Esileht Tööelu, raha ja seadused. summeeritud tööajaga töötamine

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: summeeritud tööajaga töötamine

Postitas:

Töötan toidukaupluses summeeritud tööajaga. Viimaste kuude graafikud on olnud jubedad. 3tööpäeva(10tunnised) ja 1 vaba päev ja siis jälle 3 ja 1 vaba ja jälle 3.
Ma olen nii väsinud, kodus ei jaksa midagi teha, sest päevotsa jalgadel ringi tuuseldanud. Vabal päeval ka muud ei tee kui koristan,kokkan,mängin lastega jne jne…

Kas on mingit seadust ka, et nii lühikene vaba aeg on liiga lühike?
Graafiku tegija aind ütleb , et pole muud võimalust, aga kas on mingit seadust, mis aitaks?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

§ 51. Igapäevane puhkeaeg
(1) Kokkulepe, mille kohaselt töötajale jääb 24-tunnise ajavahemiku jooksul vähem kui 11 tundi järjestikust puhkeaega, on tühine, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti.

§ 52. Iganädalane puhkeaeg

(2) Kokkulepe, mille kohaselt töötajale jääb summeeritud tööaja arvestuse korral seitsmepäevase ajavahemiku jooksul vähem kui 36 tundi järjestikust puhkeaega, on tühine, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti.

https://www.riigiteataja.ee/akt/109072020004?leiaKehtiv

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kahe tööpäeva vahele jääb vähemalt 11 tundi puhkeaega ja kvartali lõikes jääb asi normtundide piiresse, siis on kõik seaduslik.

See, kuidas need tööpäevad jaotatud on, on juba tööandja asi. Tööandja võib, aga ei pea arvestama sinu soovidega.

10 tunniste tööpäevade puhul ongi vabu päevi vähem, kui näiteks 12-13 tunniste päevadega.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 17:20; 30.08 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul samasugune graafik ja tõesti ajab hulluks- 3 tööl, 1 vaba, 4 tööl jne. Korra kuus saab 2 vaba päeva järjest.
Seaduse järgi on kõik ok aga on mitmeid nüansse, millest annab kõrvale laveerida. Mul tööpäev 11 tundi, kogu see aeg jalgadel, leti taga istuda ei saa. Istumiseks on tagaruumis taburet. Ehk siis tööandja on loonud võimaluse “puhkamiseks”, aga reaalselt seal seljatoeta kõval taburetil üle paari minuti istuda ei taha.
Paremaid töötingimusi nagunii ei looda, pigem on mõistlik töökohta vahetada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seal seljatoeta kõval taburetil üle paari minuti istuda ei taha.

Mis sa siis loodad, et tööandja toob sulle tööjuurde voodi või?

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 17:20; 30.08 19:55;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

seal seljatoeta kõval taburetil üle paari minuti istuda ei taha.

Mis sa siis loodad, et tööandja toob sulle tööjuurde voodi või?

tool peab tegelikult olema seljatoega
TTOS § 11. Tööolme
(4) Töö laadist olenevalt peab töötajatel olema võimalus kasutada puhkeruumi, kui see on vajalik töötajate tervise ja ohutuse tagamiseks. Puhkeruum peab olema küllaldase suurusega ning sisustatud laudade ja seljatoega istmetega. Puhkeruumis ei tohi suitsetada.
https://www.riigiteataja.ee/akt/13188833?leiaKehtiv

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.08 22:48; 31.08 15:29; 31.08 19:23; 31.08 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TLS on köik tööga seonduvad asjad väga täpset kirjas. Miks inimesed ometi lugeda ei mõista?
Kui on sum tööaeg, siis sinu tegelikud töötunnid selguvad alles perioodi lõpus. On küll ette antud ühe kuu tööaja norm aga kui teed ühes kuus 20 alatundi, siis tööandja võib võtta arvesse seda, et ilmselt sa ei saa perioodi lõpuks oma tunde täis ja kasutab neid alatunde mujal kuudes nn ületundideks.
12h järjestiku tööajale (8+4) peab järgnema 13h vaba aega. 8h on norm tööaeg ja lubatud on teha 4 ületundi.
7päevase perioodi jooksul tehakse 40h. Sul kindlasti töölepingus ka see kirjas. Kui teed 7päevase perioodi jooksul rohkem kui 40h on see lepingu rikkumine. Ja seda 7 päeva võib lugeda ükskõik millisest päevast 7päeva järjest.

