Esileht Pereelu ja suhted Suhtlemisprobleemid

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 112 )

Teema: Suhtlemisprobleemid

Postitas:
Kägu

kes plärtsuda, turtsuda ja solvuda tahab leiab selleks alati põhjust.

näide minu elust.

M: nii head kotletid, mida sa sinna sisse panid?

N: hakkliha, … – ja enne kui loetelu jätkata jõudsin nägin, kuidas mees näost muutus ning ta solvus ikka nii, et paar päeva ei rääkinud. pärast tuli välja, et tema arvates ma mõnitasin teda, kuna ta teab ju isegi, et kotleti sisse hakkliha käib ja seda poleks öelda vaja olnud. tema tahtis teada, mida ma _veel_ sinna panin, aga ise ei lasknudki mind selle _veelini_ jõudagi.

Kas pööritasid silmi ka enne, kui vastama hakkasid?

Normaalne vastus oleks olnud, et panin seekord saia asemel riivitud kartulit või, et sõbranna vanaema soovituse kohaselt panin hakkliha ja sibulat võrdses koguses vms – ehk mis selle kotletiteo eriti heaks võis teha. Mitte asuma püüdlikult nagu jõulululuuletust lugema, et hakkliha, sool, pipar, jahu, muna, praadimiseks rasvaine.

See on äärmiselt ebanormaalne vastus…

Seda ma räägingi, et retsepti püüdlik ettelugemine on ebanormaalne.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samamoodi ei ütle ju mees välja täpselt, mida ta tahab – kõigepealt teada, kus on võti ja siis võtit ennast.

No keegi ei saa ju NII loll olla.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kes plärtsuda, turtsuda ja solvuda tahab leiab selleks alati põhjust.

näide minu elust.

M: nii head kotletid, mida sa sinna sisse panid?

N: hakkliha, … – ja enne kui loetelu jätkata jõudsin nägin, kuidas mees näost muutus ning ta solvus ikka nii, et paar päeva ei rääkinud. pärast tuli välja, et tema arvates ma mõnitasin teda, kuna ta teab ju isegi, et kotleti sisse hakkliha käib ja seda poleks öelda vaja olnud. tema tahtis teada, mida ma _veel_ sinna panin, aga ise ei lasknudki mind selle _veelini_ jõudagi.

Kas pööritasid silmi ka enne, kui vastama hakkasid?

Normaalne vastus oleks olnud, et panin seekord saia asemel riivitud kartulit või, et sõbranna vanaema soovituse kohaselt panin hakkliha ja sibulat võrdses koguses vms – ehk mis selle kotletiteo eriti heaks võis teha. Mitte asuma püüdlikult nagu jõulululuuletust lugema, et hakkliha, sool, pipar, jahu, muna, praadimiseks rasvaine.

point oligi selles, et ma ei teinud mitte midagi teistmoodi. vbl panin soola vähem/rohkem, ma ei tea ju 😀
ja kas tõesti see püüdlik jõululuuletuse lugemine on õigustus sellisele solvumisele, et kaks päeva vait olla?
kui asi oleks olnud vastupidi, siis oleks ilmselgelt ka ikka naine halb ja mehel tuline õigus.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kes plärtsuda, turtsuda ja solvuda tahab leiab selleks alati põhjust.

näide minu elust.

M: nii head kotletid, mida sa sinna sisse panid?

N: hakkliha, … – ja enne kui loetelu jätkata jõudsin nägin, kuidas mees näost muutus ning ta solvus ikka nii, et paar päeva ei rääkinud. pärast tuli välja, et tema arvates ma mõnitasin teda, kuna ta teab ju isegi, et kotleti sisse hakkliha käib ja seda poleks öelda vaja olnud. tema tahtis teada, mida ma _veel_ sinna panin, aga ise ei lasknudki mind selle _veelini_ jõudagi.

Kas pööritasid silmi ka enne, kui vastama hakkasid?

