Esileht Tööelu, raha ja seadused. Suitsuandurite kontroll

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Suitsuandurite kontroll

Postitas:
Kägu

Sain KÜ juhatuselt teate, et tullakse kontrollima. Elan ise eemal ja tean, et üürnik on reisil. Kas peab olema kodus selliseks kontrolliks?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi ei saa kohustada mind selleks teatriskäiku ära jätma või reisilt tagasi tulema.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult ei pea. See algatus on totaalselt läbimõtlemata. Suitsuandurid loomulikult on vajalikud aga kedagi kohustada nädal otsa 9-19 kodus passima, et äkki tuleb ametnik, ei saa kohe kuidagi. Kes on kodus, see on kodus ja avab ukse, keda pole seda lihtsalt pole. Ei ole vältimatu kriisiolukord.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sain KÜ juhatuselt teate, et tullakse kontrollima. Elan ise eemal ja tean, et üürnik on reisil. Kas peab olema kodus selliseks kontrolliks?

Loomulikult. Oled sa muidu valmis, et hiljem sulle miljoninõudeid hakatakse esitama?

0
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei pea

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei pea

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naljakas kommunikatsioon oli selle kontrolli koha pealt. Et ühest küljest ei saa kedagi kohustada sisse laskma kontrolliks, aga samas kellel on valesti, sellele teeme trahvi. Ma hakkasin mõtlema, et ma ka siis ei tahaks nagu sisse lasta. Et oled kohusetundlik kodanik, siis saad trahvi, aga kui ei ole, siis ei saa, sest ega sisse laskma ei pea.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ta olen, jäin ka mõtlema, et mis on sellise kontrolli mõte – et neil kellel ei ole, ei tee lihtsalt ust lahti. Suvel käisid meil ootamatult kontrollid, vaatasid andurid üle, esitasid mõned küsimused. Sel on asja mõte, praegu hoiatatakse lausa ette.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sel on asja mõte, praegu hoiatatakse lausa ette.

Hoiatati ka ette, et trahvima hakatakse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No tegelikult on see suitsuandur seal kodus ju su enda kaitseks, mitte sellepärast, et jumala eest mitte trahvi saada. Ju nad praeguse kampaaniaga siis üritavad meenutada neile, kes ei ole omale veel andurit pannud, et see oleks vajalik ära teha.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No tegelikult on see suitsuandur seal kodus ju su enda kaitseks, mitte sellepärast, et jumala eest mitte trahvi saada. Ju nad praeguse kampaaniaga siis üritavad meenutada neile, kes ei ole omale veel andurit pannud, et see oleks vajalik ära teha.

Mul on suitsuandur ja mitu vingugaasiandurit. Aga ma pole päris kindel, kas need on ikka täiesti õigesti paigaldatud. Äkki ei ole? Trahvi saada ei taha. Oma elu, tervist ja vara ma kaitsen, selleks mul need seadmed ongi ja kasutan neid oma parima arusaamise kohaselt (juhendit olen lugenud). Aga kui kuskil on mingid muud nõuded, millest ma teadlik pole? Kindlam on kontrollijaid mitte sisse lasta, kui on oht saada trahvi.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No loomulikult on õigem ja parem, et su üürnik ja teised inimesed ära põleksid.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on suitsuandur ja mitu vingugaasiandurit. Aga ma pole päris kindel, kas need on ikka täiesti õigesti paigaldatud. Äkki ei ole? Trahvi saada ei taha. Oma elu, tervist ja vara ma kaitsen, selleks mul need seadmed ongi ja kasutan neid oma parima arusaamise kohaselt (juhendit olen lugenud). Aga kui kuskil on mingid muud nõuded, millest ma teadlik pole? Kindlam on kontrollijaid mitte sisse lasta, kui on oht saada trahvi.

