Esileht Pereelu ja suhted Suhted sugulastega pingelised

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Teema: Suhted sugulastega pingelised

Postitas:

Esimeses postituses mainid, et vanaisa plaanib maja sulle jätta. Järgmisel päeval kirjutad, et pärandus juba jagatud ja ei puutu asjasse. Vahepeal kirjutad seda ka, et testament on olemas.

Miski siin ei klapi ju.

Enamik suguvõsatülisid on kaudselt ikkagi pärandiga seotud ja tundub, et siin ka. Kirjutad, et vanapaar plaanis 10 a tagasi lahku minna ja siis jagati varandus pooleks. Huvitav, et nad lahkuminekut varanduse jagamisest alustasid. Ja milles see jagamine seisnes, mis väärtused neil siis peale selle maja veel on, suvila Saaremaal? Mis praegu vanaemale kuulub?

Mul on väga kurb lugeda seda kuidas jälle ühes peres arvatakse, et vanim lapselaps peab pärija olema. Ja kui see lapselaps on niigi kõige enam tähelepanu ja toetust saanud, siis seda enam, miks peab üks teistest enam saama.

Ma elus ei tee seda viga, et jagan oma pärandi ebavõrdselt ja ülejäänud elu on mu järglaste suhted rikutud. Tihti kaasnevad majaga või kodukohaga suured sentimentaalsed väärtused ning vanad soovivad, et see jääb perre. Sellisel juhul peab pärandamise hetkel (mitte aastaid varem) selle ära hindama ja see kes tahab sinna elama jääda, maksab teistele nende osa kinni. Selle peale tuleb tihti protest, et raha ju pole. Aga teised peavad küll ühe kasuks kõigest ilma jääma?

Mingil hetkel oli tavaks see, et vanem generatsioon kirjutas oma pärandi vanima lapselapse nimele, sest nõukaajal oli mingi oht, et muidu läheb riigile.

Pakun, et see maja ongi juba sellele vanimale lapselapsele ära vormistatud ehk kingitud. Sellest ka see tädi distantsus, suhtlemiseisu väheneb pisut kui sind ja su lapsi julmalt pärandusest ilma jäetakse. Sellest ka see, et kui midagi teha vaja, kutsutakse appi vanim tütar ja tema vanim laps. Oleks ikka eriti häbematu jätta varandus ühele, aga teistel selle eest hoolitseda lasta.

Laenu saaks vanaisa ju sellesama vara tagatisel. Kuna laenuvõtjaks on vanim lapselaps, siis ilmselt sellepärast, et ta on renoveeritava objekti omanik vói planeeritud omanik, kel on sissetulek ja saab niisama laenu. Nüüd kui see lapselaps ise on juba nii vana, et tahaks sinna majja sisse kolida, hakkab tasakesi niite tõmbama, et vanem generatsioon, vähemalt vanaema, ära hooldekodusse saada. Distantne õde ei suuda sellist manipuleerimist pealt vaadata ja sekkub.

Võibolla saab seda kinkelepingut veel vaidlustada ja muuta või polegi veel maja vanimale lapselapsele vormistatud. Nii et sel vanimal lapselapsel on nüüd hirm kaotada see, mida ta alati enda omaks on pidanud (laengi võetud).

Loo moraal: Jagage oma varandus võrdselt. Sentimentaalsed väärtused võib pärandisaaja iga kell rahaks muuta (objekt maha müües) ja siis on teised järeltulijad ilma igasuguse sentimentaalsuseta haneks tõmmatud.

Sellist versiooni muidugi TA ise siia välja ei kirjutaks ja see on minu pakkumine, mis ilmselt pole 100% tõsi, aga see oletus põhineb elukogemusel ja juriidiliste õigustega seotud töökogemusel. Eesti on täis rikutud suhetega peresid, kus halvad suhted said alguse ebavõrdsest pärandi jagamisest.

Igaüks pärandab ikka nii, nagu ise õigeks peab. Kasvõi kirikule või loomade varjupaigale.
Millest tuleb ettekujutus, et peab tingimata lastele pärandama ja võrdselt? Või lastel omast arust õigustatud ootus, et saavad vanemate vara?
Kõige normaalsem oleks, et vanemad kasutavad oma vara esmalt enese heaolu tagamiseks. Vajadusel ka seda “kõrge sentimentaalse väärtusega ja seetõttu müüdamatut” maja müües, et endale selle arvelt vabu vahendeid ja kergemat vanaduspõlve lubada.
Selles suhtes olen küll sallimatu, kui lapsed ise ei viitsi enda tagala kindlustamiseks vaeva näha ja on tuleviku kundlustamise planeerinud oodatava pärandusega.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.04 09:04; 05.04 12:41; 05.04 13:58; 05.04 14:06; 05.04 16:10; 07.04 07:43; 07.04 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimeses postituses mainid, et vanaisa plaanib maja sulle jätta. Järgmisel päeval kirjutad, et pärandus juba jagatud ja ei puutu asjasse. Vahepeal kirjutad seda ka, et testament on olemas.

Miski siin ei klapi ju.

Enamik suguvõsatülisid on kaudselt ikkagi pärandiga seotud ja tundub, et siin ka. Kirjutad, et vanapaar plaanis 10 a tagasi lahku minna ja siis jagati varandus pooleks. Huvitav, et nad lahkuminekut varanduse jagamisest alustasid. Ja milles see jagamine seisnes, mis väärtused neil siis peale selle maja veel on, suvila Saaremaal? Mis praegu vanaemale kuulub?

Mul on väga kurb lugeda seda kuidas jälle ühes peres arvatakse, et vanim lapselaps peab pärija olema. Ja kui see lapselaps on niigi kõige enam tähelepanu ja toetust saanud, siis seda enam, miks peab üks teistest enam saama.

