Esileht Pereelu ja suhted Suhe emaga

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Suhe emaga

Postitas:
Kägu

meie vahemaa on 300+ km ja ma pean sõiduks sinna kasutama ühistransporti, nii et üks käik tähendab min 3 vaba päeva, millest 2 kuluvad sõidule.

Liialdus! 300(+) km sõidule kulub pool päeva, kenasti saab hommikul mindud, teine päeva pool ja järgmisest esimene kohapeal. Reede õhtul minna, siis terve laupäev kohapeal. Ja mehel siis ka siis lube/autot pole?

Vabalt võiksite saada rohkem emaga kokku. Minu jaoks on kujuteldamatu, et lapsed näeksid vanaema /-vanemaid vaid korra aastas. Neid ei ole ju igaveseks ja mingi messenger ei asenda seda.

Milline targutaja ja pealepressija.

Sa ei saa aru, et ei tahetagi eriti suhelda?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

meie vahemaa on 300+ km ja ma pean sõiduks sinna kasutama ühistransporti, nii et üks käik tähendab min 3 vaba päeva, millest 2 kuluvad sõidule.

Liialdus! 300(+) km sõidule kulub pool päeva, kenasti saab hommikul mindud, teine päeva pool ja järgmisest esimene kohapeal. Reede õhtul minna, siis terve laupäev kohapeal. Ja mehel siis ka siis lube/autot pole?

Vabalt võiksite saada rohkem emaga kokku. Minu jaoks on kujuteldamatu, et lapsed näeksid vanaema /-vanemaid vaid korra aastas. Neid ei ole ju igaveseks ja mingi messenger ei asenda seda.

Hea inimene, küsimus pole ju selles. Põhjendasin, miks ma käin seal nii harva, mitte ei tulnud otsima lahendusi, kuidas seal tihedamini käia. Ma ei soovigi tihedamini käia. Mees ei soovi üldse käia – ja ma ei mõista teda selle eest hukka. Ta ei pea mind sinna sõidutama ja siis seda õhustikku taluma. Samuti ei soovi ma, et lapsed sellises õhustikus viibiksid. Iga kell eelistan, et nad suhtlevad vanaemaga skypes või messngeris. Kui ema elaks üksi, käiksin seal ilmselt tihedamini. Siiski ei usu ma, tundes teda, et tihedamad külaskäigud paneksid teda kuidagi vähem meie ellu sekkuma, pigem vastupidi.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline targutaja ja pealepressija.

Sa ei saa aru, et ei tahetagi eriti suhelda?

Sina pole ju teemaalgataja, eksole?
TA kirjutas kõige alguses:

ma armastan oma ema, loomulikult ma armastan teda ja hea meelega suhtleksin temaga lähedasemalt ning soojemalt

Kui ema elaks üksi, käiksin seal ilmselt tihedamini.

Oled sa emaga tema kehvast suhtest isaga rääkinud? Võibolla oleks tal mingit tuge vaja? Näha ju, et ta kramplikult otsib positiivseid emotsioone tekitavat suhtlust

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et kuna ema isgaa koguaeg kakleb(nagu sa mainisid), ei saa ta selliseid tavalisi “mis teed” jne jutte kodus mehe näol rahuldatud ja kasutab sind selleks. Või siis on tal lihtsalt igav.

Kurb, et nii on.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Kägu 19.50, mis siin keerukat on? Point ongi ju,et sina ja su ema tahate suhelda. TA ja ema puhul on soov ühepoolne. Usu, kõik inimesed sh emad ei ole toredad, nii lihtne see ongi.</p>

Mina küll ei loe kuskilt välja, et teemaalgataja ema halb on. Teemaalgataja lausa ütleb ju selge sõnaga, et hea ema on. Minu ema on samasugune, pabistab, uurib, kus oleme, mis teeme, mida ostsime, palju maksis jne. Teemaalgataja kirjeldaks nagu minu ema. Ainus erinevus on, et minul ei ole enam isa, seega ei saaks ema ka hea tahmise korral enam temaga kakelda. Asi on ikka teemaalgatajas, mitte tema emas. Ma ei saa aru, mis selles halba on, kui ema oma laste ja lastelaste vastu huvi tunneb. Kirjutada on muidugi tülikas, ma eelistaks ikka telefoni. Äkki saaks emaga kokku leppida, et helistavad korra päevas, telefoniga saab 5-10 minuti jooksul palju rohkem rääkida. Ja ema saaks kõigile oma küsimustele kiired vastused. 5-10 minutit päevas emale pühendada ei tohiks olla üle jõu käiv.

