Esileht Koolilaps Sündinud september 2005 – kas sügisel kooli või mitte?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Sündinud september 2005 – kas sügisel kooli või mitte?

Olen kahevahel, kas taodelda lapsele koolipikendust või mitte. Poiss on sündinud septembri viimasel nädalal, väga hakkaja ja tubli, kuid võrreldes oma lasteaiarühma oktoobris-novembris sündinud tüdrukutega, on vahe tuntav. Ka eelkooliõpetaja ütles kunagi, et soovitaks kõikidele augusti-septembri poistele olla aastakese veel kodus ja küpseda.

Mida teie teete, kellel sama vana laps, kas panete kindlasti kooli või annate talle lisa-aasta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 17:03; 08.02 17:48; 09.02 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie \”eliitkooli\” esimeses klassis on mulle silma jäänud, et enamus lapsi said juba sügisel 8 . selles vanuses on see väga suur vahe. Väiksemad ei ole mingil juhul võimelised suurematega katsetel konkureerima. kui soovid paremat kooli, mõtle sellele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Just see sama hirm on minulgi. Kuigi laps võiks oskuste poolest esimesse klassi minna, siis kas ta on sotsiaalselt piisavalt küps? Liiga \”titekat\” võidakse hakata kaasõpilaste poolt tõrjuma ning see võib jätta märgi kogu edasiseks kooliteeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 17:03; 08.02 17:48; 09.02 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina panin oma septembris sündinud poisslapse eelmisel aastal 6selt kooli. hetkel ei kahetse. tal on palju sõpru, õpetaja sõnul üks tublimaid poisse klassis, pikkuselt üks klassi pikemaid. kehalises ka täitsa teistega võrdne. õppimisega ega käitumisega probleeme pole.
eks igaüks peab tegema otsuse lähtuvalt oma lapsest, lapsed küpsevad erinevalt. poisi klassis on ka kaks kaheksa aastast, kes ei suuda üldse paigal püsida ja neil pidevad probleemid, nii et kõik sõltub lapsest…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil hea tuttav pani ka septembri lõpus sündinud poisi 6-aastaselt kooli. Lapsevanemate väitel läheb poisil igati hästi ja ta pidi ise väga rahul olema. Lasteaias oleks tal nende n-ö tittede seas ikka juba väga igav hakanud. See poiss oli muidu ise ka selline hakkaja, kes oskas end maksma panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil hea tuttav pani ka septembri lõpus sündinud poisi 6-aastaselt kooli. Lapsevanemate väitel läheb poisil igati hästi ja ta pidi ise väga rahul olema. Lasteaias oleks tal nende n-ö tittede seas ikka juba väga igav hakanud. See poiss oli muidu ise ka selline hakkaja, kes oskas end maksma panna.[/tsitaat]
Minu vend läks 6-selt, veebruaris sai 7. Sai hakkama, viieline ja puha. Praegu, täismehena, ütleb ta, et vahe hakkas ilmnema keskkoolis – tema oli veel täitsa titt ja ei leidnud oma aasta ja rohkem vanemate klassikaaslastega kontakti.
Mina oma lapse panen kooli aasta hiljem, aga ma ise klassiõpetaja ja selles küsimuses ilmsesti rikutet arusaamaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapse lasteaiarühmas on 5 poissi, kes soovitakse panna 6selt kooli, 7 saavad nad nov-jaanuar vahemikus. selles valguses tundub sept sündinud poiss juba päris suur 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 19:35; 09.02 09:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil poiss läks 6-selt. Talle meeldis nn titt olla. Mingi aeg oli teistele kaenla alla, gümna lõpus kõrgus juba teistest üle. On seltskondlik, sõbralik, lahtise peaga, laisavõitu.
Aasta hiljem oleks vahe suurem olnud, kui see mõni kuu, mis teistega vahet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Septembripoisi, kui hakkaja, loeb ja tahab kooli minna, paneks kooli.
mul endal kodus oktoobrilõpu poiss (küll järgmine aasta) ja täitsa segaduses, mis teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun ärge kergekäeliselt pange. Kurb kogemus õpetajana ütleb, et paljud ka juulis-augustis sündinud poisid peaks pigem hiljem kooli tulema.
Sügisese sünnipäevaga poisid (oktoober jne)kindlasti vajaks aega.

