Esileht Pereelu ja suhted Suhteline vaesus

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 74 )

Teema: Suhteline vaesus

Postitas:

Lihtsalt huvist, mis reis nii kallis on?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pigem sobib kirjeldus võne wannabede erakooli

Nad nimetavadki wannabede erakoole samuti eliitkoolideks, mis see siia praegu puutub?
Vormistamise küsimus vaid….

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 02.11 15:28; 02.11 17:58; 02.11 19:32; 03.11 06:36; 03.11 08:29; 03.11 10:03; 03.11 10:26; 03.11 10:31; 03.11 11:55; 03.11 12:41; 03.11 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On need, kes ei lase oma lapsele välja teha ja on need, kes võõrast vara nõrkemiseni kasutaks. (sina siis see viimane)

vastupidi, ma olen pigem see, kelle jaoks ei ole probleem kuhugi minnes ka 1-2 lapse sõpra kaasa võtta ja nende eest maksta. 5000eurost reisi ma neile tõesti lubada ei suuda, aga mööda eesti toredaid kohti sõites maksan nii enda lapse kui ka tema sõprade eest, kui tean, et nende vanematel on väiksemad sissetulekud ning see käik tuleks neil kõhu arvelt. paar korda oleme ühe sõbra ka laevareisile kaasa võtnud ning tema kulud katnud, tegemist alla keskmiste teeniva üksikema lapsega.
kurb, kui mõni nende vanematest selles probleemi näeks

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.11 08:19; 03.11 09:56; 03.11 10:29; 03.11 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5000eurost reisi ma neile tõesti lubada ei suuda,

Palun edaspidi ära pane enam viite eesti keskmist palka ja kolme burgerit + saarema praamipileteid ühele pulgale.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 02.11 15:28; 02.11 17:58; 02.11 19:32; 03.11 06:36; 03.11 08:29; 03.11 10:03; 03.11 10:26; 03.11 10:31; 03.11 11:55; 03.11 12:41; 03.11 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga võimalik, et see teema ei ole liba. Mul on üks tuttav perekond, kus samuti rahanumbreid ei tunta. Pereema (põhiharidusega proua muide) tööl ei käi, auto on kõige suurem ja kõige kallim, riided alla Armani ja Guessi pole kellelgi, suvel ollakse kaks kuud välismaal, talvel samuti vähemalt kaks kuud järjest (vanim laps küll osa sellest ajast, sest koolis peab käima) soojal maal. Lapsehoidja ja koduabiline. Pereisa end harva kodus näitab, keegi peab ju raha ka teenima. Eliitkooli pole, on õpiraskused ja segamini närvikavaga lapsed hoopis. Kui siis mõne lapse sünnipäev on, peetakse nagu juubelit ja pea kõik, keda vähegi tuntakse, on kutsutud. Õudne.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 15:38; 03.11 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kujutan ette, et sõbranna ema või isa helistas teemaalgatajale ja küsis, kas nende pere võib tema lapse 5000€ maksvale reisile viia. Mitte lihtsalt endaga reisile kaasa, aga 5000€ maksavale reisile.

Ei küsinud. Küsiti, kas võib reisile kaasa tulla, maksumusest polnud juttu. Öeldi, et kulud sooviksid nemad tasuda. Lapse käest uurisin, kuhu minek, kus ööbimine jne ja palju see maksab.

Tõsiselt räägid või? Sult küsitakse, kas laps võib reisile minna ja sa ei küsi kutsujalt isegi seda, kuhu nad su lapse viia tahavad ning uurid seda hoopis lapse käest? Ning lapsele on samas kõik info koos maksumusega antud? Kes teie peres lapsevanem on?

Ja eliitkoolides käivad enamuses täiesti tavaliste inimeste lapsed.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 00:19; 03.11 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muinasjutt, keegi ei hakka teise lapse reisi, mis maksab 5000! kinni maksma.

