Esileht Pereelu ja suhted Suhtluskorra määramine kohtus

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Suhtluskorra määramine kohtus

Postitas:

Tere!
Palun aidake, kellel on kogemusi suhtluskorra määramisega kohtus. Siiani oleme püüdnud jagada last 50:50, kuid tegelikkuses vähemalt kord kuus tuleb mingi põhjendus, miks isa ei saa last enda juurde võtta ja laps on seega rohkem ikkagi minu juures (mille üle on mul ainult hea meel!). Nüüd viimasel ajal, kui laps ikkagi isaga on, on isa hakanud ähvardama, et ta ei too last tagasi. Isegi kui see on vaid ähvardus, on see päris ebameeldiv ja stressitekitav, seega tundub mõistlik panna suhtluskord paika kohtu abiga. Neilt, kes on selle protsessi läbi teinud, sooviksin teada, kaua kogu protsess aega võtab ja kui suured on sellega kaasnevad kulud. Leidsin, et hagita menetluse riigilõiv on 10 €, aga millised kulud veel kaasnevad? Pöördusin juriidilise abi saamiseks ka lastekaitseliidu poole, aga teiste emade kogemused oleks ehk samuti toeks ja abiks.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.07 09:55; 03.07 11:09; 03.07 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa kohtus siis taotled 50:50?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.07 10:41; 03.07 12:48; 03.07 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtlus taotleks siis, et isa veedab lapsega iga teise nädalavahetuse, mitte enam 50:50, sest see tegelikkuses ei toimi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.07 09:55; 03.07 11:09; 03.07 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd viimasel ajal, kui laps ikkagi isaga on, on isa hakanud ähvardama, et ta ei too last tagasi.

Mu meelest see on selle postituse kõige hullem osa. Kindlasti võta ametnikega ühendust ja räägi sellest.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tõesti, ei kujutaks ette, et isa võtab lapse ja ähvardab, et tagasi too. Kus sa tead, millal mehe peas binks-ponks ära käib ja oma ähvardused täide viib. See on nii raskekujuline ähvardus, et kuidas üldse last saab sellise isa hoolde jätta.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.07 10:41; 03.07 12:48; 03.07 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et perekonnaseadusest tulenevalt on isal õigus ja kohustus lapsega isiklikult suhelda. Samuti on lapsel õigus isaga suhelda. Mul pole hetkel mingit õigust takistada lapse minekut isa juurde. Sellepärast loodangi nüüd abi saada kohtust. Ja sooviks, et keegi, kes on selle läbi teinud, kommenteeriks, kui kiiresti temal see protsess käis, et ma teaks enam-vähem arvestada, kui kaua mul veel selliseid ähvardusi taluda tuleb.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.07 09:55; 03.07 11:09; 03.07 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tõesti, ei kujutaks ette, et isa võtab lapse ja ähvardab, et tagasi too. Kus sa tead, millal mehe peas binks-ponks ära käib ja oma ähvardused täide viib. See on nii raskekujuline ähvardus, et kuidas üldse last saab sellise isa hoolde jätta.

kuidas saab jätta lapse sellise isa juurde, kes tahaks teda enamiku ajast kasvatada? kus sa siin ähvardust näed?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas saab jätta lapse sellise isa juurde, kes tahaks teda enamiku ajast kasvatada? kus sa siin ähvardust näed?

Teemaalgataja jutu järgi mees siiski ei räägi soovist kasvatada last. Mees hirmutab ja ütleb, et last sa enam ei näe. Suur vahe!

Kui sa tahad kasvatada, siis sa ei löö ju vedelaks viimasel hetkel. Ega siis wifiga last ei kasvatata, kohale tuleb saabuda, mitte juhmi mängida, et see nädal ei saa, aga esmaspäeval hakkan kindlasti kasvatama.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.07 10:41; 03.07 12:48; 03.07 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhtluskorra määramise menetluses määratakse riigi poolt ka lastele advokaat.
Pigem soovitaks enne kohtusse pöördumist ikkagi kokku leppida, nt kuu ette, kuidas laps ja kelle juures. Kui kohtusse lähete, siis üldiselt määratakse pooled esiti lepitusmenetlusse. Ka seda võite KOV lastekaitse kaudu taotleda.
Kohtuvaidlused kõige ebameeldivam asi, tegelen sellega igapäevaselt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See isa ei tegutse ju lapse huvides. Manipuleerib sinuga lapse kaudu, soe-külm taktika. Kas see on normaalne lapsevanem, kes lubab lapse enam mitte tagasi tuua? Mida ta lapsega teha mõtleb siis, ei tea? Ära peita? Ma ei määraks mingit korda, vaid hoiaks eemale. Isa ei räägi sellist juttu.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtlus taotleks siis, et isa veedab lapsega iga teise nädalavahetuse, mitte enam 50:50, sest see tegelikkuses ei toimi.

Mõistlik, olen igati selle poolt, et lapsel on üks kindel kodu.
Kuidas see 50/50 teil kokku lepitud on? Omavahel või notariaalselt või kuidas? On selle kohta mingi kirjalik tõestus?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isa manipuleerib või ähvardab siis proovi saada kirjalikke tõestusi, kas fb messenger, sms, kõnesalvestus (isiklikuks kõneks võib), e-mail vmt. Tuleb kohtus kasuks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga millega ema isa ähvardab? Räägi sellest ka.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Pereelu ja suhted Suhtluskorra määramine kohtus