Esileht Kodunurk Sügavkülma maasikamoosist keedumoosi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Sügavkülma maasikamoosist keedumoosi

Postitas:
Kägu

Mõtlesin, et meil seisab sügavkülmas metsik kogus külmutatud maasikamoosi, äkki oleks mõistlik hoopis sellest päris moos keeta ja sügavkülm üldse kinni panna kõrge elektrihinna ajaks. On keegi keetnud selliselt moosi ja mida silmas peaks pidama? Kas tuleks suhkrut veel lisada? Pandud on juba parasjagu.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, saab küll keeta keedumoosiks, olen tihti seda teinud, et külmutatud marjad moosiks keetnud, nt mustikaid ja maasikaid kokku. Kissell on ka väga hea maasika toormoosist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, saab küll keeta keedumoosiks, olen tihti seda teinud, et külmutatud marjad moosiks keetnud, nt mustikaid ja maasikaid kokku. Kissell on ka väga hea maasika toormoosist.

Aga viskad lihtsalt potti või teed midagi veel?

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, saab küll keeta keedumoosiks, olen tihti seda teinud, et külmutatud marjad moosiks keetnud, nt mustikaid ja maasikaid kokku. Kissell on ka väga hea maasika toormoosist.

Aga viskad lihtsalt potti või teed midagi veel?

Ounou, jälle!
Aa, saan aru – see on ju see väga laialdane ja rikkalik keelekasutamisoskus! Aina viskad ja viskad ja… ????

+4
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul mingi värk selle VISKAMISEGA jälle? Saa üle juba.

No tehakse samamoodi nagu tavaliste marjadega jah, lased sulada ja paned poti keema. Magusust hindad ikka keemise ajal ja natuke moosisughkrut teeks selle paksemaks, toormoos üsna vedel. Iseasi, kas selle “metsiku koguse” moosilaariks keetmine võtab kokkuvõttes vähem elektrit ja kulu kui sügavkülma sees hoidmine… Vaata oma sügavkülma elektrikulu üle, arvatavasti ei võta see üle 300 W aastas.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iseasi, kas selle “metsiku koguse” moosilaariks keetmine võtab kokkuvõttes vähem elektrit ja kulu kui sügavkülma sees hoidmine… Vaata oma sügavkülma elektrikulu üle, arvatavasti ei võta see üle 300 W aastas.

Mul on puupliit. Ja teine tegur on, et seda sügavkülma moosi meil ei sööda ka väga, lihtsalt ämm teeb seda väga palju. Pärismoosi vast läheks rohkem. Vähemalt ma ise tahaks pärismoosi pigem 🙂

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iseasi, kas selle “metsiku koguse” moosilaariks keetmine võtab kokkuvõttes vähem elektrit ja kulu kui sügavkülma sees hoidmine… Vaata oma sügavkülma elektrikulu üle, arvatavasti ei võta see üle 300 W aastas.

Mis tähtsust see omab kas võtab rohkem või vähem, sest kui üldse elektrit pole(kõike võib juhtuda), siis keedumoos vähemalt säilib niisamagi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul mingi värk selle VISKAMISEGA jälle? Saa üle juba.

Einoh, ma saan aru, kui köögivilju visatakse potti või liha pannile (üsna sõna otseses mõttes), aga moosi viskamine on tõesti ebameeldiv väljendusviis.
Teine kägu

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Einoh, ma saan aru, kui köögivilju visatakse potti või liha pannile (üsna sõna otseses mõttes), aga moosi viskamine on tõesti ebameeldiv väljendusviis. Teine kägu

Küll on ikka raske elu kui mahlakas kõnepruuk nii häiriv on. Korrektne lausete moodustamine üheselt mõistetavade sõnadega on kõige igavam asi üldse tavapärases vestluses.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Marju visataksegi potti. Minu 76aastane ema räägib samuti niimoodi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul mingi värk selle VISKAMISEGA jälle? Saa üle juba.

Einoh, ma saan aru, kui köögivilju visatakse potti või liha pannile (üsna sõna otseses mõttes), aga moosi viskamine on tõesti ebameeldiv väljendusviis.

Teine kägu

Marjad pole moosiks saada jõudnud enne potti viskamist.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina aseta, paiguta, vala või lao marju potti, kuidas soovid, aga ära kuku hädaladama iga kord, kui keegi juhtub viskama tegusõna tarvitama. Nagu päästik kohe, vinguja-Kägu aktiveerub momentselt, isegi kolmveerand kaksteist öösel rikub VISKAMINE tal ööune.

