.
 Anna endale puhkust leinast. Sa pead küll ennast leinast läbi töötama, kuid sa ei pea
sellele keskenduma kogu aeg. Leia asjad, mis su mõtted eemale tõmbavad, näiteks kinno
minek, väljas einestamine, pallimängudes osalemine, hea raamatu lugemine, muusika
kuulamine, massaaž või maniküür jne.
 Valmistu ette pühadeks, sünnipäevadeks ja aastapäevadeks, teades et tugevad emotsioonid
võivad tagasi tulla. Otsusta, kas sa tahad teatud traditsioonid säilitada või asendada
uutega. Planeeri juba ette, kuidas sa tahad oma aega veeta ja kellega. Tee midagi, millega
lahkunu mälestust austada.
 Ühine leina tugigrupiga. Teised inimesed võivad sind julgustada, juhendada ja lohutada.
Nad võivad pakkuda ka praktilisi nõuandeid ja infot ning aidata sul tunda end vähem
üksikuna.
 Kui sa tunned ennast selleks valmis olevat, tee midagi loomingulist. Mõned näited:
o Kirjuta lahkunule kiri, kus saad välja öelda kõik, mida tahaksid talle rääkida.
o Alusta päeviku pidamist.
o Koosta väljalõigete album.
o Hakka joonistama.
o Istuta lilli või puid

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olin nö nõrk. valu oli kohutav ja peale aasta möödumist läksime uuesti kokku, muudmoodi ma ennast terveks ravida ei osanud. kaks last sündisid enne lahkuminekut ja kolmas, kui kooselu uuesti algas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jooksma hakkasin. kuni pea tühi ja surmväsinud, et poleks jaksu kadunud elu taga nutta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain ta psühhiaatri jutule, praeguseks hetkeks paar korda seal käinud ja lisaks ravimid peal.
Muidugi olen ise palju “eneseabi” raamatuid talle viinud, õhtuti koeraga jalutama kutsunud jne et ta toast vähemalt vàlja saaks. Kõigega tuleb kaasa, aga see kaasa lohisemine on õigesti öeldud, tema poolt initsiatiivi ei ole eriti. Lõppkokkuvõttes on see lihtsalt mu enesepete.
Kuna olen ka ise oma elus üle elanud suure auku kukkumise, tunnen mõningad süpmtomid ära ja seetõttu ei olegi vist tahtnud teda hüljata. Tean et depressioonis inimese mõtted on üldjuhul valed. Ja olengi enda tunded kõrvale lükanud ja keskendunud ainult tema aitamisele. Ja sisimas ikka loodan, et ärkab homme hommikul üles ja silmad on avanenud.
Muidugi oli ka täiesti õigus käol kelle sõnul on tegemist inimesega, kes näebki ainult musta-valget, esimene kooselu ka, paljud olukorrad uued ja lained löövad pea kohal kokku.
Ja mina punnitan nina verest välja et teda kuidagi “ümber kasvatada”
Kõike kirja pannes saan aru kui rumal see tegelikult on. Mingi piirini võib ju üritada, aga hetkel tunnen et enamat ma endast anda ei saa. Meestel vist tuleb see arusaamine, et tegelt ju polnudki midagi nii hullu ja sai vale otsus tehtud, natuke hiljem kohale 😀
Peale teema tegemist pole kontakti otsinud ja tuju on ka kuidagi parem olnud, mitu korda päevas muidugi seda teemat lugemas käidud:D
Toredad olete!

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.10 21:48; 14.10 08:21; 14.10 13:43; 14.10 15:03; 15.10 16:18; 16.10 09:16; 16.10 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On rõõm, kui sulelistest ka vahel kellelegi abi on!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 10:30; 15.10 11:12; 15.10 16:44; 16.10 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean et depressioonis inimese mõtted on üldjuhul valed. Ja olengi enda tunded kõrvale lükanud ja keskendunud ainult tema aitamisele. Ja sisimas ikka loodan, et ärkab homme hommikul üles ja silmad on avanenud.

