Esileht Pereelu ja suhted Suhtlemise lõpetamine

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Suhtlemise lõpetamine

Postitas:
Kägu

Kuidas lõpetada suhtlemine oma tutvusringkonaga kui on välja tulnud, et kollektiivselt on nö nahk üle kõrvade tõmmatud? Keeruline, sest polegi teist tutvusringkonda kuskilt võtta ja vastik on selliste inimestega suhelda.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nahka üle kõrvade tõmbama sünonüümisõnastik – petma, kelmust tegema, sohki tegema, sulitempe tegema, külma tegema, tüssama, kelmama, nügama, nühkima, pügama, nahka üle kõrvade tõmbama, tillist tõmbama, alt tõmbama, sulitsema, sullerdama, sulberdama, suli tegema, sulima, koorima …

suhtlema: läbi käima, lävima, seltsima, tegemist tegema, ühendust pidama, semmima nemad ei semminud teistega, olid omaette, liikima kõnek niikaua, kui naabritega sõbralikult liigiti, kampama (sünonüümisõnastik)

+2
-16
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aga milleks suhelda inimestega, kes on sinu vastu alatud olnud ja seega sinust ilmselgelt lugu ei pea, seda enam, et sellest ise aru saad ja vastumeelne on? Ma ennemini kannataksin üksildust, kui laseksin oma eneseväärikust süstemaatiliselt õõnestada.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lisan veel, et enda jobudest sõpruskonnast sain kerge vaevaga lahti. Olen loomult selline abivalmis ja empaatiline inimene ja kellegi aitamine ei ole kunagi mingi tüütu kohustus olnud. Aga väga noore täiskasvanuna puudus selline analüüsivõime, mis hiljem kogemuste najal välja kujunes, ei saanud aru, millal mind nahaalselt ära kasutati. Iga nutulaul läks nii hinge, tuttav pidi kruiisile minema, aga lapsi polnud kuskile panna, pakkusin ennast appi. Teine väänas jala välja ja suvilas mingid toimetused ripakil ja häda lahti, vaesekene, ma tulen ja aitan. Tööl kuhjusid teiste kohustused sujuvalt minu õlgadele, aitäh, oled parim kolleeg üldse. Selgusehetk tuli järsku siis, kui sain teada, et inimesed, keda sõpradeks pidasin, mu selja taga irvitavad, milline kasulik lollike ma olen, et kohe, kui midagi vaja, helista ja teenus saabub. Siis mõtlesin kõigi nende kordade peale, kui kellelgi mistahes abi või nõu vaja oli läinud ja sain aru, et need üksikud korrad, kui mul endal kasvõi moraalset tuge vaja läks, polnud kedagi võtta, aga sõnumitele vastati teinekord nädal hiljem, vahetult enne mingi abi palumist, vabandusega, et ei märganudki, et sõnumi olen saatnud, tuhat vabandust. Otsustasin, et tegelen edaspidi enda eluga, kui kellelgi abi vaja läheb, loen parem raamatut. Tulid aeg-ajalt kõned, sellise ümbernurga keerutamisega, et lapsed on haiged ja keegi ei ole nõus haigeid lapsi valvama, ei tea, mida teha, oi kus tuleb alles nutt peale, tööl lastakse lahti ka veel, kui jälle haigusleht… Ütlesin rahulikult, et lahti laskmiseks peab ikka reaalne põhjus olema ja ärgu muretsegu, lapsed põevad viirusi teinekord üsna kiirelt, varsti saab jälle tööle. Ei mäleta teisi “teenuse tellimisi”, aga see konkreetne telefonikõne on meeles. Ei tulnud ühtegi sõnumit stiilis “Hei, kuidas läheb?”, ainult laoti oma hädad letti. Ja järsku ei mingeid sõnumeid, ei mingeid kõnesid, ei kutsunud keegi veinitama ega kohvitama. Tööl ei võtnud enam lisakohustusi ja ei olnud järsku enam ka lemmik-kolleeg. Ja olin mõnda aega üsna üksik, aga samas tundsin tohutut pingelangust ja rahu. Palju parem oli olla üksik nii, et see üksiolemine ise valitud sai, kui varem, arvates, et mul on hulk häid sõpru, aga ometi hinges pidevat üksildust tundes. Ilmselt mõistus proovis alati kuidagi märku anda, et need sõbrad on ainult siis sõbrad, kui neile kuidagi kasulik sain olla, muidu mitte, aga ei tahtnud sellele mõelda ja ignoreerisin seda närivat üksildustunnet ja muudkui tuletasin endale meelde, et hei, sul on ju sõbrad, sa ei ole üksik. Nii et kui sul on sellised sõbrad, kes tegelikult eriti sõprade moodi ei käitu, siis ei anna nad sinu elule midagi positiivset juurde, et neid niimoodi nui neljaks enda elus hoida oleks tarvis. Üks hea sõber on rohkem väärt, kui kümme viletsat ja sõprussuhete loomiseks ei ole inimene vist iialgi liiga vana. Kui tegeled mõne hobiga, siis Facebookis on igasuguste hobide teemal aktiivseid pisikesi gruppe, tehakse ka kokkutulekuid. Mõned vinged töötoad on, kus saab uusi inimesi kohata. Koolitused, mitte sellist ametlikku laadi, laua taha vaikselt istudes, aga mõned aianduskoolitused on väga meeleolukad ja saab palju nalja ja ei tea iial, äkki tutvused kogu eluks?

