Esileht Pereelu ja suhted sugulased ja võlad

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: sugulased ja võlad

Postitas:

Olukord siis järgmine – mehel paar aastat noorem vend, kel oma pere teine laps tulemas, oma korralik kodu ja ajab oma äri väikest viisi. Kuna äri läheb kuidas kunagi vahel halvemini vahel paremini siis on saanud kombeks vennalt vahel raha laenata, et pere arveid maksta. Tavaliselt maksab need kuu jooksul ikka tagasi ja kuna meil endal rahamuresid otseselt pole siis pole ka probleemi väga näinud. Vend on mu mehele ammusest ajast ka suurema summa sees, mida lubab pidevalt ära maksta, kui äri hakkab paremini minema, aga pole seda 3 aasta jooksul siiani teinud.

Mu mees on ka venna auto käendaja ning saime varem nii kord kvartalis liisingfirmalt teate, et arve maksmata ja nõutakse käendajalt kuumakse välja. Tean, et liisingfirmad saadavad neid teateid automaatselt kui päev juba üle maksetähtajast ja vend on need alati lõpuks ikka ära maksnud, aga tema põhjendus on see, et autoliisingu arve on viimane prioriteet, et enne maksab teised arved. Kuna viimases kvartalis oleme neid saanud juba iga kuu ja see ajab ka mu meest närvi ja minu jaoks on ausalt öeldes alandav, kuna me tasume oma arved kõik õigeaegselt ja töötan ka ise finantsasutuses samas kust liising võetud, siis minu jaoks on see häbiväärne.

Ma saan aru, et tuleb sugulasi aidata ja olen seda ikka teinud kui tõesti näha, et häda. Kuid nende puhul on näha, et elavad lihtsalt üle võimete, kõige tipuks osteti siis perre veel uus auto mõni aeg tagasi ja mitte odav, seega ei saa öelda, et just kitsikuses elavad.

Kuidas oleks õige sellisel puhul käituda, et mitte suhteid täielikult sassi ajada. Mehele käib see samuti närvidele, kuid temal nn väike venna teema ja kardab teistpidi, et kui tema ei anna laenu siis läheb pandimajja võivanade nn kantidest sõprade käest raha küsima. Samas on aru saada, et vend kasutab lihtsalt vanema venna headust ära, samamoodi nagu ema kasutatakse ära, kes ka toetab pidevalt ja aitab arveid maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on komad mõeldud selleks, et neid kasutada. Oleks poole lihtsam lugeda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mehel on ka sellised sugulased. Mees on mul hella hingega ja abivalmis. Kui aga lõpuks selgeks sai, et neile maksad, nagu lõputusse auku – ja need hädas sugulased elavad lihtsalt üle oma võimete, samas kui meie, kes me neile raha laenasime, elasime vägagi kokkuhoidlikult…siis…ühel hetkel hakkas mees konkreetselt ei ütlema. Ütleski lihtsalt, et ei ole enam võimalik aidata. Igasugustest käendustest on ta ka õnneks keeldunud.
Kui sugulased selle peale leiavad, et vend on paha, siis tuleb lihtsalt omad järeldused teha, aga kindlasti mitte edasi laenata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 11:25; 12.05 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske on nii jah. Meil vastupidi. Vanem vend on see, kes omadega toime ei tule. Meil peres varsti neli last ja ka eluasemelaen. Saame kõik makstud ja jänni ei jää. Mehe vend aga mitte. Palka saavad enamvähem sama palju. Temal vaid üks laps ja elab üürikas. Pidevalt küsib ta ema käest aga kuna isale see väga ei meeldi siis vahel ka vennalt. Meie aga tavaliselt ei anna kuna endal kõik arvel. Alles ämm rääkis, et andis raha kuna laps ju kurtis, et ei ole raha tööle sõitmiseks. Kui aga hiljem helistas siis pojake hulkus oma tibiga autoga mööda linna. Siis oli ka ise poja peale kuri. Aga ikka pidevalt annab talle raha. Mina juba põhimõte pärast ei taha sellistele inimestele raha anda. Olgu nad siis kasvõi su oma õed-vennad.
Mu oma õde elas kunagi kooli ajal meie juures ja pärast kooli oli ka sujuvalt edasi. Kuni aasta lasime tal enda juures olla. Aga kuna ta siis pidevalt meid ära kasutas, tööd pidada ei suutnud sai meie mõõt täis ja kolisime ta välja ema juurde. Kohe mõikas ja nüüd saab ta juba aastaid suurepäraselt ise hakkama ja vägagi hästi.

Selle arvete maksmise kohapealt on meil ka üks kindel veendumus. Sellised arved mille eest vastutavad lähedased on siiski esmatähtdas. Meil siis eluasemelaen, mille tagatiseks on mehe vanemate kodu. No ei saa ma endale seda lubada, et neil meie pärast probleeme on.

Viimastel kuudel ongi ämm ja äi meile ikka helistanud küsimusega, et kas meil laen maksmata. Muidugi ei ole. See ikka nende teine kallis poja kes jälle oma väikelaenu ei ole ära maksnud ja siis see summa kohe nende arvelt maha läheb. Ma olen sellest juba nii väsinud.

Ühesõnaga on keeruline see asi.

Millest see kõik siis tuleb? Eks ikka sellest, et inimesed ei mõtle sellele, mis saab homme ja elavad üle oma võimete. Mina ei kavatse teisi nende laiskuse pärast läbi elu vedada. Teine asi oleks siis, kui konkreetselt ongi mingi jama milles otsest süüd endal ei ole. Aga pidevalt üle 30 meest aidata ja poputada on minu meelest liig!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen viimasega täiesti nõus – minu mehe vanem vend saab ka pidevalt ema käest abi, no venna käest enam ju ei saa. Ahjaa, vend teatas mingil hetkel, et \”sugulaste käest laenatud raha ei olegi laen\”, umbes et seda ei peagi tagasi maksma. Võttis aga raha lastega sugulastelt (endal ta on üks laps, seda ei kasvata ta ise), suutes argumenteeritult vajaduse põhjendada (nt autojuhiload – mida tal ei ole tänini, kuigi on juba üle 40a), hiljem pani ta uus tibi-proua internetti pilte üles, poseerides uute kasukate ja saabastega 🙂
Aga paraku abistab ema teda senini. Ei saa aru, et selleks, et sel inimesel üldse mingi vastutustunne saaks areneda, tuleb nabanöör läbi lõigata ja kõik!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 11:25; 12.05 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks need liisingud tuleb ärakannatada. Aga olgu teil siis mõistust JÄRGMISTE puhul mittenõus olla. Käendaja ju võtab teadlikult vastutuse ja ta on kindel, et see keda käendab, maksab. Kui üks elab üle võimete, pole ta selles süüdi, et keegi tema käendajaks tuleb. Kui vägivalda kasutades käendajaks saite, siis peaks politseisse pöörduma. Muudel juhtudel tuleb iseendale näpuga näidata. Ei ole vaja olla käändajaks inimesele, kes ei suuda oma arveid maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Pereelu ja suhted sugulased ja võlad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.