Esileht Pereelu ja suhted Suhtlemine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Suhtlemine

Postitas:
Kägu

Kui palju te päevas leiate, et teine inimene polnud teiega lahke või  oli ebaviisakas või lausa saite sõimata? Loen siin ja mõtlen, et enamus teemasid on sellest, et keegi ütles, või andis mõista midagi Nt ühes teemas kirjutati et müüja kirtsutas  nina ostja soovi peale ja avaldas oma arvamuse. Ma mõtlen et kui palju teised inimesed  minu arvamuse, ilme või suhtumise peale solvuvad ja on häiritud. Kas te alati mõtlete enne kui ütlete et see arvamus võib teist solvata või tunduda ebaviisakas?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei avalda oma arvamust kui inimene seda ei küsi. Lisaks, mul on taktitunne. Mõned inimesed tõesti arvavd, et nende arvamus on nii oluline ja seda peab koguaeg kuulutama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sõltub väga palju minust endast, kas ja kuidas ma neid asju näen. Oma mehega võrreldes tunnen end kui lilleke, kes kulgeb rõõmsalt läbi elu suhteliselt ilma intsidentiteta. Ma ei ütle, et ebameeldivusi ei kohta ja vahel nina ei kirtsuta, aga suures plaanis käitutakse minuga lahkelt ja viisakalt. Mehel seevastu on kogu aeg mingid probleemid – küll ütles see talle pahasti, siis see vaatas imelikult, rääkis halvustava tooniga jne. Vahel tüütab ikka väga ära see kirumine. Kusjuures, ta on tegelikult lahke ja hea inimene, aga teatud asjad on teda kibestunud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoian suhtluse lakoonilise, viisaka ja püüan müüja/teiste inimeste abi vähe kasutada ja isiklikuks minna (poliitika, usk, maailmavaade, eraelu…,), ei teki kunagi probleeme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoian suhtluse lakoonilise, viisaka ja püüan müüja/teiste inimeste abi vähe kasutada ja isiklikuks mitte minna (poliitika, usk, maailmavaade, eraelu…,), ei teki kunagi probleeme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina kellelegi halvasti ütlen, siis on see vastukäik tema käitumisele. Oma töös suudan ennast väga hästi vaos hoida, käituda viisakalt ka väga keeruliste inimestega, jääda rahulikuks. Aga kui ikkagi teine käitub ebaviisakalt (näiteks müüjaga vms), siis sekkun ja teen märkuse. Igasuguste ninakirtsutamiste peale ei reageeri ega viitsi solvuda, see näitab selle inimese puudulikku käitumisoskust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA, sinu meelest siis peaks müüja kommenteerima kuidagi kliendi oste? Ja siis üllatud, et solvutakse?

Kui olla kooselus negatiivse ja kriitilise inimesega, siis võib halba suhtumist kogeda päeva jooksul väga palju. Ja eks lähedase sõnad ja reaktsioonid teevad ka rohkem haiget, kui suvalise võõra omad.

Niisama, tänaval ja poes ma ülbeid või vihaseid inimesi küll eriti palju ei kohta. Kui, siis nõudliku kliendi rollis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mõtlen et kui palju teised inimesed  minu arvamuse, ilme või suhtumise peale solvuvad ja on häiritud.

Rumalaks jääb ju alati ütleja ise. Ei solvu. Kui kodus abikaasa peaks hakkama halvasti ütlema, siis tuleb asja võtta ja uus hea koht vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ma alati enne ütlemist mõtlen. Eriti, kui kommenteeritav asi mind ei puuduta, nagu teise inimese välimus või erialavalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ma mõtlen seda niimoodi, et müüja lihtsalt pani oma arvamusele ka emotsiooni. Kirtsutas nina. Ostja kohe märkas seda ja mõtkes sellele veel hiljemgi.

Ma mõtlen et kas ma ise olen  emotsioonitu ja neutraalne kõigis oma ütlustes et mu ütlused ei pane kedagi solvuma või häiruma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan veidike kauem elada ja paksem nahk kasvatada, ei saa iga ninakirtsutuse ja kellegi rahulolematuse tõttu heituda.  Neid rahulolematuid ja ninakirtsutajaid on alati olnud, on praegu ja ei kao nad ka edaspidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan veidike kauem elada ja paksem nahk kasvatada, ei saa iga ninakirtsutuse ja kellegi rahulolematuse tõttu heituda.  Neid rahulolematuid ja ninakirtsutajaid on alati olnud, on praegu ja ei kao nad ka edaspidi.