+30
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja olin mõnda aega üsna üksik, aga samas tundsin tohutut pingelangust ja rahu. Palju parem oli olla üksik nii, et see üksiolemine ise valitud sai

Seetõttu tõin esimeses kommentaaris välja, mida tähendavad nahka üle kõrvade tõmbama ja suhtlema. Kuni inimene loobib sõnu ja ei taju, et tõmmataksegi nahk üle kõrvade, ei saa üleüldse mingisugusest ”sõpradest” loobumise pingelangusest ja rahust juttugi olla. Teema algataja peab samuti selleni iseseisvalt jõudma, kas tema valitud sõnadel on tähendus. Sinu jaoks oli motivaator suhtlemise lõpetamiseks ärakasutamine nende poolt, keda pidasid sõpradeks.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja olin mõnda aega üsna üksik, aga samas tundsin tohutut pingelangust ja rahu. Palju parem oli olla üksik nii, et see üksiolemine ise valitud sai

Seetõttu tõin esimeses kommentaaris välja, mida tähendavad nahka üle kõrvade tõmbama ja suhtlema. Kuni inimene loobib sõnu ja ei taju, et tõmmataksegi nahk üle kõrvade, ei saa üleüldse mingisugusest ”sõpradest” loobumise pingelangusest ja rahust juttugi olla. Teema algataja peab samuti selleni iseseisvalt jõudma, kas tema valitud sõnadel on tähendus. Sinu jaoks oli motivaator suhtlemise lõpetamiseks ärakasutamine nende poolt, keda pidasid sõpradeks.

Ma millegipärast nii lugesingi sellest teemaalgatusest välja, et sõpruskond on teemaalgatajat ühiselt tüssanud kuidagi, midagi välja petnud või midagi seesugust ja teemaalgataja saab aru, et teda on petetud ja tunneb seetõttu vastumeelsust nende sõpradega suhtlemise osas. Mingis muus kontekstis ei ole kusjuures iial näinud, et seda väljendit keegi kasutanud oleks.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma millegipärast nii lugesingi sellest teemaalgatusest välja, et sõpruskond on teemaalgatajat ühiselt tüssanud kuidagi, midagi välja petnud või midagi seesugust ja teemaalgataja saab aru, et teda on petetud ja tunneb seetõttu vastumeelsust nende sõpradega suhtlemise osas. Mingis muus kontekstis ei ole kusjuures iial näinud, et seda väljendit keegi kasutanud oleks.

Mõte oli rohkem selles nagu alati, et kas tüssamine (sinu puhul ärakasutamine kolleegide ja sõprade poolt) kaalub üle (kaalukausile panduna) üksi jäämise tunde. Järelikult veel ei kaalu, ka sina said sellest, et sind ära kasutati teenetega alles hiljem aru, kuigi oleksid võinud kohe saada. Ehk siis, iga asi omal ajal, aga selleni peab inimene, keda tüssatakse/ära kasutatakse/petetakse iseseisvalt jõudma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tekkis ülikooli ajal selline sõbranna, kellel alati välja minnes jäi rahakott koju, pangakaart teiste pükste tasku või oli lihtsalt raha otsas (ei olnud vaesest perest). Kuidas sa siis ise jood ja teine istub kuiva kurguga, käisime nii väljas u 4-5 korda, minule midagi  tagasi ei maksnud. Viimasel korral pakkusin, et anna laenu, et pärast maksab tagasi. Väga pika näoga võttis raha vastu, tagasi ka maksis, aga rohkem enam me väljas ei käinud. Ka lapsehoidmistega tekkis ühe sugulasega teema, kuna töötasin kodus – arvati, et saan last hoida igal ajal – saan aru, et arsti juurde tõesti õhtul minna ei saa, aga juuksurid võtavad ka peale 17 vastu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas lõpetada suhtlemine oma tutvusringkonaga kui on välja tulnud, et kollektiivselt on nö nahk üle kõrvade tõmmatud? Keeruline, sest polegi teist tutvusringkonda kuskilt võtta ja vastik on selliste inimestega suhelda.

