Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Suletud uste taga” – on see päris või ei?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: “Suletud uste taga” – on see päris või ei?

Postitas:
Kägu

vaatan vahel (eile ka, oli päris tõetruu lugu tädist kel noor mees pea sassi ajas), ja mitte ei saa aru kas on päris või mängitud.
Eeldan et mängitud (no kes läheb oma asju telekasse laotama), aga kust neid tundmatuid näitlejaid võetakse nii palju?

+1
-24
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lood on lavastatud. Kas välja mõeldud või tõsielust maha kirjutatud, ei oska öelda.
Tundmatuid näitlejaid jätkub. Olen seal üles astumas näinud oma naabrit, kauget sugulast jne.
Mõned näod on isegi kordunud. No umbes nii, et sama mees mängib ühes osas kõrvaltegelasest koolidirektorit ja mõned osad hiljem astub üles pereisa kandvas rollis.

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi mängitud. See on nagu Saladused oli ainult, et 10 kehvemas vormis. 😀 Stsenaariume võetakse õhust ja netist.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvad tõega, et enne kui need lihtsakesed jooma, kaklema, liiderdama asuvad kutsuvad kaameramehed kohale??
Küll aga om minul küsimus, et kas need on mingi riikliku tellimuse alusel tehtud, et õpetavad kuidas nõrgukesed saaksid paremini eluga hakkama, kuhu probleemidaga pöörduda jne?

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lood on lavastatud, aga no paljud probleemid esinevad ka kindlasti reaalelus (petmised jms). Kusjuures mõned osatäitjad on nii hästi näidelnud, et vaatangi, et ohoh, nagu kaameramees oleks kohale tormanud situatsiooni filmima. Mõni teine jälle pingutab üle ja on kohe aru saada, et võlts.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

vaatan vahel (eile ka, oli päris tõetruu lugu tädist kel noor mees pea sassi ajas), ja mitte ei saa aru kas on päris või mängitud.
Eeldan et mängitud (no kes läheb oma asju telekasse laotama), aga kust neid tundmatuid näitlejaid võetakse nii palju?
Do you like this?
Kiida
0

Kus su loogika on? Mismoodi sa seda ette kujutad, et kusagil võttegrupp hakkab lihtsalt lampi mingeid inimesi filmima, et äkki juhtub midagi ja tekib mingi lugu? Ja oh näe, hakkaski kohe juhtuma. Lausa selgeltnägijate võttegrupp, kes kohe loo alguses platsis on. Või Kutsub keegi inimene võttegrupi kohale, et teate, mul on tunne, et mu elus hakkab midagi toimuma, tulge filmige üles?
Ma ei suuda seda jama sellepärast vaadata, et ta niimoodi üles on ehitatud, milleks selline tsirkus, et “ärge oma kaameratega siia ronige” jne. Laps vahel jääb vaatama, siis näen ja ihukarvad tõusevad püsti. Muidu mulle võibolla meeldiks inimeste lugusid vaadata, kui nad oleksid normaalses vormis esitletud, mitte sellist jama ajades, nagu oleks nad otse sündmuste keskel… uhh.

+16
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestis on kümneid kui mitte isegi sadakond rahvateatrit. Eks sealt need näitlejad võetakse. Kes mängib paremini, kes kehvemini. Lood on lavastatud. Ideid saab igalt poolt. Loe kasvõi mõnd perekooli pikemat teemat ja lavasta lugu. Samas on lood tihti õpetlikud. Ma oma 11 aastasele lapsele vahel ikka ütlen- vaat mis sinuga võib juhtuda kui sa koolis õppida ei viitsi.

+16
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tundub et asi juristide, advokaatide kinnimakstud.

0
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

lavastatud, mängitud, ette kirjutatud. ehk siis tegelikult on see asi ikkagi stsenaariumi põhjal tehtud näidend. mulle meenub, et justkui see on mingi sisseostetud formaat saksamaalt? äkki lavastatavad lood ka siis? igatahes on kohati näha, et need n-ö kohtulahendused ei lähe kokku Eesti seadusandlusega.

kust näitlejaid leitakse? facebookis on nt grupp “pean saama näidelda muidu suren”, millel on ca 22 000 liiget. kindlasti on selliseid rahvateatreid veel.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

lavastatud, mängitud, ette kirjutatud. ehk siis tegelikult on see asi ikkagi stsenaariumi põhjal tehtud näidend. mulle meenub, et justkui see on mingi sisseostetud formaat saksamaalt? äkki lavastatavad lood ka siis? igatahes on kohati näha, et need n-ö kohtulahendused ei lähe kokku Eesti seadusandlusega.

kust näitlejaid leitakse? facebookis on nt grupp “pean saama näidelda muidu suren”, millel on ca 22 000 liiget. kindlasti on selliseid rahvateatreid veel.

