Esileht Lapse ootamine Sügelemine 13.nädalal

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Sügelemine 13.nädalal

Postitas:
Kägu

Raseduse 13.nädal ja ma viimased nädal aega sügelen üle kogu kere. Googeldades leiab, et nahk venib ja kuiv ning sellest. Ma eeldaks, et sellisel juhul sügeleb ainult kõht, aga mul põhiliselt dekoltee, käed ja jalad. Lugesin, et raseduse lõpus näitab see probleeme maksaga ja siis sügelevad peopesad ja jalatallad, aga kas nii varakult võiks maksas asi olla? Tegemist mul IVF rasedusega, seega progesterooni süstisin eelmise nädalani. Lugesin, et see võib antud haiguse tõenäosust tõsta.

Arstiga pole suhelnud, sest alguses arvasin, et äkki põhjuseks maasikad, aga neid pole nüüd 5 päeva söönud.

Muidu löövet pole, aga kus olen süganud, siis sinna lõpuks pisikesed punased täpid tekkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sügelesin terve eelmise raseduse ja sügelen ka praegu (homme saab 11 nädalat täis). Muutunud hormonaalne seis võib ka naha kuivemaks ja sügelevamaks muuta, lisaks see, et nahk venib ja ka ümber riided võivad naha sügelema panna. Ega ta meeldiv ei ole ja peale kreemitamise ei ole ma ise paremat lahendust leidnud 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina hakkasin üle keha sügelema viimases trimestris. Põhjus oli, et maksa näitajad olid kõrgeks läinud. Verepooviga saab selle kohe selgeks.  Sain tabletid peale ja sõin kergemaid toite ja näidud said kiiresti korda. Ma kontakteeruks igaks juhuks ikkagi arstiga. Ma olin ka IVF ja süstisin proge.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raseduse 13.nädal ja ma viimased nädal aega sügelen üle kogu kere. Googeldades leiab, et nahk venib ja kuiv ning sellest. Ma eeldaks, et sellisel juhul sügeleb ainult kõht, aga mul põhiliselt dekoltee, käed ja jalad. Lugesin, et raseduse lõpus näitab see probleeme maksaga ja siis sügelevad peopesad ja jalatallad, aga kas nii varakult võiks maksas asi olla? Tegemist mul IVF rasedusega, seega progesterooni süstisin eelmise nädalani. Lugesin, et see võib antud haiguse tõenäosust tõsta.

Arstiga pole suhelnud, sest alguses arvasin, et äkki põhjuseks maasikad, aga neid pole nüüd 5 päeva söönud.

Muidu löövet pole, aga kus olen süganud, siis sinna lõpuks pisikesed punased täpid tekkinud.

Konsulteeri arstiga. Maksanäitajate halvenemine ja sellega tekkiv sügelus on tavaliselt viimase trimestri teema, siis ei tekiks mingeid punaseid täppe ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arstile võid mainida jah, vaatavad proovist üle. Aga ilmselt lihtsalt hormonaalsed muutused – need teevad ka igast trikke.

Kuid kas lihtsalt sügeleb – üks kord natukene siit, teine kord seal, sügad ära – läheb meelest jne. Või kreemitamine leevendab?

Või ikka täiesti talumatult üle keha ja kõikjalt, et sügamine ka ei aita. Kõige hullem pidi just tallaaall olema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sügelemine meelest ei lähe, kui siis päeval on kergem, õhtuti aga kiheleb igaltpoolt. Alguses, kui sügelema hakkas, siis punne polnud, need nüüd tekkinud pigem kohtadesse, kus ma süganud olen. Võimalik, et enne lihtsalt olid värvitud punnid? Silma aga miskit ei torganud. Nüüd aga dekolteel näen omajagu punaseid täppe. Reitel ka. Jalatallad ja peopesad on mõne üksiku korra kergelt kihelenud (võimalik, et see juba puhas mõttejõud googeldamisest).

Kreemitada pole proovinud, sest alguses arvasingi, et allergia. Pigem mõtlengi, et maksas ei tohiks ju asi olla, kui nädalaid nii vähe? Kas peaks laskma maksanäitajaid siiski kontrollida? Ämmaemandaga peaks ühendust võtma või ka perearst teeb need analüüsid ära?

Preeklampsiaga pidavat ka vist sügelus tekkima, aga see ka pigem ikka kolmandas trimestris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sügelemine meelest ei lähe, kui siis päeval on kergem, õhtuti aga kiheleb igaltpoolt. Alguses, kui sügelema hakkas, siis punne polnud, need nüüd tekkinud pigem kohtadesse, kus ma süganud olen. Võimalik, et enne lihtsalt olid värvitud punnid? Silma aga miskit ei torganud. Nüüd aga dekolteel näen omajagu punaseid täppe. Reitel ka. Jalatallad ja peopesad on mõne üksiku korra kergelt kihelenud (võimalik, et see juba puhas mõttejõud googeldamisest).

Kreemitada pole proovinud, sest alguses arvasingi, et allergia. Pigem mõtlengi, et maksas ei tohiks ju asi olla, kui nädalaid nii vähe? Kas peaks laskma maksanäitajaid siiski kontrollida? Ämmaemandaga peaks ühendust võtma või ka perearst teeb need analüüsid ära?

Preeklampsiaga pidavat ka vist sügelus tekkima, aga see ka pigem ikka kolmandas trimestris.

Maksa ja preeklampsiaga tekib pigem tekib see sügelus hiljem jah, st võib vist ka varem, aga alguses väga midagi peale jälgimise ei tehta. Arstile maini ikka. Mul oli raseduse keskel vist vahepeal jusktui päris hull jalatalla sügelus jne, aga proovides oli kõik korras. Oli ka suurem preeklampsia risk, aga sügelus oli siiski millestki muust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sügelus on lihtsalthormoonidest nahakuivus, siis peaks kõige kiiremini aitama Linola vanniõli või peale dushi all käimist niiskele nahale kanda tilk õli, niisutab nahka sügavamalt ja paremini kui kreem. Mitte parafiini baasil “beebiõli” (kes hull seda naftamöginat BEEBI peal kasutaks!), vaid taimeõli, sobib kasvõi köögist külmpress oliiviõli, või jojobaõli jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sügelus on lihtsalthormoonidest nahakuivus, siis peaks kõige kiiremini aitama Linola vanniõli või peale dushi all käimist niiskele nahale kanda tilk õli, niisutab nahka sügavamalt ja paremini kui kreem. Mitte parafiini baasil “beebiõli” (kes hull seda naftamöginat BEEBI peal kasutaks!), vaid taimeõli, sobib kasvõi köögist külmpress oliiviõli, või jojobaõli jms.

Beebiõlid pole tihti juhuslikult just parafiini baasil, vaid seepärast, et need ei imendu ja niiskele nahale lukustabki kõige paremini niiskuse nahka. Lisaks võrdlemisi ärritus- ja allergiavabad. Lisaks erinevate taimsete ja loomsete õlidega võrreldes puudub neil rääsumisoht või see, et muutuks nahal bakterite vms kasvulavaks, eriti õrnalt nahal.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga keegi ei keela sul oma last toornafta rafineerimise jääkproduktiga sisse määrida… mina siiski ei kasuta sellist toodet.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Lapse ootamine Sügelemine 13.nädalal