Ei pea leppima, ei pea andestama. Rohkem tuleb selliseid p…e saata. Siis läheb ninakirtsutaja arstile ja saab abi nii näo tõmblemise, silmade pöörlemise ja teiste sundliigutuste vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei avalda oma arvamust kui inimene seda ei küsi. Lisaks, mul on taktitunne. Mõned inimesed tõesti arvavd, et nende arvamus on nii oluline ja seda peab koguaeg kuulutama.

Mina kindlasti avaldan oma arvamust paljudes situatsioonides, kui seda ei küsita. Näiteks tööl koosolekul. Näiteks kodus kui mees hakkab tulist panni otse lauale panema. Näiteks lapsele, kes tahab lumega kora jalutama minna crocksides. Ülemusele, kui see mingit rumalust räägib, sest ei tea minu taseme töötajate tegelikust tööst midagi. Naabrilapsele ütlesin eile, kuigi ta ei küsinud, et minu arvates ta peaks oma jalgratta viima trepist natuke eemale, sest vanainimesed ei ulatanud üle selle trepikäispuuni. Eile ütlesin sõbrannale, et minu arvates ta peaks oma köhaga arstile minema ja mehele ütlesin, et ma soovitan tal kalale minnes võtta teised sokid ja varujalatsid, sest arvan, et jõe ääres sealkandis võib olla sügavam lumi. Mingid päevad tagasi ütlesin poes kassapidajale, et ma arvan, et ta peaks turvaelemendi eemaldama. Esmaspäeval ütlen rentnikule, et minu arvates peaks korteris torude remonti tegema ja uurin, kuidas seda siis teha, kui tema sees elab.

Ei, inimene pole kala. Ma ei istu ja ei vaata tuima näoga ega väljenda ennast ainult küsimise peale.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei avalda oma arvamust kui inimene seda ei küsi. Lisaks, mul on taktitunne. Mõned inimesed tõesti arvavd, et nende arvamus on nii oluline ja seda peab koguaeg kuulutama.

Mina kindlasti avaldan oma arvamust paljudes situatsioonides, kui seda ei küsita. Näiteks tööl koosolekul. Näiteks kodus kui mees hakkab tulist panni otse lauale panema. Näiteks lapsele, kes tahab lumega kora jalutama minna crocksides. Ülemusele, kui see mingit rumalust räägib, sest ei tea minu taseme töötajate tegelikust tööst midagi. Naabrilapsele ütlesin eile, kuigi ta ei küsinud, et minu arvates ta peaks oma jalgratta viima trepist natuke eemale, sest vanainimesed ei ulatanud üle selle trepikäispuuni. Eile ütlesin sõbrannale, et minu arvates ta peaks oma köhaga arstile minema ja mehele ütlesin, et ma soovitan tal kalale minnes võtta teised sokid ja varujalatsid, sest arvan, et jõe ääres sealkandis võib olla sügavam lumi. Mingid päevad tagasi ütlesin poes kassapidajale, et ma arvan, et ta peaks turvaelemendi eemaldama. Esmaspäeval ütlen rentnikule, et minu arvates peaks korteris torude remonti tegema ja uurin, kuidas seda siis teha, kui tema sees elab.

Ei, inimene pole kala. Ma ei istu ja ei vaata tuima näoga ega väljenda ennast ainult küsimise peale.

Teemaks ei olnud üldse sellised olukorrad, kas sa ei saanud aru? Juhmakas oled?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei avalda oma arvamust kui inimene seda ei küsi. Lisaks, mul on taktitunne. Mõned inimesed tõesti arvavd, et nende arvamus on nii oluline ja seda peab koguaeg kuulutama.

Mina kindlasti avaldan oma arvamust paljudes situatsioonides, kui seda ei küsita. Näiteks tööl koosolekul. Näiteks kodus kui mees hakkab tulist panni otse lauale panema. Näiteks lapsele, kes tahab lumega kora jalutama minna crocksides. Ülemusele, kui see mingit rumalust räägib, sest ei tea minu taseme töötajate tegelikust tööst midagi. Naabrilapsele ütlesin eile, kuigi ta ei küsinud, et minu arvates ta peaks oma jalgratta viima trepist natuke eemale, sest vanainimesed ei ulatanud üle selle trepikäispuuni. Eile ütlesin sõbrannale, et minu arvates ta peaks oma köhaga arstile minema ja mehele ütlesin, et ma soovitan tal kalale minnes võtta teised sokid ja varujalatsid, sest arvan, et jõe ääres sealkandis võib olla sügavam lumi. Mingid päevad tagasi ütlesin poes kassapidajale, et ma arvan, et ta peaks turvaelemendi eemaldama. Esmaspäeval ütlen rentnikule, et minu arvates peaks korteris torude remonti tegema ja uurin, kuidas seda siis teha, kui tema sees elab.