Normaalne vastus oleks olnud, et panin seekord saia asemel riivitud kartulit või, et sõbranna vanaema soovituse kohaselt panin hakkliha ja sibulat võrdses koguses vms – ehk mis selle kotletiteo eriti heaks võis teha. Mitte asuma püüdlikult nagu jõulululuuletust lugema, et hakkliha, sool, pipar, jahu, muna, praadimiseks rasvaine.

See on äärmiselt ebanormaalne vastus…

Seda ma räägingi, et retsepti püüdlik ettelugemine on ebanormaalne.

Ebanormaalne on teist inimest Sinu moodi rünnata ja süüdistada. Oled samasugune nagu see mees.
Kui naine oleks kohe vastanud, et pani näiteks sibula asemel küüslauku, siis selline solvuja mees oleks ka selle peale leidnud põhjuse solvumiseks.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kes plärtsuda, turtsuda ja solvuda tahab leiab selleks alati põhjust.

näide minu elust.

M: nii head kotletid, mida sa sinna sisse panid?

N: hakkliha, … – ja enne kui loetelu jätkata jõudsin nägin, kuidas mees näost muutus ning ta solvus ikka nii, et paar päeva ei rääkinud. pärast tuli välja, et tema arvates ma mõnitasin teda, kuna ta teab ju isegi, et kotleti sisse hakkliha käib ja seda poleks öelda vaja olnud. tema tahtis teada, mida ma _veel_ sinna panin, aga ise ei lasknudki mind selle _veelini_ jõudagi.

Kas pööritasid silmi ka enne, kui vastama hakkasid?

Normaalne vastus oleks olnud, et panin seekord saia asemel riivitud kartulit või, et sõbranna vanaema soovituse kohaselt panin hakkliha ja sibulat võrdses koguses vms – ehk mis selle kotletiteo eriti heaks võis teha. Mitte asuma püüdlikult nagu jõulululuuletust lugema, et hakkliha, sool, pipar, jahu, muna, praadimiseks rasvaine.

See on äärmiselt ebanormaalne vastus…

Seda ma räägingi, et retsepti püüdlik ettelugemine on ebanormaalne.

Ebanormaalne on teist inimest Sinu moodi rünnata ja süüdistada. Oled samasugune nagu see mees.

Kui naine oleks kohe vastanud, et pani näiteks sibula asemel küüslauku, siis selline solvuja mees oleks ka selle peale leidnud põhjuse solvumiseks.

Järelikult sinu mees on selline ja oled harjunud. Meie ei tea, kas see on okei teile.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ebanormaalne on teist inimest Sinu moodi rünnata ja süüdistada.

Ebanormaalne on olla mõlemaid pooli mitterahuldavas suhtes ja teist süüdistada sobimatuses, ühtimatuses. Mõlemapoolne fopaa.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ebanormaalne on teist inimest Sinu moodi rünnata ja süüdistada.

Ebanormaalne on olla mõlemaid pooli mitterahuldavas suhtes ja teist süüdistada sobimatuses, ühtimatuses. Mõlemapoolne fopaa.

Kuskohast Sa võtad, et olen mõlemaid pooli mitterahuldavas suhtes? või keda ma süüdistasin sobimatuses? Natuke üle võlli ei lähe või? Teha ühe situatsioonikirjelduse peale sellised järeldused… :O
Kas Sinul ei ole MITTE KUNAGI elus olnud mitte ühtegi möödarääkimist, vääriti mõistmist või valesti arusaama?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja kas tõesti see püüdlik jõululuuletuse lugemine on õigustus sellisele solvumisele, et kaks päeva vait olla?

Ok, nõus, ei ole. Aga siis ei ole enam asi kotlettides, vaid halvas suhtes. Võib-olla ongi mees kõige kurja juur.

Aga ega seal väga suurt midagi ette võtta ei ole, ma kardan. Mul oli endal tegelikult selline isa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui naine oleks kohe vastanud, et pani näiteks sibula asemel küüslauku, siis selline solvuja mees oleks ka selle peale leidnud põhjuse solvumiseks.

Aga võib-olla ei oleks.

Ja arvatavasti ei olnud küsimus kotlettides.

