Esileht Pereelu ja suhted Suhe emaga

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 115 )

Teema: Suhe emaga

Postitas:

Ma isegi ei oska millestki alusatda, igatahes minust siis natuke, et olen 20-aastane, käin ülikoolis ja tööl, tegelen oma hobiga. Olude sunnil elan veel emaga, ta on 54. Isa ei tunne. Inimesena olen rahulik, pigem tagasihoidlikum, samas rõõmus, jutukas, naeran palju, tahan teiste vastu olla sõbralik, tore, väldin konflikte ja tülisid, ei ole tülitseja inimene üldse, võib-olla võtan mõningaid asju liialt hinge vms. Aga samas üritan alati teise inimese poolt ka asja vaadelda ja ei suru enda arvamust peale.

Aga asjast siis, viimased aastad võib isegi öelda, et viimased 10 aastat on suhe emaga olnud pehmelt öeldes keeruline. Tõenöoliselt oli mul natuke raske pubekaaeg (samas, kui olen kuulnud teiste lugusid, siis oli mul väga leebe), ilmselt tuli ette vaidlusi/konflitke emaga, palju asju sellepärast, et tema sundis mind käima muusikakoolis, kus ma pole mitte kunagi tahtnud käia ja mis hakkas mulle väga vastu, tegi selliseid ultimaatume, kui muusikakooli ei lähe siis ratsutama ei saa (olen väga armastanud hobuseid pm sünnist saati). Muusikakooli jätsin katki peale põhikooli ja ja enam pole pilli kätte võtnud ega tunne, et see oleks mulle midagi elus juurde andnud. Võib-olla siis, kui mul oleks endal huvi olnud ja see oleks olnud minu kutsumus algusest peale.

Siiski praegugi, mitu mitu aastat hiljem toob ema ikka välja, kuidas mina olen temaga nii halvasti ja tänamatult käitunud viimased 10 aastat ja kui tema oleks teadnud, siis oleks üldse sünnitamata jätnud jne jne. Kui tal mingi järjekordne hoog peale tuleb, siis ma lihtsalt ignoreerin ega pane ta sõnu tähele.

Mis on hakanud häirima, kuid millest samuti üritan mitte välja teha, on see, et iga asja kohta on temal mingi negatiivne arvamus ja kindlasti on vaja see välja öelda. Ehk ta kritiseerib kõike, mis ma teen ja halvustavalt. Üritan siiski mitte tähele panna, kuid mõned näited : Olen kodus terve päeva koristanud, korralikult ja põhjalikult, sest mulle meeldib koristada (tema on väga lohakas inimene, näiteks võib mustad nõud vabalt kappi panna peale söömist jne ja ma ei ütle midagi selle kohta talle ammu enam) ja laual on närtsinud lilled siis tuleb tema, miks tuba nii must on mis sa teed siin päevad läbi, isegi lilli pole ära visand. Ma lihtsalt ignoreerin. Siis teine näide, sain uue töö, “issand see on nii nõme töö, niikuinii lähed sealt ka varsti ära sa ei püsi ju kuskil jnejne”. Siis lõpetasin oma ainukese eksiga suhtlemise, kellega ammu korduvalt lahku läksin ja kes mind ise maha jättis korduvalt, siis tuli selline jutt “sina ei oska suhteid hoida, sina oled nii selline ja selline suhe peab olema, peate kokku elama minema plaplapla ja toob näiteks mu sõbranna, kes tema sõnul oskab väga hoida mehi”(vahet pole et sel sõbrannal on seitsmes suhe minu vanusena ja esimene mis on kestnud üle aasta). Siis kui tahtsin hakata uuesti ratsutamisega tegelema, siis tui selline jutt, et see on mõttetu ja sellest pidin ammu juba välja kasvama ja ega see ei too raha sisse jnejnejne. Nagu inimene ei tohiks tegeleda millegagi, mida ta armastab, sest sinna kulub raha ja vahet pole , et ma finantseerin ennast ise 100%, lihtsalt olen sunnitud veel temaga koos elama. Lihtsalt paratamatult tekib tunne, et inimene otsib elu eest midagi, mida kritiseerida isegi kui see on absudrne.