Ei, inimene pole kala. Ma ei istu ja ei vaata tuima näoga ega väljenda ennast ainult küsimise peale.

Teemaks ei olnud üldse sellised olukorrad, kas sa ei saanud aru? Juhmakas oled?

Kas sina oled see, kes väitis, et tal on taktitunne? 🙂 🙂

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eile ütlesin sõbrannale, et minu arvates ta peaks oma köhaga arstile minema ja mehele ütlesin, et ma soovitan tal kalale minnes võtta teised sokid ja varujalatsid, sest arvan, et jõe ääres sealkandis võib olla sügavam lumi

Sellist asja sõbrannale ei peaks küll küsimata ütlema!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei avalda oma arvamust kui inimene seda ei küsi. Lisaks, mul on taktitunne. Mõned inimesed tõesti arvavd, et nende arvamus on nii oluline ja seda peab koguaeg kuulutama.

Mina kindlasti avaldan oma arvamust paljudes situatsioonides, kui seda ei küsita. Näiteks tööl koosolekul. Näiteks kodus kui mees hakkab tulist panni otse lauale panema. Näiteks lapsele, kes tahab lumega kora jalutama minna crocksides. Ülemusele, kui see mingit rumalust räägib, sest ei tea minu taseme töötajate tegelikust tööst midagi. Naabrilapsele ütlesin eile, kuigi ta ei küsinud, et minu arvates ta peaks oma jalgratta viima trepist natuke eemale, sest vanainimesed ei ulatanud üle selle trepikäispuuni. Eile ütlesin sõbrannale, et minu arvates ta peaks oma köhaga arstile minema ja mehele ütlesin, et ma soovitan tal kalale minnes võtta teised sokid ja varujalatsid, sest arvan, et jõe ääres sealkandis võib olla sügavam lumi. Mingid päevad tagasi ütlesin poes kassapidajale, et ma arvan, et ta peaks turvaelemendi eemaldama. Esmaspäeval ütlen rentnikule, et minu arvates peaks korteris torude remonti tegema ja uurin, kuidas seda siis teha, kui tema sees elab.

Ei, inimene pole kala. Ma ei istu ja ei vaata tuima näoga ega väljenda ennast ainult küsimise peale.

Teemaks ei olnud üldse sellised olukorrad, kas sa ei saanud aru? Juhmakas oled?

Kas sina oled see, kes väitis, et tal on taktitunne? ???? ????

Ei ole, ma pole kordagi seda öelnud. ☺️

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole, ma pole kordagi seda öelnud. ☺️

Hästi 🙂 Oleksidki valetanud. Tubli!

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei avalda oma arvamust kui inimene seda ei küsi. Lisaks, mul on taktitunne. Mõned inimesed tõesti arvavd, et nende arvamus on nii oluline ja seda peab koguaeg kuulutama.

Ootan ise, et teised ütleksid küsimata mulle ning ise ütlen ka küsimata teise välimuse kohta näiteks. Muidugi ütlen sõbrannale, kui seelik on kas pisut liiga kitsas või viltu. Kui sukk on katki või seljal juuksekarvad. Kui rinnahoidja pael soonib ja tekitab volte – lase natuke pikemaks. Kui keegi, kellest ma vähegi lugu pean, räägib mulle, et ta tahab õppima minna seda, mida mina õppisin, siis küsimata räägin ära, mis jamad selles koolis selle erialaga on. Mitte ei vaiki ja ei pidurda teavet, mis võiks meeldivale inimesele kasulik olla. Infosulgu ei taha, et pandaks mind. Ega ise ka ei pane kohmetusse olukorda inimesi, kes mulle meeldivad. Teistest on kama ja muidugi ei ütle midagi, kui ei küsita.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei avalda oma arvamust kui inimene seda ei küsi. Lisaks, mul on taktitunne. Mõned inimesed tõesti arvavd, et nende arvamus on nii oluline ja seda peab koguaeg kuulutama.