Ma elus ei tee seda viga, et jagan oma pärandi ebavõrdselt ja ülejäänud elu on mu järglaste suhted rikutud. Tihti kaasnevad majaga või kodukohaga suured sentimentaalsed väärtused ning vanad soovivad, et see jääb perre. Sellisel juhul peab pärandamise hetkel (mitte aastaid varem) selle ära hindama ja see kes tahab sinna elama jääda, maksab teistele nende osa kinni. Selle peale tuleb tihti protest, et raha ju pole. Aga teised peavad küll ühe kasuks kõigest ilma jääma?

Mingil hetkel oli tavaks see, et vanem generatsioon kirjutas oma pärandi vanima lapselapse nimele, sest nõukaajal oli mingi oht, et muidu läheb riigile.

Pakun, et see maja ongi juba sellele vanimale lapselapsele ära vormistatud ehk kingitud. Sellest ka see tädi distantsus, suhtlemiseisu väheneb pisut kui sind ja su lapsi julmalt pärandusest ilma jäetakse. Sellest ka see, et kui midagi teha vaja, kutsutakse appi vanim tütar ja tema vanim laps. Oleks ikka eriti häbematu jätta varandus ühele, aga teistel selle eest hoolitseda lasta.

Laenu saaks vanaisa ju sellesama vara tagatisel. Kuna laenuvõtjaks on vanim lapselaps, siis ilmselt sellepärast, et ta on renoveeritava objekti omanik vói planeeritud omanik, kel on sissetulek ja saab niisama laenu. Nüüd kui see lapselaps ise on juba nii vana, et tahaks sinna majja sisse kolida, hakkab tasakesi niite tõmbama, et vanem generatsioon, vähemalt vanaema, ära hooldekodusse saada. Distantne õde ei suuda sellist manipuleerimist pealt vaadata ja sekkub.

Võibolla saab seda kinkelepingut veel vaidlustada ja muuta või polegi veel maja vanimale lapselapsele vormistatud. Nii et sel vanimal lapselapsel on nüüd hirm kaotada see, mida ta alati enda omaks on pidanud (laengi võetud).

Loo moraal: Jagage oma varandus võrdselt. Sentimentaalsed väärtused võib pärandisaaja iga kell rahaks muuta (objekt maha müües) ja siis on teised järeltulijad ilma igasuguse sentimentaalsuseta haneks tõmmatud.

Sellist versiooni muidugi TA ise siia välja ei kirjutaks ja see on minu pakkumine, mis ilmselt pole 100% tõsi, aga see oletus põhineb elukogemusel ja juriidiliste õigustega seotud töökogemusel. Eesti on täis rikutud suhetega peresid, kus halvad suhted said alguse ebavõrdsest pärandi jagamisest.

Igaüks pärandab ikka nii, nagu ise õigeks peab. Kasvõi kirikule või loomade varjupaigale.

Millest tuleb ettekujutus, et peab tingimata lastele pärandama ja võrdselt? Või lastel omast arust õigustatud ootus, et saavad vanemate vara?

Kõige normaalsem oleks, et vanemad kasutavad oma vara esmalt enese heaolu tagamiseks. Vajadusel ka seda “kõrge sentimentaalse väärtusega ja seetõttu müüdamatut” maja müües, et endale selle arvelt vabu vahendeid ja kergemat vanaduspõlve lubada.

Selles suhtes olen küll sallimatu, kui lapsed ise ei viitsi enda tagala kindlustamiseks vaeva näha ja on tuleviku kundlustamise planeerinud oodatava pärandusega.

Inimesel on vast segamini pärimine ja pärandamine. Kui inimene ei tee testamenti, siis läheb jah laste vahel võrdselt jagamisele vara. Kui inimene ise teeb teadlikult pärandamise otsuse, siis jaguneb nii nagu tema heaks arvas.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 14:03; 05.04 14:10; 05.04 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe veel, vajadusel uuesti. Lihtsalt vaatamine ei olnud piisav. Alajaotusest pöördumatud dementsussündroomid. Kuna tegemist vanuriga siis üsna meelevaldselt eeldan, et ei ole tagasipööratava dementsusega tegemist ja seega sinu sealt jaotusest välja toodud “värvikad” põhjused olid pigem minu kommentaari naeruvääristamiseks. Sellest ei ole ka midagi, meil kõigil on õigus arvamusele. Puänti ma välja ei toonud, ei salamisi ei otseselt. Tõin ühe tütre kaks võimalikku motiivi. Ja reaalsuses on inimhing palju rohkemateks ja keerulisemateks motiivideks võimeline. Muidugi kolmas, lihtne motiiv on rumalus, et ei saadagi aru ema abivajadusest ja õetütre abivalmidusest. Me kõik siin spekuleerime, vähem või rohkem. Osaliselt ette antud info põhjal, ise lünki täites. Ja lünki täidame elu jooksul omandatud teadmiste ja kogemuste baasil.

Võtsin praegu ühendust arstiga ja uurisin nende ravimite kohta. Et miks pole neid minu dementsele lähedasele välja kirjutatud. Ta vastas, et nendel ravimitel on päris suured kõrvaltoimed, nii et osa tema patsiente on pidanud hakkama kõrvaltoimete leevendamiseks kasutama omakorda tablette. Nojah, mis ma oskan öelda, ise pole arst…

Aga Sinu osas tundub küll, et asi pole mitte elu jooksul omandatud teadmistes või kogemustes, vaid pigem rohkes telekast krimisarjade vaatamises. Tahaks tõega näha inimest, kes naudib seda, et ta lähedane võimalikult kiiresti dementseks muutub ja üha rohkem abi ning valvamist vajab. Elu pikkust dementsus ju väga ei mõjuta – mõni võib dementsena 10 aastat vabalt elada. Aga see elukvaliteet, nii dementse enese kui tema lähedaste jaoks… oeh.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.04 06:57; 05.04 10:12; 05.04 13:20; 05.04 14:15; 05.04 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas olen rumal, aga ma ei näe, et pärand kuidagi asjasse puutub. Minu tädi ja tema lapsed on oma pärandi kinkelepinguga juba kätte saanud (vanaema osa varast 4 korterit). Vanaisa osa on testamendiga minule ja emale, pole reaalselt kätte saanud. See on tingitud sellest, et tädil oli elukohaga probleem. Minu ema saab hakkama ja kuna tema lapsed sh ka mina oleme juba pikemalt iseseisva elu peal, siis polnud mingit kinkelepingut vms vaja. Kui tahtsid teha testamendiga, siis see ju nende soov. Minul on oma maja olemas ja elan teises linnas. Sõidab mitu korda kuus just vanavanemaid vaatama ja lisaks on nad üldiselt mulle ikkagi armsad ja minu lastele meeldib maal aega veeta.