Mina tean seda kõike, sest ma olen endale asjad selgeks teinud. Aga ma ikkagi töötan nn seadusevastaselt, sest mul lihtsalt on selline töö ja ma olen ise selle endale valinud. Üsna tihti töötan 4 tööl (11-12h) 2vaba ja 4 tööl. Ma ei virise, sest mu tööaeg ei ületa kuu normi ja tänu sellele mul suht suva, kui mitu päeva ma tööl olen jne. Ja kui tunnengi, et tehtakse liiga vms siis mul pole raske juhtkonnale TLS meelde tuletada 😉

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 13:07; 31.08 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui kvartali lõikes ongi täpselt selline graafik, siis teed ületunde mis tolmab. jõhker graafik igal juhul.
kui pikad vahetused vahelduvad kalendrikuu alatundidega, siis saad vabad päevad tagasi, normaalne.
kui sa kodus välja ei puhka, muutub see töö järjest vastikumaks, hakka plaanima muutust. nt, vähedad koormust, valid teise töö jms.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TLS on köik tööga seonduvad asjad väga täpset kirjas. Miks inimesed ometi lugeda ei mõista?

Kui on sum tööaeg, siis sinu tegelikud töötunnid selguvad alles perioodi lõpus. On küll ette antud ühe kuu tööaja norm aga kui teed ühes kuus 20 alatundi, siis tööandja võib võtta arvesse seda, et ilmselt sa ei saa perioodi lõpuks oma tunde täis ja kasutab neid alatunde mujal kuudes nn ületundideks.

12h järjestiku tööajale (8+4) peab järgnema 13h vaba aega. 8h on norm tööaeg ja lubatud on teha 4 ületundi.

7päevase perioodi jooksul tehakse 40h. Sul kindlasti töölepingus ka see kirjas. Kui teed 7päevase perioodi jooksul rohkem kui 40h on see lepingu rikkumine. Ja seda 7 päeva võib lugeda ükskõik millisest päevast 7päeva järjest.

Mina tean seda kõike, sest ma olen endale asjad selgeks teinud. Aga ma ikkagi töötan nn seadusevastaselt, sest mul lihtsalt on selline töö ja ma olen ise selle endale valinud. Üsna tihti töötan 4 tööl (11-12h) 2vaba ja 4 tööl. Ma ei virise, sest mu tööaeg ei ületa kuu normi ja tänu sellele mul suht suva, kui mitu päeva ma tööl olen jne. Ja kui tunnengi, et tehtakse liiga vms siis mul pole raske juhtkonnale TLS meelde tuletada ????

sul on see asi ika üsna sassis, selgeks tegemisest on asi kaugel
1) max tööaeg on 13 tundi, sellele peab järgnema 11 tundi puhkeaega. mingit 8+4 arvestust ei ole olemas, samuti 13 tundi vaba aja nõuet.
§ 51. Igapäevane puhkeaeg
(1) Kokkulepe, mille kohaselt töötajale jääb 24-tunnise ajavahemiku jooksul vähem kui 11 tundi järjestikust puhkeaega, on tühine, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti.

2) 7 päevaga võib üldjuhul teha max 48 tundi, mitte 40.
§ 46. Töö tegemise aja piirang
(1) Tööaeg kokku ei tohi ületada keskmiselt 48 tundi seitsmepäevase ajavahemiku kohta kuni neljakuulise arvestusperioodi jooksul, kui seaduses ei ole sätestatud teistsugust arvestusperioodi.
(3) Tööandja ja töötaja võivad leppida kokku käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatust pikemas tööajas, kui tööaeg kokku ei ületa keskmiselt 52 tundi seitsmepäevase ajavahemiku kohta neljakuulise arvestusperioodi jooksul ja kokkulepe ei ole töötajale ebamõistlikult kahjustav. Töötaja võib kokkuleppe igal ajal üles öelda, teatades sellest kaks nädalat ette.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.08 22:48; 31.08 15:29; 31.08 19:23; 31.08 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TLS on köik tööga seonduvad asjad väga täpset kirjas. Miks inimesed ometi lugeda ei mõista?

Kui on sum tööaeg, siis sinu tegelikud töötunnid selguvad alles perioodi lõpus. On küll ette antud ühe kuu tööaja norm aga kui teed ühes kuus 20 alatundi, siis tööandja võib võtta arvesse seda, et ilmselt sa ei saa perioodi lõpuks oma tunde täis ja kasutab neid alatunde mujal kuudes nn ületundideks.

12h järjestiku tööajale (8+4) peab järgnema 13h vaba aega. 8h on norm tööaeg ja lubatud on teha 4 ületundi.

7päevase perioodi jooksul tehakse 40h. Sul kindlasti töölepingus ka see kirjas. Kui teed 7päevase perioodi jooksul rohkem kui 40h on see lepingu rikkumine. Ja seda 7 päeva võib lugeda ükskõik millisest päevast 7päeva järjest.