5000 mitte, aga oma laste sõbrannat, kes on pärit väiksepalgalise üksikemaga perest, oleme Itaaia reisile ja Hispaania reisile kaasa võtnud küll. Meie raha eest. ÕNNEKS selle väikese neiu ema on normaalne inimene ja kui südamest pakutakse, võtab vastu. Mitte ei hakka edvistama mingi “ma ei taha armuande” poosiga. Mille tulemusena tema tütar peaks konutama kuskil paneelmaja korteris, kui tema sõbrannad ehk minu tütred peesitavad palmi all, ujuvad ja söövad head ja paremat. Miks peaks üks ema seda oma tütrele tahtma.

Ärgu see ema võtku vastu heast südamest pakutud kinke endale, kui ta neid armuandideks peab, aga mis õigusega ta otsustab oma lapse eest, et ka laps ei tohi vastu võtta sõprade lahke käega tehtud kingitust? Ema õigusega? Miks? Mis selles halba on, kui keegi soovib tõesti midagi vastu tahtmata laste sõbrannale rõõmu valmistada. Kitsarinnalisus sellise ema poolt. “Mulle ei anna keegi midagi niisama, siis ei pea ka mu laps saama”. Imelik suhtumine.

+10
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.11 11:21; 03.11 17:08; 03.11 20:19; 04.11 15:11; 05.11 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt huvist, mis reis nii kallis on?

Läbi reisibüroo ei ole keeruline sellise hinnaga reisi osta. Ja 5000 maksev reis võib olla ka näiteks 10- päevaks Inglismaale: Lennupiletid äriklassis, 5-tärni hotell, paar linnaekskursiooni ja BigEye piletid seal sees, õhtusöögid restoranis, jne ja ongi 5000 olemas.
See pole küll teemasse, aga oletan, et minnakse mingisse eksootilisemasse kohta: Jaapanisse, Uus-Meremaale, Brasiiliasse vms. Aga võibolla ka USA? Noh, see pole tähtis.
Mis seal siis ikka, elus tuleb ikka võimalused ära kasutada ja kui tütrega siiski vajalikud väärtushinnangud läbi räägitud, siis las ta läheb. Silmaring avardub tal kindlasti megalt.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.11 18:27; 03.11 11:21; 03.11 17:55; 04.11 13:58; 04.11 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps käib ka kesklinna eliitkoolis (sellises kuhu saab sisse heade tulemustega), samas klassis nii mõnegi prominendi lapsega.
olen tähele pannud, et kuigi mõnda toob kooli isa auotjuht, on telefonid ka rikkurite lastel vanemate vanad mitte kõige uuemad mudelid ja kõik kannavad koolivorme.
need on nn ‘uusrikkad’ kes oma lapsukesed lootusetult ära hellitavad.
probleem ei ole selles et kellelgi on rohkme raha ja ta saab võõrale lapsele reisi välja teha, probleem on väärtushinnangutes.

muuseas, see et reisi rahaline väärtus on 5k ei tähenda et teine selle eest ka 5k maksab. mina olen korduvalt lennufirma boonuspunktide eest saanud nii lennu kui hotelli. aga kui keegi küsib palju reis maksis, siis ütlen hinna mis sisaldab ka tasuta saadud asju, sest neil asjadel on rahaline väärtus ikkagi.
sellisel juhul pole tõesti väga vahet kas võta veel üks laps kaasa või mitte.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun edaspidi ära pane enam viite eesti keskmist palka ja kolme burgerit + saarema praamipileteid ühele pulgale.

See ongi suhteline. Sind paneb see summa 5000 minestama, aga selle rikka pere jaoks on see samal pulgal kolme burgeri ja praamipiletiga, st see ilmselgelt ei tee neid vaesemaks, ju see raha tuleb sama ruttu tagasi ja lisaks on see siiski tolle pere huvides ka, et tütrel sõbranna kaasas oleks.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.11 21:52; 03.11 11:35; 03.11 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa kindel, et reisi maksumus 1 inimese kohta on 5000? Tundub väga palju. Kuhu siis sõidetakse?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa kindel, et reisi maksumus 1 inimese kohta on 5000? Tundub väga palju. Kuhu siis sõidetakse?

