Esileht Pereelu ja suhted Suhe kriisis – aja erinev tajumine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )

Teema: Suhe kriisis – aja erinev tajumine

Postitas:

mingi hetk panin minagi tähele, et mees liigub hommikuti trajektooril voodi-vannituba-köök-auto! minule jäid kõik vahepealsed, jooksvad tegevused nagu lapse äratamine, riiete otsimine, hambapessu saatmine, hommikusöögi tegemine, nõude masinasse panek, laps õigeks ajaks uksest välja saatmine. äratasin lapse alati 1,5 tundi enne äraminekut, sest talle meeldib rahulikult hommikut veeta, vaadata oma multikaid, süüa rahulikult, juttu ajada. mehe väitel aga pidavat saama ka poole tunniga lapse valmis, et miks ma ei lase lapsel magada. ta ei hoomanud, et kui lapsele anda ainult pool tundi, siis saab ta vastu närvilise lapse, kelle rahulikule loomusele ei sobi igahommikune tõmblemine. nüüd olen teise lapsega kodune ja ma põhimõtte pärast ei ärka samal ajal, mil mees ja koolilaps. kui olengi voodis ärkvel, siis kuulan rahulikult, silmad kinni, kuidas mees lapsega tegutseb. saab hakkama küll. esimesed hommikud närvitses koos lapsega, kohati karjus, et laps kiiremini liigutaks, asjad kolisesid köögis, paaril korral jäid ka kooli hiljaks (ühel korral ei pannud mees kella helisema ja teisel korral lihtsalt ei jõudnud ettevalmistustega valmis). nüüd on mees hakanud ka ise aru saama, et varem lapse äratamine annab mõlemale rohkem aega ja kõik ettevalmistused toimuvad rahulikumalt, laps sööb paremini, kui ei pea aja peale toitu kugistama, aitab oma nõusid koristada ja riideid kokku otsida.

sama teen väljasõitude puhul. ütlen ühe korra, et ettevalmistustega alustan kellaajal X. kui mul laste ja enda asjad juba autos (laste asju pakin ise, sest erinevalt oma mehest, ei soovi ma reisil avastada, et midagi olulist on maha jäänud) ja mees ikka otsib oma asju, siis istungi autos ja lasen mehel asju otsida, ja jäämegi hiljaks, kui mehel otsimisega kauem läheb.

kõige hullem, millega ma siiamaani pole harjunud, on see, et enne lendudele minekut pakib ta asju samal hommikul (kui lennuk läheb hommikul kell 6, siis tema avab reaalselt oma tühja kohvri kodus kell 3 või kell 4, mitte eelneval õhtul, täiesti vabalt võivad kohvris olla veel eelmise reisi asjad ees), aru saamata, et vahel võivad riided ka mustad olla või mööda elamist laiali. varem aitasin tal pakkida asju eelneval õhtul ja veel pesta ja triikida ta riideid, aga enam mitte. kui ta järjekordselt pakib kotti paar tundi enne lennu väljumist ja vingub, et ülikonna pluus on must ja sokke ei leia, siis panen lihtsalt kõrvaklapid pähe ja kuulan muusikat. viimasel korral läksime reisile selliselt, et ta pakkiski kotti musta pluusi ja pidi hotelli jõudes õhtul selle ise kraanikausis ära pesema ja seda veel fööniga kuivatama, sest enam ei jõudnud tellida hotelli keemilist puhastust (ma põhimõtte pärast teda hotellis ei aidanud).

reageeringi, et mul suva, kui pluus on must, siis on must, ehk on hotellis puhastusteenus, kui pole, siis on alati olemas kraanikauss. ahah, ei leia sokke? no siis ei leia, ostad uued ja lennujaamast suvalised. ma ei ole ema eest oma mehele. minu meelest on see nii ebanaiselik, kui naine võtab ema rolli ja hakkab oma meest kantseldama ja kätsatab nagu eit. mõni aasta veel ja siis ei pane naised enam tähele, et nad vinguvad oma meeste kallal ka seltskonnas ja juba hoopis palju enamate asjade pärast…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest suurest asjade pakkimise paanikast ma ei ole kunagi aru saanud. Ema hakkas mul enne reisi alati nädal varem juba närvitsema sellel pakkimise teemal. Ise pakin oma asjad alati enne lahkumist ja no kaua sellega siis läheb, 15-20 minutit ? Ilma närvitsemise ja stressita muidugi. Mingeid nimekirju ma ka ei koosta. Riideid on kõigil piisavalt ja musta pesu korvi ma ei kogu asju, st pesengi iga päev pigem ühe laari ja seega ei ole mingeid suuri virnu musti riideid, et oleks probleem sellega, et midagi kaasa võtta ei ole. Siiani pole midagi olulist kunagi maha jäänud. Enne koti sulgemist teen kiire kontrolli veel, et telefon-laadija, rahakott, dokumendid, piletid kaasas oleks ja tegelikult siis ülejäänud ongi ükskõik. Muu saab ju alati vajadusel kohapealt osta. (Ei ole vaja olnud, üldiselt on kõik tarvilik olemas).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 16:37; 12.06 18:18; 13.06 11:38; 13.06 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

varem aitasin tal pakkida asju eelneval õhtul ja veel pesta ja triikida ta riideid, aga enam mitte. kui ta järjekordselt pakib kotti paar tundi enne lennu väljumist ja vingub, et ülikonna pluus on must ja sokke ei leia, siis panen lihtsalt kõrvaklapid pähe ja kuulan muusikat. viimasel korral läksime reisile selliselt, et ta pakkiski kotti musta pluusi ja pidi hotelli jõudes õhtul selle ise kraanikausis ära pesema ja seda veel fööniga kuivatama, sest enam ei jõudnud tellida hotelli keemilist puhastust (ma põhimõtte pärast teda hotellis ei aidanud).

No vat, niimoodi õpetatakse (kooli)lapsele põhjuse-tagajärje seost tunnetama. Et kui sina ise oma asjade eest ei hoolitse, siis kellegi teise mure see olema ei pea. Ja seda peame meie tegema täiskavanud mehega…

Kohviveski tänitas, et “kuidas sa väljaspool kodu nii saamatu oled!”, meil on vastupidi 😀 On inimene võimekas ja tark, juhtival kohal ja kõik, aga kodus… oeh.