Kui mees on siiski loomupäraselt nii suur solvuja, siis oleks see enne abielu tulnuks tuvastada ja mitte abielluda. Kui ta muutus suureks solvujaks hiljuti, siis on tal paraku armuke.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskohast Sa võtad, et olen mõlemaid pooli mitterahuldavas suhtes? või keda ma süüdistasin sobimatuses? Natuke üle võlli ei lähe või? Teha ühe situatsioonikirjelduse peale sellised järeldused… :O
Kas Sinul ei ole MITTE KUNAGI elus olnud mitte ühtegi möödarääkimist, vääriti mõistmist või valesti arusaama?

Kuna tood selle välja, täpsustamata, kas tegu on eredalt meelde jäänud ebameeldiva erandolukorra või millegagi, mis juhtub korduvalt. Samas sa ei tooks seda välja, kui mees oleks sulle täpselt selgitanud, miks ta solvus selle sinu jaoks tühja asja peale või oleks sulle selgitus rahuldav olnud.

Minul on loomulikult olnud, aga ei nimetaks neid olukordi möödarääkimisteks, vaid erinevateks arusaamadega inimeste vahel, kes pole intellektipuudega või möödaräkijad, lihtsalt erinevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskohast Sa võtad, et olen mõlemaid pooli mitterahuldavas suhtes? või keda ma süüdistasin sobimatuses? Natuke üle võlli ei lähe või? Teha ühe situatsioonikirjelduse peale sellised järeldused… :O Kas Sinul ei ole MITTE KUNAGI elus olnud mitte ühtegi möödarääkimist, vääriti mõistmist või valesti arusaama?

No kui see üks vähestest möödarääkimistest oli, siis milleks sellest nii suur teema välja puhuda.

Probleem on see, kui seda juhtub pidevalt või kogu aeg.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskohast Sa võtad, et olen mõlemaid pooli mitterahuldavas suhtes? või keda ma süüdistasin sobimatuses? Natuke üle võlli ei lähe või? Teha ühe situatsioonikirjelduse peale sellised järeldused… :O Kas Sinul ei ole MITTE KUNAGI elus olnud mitte ühtegi möödarääkimist, vääriti mõistmist või valesti arusaama?

No kui see üks vähestest möödarääkimistest oli, siis milleks sellest nii suur teema välja puhuda.

Probleem on see, kui seda juhtub pidevalt või kogu aeg.

Ma tõin näite teemasse, mitte ei puhunud probleemi. Näite, kuidas ka teistel võib tühisest asjast täiesti jabur olukord tekkida ja kui keegi tahab turtsuda või solvuda, siis leiab selleks alati põhjuse. Jätame selle nüüd sinnapaika 🙂

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ebanormaalne on teist inimest Sinu moodi rünnata ja süüdistada. Oled samasugune nagu see mees.

Ebanormaalne on teist inimest Sinu moodi rünnata ja süüdistada. Oled samasugune nagu see mees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskohast Sa võtad, et olen mõlemaid pooli mitterahuldavas suhtes? või keda ma süüdistasin sobimatuses? Natuke üle võlli ei lähe või? Teha ühe situatsioonikirjelduse peale sellised järeldused… :O

Kas Sinul ei ole MITTE KUNAGI elus olnud mitte ühtegi möödarääkimist, vääriti mõistmist või valesti arusaama?

Kuna tood selle välja, täpsustamata, kas tegu on eredalt meelde jäänud ebameeldiva erandolukorra või millegagi, mis juhtub korduvalt. Samas sa ei tooks seda välja, kui mees oleks sulle täpselt selgitanud, miks ta solvus selle sinu jaoks tühja asja peale või oleks sulle selgitus rahuldav olnud.

Minul on loomulikult olnud, aga ei nimetaks neid olukordi möödarääkimisteks, vaid erinevateks arusaamadega inimeste vahel, kes pole intellektipuudega või möödaräkijad, lihtsalt erinevad.