Pakun, et laiendatud jõuluvaheaeg aasias. 2-4 nädalat Tais nt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 02:07; 03.11 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sind paneb see summa 5000 minestama,

Sa ei ole vist see inimene, kes saarema praamipiletid ja 5000€ maksva reisi võrdsustas, aga ok.
Mind ei pane see minesatama. 5000€ maksab tavaline 10a vana diiselaudi, mis on väga levinud ja mis vajab 3000€ eest taastusremonti. 7a pärast on ta romulas sellest remondist hoolimata.
Reis on midagi, mis inimesele eluks ajaks eelde jääb, avardab silmaringi ja mida ta mäletab veel vanaduseski. (ei tea muidugi teemalgataja lapse vanust; kui on 7-9, siis pole selles nii kindel)
Aga ikkagi: igal juhul reis.
Kuid antud juhul on see siiski üle oma võimete.

Teine asi on see, et kui paljude sõbranadega sina täna suhtled, neid pean silmas, kellega suhtlesid põhikoolis?

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 02.11 15:28; 02.11 17:58; 02.11 19:32; 03.11 06:36; 03.11 08:29; 03.11 10:03; 03.11 10:26; 03.11 10:31; 03.11 11:55; 03.11 12:41; 03.11 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine asi on see, et kui paljude sõbranadega sina täna suhtled, neid pean silmas, kellega suhtlesid põhikoolis?

Mina suhtlen isegi veel mõne sellise sõbrannaga, kellega käisin koos lasteaias. Põhikooli ja keskkooli aegsetest rääkimata. Enamasti kohtume sünnipäevadel, aga ka aiapidudel, kontsertidel jms. Niisugune ühine reis, ühised ettevõtmised ja mälestused kindlustavadki selle, et suhted soiku ei jää. Lisaks on tänapäeval sotsiaalmeedia abil väga lihtne ühenduses olla, ei teki sellist suurt kaugenemise tunnet kui vanasti, kui kasutada sai vaid tiguposti ja heal juhul ka helistamist (kõigil polnud telefoni).

Nii et mis su jutu point on? et nagunii ta ei suhtle selle sõbrannaga enam, mis sellest reisistki? Või mida sa öelda tahtsid?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.11 21:52; 03.11 11:35; 03.11 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

et nagunii ta ei suhtle selle sõbrannaga enam, mis sellest reisistki? Või mida sa öelda tahtsid?

Exactly.
Ehk siis mina jääks oma arvamuse juurde, et kui lapse isa koostöös teemaalgatajaga seda summat maksta ei saa/ei taha, siis jääks reis ära.
Kuna seda pole teemaalgatajal lähitulevikus võimalik sellele sõbrannale nö. tagasi teha. Samas vääringus.

Life is a give and take action. (sõna point kasutajana saad ehk inglise keelest aru)

Aga muidugi, seda võib võtta ka laiemalt ning heas mõttes “kätte maksma” ei pea tingimata samadele inimestele.
Sellisel juhul on sul õigus.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 02.11 15:28; 02.11 17:58; 02.11 19:32; 03.11 06:36; 03.11 08:29; 03.11 10:03; 03.11 10:26; 03.11 10:31; 03.11 11:55; 03.11 12:41; 03.11 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa kindel, et reisi maksumus 1 inimese kohta on 5000? Tundub väga palju. Kuhu siis sõidetakse?

No mida. Võta näiteks Albioni reisikalender lahti ja imetle. 5000 on veel kommiraha nendel reisidel, mõni on ikka viiekohaline number ka (ja ostetakse).

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 12:45; 03.11 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõistan kui te ennast suutnud mugandada sellesse NORMAALSESSE/KESKMISESSE/REAALSESSE maailma, aga ärge enda laste unistusi maha tampige. Tegelikult, säärane tegevus peaks olema juba ammu kriminaalselt karistatav!

Mõistan ka sind, kes sa oled end laupäeva öösel vastu pühapäeva ilusasse klaaspudelisse tampinud ja emotsioonid käivad üle kaine mõistuse.

Hale mul sinust ei ole, küllap on sul endal, kui hommikul oma purske avastad ja koheselt “jaakovälit panema” hakkad.