Ootan ise, et teised ütleksid küsimata mulle ning ise ütlen ka küsimata teise välimuse kohta näiteks. Muidugi ütlen sõbrannale, kui seelik on kas pisut liiga kitsas või viltu. Kui sukk on katki või seljal juuksekarvad. Kui rinnahoidja pael soonib ja tekitab volte – lase natuke pikemaks. Kui keegi, kellest ma vähegi lugu pean, räägib mulle, et ta tahab õppima minna seda, mida mina õppisin, siis küsimata räägin ära, mis jamad selles koolis selle erialaga on. Mitte ei vaiki ja ei pidurda teavet, mis võiks meeldivale inimesele kasulik olla. Infosulgu ei taha, et pandaks mind. Ega ise ka ei pane kohmetusse olukorda inimesi, kes mulle meeldivad. Teistest on kama ja muidugi ei ütle midagi, kui ei küsita.

Näide oli, et müüja avaldab arvamust ostude kohta. Kas sina avaldas ka sellist arvamust?

Ma kunagi sattusin ühe sellise müüja otsa. Minu ostude seas oli Westonsi siider ja see on umbes 7-8 kraadi ja müüa vangutas pead ning ütles mulle, et minusugune noor naine ei tohiks sellist asja juua, sest selliseid jooke joovad parmud poe ees.

Või näiteks sellised inimesed, kes kommenteerivad kui sul on midagi uut. “Sul on uus parfüüm, mulle eriti ei meeldi, sellel on seebi lõhn.”, “Milline huvitav kleit, mina ei küll sellist ei kannaks” jne.
Kommentaarid, mis on ebaolulised, aga kommenteerija ise arvab, et puhas kuld.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Müüja vangutas pead*

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näide oli, et müüja avaldab arvamust ostude kohta. Kas sina avaldas ka sellist arvamust?

Müüjana mitte, sest tegemist kliendi näol ei ole mulle kalli inimesega. Mis ma neile ikka ütlen. Aga need, kes eespool arvavad, et kellelegi ei tohiks midagi küsimata öelda, võiksid minust eemale hoida 🙂 Ei ole nõus selle ellusuhtumisega, et mina-mina-mina ning lähedastele ja lugupeetavatele ei tohi midagi öelda, kuigi näed/tead midagi, mis võiks neile kasulik olla. Aga vat ei ütle, sest ei hooli.

Kui läheme sõbrannaga koos poodi ja nuusutame parfüüme, siis loomulikult ma ütlen sõbrannale et “minu ninale on see parfüüm sellise seebise lõhnaga” ja soovin et tema ütleks minu valitud parfüümi kohta ka küsimata, mismoodi see talle tundub. See avardab minu arusaama, mismoodi teised inimesed seda parfüümi tajuvad. Väga suur abi. Ka oleks kena, kui sõbranna teeks mulle nii üliägeda komplimendi, kui “milline äge kleit! mina seda küll selga ei paneks ja välja ei kannaks..” või ütleks, et see mu eelmine soeng talle isiklikult meeldis rohkem, sest… Ma ei taha oma ringkonda inimesi, kes ei salli mind piisavalt, et püüda parimat mulle ja julgeda seda öelda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näide oli, et müüja avaldab arvamust ostude kohta. Kas sina avaldas ka sellist arvamust?

Müüjana mitte, sest tegemist kliendi näol ei ole mulle kalli inimesega. Mis ma neile ikka ütlen. Aga need, kes eespool arvavad, et kellelegi ei tohiks midagi küsimata öelda, võiksid minust eemale hoida ???? Ei ole nõus selle ellusuhtumisega, et mina-mina-mina ning lähedastele ja lugupeetavatele ei tohi midagi öelda, kuigi näed/tead midagi, mis võiks neile kasulik olla. Aga vat ei ütle, sest ei hooli.

Kui läheme sõbrannaga koos poodi ja nuusutame parfüüme, siis loomulikult ma ütlen sõbrannale et “minu ninale on see parfüüm sellise seebise lõhnaga” ja soovin et tema ütleks minu valitud parfüümi kohta ka küsimata, mismoodi see talle tundub. See avardab minu arusaama, mismoodi teised inimesed seda parfüümi tajuvad. Väga suur abi. Ka oleks kena, kui sõbranna teeks mulle nii üliägeda komplimendi, kui “milline äge kleit! mina seda küll selga ei paneks ja välja ei kannaks..” või ütleks, et see mu eelmine soeng talle isiklikult meeldis rohkem, sest… Ma ei taha oma ringkonda inimesi, kes ei salli mind piisavalt, et püüda parimat mulle ja julgeda seda öelda.