Vot see ongi manipulatsioon. “Ts ju hoolib ja ei tohiks üle jõu käia”. Kui täiskasvsnud lspsel on teised arusaamad ja vajadused, siis ei manipuleerita temaga niimoodi.

Minu tädi nt käis minu kodu läbi tuustimas, kui ma tööl olin. Sest ta ju hoolib ja tema peab teadma.

Kuidas see võimalik on? Miks su tädil su kodu võtmed on?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võimalik, et ema ongi liiga pealetükkiv.

Aga…

Ilmselt tunnebki su ema, et sa ei taha temaga omaalgatuslikult suhelda.

Võib olla on ta isegi proovinud, et kui ta sinuga ise ühendust ei võta, et millal sina siis hakkad tema vastu huvi tundma.  Kuivõrd ise ka kirjutasid, et sinu jaoks ei ole suhtlust eriti vaja, siis ema ilmselt mõnes mõttes kardabki, et kui tema ei suhtleks, et siis suhtlust polekski.

Mida võiksid tõesti teha – ISE helistada. Kui mõtled – kumba pidi teil suhtlus käib – kas ema helistab tavaliselt sulle või sina emale?

Iga päev ei ole lihtne jah – aga kord nädalas? Just see, et sina helistad emale. Mitte ema sinule.

Võtad kõne, küsid kuidas läheb, mis teevad, paar sõna laste kohta, natuke maast ja ilmast, ja ütled, et eks ma järgmine nädal helistan jälle. Üsna julgelt küsidki ema enda tegemiste kohta, mis aias tehtud jms –  kui annad võimaluse talle endast rääkida, siis tõenäoliselt uurib ta sinult tühja tähja kohta vähem. Võimalik, et tal pole ka tegelikult vaja teada nii detailselt su elu kohta, aga ta ei oska muid teemasid leida, ta lihtsalt ei tea, mis teemal sinuga rääkida.  Tahab kuulda su häält ja tunda, et sul on kõik hästi.

Küsi ise rohkem ja lase temal endast rohkem rääkida. Siis tuleb tal vähem meelde sinu elu kohta uurida.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Kägu 19.50, mis siin keerukat on? Point ongi ju,et sina ja su ema tahate suhelda. TA ja ema puhul on soov ühepoolne. Usu, kõik inimesed sh emad ei ole toredad, nii lihtne see ongi.</p>

Mina küll ei loe kuskilt välja, et teemaalgataja ema halb on. Teemaalgataja lausa ütleb ju selge sõnaga, et hea ema on. Minu ema on samasugune, pabistab, uurib, kus oleme, mis teeme, mida ostsime, palju maksis jne. Teemaalgataja kirjeldaks nagu minu ema. Ainus erinevus on, et minul ei ole enam isa, seega ei saaks ema ka hea tahmise korral enam temaga kakelda. Asi on ikka teemaalgatajas, mitte tema emas. Ma ei saa aru, mis selles halba on, kui ema oma laste ja lastelaste vastu huvi tunneb. Kirjutada on muidugi tülikas, ma eelistaks ikka telefoni. Äkki saaks emaga kokku leppida, et helistavad korra päevas, telefoniga saab 5-10 minuti jooksul palju rohkem rääkida. Ja ema saaks kõigile oma küsimustele kiired vastused. 5-10 minutit päevas emale pühendada ei tohiks olla üle jõu käiv.

Vot see ongi manipulatsioon. “Ts ju hoolib ja ei tohiks üle jõu käia”. Kui täiskasvsnud lspsel on teised arusaamad ja vajadused, siis ei manipuleerita temaga niimoodi.

Minu tädi nt käis minu kodu läbi tuustimas, kui ma tööl olin. Sest ta ju hoolib ja tema peab teadma.

Kuidas see võimalik on? Miks su tädil su kodu võtmed on?

