Esileht Tööelu, raha ja seadused. Suhtluskorra määramine kohtu kaudu

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Suhtluskorra määramine kohtu kaudu

Postitas:

Kasvatan 4 kuuset imikut üksi, kohtu kaudu mõistsin välja alimendid, mille peale ka eksmees ütles, et tema võtab advokaadi, et imiku peale ei lähe elusees nii palju raha kui seda on 250 euri. Vabatahtlikult omavahel kokkuleppides ta maksma poleks hakanud, sest ütles kohe ära, et tema maksma ei hakka, et ta võib riided ja vajalikud asjad ise osta, mina aga andku teada, mida vaja.Sest muidu ma äkki raiskan ju enda peale selle raha. Selline variant mulle ei sobinud. Ma ei usu, et selline lahendus oleks hästi ja sõbralikult lõppenud. Nüüd mõtlen, kas panna ka kohtumised paika kohtu kaudu. Ma kardan, et ma eksmehega rahulikult kokkulepitud ei saa. Pakkusin välja, et teeks graafiku ja jagaks päevad ja nvd võrdselt ära. Tema siis aga, et miks mina pean omatahtmise saama ja miks peab asja nii keeruliseks ajama, et teeme hoopis nädal ja nädal. Kas nt aastane laps (kui enam rinnapiimal pole) ei peaks magama ikkagi ainult ühes kohas, omas voodis, mitte et nii väikesel on kaks kodu? Ma muidugi ei tea, vb kohus määraks ka nädal ja nädal. Kuidas üldse kohus seda otsustab, millal hakkab laps isaga olema? Ma ei tahaks kohut jälle asjasse segada, aga kardan, et tulevikus kui laps rinnapiimal enam pole, hakkab meil nende kohtumistega probleeme olema. Tema ju arvab, et temal on kõik õigused, umbes, et tuleb võtab, teeb mis tahab, Läheb millal tahab, tuleb millal tahab. Ükshetk vb ongi niiet laps enam ei rinnata, siis näitab fakki ja last koju ei too selleks ajaks kui peaks. Sest meil on juba praegu kui laps rinnapiimal, probleeme. Õhekorra oli sellepärast, et mina tahtsin oma vanemate juurde minna nvks ja muidugi pean ma siis kaasa vötma oma beebi aga siis tahtis ka seda eksmees, minna oma vanemate juurde ööseks koos beebiga, see tähendab ka seda, et mina peaksin kaasa minema, aga see ei oleks kõne allagi tulnud, eriti kui me lahus ja ma ei taha temaga koos olla kuskil. Siis pakkus välja, et annab siis terve nv kunstpiima beebile. Haige. Seletasin talle, et isa ei saa ju beebiga kolmeks päevaks ära minna, et ta peaks umbes aasta ootama, siis tuli sellest ka suht suur tüli, et miks mina pean koguaeg oma tahtmise saama. Siis mõned päevad tagasi tahtis last, helistas, sain hääle järgi aru, et ta on veits purjakil, aga mitte palju, ise ütles ka et väiksed lõhnad on küljes, no ma üldse ei tahtnud talle last nii anda. Siis hakkas jälle süüdistama, et mina keelan tal lapsega olla. Endaarust asja eest. Ei julge mina imikut anda inimesele, kes on joogine. Temaarust see okei, kui väiksed lõhnad küljes. Ta on suhteliselt sõjakas ja tahab mulle lihtsalt niiöelda ära panna. Kui kohus paneb kohtumised paika, siis kas ainult nendel aegadel ta võib last võtta ja teistel aegadel mitte?

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahu. Loomulikult võib ta väita mida iganes,
paraku alla miinimumi elatise maksmiseks peavad olema ülimõjuvad põhjused (mehel veel ülalpeetavaid või ta ise töövõimetu vms) st las taotleb kohtus vähendamist ja põhjendab jne ja maksab selle eest.

Suhtluskorra võib ka paika panna. Paraku arvesta sellega, et rinnapiimal ja alla 1a last sa ei saa jätta nädalavahetuseks jne isaga st isa ei saa nõuda terveid nädalavahetusi st nii väikese lapse puhul määratakse reeglina suhtluseks isaga 2-3 t korraga (st 1 söögivahe), ammugi ei saa keegi nõuda, et sa oleks lapsega kaasas. Kui oled nõus välja lüpsma ja laps pudelist sööb, saab olla teistsuguseid kokkuleppeid aga nõuda seda ei saa. Samuti pole reaalne anda kunstpiima lapsele, kes pole seda varem saanud.