Kui puupliit, siis jah, miks mitte. Järgmisel suvel teed juba ise keedumoosi kohe rohkem, kui see teile paremini meeldib. Tihtipeale nt kui tahta teha rabarberi-maasikamoosi, siis kevadel rabarberid külmutataksegi ja ootavad maasikate aega, et siis saab moosiks keeta.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa, saan aru – see on ju see väga laialdane ja rikkalik keelekasutamisoskus! Aina viskad ja viskad ja… ????

Saan aru, et sina istud siin päevad otsa Perekoolis ja valvad, et kui keegi jälle ütleb “viskab”, siis saab midagi mürgist kirjutada ja päev on kirja läinud. Haige inimene, leia mingi muu hobi endale.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on puupliit. Ja teine tegur on, et seda sügavkülma moosi meil ei sööda ka väga, lihtsalt ämm teeb seda väga palju. Pärismoosi vast läheks rohkem. Vähemalt ma ise tahaks pärismoosi pigem

Tee ise siis oma moosi, mis selle ämma kallal vingud.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, saab küll keeta keedumoosiks, olen tihti seda teinud, et külmutatud marjad moosiks keetnud, nt mustikaid ja maasikaid kokku. Kissell on ka väga hea maasika toormoosist.

Aga viskad lihtsalt potti või teed midagi veel?

Ounou, jälle!

Aa, saan aru – see on ju see väga laialdane ja rikkalik keelekasutamisoskus! Aina viskad ja viskad ja… ????

Viskamine on oluliselt etem sõnakasutus kui sinu enda ounou, muide.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on puupliit. Ja teine tegur on, et seda sügavkülma moosi meil ei sööda ka väga, lihtsalt ämm teeb seda väga palju. Pärismoosi vast läheks rohkem. Vähemalt ma ise tahaks pärismoosi pigem

Tee ise siis oma moosi, mis selle ämma kallal vingud.

Ma siin vingumist küll ei näe. Meie peres käib samamoodi – maasikaid tuleb suht lühikese aja jooksul hästi suures koguses ja lähevadki vähese suhkruga sügavkülma, ei taha suve ilusaimal ajal igal õhtul pliidi ääres seista ega  purke kuumutada. Eks siis pärast ole näha, milleks ja kuidas kasutatakse, millega kokku keedetakse ja kas keedumoosi üldse tahetakse. Ja nii ka mõnede teiste marjadega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel aastal ma maasikaid ei ostnudki, sest eelmise hooaja tervelt külmutatud marjad keetsin moosiks. Väga hea moos tuli, saab nii küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll on ikka raske elu kui mahlakas kõnepruuk nii häiriv on.

Saad aru, kägu, et MAHLAKAS oleks see siis, kui sellele viskamisele viitsitakse ka alternatiive leida. Aga aadtast-aastasse üks ja sama väljend ei ole enam mahlakas kõnepruuk, vaid nüri ja väljendusoskuseta inimese sõnavara. Sellest on siin mitmeid teemasid olnud, aga tüüpkasutajad ei taha kuidagi atu saada, et meie rikkal emakeelel on palju laiem ampluaa. Viskajad ei ole keelelaiendajad, nad on väga pisikese sõnavaraga inimesed. Nende õigustajad paraku ka.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

isegi kolmveerand kaksteist öösel rikub VISKAMINE tal ööune.

Tuli ära! Kui argumendid otsas, siis on PK-s alati salarelvad – kellaaeg, nädalapäev, aastaaeg. ????

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee ise siis oma moosi, mis selle ämma kallal vingud.

Kahjuks on maasikad ühel pool Eestit koos ämmaga ja mina teisel pool. Ja vingunud pole ma poole mokagagi (kas nüüd saan selle väljendi eest ka pähe, ei tea? VISKAN kinda …).

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga aadtast-aastasse üks ja sama väljend ei ole enam mahlakas kõnepruuk, vaid nüri ja väljendusoskuseta inimese sõnavara.

Ausalt, aastast aastasse sama asja pärast teemade solkimine on ka väga nüri. Tee uus teema ja anna minna! Saaks rahulikult moosi teemas moosikeetmise kogemustest lugeda, mitte üht ja sama “viskamise” juttu. Midagi uut sul ju öelda pole.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Marju visataksegi potti. Minu 76aastane ema räägib samuti niimoodi.

See tuleb sellest, et sinu ema ilmselt on oma eluajal ka tunduvalt rohkem raamatuid läbi lugenud kui tänapäeva totud, kes iga piltliku väljendi peale õhku ahmima hakkavad. Vanema põlvkonna keel ongi rikkam ja nendega on tore rääkida.