Asjade pakkimise kiirus on hoopis teine asi ja oleneb ka vilumusest, mõni inimene vajab just aega ja nimekirju jne, need on lihtsalt erinevused, aga kui ta teeb seda ise, pole probleemi, pakkigu või iga päev kokku-lahti-ümber oma kohver.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.06 12:55; 12.06 16:09; 12.06 19:31; 13.06 08:43; 13.06 10:05; 13.06 11:48; 13.06 16:20; 14.06 08:49; 14.06 09:44; 21.06 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem esineb ju ainult sinul, mees kulgeb mugavalt omas rütmis ja on rahul. Seda sa muuta ei saa, võid vaid ise kõike hakata rahulikumalt võtma, soovitaks tegeleda jooga ja meditatsiooniga, vähendab tunduvalt rohkem stressi kui jõusaal või aeroobika… sul on närvid läbi, kogu aeg on kiire ja aega justkui pole, vaigista see kubjas endas. Tegelikult ei ole vaja tuisata läbi elu kiirrongina, seda hakkad taipama kõrgemas eas, kui tervis juba läbi. Kui mees lastega ei tegele jäta ta üksi nendega koju, siis peab ju süüa andma ja kasima… võta endlae ka kulgemisepäevi, kus teed seda mis sulle meeldib, tegeled oma hobidega, kasvõi tormad ringi mööda poode või käid metsas jooksmas.
Iga kord kui hilinete külla, ütle ausalt et mees mölutas, vaata kuidas see talle meeldib 🙂 kas peab kellaajaliselt külas käima, ütled ajavahemiku mil saabute, siis kaob probleem.
Tegele enda stressiga ja elu ei ärrita sind enam, kõik need on ju tegelikult pisiasjad, sul ei ole elus päris muresid ja sul on tegelikult pseudoprobleemid. Mõtke natuke, kellel on vähk, laps puudega või ei ole raha ega kodu, ole tänulik, mis sul on ja ela hetkes, naudi seda hetke, ei tea ju mis homne toob.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui lõppude lõpuks tema ostetud on lennukipiletid (ta on ükskord reaalselt ka lennukist maha jäänud, ja lugematuid kordi saabub lennujaama hing jooksmisest paelaga kaelas) ja mind ei lubata nt kolme lapsega üksinda isegi lennukiss

Kui sind kolme lapsega lennukisse ei lasta, loosi siis üks laps, kes koos isaga tuleb.
Jäävad maha, siis jäävad, aga võib-olla laabub kõik tõrgeteta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ajataju on kahel inimesel väga erinev ja selle tõttu kannatavad lapsed, tuleb luua puhvertsoon.
On selge, et kui inimene ei jõua OMA trenni, töö juurde, ükskõik mis oma asju ajama enda lohakuse tõttu, siis see ei peaks olema tema abikaasa asi kantseldada.
Kui probleemiks on koos pere ja lastega kuhugi jõudmine, siis tuleb emale ja lastele pilet eraldi osta ja hoida ja hilinejale eraldi. Jääb maha, siis jääb, oma taskust tuleb järgmise lennuga. Teatrisse võiks lapsed jõuda õigeks ajaks, hilineja las hilineb.
Laste õigeks ajaks kooli jõudmine ei peaks sõltuma sellest hilinejast.
Ja nii edasi.
Ära emmeta täiskasvanut!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 12:36; 13.06 13:37; 14.06 09:18; 14.06 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga tee kõik ise! Härra Abikaasale pole mõtet loota. Nii või? Ja nii ongi… Jõuame ringiga jälle sama küsimuseni- milleks sellist meest on koju vaja? Ainult raha pärast ja et oleks lastele õhtuti isa ette näidata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.06 12:55; 12.06 16:09; 12.06 19:31; 13.06 08:43; 13.06 10:05; 13.06 11:48; 13.06 16:20; 14.06 08:49; 14.06 09:44; 21.06 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga tee kõik ise! Härra Abikaasale pole mõtet loota. Nii või? Ja nii ongi… Jõuame ringiga jälle sama küsimuseni- milleks sellist meest on koju vaja? Ainult raha pärast ja et oleks lastele õhtuti isa ette näidata?

Just. Ega muud varianti ju ka pole. See lugu matusepärjaga oli eriti nukker.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 17:49; 13.06 17:46; 18.06 20:18; 19.06 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot, miks 3 lapsega ema lennukisse ei lasta? Ma olen kûll oma 3 lapsega reisinud üksi.

kui lõppude lõpuks tema ostetud on lennukipiletid (ta on ükskord reaalselt ka lennukist maha jäänud, ja lugematuid kordi saabub lennujaama hing jooksmisest paelaga kaelas) ja mind ei lubata nt kolme lapsega üksinda isegi lennukiss

Kui sind kolme lapsega lennukisse ei lasta, loosi siis üks laps, kes koos isaga tuleb.

Jäävad maha, siis jäävad, aga võib-olla laabub kõik tõrgeteta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.06 13:28; 12.06 13:32; 13.06 09:46; 13.06 19:01; 17.06 18:27; 17.06 23:09; 18.06 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mingi hetk panin minagi tähele, et mees liigub hommikuti trajektooril voodi-vannituba-köök-auto! minule jäid kõik vahepealsed, jooksvad tegevused nagu lapse äratamine, riiete otsimine, hambapessu saatmine, hommikusöögi tegemine, nõude masinasse panek, laps õigeks ajaks uksest välja saatmine. äratasin lapse alati 1,5 tundi enne äraminekut, sest talle meeldib rahulikult hommikut veeta, vaadata oma multikaid, süüa rahulikult, juttu ajada. mehe väitel aga pidavat saama ka poole tunniga lapse valmis, et miks ma ei lase lapsel magada. ta ei hoomanud, et kui lapsele anda ainult pool tundi, siis saab ta vastu närvilise lapse, kelle rahulikule loomusele ei sobi igahommikune tõmblemine. nüüd olen teise lapsega kodune ja ma põhimõtte pärast ei ärka samal ajal, mil mees ja koolilaps. kui olengi voodis ärkvel, siis kuulan rahulikult, silmad kinni, kuidas mees lapsega tegutseb. saab hakkama küll. esimesed hommikud närvitses koos lapsega, kohati karjus, et laps kiiremini liigutaks, asjad kolisesid köögis, paaril korral jäid ka kooli hiljaks (ühel korral ei pannud mees kella helisema ja teisel korral lihtsalt ei jõudnud ettevalmistustega valmis). nüüd on mees hakanud ka ise aru saama, et varem lapse äratamine annab mõlemale rohkem aega ja kõik ettevalmistused toimuvad rahulikumalt, laps sööb paremini, kui ei pea aja peale toitu kugistama, aitab oma nõusid koristada ja riideid kokku otsida.