Samas ma tean, et ta oskab olla normaalne inimene ja väidetavalt ka hoolib minust, aga ma ei saa aru, miks ta käitub minuga nagu mingi rämpsuga ja teeb lihtsalt maha kõike. Õnneks ma olen selles suhtes tugev inimene ja neid asju ma ei võta hinge. Ja ma üritan teda ka mõista samas, sest ta on elanud lastekodus sünnist saati ja kõik tema 5 õde-venda, ainult ühe lapse jättis tema ema omale alles. Ja ta on räägib kogu aeg, kuidas 16-aastasena anti aint tekk ja padi ja saadeti minema lastekodust ja et tema võiks olla l’ts ja joodik, aga pole. On mitme kõrgharidusega, praegu korralik töö ja sissetulek jne.

Tuli pikk ja võib olla ka seosetu jutt, aga mingeid mõtteid, kuidas elada või kuidas võiks paremini läbi saada temaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 14:31; 15.03 23:44; 15.03 23:45; 25.03 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis olud need siis on, mis sind temaga koos elama sunnivad? Äkki saad veel mõnda aega ratsutamiseta hakkama ja selle asemel närve säästa eraldi elades (ma muidugi ei tea, kui palju hobused su närve puhkavad ja mea närvidele käib ehk et kumb variant kokkuvõttes su närvidele parem on).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 14:41; 24.03 09:40; 24.03 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtne seletus. Su ema on manipulaator. Lapsena sa lihtsalt ei märganud seda. Ilmselt seetõttu sa oma isa ka ei tunne, et too lasi ebameeldiva inimese juurest jalga ja ei lasknud endaga manipuleerida, kahjuks sina jäid ohvriks seejuures.

Õpigi ignoreerima ja mitte välja tegema. Alati on sul võimalus vastata “mida sa kritiseerid koguaeg” (tõenäoliselt saa dvastuseks “issand jumal, kas sulel ei tohi ühtki sõna enam öelda, nõu ka ei tohi anda” – omad kogemused), “ära manipuleeri minuga!” “oleksin võinud jääda jah sündimata, kui oelksin teadnud, et sa mind kõiges süüdistad!”.

Kahjuks mul on ema ja õde sellised, kes pidevalt kritiseerivad kõike ja kui siis midagi julgen öelda, tulev välja, et ma olen nii õrnahingeline, lähen kohe närvi, tegelikult olen ise maailma kõige kriitilisem inimene (seda aolen umbes pool elu kuulnud, viimati siis, kui suures kriitikatulvas ei kuulnud ühtegi eesti laulu lugu ja kui lõpuks ütlesin, et äkki siiski muusikud teavad pafremini, saingi vastuseks, et tegelikult oeln mina ju palju kriitilisem kui nemad (olin pea terve saateaja vait) 😀

Ühesõnaga, minu kogemus näitab, et leia võimalused välja kolimiseks ja ära pinguta enam, et tema heakskiitu ära teenida. Nagunii teed kõike valesti – näiteks siunab mu ema kõiki oma väimehi teistele tütardele ja olen kindel, et minu meest siunab ka mu õdedele. Kui maja ostsime, siis ka kuulsin ainul tahal, et miks pole 5toaline – ee, meil pole raha? Aias teen kõik evalesti, peenras on kõik vale dlilled (mu ema jaoks on umbes 50% maailmalilledest nagunii surnuaialilled ja minu peenar on nagu kalmistu siis, s est mul on seal mõned hostad 😀 ), lapsi kasvatan ka valesti ja üleüldse on noorus hukas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 14:42; 16.03 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks mul on ema ja õde sellised, kes pidevalt kritiseerivad kõike ja kui siis midagi julgen öelda, tulev välja, et ma olen nii õrnahingeline, lähen kohe närvi, tegelikult olen ise maailma kõige kriitilisem inimene (seda aolen umbes pool elu kuulnud, viimati siis, kui suures kriitikatulvas ei kuulnud ühtegi eesti laulu lugu ja kui lõpuks ütlesin, et äkki siiski muusikud teavad pafremini, saingi vastuseks, et tegelikult oeln mina ju palju kriitilisem kui nemad (olin pea terve saateaja vait) ????