Olen samuti ühte meest niimoodi aidanud, toetanud ja kannatlik olnud, et saaks terveks ja näeks koos tulevikku jne. Meie koos ei elanud ja ta leidis õhtuti hoopis internetis uusi tutvusi. Ma ei tea kas sinu sõber loeb neid sinu antud raamatuid või analüüsib üldse oma probleeme.
Meil see suhe lõppes ja tundsin end täiesti tühjana, minult ei küsinud ta kunagi kuidas ma jaksan või tunnen. Teine asi oli see , et naisena ta mind lõpuks ei austanudki. Olin mingi emalik hoolitseja ainult, kellele võib ka oma tujukust välja valada.
Pea meeles ka tema sõnu ja otsust, et tema arust teie suhe ei toimi ja usub et konfliktid jäävad korduma. Isegi kui ta depressioonist saab üle jäävad tema mõtted üldplaanis samaks. Minul läks terve kevad ja ilus suvi kaotsi selle aitamise ja lootmise peale. olin nagu hallis udus ja rõõmutu.
Sina luba endale mõni reis ja lülita välja end sellest teemast, aju peab ka puhkama ja taastuma.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 21:27; 16.10 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru, kuidas on võimalik nii kiiresti üle saada? Paari aastaga?? Millest te räägite?
See on nali?
Vahel tundub, et inimesed lihtsalt hakkavad “kellegagi” koos olema, milleks? Kas te siis ei armastagi päriselt seda inimest, kui on võimalik kuidagi nö “üle saada”? Milleks siis üldse koos olema hakata?
Siin mainitakse ah mõni nädal v kuu läheb, siis juba läheb kergemaks 😀 ah?
Ma ei kujuta ette… ma saan juba aru kuidas minusse siin suhtuma nüüd hakatakse, aga pätiselt ka… nagu Piret Kalda kunagi ütles: miks ma üldse peaksin üle saama oma mehest, keda ma olen terve elu ja igavikuliselt armastanud, ma ei tahagi, ma ei saa üldse aru sellest ülesaamise jutust, see pole nagu õige.
No seal ma tundisn end ära. Minu meelest on täpselt samuti. Kaldal suri mees, selleks ajaks, kui ta seda rääkis, oli mees juba ka ma ei tea mituteist aastat või mitu aastakümmet surnud. Minu lahutusest on möödas 11 a ja no… ei tundu kuidagi õige.
Sellest sain aru, et tõesti, surm on kergem kui lahutus! See on nii tõsi. Olen ka muuhulgas mõlemat läbi elanud. Lahutus mehest/oma teisest poolest/oma südamest ei ole üle elatav. Ma ei hakanud temaga niisama koos olema, ma poleks üldse kellegagi koos hakanud olema, aga tuli see üks ja õige, igavikuline inimene. Sa tunned selle ära. Ja see pole siin mingi niisama kooliplika jutt.
Mis siin keegi rääkis, et igavikulist armastust v suhet pole olemas…ah, mis asja, ma ei tuleks selle pealegi, et ilma pärist tõelise igavikulise tundmuseta, hakkaks “kellegagi” koos olema. Mis mõttega, mul pole lihtsalt “mingit” suhet vaja, elu on väärtuslikum, kui üks rongi reis.
Jutt pole ju lihtsalt mingist romantilisest armastusest. On otsus.

Saan aru, teema algataja on kallimast vanem, minul oli mees vanem kui mina.
See mis suu poiss räägib, et mõttemustreid ei saa muuta…noh, kas ta arvab, et leiab elus teise enda või? Iga naisega tulevikus hakkab tal erimeelsusi v erinevaid arvamusi esinema. Mingit identset mustrit mõtlemiseks pole olemas. Sellepärast me üldse elamegi ju. Kõik mõtlevad erinevalt, see pole põhjus miks lahku minna. Inimlikkuse piires ongi ju huvitav neis küsimustes siis kompromiss leida. Otsustada tuleb. Tema enda mõttemustrid ka muutuvad elujooksul, you bet, või ta ei kavatse kuhugi areneda enam?
Ta võib oma helesinise unistuse maha matta, et ükspäev leidub naine, kellega tal on kõik mõtted ainult ühte moodi aegade lõpuni, sellist asja pole olemas, muidu meid poleks siia sündinudki. Võid talle midagi sama kulunut öelda, et erinevus rikastabki! Täpselt sama kaalukauss.
Koos minnakse läbi igaviku teineteist rikastades ja teineteise toel arenedes, mitte enda klooniga (keda polegi ju olemas) nagu robot ühte jalga käies.