Novot. Ja kui üks tahab retsepti ette lugeda nagu jõululuuletuse, siis las ta loeb. Miks teine peaks selle peale solvuma? Võta sealt endale vajalik info ja söö edasi.
Inimesed on erinevad ja intellektipuudega pole meist kindlasti kumbki.
Tema selgitus ei olnud tõesti mulle piisav. Selgitaski, et ta ei ole lollakas, et ei teaks, et hakkliha on kotleti sees. Ilmselgelt oli see välja imetud põhjus solvumiseks. Oleks ma esimesena öelnud sibul või sool, tõenäoliselt oleks ta ka siis solvunud, sest ka need käivad kotleti sisse nagunii. Ma ei saa öelda, et see oli ebameeldiv erandolukord, 20ne aasta jooksul on igasuguseid asju ette tulnud, aga kindlasti ei ole see igapäevane ega tavaline meie elus.
Mina siinkohal lõpetan.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidu nõus, kuid autism võib olla mõnel juhul pärilik (tavaliselt kaasuvad siis ka teised diagnoosid), kuid samuti võib seda tekitada nt rasedusaegne kõrge palavik ja infektsioon või mõni keskkonnast tulenev tegur

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina siinkohal lõpetan.

Ainuüksi sellest pikast kirjeldusest väsisin. Mehed ka väsivad. Hää küll, ise ka panen pikka teksti, aga päriselus olen vähese jutuga. Sina aga 20 aastat vatrad kotlettidest.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kes plärtsuda, turtsuda ja solvuda tahab leiab selleks alati põhjust.

näide minu elust.

M: nii head kotletid, mida sa sinna sisse panid?

N: hakkliha, … – ja enne kui loetelu jätkata jõudsin nägin, kuidas mees näost muutus ning ta solvus ikka nii, et paar päeva ei rääkinud. pärast tuli välja, et tema arvates ma mõnitasin teda, kuna ta teab ju isegi, et kotleti sisse hakkliha käib ja seda poleks öelda vaja olnud. tema tahtis teada, mida ma _veel_ sinna panin, aga ise ei lasknudki mind selle _veelini_ jõudagi.

Kas pööritasid silmi ka enne, kui vastama hakkasid?

Normaalne vastus oleks olnud, et panin seekord saia asemel riivitud kartulit või, et sõbranna vanaema soovituse kohaselt panin hakkliha ja sibulat võrdses koguses vms – ehk mis selle kotletiteo eriti heaks võis teha. Mitte asuma püüdlikult nagu jõulululuuletust lugema, et hakkliha, sool, pipar, jahu, muna, praadimiseks rasvaine.

point oligi selles, et ma ei teinud mitte midagi teistmoodi. vbl panin soola vähem/rohkem, ma ei tea ju ????

ja kas tõesti see püüdlik jõululuuletuse lugemine on õigustus sellisele solvumisele, et kaks päeva vait olla?

kui asi oleks olnud vastupidi, siis oleks ilmselgelt ka ikka naine halb ja mehel tuline õigus.

Aga sa ise ütled ju oma postituses, et oli midagi “veel”…

Vähemalt su mees sai 2 päevaga solvumisest üle, sina vist heidad seda talle veel surivoodilgi ette.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kes plärtsuda, turtsuda ja solvuda tahab leiab selleks alati põhjust.

näide minu elust.

M: nii head kotletid, mida sa sinna sisse panid?

N: hakkliha, … – ja enne kui loetelu jätkata jõudsin nägin, kuidas mees näost muutus ning ta solvus ikka nii, et paar päeva ei rääkinud. pärast tuli välja, et tema arvates ma mõnitasin teda, kuna ta teab ju isegi, et kotleti sisse hakkliha käib ja seda poleks öelda vaja olnud. tema tahtis teada, mida ma _veel_ sinna panin, aga ise ei lasknudki mind selle _veelini_ jõudagi.

Kas pööritasid silmi ka enne, kui vastama hakkasid?