Mina parfüümi osas küll abi ei vaja, sest maitsed on erinevad. Ka kehale jääb parfüümi lõhn erinevalt.
Mulle näiteks ei meeldi YSL opium, Gucci Guilty jne, aga ma ei hakka ometi oma arvamust selle kohta avaldama, sest need on tema lemmik lõhnad.
Mis puutub kleitidesse, siis ka seal on maitsed erinevad. Mulle meeldivad klassikalised kleidid, aga minu sõbrannale pigem silmapaistvad ja sädelevad kleidid.
Jah, kui mul oleksid hambad koos huulepulgaga või kui mu kleit paistaks läbi, siis seda ma tõesti sooviksin teada ja sellist infot annaks ma ka edasi, aga mingeid lõhna, kleidi või kinga soovitusi mul küll vaja ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see olenebki inimesest, mõni soovib ja mõni ei soovi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina parfüümi osas küll abi ei vaja, sest maitsed on erinevad. Ka kehale jääb parfüümi lõhn erinevalt.

No just. Seepärast mina just hindangi teavet, kuidas see parfüüm teistele minu ümber minu nahal mõjub. Mitte ei võta parfüümi, mis mulle kohutavalt meeldib, aga teisele ninale minu nahal mõjub, nagu põletataks kuskil rehve. Selline info on väga teretulnud. Küsimata, sest hooliv inimene ütleb niikuinii. Kui oled teisele üks suvakas, siis ta ei ütle, mõtleb – las haiseb.

Jään eriarvamusele. Mina ise ei näe kunagi ennast nii nagu näevad teised. Seega on teretulnud delikaatne kommentaar, et vat see seelikupikkus on sulle nagu loodud. Ja ei hakka solvuma, et oioioi, kas siis eilne ei meeldinud, äääää, miks sa halvasti ütled.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina parfüümi osas küll abi ei vaja, sest maitsed on erinevad. Ka kehale jääb parfüümi lõhn erinevalt.

No just. Seepärast mina just hindangi teavet, kuidas see parfüüm teistele minu ümber minu nahal mõjub. Mitte ei võta parfüümi, mis mulle kohutavalt meeldib, aga teisele ninale minu nahal mõjub, nagu põletataks kuskil rehve. Selline info on väga teretulnud. Küsimata, sest hooliv inimene ütleb niikuinii. Kui oled teisele üks suvakas, siis ta ei ütle, mõtleb – las haiseb.

Jään eriarvamusele. Mina ise ei näe kunagi ennast nii nagu näevad teised. Seega on teretulnud delikaatne kommentaar, et vat see seelikupikkus on sulle nagu loodud. Ja ei hakka solvuma, et oioioi, kas siis eilne ei meeldinud, äääää, miks sa halvasti ütled.

Mina ka ei solvu kui keegi isegi peaks midagi ütlema. Solvumine on solvuja enda asi, kas pole? Küll aga mul ei ole vaja sellist infot.
Aga tegelikult, järele mõeldes, siis siin maailmas on üks inimene, kelle arvamus mind huvitab ja tema on mu abikaasa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka ei solvu kui keegi isegi peaks midagi ütlema. Solvumine on solvuja enda asi, kas pole? Küll aga mul ei ole vaja sellist infot. Aga tegelikult, järele mõeldes, siis siin maailmas on üks inimene, kelle arvamus mind huvitab ja tema on mu abikaasa.

Inimesed jagunevadki kaheks. Ühtesid huvitab ainult enda ja võibolla 1-2 inimese arvamus veel. Neidd ei koti, kas teiste jaoks nad koos oma parfüümiga haisevad või riivab silma liiga väike kleit, mis soovib lihasse ja kipub tagant üles tõusma. Nende maailm on MINAMINAMINA. Tööl ales siin üks samasugune ei liigutanud lillegi, kui talle viisakalt ja nelja silma all öeldi, et ta peaks minema tööandja poolt makstavale häälekoolitusele, sest ta kriiskab ning töökaaslased ja isegi paar klienti on kaevanud, et ta hääl on talumatu tämbriga. Tema vastas, et ta ei vaja seda tagasisidet, tema häälel pole midagi viga, tema pere pole midagi öelnud, ei huvita, ei lähe. Tema ja maailm.