Hahaha…. täiesti kaine olin ja Jaakost vms. ei tea midagi. Kahjuks jah, vanemate jõud enda laste üle, mida nad kuni tagasipöördumate kahjustusteni enda laste peal kuritarvitavad, ajab mind kurjaks…

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 02:29; 03.11 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5000eurost reisi ma neile tõesti lubada ei suuda,

Palun edaspidi ära pane enam viite eesti keskmist palka ja kolme burgerit + saarema praamipileteid ühele pulgale.

saaremaal pole ma 20 aastat käinud 😀 jutt oli soomest ja rootsist
sa ei saa aru, et kõik on suhteline. miinimumpalka teeniv tallinna pereema paneb aasta aega raha kõrvale, et lapsega tartusse ahhaasse ja mäkki minna. samas suurfirma omanik võib vabalt nt reedel lapsele lennupiletid osta ja ta londonisse nädalavahetuseks puhkama saata.

Teine asi on see, et kui paljude sõbranadega sina täna suhtled, neid pean silmas, kellega suhtlesid põhikoolis?

ma suhtlen mitmega, kellega käisin lasteaias
see on ka ehk põhjus, miks sina sõpruse mõistet ei tunne…

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.11 08:19; 03.11 09:56; 03.11 10:29; 03.11 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma suhtlen mitmega, kellega käisin lasteaias
see on ka ehk põhjus, miks sina sõpruse mõistet ei tunne…

Eks ma ikka tunnen. Aga inimesed on muutunud ja lasteaia sõpradega olen kahjuks lahku kasvanud.
Kui sina ja su lasteaiasõbrad ikka samasugused on nagu nad seal olid, see on väga tore.
Aga ülejäänute jaoks on see olukord keerulisem. Kasvõi näiteks see pisiasi, et osad on pärast lasteaeda ka koolis käinud, kirjutama õppinud ning kasutavad lause alguses suurt algustähte.
Teised jälle mitte.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 02.11 15:28; 02.11 17:58; 02.11 19:32; 03.11 06:36; 03.11 08:29; 03.11 10:03; 03.11 10:26; 03.11 10:31; 03.11 11:55; 03.11 12:41; 03.11 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, et see sõbra pere narkokaubitsejad ei ole.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd tahab lapse sõbranna perekond reisile minna ja minu tütre kaasa võtta. Maksumus umbes 5000 eurot. Mul pole sellist raha, aga küsiks lapse isalt osa ja 3000 maksaks ise, saaks hakkama. Aga nad ei võta seda vastu, sest mina olen ju nii vaene.

Ma saan aru, mida sa tunned.
Olen sellises olukorras öelnud täiesti otse, et kuna meie pere ei saa seda endale lubada, siis minu laps ei osale. Aga olukord erines niipalju, et jutt oli klassiekskursioonist, millega kõik teised lapsevanemad olid nõus, mina üksi ütlesin, et liiga kallis ja meie pere ei osale – pärast mida üks lapsevanem pakkus, et maksab minu lapse osa kinni. Ma võin sellise lahkuse eest tänulik olla, aga ma ei saa seda vastu võtta. Kallid reisid ei ole eluks hädavajalik asi. Ja nii jäigi. Teised läksid ekskursioonile, mina oma lapsega läksin maale suvilasse. Ma ei arva, et seal midagi valesti oli. Ma arvan, et uhkus on rohkemat väärt kui paar päeva palmide all.

Riiete kinkimisega on nüüd nii, et kui need selles teises peres tõesti üle jäävad, siis sellepärast ma ennast halvasti ei tunneks, küll aga küsiksin lapse arvamust ja kui selgub, et tema tunneb ennast halvasti, aga ei taha lahketele inimestele midagi öelda, siis räägiksin vaikselt ja rahulikult selle teise pere vanematega. Ma usun, et nad saavad aru.

Toidud on loomulikult igas peres erinevad, see ei ole üldse probleemkoht.

Oma tütar ütleb, et unusta ära, neile ei tähenda see raha midagi, mina nii ei saa. Mida teha selles olukorras?

