Esileht Tööelu, raha ja seadused. Summeeritud tööaeg + rasedus

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Summeeritud tööaeg + rasedus

Postitas:

Mul on summeeritud tööaeg 3 kuu arvestuses. Olen rase ja tekkis küsimus, et kas ma pean tegema nt kahel kuul ületunde ja kolmandal siis vähem, et 3 kuu arvestus lõhki ei läheks või on mul õigus tööaega nõuda igas kuus võrdselt?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõuda saad seda, mis on töölepingus. Kui on seal summeeritud tööaeg siis nii ongi. Ka rasedana võib olla ühes kuus siis rohkem ja teises vähem töötunde.

Kui nii käib tervisele, võid arstile rääkida ja saad nõuded, milline peab olema sulle rasedana sobiv töö, lubatud töö- st saad töövõimetuslee “üleviimine kergemale tööle”, millega võib töötada aga n töötada hoopis osakoormusega /reguleeritakse, mitu tundi päevas max, mitu päeva kuus jne)- kui siis palk väheneb, maksab Haigekassa tööandja makstavale nii palju lisaks, et kokku saad 100% eelmise aasta keskmisest. Kui tööandja ei saa sellist tööd võimaldada, oled rsp-ni /dekreedini) kodus ja saad 70% eelmise aasta keskmisest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on summeeritud tööaeg 3 kuu arvestuses. Olen rase ja tekkis küsimus, et kas ma pean tegema nt kahel kuul ületunde ja kolmandal siis vähem, et 3 kuu arvestus lõhki ei läheks või on mul õigus tööaega nõuda igas kuus võrdselt?

kui arvestusperiood on 3 kuud, siis saavad ületunnid tekkida alles kolmanda kuu möödumisel. see, et neis kuudes on tunde ebaühtlaselt, on summeeritud arvestuse eripära. ei ole mingit alust nõuda, et iga kuu oleks nt 160 töötundi.
kui tunned, et rasedana ei jaksa, siis saab arst kergemale tööle üle viia

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtaksin haiguslehe raseduse lõpuni ja oleksin kodus. Sealt jääksin sujuvalt vh-le. Jääks ära see nõme siplemine seal tööjuures.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Summeeritud tööaeg + rasedus