Just, sul on õigus. Tegu on Saksast sisseostetud formaadiga. Näitlejad on tavalised inimesed, kes leitakse just nimelt harrastusnäitlejate seast ja otsitakse sõprade-tuttavate seast.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui ma nägin esimest korda seda tüüpi saadet, oli see sakslaste tehtud. ma ei jõudnud ära imestada, kuidas peretütar, igavene lohe muudkui poeb teki alla oma loodrist kaasaga nagistama ja ema istub köögis ja muudkui heietab sel teemal murelikult. ja seda kõike filmitakse…

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvad tõega, et enne kui need lihtsakesed jooma, kaklema, liiderdama asuvad kutsuvad kaameramehed kohale??
Küll aga om minul küsimus, et kas need on mingi riikliku tellimuse alusel tehtud, et õpetavad kuidas nõrgukesed saaksid paremini eluga hakkama, kuhu probleemidaga pöörduda jne?

noh ta on lihtsalt samal tasemel nende koolilastega, kes nähes ühel õhtul ühes seriaalis, et nende (harrastusnäitlejast) õpetaja ära mõrvati, arvasid, et see on tõsi ja olid järgmisel hommikul tohutult imestunud, kui nad sellest tunnist puudumise eest põhjuseta puudumise kirja said.
kusjuures seriaalis toimus mõrv suvel, aga parasjagu oli juba südatalv ning ka eelmisel päeval oli selle õpetaja tund olnud.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

noh ta on lihtsalt samal tasemel nende koolilastega, kes nähes ühel õhtul ühes seriaalis, et nende (harrastusnäitlejast) õpetaja ära mõrvati, arvasid, et see on tõsi ja olid järgmisel hommikul tohutult imestunud, kui nad sellest tunnist puudumise eest põhjuseta puudumise kirja said.
kusjuures seriaalis toimus mõrv suvel, aga parasjagu oli juba südatalv ning ka eelmisel päeval oli selle õpetaja tund olnud.

Eestis juhtus või?

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

see on meelelahutus. kahjuks ei õpeta see seriaal midagi, sest ei ühti eestis kehtivate süsteemidega päris täpselt. nagu ütlesin, siis kohati on ka seadusandlus eestis täiesti teine kui seriaalis. pigem võib see sari halvas mõttes kütta mõne lihtsameelse ootusi elatise, hooldusõiguse jmt kohta.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõned inimesed korduvad saatest-saatesse, kord mängib ühte ja siis jälle teist rolli. Osasid neist olen näinud ka mingites reklaamides. Võib-olla jah mingid harrastusnäitlejad, aga eks on ka selliseid, kes reageerivad vabatahtlikult kõikvõimalikele statisti pakkumistele, kust satuvad andmebaasidesse ja sealt neid siis leitakse.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole olemas! 😀
Sa mõtlesid selle loo praegu välja, samamoodi nagu neid suletud uste lugusid mõeldakse.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võiks siis uus hooaeg ka olla, näidatakse neid vanu juba mitmendat korda.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingi ajakirja “Saladused” televersioon, oli põnev lugemine teismelisena 😀

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas uue hooaja esimene osa siis tundus ka? Põhiteemad olid söögist ja rahast ja väljakolimisest, kuidagi naljakas lugu oli see eilne.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kunagi oli terve seeria selliseid kus lahendus leiti mingi (sotsiaaltöötaja, lastekaitse) ametniku juures. Ilmselt tellimustööd.
Nüüd vist hakatakse tõmmusid reklaamima.
Mõni üksik mängib paremini kui meie elukutselised näitlejad.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rahvateatrite inimesed, nt Teoteater.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestis juhtus või?

APPI!

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas uue hooaja esimene osa siis tundus ka? Põhiteemad olid söögist ja rahast ja väljakolimisest, kuidagi naljakas lugu oli see eilne.

Minu arust KÕIK lood mis seal on, on naljakad.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti, eile keegi vaatas ja uskus seda jama, et nagu ongi elus selline asi võimalik? Et mees läheb lööb oma peolaagri kortermaja katusele laiali? jeeee. nii ongi. need on nii tobedad lood, et vaata ja imesta. eriti see, kui mingi naabrimimm läheb ja perenimepidi proutab. jeerum küll.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tundmatuid näitlejaid jätkub. Olen seal üles astumas näinud oma naabrit

Minu koolivend on selles projektis kaasa teinud. Mängis päris hästi.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii kehva osa pole vist enne olnud. Täielik jama. Jäi arusaamatuks, mis selle mõte oli.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas on võimalik, et selline küsimus tekib?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

eriti see, kui mingi naabrimimm läheb ja perenimepidi proutab. jeerum küll.

meil on majas selline naabrimutt, kelle puhul perenime pidi prouatamine oleks juba suur saavutus, tema enamasti pöördub inimeste poole korterinumbriga. Räägib, et korter kuus siin pidas grillipidu ja Kü esimees proua Tamm võiks midagi ette võtta.

Mulle meeldib suletud uksi vaadata, lugudest ma midagi ei ootagi, mis mõtet nendest ikka otsida? Ma vaatan seda, kuidas amatöörnäitlejad esinevad, lahe kodukootud värk.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seal vist jah saavad kõik osa, kes soovivad. Olen ka seal näinud tuttavaid nägusid ja kolleege, kes näitlemisest muidu väga kauged on. Üldiselt on nad suht võltsid ja tase madal – kaameramees paistab peeglist ja helimehel vajub mikrofon kaadrisse.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

kaameramees paistab peeglist ja helimehel vajub mikrofon kaadrisse.

Ma olen aru saanud, et see ongi taotluslik, et võttemeeskonna kohalolu on tunda.

+7
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Suletud uste taga” – on see päris või ei?