Esileht Pereelu ja suhted sundkooselu nipid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: sundkooselu nipid

Postitas:

Kui mingil põhjusel ei ole võimalik (veel) s….peast abikaasast lahkuminek, siis kuidas, te, naised, end koos hoiate? Kuidas te olete tugevad ja ei lange stressi, depressiooni? Palun kirjeldage, mis teid aitab, elades koos inimesega, kes on a’la halva iseloomuga või sõltuvushaige või kakapea või tülinorija või mida iganes- kuidas on võimalik elada distantseeritult (kas või vaimses mõttes) või niimoodi, et kogu seda igapäevast manipulatsiooni mitte isiklikult võttes?
Mina ei oska….. proovin eri variante, aga pole veel leidnud viisi, mis mind rahulikuna hoiaks.
Kui keegi raatsib oma lugu jagada koos oma nippidega… kui siin muidugi on üldse inimesi, kes pole õnnelikus rahulolu pakkuvas suhtes juba aastaid.

P.S. Seda on vist liiga palju palutud, et teemas kohe aiaaukudest ei hakataks rääkima.

+12
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb rangelt sellest, kui kakapea on see mees ja kas seda tasub üldse koos hoida. Nii sunnismaine ja pärisori tänapäeval vast ei saa olla, et otsesõnu pliidi kõrval ketis hoitakse, ikka oma eluvalikud. Ja kui on oma valikud, mida tuleb teatud aja taluda, siis tulebki see kaugem eesmärk silmas pidada, misjaoks seda jama tasub kannatada ja kui kaua.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 13:03; 21.08 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mingil põhjusel ei ole võimalik (veel) s….peast abikaasast lahkuminek, siis kuidas, te, naised, end koos hoiate?

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 13:09; 20.08 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitas ainult üks asi – kui sain aru, et kooselu enam ei toimi, siis tegin kindla tegevusplaani lahkuminekuks, seadsin endale tähtajad ja eesmärgid. See aitas enamjaolt vastu pidada, nt “selleks ajaks on mul see asi tehtud ja siis” ja mehe halb käitumine enam väga ei seganud.
Kui sinul kindlat plaani ei ole, siis ma sulle muud nõu anda ei oska.

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 13:16; 20.08 18:30; 20.08 18:33; 20.08 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

P.S. Seda on vist liiga palju palutud, et teemas kohe aiaaukudest ei hakataks rääkima.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, eks siin ainus toimiv nõuanne ongi see, et igal inimesel (isegi naisel) peab ikka oma kodu/kinnisvara olema või kaasaga koos ostetud kaasomand /ühisvara, millesse mõlemad panustanud on. Müüte maha ja ostate 2 väiksemat.

Üürida ei taha, saa? Või ongi kaugem eesmärk mingi sissemaks koguda ja siis oma kodu osta?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ainus soovitus on kohe minna. Selline venitamine on mõttetu ja sööb inimest seestpoolt. See ei anna midagi. Milleks oma elu edasi lükata ja ennast lõhkuda? Kuidagi ikka saab, peab saama, kui teist võimalust ei ole. Töökohti tänapäeval on, mingi pinna ikka leiab. Alustad lihtsalt kehvemalt, aga vabana.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist asja pole olemas, et oled SUNNITUD olema kellegagi kooselus, kui sa just mingi maniaki vangustuses ei ela, luku taga ja muu maailmaga kontakt puudub.

Muudel juhtudel on siiski su oma valik selle mehe juures edasi elada.

Kui on selline olukord, et sul ei ole endal kohe raha, et midagi üürida, siis lähed lähimasse politseijaoskonda või naiste turvakodusse ja palud sealt abi. Võid ka sinna helistada ja telefoni teel nõu küsida. Kui sul on mõni sõbranna või sugulane, siis RÄÄGID neile selle mure ära ja PALUD ABI.

Kõige olulisem ongi reaalsete inimestega rääkida ja abi küsida. Anonüümses foorumis kurtmine kahjuks niisuguses olukorras ei ole piisav, et sind päriselt kuidagi aidata saaks.

Ja selle asemel, et mõelda, kuidas oma halva mehega endiselt koos edasi elada mõtle siiski sellele, kuidas võimalikult kiiresti niisugune olukord ära lõpetada. Sa võid seda teha juba täna. Kuna sul internetiühendus on olemas, siis paistab, et sind seal vägisi vangis hoida siiski ei hoita.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 14:02; 20.08 16:57; 20.08 18:57; 20.08 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Absoluutselt iga täiskohaga tööl käiv inimene saab lubada abikaasast lahku kolimist. Ei pea ju kolima üle jõu käivasse kohta. Linnast bussisõidu kaugusel on räämas ja mugavusteta kortereid ja maju, kust annab hommikul tööle sõita. Samuti on linnas ahiküttega vanu elamisi, kus olematu üürisumma eest elada saab. See on ikka enda valik, et jääd selle ebameeldiva tüübi juurde elama.

