Esileht Kodunurk sügavkülmikut vaja lisaks

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: sügavkülmikut vaja lisaks

Postitas:

nii palju marju on sel aastal säilitada, et vajame lisa sügavkülma. Ei tea, kas tasub osta kasutatud asja? Ja millist üldse osta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama teema. Tõenäoliselt ostan uue kirstu. Palju odavam, kui püstine sügavkülm. Kuna sortiment pole väga suur, siis pole raske kirstust vajalikku leida. Ja lisaks on ju karbid markeeritud. Pea 200l kirstu saab 300 euroga kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutatud asjaga ikka on nii, et 50:50, kas saad pikalt töötava asja.
Vanemad ostsid ka ca 10 aastat tagasi kasutatud sügavkülma, töötab siiamaani. Ses suhtes läks hästi.
Kuid ema kahetseb, et tookord samuti hinna järgi asi sai ostetud. nüüd ütleb, et oleks pidanud veidi rohkem maksma ning sahtlitega sügavkülma võtma. Kirstus on kõik üksteise peal, midagi tahad, siis otsi põhjast. kuhja teised asjad kuhugi nurka, et just seda alumist asja kätte saada. Sahtlitega oleks mugav – iga sahtel eraldi asja jaoks, liha, seened ja marjad eraldi jne.
Ise ka plaanin sügavkülma osta, kindlasti valin sahtlitega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina eelmisel aastal ostsin väikese sügavkülmiku lisaks. kasutatuna. minu poolt valitud külmikul elektroonika ei töötanud ja pood püüdis parandada. saadud tulemus mind ei rahuldanud ja nad vahetasid külmiku välja, mingi teise firma vanema mudeli vastu. see töötas korralikult.
lõppkokkuvõttes praegu tagantjärgi mõeldes ostaksin mingi odavama hinnaklassiga uue külmiku sest kogu see jama läks mulle rohkem maksma kui see külmiku hind oli. mul oli asi selles , et külmikut vajasin maamajja ja pidin ise leidma transpordi sinna viimiseks ja toomiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 10:57; 08.08 11:05; 08.08 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi on see, et kirstus võib ju tuustida (ajaviiteks), aga sa pead ka teadma, et vaat need ja need asjad on seal kõige all. Sahtlid on selles mõttes ülevaatlikumad ja seal on võimalik jaotada lihtsalt – a la maasikamoosisahtel, seenesahtel, lihasahtel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 11:06; 08.08 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just ostsin eelmisel nädalal lisaks sügavkülmiku.
Pärast kaalumist otsustasin osta uue ja sahtlitega.
Kui arvestada, et tegemist on asjaga, mis tõenäoliselt kestab palju aastaid, siis tuleb ikka süda kõvaks teha ja natuke rohkem raha välja käia, et oleks mugav ja ratsionaalne.

Näiteks mu eelmine tolmuimeja maksis 90-ndate teisel poolel päris palju, üle 2000 krooni, aga teenis ka mind ustavalt 13 aastat, kuni vahetasin ta välja uue vastu. Tegin ka südame kõvaks ja maksin uue eest 100 eurot rohkem, kui tol hetkel rahaliselt võimalik oleks olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hetkel on paljudes kodumasinate poodides suur suvine ale, pigem osoovitaks osta siiski uus.

nt püstine, külmkapikujuline, 6 sahtliga sügavkülmik oli mingi 230¤ kanti täna postkasti tulnud reklaamis. endal samasugune juba päris mitu aastat ja väga rahul. aga maksis paar aastat tagasi hulga rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul eelmisel suvel seotatud uus sügavkülmik püstine sahtlitega. Kirstu mõttest saan siis aru kui sortminet on väike, nagu nt vaja pool siga ära külmutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et ostsin mõni aeg tagasi sama kapi mida viimane mainis. Panin kapi tööle, tundus, et hakkas tööle ka. Paar päeva hiljem avastasin, et midagi tilgub. Kapi ülemised 3 sahtlit olid täiesti soojad, alumised 3 külmetasid. Palju marju ja jäätist läks raisku.
Nädal hiljem alles sain uue külmiku. Sama mudelit ja firmat enam ei riskinud võtta. Valisin kirstu. Kirst mahutab ikka oluliselt rohkem, elamisse mahtus ka paremini ära kui kapp. Mina olen rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul näiteks on marjad 5l jäätisenõudes. Laon nad üksteise peale (mustikakarbi peale teise mustikakarbi, kõrvale siis teen järgmist marki torni). Hetkel nagu ei tundu süsteem väga sassis ja ebamugav olevat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]villane kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul näiteks on marjad 5l jäätisenõudes. Laon nad üksteise peale (mustikakarbi peale teise mustikakarbi, kõrvale siis teen järgmist marki torni). Hetkel nagu ei tundu süsteem väga sassis ja ebamugav olevat.[/tsitaat]

