Esileht Pereelu ja suhted Suhtesõltlusest mõtisklus

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Suhtesõltlusest mõtisklus

Postitas:
Kägu

Ühesõnaga, nõuka ajast pärinev aga võib-olla esineb seda ka tänapäval. Räägin meie suguvõsa kogemusel. Me oleme kodust kus üks vanematest oli vilets, kodus ta eriti ei elanud, ja teine vanem siiski keeldus lahutamisest. Sest see oleks olnud nende meelest märk et staatus langeb. Oli selline vanem kellel kõige olulisem oli terviklik kahe vanemaga perekond ja mis teised mõtlevad. Viimaks kui me olime juba kodust lahkumas siis lahutati. Aga teise poole otsimine jätkus, sest üksi pole ju mingit elu. Sealjuures oli olemas töö ja kindel sissetulek, nii et materiaalset sõltuvust isegi polnud, tuli ise suurepäraselt toime. Siis, peale pikaajalisi otsinguid leidus keegi kes vastavaks sobis. Kahjuks ka see suhtlus ei jäänud kuigi kauaks kehtima, ja oli kaootiline, no ja möödunud suvel sai seegi ühele poole. Samas mu vanem kes on juba vanemas eas, sai päris korraliku põntsu peale lahkuminekut no ja uuele ringile enam ei suundu. Ütleks et inimene pole enam äratuntav, mälu enam ei tööta, nüüd elab vaid minevikus ja ootab oma lõppu mida selgelt ise väljendab. Iseennast ei suuda väärtustada sest tal on vaja et kindlasti adutaks teda kui suhtes inimest. Pole millegi nimel enam elada, vanus juba kõrge kedagi pole enam võimalust leida. Sellest ekstreemsest loost olen ise saanud just aru et inimene peab eelkõige iseendale meeldima vähemalt niipalju et paaniliselt ei jahita abielu ja suhteid, ja vaid laste pärast kedagi kinni ei saa hoida. Mul on täitsa arusaamatu kuidas inimesed siiani püüavad niimoodi elada. Väga kurb kui see on inimesele kinnisideeks ja iseendid kaotatakse nii rumalasti.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga kurb kui see on inimesele kinnisideeks ja iseendid kaotatakse nii rumalasti.

Väga kurb, et inimene kardab üksindust, sest tal pole kedagi. Tundub, et ka oma laps ei toeta, vaid kritiseerib ja õiendab. Ole ise ihuüksi maailmas ja siis räägi edasi.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ise kirjutan pikalt, aga seda teksti on raske lugeda, sest puuduvad lõigud.

Minu meelest võib inimene jahtida, mida tahab. Peaasi, et oleks rahul, sest kui inimene on rahul, siis ta on heatahtlik ka teiste inimestega ja seda on vaja rohkem igale poole, kaasa arvatud nii kasvavad lapsed, kes koolis teisi ei kiusa. Igaühel on selline elu, nagu ta on, ja kui see elu kõnetab, siis on hästi. Mina pooldan ikkagi soorolle ja seda, et isa täiendab ema ja ema täiendab isa. Kogu komplekt toimib. Kui keegi tahab terve elu vallaline olla, siis seda ka pooldan ja kui keegi tahab elada nt oma emaga eluaeg, siis seda ka pooldan.

0
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ning lisaks kõigele on inimesed sotsiaalsed olendid enamasti siiski ja neil on vaja lähedasi, kes iganes see lähedane ka poleks. Ja mida aeg edasi, seda enam. Eile just ühega arutasime, et mida vanemaks saab inimene, seda vähem viitsib käia kusagil ja vähem on jaksu jne, inimesed hakkavad nö perestuma, aga nö perekesksus ei tähenda, kes sul seal peres on. Mõnele on vaja lapsi, teisele on vaja koera, kolmandale on vaja paarilist, neljandale traditsioonilist peret jne. Tähtis on kuuluvus!tunne.

Perekond on privileeg. Viimasel ajal on yt hästi palju videosid idüllist. Kunagi oli jõukuse sümboliks sigar näpuvahel ja ananass laual, nüüd on selleks off-grid living (tegelikult kõigi mugavustega). Aga selleks, et seda saavutada, on väga palju vaeva näha vaja. Ja selleks, et üldse perega aega veeta, seda paljud nt väga edukad inimesed ei saa. See kõik tuleb millegi arvelt. Nii et see materiaalsus pole ka kõige tähtsam, sest neid 1% tippe, kes suudavad kõike, on vähe. Pere ja lapsed on privileeg, vähemalt arenenud riikides.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ning kui on juba laps(ed) olemas, siis hakatakse tahtma juba üha enam ja enam, saamata aru, missugune tähtsus on oma geenide paljundamisel ja nendesamade lastega nt kasvõi jõulude tähistamine. See on privileeg, aga seda ei väärtustata, sest see on käes. Olen näinud küll vanemaid ja nende kasvatust, kui nt lapsi lasteaiast tuuakse, ei ole kõik sõbralikud lastega.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Suhtesõltuvus on tihti seotud ohvrirolliga, inimene ei tahagi sellest välja tulla, tahab draamat ja tähelepanu, et kõik talle kaasa tunneksid. Süüdistab alati teisi oma kannatustes.

