Esileht Pereelu ja suhted Suhtemustritest ja karmast

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Suhtemustritest ja karmast

Postitas:

Olen ligi 50 ja nüüd küpses keskeas olen hakanud mõtlema oma oma valikute eetilisusele. Olen kolmandas abielus ja kõik minu kaasad on olnud meie suhte alguses abielus või pikas kooselus, mängus ka lapsed. Ühtegi neist meestest ei ole ma ise taga ajanud, algatajateks on olnud nemad. Ei saaks ka öelda, et olen olnud armuke, sest kõik 3 meest on loetud nädalad pärast meie kohtumist oma naise juurest ära tulnud, mis tõenäoliselt mõnevõrra viitab sellele, et suhe oli lõpusirgel nii ehk naa. Minu esimene ja kõige pikem abielu lõppes suure draamaga. Lahutasime minu algatusel, kedagi teist mängus ei olnud. Mees muutus alkoholilembeseks ja pidin ennast sellest valemist välja saama.  Tänaseks on ta reel tagasi, meie tänaseks täiskasvanud lapsega suhtleb, meie omavahelised suhted on neutraalsed. Teise mehega lihtsalt aja jooksul selgus, et tahame väga erinevaid asju. Lapsi ei saanud. Läksime sõbralikult laiali ja saan nii tema kui ta hilisteismelise pojaga väga hästi läbi. Suhtleme perekonniti päris tihedalt. Praeguse mehega oleme koos ligi 10 aastat. Meie suhte alates oli tema ainuke laps juba täisealine. Mind on hakanud piinama see, et mehe endine abikaasa ei ole siiani edasi liikunud. Ilmselgelt sai ta väga sügavalt haiget sellest, et pärast 20a abielu mees sisuliselt päevapealt lahkus. Saan aru, et ma ei saa sinna midagi parata. Valiku lahkuda tegi ju mees, aga kas ta oleks seda teinud kui oleksin ta ära tõuganud? Ühesõnaga selle naise õnnetu olek piinab mind. Ei teagi, miks ma seda üldse kirjutan, otsiksin nagu mingit valideerimist oma valikutele. Kinnitust, et ma pole üdini halb inimene.

+9
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 14:30; 18.06 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule meeldib sõbranna mõtteviis, kes ütleb selliste heietuste peale “mis tehtud, see tehtud” ja jutul lõpp. Ei ole mitte mingit mõtet hakata minevikus surkima ja ennast süüdistama, kui olukorda muuta ei saa. Minevikus vigade otsimine on üks vanaduse tunnuseid. Siiski püüa liikuda edasi, mitte ära vahi tagasi.

+21
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselgelt sai ta väga sügavalt haiget sellest, et pärast 20a abielu mees sisuliselt päevapealt lahkus. Saan aru, et ma ei saa sinna midagi parata. Valiku lahkuda tegi ju mees, aga kas ta oleks seda teinud kui oleksin ta ära tõuganud?

Ta oleks seda mingi teise tädi peale teinud, kui sina oleks ta “ära tõuganud”.
Seega, mis vahet seal on?

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise ei suuda romantiliselt suhelda mehega, kellel naine olemas. Ükskõik, mis seisus nende suhe on. Kui nad pole lahku kolinud ega sellest omavahel rääkinud, siis minu jaoks on nad ikkagi koos, ja mina sinna vahele ei tule. Ka ei hinda ma kõrgelt neid suhtest-suhtesse hüppajaid, sest vanast suhtest lahkutakse ainult siis, kui uus on juba rohelise tule andnud.

See selleks. Sa pole halb inimene, sest sul on südametunnistus. Jah, see võib-olla ärkas natukene hilja, aga sa mõtled selle naise peale. Milles väljendub see, et see naine pole edasi liikunud? Ma tean nii paljusid naisi, kes pärast pikaealise suhte lõppu ei tahagi uue inimesega kokku kolida, sest iseloomud on selleks ajaks välja kujunenud ja on harjutud oma vabadusega. See ei tähenda, et inimene õnnelik ei või olla. Noh, ja siis on tõesti inimesi, kellel ongi raske uude suhtesse astuda ning uuesti uus pere luua, ja mul on ka kahju.

+23
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on alates eelmisest töökohast lahkumisest olnud erakordselt halb töökarma. Nimelt olen olnud peale töölt lahkumist pikalt töötu ja isegi kõige lihtsamatesse kohtadesse kandideerides olen saanud igalt poolt eitava vastuse. Pole aimugi,  miks see nii on.