Oma tütrele ütleksingi nii, et uhkus on enamat väärt ja kuna ta on ju suur laps, siis ütleksin ka, et teiste annetuste toel liiga uhke elu elamine mõjub talle minu meelest demoraliseerivalt, sest minu ülesanne on kasvatada temast ise hakkama saav ja toimetulev inimene – ja kuniks ta on minu vastutada, ei saa ma nii suurt sponsorlust tema suhtes lubada. Kui ta saab 18 aastat vanaks, ehk siis seaduse järgi täisealiseks, siis otsustagu selliseid asju ise, mina seda mõtteviisi lihtsalt heaks ei kiida.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.11 16:08; 03.11 16:16; 03.11 16:19; 03.11 16:29; 04.11 12:30; 04.11 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütar on vist rääkinud minu depressioonist, muredest maja pärast jne, siis püütakse minu suhtes olla äärmiselt mõistev.

Aga see on nüüd tõsisem asi. Teeksin tütrele selgeks, et ta ei tohi, kui ta pole just minu probleemide tõttu täiesti näljas ja paljas, siis ta lihtsalt ei tohi minu muresid ettekäändena kasutades teistelt kaastunnet kerjata. Ma oleksin sellise asja peale vähemalt sisimas küll päris kuri.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.11 16:08; 03.11 16:16; 03.11 16:19; 03.11 16:29; 04.11 12:30; 04.11 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teeb murelikuks see, et teemaalgataja tütrel võib tekkida veendumus ja arusaam, et koguaeg on kuskil mingid rikkad, kes kõike (st tema elu) kinni maksavad.

Nii see on, see ongi selle loo juures kõige halvem.

Õigupoolest on eespool välja käidud mõte, et see rikas sõbranna võiks vahepeal tulla koos teemaalgataja perega nende tavalisi meelelahutusi läbi tegema, päris tore. Näeb tõesti tema ka teistsugust elu.
Või siis – miks peaks sõprade ühised ajaviitmised ainult selle rikkama poole taktikepi ja eelistuste järgi toimuma?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.11 16:08; 03.11 16:16; 03.11 16:19; 03.11 16:29; 04.11 12:30; 04.11 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

NNEKS selle väikese neiu ema on normaalne inimene ja kui südamest pakutakse, võtab vastu. Mitte ei hakka edvistama mingi “ma ei taha armuande” poosiga. Mille tulemusena tema tütar peaks konutama kuskil paneelmaja korteris

See ei ole edvistamine. See eluks hädavajalik selgroog, mida tuleb kasvatada. Et laps ei harjuks mõttega, et ta leiab alati, kui enda käed liiga lühikeseks jäävad, mõne rikkuri, kes ta soovid kinni maksab.
Ja su enda suhtumine on lühinägelik – see, et sina oma perega palmi all peesitad, ei tähenda, et teine laps on samal ajal paneelmaja korteris. Kas sul seda ideed ei tule, et ta on äkki samal ajal maal vanaema juures või teeb emaga väikese Läti reisi? Mispoolest see halvem oleks?
Ma ei tea, kas sinu lapsed selle väikese neiu juures ikka tohivad külas käia, või on see sinu maitse jaoks liiga odav ja labane koht? Kas need lapsed tohiksid ka vahel koos mõnele odavamale reisile minna või sina oma lastele RMK metsamaja taolist onni ei luba?

Kui see lastemajandus on vastastikkune, kui sinu lapsed käivad ja on ka koos selle teise perega sama palju, kui see “väike neiu” sinu lastega, siis on OK. Kui ei, siis… mõtle natuke.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.11 16:08; 03.11 16:16; 03.11 16:19; 03.11 16:29; 04.11 12:30; 04.11 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saaksin kokku sõbranna vanematega, ajaksin nendega reisi teemal juttu ja nende hoiaku põhjal otsustaksin. Ühel ja samal teol võib olla mitu eri tagamõtet alates “vaesuse” nina alla hõõrumisest (mis võib ka reisil kajastuda, mis tähendab, et tütrel ei oleks seal sugugi mõnus olla) lõpetades siira sooviga, et tütar saaks oma toreda ja nende heaks kiidetud sõbrannaga aega veeta, raha ei ole nii tähtis. Viimasel puhul on see ju kompliment ka Sulle, et oled nii meeldiva tütre kasvatanud, ja sama siiralt tuleks seda ka võtta.