https://naine.postimees.ee/7900038/tuleb-tuttav-ette-10-levinumat-fraasi-ohvrirollis-oleva-inimese-suust

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Suhtesõltuvus on tihti seotud ohvrirolliga, inimene ei tahagi sellest välja tulla, tahab draamat ja tähelepanu, et kõik talle kaasa tunneksid. Süüdistab alati teisi oma kannatustes.

https://naine.postimees.ee/7900038/tuleb-tuttav-ette-10-levinumat-fraasi-ohvrirollis-oleva-inimese-suust

Ma ei tea, kokkuvõttes on see seotud sellega, et inimene tahab endale vanemaid, keda tal polnud, arvan ma. Lähedust otsivad. Armastust otsivad. See on näide, kui oluline on vanemlik hool ja armastus.

Aga nõukaajal oli ütlus, et mõnele naisele meeldibki risti kanda. Ja olen nõus, on inimesi, kellele meeldib ohvriroll, aga ma seda tingimata, kuigi võib, suhtesõltuvusega ei seoks.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ent jällegi, mind suhtesõltlased ei häiri, tehku, mis tahavad, kui nad ise ja oma lapsi kasvatavad heas vaimus. Viimasel ajal küll neid ülbeid teismelisi nähtud nii siin- kui sealpool maakera. Ja ei ole nii, et vanemad inimesed hakkavadki nooruse hukkaminekust rääkima. Mõni asi on lihtsalt üheselt mõistetavalt ebaviisakas.

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ent jällegi, mind suhtesõltlased ei häiri, tehku, mis tahavad, kui nad ise ja oma lapsi kasvatavad heas vaimus. Viimasel ajal küll neid ülbeid teismelisi nähtud nii siin- kui sealpool maakera. Ja ei ole nii, et vanemad inimesed hakkavadki nooruse hukkaminekust rääkima. Mõni asi on lihtsalt üheselt mõistetavalt ebaviisakas.

Suhtesõltlased rikuvad halva eeskujuga oma laste elu. Mis eeskuju lapsevanem näitab kui üks hoiab meeleheitlikult suhtest kinni, kannatades vahel nii vaimset kui füüsilist vägivalda, alkoholismi, kasiinosõltuvust, narkomaaniat, petist ja valetajat?

Sellesse peresse on rasked vaimsed probleemid sisse kodeeritud.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kokkuvõttes on see seotud sellega, et inimene tahab endale vanemaid, keda tal polnud, arvan ma. Lähedust otsivad. Armastust otsivad. See on näide, kui oluline on vanemlik hool ja armastus.

Aga nõukaajal oli ütlus, et mõnele naisele meeldibki risti kanda. Ja olen nõus, on inimesi, kellele meeldib ohvriroll, aga ma seda tingimata, kuigi võib, suhtesõltuvusega ei seoks.

Halba suhete risti targad ja iseseisvad naised ei kanna. Neil on piisavalt eneseväärikust ja piisavalt armastust oma laste suhtes, et suhtesõltuvusel mitte lasta elu rikkuda, nii endal kui lastel.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Suhtesõltlased rikuvad halva eeskujuga oma laste elu. Mis eeskuju lapsevanem näitab kui üks hoiab meeleheitlikult suhtest kinni, kannatades vahel nii vaimset kui füüsilist vägivalda, alkoholismi, kasiinosõltuvust, narkomaaniat, petist ja valetajat?

Sellesse peresse on rasked vaimsed probleemid sisse kodeeritud.

Aga nad rikuvad ka minu elu ja sinu elu? Sind vist ei häiri, kui nad oma probleemidega peale hüppavad. Mina olen näinud skaalal rohkem-vähem ikka rohkem naisi, keda alati miski mehe juures häirib ja kes alati on ise seal suhtes edasi ja kes lihtsalt räägivad millestki, millest ma ei õpi midagi. Samal ajal oleks võinud selle ajaga teha midagi, mis minule isiklikult midagi annab. Olgu see või jalutuskäik, kuum vann või meeldiv õhtusöök.

Mul on endal väga palju probleeme, õigemini mul on kaks probleemi. Esimene on kaal ja teine on tohutu hirm, et ma ei saa hakkama erinevates olukordades ja selleks on vaja ainult arsti abi. Ma aga ei hüppa nende probleemidega kellelegi teisele peale, see vahe on. Ma ei saa ka lapsi, kui ei suuda neid üles kasvatada, kuigi võibolla oleks kunagi soovinud. Ma lihtsalt suudan öelda ei paljudele asjadele.

