Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sügisese sissetuleku pärast mure

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Sügisese sissetuleku pärast mure

Postitas:

Meil kukkus kogu pere sissetulek aprillis 1600-lt 1000-le, kah kohe kolm last.
Närutame.
5000 selle kõrval on täielik ulme.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oioi, nii väikese sissetulekuga perele, nagu teemaalgatajal, ei oska kohe midagi soovitada. Nii kahju lastest – mis lapsepõlv see küll on … Sügise peale ei taha mõeldagi:(

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teed pangakonto lahti ja arvutad näiteks 1-2 kuu põhjal kokku, kuhu teil raha praegu kulub. Teed näiteks 10 kategooriat, iga väljamineku paigutada ühte kategooriasse ja kuidas lõpuks iga kategooria kokku. Selle põhjal otsustad, millistest kohtadest kokku hoida. Meil on 4 last ja praegu karantiinis kulub varasemast märksa vähem: ei käi spa-s ega üritustel, ei käi külas ega võõrusta külalisi, kütust peaaegu ei kulugi. Miks sügisel peaks sissetulekud langema?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reedeti pidi keskturu juures olema supiköök, külasta seda.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

diisel on säästlikum ainult iga päev maalt linna tööle sõites nagu vaesrahvale kombeks on. 5000€ teenivad ainult paremad inimesed kes söövad pardifileed ja elavad linnas majas, neile ei ole vaja kallist remonti vajavat diislit, nad sõidavad elektriauto või taksoga

Elan linnas majas ning sõidan linnast välja tööle oma pea 80 000.- maksva diiselautoga. Kütust võtab poole vähem, kui eelmine auto, mis oli sama marki, kuid bens.

Elektriautod(peale BMW i8, mille hind algab 160 000.-) on koledad. Tesla pole kole, aga on igav.

Tõsi, et koledad?:)
Audi e-tron väga äge ja ilus, mul on.
Tõsi, pikalt yle 100 tuhande, kui hindadest rääkida. 80 tuhandega tõesti ei saa.
Aga ära ole nii ylbe oma postitustes.
Jummala okei on sõita ka 10 tuhandese autoga, kui ei ole jaksu rohkemaks.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 01:12; 28.04 01:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Audi e-tron väga äge ja ilus, mul on.
Tõsi, pikalt yle 100 tuhande, kui hindadest rääkida. 80 tuhandega tõesti ei saa.

Kökats, nagu Q5. Mulle meeldivad edevamad autod.
Pidid rohkem, kui 41 tuhande eest lisavarustust peale ostma? Nunuhh…Hind nimelt algab 59-st.
Soti+ eest ostavad mu tuttavad Audi-inimesed endale Q8.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.04 11:27; 24.04 12:13; 24.04 16:03; 24.04 16:25; 24.04 22:46; 27.04 08:55; 27.04 12:48; 28.04 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jummala okei on sõita ka 10 tuhandese autoga, kui ei ole jaksu rohkemaks.

okei on sõita 10 tuhandese autoga ka siis, kui tegelikult jaksaksid maksta 80 tuhandest. aga 80 tuhandese diislirondi kasutamine on täislollus. uuest peast odavneb see vähemalt 1000€ iga kuu ja nii mitu head aastat jutti. arvestades seda, et 10a pärast on diislid paljudes kohtades keelustatud odavneb too diisel selleks ajak kolmekohalisele hinnatasemele

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 11:35; 24.04 22:06; 27.04 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see nüüd nali pole (sest teemaalgataja pole rohkem kommenteerinud, kui just Kägu
24.04.2020 14:57 teemaalgataja ei ole) …

Esiteks tuleks paari-kolme kuu rahapäevik üksikasjalikult üle vaadata. Välja selgitada, millised on vältimatud kulutused ja millised mitte.

Kui tundub, et vältimatud kulutused moodustavad üle poole sissetulekust, siis tuleb analüüsida, kas need ikka päriselt on vältimatud. Vahel tuleb mõtlemist päris kardinaalselt muuta.

Võlgu (igasuguseid järelmakse jms) tasub tagasi maksta nii palju kui võimalik, alustades kõrgema intressiga võlgadest.

Kui sellega ise toime ei tule, küsige abi võlanõustajalt.