Praegu mees lihtsalt hirmutab ja manipuleerib, rahu.
Samas kohe kindlasti ei annaks ma last purjus inimesele, ses osas igati sinu poolt.

Võid vastata rahulikult, et las kohus otsustab, las lastekaitse nõustab jne. Lisa, et hetkel sa endale elatist ei nõua, ainult lapsele, sest saad VH aga VH lõpust lapse 3a saamiseni on sul õigus ka endale küsida, kui sa ei saa tööle, sest lapsel pole lasteaiakohta jne.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jälle üks naine, kes lihtsalt otsustas endale lapse saada. aga kui selgus, et mees tahab äkki isa olla, siis tuli jama. kui on ainult sinu laps ja sul kõik õigused, miks sa siis selle mehe käest raha tahad? ela ja ole õnnelik oma lapsega.

+11
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakkusin välja, et teeks graafiku ja jagaks päevad ja nvd võrdselt ära.

Ja siis nõuad veel täies ulatuses elatist… SEXY.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eksmehel on õigus ja ei ole ka.
Lapsele on ettenähtud 270 eur emalt+ 270 eur isalt ja riigilt 60 eur. Nii iga kuu, sünnist- 18 eluaastani. Oletan, et olite asjast ikka teadlikud.
Kui palju lapse peale tegelikult kulub, sõltub inimesest. Rahamängud, kus üks peab tõestama ja maksma, teine saab lihtsalt nõuda, reaalses elus täiesti ebareaalne kooslus.
Minu arvates pakkus mees superlahenduse, anna teada, mis lapsel vaja on, ma ostan. Täiesti normaalne mees ma peaks ütlema.
Ei mõista, raha kõlbab, aga kohtumised mitte. Mehel on õigus, miks sina pead alati oma tahtmise saama.

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 08:38; 29.10 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Purjus inimesele ei pea küll last andma.
Tehku ise taotlus suhtluskorra määramiseks. Sina ära unusta kohtus ta alkoholiprobleeme mainida. Võimalik, et sel juhul lubatakse tal üldse ainult lasteakaitseametniku juuresolekul lapsega aega veeta.

See tema asjade ostmise jutt elatise maksmise asemel ei päde, sest elatis pole vaid esemete ostmiseks ja pealegi otsustad selle kulutamise üle sina, kui last kasvatav vanem.

Soovitan sul seadustega tutvuda, siis ta ei saa sind hirmutada. Tundub, et ta ise pole nendega kursis.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Purjus inimesele ei pea küll last andma.

Tehku ise taotlus suhtluskorra määramiseks. Sina ära unusta kohtus ta alkoholiprobleeme mainida. Võimalik, et sel juhul lubatakse tal üldse ainult lasteakaitseametniku juuresolekul lapsega aega veeta.

See tema asjade ostmise jutt elatise maksmise asemel ei päde, sest elatis pole vaid esemete ostmiseks ja pealegi otsustad selle kulutamise üle sina, kui last kasvatav vanem.

Soovitan sul seadustega tutvuda, siis ta ei saa sind hirmutada. Tundub, et ta ise pole nendega kursis.

Absoluutselt! ja vägivaldne ka muidugi. ja pettis ka. Mida veel võiks lisada? Ei tasu unustada, et paber kannatab kõike.

Vaata Ajaviite- jutte, jummel, naistel alko-kuradiga jagamist kui palju.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 08:38; 29.10 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tegelikult nii pisikese lapse puhul siiski eeldaks, et ta ei ole nii kaua emast eemal. Kohtud ka üldiselt ei poolda sellist 50-50 jaotust, sest nagu sa isegi ütlesid, siis lähtutakse ikkagi üldiselt teooriast, et lapsele on kõige parem, kui tal on üks kodu. 50-50 jaotus võib olla poolte kokkuleppel või siis kui see on asjakohane (nt mõlema vanema töögraafik on selline, et sobiks just 50-50 jaotus).

Samas on lapsele oluline tekitada side mõlema vanemaga. Kas isaga kuidagi kokkuleppele ei saaks, et ta võtaks last nt tihedamalt, aga lühemaks perioodiks korraga? Arusaadav, et isa tahab ka lapsega koos olla rohkem kui nt lihtsalt paariks tunniks.