sama teen väljasõitude puhul. ütlen ühe korra, et ettevalmistustega alustan kellaajal X. kui mul laste ja enda asjad juba autos (laste asju pakin ise, sest erinevalt oma mehest, ei soovi ma reisil avastada, et midagi olulist on maha jäänud) ja mees ikka otsib oma asju, siis istungi autos ja lasen mehel asju otsida, ja jäämegi hiljaks, kui mehel otsimisega kauem läheb.

kõige hullem, millega ma siiamaani pole harjunud, on see, et enne lendudele minekut pakib ta asju samal hommikul (kui lennuk läheb hommikul kell 6, siis tema avab reaalselt oma tühja kohvri kodus kell 3 või kell 4, mitte eelneval õhtul, täiesti vabalt võivad kohvris olla veel eelmise reisi asjad ees), aru saamata, et vahel võivad riided ka mustad olla või mööda elamist laiali. varem aitasin tal pakkida asju eelneval õhtul ja veel pesta ja triikida ta riideid, aga enam mitte. kui ta järjekordselt pakib kotti paar tundi enne lennu väljumist ja vingub, et ülikonna pluus on must ja sokke ei leia, siis panen lihtsalt kõrvaklapid pähe ja kuulan muusikat. viimasel korral läksime reisile selliselt, et ta pakkiski kotti musta pluusi ja pidi hotelli jõudes õhtul selle ise kraanikausis ära pesema ja seda veel fööniga kuivatama, sest enam ei jõudnud tellida hotelli keemilist puhastust (ma põhimõtte pärast teda hotellis ei aidanud).

reageeringi, et mul suva, kui pluus on must, siis on must, ehk on hotellis puhastusteenus, kui pole, siis on alati olemas kraanikauss. ahah, ei leia sokke? no siis ei leia, ostad uued ja lennujaamast suvalised. ma ei ole ema eest oma mehele. minu meelest on see nii ebanaiselik, kui naine võtab ema rolli ja hakkab oma meest kantseldama ja kätsatab nagu eit. mõni aasta veel ja siis ei pane naised enam tähele, et nad vinguvad oma meeste kallal ka seltskonnas ja juba hoopis palju enamate asjade pärast…

Kohutav lugemine. Kui palju mõttetut närvirakkude kadu naisel ühe süüdimatu lontruse pärast. Ma ei tea, kas ja kaua ma suudaksin sellist inimest armastada. Asi selles, et ma ei armasta inimesi, keda ma ei austa. Keegi ei saa armastada inimest, keda ta ei austa. Aga kuidas saab sellist tatti austada, see on mulle arusaamatu.
See matusepärja-Urmase lugu on haige inimese kirjeldus. See ei ole enam vaimselt normaalne, mingisuguse õpitud abituse või kaasasündinud flegmaatilisusega seda küll seletada ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 19:27; 18.06 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest suurest asjade pakkimise paanikast ma ei ole kunagi aru saanud. Ema hakkas mul enne reisi alati nädal varem juba närvitsema sellel pakkimise teemal. Ise pakin oma asjad alati enne lahkumist ja no kaua sellega siis läheb, 15-20 minutit ? Ilma närvitsemise ja stressita muidugi. Mingeid nimekirju ma ka ei koosta. Riideid on kõigil piisavalt ja musta pesu korvi ma ei kogu asju, st pesengi iga päev pigem ühe laari ja seega ei ole mingeid suuri virnu musti riideid, et oleks probleem sellega, et midagi kaasa võtta ei ole. Siiani pole midagi olulist kunagi maha jäänud. Enne koti sulgemist teen kiire kontrolli veel, et telefon-laadija, rahakott, dokumendid, piletid kaasas oleks ja tegelikult siis ülejäänud ongi ükskõik. Muu saab ju alati vajadusel kohapealt osta. (Ei ole vaja olnud, üldiselt on kõik tarvilik olemas).

Vabandust kõrvalisel teemal heietamise pärast aga..

Mina olen siis vist küll saamatu, aga minul võtab kolme lapse reisivarustuse pakkimine ikka maru palju aega. Pisikesed lapsed kukuvad vastu ööd nutma, et nemad ei ole nõus aluspükstes ja T-särgis magamiskotis ööbima, kui ööriided on maha ununenud. Siis kestab oma pool tundi kemplemine, milline laps millise magamiskoti ja millise mati seekord saab, enne kui need kotti saab pakkida. Siis on päikeseprillid kellegi kadunud aga ainuke prillide ostmise võimalus teekonna jooksul võib olla lennujaamas aga ei pruugi ka seal olla, kui lapsele parajat suurust ei leia, mägedes on aga prillid vahel olulised. Samuti kui sa ei soovi tervet päeva poodides veeta, ei leia naljalt lastele parajaid susse, et nad teraval kivisel ookeanipõhjal hullata saaksid. Siis tuleb kaasa võtta ravimid köhaks, nohuks, palavikuks, kurguvaluks, kõhutõveks, sest kui laps vastu ööd laagriplatsil haigeks jääb, siis ei paki sa kogu laagrit ja väsinud jonnivaid lapsi enam autole, et mitmekümne kilomeetri kauguselt valveapteeki otsida. Ning kui õigeaegselt raviga alustad, siis tõenäoliselt saad järgmisel päeval siiski edasi rännata nagu plaanitud, vastasel juhul istud ülejäänud reisi haige lapsega hotellis. Ja siis selgub, et laste rõivad, mida peamiselt kasutame reisil, näiteks lühikesed püksid, on hoopis väikeseks jäänud. Kodus elame soo servas metsas ja sääski on nii palju, et lühikeses riides me ringi suurt ei käi. Ja siis selgub et ujumistrikoo on lastel valesse kohta topitud ja jäägitult kadunud ja keegi on pealambiga niimoodi mänginud, et see enam ei tööta. Samuti peab lapsele parajaid botaseid otsides kogu reisipäeva ära rasikama poode mööda jõlkumiseks, sest vimmased paar kuud on ta ringi käinud peaaegu veel parajate botastega aga pikka maad neis enam kõndida ei saa. jne. Kui kummikud maha jäävad, siis piisab vaid sellest, et kogu aeg reisi vältel sajab, ja laste botased ei kuivagi kogu reisi jooksul ära, seda nuttu ja juustuhaisu ei jaksa ära kannatada. Ja kui ühel korral meil selgus, et kaasa võetud kummikud on auguga, siis kogu reisi vältel ei õnnestunud meil ühestki poest parajaid kummikuid asemele leida. Samuti pean umbes kuus korda meelde tuletama lastele, et nad ikka oma kaisukad, raamatud, nuputamisvihikud, pliiatsid-paberi ja “eluliselt olulised” elektroonikaseadmed, akupangad jms kaasa pakiksid, enne kui kõik kolm seda kuulevad ja päriselt ka teevad. Ja kui siis miski maha jääb, siis näiteks hiljuti avastasin, et sudokut lahendavale lapsele kustukummi ei olnud 150 km teelõigul üheski bensiinijaamas ega väikepoes leida ning kogu mõnus reisimeeleolu on rikutud, sest üks laps jaurab oma maha unustatud kustukummi pärast. Ühesõnaga, minul küll võtab kogu pere varustuse pakkimine ja läbi mõtlemine aega. Iseendale konverentsile mineku kraami pakin jah viieteistkümne minutiga.