Meil on peres 6 liiget, sh üks puudega laps. Igakuine sissetulek on kolme tuhande ringis, igakuised püsikulud laias laastus poolteist tuhat (praegu, karantiini ja kodukontori ajal, kui kütust ja nt sünnipäevakingitusi ei ole vaja osta, veel väiksemad). See tähendab, et igas kuus tekib rahaline ülejääk, mis omakorda tähendab, et näiteks auto (küll kasutatud, mitte tutikas) ostsime välja ilma liisinguta, väiksemad kodumasinad (mida ostame / vahetame välja vastavalt vajadusele, mitte soovile) samuti.

Unusta ära mõtteviis, et kui sul on x summa kontol, pead sa selle, nui neljaks, samal kuul ära kulutama, või et teatud palgatase nõuab mingeid kõrgema taseme kulutusi (näiteks välimusele või meelelahutusele). Kõik on mõtlemises kinni. Ei ole vaja kõige uuemat telefoni (abikaasa vahetas alles hiljuti kümmekond aastat teeninud nuputelefoni nutika vastu välja), ei ole vaja kõiki lahedaid elektroonilisi vidinaid, ei ole vaja iga nädal restoranist toitu tellida jne.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

okei on sõita 10 tuhandese autoga ka siis, kui tegelikult jaksaksid maksta 80 tuhandest. aga 80 tuhandese diislirondi kasutamine on täislollus. uuest peast odavneb see vähemalt 1000€ iga kuu ja nii mitu head aastat jutti. arvestades seda, et 10a pärast on diislid paljudes kohtades keelustatud odavneb too diisel selleks ajak kolmekohalisele hinnatasemele

Ise oled ront.
Mul savi, kui palju odavneb, pole mingi märkimisväärne kaotus.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.04 11:27; 24.04 12:13; 24.04 16:03; 24.04 16:25; 24.04 22:46; 27.04 08:55; 27.04 12:48; 28.04 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, tehke võistlus. Tahaks ikka selgeks saada, kellel siis kõige kallim auto ja hobi on. Et kellel pagasnikus koera jaoks hingamisaparaat, kelle koer üldse hotellis elab ja eralennukiga ringi reisib. Ja teeme nii, et mingite mõttetute 80K pannidega keksima ei hakka. Et selline enamvähem sõidetav auto algab tegelikult 200K juurest. Alla selle, noh, sõidab ära küll, aga olgem ausad, ilged kõkatsid ju.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 21:31; 27.04 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse, lapse kalli hobi arvelt saate nüüd säästa terve suve ja ega välisreise ka niipea (sel aastalgi) ei tule. Jääb kena kopikas järgi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Audi e-tron väga äge ja ilus, mul on.

Tõsi, pikalt yle 100 tuhande, kui hindadest rääkida. 80 tuhandega tõesti ei saa.

Kökats, nagu Q5. Mulle meeldivad edevamad autod.

Pidid rohkem, kui 41 tuhande eest lisavarustust peale ostma? Nunuhh…Hind nimelt algab 59-st.

Soti+ eest ostavad mu tuttavad Audi-inimesed endale Q8.

Parim kommentaar, mida said lisada, et tõestada, et tegelikult ei tea sa tänapäevastest autodest midagi:))))

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 01:12; 28.04 01:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka sügisese sissetuleku pärast mure. Enne kriisi tehti palgatõus, nüüd olen poolteist kuud töötanud pooletisekordse värskelt tõstetud palgaga, sest hoian nädalavahetustel süsteeme maha kukkumast.
Kuhu ma panen selle raha kõik

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parim kommentaar, mida said lisada, et tõestada, et tegelikult ei tea sa tänapäevastest autodest midagi:))))

Q8 on tänapäeva auto.
Vaevalt mõni bisnesman selle e-troniga sõidab 😀

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.04 11:27; 24.04 12:13; 24.04 16:03; 24.04 16:25; 24.04 22:46; 27.04 08:55; 27.04 12:48; 28.04 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks meil tuumasügis ja -talv tulevad?

