Esileht Lapse ootamine Suitsutatud tooted raseduse ajal

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Suitsutatud tooted raseduse ajal

Postitas:

Võib-olla tobe küsimus, aga kas suitsutatud tooted on ohutud raseduse ajal? Olen lugenud, et suitsutatud liha ei soovitata.

Aga suitsujuust, suitsuvorst?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 16:27; 15.11 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On tõesti tobe! Söö mis tahad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 16:53; 16.11 23:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise tead mis teed, ausalt. Kui arst pole midagi öelnud…söö.

Mina hoiduksin.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maru imelikud vastajad…
Milleks vastata, et söö, mis tahad, aga et ise ei sööks? Ju siis ikka mingi põhjus on, miks ise ei sööks? miks siis teisele annad nõu, et lasku hea maitsta, kui ise ei julge?

Teemaalgatajale – arvasin just nädalake tagasi, et sain ka lõpuks triibulised kätte ning poes käies sai mingit suitsuribi ostetud. Hakkasin ka mõtlema, et kas üldse tohib süüa… Üldiselt peaks olema nii, et kui on töödeldud liha vms, siis ikka vist tohib süüa ja enamik lihasid peaks siiski töödeldud olema (st, pole toored, vaid on kuumtöödeldud). Aga samas võid alati arstilt või kelleltki targemalt (nõuandeliinid vms) üle küsida. Hea oleks, kui siia ka vastuse kirjutaksid, saan ise ka targemaks 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 17:03; 15.11 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvasin, et tänapäeval teab igaüks, et suitsutatyd tooted on kantsorigeensed. Ühest korrast vähki ei saa, aga nagu ikka, igaüks otsustab, palju ta oma tervisega mängib.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju jah, et paljud nii kibedad on ja kohe negatiivsust väljendavad.

Aga leidsin ühe artikli, kus muide kirjas, rt suitsutatud tooted peaks menüüst välja jätma

http://perejakodu.delfi.ee/rasedus/oige-toitumine-raseduse-ajal?id=67342076

Lisaks olen välja googeldanud, et suitsutatud tooteid ei soovitata just mingite töötlemisprotsesside tõttu. Aga eks neid asju on muidugi tohutult, mida soovitatakse mitte süüa. Endale tuli üllatusena, et majoneesi nt ei soovitata, sest sisaldab toorest muna ..

– Teemaalgataja

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 16:27; 15.11 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, sain ka targemaks. Ma muidugi nii laialt ei mõelnud, mõtlesin kodusingile, mitte niivõrd poe kaupadele (va see, kui ma nüüd ise suitsuribi ostsin tripil olles). Eks peab rohkem lihtsalt läbi mõtlema, kust toit lauale tuleb, päris kõike keelama pole ilmselt siiski mõtet hakata 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 17:03; 15.11 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toores kala, liha ja muna on ainsad asjad mida vältisin. No ja alkohol ka muidugi. Sushit võib meil vabalt süüa, kui see on lõhega, sest kõik lõhe mis siia jõuab, on läbi külmutatud. Tuunikalaga sushit ei söönud.
Suitsutatud tooteid ei soovitata väga, sest nad on väga soolased ja viivad vee organismist välja. Tahtsin raseduse ajal vinnutatud kala, aga hoidusin 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa muna vältisid?
Ma sõin ja söön muna, tuunikala, juuste. Küsisin ükskord ÄE nende asjade kohta (eriti tuunikala), ütles et kui liiale ei lähe, siis söö (st mõõdukalt). Sushi mulle maitseb, aga ilma toore lõheta.
Mõni jällegi ei söö viinamarju, aga kui ikka isutab, siis söön. Eriti sõin neid raseduse alguses, nüüd lõpus olen paar korda ostnud.
Vorste/pihve/liha/viinereid jne ma niikuinii ei söö.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 16:53; 16.11 23:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa muna vältisid?

Ma sõin ja söön muna, tuunikala, juuste. Küsisin ükskord ÄE nende asjade kohta (eriti tuunikala), ütles et kui liiale ei lähe, siis söö (st mõõdukalt). Sushi mulle maitseb, aga ilma toore lõheta.

Mõni jällegi ei söö viinamarju, aga kui ikka isutab, siis söön. Eriti sõin neid raseduse alguses, nüüd lõpus olen paar korda ostnud.

Vorste/pihve/liha/viinereid jne ma niikuinii ei söö.

Ta pidas ilmselt silmas toorest muna.
Vaatasin toda artiklit, seal ikka jama ka, eriti juustude osas. Tulemus ongi see, et kardetakse kõiki pehmeid juuste või üldse kõiki juuste. Pole mingit põhjust – Eestis on pastöriseerimata piimast juustu väga raske leida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 09:07; 28.12 07:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toores kala, liha ja muna on ainsad asjad mida vältisin. No ja alkohol ka muidugi. Sushit võib meil vabalt süüa, kui see on lõhega, sest kõik lõhe mis siia jõuab, on läbi külmutatud. Tuunikalaga sushit ei söönud.

Suitsutatud tooteid ei soovitata väga, sest nad on väga soolased ja viivad vee organismist välja. Tahtsin raseduse ajal vinnutatud kala, aga hoidusin ????

Läbi külmutatud – ei tähenda et see ei sisalda baktereid. Pigem vastupidi, sulatatud toorlihal ja -kalal paljunevad bakterid kiiremini. Listeria bakter on üks põhjus, miks ei soovitata.

Samuti ei soovitata maksa, sest sisaldab liiga palju A-vitamiini, ning tihti sisaldab ka mürkaineid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin kuulnud, et rasedad ei või süüa maksa ega sinihallitusjuustu. Seega neid ei söönud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin kuulnud, et rasedad ei või süüa maksa ega sinihallitusjuustu. Seega neid ei söönud.

Eestis poes müüdavat sinihallitusjuustu ja ka pehmeid juustusid võib rahulikult süüa, kõik on tehtud pastöriseeritud piimast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 09:07; 28.12 07:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Lapse ootamine Suitsutatud tooted raseduse ajal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.