Esileht Kodunurk Suitsu- ja vingugaasiandur

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Suitsu- ja vingugaasiandur

Postitas:
Kägu

Emal oli kodus ehmatav kogemus pliidile ununenud panniga. Suitsuandur tõenäoliselt päästis ta elu, kuid see piiksus ainult paar korda ja hästi vaikselt. Õnneks ema kuulis. Tegemist on mingi tasuta saadud anduriga, kunagi neid jagati vanuritele. Kas oskab keegi soovitada korralikku andurit ja soovitavalt koos vingugaasianduriga? Mitu andurit peaks kolmetoalises korteris olema? Mõtlesin, et üks praeguses asukohas, magamistoa juures ja teine võiks köögis vast olla? Aitäh, kes midagi soovitab.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kodus need:

https://www.bauhof.ee/et/p/642802/vingugaasiandur-fireangel-lcd-ekraaniga

https://www.bauhof.ee/et/p/655574/suitsuandur-jalo-helsinki-kupu-10-tumehall

Mõlemal valjud piiksud ja akud kestavad väga kaua (vingugaasianduril 7 aastat, suitsuanduril 10 aastat). Olen aru saanud, et vingugaasiandur peaks asuma eluruumis pea kõrgusel- nt voodi või diivani kõrgusel, sest vingugaas on raske ja lae alla jõuab hiljem. Suitsuanduri peaks paigaldama iga eluruumi lakke.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul teistsugused kui teisel kommenteerijal, aga aastaid vastupidanud. Endal oli ka suitsuandur, mis piiksus vaikselt. See sai välja vahetatud. Meil vinguandurid tubades, kus küttekolded ja suitsuandurid on igas toas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen aru saanud, et vingugaasiandur peaks asuma eluruumis pea kõrgusel- nt voodi või diivani kõrgusel, sest vingugaas on raske ja lae alla jõuab hiljem.

Vingur peav olema igas köetavas ruumis. Siin ei ole midagi “olen aru saanud”, see on kõik Päästeameti lehel kirjas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Info Päästeameti lehelt vingugaasianduri paigaldamise kohta: https://kodutuleohutuks.ee/vingugaasianduri-paigaldamine/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil suitsu- ja vinguandur.

Odav suitsuandur lärmab mis kole ja on mitu korda andnud päästnud enda tekitatud lollustest. On väga tundlik.

Paarikümneeurosel vingugaasianduril on oma arusaam. Ükskord unustasin siibri lahti tõmmata ja panin ahju põlema. Tuba oli paksult suitsu täis, aga vinguandur oli vait, mis vait. Kusjuures see tuba, kust ahju köetakse on väga väike.

Ma olin päris õnnetu ja vihane jne. Mõtlesin selle vingugaasianduriga veel katseid teha, aga pole veel kütmishooaega avanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just panin sellise, mis vaja. Maksis 160.-

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükskord unustasin siibri lahti tõmmata ja panin ahju põlema. Tuba oli paksult suitsu täis, aga vinguandur oli vait, mis vait. Kusjuures see tuba, kust ahju köetakse on väga väike. Ma olin päris õnnetu ja vihane jne. Mõtlesin selle vingugaasianduriga veel katseid teha, aga pole veel kütmishooaega avanud.

Ilmselt siis vingu kui sellist veel ei olnudki. Algul ongi suits, mitte CO.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen aru saanud, et vingugaasiandur peaks asuma eluruumis pea kõrgusel- nt voodi või diivani kõrgusel, sest vingugaas on raske ja lae alla jõuab hiljem.

Vingur peav olema igas köetavas ruumis. Siin ei ole midagi “olen aru saanud”, see on kõik Päästeameti lehel kirjas.

Pidasin silmas, et kuna vingugaasiandur peab asuma madalamal kui suitsuandur, siis peaksid need olema eraldiseisvad seadmed mitte kaks ühes. Lugesin TA teemaalgatusest välja, et otsib seadeldist, mis tuvastaks mõlemat. My bad, kui valesti aru sain.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin TA teemaalgatusest välja, et otsib seadeldist, mis tuvastaks mõlemat. My bad, kui valesti aru sain.

Ei ma ikka otsin kahte erinevat seadeldist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükskord unustasin siibri lahti tõmmata ja panin ahju põlema. Tuba oli paksult suitsu täis, aga vinguandur oli vait, mis vait. Kusjuures see tuba, kust ahju köetakse on väga väike. Ma olin päris õnnetu ja vihane jne. Mõtlesin selle vingugaasianduriga veel katseid teha, aga pole veel kütmishooaega avanud.

Kus sul see andur asub? Mul on allkorrusel kamin, aga andur peab olema ülemisel korrusel magamistoas magamise kõrgusel. Mina lasin G4S-l paigaldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükskord unustasin siibri lahti tõmmata ja panin ahju põlema. Tuba oli paksult suitsu täis, aga vinguandur oli vait, mis vait. Kusjuures see tuba, kust ahju köetakse on väga väike. Ma olin päris õnnetu ja vihane jne. Mõtlesin selle vingugaasianduriga veel katseid teha, aga pole veel kütmishooaega avanud.

Kus sul see andur asub? Mul on allkorrusel kamin, aga andur peab olema ülemisel korrusel magamistoas magamise kõrgusel. Mina lasin G4S-l paigaldada.

Suits ei ole ju vingugaas.

Üldiselt Tamrex ja muud sellised spetsialiseerunud poed oskavad kindlasti soovitada midagi, mis oleks hea kvaliteediga. Samuti oskavad nad juhendada paigaldamist (võib tootjati erineda)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suits ei ole ju vingugaas.

Muidugi pole. Küsisingi, kus see asub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

. Kas oskab keegi soovitada korralikku andurit ja soovitavalt koos vingugaasianduriga?

Ei otsi ju, kui ise kirjutad: Kas oskab keegi soovitada korralikku andurit ja soovitavalt koos vingugaasianduriga?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suits ja vingugaas kaks erinevat asja. Ja panema peaks ikka neisse ruumidesse, kus küttekolle on, kui jusr voodis ei suitsetata, et magamistuppa vaja. Otse kolde-pliidi kohale ei tohiks panna, siis hakkab ka auru peale piiksuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suits ei ole ju vingugaas.

Muidugi pole. Küsisingi, kus see asub.

Ei rääkinud sinust. Aga sinu vastus pole ka päris õige. Vingugaasiandur peab lisaks magamistoale olema ka vingugaasiallikaga samas ruumis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei rääkinud sinust. Aga sinu vastus pole ka päris õige. Vingugaasiandur peab lisaks magamistoale olema ka vingugaasiallikaga samas ruumis.

Ei pea. Mul paigaldas G4S, kes teab täpselt, kuidas peab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Kodunurk Suitsu- ja vingugaasiandur