Kuidas sa marjad sealt 5L karbist kätte saad? kas sulatad korraga üle 5l või raputad/raiud marju lahti sealt karbist tükikaupa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panen värskelt korjatud marjad karpi. Raiuda ja sulatada pole vaja, aitan veidi lusikaga kaasa ja saan vajaliku koguse lihtsalt kätte.
Mul enamus marju on külmutatud selle mõttega, et tordile- koogile panna. Toormoosi muidugi nii suures nõus ei hoiaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]villane kirjutas:[/small]
[tsitaat]Arvan, et ostsin mõni aeg tagasi sama kapi mida viimane mainis. Panin kapi tööle, tundus, et hakkas tööle ka.[/tsitaat]

Sisse lülitasid alles 24 tundi pärast paikapanekut ja lasid siis ka vastava aja ilma kraamita töötada, kuni õige külmutusaste saavutatud ja alles siis panid asjad sisse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 11:06; 08.08 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

marju võib kandikul külmutada, st mõnel laiemal alusel ja siis kui ükshaaval külmutatud marjad karpi panna, saab need ka kätte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 10:57; 08.08 11:05; 08.08 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui marjad õrnalt väga väikese koguse suhkruga segada ja siis külmutada, siis saab neid ka vabalt jaokaupa kilekotist või karbist kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]villane kirjutas:[/small]

Sisse lülitasid alles 24 tundi pärast paikapanekut ja lasid siis ka vastava aja ilma kraamita töötada, kuni õige külmutusaste saavutatud ja alles siis panid asjad sisse?[/tsitaat]
Ära muretse. Remondifirma viis kapi ära, kontrollis üle ja praak mis praak.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa kirstu endale lubada. Esiteks elame korteris ja köök ei ole teab mis suur. Tavaline kolme sügava sahtliga sügavkülm on täis. Kui marjad otsa saavad hakkan vajadusel poest ostma, näiteks http://www.marjamaatalu.ee. Seega jääb külmakapi suhtes väljaminek ära. Ja voolu ka ei lähe. Usun et saame hakkama. Hoidiseid teen nii palju kui võimalik.

Põhiprobleem on ikka see et ruumi ei ole üleliia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on ka linnas vaid 3 sahtlit. maamajas on üks kaheukseline+ 3 sahtliga pisike sügavkülmik. lisaks veel 3 sahtlit külmiku all mis igapäevatoiduks kuna lähim pood on kaugel.kõik see võtab ruumi. kui oma aeda pole, siis piisaks 3 sahtlist mis linnakorteris on.kui nagunii tuleb marjad osta,siis võib ka sügavkülmutatuna osta. prismas ka müüakse eestimaiseid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 10:57; 08.08 11:05; 08.08 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marju saab külmutada samas sügavkülmiku sahtlis, lahtiselt põhja peal, mitu cm korraga. Sinna mahub 4-5 kilo kohe. Siis kahvaga tõstad sobivatesse kilekottidesse ja valmis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minul on nii sahtlitega külmik kui ka kirst. Aru ma ei saa, miks kirstus sobrama peab. Mina panen karpidega asjad kirstu ja nt on vaarkakarpide virn ja mustikakarpide virn ja seenekarpide virn. Kuna külmutan palju, siis kirjutan ka karpidele peale jrk nr-d, et omada ülevaadet, mitu karpi mul ühte või teist asja veel alles on. Jah, suvel on natuke rohkem tegutsemist, aga talvel hoiab aega tublisti kokku ja mingit kirstusobramist ma ei harrasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Kodunurk sügavkülmikut vaja lisaks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.