Mina tean seda kõike, sest ma olen endale asjad selgeks teinud. Aga ma ikkagi töötan nn seadusevastaselt, sest mul lihtsalt on selline töö ja ma olen ise selle endale valinud. Üsna tihti töötan 4 tööl (11-12h) 2vaba ja 4 tööl. Ma ei virise, sest mu tööaeg ei ületa kuu normi ja tänu sellele mul suht suva, kui mitu päeva ma tööl olen jne. Ja kui tunnengi, et tehtakse liiga vms siis mul pole raske juhtkonnale TLS meelde tuletada ????

sul on see asi ika üsna sassis, selgeks tegemisest on asi kaugel

1) max tööaeg on 13 tundi, sellele peab järgnema 11 tundi puhkeaega. mingit 8+4 arvestust ei ole olemas, samuti 13 tundi vaba aja nõuet.

§ 51. Igapäevane puhkeaeg

(1) Kokkulepe, mille kohaselt töötajale jääb 24-tunnise ajavahemiku jooksul vähem kui 11 tundi järjestikust puhkeaega, on tühine, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti.

2) 7 päevaga võib üldjuhul teha max 48 tundi, mitte 40.

§ 46. Töö tegemise aja piirang

(1) Tööaeg kokku ei tohi ületada keskmiselt 48 tundi seitsmepäevase ajavahemiku kohta kuni neljakuulise arvestusperioodi jooksul, kui seaduses ei ole sätestatud teistsugust arvestusperioodi.

(3) Tööandja ja töötaja võivad leppida kokku käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatust pikemas tööajas, kui tööaeg kokku ei ületa keskmiselt 52 tundi seitsmepäevase ajavahemiku kohta neljakuulise arvestusperioodi jooksul ja kokkulepe ei ole töötajale ebamõistlikult kahjustav. Töötaja võib kokkuleppe igal ajal üles öelda, teatades sellest kaks nädalat ette.

§51 PUHKEAEG
(1) kui saad 24h jooksul puhata vähem kui 11h järjest, siis see on seaduse rikkumine
(5)tööandja annab töötajale, kes töötab 24h ajavahemikus rohkem kui 13h , siis peab puhkeaeg olema 13h
Ups sorrri…13h tööaeg mitte 12.
§52(2) …summeeritud tööaja arvestuse korral 7päevase ajavahemiku jooksul peab olema 36h järjest puhkeaega.
Töö ja puhkeajaseadus:
§ 15. Igapäevase tööaja kestus summeeritud tööaja arvestuse korral
(1) Summeeritud tööaja arvestuse korral võib vahetus kesta kuni 12 tundi. Ehk 8+4 🙂 sest: TÖÖAJA KESTUS
§ 4. Tööaja üldine riiklik norm
(1) Töötaja tööaja üldine riiklik norm on 8 tundi päevas ehk 40 tundi nädalas.
(2) Tööaja summeeritud arvestuse korral lähtutakse tööaja arvestamisel tööaja üldisest riiklikust normist.

§ 9. Ületunnitöö piirnormid
(1) Koos ületunnitööga ei või tööaeg nädalas ületada keskmiselt 48 tundi neljakuulise arvestusperioodi jooksul.
KINDLASTI EI TOHI TEHA IGA NÄDAL 48h kui on tegelikult ette nähtud 40h nädalas. Standard töölepingus on tööaeg kirjas ja selleks on 40h nädalaaaaas.Pane tähele, et see 48h on mõeldud arvestusperioodi JOOKSUL
(2) Töötajat ei ole lubatud rakendada ületunnitööle üle nelja tunni päevas. Vahetuse kestus koos ületunnitööga ei tohi ületada 12 tundi. EHK SIIS 8+4.

Nii ja millest täpsemalt ma nüüd eksisin? 🙂

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 13:07; 31.08 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TLS on köik tööga seonduvad asjad väga täpset kirjas. Miks inimesed ometi lugeda ei mõista?

Kui on sum tööaeg, siis sinu tegelikud töötunnid selguvad alles perioodi lõpus. On küll ette antud ühe kuu tööaja norm aga kui teed ühes kuus 20 alatundi, siis tööandja võib võtta arvesse seda, et ilmselt sa ei saa perioodi lõpuks oma tunde täis ja kasutab neid alatunde mujal kuudes nn ületundideks.

12h järjestiku tööajale (8+4) peab järgnema 13h vaba aega. 8h on norm tööaeg ja lubatud on teha 4 ületundi.

7päevase perioodi jooksul tehakse 40h. Sul kindlasti töölepingus ka see kirjas. Kui teed 7päevase perioodi jooksul rohkem kui 40h on see lepingu rikkumine. Ja seda 7 päeva võib lugeda ükskõik millisest päevast 7päeva järjest.