See ei pruugi selguda I-II klassis vaid pisut hiljem…

Viimane minu klass, kus 4 varem koolitulnud poissi…koos teistega lõpetas 1.

Pidage nõu lasteaiaõpetajatega, tuttava algklassiõpetajaga jne.

Muide, ka varem kooli minek nõuab nüüd juba 2.aastat komisjoni otsust nagu koolipikenduski.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 20:57; 08.02 21:04; 08.02 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige mõitlikum oleks tõesti lasta \”piiripealse\” sünnikuupäevaga laste vanematel endil otsustada, ilma igasuguse komisjonita. Ka meie eelkooli õpetaja on öelnud, et septembris sündinud poisid võiksid siiski aastakese veel \”küpseda\”, vahe näiteks oktoobris sündinud ja kohe 8-aastaseks saava tüdrukuga väga suur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 20:57; 08.02 21:04; 08.02 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.perekool.ee/index.php?id=110699&class=forum&action=post&post=8549226&x=1

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 20:57; 08.02 21:04; 08.02 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu lapse lasteaiarühmas on 5 poissi, kes soovitakse panna 6selt kooli, 7 saavad nad nov-jaanuar vahemikus. selles valguses tundub sept sündinud poiss juba päris suur :)[/tsitaat]
Seaduse järgi jookseb see n.ö punane joon alates 1.oktoobrist ja sellest tärminist võiks ometi ka pisut lähtuda. Ei saa üldse aru, miks ajab keegi lasteaiakasvataja vanematele kärbseid pähe niisuguste juttudega? Või tahab neist poistest hoopis rutem lahti saada äkki?;) Milleks muidu ajada kooli lapsed, kes pole õieti veel 6 ja pool aastatki täis?

Endal on tütar, kelle sünnipäev 29.sept. Kaalun ja vaatan ise ka vaikselt, et kuidas temaga on. Praegu tundub küll, et kuna laps suuremat kasvu, tugev ja sotsiaalselt julge, siis võiks ta kooli minna koos oma rühmaga, st 6-selt. Aga sinna on veel paar aastat aega… Ja arvan, et ka oma kodulähedases koolis õppides on võimalik saada kvaliteetne haridus.

P.S. Olen kahel käel siin toodud ettepaneku poolt, et n.ö piiripealsel ajal sündinud (aug-sept) laste vanemad tohiksid koostöös lasteaiaõpetajatega otsustada, millal nende laps kooli võiks minna. Ilma mingi erikomisjonita!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed ka ühes nn eliitkoolis. Vanemal on klassis peamiselt aasta esimeses pooles, mitte sügisel sündinud lapsed. Klassi pesamuna sept lõpus ja esimestes klassides oli küll probleem, et sõpru pole, teistest titem. Nooremal seevastu kaks last klassis, kes juba septembris said 8, seega koolipikenduse lapsed.
Teemaalgatajale soovitaks ikka lapsest lähtuda, kui hakkaja ja tubli, võiks kooli minna küll, ja kui näiteks terve lasteaiarühm läheb kooli ja lisaaastaks peaks väiksemate rühma jääma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läks septembris sündinud tütar 6-aastaselt kooli. Saaks aega tagasi keerata, siis oleksin aasta hiljem pannud. Lugemis- ja arvutamisoskus on tühised asjad.

Nüüd tütar kolmandas klassis ning alati on probleemid olnud ja siiani väga raske koolitee just ebaküpsuse pärast. Ta tahaks vaid mängida, mängida. Väsib ülikiiresti, jonnib, ei ole huvitatud õppimisest.