Normaalne vastus oleks olnud, et panin seekord saia asemel riivitud kartulit või, et sõbranna vanaema soovituse kohaselt panin hakkliha ja sibulat võrdses koguses vms – ehk mis selle kotletiteo eriti heaks võis teha. Mitte asuma püüdlikult nagu jõulululuuletust lugema, et hakkliha, sool, pipar, jahu, muna, praadimiseks rasvaine.

point oligi selles, et ma ei teinud mitte midagi teistmoodi. vbl panin soola vähem/rohkem, ma ei tea ju ????

ja kas tõesti see püüdlik jõululuuletuse lugemine on õigustus sellisele solvumisele, et kaks päeva vait olla?

kui asi oleks olnud vastupidi, siis oleks ilmselgelt ka ikka naine halb ja mehel tuline õigus.

Aga sa ise ütled ju oma postituses, et oli midagi “veel”…

Vähemalt su mees sai 2 päevaga solvumisest üle, sina vist heidad seda talle veel surivoodilgi ette.

Mis sul viga on? Inimene tõi näite oma elust, sa jahud aiaaugust.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, naine pidi olukorrast tulenevalt aru saama, mida mees TEGELIKULT tahtis.

Nujah. Kui inimene paneb riideid selga ja asub uksest välja astuma, siis pole erilist läbinägelikkust vaja, et aru saada, et mees tahab teada, kus on võti, et seda enda kätte saada ja minna auto käima panna. Ühes küsimuses sisaldus- kas võti on naise käes ja kui pole, siis kas ta teab, kuskohas see on ja/või annaks selel talle. Mida muud saab sealt järeldada saab, et ta otsustas selle üldhuvitavaks teemaks üles võtta, ise poole jalaga uksest väljas, ja tegelikult teda võti üldse ei huvitanud…? Ja oli siis mantli taskus? Ja kui oli naise mantli taskus, kas siis ei tulnud naisel endal pähe, et anda see võti mehele, sest seda ju küsiti.

Teil on tüõesti suhtlemisprobleem, see, kas probleem on ühe- või mõlemapoolne, tasub teemaalgatajal juurelda küll. Naise vastused on udused ja mõttetud ja mees nähvab igal võimalusel naisele.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mjah, teemaalgataja, nii nagu sinu mees räägib, nii räägib praegu minu teismeline poeg. Ta ei mõtle seda pahasti – sellest ma saan aru – aga see mõjub ärritavalt – seda ma tunnen. Pojal on konkreetselt juba ammu pandud diagnoos, autismispektri häire ja ega ma väga ei loodagi, et ta kunagi normaalse suhte suudab luua. Iseenesest on tegu intelligentse poisiga, kes oskab vahel isegi nalja visata ja kellel on oma huvialade kohta palju huvitavaid lugusid rääkida, aga sellised suhtlemislõtkud on sees jah. Püüan õpetada teda vähemalt sõbralikuma tooniga rääkima, sest tal on lisaks ka kõnemaneer väga järsk. Sellega oleme tegelenud väikesest peale. Midagi on läinud paremaks, kannatlikkust teiste inimeste suhtes on juurde tulnud, mõnikord oskab isegi viisakalt öelda, et ma ei saa aru, selgita, aga põhimõtteliselt.

Samas, kuna ma ise olen poja kõnemaneeriga ära harjunud, siis ei tundu teemaalgatusest toodud näited mulle sugugi nii halbadena.

Paariteraapiast võib teil kasu olla, aga ei pruugi. Ise tead, kas see mees on katsetamist väärt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui oli naise mantli taskus, kas siis ei tulnud naisel endal pähe, et anda see võti mehele, sest seda ju küsiti.

Võibolla oligi nii, et mehe meelest peaks naine igal hetkel jooksma ja teda teenindama ja mitte mingi mõttetu jutu rääkimisele aega kulutama – kägude vastustest tundub, et see polegi nii haruldane seisukoht. Naine jällegi ei pea ennast mehe teenijaks, vaid soovib olla võrdväärne (suhtlus)partner, vastab küsimusele ära ja jope selga saanuna võtab selle võtme, istub rooli ja paneb auto käima.