Ja las ma pakun, sinu ema sissetulek on kordades väiksem, aga ta peab sellega täpselt samad elementaarsed vajadused katma kui sinagi? On oluline vahe, kas ostad kõik mahaununenu kohapealt siis kui su palk on 1500 eurot, või siis kui su kogu kuu sissetulek on 500 eurot. Viieliikmelise perega on iga liigutus (üks pilet suvalisse pisikesse muuseumi või üks ainus väike hommikueine) maksumusega 60-100 eurot ja ülearuste asjade soetamine mahajäänuid asendama ei tundu kuigi mõistlik rahapaigutus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 12:03; 12.06 12:39; 13.06 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on vastupidi – parem ühelt tegevuselt teisele ümberlülituja, kiirem tegutseja, asjad saab tehtud õigeks ajaks või enne sedagi. Mina olen lülitun ühelt tegevuselt teisel halvemini ja olen tegutsedes aeglasem, sageli olen ka liiga “ajaoptimistlik”, halb ajaplaneerija – alguses tundub, et mis see teha on ja saan ju valmis küll, aga kui tegema hakkan, siis ikka natuke aega tuleb puudu. Mehe mälu selles suhtes, mis lastele mis ilmaga selga käib ja kus kapis mis lasteasi asub (ta ei mäleta sageli oma riiete asukaohta kapiski), on aga halb. Samuti ta ei oska tähelepanu pöörata näit. lapse näo puhtusele (võib rahulikult täiesti määrdunud näoga lapsega kuhu tahes minna).

Ehk siis, kui kuhugi minema hakkame, siis mees on aegsasti auto juures valvel, et valmis asjadekotid ja riides lapsed peale tõsta. Kokku-riidesse pakkima (ja laste puhtust kontrollima jms) pean aga vältimatult mina – kes ma olen aeglane. Tulemuseks on sageli see, et mina rabistan viimasel hetkel nagu hull ja mees vaatab tohuvabohu küsiva näoga – vahel üritan siis üle õla selgitada, et: “Võta pane talle see selga – see on seal – ei, mitte see…” Õudne rabin käib! Kuidas kunagi – enamasti jõuame kohale (sest jõuan ikkagi napilt planeeritud kodust lahkumise ajaks kõik valmis rabeletud), vahel jääme natuke hiljaks ka.

Lapsed (tundub) on ka kiiremad välja kukkunud kui mina. Nii et mina olengi oma peres kõige flegmaatilisem – vahel on see väsitav, tunnen, et need kiiremad inimesed panevad tempo peale. Üksi poodi minna ja aaaeeeeglaselt kaupa uurida ja otsustada: “Ostan/ei osta?” on nauding (muidu on ikka kuidagi selline tunne, et paljalt teiste kaasolek kiirustab tagant, sest nemad on ju kiiremad inimesed).

Eks see aeglaseks ja halvaks ajaplaneerijaks loodud inimese elu peres on ka vahel raske 🙂

Aga see pärjalugu oli tõeliselt naljakas – millegi selliseni ma pole veel jõudnud, arenguruumi veel on!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust kõrvalisel teemal heietamise pärast aga..

Mina olen siis vist küll saamatu, aga minul võtab kolme lapse reisivarustuse pakkimine ikka maru palju aega. Pisikesed lapsed kukuvad vastu ööd nutma, et nemad ei ole nõus aluspükstes ja T-särgis magamiskotis ööbima, kui ööriided on maha ununenud. Siis kestab oma pool tundi kemplemine, milline laps millise magamiskoti ja millise mati seekord saab, enne kui need kotti saab pakkida. Siis on päikeseprillid kellegi kadunud aga ainuke prillide ostmise võimalus teekonna jooksul võib olla lennujaamas aga ei pruugi ka seal olla, kui lapsele parajat suurust ei leia, mägedes on aga prillid vahel olulised. Samuti kui sa ei soovi tervet päeva poodides veeta, ei leia naljalt lastele parajaid susse, et nad teraval kivisel ookeanipõhjal hullata saaksid. Siis tuleb kaasa võtta ravimid köhaks, nohuks, palavikuks, kurguvaluks, kõhutõveks, sest kui laps vastu ööd laagriplatsil haigeks jääb, siis ei paki sa kogu laagrit ja väsinud jonnivaid lapsi enam autole, et mitmekümne kilomeetri kauguselt valveapteeki otsida. Ning kui õigeaegselt raviga alustad, siis tõenäoliselt saad järgmisel päeval siiski edasi rännata nagu plaanitud, vastasel juhul istud ülejäänud reisi haige lapsega hotellis. Ja siis selgub, et laste rõivad, mida peamiselt kasutame reisil, näiteks lühikesed püksid, on hoopis väikeseks jäänud. Kodus elame soo servas metsas ja sääski on nii palju, et lühikeses riides me ringi suurt ei käi. Ja siis selgub et ujumistrikoo on lastel valesse kohta topitud ja jäägitult kadunud ja keegi on pealambiga niimoodi mänginud, et see enam ei tööta. Samuti peab lapsele parajaid botaseid otsides kogu reisipäeva ära rasikama poode mööda jõlkumiseks, sest vimmased paar kuud on ta ringi käinud peaaegu veel parajate botastega aga pikka maad neis enam kõndida ei saa. jne. Kui kummikud maha jäävad, siis piisab vaid sellest, et kogu aeg reisi vältel sajab, ja laste botased ei kuivagi kogu reisi jooksul ära, seda nuttu ja juustuhaisu ei jaksa ära kannatada. Ja kui ühel korral meil selgus, et kaasa võetud kummikud on auguga, siis kogu reisi vältel ei õnnestunud meil ühestki poest parajaid kummikuid asemele leida. Samuti pean umbes kuus korda meelde tuletama lastele, et nad ikka oma kaisukad, raamatud, nuputamisvihikud, pliiatsid-paberi ja “eluliselt olulised” elektroonikaseadmed, akupangad jms kaasa pakiksid, enne kui kõik kolm seda kuulevad ja päriselt ka teevad. Ja kui siis miski maha jääb, siis näiteks hiljuti avastasin, et sudokut lahendavale lapsele kustukummi ei olnud 150 km teelõigul üheski bensiinijaamas ega väikepoes leida ning kogu mõnus reisimeeleolu on rikutud, sest üks laps jaurab oma maha unustatud kustukummi pärast. Ühesõnaga, minul küll võtab kogu pere varustuse pakkimine ja läbi mõtlemine aega. Iseendale konverentsile mineku kraami pakin jah viieteistkümne minutiga.