Mul on endal lihtsalt selline väsimus ja tüdimus, et üritasin parimat, et saaks arstile ja äkki ka ravi, aga seda tõlgendati nii valesti. Ja nüüd olengi vanaema ja vanaisa vahel. Vanavanemate enda lapsed ei ole neile emotsionaalselt nii lähedased kui mina ja ma ei ole enda arust ka selles süüdi, et me oleme varem hästi läbi saanud, kuigi vanaema on alati raske iseloomuga olnud.

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.04 22:58; 05.04 00:11; 05.04 12:06; 05.04 15:45; 05.04 21:26; 06.04 14:20; 07.04 09:55; 10.04 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe veel, vajadusel uuesti. Lihtsalt vaatamine ei olnud piisav. Alajaotusest pöördumatud dementsussündroomid. Kuna tegemist vanuriga siis üsna meelevaldselt eeldan, et ei ole tagasipööratava dementsusega tegemist ja seega sinu sealt jaotusest välja toodud “värvikad” põhjused olid pigem minu kommentaari naeruvääristamiseks. Sellest ei ole ka midagi, meil kõigil on õigus arvamusele. Puänti ma välja ei toonud, ei salamisi ei otseselt. Tõin ühe tütre kaks võimalikku motiivi. Ja reaalsuses on inimhing palju rohkemateks ja keerulisemateks motiivideks võimeline. Muidugi kolmas, lihtne motiiv on rumalus, et ei saadagi aru ema abivajadusest ja õetütre abivalmidusest. Me kõik siin spekuleerime, vähem või rohkem. Osaliselt ette antud info põhjal, ise lünki täites. Ja lünki täidame elu jooksul omandatud teadmiste ja kogemuste baasil.

<p style=”text-align: left;”>Võtsin praegu ühendust arstiga ja uurisin nende ravimite kohta. Et miks pole neid minu dementsele lähedasele välja kirjutatud. Ta vastas, et nendel ravimitel on päris suured kõrvaltoimed, nii et osa tema patsiente on pidanud hakkama kõrvaltoimete leevendamiseks kasutama omakorda tablette. Nojah, mis ma oskan öelda, ise pole arst…

Aga Sinu osas tundub küll, et asi pole mitte elu jooksul omandatud teadmistes või kogemustes, vaid pigem rohkes telekast krimisarjade vaatamises. Tahaks tõega näha inimest, kes naudib seda, et ta lähedane võimalikult kiiresti dementseks muutub ja üha rohkem abi ning valvamist vajab. Elu pikkust dementsus ju väga ei mõjuta – mõni võib dementsena 10 aastat vabalt elada. Aga see elukvaliteet, nii dementse enese kui tema lähedaste jaoks… oeh.

Sõltub ju patsiendist, kõrvaltoimetest, üldisest prognoosist. Kui kõrvaltoimed on teiste ravimitega leevendatavad, siis tuleb hinnata saadavat kasu ja kahju. Nii külmalt kui see ka ei kõla, siis 80+ areneva dementsuse puhul liigsetest ravimitest maksa säästmine ei ole vist prioriteet natuke selgema mõistuse suhtes?</p>
Dementsus on kohutav lähedastele. Kurnav ja ahastust tekitav, kui inimesest hoolid. Ja selleks ajaks, kui surm kohale jõuab, on leinamine ka leinatud. Sest seda algset inimest oma iseloomu ja huumori ja muu juurde kuuluvaga ei olnud juba ammu. Oli ainult probleeme tekitav füüsiline keha.
Kui praegu kõrvale jätta see, kuidas dementne teistele ohtlik on ja keskenduda sellele, kuidas nad endale ohtlikud on, siis üks oluline asi – nad jätavad ise end nälga ja janusse. Vanuril ei ole palju vaja, kui juua ei taipa (janutunde kadumine on ka ealine iseärasus + unustamine) ja söögist ka vedelikku ei saa, on tulemuseks vedelikupuudus ja üldise tervisliku olukorra kiire halvenemine.
Hoolivad lähedased ei oota dementsuse progresseerumist, ma ei ole seda omast meelest öelnud ka. Aga elu on näidanud, et kõik lähedased ei ole hoolivad. Erinevatel põhjustel. Ja on ka neid vanureid, kes täies elujõus olles on nii võimatult käitunud, et polegi enam inimesi, keda lähedasteks nimetada.
Krimkasid olen lugenud ja vaadanud omajagu, aga ei tule küll kohe ette, et kusagil kunstlikult tekitatud vedelikupuudusega keegi teise ilma oleks saadetud.
Vanarahval oli ütelus, et annaks jumal surijaid, küll leidub pärijaid. See ei ole päris tuulest võetud nentimine.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.04 09:04; 05.04 12:41; 05.04 13:58; 05.04 14:06; 05.04 16:10; 07.04 07:43; 07.04 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin praegu ühendust arstiga ja uurisin nende ravimite kohta. Et miks pole neid minu dementsele lähedasele välja kirjutatud. Ta vastas, et nendel ravimitel on päris suured kõrvaltoimed, nii et osa tema patsiente on pidanud hakkama kõrvaltoimete leevendamiseks kasutama omakorda tablette. Nojah, mis ma oskan öelda, ise pole arst…

Veab, et nii kiiresti ühe Perekooli teema peale kohe arsti kätte saad, aga see selleks.

