Esileht Pereelu ja suhted suhe ilma igasuguse võimuta/valeta/manipulatsioonita/vägivallata

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: suhe ilma igasuguse võimuta/valeta/manipulatsioonita/vägivallata

Postitas:
Kägu

Küsimus kõigile, kel pikemaajalisem suhe – kas saate väita, et teie suhtes pole olnud mingit võimumängu, manipulatsiooni, vägivalda ükskõik millisel moel ja kelle poolt? kogu suhte jooksul?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: suhe ilma igasuguse võimuta/valeta/manipulatsioonita/vägivallata

Ei ole olnud ja ma ei kujuta ettegi, et saaks või võiks tulla. Suhe on kestnud 7a.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, neid asju, mida sina nimetad, pole kunagi meie suhtes kunagi olnud. Abielus 7 aastat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

18 a abielus ja normaalses suhtes neid sinu poolt nimetatud asju ei ilmnegi

Please wait...
Postitas:
Kägu

üritasin ka mõelda ja pean tunnistama, et ei tea ühtegi sellist olukorda (praeguseks abielu 12 aastat). samas kui mõtlen oma eelmise suhte peale, siis selles oli juba alguses vihjeid ja algeid sellistele olukordade tekkimiseks – õnneks oli mul piisavalt oidu eelmine mees maha jätta ainuüksi sisetunde põhjal, enne veel, kui midagi hullemat juhtunud ei olnud (samas ainuüksi lahkumineku uudisele reageering oli selline, mis ainult kinnitas, et sellise mehega ei tahaks elu sees enam tülli minna.).

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on selline elu. abielus olen 13 aastat.
aga ma pean seda ebatavaliseks ikkagi, imeks. sest terve lapsepõlve nägin ma teistsugust elu.
aga mul oli siiski usk, et nii haiget elu, kui mu ema ja isa ja kasuisa elasid, seda ma oma lastele küll pakkuda ei taha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Abielu 14 aastat. Algusaastal ikka oli piiride paikapanemist, tarbetut mõõduvõttu – et kes on targem 🙂 Me ei elanud enne abielu koos ja seetõttu langes abielu algusesse ka koos ja kokku elamisega harjumine. See lõppes aga üsna pea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on selline elu. abielus olen 13 aastat.
aga ma pean seda ebatavaliseks ikkagi, imeks. sest terve lapsepõlve nägin ma teistsugust elu.
aga mul oli siiski usk, et nii haiget elu, kui mu ema ja isa ja kasuisa elasid, seda ma oma lastele küll pakkuda ei taha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eelpoolkõnelejatele ütleks iga psühholoog, et pidage nüüd veidi hoogu, sest valetamist tuleb ette absoluutselt kõikides suhetes ja kõiksugustes suhetes. Teine asi on manipulatsioon – sellel on väga erinevaid variatsioone süütust päris jõhkrani välja. Inimene on loomult manipulaator nii ehk naa. See käib oma ego juurde. Aga ma ei viitsi võhikutele seletada. Lihtsam oleks soovitada teadusraamatuid lugemiseks.

Please wait...
Postitas:
Sessa

Nojah, lihtsam on loota, et ega ma üksi kannata, ka teistel on saastasti.

5 aastat koos ja ei ole neid asju.

Teaduslikud raamatud muideks ütlevad (ma loen neid töö tõttu palju) , et kui suhe on halb, tuleb see lõpetada. Keegi ei pea elama halvas suhtes, see on inimväärikuse vastane! Valetamist ei pea taluma. Mis puutub valetamisesse, siis vahe on ka sees, kas sa valetad mehele selle kohta, et oled juba maja ukse ees, aga tegelikult alles väljusid trollist, VÕI et sul on armuke. Daah.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen alles lühikest aega suhtes, seega siia ei kvalifitseeru. Olen palunud oma kaaslasel abielu lahutada, mis sisuliselt on läbi juba aastaid.
Isegi paha oli seda nö paluda, tundus mulle endalegi manipuleerimisena:S (et mees arvab, et ahah – varsti pressib juba ise abielu välja vmt., mis pole tõsi, kõik ei soovigi abielus olla).