Sul ei ole tagavaravõtmeid kuskil kellegi käes, nt kui enda oma ära kaob vm nt reisil käib keegi su lilli kastmas? Naabril, sugulasel, tööl?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Kägu 19.50, mis siin keerukat on? Point ongi ju,et sina ja su ema tahate suhelda. TA ja ema puhul on soov ühepoolne. Usu, kõik inimesed sh emad ei ole toredad, nii lihtne see ongi.</p>

Mina küll ei loe kuskilt välja, et teemaalgataja ema halb on. Teemaalgataja lausa ütleb ju selge sõnaga, et hea ema on. Minu ema on samasugune, pabistab, uurib, kus oleme, mis teeme, mida ostsime, palju maksis jne. Teemaalgataja kirjeldaks nagu minu ema. Ainus erinevus on, et minul ei ole enam isa, seega ei saaks ema ka hea tahmise korral enam temaga kakelda. Asi on ikka teemaalgatajas, mitte tema emas. Ma ei saa aru, mis selles halba on, kui ema oma laste ja lastelaste vastu huvi tunneb. Kirjutada on muidugi tülikas, ma eelistaks ikka telefoni. Äkki saaks emaga kokku leppida, et helistavad korra päevas, telefoniga saab 5-10 minuti jooksul palju rohkem rääkida. Ja ema saaks kõigile oma küsimustele kiired vastused. 5-10 minutit päevas emale pühendada ei tohiks olla üle jõu käiv.

Vot see ongi manipulatsioon. “Ts ju hoolib ja ei tohiks üle jõu käia”. Kui täiskasvsnud lspsel on teised arusaamad ja vajadused, siis ei manipuleerita temaga niimoodi.

Minu tädi nt käis minu kodu läbi tuustimas, kui ma tööl olin. Sest ta ju hoolib ja tema peab teadma.

Kuidas see võimalik on? Miks su tädil su kodu võtmed on?

Sul ei ole tagavaravõtmeid kuskil kellegi käes, nt kui enda oma ära kaob vm nt reisil käib keegi su lilli kastmas? Naabril, sugulasel, tööl?

Ei! Vaevalt, et minul ja mehel nüüd korraga võtmed ära kaovad. Ja sinu kogemuse põhjal ei soovi ka võtmeid kellegi kätte:))) Ei õigustanud sul ju see ennast…

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu lapsepõlve eredamad mälestused on need, kuidas ema ja vanaema iga nädalavahetus raha pärast tülitsesid: vanaema toppis oma raha ja nõudis, et tema peab saama kinni maksta iga meie suutäie, ja et ema peab olema tänulik ja kuulekas, tegema asju nii nagu tema tahab. Kuigi meil ei olnud mingit puudust ja saime ilma vanaema “toetuseta” suurepäraselt hakkama.

See on soov saada teise inimese üle võimu. Tasuta lõunaid pole olemas. Võtad vastu raha, sööd tal peost ja oled kohustatud tema sõna kuulama.

Mul endal on ka võimuahne ema. Ja temaga on meil ammu selge rehnutt: niikui kannab mulle üle mingi rahasumma, siis kannan mina selle talle tagasi. Ise ütlen viisakalt, et aitäh, aga sina vajad seda rohkem, mina käin tööl ja saan ise hakkama.

Õnneks sellist igapäevast igast liigutusest aruande esitamist meil ei ole, ma läheks hulluks, kui keegi kohustaks mind midagi sellist tegema. Tõtt öelda on mul niigi tegemist, et oma kahe teismelise lapse elul piisavalt silma peal hoida ja vaadata, et nad kogemata halba seltskonda ei satuks, et õppimine ja muudki asjad neil korras oleks jne – kui peaksin veel lisaks ka oma ema meie perekonna igapäevasesse suhtlusse lülitama ja tema tegemisi iga päev jälgima ning omalt poolt talle aruandeid esitama hakkama – appi, ei peaks nii vastu.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Kägu 19.50, mis siin keerukat on? Point ongi ju,et sina ja su ema tahate suhelda. TA ja ema puhul on soov ühepoolne. Usu, kõik inimesed sh emad ei ole toredad, nii lihtne see ongi.</p>

Mina küll ei loe kuskilt välja, et teemaalgataja ema halb on. Teemaalgataja lausa ütleb ju selge sõnaga, et hea ema on. Minu ema on samasugune, pabistab, uurib, kus oleme, mis teeme, mida ostsime, palju maksis jne. Teemaalgataja kirjeldaks nagu minu ema. Ainus erinevus on, et minul ei ole enam isa, seega ei saaks ema ka hea tahmise korral enam temaga kakelda. Asi on ikka teemaalgatajas, mitte tema emas. Ma ei saa aru, mis selles halba on, kui ema oma laste ja lastelaste vastu huvi tunneb. Kirjutada on muidugi tülikas, ma eelistaks ikka telefoni. Äkki saaks emaga kokku leppida, et helistavad korra päevas, telefoniga saab 5-10 minuti jooksul palju rohkem rääkida. Ja ema saaks kõigile oma küsimustele kiired vastused. 5-10 minutit päevas emale pühendada ei tohiks olla üle jõu käiv.