Armastuses mul samuti juba väga pikka aega ei vea. Peale vägivaldsest ja joodikust mehest lahkuminekut pole ma suutnud leida enam ühtegi uut meest. Mehed nagu ei näegi mind enam. Pole juba aastaid kedagi kohanud, kellegagi väljaminekust rääkimata.

Vahel taban end mõttelt, et jäängi üksikuks ja töötuks.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka usutakse karmasse. Mis neid maha jäänuid ikka muu lohutab.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen TA. Endine naine elab väga endassetõmbunud elu. Sõpradest hoiab eemale.
Mina ei saa ega taha anda hinnangut teiste kooselule. Mis oli, see on nende omavaheline asi. Ükski mu kaasadest ei ole endist naist kuidagi kritiseerinud, küll aga on nad rääkinud, kuidas üks või teine olukord neid tundma pani. See on minu enda järeldus, et kui mees sisuliselt päevapealt senisest elust välja astub, ju siis mingi sügav rahulolematus temas pesitses ja sisimas oli paarisuhtest juba eemaldunud.

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 14:30; 18.06 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on alates eelmisest töökohast lahkumisest olnud erakordselt halb töökarma. Nimelt olen olnud peale töölt lahkumist pikalt töötu ja isegi kõige lihtsamatesse kohtadesse kandideerides olen saanud igalt poolt eitava vastuse. Pole aimugi, miks see nii on.

Armastuses mul samuti juba väga pikka aega ei vea. Peale vägivaldsest ja joodikust mehest lahkuminekut pole ma suutnud leida enam ühtegi uut meest. Mehed nagu ei näegi mind enam. Pole juba aastaid kedagi kohanud, kellegagi väljaminekust rääkimata.

Vahel taban end mõttelt, et jäängi üksikuks ja töötuks.

Sinu juhtum on täiesti teistsugune kui teemaalgataja oma. Viimane on tõesti väga napi südametunnistusega inimene ja teinud paljudele halba. See, et ta oma ohvritega nüüd “hästi läbi saab”, on püüd vaigistada süümepiinu. Ta on loomulikult kröömike etem kui täielikud psühhopaadid, kes mitte millestki ka tagantjärele ei hooli, aga see ei tähenda, et ta pole egoist. On küll.
Ja sellega tuleb tal elada, ega siin heaks teha tõesti enam midagi pole. Tuleb elada edaspidi paremini, see on kõik. Eeldusi näikse olevat.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 20:33; 19.06 18:21; 20.06 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks kummaline, et sa nii hästi tead, kuidas eelmine naine elab ja kellega suhtleb. Kas ta oli sinu vana sõber?

Kui inimese pärast mures oled, siis pole vahet, kelle eks keegi on. Uuri, kas saad midagi teha tuju tõstmiseks nagu üks hea unimene kunagi. Kui see naine sinuga suhelda ei soovi, siis ära suhtle ja las ta elab oma elu. Kui tal aga vaja sõpra, siis ehk sobid sina selleks ka.. või su mees, kes ehk naist veelgi paremini tunneb. Ja kui selle teema põhjuseks siin oli, et tegelikult on sul oma mahest kõrini ja snnaksid ta hea meelega tagasi, siis võibolla see sobib ka teistele osapooltele. Saad ise lõpuks oma elu vabadust naudida. Tundub, et sa ise pole oma elu jooksul eriti enda seltskonda nautida saanud, kui ühele mehele kohe teine järgi…

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõttetu heietus. Kui kellegi eks ei taha eluga edasi minna, siis on see tolle inimese enda asi. Kui mees päeva pealt ära jalutas, ju siis oli aeg tema jaoks lõplikult läbi. Ei saa ju vägisi kedagi kinni hoida ja mõttetu on südametunnistust tallata, et aga vaata, 20 aastat olime koos. Ja siis. Kas see kohustab ka järgmised 20 aastat koos edasi tiksuda, kui üks osapooltest tunneb, et side on nõrk või olematu. Tugeva sideme ja armastuse korral ei lähe keegi kergel sammul ja ust tagantkätt kinni lüües.

Ja milles seisneb teemaalgataja süü? Et ta osutus trigeriks? Ei loe välja, et ta oleks alatuid võtteid kasutanud, intriige pununud, tüli õhutanud lahkuläinute vahel.