Minust ja mu emast ja õest kirjutasid 🙂 Nemad elavad ka koos, et pole ime kui ühesugused on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina emana tahaks küsida, kui palju üldse võib oma arvamust avaldada? Ma soovin oma lastega läbi saada, häid suhteid hoida, aga ma tunnen, et sageli pean ma ütlema asju, mida ma tegelikult ei mõtle. St ma ei ole aus, sest ma ütlen asju, mida nad kuulda tahavad. Mitte seda, mida ma tegelikult mõtlen ja arvan. see poliitkorrektsus tekitab aga küsimuse, et kas mu lapsed üldse tunnevad mind.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 14:57; 15.03 15:52; 15.03 16:19; 16.03 07:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhiliselt eelmisele-

olen ka ema, sh 3 täisealise lapse ema.
Sa ei pea rääkima poliitkorrektselt ega aimama, mida kuulda tahetakse
vaid
hoopis olulisem on, et avaldad arvamust ainult siis kui seda oodatakse ja soovitakse, mitte igal ajal ja iga asja kohta!
Ei ole vaja iga asja (tütre lillepeenra, poja hobi, laste ostetud kodu,lastelaste nime jne) kohta arvata ja seda kõvasti väljendada. Eriti kui tahaks vaid halvasti öelda või kritiseerida. Jäta arvamus avaldamata kui ei küsita.

Lillepeenar väljendab tütre maitset ja kuulub tema kodu juurde, seega on tema asi, mis lilled seal kasvavad jne.
Sina kujunda oma peenar nii kuidas soovid.
Ostetud kodus elab poja pere. Kui otsustasid osta 3-toalise, nende asi…kui otsustasid osta 7-toalise, jälle nende asi. Sina seal ei ela ja tube ei jaga. Seega suu kinni.

Ja saategi hästi läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teoorias on see suu kinni hoidmine hea mõte. Praktikas läheb keerulisesks. Saate oma lapsega õhtusöögilauas kokku. Tema räägib endast(kui räägib) ja su arvamust ei küsi. Sina räägid endast ja tema arvamust ei küsi. See on nagu 2 monoloogi. sest ka igasugune küsimine võib viidata teise teisele arvamusele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 14:57; 15.03 15:52; 15.03 16:19; 16.03 07:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina emana tahaks küsida, kui palju üldse võib oma arvamust avaldada? Ma soovin oma lastega läbi saada, häid suhteid hoida, aga ma tunnen, et sageli pean ma ütlema asju, mida ma tegelikult ei mõtle. St ma ei ole aus, sest ma ütlen asju, mida nad kuulda tahavad. Mitte seda, mida ma tegelikult mõtlen ja arvan. see poliitkorrektsus tekitab aga küsimuse, et kas mu lapsed üldse tunnevad mind.

Proovi suhtuda lastesse nagu kolleegidesse või võõrastesse inimestesse pidades meeles, et nad on iseseisvad isiksused oma enda arvamuste ja eelistustega ja proovi tõmmata piir sinna kohta, kus on sind puudutavad asjad ja teemad ning neid puudutavad asjad.
Minu arust on teemad nagu riietumine, juuste pikkus, lugemiseks sobilikud raamatud, hobid ja söögi ning joogi eelistused, kehahooldusvahendid, keha kuju (paksus, pikkus) sügavalt isiklikud asjad, mida kritiseerida ei sobi mitte kellelgi. Kui soovid nõu anda, siis võid läheneda stiilis: mina teeksin nii, sest….
Seda enam, kui lapsed juba finantseerivad oma elu ise ei ole enam sinu asi mida nad oma rahaga teevad.
Ja oma lapse (või ükskõik millise inimese) kehakuju, kaalu kritiseerida on absoluutne matslikkuse tipp. Oluline on, et inimene oleks terve. Ja seda terve olemist saab endale tagada ainult igaüks ise. Kui sa oled paljudes asjades lastest eriarvamusel, siis nii ongi õige ütelda: mina jään selles osas eriarvamusele, mina ise toimiksin nii aga sina tee nii nagu sina õigemaks pead ja arvad. Ei pea valetama ja takka kiitma. Omaette oskus on ka mitte nõu anda kui seda ei küsita.