Teist gruppi inimesi huvitab see, ega nad teisi ei sega ning nad on avalad vastu võtma ka kõrvalseisjate nõuandeid. Kas neid alati rakendada, ehk ei, aga see on kasulik aegajalt kontrollida enesekuvandi vastavust teiste inimeste tajuga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka ei solvu kui keegi isegi peaks midagi ütlema. Solvumine on solvuja enda asi, kas pole? Küll aga mul ei ole vaja sellist infot. Aga tegelikult, järele mõeldes, siis siin maailmas on üks inimene, kelle arvamus mind huvitab ja tema on mu abikaasa.

Inimesed jagunevadki kaheks. Ühtesid huvitab ainult enda ja võibolla 1-2 inimese arvamus veel. Neidd ei koti, kas teiste jaoks nad koos oma parfüümiga haisevad või riivab silma liiga väike kleit, mis soovib lihasse ja kipub tagant üles tõusma. Nende maailm on MINAMINAMINA. Tööl ales siin üks samasugune ei liigutanud lillegi, kui talle viisakalt ja nelja silma all öeldi, et ta peaks minema tööandja poolt makstavale häälekoolitusele, sest ta kriiskab ning töökaaslased ja isegi paar klienti on kaevanud, et ta hääl on talumatu tämbriga. Tema vastas, et ta ei vaja seda tagasisidet, tema häälel pole midagi viga, tema pere pole midagi öelnud, ei huvita, ei lähe. Tema ja maailm.

Teist gruppi inimesi huvitab see, ega nad teisi ei sega ning nad on avalad vastu võtma ka kõrvalseisjate nõuandeid. Kas neid alati rakendada, ehk ei, aga see on kasulik aegajalt kontrollida enesekuvandi vastavust teiste inimeste tajuga.

Miks ma peaksin IGA inimese arvamust kuulama?
Kui minu tööandja ütleb mulle, et mul oleks vaja minna mingile koolitusele, sest ma olen nõrk selle koha pealt, siis ilmelgelt ma läheksin, ma usaldaksin tema arvamust, sest see on profesionaal.

No tõesti kui ma kallaksin ennast parfüümiga üle ja ei oskaks vastavalt oma kehale riietuda, siis oleks tõesti halvasti. Õnneks mul seda probleemi ei ole. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka ei solvu kui keegi isegi peaks midagi ütlema. Solvumine on solvuja enda asi, kas pole? Küll aga mul ei ole vaja sellist infot. Aga tegelikult, järele mõeldes, siis siin maailmas on üks inimene, kelle arvamus mind huvitab ja tema on mu abikaasa.

Inimesed jagunevadki kaheks. Ühtesid huvitab ainult enda ja võibolla 1-2 inimese arvamus veel. Neidd ei koti, kas teiste jaoks nad koos oma parfüümiga haisevad või riivab silma liiga väike kleit, mis soovib lihasse ja kipub tagant üles tõusma. Nende maailm on MINAMINAMINA. Tööl ales siin üks samasugune ei liigutanud lillegi, kui talle viisakalt ja nelja silma all öeldi, et ta peaks minema tööandja poolt makstavale häälekoolitusele, sest ta kriiskab ning töökaaslased ja isegi paar klienti on kaevanud, et ta hääl on talumatu tämbriga. Tema vastas, et ta ei vaja seda tagasisidet, tema häälel pole midagi viga, tema pere pole midagi öelnud, ei huvita, ei lähe. Tema ja maailm.

Teist gruppi inimesi huvitab see, ega nad teisi ei sega ning nad on avalad vastu võtma ka kõrvalseisjate nõuandeid. Kas neid alati rakendada, ehk ei, aga see on kasulik aegajalt kontrollida enesekuvandi vastavust teiste inimeste tajuga.

Mõni ainult teistelt küsibki, mida nendest arvatakse. Üldiselt on need madala enesehinnanguga inimesed, kes ei suuda ise ühtegi otsust vastu võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No tõesti kui ma kallaksin ennast parfüümiga üle ja ei oskaks vastavalt oma kehale riietuda, siis oleks tõesti halvasti. Õnneks mul seda probleemi ei ole. ????

Aga kuidas sa seda tead 🙂 Kui sa kuulad absoluutselt ainult ja ainult ühe inimese arvamust, kes tõtt ei ütleks võibolla ainult seepärast, et sa võtad ta muidu supilt ja k**ilt maha või vähemalt järgneks mosssitamine ja uksepauk. Sinu abikaasa.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Pereelu ja suhted Suhtlemine