Mis need kõrvaltoimed siis on? Lähiringis nii mõnelgi vanad lõpuks nende ravimiteni jõudnud ja need on andnud juurde mitmeid aastaid täisväärtuslikumat elu.

Aga siit teemast koorub üleüldse välja, et nii mõnedki inimesed ei ole üldse kursis, et tänapäeval pole dementsus enam asi, mille süvenemist lihtsalt jõuetult pealt vaadata. Sellest on küll kahju. Eriti, kui peres on varem dementsust esinenud, tuleks oma vanemad pereliikmed võimalikult varakult kontrolli suunata, kohe, kui mingigi kahtlus tekib. Õigel ajal reageerimine võib väga palju kahjusid ära hoida.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 14:03; 05.04 14:10; 05.04 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, teine tütar olla rääkinud asjaosalisele välja tõe, mispärast ta tegelikult TA poolt arstile oli viidud. See ei ole ju takistamine.

See on just takistamine ju. Inimesel juba kruvid logisevad, ta ei ole nõus ise minema ju arsti juurde, keegi tema jamadega tegeleda ei viitsi, sest pärandus juba jagatud ja mis selle naisega siis ikka jantida, aga nüüd üks üritas midagi teha ja teine, kes ise midagi teha ei viitsi, läks sinna vahele susima. Konkreetselt ei teinud ju midagi head sellega, sest nüüd on raskem vanaemaga edasi tegelda. Dementsed inimesed ongi suur probleem, kindlasti tuleb sotsiaaltöötaja appi võtta sinna ja nagu ma aru saan, siis tütred kehitavad lihtsalt õlgu ja teemaalgataja saab teenimatut sõimu. Päranduse peale muidugi saaks võib-olla appi lapsed küll, aga see pole ju praegu veel teemaalgataja nänn jagada, vaid vanaisa oma. Või on see maja juba ära kingitud, mitte testamendiga talle jäetud? Testamenti saab muidu iga kell muuta, aga kas nüüd just teemaalgatajalt seda loobumist oodata, eriti kui ta sinna raha on pannud ja teised suurt midagi ei tee (kuigi selle kohta on siin vastuolulist infot, algul tundus, et üks laps ikka teeb), te, suuremeelsusele agiteerijad, võiksite öelda, mitmest majast ise ka loobunud olete.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.04 09:04; 05.04 17:05; 05.04 17:10; 07.04 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis need kõrvaltoimed siis on?

Ma ei kujuta ette ühtki kõrvaltoimet, mis oleks dementsusest hullem. Surm on ka parem ju, siis sa vähemalt ei tee mingeid piinlikke jubedusi ega ole teistele koormaks. Vaevalt aga nende ravimite kõrvaltoime surm on, selliseid ravimid poleks lubatudki. Mis kasu on korras tervisest, kui millestki enam aru ei saa, käid ja peksad boilereid ja ei saa aru, mis inimesed need su elamises ringi trambivad ja mida nad tahavad ja miks võiks ennast pesta ja mitte trussikute väel külalisi vastu võtta.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.04 09:04; 05.04 17:05; 05.04 17:10; 07.04 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub ju patsiendist, kõrvaltoimetest, üldisest prognoosist. Kui kõrvaltoimed on teiste ravimitega leevendatavad, siis tuleb hinnata saadavat kasu ja kahju.

Sa vist ei saanud ikka veel aru, et kasu ja kahju vahekorda juba kaaluti ja öeldi: 1) Kõrvalmõjud on suured. 2) Dementsus on olemas ja ravimid seda ei leevenda. Vähemalt siis mitte sellist eaka inimese dementsust, nagu meie lähedasel esineb.

Pole vaja siia pikki kirjeldusi veenmaks kedagi, et tegu on koleda haigusega. Ma tean! Elan ise iga päev koos sellise lähedasega ja oi, kui hästi ma tean! Arstide vahet on käidud, uuringud tehtud, diagnoos olemas ja kõik. Muud asjatundjatel pakkuda polnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.04 06:57; 05.04 10:12; 05.04 13:20; 05.04 14:15; 05.04 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem selles, et vanaisa on väga krapsakas, suudab tahab ja  teeb kõike.

Ära valeta, ei ole sul probleem absoluutselt selles, et vanaisa on krapsakas.
Sinu probleem on ikka rahas, sa tavaline valetajast perekoolikas.

On oht olemas, et see krapsakas vanaisa muudab oma testamenti ja perekoolikas jääb lihtsalt rahast ilma.
See ongi kogu su probleem.

Mina jätaks su ilma, kui ma see vanaisa oleks. Sa oled liiga rahaahne.

+5
-16
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Vanaema on olnud raske iseloomuga alati, kahepalgeline ja probleemide eitaja, sinult rahale mõtlev.

Teemaalgatuses kirjeldasid vanaema nii, aga mida edasi teema areneb, seda rohkem tood sisse, kuidas oled temaga alati hästi läbi saanud, ta on sulle väga armas jne. Kes nüüd siin kahepalgeline on?

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 00:30; 05.04 00:40; 05.04 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas olen rumal, aga ma ei näe, et pärand kuidagi asjasse puutub. Minu tädi ja tema lapsed on oma pärandi kinkelepinguga juba kätte saanud (vanaema osa varast 4 korterit). Vanaisa osa on testamendiga minule ja emale, pole reaalselt kätte saanud. See on tingitud sellest, et tädil oli elukohaga probleem. Minu ema saab hakkama ja kuna tema lapsed sh ka mina oleme juba pikemalt iseseisva elu peal, siis polnud mingit kinkelepingut vms vaja. Kui tahtsid teha testamendiga, siis see ju nende soov. Minul on oma maja olemas ja elan teises linnas. Sõidab mitu korda kuus just vanavanemaid vaatama ja lisaks on nad üldiselt mulle ikkagi armsad ja minu lastele meeldib maal aega veeta.