Ja las ma pakun, sinu ema sissetulek on kordades väiksem, aga ta peab sellega täpselt samad elementaarsed vajadused katma kui sinagi? On oluline vahe, kas ostad kõik mahaununenu kohapealt siis kui su palk on 1500 eurot, või siis kui su kogu kuu sissetulek on 500 eurot. Viieliikmelise perega on iga liigutus (üks pilet suvalisse pisikesse muuseumi või üks ainus väike hommikueine) maksumusega 60-100 eurot ja ülearuste asjade soetamine mahajäänuid asendama ei tundu kuigi mõistlik rahapaigutus.

Esiteks pakud valesti. Ema sissetulek on minu omast tunduvalt suurem (Eesti mõistes ikka väga kõrgepalgaline), ta lihtsat on erakordselt sitt pakkija ja väga suur paanitseja. Kogemust on tal pakkimises väga palju, reisib palju tööasjus ning ka vabal ajal. Asi on lihtsalt inimtüübis kinni.

Ja nagu ma mainisin, mulle eriti ei meenugi, et midagi olulist oleks tegelikult maha jäänud, lihtsalt minu enda suhtumine on see, et no iseenesest ei saa ju jäädagi, sest küll vajadusel saab kohapealt ka soetada või leiutada või ilma hakkama saada. Ma lihtsalt suudan ilma paanikata vajalikud asjad kiiresti kokku pakkida.

Suure pere matkamise kogemust mul ei ole, mul on üks laps ja õnneks on ta ka pigem minu masti inimene ja ei tee tühjast tüli ja läheb lihtsalt vooluga kaasa kui asjad ei peaks nii minema nagu planeeritud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 16:37; 12.06 18:18; 13.06 11:38; 13.06 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust ei ole see flegma, vaid tal lihtsalt ükskõik, sest sina rabeled ja teed ju kõik ära. Kuni temal peres kohtustusi ei ole, siis midagi ei muutugi. Pead endale kindlaks jääma, endale oma aja võtma, mitte ootama, kuni seda antakse, sest seda ju ilmselgelt ei juhtu. Kui kuhugi minek, siis selle asemel, et korraldusi jagada, säti ennast valmis ja ütle, et hakkame minema, jäta kasvõi üks kord kogu see laste valmissättimine jne mehe teha, istu diivanil ja loe raamatut või istu arvutis, las tegutseb. Ja kui jääbki selle pärast minemata, et ta ei suuda mugavustsoonist välja tulla, siis mine üksi ja jäta ta koju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Partner ei saa käituda vanaviisi kui sina muudad oma käitumist. Järgi proovitud. “Samad olen oma vajadused nii minimaalsele tasemele viinud ja tunnen, et mul hakkab selles suhtes õhk otsa saama.” See on viga, et oled nii minimaalseks viinud oma vajadused, ta ei hinda seda. Kohe hakka oma vajaduste eest hoolitsema. Ma tegin ka nii ja nüüd kahetsen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mees üldse tahab teha sinuga kõiki neid käike? Teatriskäike, sinu kokku lepitud külaskäike, seda konkreetset trenni? Võibolla on selles asi, et ta tahaks tööst vabal ajal rahulikult puhata. Las mees osaleb teie vaba aja planeerimises. Annan seda nõu kuigi meie peres see ei toimi. Mehel on pidevalt kaks vingu: “Kuskil me ei käi, jälle passime päeva kodus maha!” ja “Kogu aeg see närviline kella peale rapsimine!” Kusjuures tihti tuleb mõlemat vingu samal päeval, näiteks kui laupäev on kodus vaba ja seejärel kella neljaks on kuhugi (pikalt ette planeeritud aga siiski aja peale) minek.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Partner ei saa käituda vanaviisi kui sina muudad oma käitumist. Järgi proovitud. “Samad olen oma vajadused nii minimaalsele tasemele viinud ja tunnen, et mul hakkab selles suhtes õhk otsa saama.” See on viga, et oled nii minimaalseks viinud oma vajadused, ta ei hinda seda. Kohe hakka oma vajaduste eest hoolitsema. Ma tegin ka nii ja nüüd kahetsen.

Oma vajaduste allasurumine on alati viga. Lastega on see paratamatu (õigemini beebidega, suuremad lapsed peavad hakkama aru saama, et emme on ka inimene), aga kahe täiskasvanu suhtes see ei t66ta. Vajadused hakkavad tunda andma, ja nõuavad lõpuks täitmist, aga selleks ajaks on naine ennast nii alla surunud, et ta ei teagi, mis tal vaja on, kes ta peale Emme olemise on, ei mäletagi mis talle varem rõõmu valmistas jne. Ja samas on parasjagu kibestumist ja viha maailma vastu, sest temal on halb olla, kuigi inimene põhimõtteliselt ise surus ennast nii kaua alla. Oskab küll nähvata, karjuda, õelutseda ja vaikida vaheldumisi, aga ei oska enam seletada, MIDA tal VAJA on. Ja ka teised ei saa aru, mis tal korraga hakkas, kui enne on nagu kõik ok ja rahul olnud, mis siis nüüd häda on kogu aeg ja mida nõutakse, no lolliks läinud. Ehk läheb jälle üle, loodavad meie mehed 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.06 12:55; 12.06 16:09; 12.06 19:31; 13.06 08:43; 13.06 10:05; 13.06 11:48; 13.06 16:20; 14.06 08:49; 14.06 09:44; 21.06 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga tee kõik ise! Härra Abikaasale pole mõtet loota. Nii või? Ja nii ongi… Jõuame ringiga jälle sama küsimuseni- milleks sellist meest on koju vaja? Ainult raha pärast ja et oleks lastele õhtuti isa ette näidata?

