Esileht Väikelaps Suhtlemisoskus

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Suhtlemisoskus

Postitas:

Mure selles, et minu 6a poeg on pärinud minu olematu suhtlemisoskuse ja ma ei oska teda kuidagi aidata 🙁

Ma ei ole selline karismaatiline olend kellega kõik tahaksid hirmsasti suhelda (nt kuskil koolitusel: suhtlen ka inimestega, kuigi see tuleb mulle raskelt, kuid kolleeg pläkutab kohe kõigiga, kõik ka temaga ning suhtlevad veel ka hiljem edasi). Mulle on võõrastega suhtlemine ebamugav ning piinarikas, kuigi oma töö tõttu teen seda pidevalt. Samas tahaksin, et mul oleks palju sõpru-tuttavaid ja nad mind hindaksid.

Nüüd aga tundub, et minu 6a on samasugune 🙁 Hakkas käima eelkoolis, siis juba 3ndal päeval teatas, et ah ega ta teistega eriti seal mängigi, on pigem üksi. Lasteaiast on saanud paar head sõpra ja nendega mängib, õues vahel teda võetakse mängu, vahel saadetakse pikalt 🙁 Samas ta ise tahab hirmsasti teistega koos olla ja nimetab kõiki sõpradeks. Sünnipäevakutseid saab lasteaiast vähe, kuskil 10 aastas.

Ta ise on rõõmsameelne ning ei ole kordagi kurtnud, kuid mulle tundub, et teda ootab sama piinarikas kooliaeg nagu mul oli 🙁

Tahaks õpetada teda olema julge, hea suhtleja. Ma ei taha talle selgitada, miks teda sünnipäevadele ei kutsuta, süda läheb sees lõhki…
Kuidas aidata lapsel olla populaarne, et oleks palju sõpru ja sünnipäevakutseid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

20-24-lapselises rühmas (kus ilmselt pooled lapsed on vastassoost) 10 sünnipäevakutset aastas – ja seda on vähe?! Eelkoolis, oleksin ma arvanud, käiakse eeskätt ikka õppimas-tundides, millal seal veel mängitakse? Kuidas saakski mingid sõprussuhted lühikeste pausikeste ajal kujuneda kohas, kus laps käib kord-paar nädalas? Kas mitu head sõpra lasteaiast on tõesti vähe?!

Ma ei tea, võib- olla jääb Su postitusest kuidagi vale mulje, aga ausalt öeldes minu esimene reaktsioon selle jutu põhjal oleks, et ainus probleem on Su oma peas ja Su utoopilistes nõudmistes lapse sotsiaalsetele suhetele.

MITTE KEEGI ei saa olla sõber KÕIGIGA. Ning see ei tähenda “piinarikast kooliaega” või tont teab mis õudusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 15:29; 10.10 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS. Juhin igaks juhuks tähelepanu ka sellele, et VALDAV ENAMIK inimesi jääb sotsiaalsuse (nagu ka mistahes muu omaduse) skaalal kahe äärmuse vahele. Klassi populaarseima poisi/tüdruku ning tõrjutud heidiku vahele jääb väga suur hulk igati normaalseid ja häid variante!