Inimesed armastage üksteist.
Ärge mõelge.
Peikale võid öelda, et teooria ei rakendu alati praktikas ootuspäraselt, kui tal on tunded, siis lihtsalt armastagu ja lõpetagu jonnimine. Arusaadav, et deprekas on, aga sinu südame lõhkumine ei kaota seda. Kas ta tahab sulle üldse haiget teha?

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 00:23; 16.10 01:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta võib oma helesinise unistuse maha matta, et ükspäev leidub naine, kellega tal on kõik mõtted ainult ühte moodi aegade lõpuni, sellist asja pole olemas, muidu meid poleks siia sündinudki. Võid talle midagi sama kulunut öelda, et erinevus rikastabki! Täpselt sama kaalukauss.

Võibolla sellel mehel ongi sinuga sarnane vaatenurk ja helesinine unistus, et ta leiab ükskord selle (nagu ise ütlesid) “igavikulise armastuse”. Miks ta siis peaks koos olema “lihtsalt kellegagi” (jällegi sinu enda sõnad). 😀

Naljakas paatoslik kõne, et ainult igavikulise ja lõpmatu armastusega peaks suhte looma, aga samas suruksid seda teemaalgataja poissi sellist enamvähem käib kah suhet ära kannatama, sest paremat naist ei pruugigi tulla.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 19:17; 16.10 01:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No sa ei saand ikka üldse aru mis kirjutatud sai 😀

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 00:23; 16.10 01:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest sain aru, et tõesti, surm on kergem kui lahutus! See on nii tõsi. Olen ka muuhulgas mõlemat läbi elanud. Lahutus mehest/oma teisest poolest/oma südamest ei ole üle elatav. Ma ei hakanud temaga niisama koos olema, ma poleks üldse kellegagi koos hakanud olema, aga tuli see üks ja õige, igavikuline inimene. Sa tunned selle ära. Ja see pole siin mingi niisama kooliplika jutt.

Kui sa oleksid tema jaoks õige olnud, ei oleks te lahutanud.
Inimesed saavad üle, sest endaga tuleb tööd teha.
Sinu juttu on õõvastav lugedagi, jube klammerduja.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Surnud abikaasat igavikuliselt armastada ja pikalt leinata, mitte päriselt üle saada – täiesti mõistetav. Lahkuminek polnud ju kummagi valik.

Lahutuse puhul pole. Armastussuhe peaks ju olema kahesuunaline, kui üks pool pidas paremaks suhtest lahkuda, siis järelikult teine pool armastas mingil määral ikkagi pigem seda oma tunnet kui päris reaalset inimest; see päris inimene tegelikult polnud NII hingesugulane ja NII täiuslik paariline, nagu algul lootus oli. Ja ehkki lahutus toredast inimesest on kindlasti veel 10 000 x valusam kui mölakast, keda saadki ausalt ja rõõmsalt vihkama hakata, siis tegelikult on toredast kaaslasest lahku minnes tema külge jätkuvalt klammerdamine siiski niisama ebatervislik ja enda eluenergiat raiskav kui mistahes muu sõltuvussuhe.
Karm, aga seda suurt igavikulist armastastus lihtsalt pole enam, sest selle armastuse objekt ei olnud ikkagi päris see, kelleks sa ta oma hinges mõelnud oled.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru, kuidas on võimalik nii kiiresti üle saada? Paari aastaga?? Millest te räägite?
Lahutus mehest/oma teisest poolest/oma südamest ei ole üle elatav. Ma ei hakanud temaga niisama koos olema, ma poleks üldse kellegagi koos hakanud olema, aga tuli see üks ja õige, igavikuline inimene. Sa tunned selle ära. Ja see pole siin mingi niisama kooliplika jutt.

Jutt pole ju lihtsalt mingist romantilisest armastusest. On otsus.

Inimesed armastage üksteist.

Ärge mõelge.

Peikale võid öelda, et teooria ei rakendu alati praktikas ootuspäraselt, kui tal on tunded, siis lihtsalt armastagu ja lõpetagu jonnimine.

Ütled küll, et ärge mõelge, aga see sinu mudel ainult mõtlemisel (otsustamisel) baseerubki ju. Noortele inimestele pole küll mõtet mingit mõistuseabielu soovitada, noorena me idealiseerime armastust ja suhteid ja nii peabki. Hilisemas elus hakkavad juba muud motivaatorid tööle, kuigi ka see on inimeseti erinev – siinkirjutaja näiteks ei suuda rahakoti või vennaga koos elada.