Mul on endal lihtsalt selline väsimus ja tüdimus, et üritasin parimat, et saaks arstile ja äkki ka ravi, aga seda tõlgendati nii valesti. Ja nüüd olengi vanaema ja vanaisa vahel. Vanavanemate enda lapsed ei ole neile emotsionaalselt nii lähedased kui mina ja ma ei ole enda arust ka selles süüdi, et me oleme varem hästi läbi saanud, kuigi vanaema on alati raske iseloomuga olnud.

Ah, ära aja. Lugesin kogu teema läbi ja TA tekst muutub vastavalt kommentaaridele. Eriti vanaema olukorra ja iseloomu kirjeldus. Kui vanaema on kahepalgeline, on vanim lapselaps vanaema moodi.
Ilmselt ikka on siin teemas pärandus mängus, liiga palju muutusi selles osas. Oleks TA lõpuks kirjutanud, et vanaema sai vara jagades korteri, oleks veel usutav olnud, aga lausa neli (4) korterit 80-aastastel? Ja need sai vanaema oma nimele kui 10 aastat tagasi hakkas lahutama. Siis ei lahutanudki ja kinkis hoopis laiali.
Käsi püsti, kellel siin on vanavanemad, kellel on 4 korterit ja maja?
Üks korter oleks pisut reaalsem olnud, siin pingutasid üle oma suure sooviga veenda lugejat selles, et mingit päranduseteemat ei ole mängus.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 21:04; 06.04 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks on raske uskuda, et rahale orienteeritud inimene on elu jooksul kinnisvara soetanud. Neil on elu jooksul olnud majaosa, suvila kartulimaaga, eramaja ning 4 ühetoalist korterit (ühes puumajas) See kõik oli neil koos hangitud. Kui oli plaan laiali minna, siis lahutada ei tahtnud, sest see on häbiasi, küll aga jagasid vara ära.

 

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.04 22:58; 05.04 00:11; 05.04 12:06; 05.04 15:45; 05.04 21:26; 06.04 14:20; 07.04 09:55; 10.04 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MIDA VANEM ON INIMENE, seda vähem soovib ta oma ellu muutusi! Kirjutasin nii, et ometi aru saaksid.

Olen ise vaid 44, aga tegin samuti selge otsuse, et majas muudan hädapärase ja lapsed tehku hiljem, mis soovivad. Ma ei taha enam ühtegi remonti, remont on õudne asi. Elu jooksul nähtud, tehtud küll. Ja sellepärast inimest hulluks hakata tembeldama, et talle sobib tema katkise nurgaga madrats elupäevade lõpuni, on lihtsalt teadmatus ja hoolimatus. Saad ise kord vanaks, saad aru. Koguaeg ei pea tõmblema ja kindlasti pole seda vaja teha elupäevade lõpupoole. Mulle meenus mu vanaisa, kes tõesti ei tahtnud ühtegi kingitust ja ei võtnud neid ka kasutusele. Need seisid tal kapis puutumatuna, ta oli rahul oma vanade asjadega ja parandas neid ise kui vaja, ka jalatseid. Anna ka sina oma vanaemale rahu, see on tegelikult suurim vara maailmas ja mine võta tal käest kinni ja lihtsalt kuula teda.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas olen rumal, aga ma ei näe, et pärand kuidagi asjasse puutub. Minu tädi ja tema lapsed on oma pärandi kinkelepinguga juba kätte saanud (vanaema osa varast 4 korterit). Vanaisa osa on testamendiga minule ja emale, pole reaalselt kätte saanud. See on tingitud sellest, et tädil oli elukohaga probleem. Minu ema saab hakkama ja kuna tema lapsed sh ka mina oleme juba pikemalt iseseisva elu peal, siis polnud mingit kinkelepingut vms vaja. Kui tahtsid teha testamendiga, siis see ju nende soov. Minul on oma maja olemas ja elan teises linnas. Sõidab mitu korda kuus just vanavanemaid vaatama ja lisaks on nad üldiselt mulle ikkagi armsad ja minu lastele meeldib maal aega veeta.

Mul on endal lihtsalt selline väsimus ja tüdimus, et üritasin parimat, et saaks arstile ja äkki ka ravi, aga seda tõlgendati nii valesti. Ja nüüd olengi vanaema ja vanaisa vahel. Vanavanemate enda lapsed ei ole neile emotsionaalselt nii lähedased kui mina ja ma ei ole enda arust ka selles süüdi, et me oleme varem hästi läbi saanud, kuigi vanaema on alati raske iseloomuga olnud.

Ah, ära aja. Lugesin kogu teema läbi ja TA tekst muutub vastavalt kommentaaridele. Eriti vanaema olukorra ja iseloomu kirjeldus. Kui vanaema on kahepalgeline, on vanim lapselaps vanaema moodi.

Ilmselt ikka on siin teemas pärandus mängus, liiga palju muutusi selles osas. Oleks TA lõpuks kirjutanud, et vanaema sai vara jagades korteri, oleks veel usutav olnud, aga lausa neli (4) korterit 80-aastastel? Ja need sai vanaema oma nimele kui 10 aastat tagasi hakkas lahutama. Siis ei lahutanudki ja kinkis hoopis laiali.

Käsi püsti, kellel siin on vanavanemad, kellel on 4 korterit ja maja?

Üks korter oleks pisut reaalsem olnud, siin pingutasid üle oma suure sooviga veenda lugejat selles, et mingit päranduseteemat ei ole mängus.

Päris paljudel inimestel on mitu kinnisvara, ega kõik ka vaesed ei ole või investeerimist eile avastanud.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tädiga rääkida ei kannata? Tulemusi näidata?

No üldiselt on nendel õigus, kes ütlevad, et dementsust ei peata.

Lase neil siis rahus olla, dementne siis dementne. Mis seal ikka.

Ütle vanaisale, et sa ei taha vanaema ärritada ja kõik.