PPS. Ära palun ise oma lapsele hakka tekitama komplekse teemal, nagu teda kutsutaks liiga vähe sünnipäevadele vmt. Hirm tõrjutuse ees on üks suurimaid tõrjumist ligitõmbavaid tegureid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 15:29; 10.10 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära mõtle lapsele probleeme välja, kui ta ise tunneb end rõõmsameelsena, siis las ta olla. Enamus inimesi siiski pole ju supersuhtlejad – on tavalised eestlased – võtab aega, enne kui võõra inimesega rääkima hakkad. Mu poeg ka käib eelkoolis ja alles eile ütles, et tal on eelkoolis sõber – enne kui küsisin, siis ütles, et ei ole veel sõpra. Mina ka uues seltskonnas ei torma kohe kõigiga lobisema, aga ajapiku saan ikka igast seltskonnast endale tuttavaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on jälle väga tagasihoidlik ja samuti ei oska suhelda ega jutustada ,kui on paar korda inimest näinud siis harjub vaikselt ära aga kui on kokkupuude jälle uue inimesega siis kohe väga tagasihoidlik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun ka, et sa reageerid üle. lapsele tegelikult piisab kasvoi sellest ühest heast sõbrast!
Aga kui tahad kuidagi last aidata siis mina soovitaksin teha temaga koos erinevaid asju- käia muuseumis, mängutoas, kinos, kontserdil jne. Niimoodi annad lapsele mõtteid- ideid mida teistega jagada. Ja laste puhul ühine huvi või kogemus aitab ühist keelt leida. Ja lisaks annad lapsele tegevust nii et ta ei tunne ennast üksikuna. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun, et sul tuleks alustada iseendast, kui ütled, et sul on võõrastega suhtlemine piinarikas, aga samal ajal tahaksid, et sul oleks palju sõpru-tuttavaid. Kindlasti on olemas mitmesuguseid suhtlustreeninguid, uuri asja, mida sinu elukohas pakutakse! Sest kui tahtmine on olemas, on kindlasti meetodeid, kuidas enda ebamugavustundest lahti saada.
Ma ise lapsena kartsin võõraid inimesi ja igasuguseid nendega suhtlemist nõudvaid situatsioone paaniliselt. Teatud olukorrad on mulle siiamaani ebamugavad, nt mingite asjaajamistega seoses, aga tõenäoliselt olen ma siiski piisavalt ekstravertset tüüpi, nii et uusi sõprussuhteid sõlmin meelsasti. Aga isegi introvertsel inimesel on kindlasti võimalik treenida ennast ebamugavustundeta suhtlema, nii palju kui vaja. – Päris introvertne inimene ka ei ütleks, et tahab endale palju sõpru-tuttavaid!
Kui su laps on rõõmsameelne, siis igal juhul ei tohiks sa talle sisendada enda kahtlusi. See, et kuueaastased kõiki sõpradeks nimetavad, on täitsa tavaline, samuti on aastas 10 sünnipäevale kutsumine kõva sõna. Lugesin just kokku – minu poissi kutsuti mineval aastal seitsmele. Tõsi, meil on liitrühm. Täpsustamist tahaks ainult selles osas, et mis see õues pikalt saatmine endast kujutab? Kõik teised (palju neid on?) ütlevad sinu lapsele, et ei võta teda oma mängu? Kas nad põhjendavad seda ka kuidagi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps on viiene ja ei oska üldse võõraste lastega suhelda. samas ma ei saaks öelda, et ta seda ka eriti tahaks. kui mänguväljakul või mujal tuleb mõni võõras laps ta juurde ja kutsub mängima, siis ta alati keeldub. lasteaias on populaarne, pigem just kutsutakse kõikidele sünnipäevadele, ka neile, kus terve rühm ei käi. mõtleb suure osa lasteaia mänge ise välja, loob trende, millega ja kuidas mängida. samas on tal alati vaja enne näha, milline teine laps on, kuidas ta käitub, millise iseloomuga on. mingit lobisemist ja kohe sõber olemist pole kunagi.

võõraste täiskasvanutega ka eelistab mitte suhelda.

eelkoolis, ma kujutan ette, ei leiaks ta mingeid sõpru. seal on niisama suhtlemiskeks liiga vähe aega.

kui saaks valida, eelistaksin ka, et laps oleks avatud suhtleja, mitte diktaatorilike kalduvustega introvert.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik oluline on eelpool ära öeldud – kui laps on rõõmus, ära omista talle mingeid enda meeleolusid ja läbielamisi. Kollektiivis ja ka laste hulgas on väga hinnatud ka need, kes on nö “kaasalööjad”. Minul on näiteks ülihea suhtlemisoskusega laps, aga sellega kaasneb ka see, et igal hetkel tahab ta olla tähelepanu keskpunktis ja kogu maailma enda ümber keerlema panna. Pigem on just sellistel lastel koolis probleeme, kui lapsi on palju ja domineerida ei saa. Minu laps ise on kirjeldanud oma parimaid sõpru lasteiaast ja need on just sellised vaiksemad tüübid, kes meelsasti tema ideedega kaasa tulevad. Ma küll ei oska öelda kas meil tuleb aasta peale 10 sünnipäevakutset, vist mitte. Nii et ära muretse, igal inimtüübil on oma koht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Suhtlemisoskus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.