Laste kasvatamise eesmärk on ju kasvatada enesega hakkama saavad inimesed, mitte inimesed kes elu lõpuni vanemate sõna kuulavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teoorias on see suu kinni hoidmine hea mõte. Praktikas läheb keerulisesks. Saate oma lapsega õhtusöögilauas kokku. Tema räägib endast(kui räägib) ja su arvamust ei küsi. Sina räägid endast ja tema arvamust ei küsi. See on nagu 2 monoloogi. sest ka igasugune küsimine võib viidata teise teisele arvamusele.

Alati on võimalus kaasa elada kui küsida ei julge. Ahhaa, või nii, eks ole jne.
Kui juba küsimine viib nugadele, siis mõtle järgi, mida ja kuidas sa küsid. Kui laps räägib, et käis sõpradega kinos, siis kohane küsimus on: kuidas sulle meeldis? Aga tüli tekitav küsimus on: miks sa selliste kohtade peale raha kulutad? Või miks peaks üldse kinos käima? Või isegi huvi välja näitav: miks sa kinno läksid?

Üldse, “miks” küsimused panevad inimesed ebamugavasse olukorda, sest nad peavad nagu enda käitumist põhjendama hakkama. “Kuidas” on palju parem variant või “Kas”.

Ja lõpetuseks on üks sort emasid ja inimesi, kes lihtsalt ei saa aru sellest kui keegi ütleb talle, et “aga mulle meeldib nii” ja peab seda suuremat sorti egoismiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kõik on nii teoorias. Elus suheldakse teisiti. aga mul on hea lugeda ja mõelda, et kui mu laps tuleb varsti koju…. Siis mina olen siin paar tundi aega surnuks löönud. Ja ebaviisakas on temal küsida, et miks ahi kütmata on või miks ma süüa ei jõudnud teha või miks ma kööki pole ära koristanud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 14:57; 15.03 15:52; 15.03 16:19; 16.03 07:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et isa pole yldse pildil, näitab juba, et ema ei ole maailma lahedaim inimene. Tytre peal aga ilmselt yritab välja elada kõigi oma asjatult konfliktidele kulutatud päevade frustratsiooni.

Mine ratsutama, teemaalgataja, hobustega suhtlemine on edasiviiv & meeldiv. & kui vähegi saad, koli eraldi elama.

