Esileht Kodunurk Suletekkide puhastamine

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Suletekkide puhastamine

Postitas:

Vaatan, et suletekid ja -padjad vajavad pesu. Kuidas teie neid puhastate? Kas pesumajas saavad nad täitsa puhtaks? On kellelgi kogemusi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesumajas võid ju konsulteerida, kuidas neil sellega on. Kodus ma ei soovita küll pesema hakata. Soovitatakse muidu sellist nippi, et kui sul sügavkülmas peaks ruumi olema, siis pane suletekk ööpäevaks-paariks sinna ja pärast klopi hoolikalt läbi ja tuuluta ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere on veendunud suletekkide ja sulepatjade kasutaja.
Sulepadjad on meil pärit veel nõukogude ajast, päritud vanavanematelt ja vanematelt.

Suletekke puhastame me talviti nii, et viime suurte miinuskraadidega õue lihtsalt ja jätame sinna kogu päevaks. Mõnikord lohistame läbi lume ka. Pärast klopime lumest puhtaks ja valmis. Samamoodi puhastame ka igivanu raskeid vatitekke.
Aga seda saab teha ainult väga suure külmaga ja sellise puuderja lumega. Märjaks ei tohi saada.

Aga sulepatju ma puhastan nii, nagu minu vanaema mulle õpetas.
Umbes kord kolme aasta takka võtan sulepadja lahti ja tõstan sealt suled välja.
Suled panen plekkvanni ja kuumutan pliidil läbi. Puupliidil muidugi ja vannile panen ikka telliskivid alla, et põhi päris vastu pliidirauda poleks. Muidu lähevad kõrbema.

Padjakotid pesen nagu ikka pesu pestakse. Mõnikord õmblen suleriidest uued ümbrised ka, kui ikka väga kulunud on juba.

Pärast panen läbikuumutatud suled puhastesse padjakottidesse tagasi ja ongi nagu uued padjad.
Ja muud polegi tarvis teha.

Muidugi me elame maal, talus.
Siin on seda puhast lund tekkide lohistamiseks ja aiateibaid nende üles riputamiseks piisavalt.
Ka on meil karjaköök, kus on sulekuumutamiseks parasjagu ruumi.

Linnas korteris ei kujuta selliseid tegevusi hästi ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on sulepadjad ja -tekid, mis kannatavad masinpesu 60 kraadiga. Pesengi ise kodus, peab lihtsalt arvestama, et kuivamine võtab aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pesen suletekke pidevalt pesumasinas, kuivatan ahju küljes ja väga hästi kuivavad, vahepeal peab saputama. Peavad pesule vastu aastaid, mitte midagi ei juhtu. Pesumajja kindlasti ei viiks, keemiline puhastus jätab mürgid sisse ja tavalise pesemise jaoks pole mõtet. Palju keerulisem on lambavilla täidisega tekkidega, need tõmbavad kokku, peab venitama peale pesu jne, tavaliselt on nende pesemine sildil keelatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pesen suletekke pidevalt pesumasinas, kuivatan ahju küljes ja väga hästi kuivavad, vahepeal peab saputama. Peavad pesule vastu aastaid, mitte midagi ei juhtu. Pesumajja kindlasti ei viiks, keemiline puhastus jätab mürgid sisse ja tavalise pesemise jaoks pole mõtet. Palju keerulisem on lambavilla täidisega tekkidega, need tõmbavad kokku, peab venitama peale pesu jne, tavaliselt on nende pesemine sildil keelatud.

Sul on siis kas väikesed tekid või tööstuslik pesumasin.
Mina meie 2x2m suletekki küll mingi valemiga pesumasinasse ei mahutanud. No ja kui kuidagi olekski surunud, oleks see tekk märjana nii raske, et masin läheks lolliks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka pestavad suletekid ja padjad, teistsuguseid ei ostagi. Tekid on üheinimese omad, kahesega ei ole magamine kellegagi õnnestunud, küll rebib üks, siis teine seda tekki. Pesumasinaga on väga hea pesta ja kuivatiga kuivatada, märjana nad ülirasked kindlasti ei ole. Joutseni suletekid ja padjad on mul juba palju aastaid, mittepestavaid ma ei kasutaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on siinkohal sõna “puhastama” veidi võõras. Umbes nagu “kuidas te nõusid puhastate”.

Suletekid-padjad-riided keemilisse. Pesevad või puhastavad seal, ei tea, aga kodus ei mölla ise. Patju vahetan nagunii iga paari aasta tagant, tekke harvem. Ei kujuta ette “vanavanaemade aegseid” magamistarbeid, brr!
Toa vaipu-diivanipatju jne saab küll lumes hoitud-klopitud, kuigi otseselt pesuga ma seda toimingut ei võrdsustaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Keemilises” suletekke ja patju ikka pestakse, mitte ei puhastata kuivalt kemikaalidega. Räägin muidugi moodsatest pesu lubava hooldusjuhendiga esemetest, vanaemade aegsetege pole kogemusi. Julgen väita, et pestakse korralikult, sest koerad uuesti sama tekki/kohta märgistama pole üldiselt kiskunud. Patju olen ka ise kodus pesnud, aga seejärel nõuab nende kuivaks saamine kas väga mitut kuivatitsüklit tennisepallidega või mitut päeva tihedat sopsutamist päikselises kohas restil kuivades. 220×260 cm tekki pole masinasse pista üritanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

suletekke ja -patju üldiselt pesta võtta ei taheta – pole kindlust, et kangas sulgi peab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk Suletekkide puhastamine