 

PS. Miks te mingi raha ja testamendi ümber siin lamenti lööte? Nagu mingi vaese inimese mõtlemine. Eriti tüüpiline, kuidas kanakari alati hakkab mingit paralleelteemat jaurama.

See täpselt sama, nagu keegi tegi hiljuti teema, jagades rõõmu abielulahutusest ja üksinduse nautmisest. Aga kanakari lendas kohe peale, et ahhahhaa, miks sa sellise teema tegid ah? Küllap sa ikka ei ole õnnelik.

Nagu joodikud. Äkki ongi?

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 22:57; 06.04 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tädiga rääkida ei kannata? Tulemusi näidata?

No üldiselt on nendel õigus, kes ütlevad, et dementsust ei peata.

Lase neil siis rahus olla, dementne siis dementne. Mis seal ikka.

Ütle vanaisale, et sa ei taha vanaema ääritada ja kõik.

PS. Miks te mingi raha ja testamendi ümber siin lamenti lööte? Nagu mingi vaese inimese mõtlemine. Eriti tüüpiline, kuidas kanakari alati hakkab mingit paralleelteemat jaurama.

See täpselt sama, nagu keegi tegi hiljuti teema, jagades rõõmu abielulahutusest ja üksinduse nautmisest. Aga kanakari lendas kohe peale, et ahhahhaa, miks sa sellise teema tegid ah? Küllap sa ikka ei ole õnnelik.

Nagu joodikud. Äkki ongi?

Mina ei lennanud lahutanud naise teemas kuhugi peale, vaid sain väga hästi aru, et peale kehva suhet on maagiline tunne üksi olla. Kuigi ma ise olen-elan heas suhtes, ei olnud mul raske seda mõista ja uskuda.
Need teemad pole võrreldavad. Esimene kõneles ühe inimese emotsioonist, siin on juttu sugulaste suhtepuntrast.
Siinses teemas kirjutab TA igas postituses uut ja erinevat juttu. Tõsi ta on, et paljud investeerivad ja ostavad kokku kortereid ja kinnisvara. Kui raha on. Kuid siin käib jutt 80+ inimestest, kelle lapsedki on veel vanuses kui kortereid ei saanud soovi järgi kokku osta. Pidi olema järjekorras, ei olnud nii, et muudkui investeeri ja osta kokku. Jah, on ka 80-aastaseid investoreid. Aga need ei sarnane siin kirjeldatud vanapaarile. Rahale orienteeritud 70-aastane naine tahab mehest lahku minna, aga mitte ametlikult lahutada, sest häbi on. (Miks häbi, ega keegi ei kohusta neid ametlikust lahutusest kõigile teada andma.) Kindlustas esmalt oma tagala, varandus jagati mehega ära, see ei olnud häbi ja oli ka ebavajalik, sest isegi ametlikku lahutust polnud ju plaanis? Ja siis järgmisel hetkel tegi seesama pragmaatiline vanaproua kogu oma hoolega valvatud varanduse kinkelepinguga ühele distantsele tütrele ja tema lastele, jäädes ise paljaks kui püksinööp ja oma peaaegu lahutatud mehe pinnale elama. Ise mitte midagi omamata. Ühtäkki oli see täiesti rahuldav variant.
Juhul kui see kõik tõsi on, on hämmastav, et TA ei kavaldanud oma vanaema arsti juurde aju uurima juba aastaid tagasi.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 21:04; 06.04 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas olen rumal, aga ma ei näe, et pärand kuidagi asjasse puutub. Minu tädi ja tema lapsed on oma pärandi kinkelepinguga juba kätte saanud (vanaema osa varast 4 korterit).

Sa oled rumal jah.
Punt 1-toaliseid kortereid koos ühes vanas puumajas vs suur eramaja.
Do the maths!

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.04 08:17; 06.04 07:38; 07.04 07:00; 07.04 08:56; 10.04 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

suhteliselt kummaline, et kõik teemaalgatajat kahtlustavad vandenõuteooriates, mitte selles et ta on mures oma armsate vanavanemate käekäigu pärast? vanaisa võib ju “krapsakas” olla, aga ilmselgelt ühel 80aastasel käib teise 80aastase kantseldamine üle jõu.  kui teemaalagataja ema ja tädi (kes on ka ilmselt 60-ringis) pole võimelised oma kiuslikuks muutunud ema arstide vahet sõidutama ja vanaisale igapäevaasjades tuge pakkuma, kes seda siis tegema peaks?

arsti juurde minek on juba selle oluline, et dementsus tuleb fikseerida, muidu ei saa inimest eestkostele võtta ja dementsel on seda eestkostet ikkagi väga vaja. vähemalt pooltel on siin arvamus, et las dementne toimetab omaette, ega ta kedagi sega, aga reaalsuses on ikkagi vaja, et keegi suhtleks tema eest arstiga, pangaga, riigiasutustega, ajaks välja puude jms. dementne seda ise ei tee ja keegi teine  seda ilma eestkosteta teha ei saa.

lisaks veel igapäevasekeldused ja -hool, millega nagunii igapäevaselt tegeleb kõige enam vanaisa. aga teemalagataja – äkki su tädi lihtsalt tunneb ennast kõrvalejäetuna hetkel? kui ta näiteks väga igapäevaselt oma vanematega läbi ei käi, siis ta ei pruugigi oma ema seisukorrast aru saada. st nagu saaks, aga tegelikult ei mõista…

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tädiga rääkida ei kannata? Tulemusi näidata?

No üldiselt on nendel õigus, kes ütlevad, et dementsust ei peata.

Lase neil siis rahus olla, dementne siis dementne. Mis seal ikka.

Ütle vanaisale, et sa ei taha vanaema ääritada ja kõik.

PS. Miks te mingi raha ja testamendi ümber siin lamenti lööte? Nagu mingi vaese inimese mõtlemine. Eriti tüüpiline, kuidas kanakari alati hakkab mingit paralleelteemat jaurama.

