Esileht Pereelu ja suhted Suletud uste taga 2

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Suletud uste taga 2

Postitas:

Hiljuti näitas “Suletud uste taga” perekonda ülekaaluliste lastega, isaga, kellele asi korda läks ja süüdimatu emaga. Saatest saati mõtlen asja üle.

Olen mees ja meil kodus sama seis, lahutama ja lahku minema ei hakka, aga kuidas asi lahendada?

Üks lastest on paks, toituks ainult suhkrust ja rasvast kui saaks ja seda ta ka liiga palju saab.

Põhiliselt teen süüa mina, olen pubekast saati teinud, ise ma saasta süüa ei saa, mul tekivad ekseemid ja villid, isegi purgisupist võivad peopesad paiste, põletikuliseks ja katki minna.

Paksem laps (viiene on) enamasti koduseid sööke ei taha – ootab, kuni ema koju jõuab, mõne kohukese, küpsiseid, kommi vms toob, need lähevad küll!
Liigutada ta ka väga ei viitsi, va siis kui liigutamine McDonaldsisse või poodi jäätise järele viib.
Rannas tsillib ja rahmeldab meeleldi, aga palju sinna siis töö kõrvalt saab, kaugeltki mitte iga päev ja vahel toob see ka kõrvapõletiku ja nohu kaasa, siis jälle mõnda aega ei saa.

Naisega rääkimine suht tulutu, saab aru küll, aga kui laps jonnib ja üldse midagi ei söö, et kommi ei saa, siis läheb kodusõjaks ja mind süüdistatakse despootluses ja militaarkorra kehtestamises söögi ja liikumise osas jne, et see pole terve ja normaalne kodune õhkkond, kus kõik end hästi saavad tunda.
Ma pole eriline “kakleja” tüüp, tõmban tagasi ja nii see elu kulgeb.

Kardan, et poissi hakatakse narrima ja mõnitama kui ta kooli läheb, ta ka motoorselt veidi kohmakas, vist mitte ainult paksusest, temast saab see poiss, keda keegi kehalises oma meeskonda ei taha ja muidu ka põlu alla satub.
Olen ise koolis kiusatav olnud oma nahaprobleemide pärast ja tean kui rõve see on.

:-/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naine koos lapsega arsti juurde, ise kaasa. Kui naine ei tule, lähed ise lapsega dietoloogi juurde. Arsti jutu võtad vajadusel kasvõi linti.
Paksus ja suur magusasõltuvus selleni välja, et koduseid sööke ei sööda, see võib viidata ka algavale diabeedile. Lase lapsel veresuhkrut kontrollida. Diabeedi puhul peab niikuinii toitumist kullipilguga jälgima.
Endokrinoloogile mine ka lapsega.

Mina emana piiran vägagi lapse kahjulikke toitumisharjumusi, kuigi ta pole mul paks. Lihtsalt minu lapsega on selge – kui ta saab päeva jooksul, eriti õhtupoole, liiga palju suhkrut (ja see liiga palju on selline kogus, mida normaalne laps ei paneks tähelegi) siis on tal õhtuks närvid krussis, hüperaktiivne (päris märatsema veel pole hakanud, aga imelikke vempe teeb) ei jää magama.
Ma parem olen militaardespoot, kui riskin võimalusega, et sellisest suhkrulaksutamisest tõsine hüperaktiivsus välja kujuneb.

Ja see, et sa pole eriline “kakleja” – kui su lapsele keegi tänaval kallale tuleks, siis sa ju kakleksid? Sul on vaja nüüd kõvem mees olla ja oma lapse tervist kaitsta, aga seda kindlasti arstide abiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 13:27; 24.07 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on sama probleem,et üks laps on ülekaaluline. diabeeti pole veel. nüüd toitume arsti nõuannete järgi. saia ei osta koju, jäätist sööb ,aga 2x nädalas. ei komme,ei kooke -vahest harva.
minul mees ei saanud aru,et mis dieet. poiss peabki suur ja tugev olema.
lõpuks tegin mehele selgeks,et sina söö mis tahad-tema võib 2 nädalaga 15 kg maha võtta.töö on füüsiline.
nüüd mina ja poeg toitumegi teisiti. midagi pole teha. eks üks kord jõuab mu mees arusaamiseni,et laps peab kaalu maha saama.
meie lasime kõik analüüsid teha( veresuhkur,kilpnääre jne)versuhkur oli piiri peal lapsel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskuge mind, te ei taha asja niikaugele ajada, et lapsel teisene diabeet välja kujuneb. See süstimine ja mõõtmine on täiskasvanulegi raske.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 13:27; 24.07 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poeg, 6-aastane, kaldub kah tugevalt ülekaalule. Oleme käinud toitumisõe juures aastaid. Kasu suurt sellest kahjuks pole olnud. Eriti tõsiselt ei saanud ka võtta toitumisspetsjalisti juttu, kes nende aastate jooksul ise koguaeg kaalust juurde võttis.
Tundub, et kogu maailm töötab meie vastu. Kodus ikka jälgin, mida lapsele süüa annan ning koguseid. Mees on selles osas veel karmim.
Lasteaias olen rääkinud õpetajatega, et lapsel on kaaluga probleeme. Lisa portsjonit anda ei tohi. Ometi tuleb laps praktiliselt iga õhtu koju, et Sain lisa.. sõin topelt jne. Olen korduvalt lasteaiaga rääkinud… tulemust pole.
Teine koht on vanaema/vanaisa. Vanavanemad armastavad mu lapsi väga. Reisivad nendega palju, käivad ringi, hoiavad enda juures. Aga jälle! Koguaeg saavad lapsed magusat või portsjonid on topelt või suured, kui maamehel… Rääkimine ei aita. Eemale lapsi ometi ju nendest ei hoia.
Pean õppima selgeks, kuidas lapsele selgeks teha, et selline ülesöömine pole temale pikemas perspektiivis kasulik. Kuid kardan, et pärast on tal veel toitumishäired. Ikka ju alguses räägid heaga… siis halvaga…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Pereelu ja suhted Suletud uste taga 2

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.