Please wait...
Postitas:
Alfonss

ei saa väita, naine on mul võimukas, aeg ajalt tahab pükse jalast ära kiskuda 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kooselu on kestnud 25 aastat. Kõiki teemaalgatuses loetletuid asju on leebel ja süütul moel ette tulnud. Rõhutan, et süütul moel.
Pigem olen mina see, kes mõnikord manipuleerib, mõnikord natukene kiusan (kvalifitseerub siis ehk mingis mõttes vägivalla alla?).
Võimumänge olen mänginud. Siinkohal oskan kohe tuua ka näite. Kui tunnen, et mees kipub liiga laisaks minema ja kuidagi hiilivalt on kodutööd hakanud minu kaela ronima, siis panen end maksma ja põrutan peale. Minus ärkab võimukas naine, kes ei lase endale peale astuda ja endale liiga teha. Siis võin vajadusel ka lõvi häält teha.

Manipuleeriv. Nagu keegi eespool hästi ütles, siis igas inimeses leidub vähemalt natukene seda joont. Nii, nagu pole võimalik elada nii, et mitte iialgi ei valeta…

Vägivald? No oleneb, mida pidada vägivallaks. Kui seda, et mees regulaarselt naise läbi klopib, siis sellist vägivalda tõesti pole olnud. Küll aga on tülide käigus tulnud ette vägivalda. Näiteks riius olles mitte rääkimine on teatud mõttes vaimne vägivald. Seda on meie peres esinenud. Näiteks siis, kui mees teeb midagi sellist, mis mulle ei meeldi, ma olen talle seda korduvalt öelnud, et mulle see ei meeldi, aga ta ikka teeb nii, siis minu jaoks on see mõnes mõttes vaimne vägivald.

Arvan, et eelkõnelejad on natukene luisanud, kui ütlevad, et nende elus pole küll mitte midagi sellist ette tulnud (mida teemaalgataja siin ülesloetles), siis nad ilmselt lihtsalt ei ole osanud seda oma igapäevaelus ära tunda.

Vaatamata kõigele loen enda suhet üsna heaks.

5 ja 7 aastast suhet ma pikaajaliseks suhteks ei peaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

pean tunnistama, et aeg-ajalt tunnetan, et olen suhtes see pool kes rohkem saab kui annab. siis tekivad süümekad ja püüan kohe ennast parandada.

ehk et ei ole just manipulatsiooni ja vägivalda, aga mina olen lihtsalt \”olukorda ära kasutanud\”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

abielus 12 aastat ja enamu sellest õnnelikult aga nüüd kisub liiva. Keelamised piiramised, kontrollimised.Poleks iialgi uskunud, et meie selleni jõuame.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kooselu 13 aastat. Suhte algusajal püüdis mind raamidesse suruda, kuid olen väga isepäine.
Vähem kui aasta tagasi soovisin suhte lõpetada, millest tema aga kuuldagi ei tahtnud.
Olen väsinud tema taktikepi järel mängimisest.

Võtsin hiljaaegu teema uuesti üles ja ta lubas(!) mul minna, kuid ilma lasteta.

Jah, saan öelda, et manipuleerimine on täiesti olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tunnistan ausalt üles, et manipuleerin aegajalt oma mehega. näiteks ütlesin, et lähme lahku kui ta muga abielluda ei kavatse. abielluski. nüüd ütlesin, et kolin minema kui ta teatud bitche FB sõbralistist ei eemalda. eemaldaski. seksist olen ka paaril korral keeldunud. aga mismoodi siis mehi üldse kasvatada kui nad normaalsest jutust aru ei saa?

Please wait...
Postitas:
Kägu

22a abielus, ja loomulikult ilma vägivallata, vaimse või füüsiliseta! vastasel juhul lihtsalt meie kooselu ei eksisteeriks.

Aga manipulatsioon – ikka manipuleerin vahel meest, et asjad läheks minu soovi kohaselt ja sealjuures arvaks tema, et läks nii nagu tema tahtis:))
J
a valetamine – just ükspäev luiskasin ühe ostu hinna odavamaks, ja kindla peale ei shokeeri temagi mind oma arvutijuppidele kulunud summadega…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koos 16 aastat. Peale 14 aastat tuli üks mehepoolne suur vale välja, mis mind väga pikaks ajaks (siiani) rivist välja löi…

Please wait...
Postitas:
Kägu

usun, et võimumängud ja manipuleerimine käivadki olemuslikult suhte juurde. alustades sellest, et kes rohkem armunud on või kes teisele esimesena helistab. midagi pole teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On olnud kaks pikka suhet, 5a ja 8,5a, viimases kogesin vaimset vägivalda ja ka esimene suhe polnud lõpuks kiita. Kolmas suhe varsti aastane ja mõistmine küll suurepärane, eks vaatab.

Vägivaldseks muutuvad vaid sõltuvussuhted, kus üks pool teisest miskipärast sõltuv on, kas emotsionaaselt, majanduslikult või… Seega hoidke end iseseisvana igas mõttes ja suhe toimib.