Teine laps on sündinud oktoobri alguses ning tema läheb kooli ja saab kohe 8. Ei tahtnud sama viga korrata ning olen otsuse üle väga rahul. Kuigi laps arvutab juba 2-3. klassi tasemel ja loeb ladusalt. See lisaaasta andis ikka väga palju juurde ning tean ette, et koolitee tuleb hoopis pingetevabam kui esimesel lapsel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

minu augustis sündinud poiss läks 7-aastaselt kooli kuigi kaalusin pikenduse taotlemist, aga lõpuks ei teinud seda siiski.
praegu mõtlen, et tal oleks olnud kergem, kui oleks läinud aasta hiljem. oleks vast algklassides tugevama põhja alla saanud (lugemine, kirjutamine jm elementaarsed asjad, millega ta kokkuvõttes maadles veidi liiga kaua ja selle all võibolla kannatasid muud teadmised).
praegu on gümnaasiumis ja õpitulemused paranevad järjest, aga ta on pidanud selleks väga raskelt tööd tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuula eelkõige oma emasüdant, mitte teisi. Mul septembripoiss – lahtise peaga, arukas vestleja, tugeva loogikaga, oma ea kohta suure lugemusega. No selline tore kaaslane suurele inimesele 🙂 Sellest lähtuvalt tegid kõik, alates sugulastest-tuttavatest kuni lasteaiaõpetajateni maha minu kuklatundest lähtuva soovi talle koolipikendust taotleda. Praegu kahetsen kibedalt, et ei jaksanud \”ühiskonna survele\” vastu seista ja oma mõistuse häält kuulda võtta. Õppeedukusega ei ole poisil probleeme, aga paljuräägitud \”sotsiaalsed oskused\” on nõrgad kooli karmi olelusvõtlusega toimetulekuks. Ja kui lastaias oli tal tõesti väga palju sõpru, siis koolis on ta neid leidnud vaid paar ja elab seda ise väga üle. Ta on nii laps kui laps – väike laps, mitte koolilaps! Ainult mängiks. Minu meelest toimub arengu asemel kohati taandareng ja seega oleks aastake kooliks küpsemiseks igati kohane olnud. Ta ei kurda, sest ei ole kurtja tüüp, aga ma näen ja mõistan selletagi, et tal on paganama raske.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin. Augusti lõpu poisil on neljad-viied aga käitumine ei ole hea. Pidevalt unustab asju, lobiseb tunnis, ei suuda olla kaua paigal, vaidleb vastu. Kuigi hinded on head, näen et kirjatehnika ja kunst on päris viletsad. Eesti keele grammatika on ka selline nagu aasta noorematel.

Esimeses klassis oli ka pikapäevarühmas, mis oli minu poolt suur viga. Ta väsis nii ära, jäi igal õhtul bussi magama. Väsimusest muutus ka tigedaks ja mittesõnakuulavaks-vastuvaidlevaks tüübiks. Ma oleksin ta pidanud iga päev koolist koju puhkama viima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütleks Sulle info mõttes niipalju, et koolipikenduskomisjon on väga leebe septembrikuu poisslaste vastu. Meie käisime kevadel sept.kuu poisiga ja komisjon kysis lapse käest naljaga pooleks : ja mitmendal septembril siis sina meil syndinud oled?. Nimelt olid järjekorda juhtunud koik septembrikuu poisid.
Jah, aga eks mul omal ole ka naljaks, yhes klassis tuleb vanusevahe lastel vahel ikka päris suur – mu kaheksaseks saav poiss läheb yhte klassi sõbra lapsega, kes praegu on veel 5 ja sügiseks saab 6….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu lapse lasteaiarühmas on 5 poissi, kes soovitakse panna 6selt kooli, 7 saavad nad nov-jaanuar vahemikus. selles valguses tundub sept sündinud poiss juba päris suur :)[/tsitaat]