Täpselt! See trahviga ähvardamise osa kostub eriti nõme, selle peale ei tee ust lahti ka suur osa neist, kel andurid olemas. Intelligentsel inimesel on need olemas nii ehk naa ja kolmandat Eestit – TikToki joodikuid ei kõiguta mingi trahv. Rääkimata sellest, et päris nii ikka inimeste kodudesse sisse ei marsita, me ei ela Põhja-Koreas. Kui on vajadus kontrolliks, siis lepitakse aeg ja tullakse, mitte ei lööda ust kannaga lahti ja ähvardata trahvidega.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täpselt! See trahviga ähvardamise osa kostub eriti nõme, selle peale ei tee ust lahti ka suur osa neist, kel andurid olemas. Intelligentsel inimesel on need olemas nii ehk naa ja kolmandat Eestit – TikToki joodikuid ei kõiguta mingi trahv. Rääkimata sellest, et päris nii ikka inimeste kodudesse sisse ei marsita, me ei ela Põhja-Koreas. Kui on vajadus kontrolliks, siis lepitakse aeg ja tullakse, mitte ei lööda ust kannaga lahti ja ähvardata trahvidega.

Eesti inimesele mõjub vaid trahv. Nagu praegunegi, peaks ju olema ilmselge, et töötav andur on kõigi elu, tervise ja vara huvides, aga siin käib jutt vaid ühest-minu koju küll keegi ei tule. Masendav.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii küll ei ole, et saad trahvi valesti paigaldatud anduri pärast. Kontrollitakse, et see on olemas ja seda, et töötab. Meil oli ka paigaldatud mitte kõige kõrgemasse kohta laes, kuhu suits esimesena jõuab, oli veidi madalama palgi küljes. Saime soovituse, kus see andur toimiks kiiremalt. Ei mingit trahvi, sest andur oli siiski paigaldatud meie parima teadmise järgi, mitte ei vedelenud lihtsalt riiulil. Kõigis muudes ruumides olid need õigesti, samuti vinguandurid.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii küll ei ole, et saad trahvi valesti paigaldatud anduri pärast. Kontrollitakse, et see on olemas ja seda, et töötab. Meil oli ka paigaldatud mitte kõige kõrgemasse kohta laes, kuhu suits esimesena jõuab, oli veidi madalama palgi küljes. Saime soovituse, kus see andur toimiks kiiremalt. Ei mingit trahvi, sest andur oli siiski paigaldatud meie parima teadmise järgi, mitte ei vedelenud lihtsalt riiulil. Kõigis muudes ruumides olid need õigesti, samuti vinguandurid.

No vaat, meediast võib välja lugeda, et võib äkki saada.

Tegelikult ei ole nii, et eestlastele midagi muud ei mõju kui trahvimine. Meil on trahvimisega lolliks mindud. Inimest ei pea igal sammul kontrollima trahvi ähvardusel. Trahv peaks olema piisavalt suur, et inimene või ettevõte (ilmselgelt peaks määrad olema erinevad, paraku pole piisavalt erinevad ja ei sõltu ettevõtte suurusest) ei tahaks riskida. Aga igal sammul ei peaks kontrollima. Riik võiks oma kodanikku usaldada, mitte juba eos mingiks paadunud rikkujaks pidada.

Meil käisid suvel kohalikud päästjad. Ilmusid äkki õue peale, tegid natuke juttu ja suht kohe mainisid, et nad ei tulnud trahvima. Tulid uurima ja üles märkima, mis seis siin on, et teevadki parasjagu kodukülastusi, et oludega paremini kursis hoida. Rääkisime, näitasin ette ahjud ja vist ka andurid. Kõike ei saanud näidata, meil oli just sel päeval põrandate värvimine ja enamusse tubadesse sisse minna ei saanudki see hetk. Jäädi rahule ja mingit hirmutamist ega survestamist ei olnud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

..

Kui andurid on olemas, aga mitte kõige õigemas kohas, siis pigem antakse soovitusi, kuhu võiks selle paigaldada, mis on ka enda elu huvides hea arvesse võtta ja teada.

Mingi võimalus peab ju olema ka siis kui sind ja üürniku ei ole, et keegi saab vajadusel lasta korterisse.

Meil oli ülinõme olukord majas, istusime 3 päeva ilma veeta,sest kuskil korteris oli lekke, mille asukohta ei suudetud tuvastada, sest osa omanikke/üürnikke ei saanud kohale tulla, et korteri ust avada ja võõrasse korterisse ei saanud KÜ lekke asukoha tuvastamiseks  siseneda.