0
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Samas inimlikult ma saan aru, et on inimesi (olen vaadanud väga palju intervjuusid pahede ja probleemidega inimestest), kellel ei ole kusagile toetuda, kellel pole seda langevarju või diivani seljatuge taga, mis nad kinni püüab. Ei ole lähedasi, kes saavad aidata ja siis nad sinna lõksu jäävadki, aga selle jaoks on meil olemas igasugused spetsialistid, kes aitavad. Ega kõigil inimestel on probleeme nii palju, kui mina näinud olen, mõnel väiksed, mõnel suured, paljudel isetekitatud, paljudel ka täielik juhus. Inimesed lihtsalt elavad ja püüavad elada nii, nagu nad oskavad. Ja kui see mees siis neid kõnetab, siis ma ei saa midagi teha, sest ma ei ole selle ala spetsialist.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Halba suhete risti targad ja iseseisvad naised ei kanna. Neil on piisavalt eneseväärikust ja piisavalt armastust oma laste suhtes, et suhtesõltuvusel mitte lasta elu rikkuda, nii endal kui lastel.

Ma põhjusi ei küsi, kas tead. On ka halvas suhtes mehi, kes samamoodi kannatavad. See on sellepärast nii, et inimene lihtsalt otsib mingit kirge ja möllu vms, mitte rahulikku elu. Jimmy Carter ja tema hiljuti surnud abikaasa ju ütlesid, et nad (olid abielus 77!!!!!!!!!!!) aastat, kauem kui ükski teine USA president minu teada, et nad lähevad magama ja alati lepivad ära. Ja nad olid tandem. Ilmselt ka oli armastus suur, kuidas teisiti.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma kohe kindlalt ei usu, et neil iga musi kirge tekitas, lihtsalt ei usu. Aga neil oli see väärikus või miski, mida tänapäeval harva kohtab. See lihtsalt ei kõneta enam inimesi, sest inimene on uudishimulik ja tahab paljusid asju kogeda, see on ka minu hinnangul põhjus, miks tehakse asju, mis tegelikult pole kõigile teistele head, omaenda egoismist, mitte alati uudishimust. Inimestes on mitu poolt.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Isegi Inglismaa kuninganna jäi murest haigeks kui mees suri ja kaua teda enam polnud. Ju oli ka kiindunud sellesse suhtesse ja midagi muud seda talle ei asendanud. Lahkus kiirelt.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Isegi Inglismaa kuninganna jäi murest haigeks kui mees suri ja kaua teda enam polnud. Ju oli ka kiindunud sellesse suhtesse ja midagi muud seda talle ei asendanud. Lahkus kiirelt.

See juhtub paaridel, kes on kaua koos elanud, teine inimene on küljeluu.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tüütu, kui räägitakse teisest inimesest nagu tuntakse teda hingepõhjani. Kas sa oled üldse temaga sellel teemal arutanud? Või võtad ise mingi idee pähe kuskilt oma lapsepõlvetraumast ja siis jäädki edaspidi selle suva arvamuse juurde.

Põhjuseid, miks inimene vanemas eas deprekasse langeb, võib olla mitmeid. Esiteks on ülimalt levinud üldine üksinduse tunne – sõbrad surevad, lapsed kaugenevad, kõik on justkui elus juba tehtud ja kellelegi enam sind vaja ei ole. Üldiselt inimesed oma elu õhtutunnil kaotavadki end ära, miski ei loe ei ole nii palju, kui luges noorena. Pere, lapsed, suhe – oli kunagi ja enam ei ole. Elu! Ela ise nii vanaks ja vaata, kuhu sul see suur eneseväärtustamine jääb. Surma ees pole millelgi eriti väärtust, mälestustel ainult.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks jääb teemaalgatusest natuke segaseks, mis see parem variant oleks siis olnud, et kui on probleeme, siis kohe lahutus ja uhkelt üksi, ei tohikski uut kaaslast leida?

See, et kaaslaste puhul halbu valikuid tehakse, see on iseasi muidugi.

Ja ei saa jätta lisamata, et mina olen see inimene, kes õige puudumisel on üksi. Mulle pole igasugust suvalist meest kõrvale vaja, aga ei saa jätta mainimata, et tegelikult pole ka üksiolek eriti lõbus. Jah, on olemas sõbrad, aga nendel on perekonnad ja omad tegemised, ega ei leita naljalt aega sõbrannatamiseks. Mida vanemaks saad, seda rohkem on tunne, et ka teatrisse/muuseumisse mineksuks kellegagi aega klapitama hakata on tüütu ja üksi ei taha ka koguaeg käia, oleks tore kui oleks kaaslane erinevateks tegevusteks nö omast käest võtta.

+3
0
Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Pereelu ja suhted Suhtesõltlusest mõtisklus