Vaata õues tänapäeva lapsi, ainus, mis suust tuleb on kusagilt juutuubist õpitud lollakas “oumaigaad”. Millennialid suhtlevad ainult telefonis lühendeid toksides.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, saab küll keeta keedumoosiks, olen tihti seda teinud, et külmutatud marjad moosiks keetnud, nt mustikaid ja maasikaid kokku. Kissell on ka väga hea maasika toormoosist.

Aga viskad lihtsalt potti või teed midagi veel?

Ounou, jälle!

Aa, saan aru – see on ju see väga laialdane ja rikkalik keelekasutamisoskus! Aina viskad ja viskad ja… ????

Viskamine on oluliselt etem sõnakasutus kui sinu enda ounou, muide.

Täpselt!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saad aru, kägu, et MAHLAKAS oleks see siis, kui sellele viskamisele viitsitakse ka alternatiive leida. Aga aadtast-aastasse üks ja sama väljend ei ole enam mahlakas kõnepruuk, vaid nüri ja väljendusoskuseta inimese sõnavara. Sellest on siin mitmeid teemasid olnud, aga tüüpkasutajad ei taha kuidagi atu saada, et meie rikkal emakeelel on palju laiem ampluaa. Viskajad ei ole keelelaiendajad, nad on väga pisikese sõnavaraga inimesed. Nende õigustajad paraku ka.

Jah, tõepoolest. Mul isegi aastaid riiulis seisnud juturaamatud on sellest aru saanud ja on sõna “viskama”  mitteotstarbelise kasutuse pärast endast välja HEITNUD.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuli ära! Kui argumendid otsas, siis on PK-s alati salarelvad – kellaaeg, nädalapäev, aastaaeg.

“Tuli ära” on ka päris ära leierdatud väljend. Aastast-aastasse üks ja sama väljend ei ole enam mahlakas kõnepruuk, vaid nüri ja väljendusoskuseta inimese sõnavara. Viitsi ometi alternatiive leida!

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll on ikka raske elu kui mahlakas kõnepruuk nii häiriv on.

Saad aru, kägu, et MAHLAKAS oleks see siis, kui sellele viskamisele viitsitakse ka alternatiive leida. Aga aadtast-aastasse üks ja sama väljend ei ole enam mahlakas kõnepruuk, vaid nüri ja väljendusoskuseta inimese sõnavara. Sellest on siin mitmeid teemasid olnud, aga tüüpkasutajad ei taha kuidagi atu saada, et meie rikkal emakeelel on palju laiem ampluaa. Viskajad ei ole keelelaiendajad, nad on väga pisikese sõnavaraga inimesed. Nende õigustajad paraku ka.

Miks siis nii palju kirjavigu teed?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult võtab keedumoos vähem energiat, keetmine mõned minutid kuni pool tundi, no ütleme kW/h. Sügavkülm 300 ( + , sõltub kapi vanusest) kW/h aastas, no on ikka 300-kordne vahe ju!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sügavkülmas ainult neid moose hoiadki või, ei midagi muud? Jäätist vahel ei osta, suvel jääkuubikuid ei tee, köögivilju, liha ei külmuta, poe sügavkülmaletist kunagi ühtegi toodet koju ei too?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sügavkülmas ainult neid moose hoiadki või, ei midagi muud? Jäätist vahel ei osta, suvel jääkuubikuid ei tee, köögivilju, liha ei külmuta, poe sügavkülmaletist kunagi ühtegi toodet koju ei too?

Mul on mitu sügavkülma. Üks neist moose täis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust juba see on argument moosi keetmiseks kui ütlete, et keedumoosi sööb pere rohkem.

Külmutatud maasikatega(moosiga) saab näiteks smuutisid teha – st endalgi alati külmas ämma antud maasikad ja toormoos, mõtleme küll, et teeme smuutiks ära, aga enamasti jäävad seisma. Purgimoos meeldib rohkem ja ei pea sammu ette mõtlema, et vaja sulama võtta või siis see kogu sulanud ports ära kasutada.

See, et saad üksiti seda puupliidil teha on vaid pluss, kuigi ilmselt tasuks ära ka elektrilisel.

Seda, kas sügavkülm kõrge elektrihinna ajal säästu annaks ma pole kindel, aga mõistlikum on siis vähemalt lisa sügavas hoida toidukraami, mida reaalselt ära ka tarbite.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Kodunurk Sügavkülma maasikamoosist keedumoosi