Kuidas lõpetada? Seda ei pea tegema pauguga, aga kui selgub, et sind jälle püütakse ära kasutada, siis ütled rahulikult ei. “Ei, ma ei saa sulle enam raha laenata.”, “Ei, ma ei hoia su last täna õhtul, mul on muud plaanid” – ja ei täpsusta, mis plaanid need on, sest see pole teiste asi, kas sa tahad magada, telekat vaadata või seina värvida.

Kuna sa ei täpsusta ka, mil viisil sul nahk üle kõrvade tõmmati, on üksikasjalikumaid juhiseid raske anda, aga ehk saad isegi aru. Kui on, ütleme, sul on mikrobuss ja kollektiiv palus sul ennast sõidutada ja nüüd ei maksa kütusekulusid, siis teinekord ütledki nii: “vabandust, aga ma ei saa endale teie sõidutamist lubada, mul on veel eelmisest korrast liiga suur auk rahakotis.”

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on näiteks vahetustega töö ja aegajalt ikka juhtub, et keegi palun vahetusi ümber teha. “Sina oled minu eest teisipäeval ja mina sinu eest pühapäeval” või vastupidi. Väga kena, aga olid jah paar kolleegi, kes harrastasid seda liiga sageli. Vahetustega töö on teadagi raske ja pärast pikka vahetust (24 tundi) on vaja puhata. Siis ma ütlesingi, et ma niimoodi ei jaksa ja ei saa teha, et mulle üldse puhkuse aega ei jää. Kui aga keegi tahtis endale vaba nädalavahetust ja selle jaoks minuga ära vahetada, siis mul oli lihtne nõks – ütlesin, et ma teen ainult ametlikult ja nii, et kalendrisse need päevad kirja lähevad.  Sest nädalavahetuste eest muidugi makstakse rohkem. Ütlesin, et mingit susserdamist ma ei tee. See juba ise võttis nii mõnegi vahetadasoovija volüümid vaiksemaks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nahka üle kõrvade tõmbama sünonüümisõnastik – petma, kelmust tegema, sohki tegema…

Tead, on ju väga tore, et sa teada tahad, mida “nahka üle kõrvade tõmbama” tähendab (või suhtlema), aga ole pai, järgmine kord tee seda sõnastikuotsingut vaikselt, omaette. Meile ei ole vaja seda kopida, me teame ise ka.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nahka üle kõrvade tõmbama sünonüümisõnastik – petma, kelmust tegema, sohki tegema…

Tead, on ju väga tore, et sa teada tahad, mida “nahka üle kõrvade tõmbama” tähendab (või suhtlema), aga ole pai, järgmine kord tee seda sõnastikuotsingut vaikselt, omaette. Meile ei ole vaja seda kopida, me teame ise ka.

TA ei tea seda isegi. Ma elus rohkem suhteid lõpetanud kui ükski teine inimene suudabki. Mind tasub kuulata.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et see on paranoia. Üks kägu siin ju vorbib neid hästi salajasi teemasid, kus kõik või keegi on tema vastu.

+7
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

TA ei tea seda isegi. Ma elus rohkem suhteid lõpetanud kui ükski teine inimene suudabki. Mind tasub kuulata.

Kust sa tead, tunned teda või? Mis teil siis juhtus?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust sa tead, tunned teda või? Mis teil siis juhtus?