st vanemad ikka soovivad panna, ma ei tea, mis õpetajad arvavad, aga nad peavad ka mingis komisjonis käima ja kui palju neist reaalselt sügisel läheb, selgub siis augustiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 19:35; 09.02 09:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panin oma septembrilõpu poisi aasta hiljem kooli st taotlesin pikendust. Laps oli äärmiselt taibukas, aga püsimatu. Olen selle otsusega väga rahul, see aasta andis väga palju juurde ja laps õpib eliitkoolis. Pikenduse taotlemise kohta pean aga ütlema seda, et mulle see protsess ei meeldinud. Pidime käima psühholoogil, perearstil, äkki oli veel mingi arst, kes hindas pikkust ja kasvu jms, lisaks võtma iseloomustuse mõlemalt rühmaõpetajalt, lasteaia logopeedilt (meil ei olnud mingit logopeedilist häiret), ise pidin kirjutama pika põhjenduse jne. Komisjon tegi otsuse viisakalt st seal ei olnud enam mingit küsimust, pikendus anti kohe. Aga kogu see jant ja arstid ja põhjendamine – mul oli ikkagi tunne, nagu oleksin oma lapse pooleldi ohmakaks pidanud tegema, kes ei ole nagu päris normaalne. Rühmaõpetaja näiteks ütles ka, et ma ei kirjuta sinna iseloomustusse päris kõike nii, et laps on taibukas ja tubli, et ma kirjutan ikka, et vajab veel aasta jagu harjutamist ja siit jääb puudu ja sealt jääb puudu jne. Et muidu ei lähe komisjonis läbi. Kui kogu see asjaajamine aetud oli, siis minul oli paha tunne, et nagu lapsel pitser küljes. ja seda vaid seetõttu, et ise otsustasin, et milleks ikkagi nii piiripealse sünnikuupäevaga lapsega nüüd kohe kooli joosta, et jõuab ka aasta hiljem minna. Võiks tõesti olla nii, et aug-sept laste vanemad saaksid ise otsustada ilma komisjonita. Seega mõelge hästi järele, kas tahate seda asjaajamist läbi teha. Aga äkki nüüd on kergem, meil juba 5 aastat möödas sellest. Hiljem küll pole sellest mingit mõju olnud, laps õpib tublilt. Esimese klassis aga näiteks arenguvestlusel küll õpetaja uuris, et mis põhjusel ta ikka aasta hiljem kooli tuli??? Kuigi küsimus oli kahes kalendripäevas, et oleks juba seaduse järgi võinud aasta hiljem minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 10:03; 09.02 17:40;
To report this post you need to login first.

Jälgisin täna lasteaias veidi pikemalt oma poissi, ta on selgelt veel laps mis laps (mitte koolilaps). Temast pea aasta vanemad tüdrukud on sellised asjalikud, räägivad minuga hoopis teistel teemadel kui minu oma poiss.

Kuna ta käib juba mitu aastat kunstiringis, siis käelises tegevuses erinevust näha ei ole, kuid see on kõik omandatud oskus. Ta on juba praegu nii õnnetu, et miks alati tema on viimane oma lasteaiarühmas, kellel sünnipäev tuleb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 17:03; 08.02 17:48; 09.02 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul just sama mure.
Sünnipäev on poisil sept.esimeses pooles, loeb ladusalt, kirjutab ka, kuigi käekiri on selline vasakukäelise oma; arvutab ka.
Mureks just püsimatus, väga kergesti läheb mõte uitama tal, kontroll keha üle kehv (kukub tihti, söök lendab taldrikult kogemata seinale jne).

Arstid läbi käidud, tunnistasid \”tubliks lapseks, kellel peenmotoorikat ja palli püüdmist tuleb harjutada\”. No mai ei tea.