(Huh, pool tundi hiljem alles lõpetan, sest tytar helistas. Natuke kysimata nõu andsin, aga vormis ‘kui tahaxid, siis ehk võix’, mida nad on mult nii kaua kuulnud, et kui mõni mu hyva nõu kuulda võtax, ma ilmselt minestax esimese hooga imestusest maha.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui emaga on vahel võimalik niisama elus-olust rääkida, täiesti suvalistest teemadest, siis võiksid proovida tema silmaringi ilma ründamata avardada. Peamiselt siis selles osas, et tema maailmavaade on valdavalt negatiivne. Et tal on suurepärane oskus näha halbu külgi (eks ka see ole omamoodi oskus), aga ta võiks püüda leida asjades ka positiivseid külgi ning neid ka välja öelda. Püüda öelda isegi rohkem kui negatiivseid. Siis seletadki, et nõrkade külgede pidev välja toomine mõjub inimestele rusuvalt ja neil on kombeks sellised inimesed enda ringist välja lülitada, kes nende tegutsemistele kaasa ei ela. Seda selleks, et keegi nende motivatsiooni ja positiivsust alla ei veaks.
Ema võiks suures pildis mõelda enda olemuse peale ja teadvustada, mida ta välja ütleb ja miks ta ütleb ning kuidas see mõjub teistele. Ema viga ongi see, et ta ei saa arugi, miks ta selline on. Keegi peab seda talle ründamata seletama. Imesid võib juhtuda, aga ei pruugi muidugi. Proovida võib:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole lihtsalt üle, nagu sa senigi oled olnud. Su ema on lihtsalt selline, on selline liik inimesi, kes kritiseerivad kõike ja kõiki. Pole kunagi millegagi rahul. Ainult virisevad ja on rahulolematud. Mul oli eksämm selline. Üks endine sõbranna oli ka selline.
Võid emalt ka rahulikult küsida, kas sulle minu juures midagi meeldib ka? Siis võid veel öelda, ma olen ju sinu tütar, ju ma ikka olen sinu moodi ka. Öeldakse, et inimestele ei pidavatki teiste juures meeldima need vead, mis neil endil ka on. Et nagu näeksid ennast oma vigadega kõrvalt. Võib-olla su ema sellepärast tänitab su kallal, et näeb sinus ennast ja ta ei meeldi iseendale.
Võid kähvata ka midagi suisa õelat a la “otsi endale ometi mingi mees ja jäta minu hing rahule!”
Kogu raha ja koli võimalikult ruttu oma elu peale. Võid ju teiste omavanustega koos ka korterit üürida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eira ema. Lihtsalt ära tee üldse välja, kui ta tuuri läheb.
Kui viskab ette, et sa oled niija naasugune, siis: võta peelel kätte: sina mu sünnitasid, sina mind kasvatasid – kui midagi ei meeldi, vaata peeglisse.
mu ema on ka selline, kes on tahtnud minust “korralikku” inimest kasvatada, kes millegi poolest massist ei eristuks – seda, milline mina isiksusena olen, pole ta märganud, küll aga teab ta hästi, et ma olen tema tütar = pean tema sõna kuulama, mis sest et lapseeast ammu väljas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 18:22; 25.03 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iseseisvumine ei tule kõne allagi, kui sa emme tiiva all kodus elad, seal jääd sa alati käsutatavaks lapsukeseks, ole sa 20 või 55… Kui tahad olla iseseisev täiskasvanu, siis peaderaldi elama minema.
Mõne emaga on, et mida kaugemal, seda armsam. Ja suhe paraneks kohe, kui te ninapidi koos ei elaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 18:23; 16.03 09:09; 16.03 14:51; 16.03 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast tema järjekordset hala, ütle, et memmeke, kahju küll, ei ole sul minuga vedanud. Pööra iga kord asi nõmedaks naljaks. Küsi, et mida sa siis soovitad, kas poon end üles või lähen rongi alla, minusugune ei tohiks eladagi? Kui hakkab vastu kriiskama, et see on nüüd tänu, siis ütle, et ei ole, aga sa ei suuda tema kriitikat enam taluda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ema jutu ignoreerimine ei anna mingit tulemust. Kas oled proovinud, et näiteks kui tal see hoog peale tuleb, siis lihtsalt seisad ta ette ja vaatad sügavalt silma ja ütled: “ema, su sõnad teevad mulle väga haiget”. Võibolla ta ise ei teagi, et see näägutamine sulle pinda käib ja halvasti tundma paneb. Samuti tunnusta teda selle eest, et sind üksi kasvatanud on ning vaatamata oma lapsepõlvele elus palju saavutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