Ei tunne, aga see nagu enamiku teemadega, et tegelikult on iga otsus kaalukausil ja kõik otsused tehakse, mis kasu(m)likul sel hetkel. Ilmselgelt vastan sarkastiliselt, sest tegelt TA ise vastas endale läbi selle teema tegemise, kuigi rohkem pole teemasse vastanud. Et kui praegu on kasulikum suhelda nendega, kes on tüssanud/petnud/koorinud/sullerdanud kui üksinda jääda ja oodata/otsida uut tutvusringkonda, siis sel hetkel kaalub see tüssamine muud asjad üle. Noh umbes sama, et kui joodikpoeg võtab ära ema pensioni, joob selle maha, läheb veel emale kallale ja emale pakutakse, et pöördu politseisse ja ta ei pöördu, mida siis imestada, et sel hetkel kaalub vägivaldse pojaga suhtlemine üle alternatiivid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kas TA on ehk sama inimene, kellele halba nõu anti ja kes oma ebaõnnestumises nõuandjat süüdistas? Nüüd tuleb välja, et kõik teised on süüdi ja tema pärl keset pasamerd.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kas TA on ehk sama inimene, kellele halba nõu anti ja kes oma ebaõnnestumises nõuandjat süüdistas? Nüüd tuleb välja, et kõik teised on süüdi ja tema pärl keset pasamerd.

Jah, täiesti võimalik ja isegi äärmiselt tõenäoline nagu seegi, et küsis:,, Kuidas nimetada seda, kui öeldakse seda, mida tegelikult ei mõelda, aga on tea et mõned nii arvavad või on arvanud varem? Nt- kui peksab, siis armastab. Naine, kuula sõna! Nii need asjad küll ei käi! Naise koht on köögis! Mida valusam vits, seda armsam laps. Millal maksad memme vaeva? 22 viimne taks.´´

Ja see, kes sõimleb viinakuradi teemas, rääkides, et inimestle terviseprobleemid ja tore, et abi küsivad ja sama ilmselt, kelle hambad implantaatidega asendatud ja kõiki plombeeritud hambaid mädahammasteks nimetab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru, et üksikud inimesed võivad vastikult käituda, aga et kogu tutvusringkond kollektiivselt tõmbab naha üle kõrvade… meenutab pigem mingit paranoiat vôi muud lühist ajus. Ja kuidas see üldse välja näeb? Töökaaslased, lapsepõlvesõbrad, naabrid jne võtsid omavahel salaja punti ja tegid TAle ära? No ei ole usutav.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru, et üksikud inimesed võivad vastikult käituda, aga et kogu tutvusringkond kollektiivselt tõmbab naha üle kõrvade… meenutab pigem mingit paranoiat vôi muud lühist ajus. Ja kuidas see üldse välja näeb? Töökaaslased, lapsepõlvesõbrad, naabrid jne võtsid omavahel salaja punti ja tegid TAle ära? No ei ole usutav.

Miks ei või? Näiteks endal pole sünniperet (enam) ja ongi ainult mees ja tema sugulased, kes ilmselgelt hoiavad mehe poole ükskõik, mis küsimuses. Või töö juures oled valede poliitiliste vms vaadetega, mis ei meeldi mingile grupile, kes hakkavad sind siis selja tagant õõnestama. Naabrid ja lapsepõlvesõbrad pole ju tutvusringkond, kellega igapäevaselt lävitakse. Vägagi usutav on.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või näiteks saad välismaalasega väga eri kultuuriruumist lapsed ja pärast ei saa lapsi enam Eestisse (alaliselt) külla tuua, sest üks vanem keelab ära või ”toimuvad” lapsevargused ühe vanema poolt, põgenetakse lastega ära, ema/isa annab politseisse, aga lapsi ei leitagi üles, kasvavad täiesti uues kultuuriruumis teise vanemaga üles.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või näiteks saad välismaalasega väga eri kultuuriruumist lapsed ja pärast ei saa lapsi enam Eestisse (alaliselt) külla tuua, sest üks vanem keelab ära või ”toimuvad” lapsevargused ühe vanema poolt, põgenetakse lastega ära, ema/isa annab politseisse, aga lapsi ei leitagi üles, kasvavad täiesti uues kultuuriruumis teise vanemaga üles.

Ja need välismaalase sugulased on kogu tutvuringkond? Mõtle ka, mida räägid.
Pealegi on lapsel kaks võrdset vanemat ja sinu kultuuriruum pole parem kui teise oma. Abielludes ja lapsi tehes see teine kultuuriruum ei häirinud?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru, et üksikud inimesed võivad vastikult käituda, aga et kogu tutvusringkond kollektiivselt tõmbab naha üle kõrvade… meenutab pigem mingit paranoiat vôi muud lühist ajus. Ja kuidas see üldse välja näeb? Töökaaslased, lapsepõlvesõbrad, naabrid jne võtsid omavahel salaja punti ja tegid TAle ära? No ei ole usutav.

