Esileht Pereelu ja suhted Suhtlemine eksiga

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Suhtlemine eksiga

Postitas:

Kuidas küll muuta ennast täiesti külmaks eksi solvangute ja laimu suhtes ja mitte tunda ennast halvasti kui ta järjekordselt mind süüdistab milleski? Näiteks ta ise ei käi paljudel laste üritustel, aga mulle ütleb et hoopis mina ei käi ja ei hooli. Kuigi ma tean täpselt, mis on tõde ja mis on vale, siis ikkagi häirivad sellised valed tema poolt. Ta väidab ka, et tema käib alati lastega arsti juures kui vaja ja võtab ennast töölt vabaks ja mina võiksin siis ka vahetevahel seda teha. Seda ta ütles sellepeale kui saime hambaarsti aja lapsele kui mulle tööalaselt ei sobinud, palusin temal minna. Siis süüdistas, et ainult tema hoolitsebki laste eest ja mul peaks häbi olema, et ma ei hooli oma lapse hammaste tervisest ja ei prioriteeri hambaarsti. Ja et nüüd on küll minu kord, sest tema on alati käinud.
See on vale. Ja ma tean väga hästi, et see on vale ja et ta on ilmselt peast soe, et selliseid asju ütleb. Aga need ikkagi häirivad mind.
Lisaks ta suhtleb minuga stiilis: “sa teed seda”. Ehk siis kui ta midagi tahab, näiteks et lapsed oleksid minu juures päeval kui oli kokku lepitud, et lapsed on isa juures. Siis ta kirjutab sms-i “sa võtad lapsed siis ja siis”. Sa lähed ja taotled lapsele passi. Mitte et kirjutaks “kas sa saad” või veelgi vähem “palu”. Isegi käskiv kõneviis “Tee seda!” tundub, et oleks viisakam kui see, et ta ütleb “Sa teed seda.”
Ma ei suuda ka oma aega ja energiat selle peale pühendada, et temaga rääkida, et nii ei räägita minuga. Kui temaga saaks normaalselt suhelda ja probleemid lahendada, siis ta ju ei olekski mu eks.
Ilmselt ta teebki seda minu ärritamiseks ja seega tema lemmikreaktsioon olekski näha, et ma olen ärritunud. Ja ma ei taha talle seda naudingut pakkuda. Suhtlema peame vaid laste pärast, aga ikkagi peame. Kuidas lihtsalt ennast täiesti välja lülitada ja ei tea kas on mõni nipp, mis eksi sellisele käitumisele lõpu teeb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, on.

http://www.google.ee/search?q=parallel+parenting

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke segane jutt. Aga – kas võib nii olla, et kui ta on jätnud sulle laveerimisruumi, siis sa oledki laveerinud? Tihti on elus nii, et ühe tegevuse nihutamine (olgugi sinu jaoks objektiivsetel põhjustel) nihutab paigast kogu hoolega sätitud-tasakaalustatud päevakava.
Tangot tantsitakse kahekesi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eks on ka hull! Tal on krooniline valetamishaigus! Iga väikest asja valetab. Sellist olukroda ei saagi lahendada, sest kui inimene ei tunnista endas viga, siis paraku ei muutu see iial. Ainus, mis teha saad, on sellest mitte välja teha! Kuna te koos ei ela, siis on see kergem. Jah, tean, mida tunned, ise ka tunnen tema suhtumises minusse, et olen mõttetu ja saamatu jne, kuid see tunne on vale! Kindlasti vale! Seega muuda oma enda hoiakut, ära tee välja, kindlasti ära ärritu tema peale, millest tema toitub. Ainult nii saad üle. Ja kõige parem on see, kui suhtlete peamiselt kirja teel. Kirjutades ei näita sa oma ärritust välja. Jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakka fakte omale kirja panema. Kuupäevadega. Kes ja kuna arsti juures käis või last kuhugi mujale viis. Kes ja kuna üritustest osa võttis.

Siis saad talle järgmine kord faktid ette laduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka manipuleeriv ex. Soovitan siiski viimase kommenteerija ütlust mitte kuulda võtta ja mitte hakata endale kirja panema, millal midagi tegid ja mida keegi ei teinud. Kelle ees sa ennast õigustama pead? Need ajad on läbi, sa ei ela enam temaga koos ja ei pea ennast kaitsma. Soovitan ka suhelda meili teel. Isegi mitte telef sõnumite, vaid just meili teel. Usu, nii saab ka suurem osa asju aetud. Seal saad tõesti oma ärritumist varjata ja kas või öelda talle rahulikult, et mine metsa, mees. Ära õigusta ennast, ära kaitse ennast – sa pole ju süüdlane, et peaksid seda tegema pidama. Kui sa selle lõpetad, pole tal enam publikut, kes tema vastavat vajadust rahuldaks ja ta pöördub ehk mujale.

Kuidas muidu kõigest sellest üle saada? Ju pead õppima ennast armastama. Õige on see, nagu ütles üks eelpool kommenteerija: tangot tantsitakse kahekesi. Kui sind saab tümitada, siis seda tehakse. Kui sa oled nii väärikas, et enam sellise jama peale haiget ei saa, siis ei tümitata. Tehtud-nähtud :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sõbranna, kelle töö politseis sh seotud manipuleerivate lastevanematega soovitas sama, mis kägu Postitas: Kägu | 27/11/2014 10:02

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tema järgmise sõnumi “sa teed siis seda”peale, kirjuta talle vastu, et tal pole vaja end alandada sulle sekretäriks olemisega.
kui tegemist on asjaga, mida pole eelnevalt kokku lepitud, siis vastagi lihtsalt, et “ei tee, kuid olen nõus endale sobiva aja kokku leppima. näiteks siis?”.
ära lase endal peas istuda!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Pereelu ja suhted Suhtlemine eksiga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.