su ema ei ole lapsena näinud pereelu ega ema-lapse suhet, katsu seda arvesse võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, sa kirjeldasid just minu ema ja minu elu tütrena… asu omaette elama niipea, kui vähegi võimalik. Ja kui ei ole võimalik, siis tekita see võimalus, hambad ristis!!! Loogiline arutelu ega püüd ennast muuta olukorda ei paranda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 21:17; 24.03 13:06; 30.03 11:35; 04.04 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oli muidugi naljakas tõesti, et oled terve päeva “korralikult ja põhjalikult” koristanud, aga närtsinud lilled ikka keset lauda. Oled sa ikka nii korralik ja põhjalik kui ise ennast pead?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 21:53; 16.03 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et see ei aita, kui hakkad vastu, et miks sa mind halvustad või miks sulle midagi ei meeldi või mõtle positiivselt jne. On selliseid tüüpi inimesi, kes ongi kahjuks negatiivsed ja näevadki kogu maailma negatiivselt. Muidugi Sinu ema puhul võib ka üks põhjustest olla see, et ta on lastekodust pärit ja tal ei olegi elus olnud sellist peremudelit eeskujuks või näiteks ema ja lapse omavahelist suhet. Ei taha tema käitumist kaitsta või õigustada, aga minevikust võib see kibestumus kaasa tulla küll. Kindlasti lähevad suhted paremaks, kui sul tekib võimalus eraldi kolida. Hetkel aga proovi olla mõistlik ja mingeid olukordi ignoreerida, mida sa ei mõista..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Luura ema sõbrannasid. Kui need on samasugused kuivikud, räägivad nad kindlasti teid taga, süüdistavad omavahel su ema mingites pattudes. Ära siis imesta, et su ema selline on. Saada metsa ja lõpeta suhtlemine ära. Vot on seda nalja nähtud. Üks tuttav tegi enda emale sellise nalja kah, et küsis vastu, kas peaks end tapma. Ema suskas omalt poolt, et jah, tee seda, nagunii sul väärtust ei ole. Poiss siis tegigi nalja ära. Teeskles surnut, kui mamps tuppa astus, kiri oli kah veel juures, et sorri, muti, said, mida tahtsid, ja vana tühi tabletileht. Ja teate, muti oli vaid pomisenud, et ah, lõpuks ometi sain lahti ja läks kiirabi kutsuma. Nonde silmis kukkus mamma muidugi skiso tasemele, kui poiss äkki toast irvates välja astus. Mammal tuli sitt püksi ehmatusest 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks kindel põhjus Su ema käitumisele on see, et ta on lapsepõlves armastusest ilma jäänud. Inimesed võtavad kõik enda rahuldamata vajadused täiskasvanuellu kaasa ja tahavad, et nende partner või muu lähedane (ehk siis laps antud juhul) kompenseeriks need. Need rahuldamata vajadused ei kao kusagile (see, et me kohtleme enda lapsi nagu asju viib selleni, et meestel on vaja n.ö. emotsionaalseks ellujäämiseks tihtipeale naist/ema, kes siis kompenseerib saamata jäänud armastuse lapsepõlves, aga see on teine ja pikk teema, naistel kompenseeritakse need n.ö. sõbrannatamise käigus). Mõned inimesed tulevad rahuldamata lapsepõlve vajadustega paremini toime, Sinu ema ei tule! Sina enda emale seda saamata jäänud armastust ei suuda mitte mingil moel kompenseerida, ükskõik mida Sa teed! Üleüldse, täiskasvanud inimestele nende lapsena saamata jäänud vajaduste kompenseerimine on nii krd emotsionaalselt kurnav! Inimene viriseb Su kallal sellepärast, et ta on enda eluga, iseendaga rahulolematu. Minu ema oli/on umbes samasugune ja ta ema ei hoolinud temast, lihtsalt seetõttu, et ei osanud, polnud kunagi näinud, kuidas enda lastest hoolitakse!
Teiseks, ma soovitan väga tungivalt ära kolida. See on hädavajalik Sinu vaimse ja emotsionaalse tervise pärast. Ma ei tea Sinu majanduslikku seisu, aga loobu igasugusest luksusest (Eesti mõistes:)), ja koli ära, et väärtustada enda vaimset tervist. Täiesti välja kujunenud täiskasvanu suudab ehk pidevat halvustamist taluda või sellest mitte välja teha, Sa oled veel selles eas, kus Su iseloom kujuneb ja isegi kui Sa kujutad ette, et ema käitumine Sind üldse ei mõjuta, siis Sa eksid! Need kõik “Sa ei saa millegagi hakkama, Sa ei suuda ühtegi töökohta pidada” nii õrnas eas, kui inimene veel end otsib, on hullema tagajärjega vägivald kui meile esmapilgul tundub. Sa võib-olla avastad alles 40 a et need laused ongi Sinu valede valikute allikas.
Kokkuvõtlikult: see on emotsionaalne ja vaimne vägivald, mida Sinu kallal harrastatakse ja ma luban, et see ei lõpe Sulle ilma tagajärgedeta!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teiseks, ma soovitan väga tungivalt ära kolida.

Igati tore, las kolib. Kuid kuna ta ei oska omal töökohti pidada, siis kes ta korteri üürikulud kinni maksab, kui teemaalgataja ise õpib ja ka tööl ei käi? Teadaolevalt tuleb enne üürimist veel ka ettemaks teha. Muidugi ainus variant on ennast vastassoo külje alla pugeda ja lasta temal kinni maksta. Kuid siis võib ju kohe ka lapsuke sündida ning võib tekkida olukord, kus partner jookseb minema.