Vot see ongi manipulatsioon. “Ts ju hoolib ja ei tohiks üle jõu käia”. Kui täiskasvsnud lspsel on teised arusaamad ja vajadused, siis ei manipuleerita temaga niimoodi.

Minu tädi nt käis minu kodu läbi tuustimas, kui ma tööl olin. Sest ta ju hoolib ja tema peab teadma.

Kuidas see võimalik on? Miks su tädil su kodu võtmed on?

Sul ei ole tagavaravõtmeid kuskil kellegi käes, nt kui enda oma ära kaob vm nt reisil käib keegi su lilli kastmas? Naabril, sugulasel, tööl?

Ei! Vaevalt, et minul ja mehel nüüd korraga võtmed ära kaovad. Ja sinu kogemuse põhjal ei soovi ka võtmeid kellegi kätte:))) Ei õigustanud sul ju see ennast…

No kui mu ema insuldi sai ja müraga ümber kukkus, sai naabrinaine võtmega sisse minna ja kiirabi kutsuda. St õigeaegselt abi kutsuda, mitte aega raisata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle endale tundub täiesti loomulik ja enesestmõistetav, et ükskõik mis emal on (loeb midagi huvitavat lehest, kohtab tänaval kedagi, keda pole ammu näinud, kuuleb mingit huvitavat juttu, käib kuskil, mis iganes), siis ta helistab mulle ja räägib (kui ta muidugi teab, et ma võiksin olla vaba, mitte tööl või muude kohustustega hõivatud). Ja ma ise ka helistan emale täie enesestmõistetavuse ja mõnuga iga päev ikka kindlasti rohkem kui üks kord, selleks et jagada mingeid “tavalisi” asju: kuidas lapsel koolis läks, kuidas uus treener meeldis, mis mul endal tööl juhtus, mida huvitavat või lõbusat ma ise kuskilt lugesin või kuulsin jne. Muidugi, eks ikka juhtub, et ema tikub mõnes asjas õpetama (eks mina teda ka), aga kuidagi need asjad lahenevad ise ära. Samas väga paljudes asjades ma ise tunnen, et nii hea on helistada emale ja pidada nõu ka sellistes tühistes asjades, kas nt panna kuhugi üritusele pükskostüüm või kleit selga, kas lapsele panna laagrisse kaasa suurem kott hõredamalt täis pressituna või väiksem kott tihedamalt täis pressituna või mis iganes. Selliseid kõige tavalisemaid igapäevaseid pisiasju arutangi emaga ja tunnen, et on nii hea, et on keegi, kellega arutada. Kedagi teist sellised olmelised kodused pisiasjad ei huvitaks. Tema arutab oma samasuguseid pisiasju minuga samuti. Seejuures ma üldse ei pea end ekstraverdiks, pigem olen ma ikka introvert.

Mu ema on ka teie tüüpi pläkutaja ja minu jaoks on see kohati täiesti marruajavalt raske, temaga suhelda, kui ta jälle mingist tuhajuhanist ja mallest ja nende pojakesest jahuma kukub. Mind ei huvita mitte üks põrm, keda ta tänaval nägi ja mida see inimene talle rääkis, samuti suudan ma ise endale riideid valida või kohvri meeldivalt pakkida.

Olen kinnine inimene ja kui ta tahaks, siis võiks muidugi selle kinnisuse ja konkreetsuse põhjuseid mu lapsepõlvest otsida, aga minu asi pole mu ema nõustaja olla. Loomulikult ma aitan teda, kui tal konkreetset abi vaja on aga suhtleks palju parema meelega ja rohkem, kui temaga rääkimine ei tähendaks lõputute ümbernurga heietuste kuulamist või minu elu puudutavate urgitsemiste pareerimist.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen selline, kes peab igapäeva pisiasjade arutamist jällegi tühjaks jutuks ja oi kuidas mulle tühi jutt ei meeldi. Ma tõesti ei pea vajalikuks jagada oma tööpäevasündmusi või poeskäiku, samuti ei viitsiks kuulata kellegi teise heietusi nendel teemadel, tühi jutt, igasugune sisu puudub.

