Esileht Pereelu ja suhted Suhtlusviis vs sõnumi sisu

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Suhtlusviis vs sõnumi sisu

Postitas:

Mõistus on otsas, kuidas teha inimesele selgeks, et tema käitumisVIIS on väga oluline tema sõnumi sisu edastamisel. Kui öelda intensiivselt, ärritunult ja kõva häälega või rahulikult, on vastuvõtja jaoks suur vahe. Saan aru, et emotsioon on inimese enda oma ja ei pea sellega kaasa minema, kuid mingil hetkel enam ei jaksa seda intensiivsust enda jaoks mõelda vähemaks.

Asi ei ole selles, kas võib oma emotsioone näidata, vaid selles, kuidas seda tehakse. Olen väsinud sellest, et mind peetakse lumehelbekeseks, kuna ei suuda taluda kõnet, mis on kiire, valjema häälega, pikk, esitatud intensiivselt. Jah, aeg-ajalt on see võimalik, aga pea iga probleemse olukorra või vastuolu puhul jään hätta.

Saan aru, et probleem on minul. Kuidas seda lahendada? On keegi sarnases olukorras olnud ja selle enda jaoks lahendanud?

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi kui tuttav. Mul üks endine tuttav ka oli sellise kõnemaneeriga, kui oma naise ja laste emaga “suhtles”. Mees lausa värises, suust tuli vahel isegi vahtu, kui sõna otseses mõttes lõugas ülereageeritult täiesti mõttetul teemal, mida oleks andnud oluliselt rahulikumalt väljendada. Sisu nagu polnudki, aga see maneer, kõrgendatud hääletoon, demonstratiivne üleolevus, teiste ees oma pere asjade klaarimine, ülevalt alla naisele vaatamine eriti lähedalt jne. Igati alandav naisele mu meelest. Kui oled sellise mehe naine, siis mina eeldaks, et mees palub iga kord pisarsilmil ja põlvili su ees andeks. Ka siis ma mõtleks topelt, kas viitsin enda närvikava niimoodi lasta rüvetada. Ei, sa ei muuda meest. Ta jääbki sind sõimama ja  intensiivselt sinust üle sõitma. Probleem on kahjuks sinus. Sulle sobib see kooselu mingil põhjusel.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 17:51; 06.08 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe veelkord oma lauseid, sa äratambitud naine.

“Ei suuda taluda kõnet, mis on kiire, valjema häälega, pikk, esitatud intensiivselt…. Saan aru, et probleem on minul. Kuidas seda lahendada?”

Lahendus on röökida mehest üle? Pikalt, intensiivselt, kiirelt ja pausideta. Samas keeles, milles su mees sinuga räägib. No nagu need lõunamaa verega inimesed…

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 17:51; 06.08 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suhtle inimestega, kes ei suuda enda emotsioone kontrollida, ning kellega suhtlemine on seetõttu ebameeldiv. Ükskõik, mida minust siis arvatakse – enda närvid ja heaolu on mulle tähtsam, ja selle inimese arvamus ilmselt ei läheks nii kui nii korda.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis ütledki, et sind häirib see viis, kuidas sinuga suheldakse ja palud endale esitada see jutt uuesti rahunenud olekus normaalse hääletooniga. Katkestad kohe seda inimest kui sul hakkab ebamugav. Inimesed pole mõttelugejad, et nad teavad, mida sa neilt ootad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et probleem on minul. Kuidas seda lahendada? On keegi sarnases olukorras olnud ja selle enda jaoks lahendanud?

Loomulikult on probleem sinul. Sina ilma selle lõugajata elus hakkama ei saa, aga tema ilma sinuta saab.
Ja kuna ta mingil X põhjusel siiski sinuga veel peab koos olema, siis loomulikult, see olukord tekitab tale stressi. Mis väljendub selles, mida just kirjeldasid.

Lahendus on ülilihtne: VABASTA see inimene enda ebameeldivast isikust ja sinuga suhtlemisest ning kõik saab hetkega korda.

Miskipärast aga sa seda teha ei taha….sest hea oleks ju teist veel pikemalt kiusata.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru, et kas lõugab ja domineerib või üritab üle reagerida ? Mul kogemus mehega, kes üle “isatses” igas võimalikus okukorras. Selgitasin , et ei vaja teist isa , üks juba on ja pole vaja kahte isa.

Kuidas teistega suhtlus, sama rahvus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen samasuguses suhtes. Lahku minna ei raatsi, 80% ajast on päriselt hea koos. Mõned toiminud lahendused:

Selgitada kui taas konflikt oli järjekindlalt ühte asja: sinu toon on probleem- mitte selle lause sisu. Kuna ta ei saa ise aru et toon on järsk siis ta arvab et ärrituse põhjuseks on öeldud sisu ja kuna vahel sisu oligi asjakohane siis ta solvub et tema arvamus ei loe. Vahel ei ole ka sisu asjakohane aga ma ei viitsi sisuga enamasti vaielda, ütlen jah ja teen ikka edasi nagu ma ise õigeks pean).. tooni osas see järjekindel korrutamine et asi on toonis ja kõneviisis mitte sisus on aidanud. Nüüd vähemalt saab aru miks ma vait jäin ja ära pöördusin. Siis püüab järgmise lause ja pehme tooniga pehmendada. Jamina omakorda püüan selle vastu võtta ja oma tõrkest kiiresti üle saada.

teine nipp mida kasutan- saadan mõttes p…e. Välja ei ütle, ei viitsi järgnevaga tegeleda. Aga minu enda jaoks see pöörab reaktsiooni ära.

