Esileht Tööelu, raha ja seadused. suhtluskord lapsega eriolukorra ajal

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: suhtluskord lapsega eriolukorra ajal

Postitas:

Just. min kodulehel on kirjas, et suhtluskord lapsega peab jätkuma ka eriolukorra ajal. Olgu suhtluskord siis vanemate vahel ise kokku lepitud või sellekohane kohtuotsus.
Küsin, aga ei tea kellelt, et mis teha kui teine vanem ei pea enam kohtuotsusest kinni. On end koju koos lapsega isolatsiooni pannud ja keeldub sel teemal isegi arutamast. Ja nii juba kuid. Laps elab emaga tillukeses korteris pealinnas kui mul on maal oma aed ja palju ruumi. Lapsega, kes eelkooliealine, on mul väga lähedane suhe.
Lapse ema ei ole meie suhet kunagi soosinud, sellest ka kohtuskäimine ja suhtluskord, millest õnneks on ka lapse ema kinni pidanud. Mina alati toon ja viin ja pean kinni kõikidest kellaaegadest. Laps on hoitud ja talle meeldib minu juures.
Olen võtnud ühendust lastekaitsega, sealt on kuu aja jooksul tulnud 1 vastus stiilis, et millest selline kärsitus. Teinud avalduse politseile, tulemusteta. Mitte midagi ei ole teha. Säästan siin nende aega, kes hakkavad uurima, kas ma ikka maksan alimente. Maksan, alati, vabatahtlikult. Ma ei teagi enam kuhu pöörduda. Laps on paari kuuga ema mõju all olles minuga napisõnaliseks muutunud. Ütleb, et ei taha rääkida kui varem istus vaid telefoni otsas.
Ma ei lähe last traumeerima ja ukse taha trampima. Eluisu hakkab hääbuma, ei maga hästi ega süüa ei taha. Ja mitte keegi ei aita, mitte kedagi ei huvita. Lapse ema on ka selgesõnaliselt välja öelnud, et neid ärajäänud kohtumisi ta kunagi asendada ei kavatase. Selles toredas õigusriigis ei ole isal mitte kuhugi pöörduda kui tema last niimoodi vaikselt väärkoheldakse. Mitte kedagi ei huvita, mitte keegi ei hooli,. Taas on kasvamas siia ühiskonda üks rikutud närvikavaga inimene ja ühiskond teeb mida?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 21:30; 28.04 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lootus on, et kui 17. mail praegune eriolukord lõppeb, siis hakkab lapse ema jälle suhtluskorda täitma? Kas see just lohutab.

Väga kahetsusväärne lugu igatahes. Kas kohtu poole ei saa pöörduda kohtuotsuse mittetäitmise osas?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa kangutad ja emotsed? Mis lastekaitse, mis politsei? Milleks? Mis eluisu läinud?
Laps ei ole mingi asi, keda edasi-tagasi tarida. Lähedane suhe või ei, oled sa tema käest üldse kunagi küsinud, kas ta tahab kahe vanema vahet rännata? Just sedasi kasvavadki rikutud närvikavaga inimesed.
See selleks. Praegu on (veel) eriolukord. Keegi ei väärkohtle last, pigem on ta hoitud. Praegune ringirändamine ei ole kuidagi põhjendatud, öeldagu ministeeriumi lehel mida iganes. Kannata selle aja lõpuni, küll hakkate peale seda jälle suhtlema.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene, kes kõike teab!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 21:30; 28.04 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui suhtlemiskord on kohtuotsusega paika pandud ja ema seda ei täida, pöördud kohtutäituri poole. alati pole sellest kasu, aga vähemalt jääb märk maha.
kui sellest abi pole, esitad riigile kahjunõude
https://ajakiri.lastekaitseliit.ee/2017/04/07/lapsega-suhtlemine-suhtluskorra-taitemenetluses-volgnik-on-paha-ja-sissenoudja-hea-voi-oli-see-vastupidi/
https://www.postimees.ee/3003749/kohus-tunnistas-riigi-suutmatust-voimaldada-isal-oma-lapsega-kohtuda

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helista lastekaitsesse, ära kirjuta! Küsi, mis päeval nädala jooksul nad sinuga kaasa saavad tulla või pead kohtutäituriga lapse juurde minema – kas lastekaitse soovib seda?

Politsei tõesti ei aita, kohtutäitur on selleks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. suhtluskord lapsega eriolukorra ajal