Oma vanematega räägin siis, kui midagi tõesti öelda on ja nemad suhtlevad minuga samamoodi, igapäevastest asjadest me tõesti ei pea vajalikuks rääkida. Kummaline on lugeda, et täiskasvanud inimene ei suuda iseseisvalt omale kapist kleiti valida või lapse seljakotti pakkida, võiks ju ükskord suureks saada ja ise otsustama hakata.

Mis puutub nüüd teemaalgatajasse, siis tuleb süda tõesti kõvaks teha ja öelda, et mul pole aega pidevalt aru anda, helistame kolmapäeval näiteks ja kõik. Solvumine on solvuja probleem. Ilmselt on su emal lihtsalt tühja pesa sündroom, millest ta pole suutnud välja tulla ja see on väga halb talle endale eelkõige, ajaga see ainult süveneb. Isaga pole ühist keelt enam ja ainukeseks suhtluskanaliks on lapsed. Tulebki tõmmata konkreetsed jooned ja nende järgi talitada. Lapsed ei pea ka vastama vanaemale messengeris igal hetkel, minu lapsed lihtsalt ignoreerivad igasugu suhtluskanaleid, kirjutab neile siis sõber või vanaema. Alguses on raske ja on palju solvumist, aga aja jooksul harjuvad ära, nii nagu lapsed peavad ühel hetkel iseseisvuma, peavad ka vanemad seda tegema kui lapsed välja kolivad.

Kellelegi infoks, kes siin vaidles, et Eesti ühest otsast teise saab ühistranspordiga poole päevaga- hiljuti leidsin ühe huvipakkuva töökuulutuse, asukoht oli minu kodust 20km kaugusel, autoga sõidab seda vahet 15min, kuna mina aga autoga ei sõida, otsisin reisiplaneerijast võimalikke ühistranspordivõimalusi. Selgus, et ma saan küll busside ja rongidega vajalikku sihtkohta, aga reis ise võtab aega 2h! 2h 20km! Pean sõitma rongiga teise asulasse, seal 30min bussi ootama, sõitma kolmandasse asulasse, ootama seal 30min bussi ja siis jõuan kohale, jabur onju, aga nii ongi ühistransport nende jaoks, kes ei ela kuskil linnas. Minu vanemate juurde on minu kodust 80km, ühistranspordiga sõidan sinna 4h. Rongiga linna, linnast bussi peale, sihtkohas maha ja hakkan maakonnaliinide bussi ootama. 300+km läbimiseks võib vabalt kuluda 8-9h.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ilmselt ütleks iga kord, kui selline “peedistamine” peale hakkab, et ema!, me oleme sellest ju juba rääkinud, kuidas sobib/ei sobi.
ise oled selle asja üle piiride lasknud ammuilma ja nüüd vaevalt suurt enam midagi muuta saad. vanem inimene on oma harjumuste ori.
variant on tema kirjadele ja kõnedele vastata stiilis – hetkel kiire, vastan/helistan tunni aja pärast ja siis tuleb seda ka kindlasti teha!!! las kirjutab vahepeal kas või sada küsimust.
ja lapsed ei pea ka samal ajal talle vastama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ilmselt ütleks iga kord, kui selline “peedistamine” peale hakkab, et ema!, me oleme sellest ju juba rääkinud, kuidas sobib/ei sobi.

ise oled selle asja üle piiride lasknud ammuilma ja nüüd vaevalt suurt enam midagi muuta saad. vanem inimene on oma harjumuste ori.

variant on tema kirjadele ja kõnedele vastata stiilis – hetkel kiire, vastan/helistan tunni aja pärast ja siis tuleb seda ka kindlasti teha!!! las kirjutab vahepeal kas või sada küsimust.

ja lapsed ei pea ka samal ajal talle vastama.

muuta ei lase postitust, lisan siis juurde.
mu täiskasvanud poeg ütleb ainult ühe sõna, kui ma tema jaoks üle piiri lähen – ema! ja siis ma tean, et paras hetk oma suu koomale panna. ma küll ei uuri pidevalt ega käi pinda, aga teinekord jutu sees võib mõni üleliigne küsimus või info pudeneda ikka.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa kirjeldad manipuleerimist, mida ema teeb egoistlikel põhjustel. Sa ei pea end süüdi või kannatamas tundma, vaid enda piirid kehtestama.