Lisaks, ma saan aru, et mahajäetu alati küsib, miks. Aga eks meist enamik on ka mahajätja olnud ja ega sellele küsimusele saagi alati vastata. Eriti, kui suhe on seisev vesi. Küll on naisi, kes mehe tema jaoks ootamatult maha jätavad.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 16:10; 20.06 07:21; 20.06 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ligi 50 ja nüüd küpses keskeas olen hakanud mõtlema oma oma valikute eetilisusele. Olen kolmandas abielus ja kõik minu kaasad on olnud meie suhte alguses abielus või pikas kooselus, mängus ka lapsed. Ühtegi neist meestest ei ole ma ise taga ajanud, algatajateks on olnud nemad. Ei saaks ka öelda, et olen olnud armuke, sest kõik 3 meest on loetud nädalad pärast meie kohtumist oma naise juurest ära tulnud, mis tõenäoliselt mõnevõrra viitab sellele, et suhe oli lõpusirgel nii ehk naa. Minu esimene ja kõige pikem abielu lõppes suure draamaga. Lahutasime minu algatusel, kedagi teist mängus ei olnud. Mees muutus alkoholilembeseks ja pidin ennast sellest valemist välja saama. Tänaseks on ta reel tagasi, meie tänaseks täiskasvanud lapsega suhtleb, meie omavahelised suhted on neutraalsed. Teise mehega lihtsalt aja jooksul selgus, et tahame väga erinevaid asju. Lapsi ei saanud. Läksime sõbralikult laiali ja saan nii tema kui ta hilisteismelise pojaga väga hästi läbi. Suhtleme perekonniti päris tihedalt. Praeguse mehega oleme koos ligi 10 aastat. Meie suhte alates oli tema ainuke laps juba täisealine. Mind on hakanud piinama see, et mehe endine abikaasa ei ole siiani edasi liikunud. Ilmselgelt sai ta väga sügavalt haiget sellest, et pärast 20a abielu mees sisuliselt päevapealt lahkus. Saan aru, et ma ei saa sinna midagi parata. Valiku lahkuda tegi ju mees, aga kas ta oleks seda teinud kui oleksin ta ära tõuganud? Ühesõnaga selle naise õnnetu olek piinab mind. Ei teagi, miks ma seda üldse kirjutan, otsiksin nagu mingit valideerimist oma valikutele. Kinnitust, et ma pole üdini halb inimene.

Sa piinad end teiste inimeste valikute pärast ? Sa ise ju tammud ka paigal. Sina ise oledki see, kes paigal tammub ja näed seda oma kaaslase endise naise abil. Endast  pärast nagu ei olegi paha, et ketrad asju, mis sinust enam ei sõltu. Sa tahad kinnitust, et sa pole üdini halb inimene???Ahoi. Miks sa teisi halvaks pead ja siis ise piinled selles halvaks olemise tundes. Inimesed on inimesed, kõigis on head ja halba ja peale iseenda keegi ennast aidata ei saa. MIs kogemusse puutub, et siis  kuidas sa käituks nüüd kui satuvad samasugused olukorrad, kui siin kirjeldad? Mida sa teistmoodi teeks. Või ainult piinad end, et tegid “midagi” valesti? Aga jah, ise sa pole kuhugi liikunud, nii et tegele parem enda edasiliikumisega, mitte teiste elude jälgimise ja arvustamisega.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja milles seisneb teemaalgataja süü? Et ta osutus trigeriks?

Loomulikult. Iga mõrtsukas võib ju ka lõpuks öelda, et tema pole süüdi, kuna teine lihtsalt tuli talle pimedal tänaval vastu.

Inimene ei “osutu” trigeriks, inimene otsustab seda olla.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 20:33; 19.06 18:21; 20.06 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja milles seisneb teemaalgataja süü? Et ta osutus trigeriks?

Loomulikult. Iga mõrtsukas võib ju ka lõpuks öelda, et tema pole süüdi, kuna teine lihtsalt tuli talle pimedal tänaval vastu.

Inimene ei “osutu” trigeriks, inimene otsustab seda olla.