Kui “Kas autovõti on sinu käes?” tähendab kägude meelest ilmselgelt “Anna mulle autovõti!”, siis miks sama ilmselgelt “Kas vaatad telekat?” ei tähenda “Oli sul plaanis hakata telekat vaatama?”?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näide veidrast suhtlusest: olime eakama sugulase matusel ja kadunuke oli nende rääkijate tädi-ja onupoeg. Kolm inimest arutasid hiljem, et ei tea mis tal siis viga oli, et talle ju tehti lahkamine ka…Vastas neljas, kes ka sama sugulusastmega oli aga nii: mina tean, mis tal viga oli.
Teised jöid ootama, et mida ta veel räägib, aga peale oodatud pausi ei tulnudki rohkem. Möödas 10 aastat ja nii jäigi.
Selllise imeliku stiiliga meenuvad kõik krmifilmid, kus tunnistajaid üle kuulatakse ja asja arenedes satuvad samad tunnistajad uuesti küsitlusele ja siis lõpuks selgub midagi. Siis uurija küsib, et aga miks te kohe alguses seda ei öelnud(mingi oluline info), ja tunnistaha vastab; aga te ei küsinud…
Kõik see on see veider ja puudulik suhtlemine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule tundub naine veidrik. Autovõtmete teemas ütleks, et võti on mantli taskus, kohe annan. Teleka puhul küsiks, et ega sa praegu ei plaani mingit saadet vaatama hakata, ma panen selle peale.

Miks naine, kes parajasti tegeleb jope selgapanekuga, peab mehele võtme kätte andma, kui mees saaks selle sealt mantli taskust ise võtta? Kui mees ei tea, millise mantli taskus (ehkki pole eriti loogiline, et neid mantleid seal palju oleks), siis ta võib üle küsida, millise.

Miks mehe mõtteid peab naine suutma lugeda, aga mees naise mõtteid ei ole kohustatud lugema?

“Mantli taskus” ei ole ebamäärane, see on just täpne ja selge vastus. Muidugi, mehe küsimusele: “Mis ma selle teadmisega nüüd peale peaks hakkama” oleks samamoodi saanud vastata: “Võtad mantli taskust võtme, kui soovid.” Et teemaalgataja selle vastuseni ei jõudnud, näitab ainult, et nende omavahelised suhted on juba ammu paigast ära ja üleüldine ärritusfoon juba niigi küllalt kõrge.

Teises olukorras on jah naise sõnastus puudulik, oleks pidanud küsima: “Kas sa tahad telekast midagi vaadata” vms. Või üldse mitte küsima, lihtsalt tegema puldiga seda, mida vaja. Samas pole see küsimus midagi nii traagilist, mille peale peaks kohe turtsuma hakkama.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehed on orienteeritud lahendustele. Suuremal või vähemal määral. Siin loos on mees see konkreetsem osapool.

Ega ikka ei ole küll, see on müüt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võibolla oligi nii, et mehe meelest peaks naine igal hetkel jooksma ja teda teenindama ja mitte mingi mõttetu jutu rääkimisele aega kulutama – kägude vastustest tundub, et see polegi nii haruldane seisukoht.

Kui võti oli jäänud naise mantli taskusse, siis on kohutavalt ülbe mehest küsida, et see talle antakse? Et seepärast on naine kohe jalamatt ja teenija? Natuke üle ei pinguta või?? Kui meil on võti jäänud mehe taskusse, siis kougib oma 100+1 võimalikust (püksi-jope-koti)taskust võtme välja TEMA ja annab mulle, kui mul on autot vaja. Ja kui minu käes on võti, siis palumise peale annan võtme oma asjade seast talle mina, mitte ei saada teda oma käekotti kaevama. Teineteise abistamine abielus üldse kõne alla ei tule, vaesed naised küll, kuidas iga pisikese näpuliigutuse tegemine teise heaks kohe alandaks ja teenijaks muudaks…

Normaalses suhtes ei tekiks kummastki olukorrast mingit nägelust, konflikt kui selline ju puudub, selliseid asju tuleb igas kodus ette, et kus võtmed on või teleka-olukord.

Pange ukse kõrvale võtmenagi, siis ei pea üksteise kallal naaksuma ja üksteise taskutes tuhlama.