Sa vist ei pannud tähele, et ma soovitasin Härra Abikaasa teenindamise ja assisteerimise lõpetada – selle võrra saaks kergem. Praegu korraldab teemaalgataja oma mehe eluolu ka, sellevõrra on ta koormus jaburalt palju suurem.
Aga muidu, kui Härra Abikaasa oma pea ise ära toidab ja oma asjadega ise toime tuleb, siis las ta olla seal kodus, ega ta ei sega ju. Äkki vahest saab natukese keppi ka, või äkki teeb kogemata mõne kasuliku liigutuse ka. No kui sellise isendiga juba kolm last valmis tehti, siis tuleb lihtsalt võtta halvast olukorrast parim võimalik.
Eh, mul on ka neid lorusid olnud. Ühega tegin ühe lapse, siis sain aru, et mehest pole asja, aga rohkem ma temaga lapsi tegema ei hakanud. Läksime lahku, kümme aastat hiljem leidsin teise loru ja kassa näe – jälle sama lugu. Egas midagi, viskasin selle loru ka välja, kaua ma korjan teise inimese sokke eimillegi eest ja otsisin endale sellise pulgajuku, kes elab eraldi ja kelle järelt ei pea koristama. Aga eks see on ka veidi tüütu. Ikka hea, kui kepivarustus oleks omast kodust võtta. Pulgajuku aegajalt viriseb ka: “Ainult kepi pärast käid siin või?” No mis tal häda on, aru ma ei taipa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 12:36; 13.06 13:37; 14.06 09:18; 14.06 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, ma üritan ikka selle ainsamaga läbi ajada, kellega lapsed tegin, mitte pulgajukusid vahetada. Aga kuidas selle juures kõik osapooled rahul oleks, see on miljoni dollari küsimus.

Ainult 1 asi on minu paksu peakolusse küll nüüdseks seitsme aastaga jõudnud: ei tule seda õnnist hetke, kui mulle tullakse omaalgatuslikult 6eldakse “kallis naine, sa oled lastega nii palju tegelenud ja kodus rassinud, mine võta endale ka puhkust, tee mida tahad, ma olen niikaua lastega ise kodus”. Enne läheb põrgu jäässe… nii ma siis praegu tegelengi sellise elementaarse asja omale kättevõitlemisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.06 12:55; 12.06 16:09; 12.06 19:31; 13.06 08:43; 13.06 10:05; 13.06 11:48; 13.06 16:20; 14.06 08:49; 14.06 09:44; 21.06 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, ma üritan ikka selle ainsamaga läbi ajada, kellega lapsed tegin, mitte pulgajukusid vahetada. Aga kuidas selle juures kõik osapooled rahul oleks, see on miljoni dollari küsimus.

Novot, ega ma ei öelnudki, et sa peaks nii kaugele minema, kui mina, mina igatahes leidsin, et sitast saia ei tee, ju siis sinu oma veel nii sitt ei ole.
Aga kõik osapooled rahul, seda sa ei saa. Praegu on kõik teised peale sinu ju rahul, sest keegi teine midagi muuta ei taha, ainult sina ise põled läbi. Kui sa oma osa hakkad teiste käest nõudma, siis nad enam rahul ei ole, sest sa tahad midagi enneolematut ja arusaamatut ja tekitad neis süütunde, aga isegi kui sa seda saad, mida nõuad, ega sa siis ka rahul ei ole, sest siis tekib sul tunne, et sa oled kamandav türann.

Mõtle õige sellele, et kui sa ühel päeval ülekoormuse tagajärjel insuldi saad ja koomapalatisse kukud, kas nad siis oleks veel nii rahul. Ja siis esita see küsimus väga rahulikult arutelu käigus mehele ka.
Ma olen üsna kindel, et teie elukorraldusse annaks muutusi tuua, ja kui sa oma meest usaldad, siis peaksid need muutused tulema temaga koostöös, aga selle koostöö alustamiseks peaksid sa tõesti kõigepealt loobuma suhtumast temasse kui lapsesse ja hooldusalusesse.

Et siis võtmeks on: jäta mõni asi tegemata, mida sa praegu teed. Mehe kantseldamine on kindlasti üks nendest asjadest. Jäägu hiljaks, palun. Miks see sinu asi peaks olema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 12:36; 13.06 13:37; 14.06 09:18; 14.06 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Punkt üks: selline mees ei muutu.
Punkt kaks: kannatad ja loodad muutust, soiud ja näägutad, kuni üks hetk käib sinus klõps ära ja mõistad punkt ühte, mis kirja panin. Lahutad ja tänad õnne, et sitast lahti said, sest ilma on kergem.

Nähtud-tehtud!
Täna on ainult kahju 18 raisatud aastast.
Aga kuna need olid aastad 17-35, siis olin ka naiivne ja elu eesmärk oli purjetada oma laste isaga läbi elu. Kui ikka sant ei taha kõndida, siis ei saa teda ka sundida. Tuleb teekaaslast vahetada.

Usu mind, sa ei saa surivoodil medalit selle eest, et teda terve elu kannatasid, õnnelikuks ei saanud aga NÄE! elasid ainult ühe mehega.

See pole uhkustamise asi. See on hale ja kaastunnet väärt. Inimene ei hinda iseennast absoluutselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.06 13:28; 12.06 13:32; 13.06 09:46; 13.06 19:01; 17.06 18:27; 17.06 23:09; 18.06 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lahendasin probleemi oma mehega nii, et hakkasin kellaaegu valetama. Nt lapse lõpetamine algab kell 14.00- mehele ülesin, et 13.30 jne. See varjant toimib enamikel juhtudel suurepäraselt.
Kui on tähtis, et mees ärkaks hommikul nt kell 8.00, et 9.00 kodust välja minna ja ta äratuskellale ei reageeri- panen kella kinni ja lähen 5 minuti pärast, et kuule tõuse ülesse, kell on juba 8.30. Mees on sekundiga püsti,läheb dussi alla, paneb riidsse, käib wc ja kui alla kööki jõuab ja vaatab kella-on kell mingi 8.40- siis on uhke, et näed tema sai 10 minutiga ennast korda ja jõuab kohvi veel juua ja saamegi kell 9.00 välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 20:04; 18.06 08:43; 18.06 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres olen mina see “ajaoptimist”.
Selle vahega, et kriitilisel viimasel hetkel olen multitaskimise maailmameister ja teen tegelikult kõik vajalikud asjad ära.
Aga enne seda käib üksi kummivenitamine viimase hetkeni, mis vahel ikka mehe ka närvi ajab (kuigi ta väga kannatlik).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaed ju ???? miks peaks mehega kodus selliseid mänge mängima? oehhh…

Mina lahendasin probleemi oma mehega nii, et hakkasin kellaaegu valetama. Nt lapse lõpetamine algab kell 14.00- mehele ülesin, et 13.30 jne. See varjant toimib enamikel juhtudel suurepäraselt.