Jah, peabki kindlasti kolima! Sellises keskkonnas on tulevased ärevus-ja konsentratsioonihäired täiesti garanteeritud.
Kui mitu aastat siis tööstaaži ühel kohal peaks 20 aastasel olema?
Arvate, et enda lapse halvustamine ja paika panemine distsiplineerib teda kuidagi?
Praegu saab ka korterist tuba üürida (teiste samaealistega koos) ja isegi mugavusteta korteris on tal parem kui emaga, kes teda pidevalt halvustab.
Kas on kindel, et see noor naine pole võimeline end ise üleval pidama? Inimene kirjutas, et käib ülikooli kõrvalt tööl ja aitab emal kommunaale maksta.
Need, kes on harjunud pereliikmete emotsionaalse vägivallaga, neile, ma olen nõus, mu kommentaar ei meeldi. Ei saagi meeldida! Teie jaoks on see täiesti normaalne! Kahjuks nagu ma ütlesin, selline keskkond toob tulevikus kaasa probleeme. Kas ma pean täpselt rääkima võimalikest probleemidest, mis seda inimest võivad tulevikus oodata?
Seega, lõpetage enda laste tümitamine! Tavaliselt end kusagil mujal kehtestada ei julgeta, tuttavate, töökaaslaste silmis ollakse normaalne/abivalmis/viisakas jne. ja siis enda lapsele kallatakse kõik s* kaela. Kui argpükslik ja põlastusväärne!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teiseks, ma soovitan väga tungivalt ära kolida.

Igati tore, las kolib. Kuid kuna ta ei oska omal töökohti pidada, siis kes ta korteri üürikulud kinni maksab, kui teemaalgataja ise õpib ja ka tööl ei käi? Teadaolevalt tuleb enne üürimist veel ka ettemaks teha. Muidugi ainus variant on ennast vastassoo külje alla pugeda ja lasta temal kinni maksta. Kuid siis võib ju kohe ka lapsuke sündida ning võib tekkida olukord, kus partner jookseb minema.

Nii, vastan siis. Töökohtadega on siiani olnud see asi, et olen otsinud sellist, mis enamvähem meeldiks. Seekord peab muidugi mu ema oma sõnu sööma, sest olen päris pikalt juba sellel töökohal olnud ja siiani on kõik ok sellega. Põhjus, miks temaga elan on selles, et esiteks pole kellegagi midagi üürida ja teiseks poleks selleks ka nii palju vaba raha. Emal aitan kommunaale maksta, korter on tema, mitte üürikas.

Teiseks pole eriline “vastassoo külje alla pugeja” veel vähem tahan kellestki sõltuda ja et keegi minu eest maksaks midagi. Ja üleüldse ei taha praegu ennast kellegagi siduda ja sellisel eesmärgil võib väga vale inimese otsa sattuda.

Lapsukese sünni peale üldse ei mõtle varem kui +10 aasta pärast kui üldse. Ja üks ilusti sinu poolt välja toodud põhjus ongi, et mees laseb jalga, olen seda liiga palju näinud. Teiseks olen selline inimene, kes mõtleb alati asju ette, olgu see siis hea või halb omadus, aga enne olen üksik kui üksikema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 14:31; 15.03 23:44; 15.03 23:45; 25.03 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, vastan siis. Töökohtadega on siiani olnud see asi, et olen otsinud sellist, mis enamvähem meeldiks. Seekord peab muidugi mu ema oma sõnu sööma, sest olen päris pikalt juba sellel töökohal olnud ja siiani on kõik ok sellega. Põhjus, miks temaga elan on selles, et esiteks pole kellegagi midagi üürida ja teiseks poleks selleks ka nii palju vaba raha. Emal aitan kommunaale maksta, korter on tema, mitte üürikas.

Teiseks pole eriline “vastassoo külje alla pugeja” veel vähem tahan kellestki sõltuda ja et keegi minu eest maksaks midagi. Ja üleüldse ei taha praegu ennast kellegagi siduda ja sellisel eesmärgil võib väga vale inimese otsa sattuda.

Lapsukese sünni peale üldse ei mõtle varem kui +10 aasta pärast kui üldse. Ja üks ilusti sinu poolt välja toodud põhjus ongi, et mees laseb jalga, olen seda liiga palju näinud. Teiseks olen selline inimene, kes mõtleb alati asju ette, olgu see siis hea või halb omadus, aga enne olen üksik kui üksikema.