Nagu üks vastaja ütles, ärritusfoon ja üksteise neutraalsele küsimusele negatiivse varjunid andmine ja ärritumisevalmidus iga võimaliku sõna suhtes, mis teise suust tuleb, on arvatavasti teie probleem, mis väljendus suhtluses. Kui see on juba pikka aega nii, siis tasub mõelda, mis ja kuna selle suhte nii hapuks ajas, et üksteisele (naine mehele rohkem, tundub näidetest, aga kuna näiteid on vähe ja loomulikult naise poolt esitatud mehe pihta, siis võib tüdimus olla ka vastastikune). Või käib naine ümber mehe kikivarvul, et see jumalapärast jälle ei solvuks.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eises olukorras on jah naise sõnastus puudulik, oleks pidanud küsima: “Kas sa tahad telekast midagi vaadata” vms. Või üldse mitte küsima, lihtsalt tegema puldiga seda, mida vaja. Samas pole see küsimus midagi nii traagilist, mille peale peaks kohe turtsuma hakkama.

See liigitub selliste küsimuste alla, et lähed kööki ja teine hakkab just sööma ja esimene küsib- kas sa sööd, kallab vett klaasi – kas sa jood jne jne .
Ei pea üldse selle peale turtsuma hakkama, kui see esineb väga harva või koguni esimest korda. Kui selliseid asju on sageli, siis oleks õige ignoreerida.
Kunagi lugesin mingit nalja moodi asja sellisel teemal, aga ei mäleta kus. Et üks muudkui küsis teiselt joomise ajal, kas sa jood, istumise ajal, kas sa istud ja jäätise söömise ajal – kas sa sööd jäätist ja teine aga vastas samaga tagasi, et ei, ma söön, ei ma seisan ja ei, ma söön liha või umbes nii. Aga kõige tähtsamat osa – asja tuuma ei mäleta. 🙂

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks naine, kes parajasti tegeleb jope selgapanekuga, peab mehele võtme kätte andma, kui mees saaks selle sealt mantli taskust ise võtta? Kui mees ei tea, millise mantli taskus (ehkki pole eriti loogiline, et neid mantleid seal palju oleks), siis ta võib üle küsida, millise.

Jope selgapanek võtab 10 sekundit.
Mul on esikukapis rippumas 5 mantlit ning isegi kui 1 oleks, on ebaviisakas sobrada teise inimese taskutes. Ehket, kui minu taskus või käekotis, siis ulatan selle ise.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimusele, mida ma selle teadmisega peale hakkan, vastan mina (kui tunnen küsimuses kerget nipsakust) :

a) ise tead või kust mina tean

b) võtad, kui tahad, kui ei taha, siis kohe lõpetan riietumise otsin ise. Lihtne ju.

Kui ma nipsakust või mingit turtsatust tunnetan, siis vastan üsna samal toonil. Ja ükskõikselt lisaks, teiste turtsatuste pärast ma oma päeva ei riku.

Kui olukorrad tunduvad tüütud, siis võib teha ka ettepaneku osta pudel veini, juustutüki ja õhtul arutada, et kas milleski võiks probleem olla… (aga vbl oled kursis, on tehtud etteheiteid vms. Mida sa ignoreerid/unistad?)

Paljusid mittenähtavaid asju võib ju ka vahelduseks küsida… Me psühholoogi juures arutleme asju ja mõni totter probleem laheneb üsna pea kui selle sõnadesse panen.

Suuremaid muresid saab ka lahendama hakata alles pärast nende ilmsiks tulekut.

Vastasel koral jäätegi nähvama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps hakkab ka ju tihti lihtsalt jonnima või kiunuma kui tal midagi viga on… Selmet öelda mis tal viga on…

Siis ma lähenen küsimusega, mis viga kullake…

Mehe poole võib ka ju vahest sama kaunilt pöörduda ????????, ta ka inimene siiski ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… Ja kui edasi mõelda, siis kes meist turtsunud poleks, kui midagi si….sti.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 112 )


Esileht Pereelu ja suhted Suhtlemisprobleemid