Please wait...
Postitas:
Sessa

Pole vajadust manipuleerimiseks, kui saab kõik otse hingelt ära öelda. Täna näiteks vaatasin, et elamine must. Ise koristasin köögi, mehel palusin toad üle tõmmata. Selgitasin ilusasti, et põnni sokid olid juba mustad. Ei mingit vastujorinat.

Samas hoian suu kinni, kui mees ja põnn mänguhoos mõne asja ümber lükkavad, sokisahtli tagurpidi keeravad või kahekesi nii pankooke teevad, et köög sügavpuhastus tahab. Koogid ju tegelikult maitsvad, ja kraamida aidatakse alati.

Valetanud me üksteisele pole. Enne abielu rääkisime kõik asjad välja. Siis võttis küll korraks ahhetama, kuid mu austus ja armastus on sellest tema vastu vaid süvenenud.

Ma ei tea, kas viis aastat on pikk või lühike aeg. Ma ei loetele juba ammu enam koosoldud aega. Minu jaoks on siiani tunne, nagu oleks me alles äsja kohtunud ja samas alati koos olnud.

Meil ei tekki probleemi selles, et üks tahab asju, mida teine ei taha. Leiame kompromissi. Mõlemad astuvad vajadusel sammu tagasi. Tema kah.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti alguses võis natuke olla, põhiliselt minu poolt algatatud, sest oli siis kahekümnendates ja hästi must-valge maailmapildiga – ikka et mina mehe sokke ei pese jms, oluline oli võidelda oma tahtmiste nimel ja kompromisse eriti ei tahtnud teha. Kui sain 30a, sain ka aru et ei ole üldse oluline, kes otsustab v kes mida teeb vms, ja et parem on anda kui võtta.
Valet ja vägivalda küll ei ole olnud kunagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

staa¸ 18a ja ei ole olnud. nii ei saaks ju koos elada.

Please wait...
Postitas:
Jarka

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Aga manipulatsioon – ikka manipuleerin vahel meest, et asjad läheks minu soovi kohaselt ja sealjuures arvaks tema, et läks nii nagu tema tahtis:))
…[/tsitaat]

Palun räägi, kuidas sa seda teed? Mingeid näpunäiteid viitsid anda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Jarka kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Palun räägi, kuidas sa seda teed? Mingeid näpunäiteid viitsid anda? [/tsitaat] no seda peab ikka igaüks ise oma mehe kohta teada saama, mis talle kõige paremini mõjub 😉

Please wait...
Postitas:
Jarka

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Jarka kirjutas:[/small]
no seda peab ikka igaüks ise oma mehe kohta teada saama, mis talle kõige paremini mõjub ;)[/tsitaat]

Ma lihtsalt ei saa sellele kogu süsteemile pihta. Olen sellest ka varem kuulnud, aga ei saa aru ikkagi. Nt – mina tahan magamistuppa valget mööblit, mees tumedat. Olen eluaeg unistanud valgest mööblist magamistoas. Kuidas meest veenda, et magamistuppa sobibki kõige paremini valge mööbel (ei tähenda et sein ka valge)? Tema arvates peaks magamistuba igati tume olema, ka mööbli poolest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Jarka kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma lihtsalt ei saa sellele kogu süsteemile pihta. Olen sellest ka varem kuulnud, aga ei saa aru ikkagi. Nt – mina tahan magamistuppa valget mööblit, mees tumedat. Olen eluaeg unistanud valgest mööblist magamistoas. Kuidas meest veenda, et magamistuppa sobibki kõige paremini valge mööbel (ei tähenda et sein ka valge)? Tema arvates peaks magamistuba igati tume olema, ka mööbli poolest. [/tsitaat]

oi, millised armsad probleemid 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtlesin sügavalt järele ja pean siiski tunnistama, et ei valeta, kui väidan, et pole olnud. Tujutsemist on küll ette tulnud (ikka minu poolt, mees on kannatlikkus ise), aga neid mõisteid, mida teemaalgataja küsis, meie abielu kirjeldamiseks kasutada ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

koos oleme olnud 4a ja võimuvõitlus on olnud küll, kui sai aastake täis siis oli mõned kuud rasked ehk siis käis võitlus et kelle jalas siiski meie peres püksid on 😀 Lõpptulemus on selline et oleme võrdsed, elasime raske aja üle ning peale seda oleme mõlemad oma suhtumisi muutnud ja elu on lill 🙂

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Esileht Pereelu ja suhted suhe ilma igasuguse võimuta/valeta/manipulatsioonita/vägivallata

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.