“Tore ” oli puhkuse aeg, WC-s vett lasta ei saa, pesta ei saa, joogivett osta poest ja seda lihtsalt põhjusel, et mingitel tegelastel ei olnud võimalik oma korteri ust avada. Õnneks asi lõpuks lahenes, aga pm teatati halduri poolt, et võime nii oodata vett ka 2 nädalat.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

siis ka libaametnikud kohe kohal

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No loomulikult on õigem ja parem, et su üürnik ja teised inimesed ära põleksid.

Kas ma olen öelnud, et mul üürikorteris andurit ei ole? Küsimus on selles, mis saab kui kedagi kodus ei ole, teiseks – mis mõte on sellisel ettehoiatatud kontrollil.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsimus on selles, mis saab kui kedagi kodus ei ole, teiseks – mis mõte on sellisel ettehoiatatud kontrollil.

Midagi ei juhtu, kui kedagi kodus pole. Võin ka lihtsalt poes või koeraga jalutamas olla sel hetkel, kui ametnik minu uksele koputab. Ettehoiatatud kontrollist on ilmselt päris  suur kasu – käisime pühapäeval mitmes poes, suitsuandurite riiulitel olid ainult hinnasildid järele jäänud. Ju siis paljud kodud said andurid, kus neid enne polnud või vahetati vanad uute vastu.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

teiseks – mis mõte on sellisel ettehoiatatud kontrollil.

Just sellel pikalt ettehoiatamisel ongi mõte – et inimesed kontrolliksid oma andurite olukorda ja paigaldaksid, kui neid pole. Eesmärk ei ole trahviraha kogumine või mõne “süüdlase” ootamatu tabamine vaid inimeste teadlikkuse tõstmine ja riskide maandamine.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsimus on selles, mis saab kui kedagi kodus ei ole, teiseks – mis mõte on sellisel ettehoiatatud kontrollil.

Midagi ei juhtu, kui kedagi kodus pole. Võin ka lihtsalt poes või koeraga jalutamas olla sel hetkel, kui ametnik minu uksele koputab. Ettehoiatatud kontrollist on ilmselt päris suur kasu – käisime pühapäeval mitmes poes, suitsuandurite riiulitel olid ainult hinnasildid järele jäänud. Ju siis paljud kodud said andurid, kus neid enne polnud või vahetati vanad uute vastu.

kas ma jäin nüüd ilma, ametnikule ütlen, et pole saada

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina kutsusin kevadel päästeametnikud lausa ise oma andureid jms üle vaatama, kas on õigesti pandud ja piisavalt. ahiküttega maja, seega ohuvõimalusi palju ja ise ei pruugi kõike teada.

aga oleks keegi enne mulle seda öelnud, et nad tulevad terve brigaadiga, suure autoga ja pargivad selle naabri maja ette, kes pidi  tööl olles infarkti saama, kui teine naaber talle helistas ja küsis, mis on juhtunud, et päästeauto ta maja ees seisab, siis poleks vist kutsunud

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina kutsusin kevadel päästeametnikud lausa ise oma andureid jms üle vaatama, kas on õigesti pandud ja piisavalt. ahiküttega maja, seega ohuvõimalusi palju ja ise ei pruugi kõike teada.

aga oleks keegi enne mulle seda öelnud, et nad tulevad terve brigaadiga, suure autoga ja pargivad selle naabri maja ette, kes pidi tööl olles infarkti saama, kui teine naaber talle helistas ja küsis, mis on juhtunud, et päästeauto ta maja ees seisab, siis poleks vist kutsunud

mina kutsusin ka mõni aasta tagasi, aga tulid kahekesi, ei mingit suurejoonelist tulemist

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga oleks keegi enne mulle seda öelnud, et nad tulevad terve brigaadiga, suure autoga ja pargivad selle naabri maja ette, kes pidi tööl olles infarkti saama, kui teine naaber talle helistas ja küsis, mis on juhtunud, et päästeauto ta maja ees seisab, siis poleks vist kutsunud

Ma ütleks, et sinu juurde ei tulnud mitte päästeametnikud vaid päästjad. Ametnikud meil veel päästeautodega ringi ei sõida.