Kui on tähtis, et mees ärkaks hommikul nt kell 8.00, et 9.00 kodust välja minna ja ta äratuskellale ei reageeri- panen kella kinni ja lähen 5 minuti pärast, et kuule tõuse ülesse, kell on juba 8.30. Mees on sekundiga püsti,läheb dussi alla, paneb riidsse, käib wc ja kui alla kööki jõuab ja vaatab kella-on kell mingi 8.40- siis on uhke, et näed tema sai 10 minutiga ennast korda ja jõuab kohvi veel juua ja saamegi kell 9.00 välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.06 13:28; 12.06 13:32; 13.06 09:46; 13.06 19:01; 17.06 18:27; 17.06 23:09; 18.06 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees ja tütar ka flegmad. Sinu mees tundub lisaks siiki ka mugav olevat. On või? Minu oma ikka, kkui tahab kuhugi minna, siis läheb ka. Teda eristab minust see, et tema kõnnib koridori ühe korra ja toob sealt ära kõik asjad korraga, mina samal ajal jõuan üsna mitu tiiru teha ja mõnel korral neist ei too midagi, sest ununes ära, mida vaja oli. Kui ta hiljaks hakkab jääma, siis hambaid peseb ta ikka väga rahulikult ja ilusti ja siis peseb nägu ja seejärel kreemitab rahulikult. Mina hiljaks jäädes pesen umbes ainult esihambaid ja kreemitan trepist alla lipates. Üldiselt olen kõiges kiirem vajadusel, sest lõpuks suudan ka mina iga liigutuse ette mõelda, nemad tütrega aga ei saa vetsuni kiiresti kõnida vaid ikka ilusti suursuguselt ja rahulikult. Kui neid tagant kiirustada, siis muutuvad veel aeglasemaks. Seega olen õppinud naeratama ja utsitama, aga mitte survet avaldama.
Aga eks flegmasid või ka erinevaid olla. Ma soovitaks ka tema eest vähem hoolitseda. Paljud naise don nagu päästeamet, reageerivad igale kutsungile ja nende endi tegemised jäävad seetõttu tagaplaanile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen, et olen omadega ummikus. Meil on mehega kaks väikelast ja koos oldud aastaid ka kahekümne ligi. Mehel on hobi, mis on üsna aeganõudev. Ettevalmistus, trenn, taastumine – see kõik võtab oma aja ja mina olen see, kes sellel ajal laste ja kodu eest hoolitseb. Aga seejuures on mees ka väga aeglane. Kõik tema ettevõtmised võtavad nii palju aega, et see ajab mind hulluks. Kui peame perega kuhugi minema, siis lähen juba varakult stressi, sest tunnen, et mina olen see, kes peab tempot tegema, et me üldse kuhugi jõuaks. Olen nagu kogu pere äratuskell ja südametunnistus. Alates ärkamisest on temal aega küllaga – 15 minutit voodis tahvliga ja samapalju WC-s jne. Mina siis toidan ja kasin lapsed ning püüan endaga toime tulla. Ja siis kui me oleme kuhugi õigeks ajaks kohale jõudnud ütleb mees, et näe jõudsime ju, mis sa närvitsed ja tõmbled. Täna pidi hommikul trenni minema, kuid minu korduva äratamise peale sai ta üles kella 11 ajal. Nüüd siis sööb ja sätib ja trenni ning ongi terve päev sujuvalt läinud. Ma tahan, et ta saaks trenni teha, sest see on tema tervisele hea ja hoiab stressitaseme madala. Samad olen oma vajadused nii minimaalsele tasemele viinud ja tunnen, et mul hakkab selles suhtes õhk otsa saama. Oleme tülitsenud ja rahulikult rääkinud ning püüdnud lahendusi leida, kuid kõik loksub ikka sellesse samasse rütmi tagasi. Minu kuhugi minekud on nii keerulised (selleks, et saaks ka oma aega) – nendest minekutest on tehtud nagu mingid tähtsündmused ja tseremooniad ning tagasi tulles on mul tunne, et pean maailma lõpuni tänulik olema ja loomulikult tuleb sellest käigust ajendatuna riburadapidi olukordi, kus mees enda arvates õigustatult jälle uimerdab ja oma asjadega tegeleb. Ühesõnaga mul on peale neid käike tunne, et olen kuidagi võlgu. Mehe ema ütles kunagi keset järjekordset kuhugi sättimise tohuvapohu, et mees mul on aja optimist, millest võib siis vist järeldada, et mina olen pessimist. Kas keegi on olnud samas olukorras ja kuidas olete suhte koos ning toimivana hoidnud?

Aga tegelt ka – mis sa tõmbled? Ära ärata teda, ära sööda, pese, poputa. Miks sa teed seda?
Oled ise endale võtnud selle tüüpilise perenaise seisuse, et ilma sinuta kukub maaulm kokku. No ei kuku ju! Teie ja sinu vastutusel on lapsed, tegele nendega.
Kui ise väljas tagad käia, siis nii teedki, et paned mehe fakti ette ja kõik.

Ja IKKA tahaks Perekoolile omaselt küsida – saud sa ta flegmandusest eile teada? Lapsed…need tõi postiljon kogemata ja ootamatult? Kus siis need “südametunnistus ja äratuskell” tolmusid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 07:45; 22.06 05:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, sa oled väga piiritletud mõtlemisega! Vahest saab suured tüli tekkepõhjused ära hoida nii lihtsalt…Sina ära neid mänge mängi, stressa edasi ja anna põhjust mehel sind vingatsikd kutsuda ning õigel ajal te ikka kuhugi ei jõua. Mina ei stressa, mehe kallal “vinguma” ei pea, et ta kiiremini teeks ja reeglina me ka ei hiljaks ei jää…tänu sellele pole ka enam suuri tülisid ja abielu lahutust ei plaani.

Lasteaed ju ???? miks peaks mehega kodus selliseid mänge mängima? oehhh…

Mina lahendasin probleemi oma mehega nii, et hakkasin kellaaegu valetama. Nt lapse lõpetamine algab kell 14.00- mehele ülesin, et 13.30 jne. See varjant toimib enamikel juhtudel suurepäraselt.