Romantiline igavkuline armastus võib tõesti ajale vastu pidada kaaslase surma korral, seda ma mõistan. Lahkumineku puhul ei ole minu arvates küll võimalik enam teist inimest samamoodi edasi idealiseerida, eriti veel kui suhte lõhkujaks oli see teine, kes pettis või reetis või lihtsalt tõmbas uttu. Ja kui lahku mindi sõbralikult, siis ju pidi see tähendama, et romantiline mehe-naise armastus oli selleks hetkeks ammu kadunud ja mis igavikulisest armastusest me siis räägime.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 09:41; 14.10 11:06; 16.10 08:31; 16.10 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.
Käole “Jeesus aita kuidas see võimalik on” natuke olen sinuga nõus, natuke ei ole ka.
Sinu jutt selles osas õige, et tal helesinine unistus nagu suhe peab olema algusest lõpuni “kerge” probleemivaba, hommikust õhtuni roosa mannavaht jne. Kõike seda meie esimene poolaasta oligi, nüüdseks “mesinädalate” faas hakkab läbi saama, mõttetud olmenägelused tulevad pinnale. Tema jaoks see kõik uus ja mõistan. Jah, ta on noorem minust paar aastat, aga 26 pole ka nüüd nii noor enam minu arust. Arvestades tema kàitumist suhte ajal kus inimene oli 100% pühendunud nii minule kui meie suhte üles ehitamisele, ei taha ka uskuda seda et “pereelu” viskas üle. See on miski, mida ta nautis ja see kõik väljendus ka tegudes. Tema sõnul elas ta enne üsna tühja elu, ainult iseendale. Minuga tutvumine loksutas paljud asjad paika, siht oli silme ees ja elasime täisväärtuslikku elu. ( tunnistas nädal tagasi, et praegu on ta seisus, kus lihtsalt vahib õhtuti seina, kokteiliklaas näpus, ei suuda trenni minna, sõpradega kokku saada.. teeb kuidagi oma tööpäeva ära ja maabub koju magama)
Aga mingit idealiseerimist minu poolt ei tule ja aastateks taga nutma ei jää, ma lihtsalt ei ole sellise ellusuhtumisega. Kui on läinud siis on läinud. Muidugi on valus, aga nagu eelnev kägu ütles, siis kui üks pool ei taha, misiganes põhjusel, siis on aeg edasi liikuda.
Olin lihtsalt suure dilemma ees – kas üritada edasi, sest olen väga palju suutnud juba “mõjutada” teda. Tegelikult meil oli ju vàga ilus suhe. Aga kardan, et kevadel
tema koolilõpp, täiskohaga töö ja samaaegselt tahe olla ka minu jaoks olemas kurnas ta täiesti ära. Tunneb ennast läbi kukkununa.
Aga kaua ma ikka ketran, et see ongi normaalne suhe, et koguaeg pole 50-50, kõikidest mõõnadest saab KOOS üle ja mul ei ole probleemi olla hetkel see tugevam pool ja ta sellest august välja tirida.
Ta on küll suure analüüsivõimega inimene ja saab kõigest aru mis ma räägin, saab aru ka sellest et vajab abi, aga no see jonnakus..
Õnneks tunnen, et minu lagi on käes. Enamat ma küll teha ei saa ja las siis kodus üksi õhtuti mõtleb kas asjad on ikka nii nagu tema arvab.
Mina lihtsalt lasen lahti ja läheb kuidas läheb 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.10 21:48; 14.10 08:21; 14.10 13:43; 14.10 15:03; 15.10 16:18; 16.10 09:16; 16.10 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sry, aga paistab hoopis, et tal lihtsalt armumine läks üle ja ta mõtleb vist, et kuhu ta on sattunud ja kuidas sellest suhtest aumehena välja saaks. Pool aastat suhet on nii värske, peaks olema veel silmini armunud, mitte hauduma mingeid kahtlaseid mõtteid. See selgitaks jonnakust. Muide selline lõksus olemise tunne ka tekitab depressiooni. Ja mõttetu, kangutatud suhe tekitab ka, niiet teemaalgataja, väldi parem olukorda, kus sa ise varsti vaimselt ja emotsionaalselt augus oled.