Äkki teemaalgataja kardab, et lumi sajab seekord maha?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
Perekool.ee Foorumis on keelatud:
4.8 omavoliline kooskõlastamata reklaam.
Perekooli Moderaator

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie perel sarnane sissetulek ja samas suurusjärgus kodulaen. Sama palju pereliikmeid ka.
Mulle tundub, et sul pole lihtsalt säästmisharjumust. Vaata kulud üle ja alusta säästmist – esialgu mõlemast sissetulekust 10% kõrvale, mida ei puutu, kui ainult hädavajadusel (töö kaotus, sissetuleku oluline vähenemine vms).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nu uskumatu. Inimesed elavad Eestis ikka väga hästi. Mina oma abikaasaga saan kuus 1600 kokku ja meil on peres 4 last, kolm autot, lastel huviringid, pluss veel igasugu muud masinad(atv-murutraktor jne) mis kõik tahavad ka hoolt pidevalt. Lastel omad hoiused,kuhu igakuu raha kanname, lisaks pangakontod, mida nad kasutada saavad. Ehitame maja ja maksame laenu ning me saame hakkama. Jah, me ehitame maja nii kuidas rahakott lubab , kuid saame seda omale lubada ja meil jääb veel mingi osa järgi, mille teadlikult paneme kõrvale. Ja siis ei tulda 5000 euroga kuus välja? oh jah.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 11:29; 22.05 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nu uskumatu. Inimesed elavad Eestis ikka väga hästi. Mina oma abikaasaga saan kuus 1600 kokku ja meil on peres 4 last, kolm autot, lastel huviringid, pluss veel igasugu muud masinad(atv-murutraktor jne) mis kõik tahavad ka hoolt pidevalt. Lastel omad hoiused,kuhu igakuu raha kanname, lisaks pangakontod, mida nad kasutada saavad. Ehitame maja ja maksame laenu ning me saame hakkama. Jah, me ehitame maja nii kuidas rahakott lubab , kuid saame seda omale lubada ja meil jääb veel mingi osa järgi, mille teadlikult paneme kõrvale. Ja siis ei tulda 5000 euroga kuus välja? oh jah.

:O Sissetulek 1800.-, elan üksi suures majas. Täpselt paras sissetulek, et süüa normaalselt ja reisida ringi.
Sinu jutt ei ole reaalne. Ainuüksi toidukulud peaks teil 1000.- olema.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, mis teema selle toiduga on? Miks peab 1000 eurot minema toidule, nagu vähemaga ei tohiks enam hakkama saada? Meil läheb reaalselt kuus poes toidule 200-300 eurot ja on kuid kus saame ka vähemaga hakkama. Ja olemegi 6 liikmeline pere pluss veel koer ka lisaks. Meil on sügavkülmad, kuhu vaatame vahest sigalast otse hea hinnaga liha aga meil on suur pluss ka see, et peres on jahimees olemas ja sügavkülmas on metsloomaliha ja vorsti ikka omajagu. Väga palju annab juurde ka see, et me sööme kõike- ei pirtsuta toiduga. Olen lastele õpetanud, et toitu ei valita vaid süüakse seda mida pereema või kokk on teinud ja ollakse tänulik selle eest. Seega sõõme me südameid, maksa,seamagu, seajalgu, seakõrvu, loomakeelt. Üldiselt teen toidud kõik ise ja paljud asjad kasvatan ise ja teen talveks sisse. juba selle pealt hoiab palju raha kokku. Ühe pere söögikorra võib saada väga odavalt kätte ja nii et kõik oleks kaetud. Ei ole minu lastel kunagi puudust olnud puu ja juurviljadest, magusast. Samas käime ka väljas söömas lastega. Minu seisukoht on ikkagi see, et kui inimene ainult soovib ja tahab siis ta saab ka piskuga hakkama ja nii, et kõik oleks rahul.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 11:29; 22.05 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1600€ 6 inimese peale ja jääb veel ülegi. Ega sa lastetoetusi ei unustanud? Nelja alaealise lapse pealt on see üle 600€.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on umbes sarnases suurusjärgus sissetulek nagu teemaalgatajal ja ka sarnases suuruses kodulaen ja ka sama vana auto. Lapsi on ka mitu. Aga ikka saame olenevalt kuust 2000-3000 eur kõrvale panna ja sääste on ka omajagu. Ei näruta, reisisime, kui oli veel võimalik ja tuju tekkides käime väljas söömas jne. Ei tea mis kulda peaks sööma, et kogu raha arutult ära kulutada iga kuu :O

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sügisese sissetuleku pärast mure