See täpselt sama, nagu keegi tegi hiljuti teema, jagades rõõmu abielulahutusest ja üksinduse nautmisest. Aga kanakari lendas kohe peale, et ahhahhaa, miks sa sellise teema tegid ah? Küllap sa ikka ei ole õnnelik.

Nagu joodikud. Äkki ongi?

 

Siinses teemas kirjutab TA igas postituses uut ja erinevat juttu. Tõsi ta on, et paljud investeerivad ja ostavad kokku kortereid ja kinnisvara. Kui raha on. Kuid siin käib jutt 80+ inimestest, kelle lapsedki on veel vanuses kui kortereid ei saanud soovi järgi kokku osta. Pidi olema järjekorras, ei olnud nii, et muudkui investeeri ja osta kokku. Jah, on ka 80-aastaseid investoreid. Aga need ei sarnane siin kirjeldatud vanapaarile. Rahale orienteeritud 70-aastane naine tahab mehest lahku minna, aga mitte ametlikult lahutada, sest häbi on. (Miks häbi, ega keegi ei kohusta neid ametlikust lahutusest kõigile teada andma.) Kindlustas esmalt oma tagala, varandus jagati mehega ära, see ei olnud häbi ja oli ka ebavajalik, sest isegi ametlikku lahutust polnud ju plaanis? Ja siis järgmisel hetkel tegi seesama pragmaatiline vanaproua kogu oma hoolega valvatud varanduse kinkelepinguga ühele distantsele tütrele ja tema lastele, jäädes ise paljaks kui püksinööp ja oma peaaegu lahutatud mehe pinnale elama. Ise mitte midagi omamata. Ühtäkki oli see täiesti rahuldav variant.

Juhul kui see kõik tõsi on, on hämmastav, et TA ei kavaldanud oma vanaema arsti juurde aju uurima juba aastaid tagasi.

A kust sa tead, äkki said maid ja metsi tagasi? Paljud said terveid maju tagasi, kus mitu korterit. Minul näiteks on üks tuttav proua, kelle isa sai tagasi viiekorruselise maja Tallinnas, Pärnu maanteel.

Aga mis see kõik asjasse puutub, kui kamm on hoopis mujal?

 

 

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 22:57; 06.04 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su elus on käes see koht, kus sa ei pea kõigile meeldima ja kus sa pead ennast maksma panema.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka üllatas, et kas peetakse normaalseks, et 80a vanaisa üksi rabab. Varem oligi neil nii, et vanaema koristas, pesi pesu ja tegi süüa + kasvuhoone. Vanaisa küttis, tegeles aiatöödega, remontis autot jms. Praegu vanaisa mässab ja tellib puid, saeb neid, teeb peenraid, hoolitseb kanade eest, plaanib kartuleid jt asju maha panna, kütab, teeb süüa, koristab + pisiremont, saadab mulle arved, et teeksin ük, käib poes. Seda ongi talle palju + siis peab toime tulema vanaema vihahoogudega. Ja mul ongi veider, et kui lähen külla ja vanaisa küsib, et kas saaksin tolmuimejaga teha, põrandad pesta, wc koristada või lambipirni vahetad, et siis vastan, et ei tee, sest ei taha vanaema ärritada. Kui mina ei tee, siis hiljem teeb vanaisa. Kõigele lisaks ongi majal vaja remonti nt vanaema toas puitaken, mis mäda ja laseb tuult läbi, aga seda ei või puutuda. Vanaema külmetab ja magab 3 tekiga. Või eterniitkatus on läbi ja vaja uut. Vanaisal kohe suurt summat pole võtta ja nii võtan ise laenu enda nimele ja vanaisa maksab mulle jupi kaupa. Keegi ei anna järelmaksu ega laenu 80a inimesele, aga majas ju on hädavajalikud asjad. Kuskil ongi ka mõistlik piir, aga mul endal raske taluda neid halvenevaid suhteid.

Katusega oligi see teema, et tädi arvas, et küll vanaisa ära lapib. Vanaisa leidis, et mõistlik terve katus ära vahetada ja uuros minult võimaluste kohta. Ma pole nii rikas, et nende maja ka peale enda maja ehitada, aga ühe laenu saan ju enda nimele võtta.

Jätaks siis kõik tegemata, et vanaema saaks rahul olla ja tekitaks vanaisas tunde, et keegi ei aita ega hooli???

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.04 22:58; 05.04 00:11; 05.04 12:06; 05.04 15:45; 05.04 21:26; 06.04 14:20; 07.04 09:55; 10.04 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsi ta on, et paljud investeerivad ja ostavad kokku kortereid ja kinnisvara. Kui raha on. Kuid siin käib jutt 80+ inimestest, kelle lapsedki on veel vanuses kui kortereid ei saanud soovi järgi kokku osta. Pidi olema järjekorras, ei olnud nii, et muudkui investeeri ja osta kokku.

Millest sellised dogmad inimeste vanuse osas? Minu vanemad on täna 90+ ja omandasid elu jooksul kaks suurt korterit Tallinnas, suvila aiamaaga Tallinna lähedal, maakodu ügel Eesti saarel ning arvestatavas koguses metsamaad. Ja mina nende lapsena peaksin olema vanuses, kus mingit vara omandada ei saanud ilma ostuloata? Nalja teed, ma praegu 47 ja olin 90.-ndatel 20.-ndates eluaastates, osta palju tahad. Ostsingi kaks korterit juba siis, hinnad tõusid nagu hokikepp, head investeeringud olid.

Kummastav lugeda et my vanemad ja isegi mina nende lapsena, kuigi olen alles 47, on kellegi arvates põmmpeade mahakantud põlvkond ja kinnisvara omandavad vaid 1990.+ aastatel sündinud piimalõhnalised lumehelbekesed.

Ei ole nii. Küps inimene ei kire lihtsalt oma igast kinnisvaraostust Instagramis…

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätaks siis kõik tegemata, et vanaema saaks rahul olla ja tekitaks vanaisas tunde, et keegi ei aita ega hooli???