Kooli ootab juba ammu, lasteaias loeb hoolega raamatuid, viimasel ajal on palju tülisid teistega mänguasjadega ja mänguvõtmisega üldse (vahetas rühma, eelmises oli palju sõbralikum seltskond kuidagi).

Muidugi on huvitav lugeda, et enamus siin sõnavõtjatest on edasi lükanud ja tulemusega rahul, aga kuidas ma tean, missuguse õpetaja 1.klassi laps saab? Olen näinud erinevaid õpetajaid ja ütleksin, et õpetajast ja suhetest esimese õpetajaga sõltub VÄGA palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina plaanin oma hetkel viieaasase oktoobris sündinud poja panna kooli kuueselt. Miks? Tal tulid esimesed piimahambad ära nädal peale 5.sünnipäeva. On rühmas kõige pikem. Ulatub üle pea käega teise poole kõrvalesta puudutama. Hammaste vahetus ja kõrvani ulatumine on nt waldorfkoolis füüsilise koolivalmiduse tunnuseks, st näitab, et laps on füüsiliselt piisavalt arenenud. Oskab lugeda. Tunneb praegu suurt huvi arvude vastu. Suudab päris hästi ennast kontrollida, kui on vaja vaikselt olla ja kuulata.

Tõenäoliselt tuleb tal suhteliselt vara puberteet ka – meil mehega mõlemal oli oma klassis kõige varem. Kui ta läheks kooli peaaegu kaheksasena ja hakkab pikkusse viskama varakult, siis jõuab ta paar kooliaastat olla klassikaaslaste seas suur nagu onu mudilaste hulgas. Jama ju.

Kusjuures mina olin väga veendunud kuueselt koolipaneku vastane. Mul oli valida, kas panna laps sõimerühma kõige vanemaks või aiarühma rühma kõige nooremaks ning minu jaoks oli enesestmõistetav, et panen sõime. Õpetajad küll soovitasid aeda panna – kogenud silm ju. Ometi olid rühmas peamiselt lapsed, kelle sünnikuu oli oktoobrist jaanuarini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka seda hammaste juttu lugenud, minu jaoks puhas jama. Minu koolipikendust saanud poisil hakkasid piimahambad pudenema juba peale 4-aastast sünnipäeva. Aga ega see teda veel püsivaks ja sotsiaalselt küpseks ei teinud. Rahmeldas ringi ja lasteaia töövihikute täitmine ei huvitanud teda üldse. Kui sul aga laps sotsiaalselt tasakaalukas ja süveneb hästi, püsib paigal, loeb, tunneb huvi õppetöö vastu, täidab töövihikuid iseseisvalt ja ilma sundimata – vaid need on minu jaoks näitajad, et laps on kooliküps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 10:03; 09.02 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poiss on küll \”õnneks\” sündinud oktoobris 2005 ning kooli ma teda kindlasti sügisel ei pane, kuid väikest survet selle tegemiseks siit-sealt ikka tuleb. Tal on ka 5 piimahammast vahetunud, hetkel pikkust ca 123 cm (vist täitsa pikk siis…), lugeda oskab (veerides), sõrmede abil arvutab 10 piires, väga püsimatu ei ole, kuid ikkagi ei pane ma teda kooli. Jah ta on ka oma rühmas kõige pikem, kuid ta on ka ainus, kellel on sügisel sünnipäev. Kuidagi on sattunud nii, et järgmised temaga ühel aastal kooliminejad on sündinud alles mai-august ning nad on tõesti väiksemad. Samas näiteks satuvad võibolla tema klassi just sügisel või talvel sündinud lapsed, kellega võrreldes seda kasvuvahe või arenguvahe eriti tunda ei ole.Seega kui mul on valida, kas mu laps saab olema klassis kõige noorem või kõige vanem, siis kindlasti otsustan ma viimase variandi kasuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina paneks sügisel kooli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Koolilaps Sündinud september 2005 – kas sügisel kooli või mitte?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.