kolmas asi- kasvatan aegamööda välja tema harjumust kõiki õpetada. Kui olen kõrval teiste õpetamise juures siis ütlen- ta teab ise ka, las jõuab ise lahenduseni, las õpib ise, pole vaja kommenteerida, vaata ta sai haiget sinu ütlemise peale jms. Samamoodi kui mind õpetab ütlen – ma saan ise hakkama, las ma uurin ise, head õpetajate päeva. Sest need toonikonfliktid tulevad tihti selles kohas kus ta oma  arvamuse eest mittevajalikult seisab.no krt ei ole vaja kõige kohta maailmas alati oma arvamust omada, tegelegu oma sisearenguga et vähem oleks ärritust sees mis plartsti välja tahab saada.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina samuti sellises suhtes, kus tihti on täpselt kirjeldatud moel. Mina olen ka vastu võtnud otsuse, et niimoodi endaga käituda ei lase. Üks täiskasvanud inimene peaks olema võimeline oma emotsioone kontrollima.

Seega kui tunnengi end ebamugavalt kaaslase käitumise (suhtlusvormi) üle, siis sisuliselt ütlengi: “sa karjud/oled ülbe/süüdistad/valetad hetkel. Mul on niiviisi paha ja kui sa ei jätka siis ma lähen ise korraks eemale” üldiselt loomulikult keegi sellise palve peale oma käitumist ei muuda, aga vähemalt olen teada andnud, mis täpsemalt mulle ei sobi. Aga kuna käitumine tõesti tavaliselt ei muutu, siis lahkungi vestlusest mina. Mulle on see kuidagi väga kerge. 🙂 Panen oma kaks asja pausile (millega muidu tegelesin, misiganes asjad need ka ei ole mis pooleli jäid) ja lähen tegelen mingi muu asjaga mingis muus kõrvalises kohas. Üldiselt saab mu kaaslane siis kenasti aru. Ja ma väidakski, et üldiselt nad saavadki aru, et ei käitu ilusti .. minu kaaslane on seda tunnistanud palju, et tal on kahju, et ta ei oska rahulikult suhelda.

Halvem variant oleks ise ka ärrituda ja siis tülli minna. Seega mul selline üsna rahumeelne variant. Mupuhul toimib.

Tundsin ennast väga väga selles kohas ära, kus keegi eelnev ütles, et kaaslane õpetab teisi. No täpselt nii ongi mu puhul ka. Ja kui tüütu see on! Siis olen samamoodi käitunud, et pannud oma tegevuse pausile ja veidi eemale asja mõtestama läinud. Ja mingil hetkel siis rahumeelsena naasnud 🙂 samas on see väga raske, vahepeal olen ka terve järgneva päeva nn solvunud olnud sellisest käitumisest. Ehk mu puhul siis vaikinud.

Aga üks on kindel – need arusaamatused ja ebamugavalt tundmised tuleb siiski alati veel põhjalikult läbi rääkida. Soovitavalt ajal kus emotsioonid jahtunud on ..

Niiet võti on alati ise head eeskuju ja rahulikkust näidata. Samas kindlasti (!) ei tohiks laste endast üle sõita.

Olla see, kelle moodi tahetakse olla 😀

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Psühiaater aitab, paanikahäirete ja muu sarnase puhul samuti. Stressitaluvuse oluline langus võib olla seotud ka aberrantse immuunfenotüübi ja seedeelundkonna mikrofloora muutustega.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lahku minna ei raatsi, 80% ajast on päriselt hea koos.

Siin üks teine tambitud naine on de-biilidega kooselamise põhjuse kenasti kirja saanud – “ta ei viitsi ja enamus ajast on ju hea”.

Ja eks sellepärast nad üritavadki siin perekooli abiga seda 20% sitemat poolt kuidagiviisi remontida.
Selle asemel, et rahul olla ja lõuad pidada, kuna ilmselt isegi mingite ideaalprintsessidega tegu ei ole.
Ja 100% head meest endale vast lubada ei suudakski.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imestan ka nende naiste kannatust selliste meestega elada, üritades siluda meeste robustseid väljaütlemisi. Samasugused on naised, kes oma purjus mehi naerulsui koju talutavad, et näe väsis täna ära.

Ma saan aru, et pubekal keevad emotsioonid üle, aga et täiskasvanud mees nii käitub.   Ei tahaks kedagi solvata, aga igaühega käitutakse nii nagu tema endaga käituda laseb. Hea näide on mehe sõber, kes esimese naisega külla tulles terve selle aja istus meestega, naine kantseldas lapsi, tegi süüa, viis õlut kätte.  Kui lahku läks ja uue naisega külla tulid – siis mees  jalutas lapsega, vahetas mähkmeid jne.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen naisena see, kes tõstab häält suheldes ja mees, mehed on alati, alati rahulikud olnud.

Olen aru saanud,  et kes on elus tugevam, see ei tõsta endast nõrgema suhtes häält, vastasel korral on see vägivald.

Näiteks, kui laps minuga karjub või tal emotsioon ülepea lööb, või ta selle emotsiooni minu peale suunab, suudan hästi taluda, rahulikuks jääda isegi aidata… Samamoodi on mehega, kui minu emotsioon temaga seoses kokku jooksevad…Aga vastupidist, et mees naisega verbaalselt, või mina lapsega TA kirjeldatud viisil suhtlen, siis seda pean ma vägivallaks nõrgema suhtes. Ja see on mulle talumatu, kogemus puudub.

Sama on ülemusena tööl, et kui alluvad “hauguvad” (no kui on alust), siis see on talutav, saadakse hakkama aga vastupidi, et ülemus verbaalselt toorutseb, nii hästi ei saa (kui tal mingi tase on…)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Pereelu ja suhted Suhtlusviis vs sõnumi sisu