Vastupidi, teed ilmsed väiksed ja vajalikud asjad, millest oled arusaamatult keeldunud (koristamise jne abi), mitte ei võta oma nimele laenu võõra maja jaoks, mille tulevik teadmata.
Maja osas on sedasi, et selle majandamine käib su vanavanematele üle jõu tänaseks.
Õige oleks see maha müüa, hankida hubane väike korter, kus vanaduspäevi rahulikult edasi veeta.
Kordan – sinu laenude võtmine selle maja jaoks praegu on väga rumal. See pole kuidagi seotud vanaisast hoolimisega, aga keerad oma noore elu tuksi.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.04 08:17; 06.04 07:38; 07.04 07:00; 07.04 08:56; 10.04 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätaks siis kõik tegemata, et vanaema saaks rahul olla ja tekitaks vanaisas tunde, et keegi ei aita ega hooli???

<p style=”text-align: left;”>Vastupidi, teed ilmsed väiksed ja vajalikud asjad, millest oled arusaamatult keeldunud (koristamise jne abi), mitte ei võta oma nimele laenu võõra maja jaoks, mille tulevik teadmata.

Maja osas on sedasi, et selle majandamine käib su vanavanematele üle jõu tänaseks.

Õige oleks see maha müüa, hankida hubane väike korter, kus vanaduspäevi rahulikult edasi veeta.

Kordan – sinu laenude võtmine selle maja jaoks praegu on väga rumal. See pole kuidagi seotud vanaisast hoolimisega, aga keerad oma noore elu tuksi.

Elukauge ettepanek. Viia dementne tuttavast kohast uude ja võõrasse. Lisaks võtta vanaisalt oma majaga kaasnev vabadus (ja jah, ka kohustused) ja aheldada ta korterisse. Siis ta elu koosnebki ainult vanaemaga võitlemisest “võõras” kohas.
Krapsakalt inimeselt ei tohi võtta ära võimalust end kasulikuna ja iseseisvana  tunda. Üle jõu käivate kohustustega abistamine on iseasi. Kogu aeg toimetama harjunud inimene ei lepi korteris diivanil istumise ja lakke vahtimisega.
See, millised on TA ja vanaisa varasuhted, on nende asi. Õnneks ei tundu TA mingi ullike olevat, lihtsalt mures lapselaps. Ja side vanavanematega võib olla tugevamgi kui vanematega. Vanavanemate armastus on tingimusteta, neil ei ole etteantud ootuseid lapselapse suhtes. Kõik põhineb inimestevahelisel klapil, sest vanavanematel, erinevalt vanematest, on vabadus mitte suhelda ja sidet luua, kui puudub sümpaatia.</p>

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.04 09:04; 05.04 12:41; 05.04 13:58; 05.04 14:06; 05.04 16:10; 07.04 07:43; 07.04 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukauge ettepanek.
Õnneks ei tundu TA mingi ullike olevat

Elukauge on sellises olukorras laenu võtmist takka kiita.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.04 08:17; 06.04 07:38; 07.04 07:00; 07.04 08:56; 10.04 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see raha koguaeg ette jääb. Võtsin 5000 laenu, vanaisa maksab 100€ kuus. Vanavanematel uus katus ja üks mure vähem. Kui vanaisaga midagi juhtub ja maksta ei saa, siis selle summa suudan ka ise maksta. Vähemalt tunnen end hästi, et neil üks mure vähem ja elu lõpus vanaisagi sai tunda toetust. See on kõigest raha.

Selledt majast nemad välja ei kolo, kui ma peaks minema jutuga, et majapidamine käib ülejõu ja maja vaja müüa, vot siis küll tundub, et ma olen ainult raha peal väljas.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.04 22:58; 05.04 00:11; 05.04 12:06; 05.04 15:45; 05.04 21:26; 06.04 14:20; 07.04 09:55; 10.04 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätaks selle vara jagamise kõrvale, see ei ole peamine mure.

Fakt on aga see, et dementsus süveneb ja varsti on vanaisal veelgi raskem. Sama aga tavalised hooldekodus dementseid võtta ei taha, liiga raske on nende hooldamine. Soovitan hakata uurima seda, millised on vanaema väljavaated. Ja kui tädi hakkab sekkuma, teha siis temale ettepanek kolida ema-isa juurde ja neid hooldama hakata.

Olen ise dementset vanaema hooldanud, õnneks oli voodihaige st pääsenud liikuma, aga keeruline oli ikkagi.  Mõned korrad määris voodi sitaga kokku, ei ole just meeldiv.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 00:03; 07.04 10:01; 07.04 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise vaid 44, aga tegin samuti selge otsuse, et majas muudan hädapärase ja lapsed tehku hiljem, mis soovivad. Ma ei taha enam ühtegi remonti, remont on õudne asi.

Räägi enda eest. 44 on veel noor. Olen 48 ja teeme ise pisiremonte mehega koos. Planeerime suuremaidki. Kui rahulikult võtta, saab tehtud küll.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.04 10:24; 07.04 10:34; 08.04 11:04; 09.04 09:25; 10.04 11:22; 10.04 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

remontis autot jms. Praegu vanaisa mässab ja tellib puid, saeb neid, teeb peenraid, hoolitseb kanade eest, plaanib kartuleid jt asju maha panna,

Vähendage jumala eest seda koormust, milleks kanad? Miks mitte tellida valmis puud? Vähendage peenraid. Jne.

Mind ka üllatas, et kas peetakse normaalseks, et 80a vanaisa üksi rabab.

Ei peeta normaalseks, aga vanaisa aitamiseks on mitmeid meetodeid. Üks ongi see, et vähendage seda igapäevast koormust nende tegevuste arvelt, mis ei ole eluks vajalikud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.04 10:24; 07.04 10:34; 08.04 11:04; 09.04 09:25; 10.04 11:22; 10.04 12:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )


Esileht Pereelu ja suhted Suhted sugulastega pingelised