Miks ei või? Näiteks endal pole sünniperet (enam) ja ongi ainult mees ja tema sugulased, kes ilmselgelt hoiavad mehe poole ükskõik, mis küsimuses. Või töö juures oled valede poliitiliste vms vaadetega, mis ei meeldi mingile grupile, kes hakkavad sind siis selja tagant õõnestama. Naabrid ja lapsepõlvesõbrad pole ju tutvusringkond, kellega igapäevaselt lävitakse. Vägagi usutav on.

Teemaalgatust lugesid ka? Kogu tutvusringkond kollektiivselt. Kas mees ja tema sugulased või töökaaslased on “tutvusringkond kollektiivselt”? No ehk siis hangiks ka mõned sõbrad peale ämma- äia.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja need välismaalase sugulased on kogu tutvuringkond? Mõtle ka, mida räägid.
Pealegi on lapsel kaks võrdset vanemat ja sinu kultuuriruum pole parem kui teise oma. Abielludes ja lapsi tehes see teine kultuuriruum ei häirinud?

Kui on suur tutvusringkond/ringkonnad, siis ei häiri mingi väike ringkond. Sest probleem oli selles, et ei saa praegu teisi tuttavaid oma ringkonda võtta, sest kedagi pole võtta.

Sa oled vähe uudiseid lugenud, kui sellest kultuuriruumist aru ei saa. Abielludes ja lapsi tehes on suur kirg ja seksiisu, pärast on juba probleemid.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatust lugesid ka? Kogu tutvusringkond kollektiivselt. Kas mees ja tema sugulased või töökaaslased on “tutvusringkond kollektiivselt”? No ehk siis hangiks ka mõned sõbrad peale ämma- äia.

Mina ei ole TA ega vastuta selle eest, et kellelgi oleks sõpru. Kollektiivne tutvusringkond võib olla pere ja mehe pere vabalt, ka mehe sõbrad võivad sinna kuuluda. Paljud naised asendavad sõbrad mehega ja sõbrad tekivad tagasi siis, kui lapsed suured või kodust läinud, heal juhul, tavaliselt pärast meeste surma hakatakse sõbrannatama.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtle ka, mida räägid.
Pealegi on lapsel kaks võrdset vanemat ja sinu kultuuriruum pole parem kui teise oma.

https://www.fbi.gov/wanted/parental-kidnappings

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja need on vaid need, mis kirjas, raudselt on neid rohkem.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja need välismaalase sugulased on kogu tutvuringkond? Mõtle ka, mida räägid.

Pealegi on lapsel kaks võrdset vanemat ja sinu kultuuriruum pole parem kui teise oma. Abielludes ja lapsi tehes see teine kultuuriruum ei häirinud?

Kui on suur tutvusringkond/ringkonnad, siis ei häiri mingi väike ringkond. Sest probleem oli selles, et ei saa praegu teisi tuttavaid oma ringkonda võtta, sest kedagi pole võtta.

Sa oled vähe uudiseid lugenud, kui sellest kultuuriruumist aru ei saa. Abielludes ja lapsi tehes on suur kirg ja seksiisu, pärast on juba probleemid.

Mis soga sa ajad? Kui laps on viidud võõrasse riiki ja teda kasvatavad sealsed sugulased, siis kuidas saab tegu olla tutvusringkonnaga, kellega suhtlemist soovitakse lõpetata.
Ära too oma isiklikke komplekse siia teemasse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis soga sa ajad? Kui laps on viidud võõrasse riiki ja teda kasvatavad sealsed sugulased, siis kuidas saab tegu olla tutvusringkonnaga, kellega suhtlemist soovitakse lõpetata.
Ära too oma isiklikke komplekse siia teemasse.

Mul ei ole komplekse. Võibolla ema on selles olukorras, et lapsed on tehtud võõrriigi kodanikuga ja maha jättes (nad on praegune tutvusringkond) peab lapsed maha jätma. Sina ütlesid, et mees/ämm pole tutvusringkond, mina ütlesin, et on ja kuidas veel.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mees ja tema sugulased või töökaaslased on “tutvusringkond kollektiivselt”? No ehk siis hangiks ka mõned sõbrad peale ämma- äia.

Ise tunnistasid, et nemad saavad olla tutvusringkond, miks ma siis nüüd soga siin ajan. Sa lihtsalt pole eriti lugenud ja vaatad maailma läbi ilusa elu, aga maailm on üks kuri koht, nagu TAgi seda kogenud.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Pereelu ja suhted Suhtlemise lõpetamine