Raha väärtus on tõesti igaühe jaoks erinev; proovi sama reisi väärtus enda mõõdupuudesse ümber arvutada. Kas ise võtaksid lapse sõbranna näiteks Linnanmäki lõbustusparki kaasa, kui see Su rahakotti oluliselt ei mõjutaks?

“teemaalgataja tütrel võib tekkida veendumus ja arusaam, et koguaeg on kuskil mingid rikkad, kes kõike (st tema elu) kinni maksavad” — siin on ema ülesanne selgitada, et see ei ole kogu aeg nii, vaid tegemist on ühekordse kingitusega. Õige hoiak on tänulikkus, aga mitte alandlikkus.

“mõte, et see rikas sõbranna võiks vahepeal tulla koos teemaalgataja perega nende tavalisi meelelahutusi läbi tegema” – ka minu arust on see väga hea ja igatepidi õiglane.

Riiete edasiandmine ja taaskasutamine on minu arust suurepärane (jällegi eeldusel, et seda ei tehta nina alla hõõrumiseks või et see sõbranna näiteks koolis kõigile ei kuuluta, et näe, Maril on minu eelmise hooaja püksid jalas). Olen ise väga suur taaskasutuse fänn. Imikuasjad ja -riided on lähiringis juba poole tosina lapse kasutada olnud, suurte laste omad enamasti nii palju ei kannata, aga paar ringi teevad ikka.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

NNEKS selle väikese neiu ema on normaalne inimene ja kui südamest pakutakse, võtab vastu. Mitte ei hakka edvistama mingi “ma ei taha armuande” poosiga. Mille tulemusena tema tütar peaks konutama kuskil paneelmaja korteris

See ei ole edvistamine. See eluks hädavajalik selgroog, mida tuleb kasvatada. Et laps ei harjuks mõttega, et ta leiab alati, kui enda käed liiga lühikeseks jäävad, mõne rikkuri, kes ta soovid kinni maksab.

Ja su enda suhtumine on lühinägelik – see, et sina oma perega palmi all peesitad, ei tähenda, et teine laps on samal ajal paneelmaja korteris. Kas sul seda ideed ei tule, et ta on äkki samal ajal maal vanaema juures või teeb emaga väikese Läti reisi? Mispoolest see halvem oleks?

Ma ei tea, kas sinu lapsed selle väikese neiu juures ikka tohivad külas käia, või on see sinu maitse jaoks liiga odav ja labane koht? Kas need lapsed tohiksid ka vahel koos mõnele odavamale reisile minna või sina oma lastele RMK metsamaja taolist onni ei luba?

Kui see lastemajandus on vastastikkune, kui sinu lapsed käivad ja on ka koos selle teise perega sama palju, kui see “väike neiu” sinu lastega, siis on OK. Kui ei, siis… mõtle natuke.

Minu lastele oli see õppetund, et nõrgemaid tuleb aidata. Omast taskurahast nad sõbrannale reisil jäätist ja mahla ostsid, sest otse raha ma ju võõrale lapsele tasku ei topi, see kõik tuli minu laste nõusolekul nende taskurahast. St söögiaegadel maksame meie, aga kui lapsed lähevad ise kuskile näiteks jäätist sööma, siis meie tütred maksavad. Oma rahast, mida nad säästavad, et sõbranna saaks kaasa tulla.

Laste sõbrannale oli see ehk hoopis näidiseks sellest, et kui sul on, siis anna. Kui sa vajad ja pakutakse, siis võta ja ära kahtlusta mingit jubedat tagamõtet. Paranoia pole voorus. Uhkusega selle sõna positiivses tähenduses pole selllel midagi ühist. Pagan, kui sul on nohu ja keegi pakub salvrätte, siis mis uhkus see oleks edasi luristada ja seda mitte vastu võtta. Õnneks on sooje inimesi veel, kes oskavad ka vastu võtta.