Mul oli kunagi kogemus “head suhted toimivad iseenesest, mingit tööd ei tohiks teha”- tüüpi selliga, kes ka seletas nii, kui olime lahku läinud. Mind õudsalt häiris siis see suhtumine ja tema süüdimatu käitumine, kompromissitu egotripp jne. Ma olin selles suhtes ka see pool, kes tegi rohkem, tahtis rohkem, … rohkem.

Täna ma natuke olen nõus sellega, et kangutamine ei vii kuhugi. Mitte, et suhteid peab kuidagi süüdimatult ja kergelt võtma aga ma arvan, et mehe ja naise vahel peab olema see mingi seletamatu magnet, mis tõmbab teineteise poole ka siis, kui on probleemid. Minumeelest on see seksuaalne magnet. Kui seda pole, siis kanguta palju tahad, sellest pole kasu. Ja kui on, siis kasvõi tülitsetakse nii et suled lendavad, aga laiali minna ka ei taheta.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 09:41; 14.10 11:06; 16.10 08:31; 16.10 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No seal ma tundisn end ära. Minu meelest on täpselt samuti. Kaldal suri mees, selleks ajaks, kui ta seda rääkis, oli mees juba ka ma ei tea mituteist aastat või mitu aastakümmet surnud. Minu lahutusest on möödas 11 a ja no… ei tundu kuidagi õige.
Sellest sain aru, et tõesti, surm on kergem kui lahutus!

See on patoloogilise klammerduja jutt, et olgu parem surnud kui teise naise kaisus. JA mingist “igavikulisest armastusest” on lahutusega ühes lauses juba päris kummaline rääkida.
Aga nüüd sõidab jälle mingi hädaline oma asjadega teise inimese teemasse sisse nii, et lõpuks hakatakse talle vastama. Inimene, kes ei saa lahutatud suhtest üle 11 aastat või 17aastat on lihtsalt oma traumasse klammerdunud ja kinni jäänud, ja ei kavatsegi edasi liikuda (leebemal juhul ei oska, halvemal juhul tegelikult ei tahagi, kuigi rääkida võib vastupidist). Surm on iseasi, armastatud inimese ootamatust surmast ei pruugigi üle saada, sest see on paratamatus, lahutus on tiba teine asi.

Võibolla sellel mehel ongi sinuga sarnane vaatenurk ja helesinine unistus, et ta leiab ükskord selle (nagu ise ütlesid) “igavikulise armastuse”. Miks ta siis peaks koos olema “lihtsalt kellegagi” (jällegi sinu enda sõnad). ????

Aga seda, kas suhe oli “igavikuline” või ajutine, saab teada ja hinnata ainult tagantjärele ju, mitte otsekohe!