Kui on tähtis, et mees ärkaks hommikul nt kell 8.00, et 9.00 kodust välja minna ja ta äratuskellale ei reageeri- panen kella kinni ja lähen 5 minuti pärast, et kuule tõuse ülesse, kell on juba 8.30. Mees on sekundiga püsti,läheb dussi alla, paneb riidsse, käib wc ja kui alla kööki jõuab ja vaatab kella-on kell mingi 8.40- siis on uhke, et näed tema sai 10 minutiga ennast korda ja jõuab kohvi veel juua ja saamegi kell 9.00 välja.

[/quote

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 20:04; 18.06 08:43; 18.06 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, sa oled väga piiritletud mõtlemisega! Vahest saab suured tüli tekkepõhjused ära hoida nii lihtsalt…Sina ära neid mänge mängi, stressa edasi ja anna põhjust mehel sind vingatsikd kutsuda ning õigel ajal te ikka kuhugi ei jõua. Mina ei stressa, mehe kallal “vinguma” ei pea, et ta kiiremini teeks ja reeglina me ka ei hiljaks ei jää…tänu sellele pole ka enam suuri tülisid ja abielu lahutust ei plaani.

Lasteaed ju ???? miks peaks mehega kodus selliseid mänge mängima? oehhh…

Mina lahendasin probleemi oma mehega nii, et hakkasin kellaaegu valetama. Nt lapse lõpetamine algab kell 14.00- mehele ülesin, et 13.30 jne. See varjant toimib enamikel juhtudel suurepäraselt.

Kui on tähtis, et mees ärkaks hommikul nt kell 8.00, et 9.00 kodust välja minna ja ta äratuskellale ei reageeri- panen kella kinni ja lähen 5 minuti pärast, et kuule tõuse ülesse, kell on juba 8.30. Mees on sekundiga püsti,läheb dussi alla, paneb riidsse, käib wc ja kui alla kööki jõuab ja vaatab kella-on kell mingi 8.40- siis on uhke, et näed tema sai 10 minutiga ennast korda ja jõuab kohvi veel juua ja saamegi kell 9.00 välja.

[/quote

Minu arust oled sina piiritletud mõtlemisega.

Kas see mees on sul vaimse puudega, et sa pead mingeid trikke välja mõtlema, et ta oma kohustustega ja ajaga toime tuleks? Normaalse täiskasvanud inimese puhul peaks piisama otse ütlemisest, et need asjad nii ei toimi. Aga siin hoitakse meest nagu sitta pilpa peal, mees ullike, rõõmustab veel ja on uhke, et 10 minutiga omateada saab pestud-kustud-kammitud, samal ajal kui naine muud kohustused kõik enda kanda võtab.

On ikka tolasid, no ma ei või. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.06 13:28; 12.06 13:32; 13.06 09:46; 13.06 19:01; 17.06 18:27; 17.06 23:09; 18.06 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, sa oled väga piiritletud mõtlemisega! Vahest saab suured tüli tekkepõhjused ära hoida nii lihtsalt…Sina ära neid mänge mängi, stressa edasi ja anna põhjust mehel sind vingatsikd kutsuda ning õigel ajal te ikka kuhugi ei jõua. Mina ei stressa, mehe kallal “vinguma” ei pea, et ta kiiremini teeks ja reeglina me ka ei hiljaks ei jää…tänu sellele pole ka enam suuri tülisid ja abielu lahutust ei plaani.

Lasteaed ju ???? miks peaks mehega kodus selliseid mänge mängima? oehhh…

Mina lahendasin probleemi oma mehega nii, et hakkasin kellaaegu valetama. Nt lapse lõpetamine algab kell 14.00- mehele ülesin, et 13.30 jne. See varjant toimib enamikel juhtudel suurepäraselt.

Kui on tähtis, et mees ärkaks hommikul nt kell 8.00, et 9.00 kodust välja minna ja ta äratuskellale ei reageeri- panen kella kinni ja lähen 5 minuti pärast, et kuule tõuse ülesse, kell on juba 8.30. Mees on sekundiga püsti,läheb dussi alla, paneb riidsse, käib wc ja kui alla kööki jõuab ja vaatab kella-on kell mingi 8.40- siis on uhke, et näed tema sai 10 minutiga ennast korda ja jõuab kohvi veel juua ja saamegi kell 9.00 välja.

[/quote

Minu arust oled sina piiritletud mõtlemisega.

Kas see mees on sul vaimse puudega, et sa pead mingeid trikke välja mõtlema, et ta oma kohustustega ja ajaga toime tuleks? Normaalse täiskasvanud inimese puhul peaks piisama otse ütlemisest, et need asjad nii ei toimi. Aga siin hoitakse meest nagu sitta pilpa peal, mees ullike, rõõmustab veel ja on uhke, et 10 minutiga omateada saab pestud-kustud-kammitud, samal ajal kui naine muud kohustused kõik enda kanda võtab.

On ikka tolasid, no ma ei või. ????

Sa said ikka aru millest siin teemas arutatakse?

Minu mees vaimse puudega ei ole. Kuna ta töötab juhtival ametikohal, mis on väga vastutusrikas…siis kodus ta tahab puhata ja vabalt võtta. Mis on ok, aga mina ei taha tähtsatele sündmustele hiljaks jääda ning samas ei taha ma ka olla vinguv naine, kes koguaeg teda tagant kiirustab. Kui väike kavalus sellest päästab-siis miks seda mitta kasutada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 20:04; 18.06 08:43; 18.06 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel juhul lihtsalt ütle talle, et pane nüüd tädi Leida sünnipäevale minekuks oma juhiroll maha, nende jaoks on sinu positsioon täiesti ebaoluline.

Aga äärmiselt matslik on ju tädi Leidat või mõnda sõpra niimoodi paika panna, et häh, kuna sa oled tähtsusetum vennike kui mina, siis ma küll su üritusele õigeks ajaks ei tule! Ja mis vabandus kellegi matustele hilinemiseks peaks olema? Enamik külalisi kuskil üritusel nagunii ei vaata, et oi, kui tähtis inimene, enamasti vaadatakse hoopis kaastundlikult, et näe, vilets ajaplaneerija, kes nt enamikust peost osa ei saanud. Või kui tajutaksegi, et hilineja püüab end niimoodi tähtsaks teha, siis mingit poolehoidu ega lugupidamist selline käitumine ikkagi ju ei tekita. Eriti solvav on see ju üritusele korraldajale, aga miks on vaja solvata kedagi, kes su oma üritusele on kutsunud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 17:49; 13.06 17:46; 18.06 20:18; 19.06 00:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )


Esileht Pereelu ja suhted Suhe kriisis – aja erinev tajumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.