Jah, ta oleks olnud oma paneelmaja korteris, muidugi saanuks üksi ikka parki ja tänavale ka.

Mina pole labasusest midagi rääkinud ega kaugeltki halvustanud. Miks sa ründad? Loomulikult tohivad nad käia oma sõbrannal külas ja väga harva seda teevadki, sest kui 5 inimest elavad pisikeses kahetoalises hrustsovkas, ega sinna sageli ei kutsuta. Muidu jah, ka mina olen seal käinud, et lapse emaga reisireeglitest vestelda.

RMK metsamaja sarnast onni pole iseenesest vaja, aga seenel ja marjul käime küll selle neiuga koos. Lapsed käivad kõik ühes…ütleme, et looduse ja isamaa hoidmisega tihedalt seotud ringis, seega märga metsa ja külmi telke näevad nad rohkesti niikuinii 🙂

Miks peaks nende pere andma “lastemajanduses” sama palju tagasi? Kui sina oled see inimene, kes ei liiguta teiste aitamiseks näppugi, kui sama palju tagasi ei saa, jumal sinuga. Meie mehega sellised ei ole.

Hea meelega mõtlen natuke ja olen, kuni võimalust on, lahke käega ka edaspidi. Soovitan sama ka sulle, võimaluste piires.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.11 11:21; 03.11 17:08; 03.11 20:19; 04.11 15:11; 05.11 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on uhkuse alleshoidmist jabur siia sisse tuua. Uhkus on eestlaste põhiline viga, me saaks elada palju paremat elu, aga uhkus ei luba end aidata, palju uhkem on edasi üksinda samas kohas olla. Uhkem on oma uhkuses mitte iialgi tunnistada oma vigu ja oma puudujääke ning seeläbi suhteid rikkuda. Positiivsest uhkuse alleshoidmisest võiks rääkida kontekstis, kus naine jätab petva mehe maha, mitte kontekstis, kus ei lubata endale välja teha. Minu meelest on raha üle kemplemine tobe, tahan teen välja, ei taha, ei tee, ja kui ma juba pakun välja variandi, siis tähendab, et see kulutus ei ole minu jaoks märkimisväärne. Ma ei võtaks vastugi sinult raha, kui tahaksid ise maksma hakata, kui tean, et sa muidu sellist kulutust ei teeks.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sellises olukorras öelnud täiesti otse, et kuna meie pere ei saa seda endale lubada, siis minu laps ei osale. Aga olukord erines niipalju, et jutt oli klassiekskursioonist, millega kõik teised lapsevanemad olid nõus, mina üksi ütlesin, et liiga kallis ja meie pere ei osale – pärast mida üks lapsevanem pakkus, et maksab minu lapse osa kinni. Ma võin sellise lahkuse eest tänulik olla, aga ma ei saa seda vastu võtta. Kallid reisid ei ole eluks hädavajalik asi. Ja nii jäigi. Teised läksid ekskursioonile, mina oma lapsega läksin maale suvilasse. Ma ei arva, et seal midagi valesti oli. Ma arvan, et uhkus on rohkemat väärt kui paar päeva palmide all.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.11 18:27; 03.11 11:21; 03.11 17:55; 04.11 13:58; 04.11 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uhkem on oma uhkuses mitte iialgi tunnistada oma vigu ja oma puudujääke ning seeläbi suhteid rikkuda

Et kui 5000 € reisi eest ei ole omal raha välja käia, siis see on viga ja puudujääk?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 12:45; 03.11 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui tegu oleks olnud välisvõistlusega? Näiteks oleks su laps olnud Eestis mingil alal parim või teine ning oleks võimalus minna näiteks EM-le. Seal käiakse tänapäeval suuresti oma raha eest. Ja kui keegi teine oleks pakkunud, et maksab selle kinni, siis sa ikka oleks uhke olnud ja lapsega maale suvilasse läinud?

Klassiekskursioon ja tippsportlase saatmine EM-ile ei ole võrreldavad.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 15:28; 03.11 20:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 74 )


Esileht Pereelu ja suhted Suhteline vaesus