Mina tean seda kõike, sest ma olen endale asjad selgeks teinud. Aga ma ikkagi töötan nn seadusevastaselt, sest mul lihtsalt on selline töö ja ma olen ise selle endale valinud. Üsna tihti töötan 4 tööl (11-12h) 2vaba ja 4 tööl. Ma ei virise, sest mu tööaeg ei ületa kuu normi ja tänu sellele mul suht suva, kui mitu päeva ma tööl olen jne. Ja kui tunnengi, et tehtakse liiga vms siis mul pole raske juhtkonnale TLS meelde tuletada ????

sul on see asi ika üsna sassis, selgeks tegemisest on asi kaugel

1) max tööaeg on 13 tundi, sellele peab järgnema 11 tundi puhkeaega. mingit 8+4 arvestust ei ole olemas, samuti 13 tundi vaba aja nõuet.

§ 51. Igapäevane puhkeaeg

(1) Kokkulepe, mille kohaselt töötajale jääb 24-tunnise ajavahemiku jooksul vähem kui 11 tundi järjestikust puhkeaega, on tühine, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti.

2) 7 päevaga võib üldjuhul teha max 48 tundi, mitte 40.

§ 46. Töö tegemise aja piirang

(1) Tööaeg kokku ei tohi ületada keskmiselt 48 tundi seitsmepäevase ajavahemiku kohta kuni neljakuulise arvestusperioodi jooksul, kui seaduses ei ole sätestatud teistsugust arvestusperioodi.

(3) Tööandja ja töötaja võivad leppida kokku käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatust pikemas tööajas, kui tööaeg kokku ei ületa keskmiselt 52 tundi seitsmepäevase ajavahemiku kohta neljakuulise arvestusperioodi jooksul ja kokkulepe ei ole töötajale ebamõistlikult kahjustav. Töötaja võib kokkuleppe igal ajal üles öelda, teatades sellest kaks nädalat ette.

§51 PUHKEAEG

(1) kui saad 24h jooksul puhata vähem kui 11h järjest, siis see on seaduse rikkumine

(5)tööandja annab töötajale, kes töötab 24h ajavahemikus rohkem kui 13h , siis peab puhkeaeg olema 13h

Ups sorrri…13h tööaeg mitte 12.

§52(2) …summeeritud tööaja arvestuse korral 7päevase ajavahemiku jooksul peab olema 36h järjest puhkeaega.

Töö ja puhkeajaseadus:

§ 15. Igapäevase tööaja kestus summeeritud tööaja arvestuse korral

(1) Summeeritud tööaja arvestuse korral võib vahetus kesta kuni 12 tundi. Ehk 8+4 ???? sest: TÖÖAJA KESTUS

§ 4. Tööaja üldine riiklik norm

(1) Töötaja tööaja üldine riiklik norm on 8 tundi päevas ehk 40 tundi nädalas.

(2) Tööaja summeeritud arvestuse korral lähtutakse tööaja arvestamisel tööaja üldisest riiklikust normist.

§ 9. Ületunnitöö piirnormid

(1) Koos ületunnitööga ei või tööaeg nädalas ületada keskmiselt 48 tundi neljakuulise arvestusperioodi jooksul.

KINDLASTI EI TOHI TEHA IGA NÄDAL 48h kui on tegelikult ette nähtud 40h nädalas. Standard töölepingus on tööaeg kirjas ja selleks on 40h nädalaaaaas.Pane tähele, et see 48h on mõeldud arvestusperioodi JOOKSUL

(2) Töötajat ei ole lubatud rakendada ületunnitööle üle nelja tunni päevas. Vahetuse kestus koos ületunnitööga ei tohi ületada 12 tundi. EHK SIIS 8+4.

Nii ja millest täpsemalt ma nüüd eksisin? ????

kallis inimene, sinu tsiteeritud töö- ja puhkeajaseadus ei kehti enam rohkem kui kümme aastat, alates 01.07.2009 kehtib uus töölepinguseadus, sinu tsiteeritu on tollest ajast saati aegunud.

praegune seadus https://www.riigiteataja.ee/akt/13319829?leiaKehtiv

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.08 22:48; 31.08 15:29; 31.08 19:23; 31.08 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töö- ja puhkeaja seadus
Vastu võetud 24.01.2001
Kehtetu – RT I 2009, 5, 35 – jõust. 1.07.2009]
https://www.riigiteataja.ee/akt/264447?leiaKehtiv

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.08 22:48; 31.08 15:29; 31.08 19:23; 31.08 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ja millest täpsemalt ma nüüd eksisin? ????

Täpsemalt selles, et räägid 11 aastat tagasi kehtivuse kaotanud seadusest.
Ja ka selles, et justkui tsiteerid seadusepunkte, aga oma sõnastuses 🙂
Ning linki ka ei lisanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. summeeritud tööajaga töötamine