Üldjuhul kohus eeldab, et enne kohtus suhtluskorra kehtestamiseks on proovitud omal käel asi toimima saada. Kohus ka üritab sellistes vaidlustes vanemaid kokkuleppele suunata, võib suunata ka nt pereteraapiasse. Kui isaga omavahel kokkuleppele ei saa, siis ma prooviks esialgu lastekaitse abiga suhtluskorda paika saada ja kui see ka ei toimi, siis pöörduks alles kohtu poole. Võttes arvesse, et laps on praegu ka nii väike, siis ei saaks praegu kehtestatud suhtluskord olla niikuinii väga pika perioodi peale, sest suhtluskorra kehtestamisel lähtutakse ka ikkagi lapse heaolust ja 4-kuusele või 10-aastasele lapsele samadel tingimustel suhtluskorda kehtestada pole kindlasti mõistlik. Kui te praegu kohtus suhtluskorra kokku lepiksite, siis tuleks ikkagi varsti uuesti kohtu poole pöörduda, et suhtluskord üle vaadata, kui laps natuke suurem on.

Kuna teil on ka raha teemal probleeme, siis arvesta sellega, et kui isa hoolduskoormus suureneb, suurenevad ka tema kulutused lapsele (toit jms, mida ta enda juures viibimise ajal pakub), seega on võimalus, et isa pöördub kohtu poole elatisraha vähendamiseks, kui te sellel teemal omavahel kokkuleppele ei saa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eriti nagla emme – tahab 250 eurot elatist ja siis lapse pooleks ajaks isa juurde ka veel saata 😀
kui laps on pool aega isaga, siis ei ole isal enam elatise maksmise kohustust, sest siis katab ta niigi pooled lapse kulud

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aasta ema ikka, pool aega laps isale suruda. Mis sa said tast üldse, kui lapse isaga kooski elatud ei saa. Nüüd oled oma nelja kuusega (nelja kuusega on muide ujulasse ka jube raske minna).

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on põhimõtteliselt imik alles, tema koht on ema juures. Nii väikest last ei eraldata emast ja joogine isa pole lapse hooldaja. Ära üldse võta seda mehe juttu kuulda, et ta peab lapsega saama kahekesi olla jne. Kui kohtub, siis oled ise kaasas, mitte ei anna last joogisele isale! Elusees ära anna! Mis isa see on, kes keeldub elatist maksmast ja sa pead kohtus käima, et midagi saada? Lapse peale ei kulu? Kellegi meelest veel tubli mees?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on põhimõtteliselt imik alles, tema koht on ema juures. Nii väikest last ei eraldata emast …

Isadel tekib õigus lapsehoolduspuhkusele, kui laps on 70 päeva vana. Seaduse järgi on isad alates sellest vanusest võimelised 24/7 imikut hooldama. Kunsttoitu pakutakse juba sünnitusmajas vastsündinutele, kui emadel rinna andmisega probleeme on. Imikul on ükskõik, kumma vanemaga lähedane suhe luua, peaasi et süüa, hellust ja hoolt saab. Kõik need laps kuulub ema juurde väited tuginevad otsitud põhjendustele. Vastupidi. Isa peakski olema võimalikult palju kaasatud lapse eest hoolitsemisse juba võimalikult esimestest päevadest alates, et lapsel tekikski ühesugune lähedane suhe mõlema vanemaga. Isa on täpselt sama palju selle lapse vanem kui emagi ja täpselt sama võimeline tema eest hoolt kandma.

Olen olnud mähkmelapsega kaks kuud omapäi, kui tema ema oli kooli tõttu riigist ära ja teise lapsega ise lapsehoolduspuhkusel. Igasugused arvamused teemal, et isad on vanemana kuidagi teisejärgulised, on mulle sügavalt solvavad.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud mähkmelapsega kaks kuud omapäi, kui tema ema oli kooli tõttu riigist ära ja teise lapsega ise lapsehoolduspuhkusel.

Kas sul olid ka väiksed lõhnad juures, kui mähkmelapsega omapäi olid? Loodan, et mitte.
Sa oled tubli mees, aga mõni mees enne teeb lõhnad ligi, siis alles julgeb oma imikut nõuda ja temaga omapäi jääda.
Ükski normaalne naine ei oleks vastu, et mees last hoiab. Lihtsalt on mehi, kellele ei saa last/lapsi usaldada. Miks sellise meestega üldse lapsi tehakse, on omaette teema.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Suhtluskorra määramine kohtu kaudu