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 10:30; 15.10 11:12; 15.10 16:44; 16.10 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poolteist* aastat, sorri. Kokku oleme kaks aastat olnud koos.
Aga võib-olla on sul tõesti õigus kägu 09:53. Aga ma ise kaldun arvama, et ta täpselt nii mulle siis ütlekski, kuidas asjad tegelikult on. Ta tunneb mind ja kui tatõesti ei tahaks et ma tal seljas elaksin, siis see oleks konkreetne lõpp ka minu jaoks kui ta midagi sellist ütleks.
Mingit keerutamisega tunnete säästmist meil ei ole olnud, ikka ausalt ja avameelselt rääkinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.10 21:48; 14.10 08:21; 14.10 13:43; 14.10 15:03; 15.10 16:18; 16.10 09:16; 16.10 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan teadvat mida teemaalgataja tunneb. Minu suhe purunes 6 kuud tagasi. Ei olnud mängus kolmandad isikud. Lahkuminekut võtsin mõistusega-kui suhe ei toimi ja tundsin ennast suhtes õnnetuna, siis tuleb asi lõpetada. Üle sain kahe märksõna abil-eneseväärikus ja eneseaustus. Toetusin neile. Ühtegi pisarat ma ei valanud, lihtsalt ei tulnud. Elasin päev korraga oma tavapärast elu.Kuigi kartsin enne suhtest väljumist väga üksinda jäämist, olen hetkel palju palju kordi õnnelikum kui selles suhtes olles. Hetkel on mul arenemas uus suhe ja olen valmis uuesti alustama.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige jubedam on see, kui inimene lihtsalt ära kaob, kui isegi ei räägita asju läbi. Viimase 1,5 aasta jooksul olen 2 korda ämbrisse astunud. Esimese mehega oli kohe meeletu tõmme ja meeldimine ja see tunne, et vot tema võibki see õige olla, keda olen nii kaua otsinud. Olime elus samades etappides, mõlemad edukad ja väga sarnased. Keemia ja tõmme oli meeletu. Aga tutvus oli kahjuks lühike, ainult kuu ja natukene peale. Tema ei soovinud selle suhtega edasi minna, väitis et pole eksist üle saanud. See tegi meeletult haiget, tundsin ka füüsilist valu väga pikalt. Nutsin pikalt, langesin masendusse, üritasin olla väljaspoolt rõõmus, kuid tegelikult nutsin sisemiselt. Kõige kurvem selle juures oli see, et olin just elus uue lehe keeranud ja olin enne meie tutvust elus kõige õnnelikum üldse, tundisn et mul oli kõik olemas. Kui ta kadus viis ta selle sära, ilmselt pole ma siiani seda leidnud päris sellisel kujul mis tol hetkel. Nüüdseks olen temast lahti lasknud ja tema on teise neiuga elus edasi läinud. Aeg-ajal mõtlen talle, aga tean, et tema mind ei valinud. Teine ämber oli aasta aega hiljem, minust kõvasti noorem kutt, kellega suhtlesime umbes 2-3 kuud, lihtsalt vajus suhtlus ära, tema poolt ei tulnud enam ühtegi ettepanekut kokku saada või koos midagi teha. Mina ei tahtnud ka koguaeg algataja olla ja nii ta lihtsalt ära kadus. Kumbki ühendust ei võta üksteisega. Haiget teeb teadmine, et ma ei vääri tema arvates isegi korralikku seletust. Sel korral aga püüan ise asjal lihtsamini minna lasta, lasen ta vabaks ega hoia enda mõtetes kinni inimest, kes minu ellu kuuluda ei taha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru, kuidas on võimalik nii kiiresti üle saada? Paari aastaga?? Millest te räägite?

Ma ei kujuta ette… ma saan juba aru kuidas minusse siin suhtuma nüüd hakatakse, aga pätiselt ka… nagu Piret Kalda kunagi ütles: miks ma üldse peaksin üle saama oma mehest, keda ma olen terve elu ja igavikuliselt armastanud, ma ei tahagi, ma ei saa üldse aru sellest ülesaamise jutust, see pole nagu õige.

No seal ma tundisn end ära. Minu meelest on täpselt samuti. Kaldal suri mees, selleks ajaks, kui ta seda rääkis, oli mees juba ka ma ei tea mituteist aastat või mitu aastakümmet surnud. Minu lahutusest on möödas 11 a ja no… ei tundu kuidagi õige.