Nii, vastan siis. Töökohtadega on siiani olnud see asi, et olen otsinud sellist, mis enamvähem meeldiks. Seekord peab muidugi mu ema oma sõnu sööma, sest olen päris pikalt juba sellel töökohal olnud ja siiani on kõik ok sellega. Põhjus, miks temaga elan on selles, et esiteks pole kellegagi midagi üürida ja teiseks poleks selleks ka nii palju vaba raha. Emal aitan kommunaale maksta, korter on tema, mitte üürikas.

Teiseks pole eriline “vastassoo külje alla pugeja” veel vähem tahan kellestki sõltuda ja et keegi minu eest maksaks midagi. Ja üleüldse ei taha praegu ennast kellegagi siduda ja sellisel eesmärgil võib väga vale inimese otsa sattuda.

Lapsukese sünni peale üldse ei mõtle varem kui +10 aasta pärast kui üldse. Ja üks ilusti sinu poolt välja toodud põhjus ongi, et mees laseb jalga, olen seda liiga palju näinud. Teiseks olen selline inimene, kes mõtleb alati asju ette, olgu see siis hea või halb omadus, aga enne olen üksik kui üksikema.

ülemine läks valesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 14:31; 15.03 23:44; 15.03 23:45; 25.03 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olles ise 19- ja 21-aastaste poegade ema, tegi mind sinu kirjutis väga kurvaks. Nuuks. Tahaks sind kohe enda kaitsva tiiva alla võtta, pakkuda sulle kodusoojust, toetada sind sinu õpingutes ja unistuste täideviimisel, kiita, innustada sind. Iga päev kuuleksid sa minu käest, milline imeline tütar sa oled ja kui õnnelik ma olen, et sa meie ellu tulid!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen täiskasvanud tütre ja poja ema (ja üks alaealine on ka veel kodus) ja just tütrega on olnud raskemad suhted. Need paranesid, kui ta kodust lahkus. Kuidas ta lahkus? Pidime talle korteri ostma ja siiani maksan selle kulusid, kuigi ta ise ka töötab. Kuid tütar on koguaeg olnud problemaatiline, ma ei taha siin üksikasju välja tuua, see pole antud juhul oluline. Kuid ikkagi minu oma armas laps. Just seetõttu, et mitte pidevalt naaksuda ta kallal me ostsime talle oma eluaseme. Ja nüüd olen mingil määral oma tütre tagasi saanud. See on minu nõuanne: koli eemale ja suhted paranevad. Sa oled veel noor, aga võta eesmärgiks, hakka selle nimel tegutsema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati küll ei pruugi suhted paraneda ära kolides, aga võimalik muidugi. Ma ei saa oma emaga üldse läbi. Nüüd, kui olen 40.a olen sellega leppinud nii, et saangi aru, et midagi pole teha. Tagantjärgi, nüüd, kui mul on lapsed, mõistan eriti selgelt, kui jube mu ema tegelikult oli/on. Selleks on ka temal omad põhjused (tema lapsepõlv), kuid tegelikult oleks võinud ta sellega st endaga elu jooksul ikkagi tegeleda. Mina teda päästa ei saa, seega ei saa päästa ka meie läbisaamist. Mul on temaga kohtumised, isegi telefonikõned vastikud. Tunnen, oleme võõrad. Rohkem kui võõrad

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 07:35; 16.03 15:26; 16.03 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://kroonika.ohtuleht.ee/865070/psuhholoogiline-vagivald-kehakeeleekspert-elina-nechayeva-suhtest-talt-on-voetud-inimoigused-ja-teda-presenteeritakse-kui-toukoera

Kui emana ei võiks midagi öelda, kui noored on õnnelikud, siis kehakeele ekspert võtab sõna kui seda pole palutud(või ajakirjanik palus) ja käitub kui muretsev ja hoiatav, negatiivne ema…/või spetsialist, kes jagab oma teadmisi.
Kas ema võiks öelda midagi, kui talle lapse pereelu tundub vale? Ei, ema ei võiks? Aga kehakeeleekspert, teised inimesed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 14:57; 15.03 15:52; 15.03 16:19; 16.03 07:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 115 )


Esileht Pereelu ja suhted Suhe emaga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.