Teatud oludes võib inimene “osutuda” ka tahtmatult trigeriks. Minu ühe päris pikaajalise suhte aitas lõpetada teine naine, kes lihtsalt tõlgendas olukorda valesti ning pidas meest vähem suhtes olevaks. Põdes omajagu selle pärast, et kuskile vahele ronis. Tänaseks olen ma talle isegi pigem tänulik, sest pärast mõningasi katsumusi jõudsin ma vist peaaegu oma ideaalmeheni.

Ma kahtlustan, et üsna enamus juhtudel, kus mingid lahkuminekut ootamatult tulevad, pole inimesed lihtsalt oma suhtesse piisavalt süvenenud ja seda analüüsinud. Eriti lastega on nii lihtne kuskile argipäeva ja muudesse kohustustesse ära põgeneda, selle asemel, et kaaslasega koos maha istuda ja üksteisele tähelepanu pöörata.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes või mis on triger?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 22:28; 20.06 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes või mis on triger?

Päästik. Midagi, mis käivatab niiöelda ootel oleva sündmuste ahela tahtlikult või tahtmatult.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 16:10; 20.06 07:21; 20.06 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes või mis on triger?

Päästik. Midagi, mis käivatab niiöelda ootel oleva sündmuste ahela tahtlikult või tahtmatult.

Aitäh 🙂

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 22:28; 20.06 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kahtlustan, et üsna enamus juhtudel, kus mingid lahkuminekut ootamatult tulevad, pole inimesed lihtsalt oma suhtesse piisavalt süvenenud ja seda analüüsinud. Eriti lastega on nii lihtne kuskile argipäeva ja muudesse kohustustesse ära põgeneda, selle asemel, et kaaslasega koos maha istuda ja üksteisele tähelepanu pöörata.

arvan sedasama, aga see ei tähenda, et kellelgi oleks õigus teise suhte vahele ronida. Ise pole iialgi seda teinud ja ei kavatse ka juurelda, kas sellest oleks kellelegi kasu võinud olla.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 20:33; 19.06 18:21; 20.06 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, aga mis see teema pealkirjas olev karma siia puutub? Kardad tegelikult hoopis seda, et su tegude tagajärjed saavad su eluõhtul (või järgmises elus) kätte?

Tead vanasõna “teise õnnetusele oma õnne ei ehita”? Oma tehtud valikutega tuleb suuta ka elada, seda küll. Sinu kiri on suht eneseõigustust täis- mina ei ajanud taga, mina polnud armuke, suhted olid niikuinii lõpusirgel. No tegelikult olid ja tegid, sina oled põhipõhjus, miks need suhted lõppesid, sina olid kaalukeeleks. Oli see nüüd tagantjärele halb või lõppeks hea asi, seda meie ei tea. Ja isegi neid suhteid ei osanud sa hoida. Miks see eksnaise “õnnetu olek” sind hetkel just piinama on hakanud, on mõte, et oli mul üldse vaja seda meest, tema naine oleks temaga ehk elu lõpuni õnnelik olnud, aga mina…

Ja võib-olla see naine ei tahagi mingit uut meest. Ja võib-olla ühistest sõpradest hoiabki eemale, sest teie suhtlete nendega.  Kust sa seda nii täpselt tead, kuidas ja kas ta OMA sõpradega suhtleb või kui vaikselt ta siiski elab.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See sõna on “trigger”. Õppige kirjutama või kasutage emakeelseid sõnu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See sõna on “trigger”. Õppige kirjutama või kasutage emakeelseid sõnu.

Enne, kui tarka mängid, kontrolliksid ÕSist järgi. Täiesti eestikeelsena kasutatav, kirjutatakse triger, tähendab lülitust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 16:10; 20.06 07:21; 20.06 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühtegi neist meestest ei ole ma ise taga ajanud, algatajateks on olnud nemad

Et kuidas siis palun, ei ole lihtsalt võimalik. Aga näed, seda suurt õnne ikka nagu ei ole siiani tulnudki. Ootad aga algatajaid ja nii see elu põõsastes hiilides läkski.

Ühesõnaga selle naise õnnetu olek piinab mind.

Ohh ole nüüd mõnus oma piinadega. Kuidas sa tead, et ta sinu pärast õnnetu on? Ei ole sa midagi halb inimene, mida sa sellele teha saaksidki kui mehed ise algatavad!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

karma on see, kui 10a pärast su mees päevapealt teise juurde jalutab. võib veel vabalt juhtuda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Pereelu ja suhted Suhtemustritest ja karmast