Kontrolli oma fakte. Kalda “mituteist või mitu aastakümmet surnud” mees Priit suri 6 aastat tagasi, aastal 2013. Kui Kalda seda juttu rääkis, siis oli ta lein veel verivärske, see on arvatavasti ka täna veel olemas. Tõenäoliselt mitte päris samal kujul, sest Kaldal ju vähemasti aasta tagasi keegi oli, kellega koos ei elatud, aga kes siiski olemas oli. Ka oma abikaasaga ei elanud ta ju lõpuaastatel pikalt koos, oli visiitsuhe, kus üks elas Tallinnas ja teine Saaremaal. Kindlasti oli nende suhtes armastust ja hingesugulust, aga oli ka keegi veel. Ühel neist, võimalik, et väga ajutiselt, ei oska ega tahagi täpsemalt kommenteerida.
Ei olnud nendegi elu seega puhas idüll ja seda ei tea keegi, kuidas see oleks lõpuks läinud, surm pani enne käe vahele. Mulle meeldisid nad mõlemad ja hinges tahaks ikka loota, et nemad oleksid alati kokku jäänud.
Kalda ei pruugigi leinast päriselt üle saada, mingil kujul jääb Priit alati temaga. See pole halb, seda enam, et Piret läheb eluga edasi. Kas või natukene. Temale jääb Priit alati selliseks, nagu mees enne oma surma oli.
Aga lahkuminekute ja lahutuste puhul on ju hoopis teisiti. Muidugi jääb see kogemus sinuga pikaks ajaks või lausa alatiseks, aga kuna teine inimene jääb alles, siis sul on võimalus kõrvalt näha, kuidas ta teeb tegusid, mis teievahelist lõhet veelgi süvendavad, sa koged temapoolset kaugenemist, jahenemist, äkki isegi sallimatust. See kõik peaks inimesele ju ometi äratavalt mõjuma, peaksid nägema, et armastatu polegi teab mis jumalus, ei olegi kõike su armastust väärt. Aga kui sa armastad ainult unistust, siis sa seal taga enam inimest ei näegi ja seega ei saagi taganutmisrattalt maha.
Sa mõtle oma endise mehe peale, kas sa armastad teda sellisena, kes ta oli 11 aastat tagasi? Või armastad sa seda meest, kes ta täna, ilma sinuta on? Mälestuse kalliks pidamine on vägagi normaalne tunne, aga võõra(ks jäänud) inimese meeleheitlik armastamine on siiski kõigest armastustundest kümne küünega kinnihoidmine, kartus lahti lasta.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 11:43; 23.10 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll naisena olen ka kohati ratsionaalne. Ja üldse ei meeldiks mulle, kui olen midagi otsustanud, aga siis mees korraga hakkaks tupsutama ja rääkima, kuidas oleme kokku mõeldud, tassiks mulle eneseabiõpikuid, suunaks mind koeraga välja jms. Mis ta on sul, kaaslane või mingi lüka-tõmba? Loen siit ikka väga suurt survet ja emmetamist välja. Las otsustab ise. Läheb ära, siis läheb. Kui hakkab kahetsema peale järelemõtlemist, siis on juba sinu teema, kas võtad tagasi või ei. Laused “Saatsin psühhiaatri juurde, on teine üle töötanud, diagnoosisin depressiooni alged” näitab juba üht-teist. Sinu asi ei ole teda diagnoosida, kui ta sinu juurest ära tahab minna. Sinu enda huvides on öelda, et ok siis – ja oma eluga edasi suunduda. Küll ta diagnoosib end ise või leiab spetsialisti. Täiskasvanud mees ju, saab hakkama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

peale lahkuminekut lubasin aasta otsa endale täieliku vabaduse ja kaose. jõingi tunduvalt rohkem kui tavaliselt, mõni päev ei suutnud tööle minna, nutsin patja, oli üheöö suhteid..aeg ajalt vintis peaga saatsin sõnumi teisele poolele, õnneks ta lihtsalt ignoreeris neid. kõike. mul olid väga head sõbrad, kes kätt hoidsid ja vaatasid, et ma ikka õnnelikult kindlasee kohta jõuaks ja linna peale vedelema ei jääks. ühel päeval, pea aasta hiljem, sai äkki valu otsa. käisin paar korda psühhiaatri juures, oli tore lobiseda ning hakkasin tegelema iseendaga- jooga, korvpall, akadeemilised vestlusringid. nüüdseks olen leidnud endale inimese, kes meeldib, aga võtan asja rahulikult. ei kiirusta suhtesse tormama.

ma pole eriti kannataja tüüp, pigem selline tegutseja. põletasin oma valu koos eluga. kahju sellest aastast pole, vastupidi, mu sõbrad on palju kindlamalt mu küljes, peale selle leidsin ellu päris mitu lahedat inimest, kellega suhtleme edasi.

lihtsalt jagasin oma lugu.kõigile see ei sobi, aga see ongi minu lugu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõlab jaburalt, aga ma niiväga tahtsin, et see suhe toimiks. Temapoolne sigadus oli muidugi selle tahtmise najal kaasa lohiseda ja niimoodi aastaid.

Jälg on mulle igatahes jäetud sellega, nüüd olen suhtehoidmise skaalal teise otsa kolinud, st ei liiguta väikest sõrme ka enam. Mis ilmselt ka pole õige. Lihtsalt näide, kuidas läbielatud asjad muuta võivad.

[/quote]i
Ma loodan, et praegune mees on arusaanud kes või misasi sa oled? Sa ju kasutad teist inimest ära. Ei liiguta väikest sõrmegi. Küll liigutad kui sulle lihtsalt ükspäev öeldakse, et nüüd aitab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )


Esileht Pereelu ja suhted Südamevalu ja sellega toimetulek