Näiteks konkreetselt: üks telefonikõne nädalas (pane ka max pikkus paika ja toimumise aeg, kui soovid), 1 SMS või Messengeri sõnum päevas (üks temalt, üks sinult). Midagi sellist, mida tutvustad emale, kui oma tingimusi suhtlemiseks. Kui need talle ei sobi, siis teil ei ole võimalik suhelda, kuna sina kannatad, st siis suhtlete veel harvemini, kui sinu pakutud sagedus.

Muidugi on alati erandeid, mille puhul üldine reegel ei kehti: vaja midagi koos planeerida, kellegi terviseprobleemid vms.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks on mõnel vanemal  oma lapsega/lastega rämedalt õnne olnud, saavad helistada 24/7, ja seda kõike ilma tingimusteta! Head vanavanemate päeva neile õnnelikele emadele-isadele!

Teised jatkaku aga oma kehtestamismänge, jõudu neile sellele raskel teekonnal.

 

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks on mõnel vanemal oma lapsega/lastega rämedalt õnne olnud, saavad helistada 24/7, ja seda kõike ilma tingimusteta! Head vanavanemate päeva neile õnnelikele emadele-isadele!

Teised jatkaku aga oma kehtestamismänge, jõudu neile sellele raskel teekonnal.

Siin pole tegemist õnnega, vaid need vanemad on ka ise midagi õigesti teinud (pole lapsi manipuleerivalt kasvatanud, suudavad siiralt hoolida ja armastada, austavad inimesevahelisi piire jne). Sellisel juhul loomulikult tahavadki kõik osapooled üksteisega suhelda.

Kahjuks kõigil lastel pole olnud õnne omada selliseid emotsionaalselt küpseid vanemaid ning ühel hetkel, selleks et täiskasvanuks saada, tuleb paratamatult lõpetada vanema pilli järgi tantsimine ja hakata oma vajaduste eest hoolitsema. Selline lapsevanem pole ju nagunii lapse vajaduste eest kunagi hoolitsenud, ikka vanema enda vajadused on koguaeg esiplaanil olnud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pilli järgi tantsimine

Tants sõltub ka sellest, milline on lapstäiskasvanu ja pillimängija enda vaimne tervis. Fakt on aga see, et normaalset suhtlust enam ei mõisteta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fakt on aga see, et normaalset suhtlust enam ei mõisteta.

Täiesti nõus. Üksinda ei ole võimalik suhteid arendada ja kui ema normaalset suhtlust ei mõista, siis ongi laps pandud sisuliselt sundseisu – allu või väldi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks on mõnel vanemal oma lapsega/lastega rämedalt õnne olnud, saavad helistada 24/7, ja seda kõike ilma tingimusteta! Head vanavanemate päeva neile õnnelikele emadele-isadele!

Teised jatkaku aga oma kehtestamismänge, jõudu neile sellele raskel teekonnal.

Ma tahan näha seda last, kes on nõus iga öö paar korda ema kõnet vastu võtma.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul selline ämm, väga väsitav.

Meil õnneks ta aastatega ikka tagasi tõmband.. kahjuks aga ka suhted pigem jahedad. Kui mu ema meil käib iga nädal siis mees oma ema ei kutsu praktiliselt kunagi, kui on mingid sündmused aga et niisama juttu ajama ja koos olema siis seda ei ole.

Kui ikka on soov suhteid parandada siis soovitaksin ka tõesti nõustamist proovida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iseenesest on õnn, kui räägitakse endast või lastest, aga minu ämm räägib sellistest inimestest keda ma ei tea, mees samuti mitte.  Kuulamegi kannatlikult ja mis salata, ka mitmeid kordi, võõraste inimeste lugusid. Elab väikeses kohas, selge see, et kui naabrid läksid mingi asja pärast riidu, siis on kogu küla ärevil ja ka minu ämm. Aga eks me kuulame ta ära.

Vahepeal oli selline komme, et kui midagi “põrutavat” juhtus, näiteks näitas naabrinaise last telekas vms – siis helistati kogu pere läbi, et kõik kindlasti teleka lahti teeksid ja seda vaataksid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )


Esileht Pereelu ja suhted Suhe emaga