Aga kampaania mõte on tõsta teadlikkust. Suitsuandur on kohustuslik juba väga kaua ning näiteks kortermajas ei ole see vaid inimese enda vaid kogu majarahva elu ja tervisega seotud. Ja teades veidi süsteemi seestpoolt siis võin öelda, et trahve tehti selle reidi käigus ikka väga-väga vähe. Inimesi nõustati, anti võimalus paari päeva jooksul puudused likvideerida, vajadusel aidati olemas olnud paigaldamata andurid paigaldada jne…

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naljakas kommunikatsioon oli selle kontrolli koha pealt. Et ühest küljest ei saa kedagi kohustada sisse laskma kontrolliks, aga samas kellel on valesti, sellele teeme trahvi. Ma hakkasin mõtlema, et ma ka siis ei tahaks nagu sisse lasta. Et oled kohusetundlik kodanik, siis saad trahvi, aga kui ei ole, siis ei saa, sest ega sisse laskma ei pea.

Mis pagana trahvi? Suitsuandur on juba aastaid kohustuslik olnud. Kui sul see on nõuetekohaselt paigaldatud, töötavad patakad aees ja realiseerimisaeg kehtib (jah, ka suitsuanduritel on “parim enne”!), siis mis trahvi sa ootad? Muidugu kui alles praegu avastasid, siis on iseasi.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei pea, aga kui sul oma varast savi on ja seda aega ei leia, et kortaks kodust läbi käia, siis oma asi ju.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Midagi ei juhtu, kui kedagi kodus pole. Võin ka lihtsalt poes või koeraga jalutamas olla sel hetkel, kui ametnik minu uksele koputab. Ettehoiatatud kontrollist on ilmselt päris suur kasu – käisime pühapäeval mitmes poes, suitsuandurite riiulitel olid ainult hinnasildid järele jäänud. Ju siis paljud kodud said andurid, kus neid enne polnud või vahetati vanad uute vastu.

Kas sa said nüüd siit ja praegu teada, et sul peab suitsuandur olema? Sa isegi pole poes vaatamas käinud vaid tugined ühe käo väitele.

Vaatasin Bauhofi e-poest praegu ja on erinevaid saada ning erinevates kauplustes kohapeal ka kenasti olemas. Palun telli või vali omale lähim pood ja mine osta ära. Lausa seda 3,99€ maksvat oli nii e-poes kui ka paljudes kauplustes saada.

Mingi võimalus peab ju olema ka siis kui sind ja üürniku ei ole, et keegi saab vajadusel lasta korterisse.

Hädaolukorras saaks seda kindlasti organiseerida ja sõidaks isegi kaugelt kohale. Kiiret lahendust vajavas olukorras laubaks kasvõi ukse maha lõhkuda. Aga niisama kontrolliks kohale sõita ma tõesti ei näe vajadust. Meile näiteks pole teada antud, millal tullakse. Isegi päeva mitte. Oli vaid teade, et tullakse millalgi.

Pealegi üürnikuna ma küll ei sooviks, et minu reisil oleku ajal keegi mu kodus midagi kontrollimas käiks.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei pea, aga kui sul oma varast savi on ja seda aega ei leia, et kortaks kodust läbi käia, siis oma asi ju.

Pole ju tema kodu vaid üürniku kodu.

Mis ta varaga juhtub, kui päästjad kontrollima ei pääse? Kui tal on töökorras suitsuandur olemas, siis mismoodi vara hävib, kui päästjad korraks tuppa ei saa?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa said nüüd siit ja praegu teada, et sul peab suitsuandur olema? Sa isegi pole poes vaatamas käinud vaid tugined ühe käo väitele.

kas sa tugined ainult siit saadud minu ütlusele, et ma ei teadnudki, et suitsuandur on kohustulik ja ma tõesti ei käi poodides vaatamas

0
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Suitsuandurite kontroll