Kui ei ole võimalust ära minna, siis oled tõenäoliselt tervislikel põhjustel töövõimetu, aga siis aitab naiste varjupaik ja sotsiaaltöötaja.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled ilma lasteta, siis lihtsalt hakka astuma – pole venitada midagi. Ükskõik, mis tingimustesse – kuidagi ikka saab.
Aga kui on lapsed ka, siis ikka nii lihtsalt ei saa. Ei saa kolida mingisse räämas korterisse, kust lapsed peavad ka kooli pääsema ometi näiteks.
Ma olen ise teinud lahkumineku läbi. Tõsi – rohkem seetõttu, et teine osapool polnud rahul ja hakkas armukest pidama. No kaalusin mis kaalusin ja tegingi plaani. Hakkasin raha kokku hoidma – kommunaalarved lasin maksta mehel, lasteriided poes lasin maksta mehel, pärast tööd palusin tal poest läbi käia. Sedasi kogunes minu pangaarvele mingisugunegi rahaline puhver. Mehele tegin head nägu, utsitasin ära maksma korteri laenujääki. Mees oli ilmselt ka süümepiinades ja arvas, et ma tema salasuhtest ei tea. Mehe tujud kõikusid äärmustes, vahel püüdlikult heatahtlik, siis jälle ootamatutes olukordades üliärrituv. Seda ärritunud olekut tekkis üha rohkem ja rohkem, pidi ta ju oma ärakäimistele põhjuseid leidma ja selline vassimine sööb vist seda vassijat ennast kõige rohkem. Eks millalgi siis ütlesin, et mul ei ole soovi sellises kolmnurgas elada. Tema ajas muidugi tagasi, väitis, et ma näen luulusid ja muud sellist.. No aga ei midagi, eks tema tegevus viis selleni, et valed jooksid kokku ja nii ta läks.
Minul oli selleks ajaks uus töökoht läbi räägitud ja vanas kohas öeldud, et plaanin minna ja neil oleks mõistlik uut inimest vaadata. Nii ma siis läksingi, korraliku pangaarvega. Ühise korteri müüsime ja sealt tuli ka uue ostmiseks raha.
Nüüd elan lastega elu, kus mitte keegi hommikul ei tujutse ega arva, et võib oma meeleoluisd teistele kaela valada.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mingil põhjusel ei ole võimalik (veel) s….peast abikaasast lahkuminek, siis kuidas, te, naised, end koos hoiate? Kuidas te olete tugevad ja ei lange stressi, depressiooni? Palun kirjeldage, mis teid aitab, elades koos inimesega, kes on a’la halva iseloomuga või sõltuvushaige või kakapea või tülinorija või mida iganes- kuidas on võimalik elada distantseeritult (kas või vaimses mõttes) või niimoodi, et kogu seda igapäevast manipulatsiooni mitte isiklikult võttes?

Mina ei oska….. proovin eri variante, aga pole veel leidnud viisi, mis mind rahulikuna hoiaks.

Kui keegi raatsib oma lugu jagada koos oma nippidega… kui siin muidugi on üldse inimesi, kes pole õnnelikus rahulolu pakkuvas suhtes juba aastaid.

P.S. Seda on vist liiga palju palutud, et teemas kohe aiaaukudest ei hakataks rääkima.

Mis võimalused sul on? Alluda ja võtta toimuvat kui tööd. Tööl ju ei haugu ülemusele vastu, võid kinga saada. Nii ka siis toimid kodus. Sul töökogemus on kehva ülemusega, kes plärtsub ja tõstab häält? Kui on selline kogemus, siis kasuta seda võtet kodus ka. Kui ei ole hangi see kogemus, väga väärtuslik ja oluline elus, kui tahad töötada ülemusega, kes paha tuju alluvate peale välja valab. Loodan et sa võtad seda soovitus nüüd sarkasmina ja mitte otsselt ja tõsiselt. Kooselu võimalust keskkonnas, kus keskkonna teeb võimatuks teise inimese käitumine, pole võimalik normaalne elu. Vägivallatseja läheb ainult hullemaks, mida rahulikum on tema ohver. Naiste varjupaika helista ja küsi neilt nõu. Nad oskavad aidata. saad ka vajadusel nende elamisvõimalusi kasutada. Aga ise pead tahtma vabaneda sellest jamast. Kui sa aga leiad, et tuleb ikka elada, siis talu ja kannata, suru end alla ja töötasuks on siis see, mis sind takistab lahku minemast. Aga arvesta, kui on vägivallatsejaga tegemist, ükskõik mis teed, nagunii läheb hullemaks.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist asja pole olemas, et oled SUNNITUD olema kellegagi kooselus, kui sa just mingi maniaki vangustuses ei ela, luku taga ja muu maailmaga kontakt puudub.

Muudel juhtudel on siiski su oma valik selle mehe juures edasi elada.

Kui on selline olukord, et sul ei ole endal kohe raha, et midagi üürida, siis lähed lähimasse politseijaoskonda või naiste turvakodusse ja palud sealt abi. Võid ka sinna helistada ja telefoni teel nõu küsida. Kui sul on mõni sõbranna või sugulane, siis RÄÄGID neile selle mure ära ja PALUD ABI.

Kõige olulisem ongi reaalsete inimestega rääkida ja abi küsida. Anonüümses foorumis kurtmine kahjuks niisuguses olukorras ei ole piisav, et sind päriselt kuidagi aidata saaks.

Ja selle asemel, et mõelda, kuidas oma halva mehega endiselt koos edasi elada mõtle siiski sellele, kuidas võimalikult kiiresti niisugune olukord ära lõpetada. Sa võid seda teha juba täna. Kuna sul internetiühendus on olemas, siis paistab, et sind seal vägisi vangis hoida siiski ei hoita.

Kui inimene ei ole kuidagi vägivaldne, mis ta sinna politseisse või turvakodusse siis ikka läheb? Abi küsima mille eest? Et mees ei ole näiteks öösiti kodus vaid joob küla peal või peab armukest või midagi sarnast veel, mis iseenesest on üsnagi kahjutu tegevus.
Sugulased ei pruugi aru saadagi sellest, kui neile rääkida, et mees näiteks mõnitab pidevalt vms, ütlevad, et kannata ära.
Kõik asjad ei ole nii must-valged, kui pealt paistavad. Küll tuleb aga teemaalgatajal kiiresti mingeid samme tegema hakata, et omaette elama saada, sest sellises olukorras ei ole võimalik, et ennast ei kahjusta. Ei ole võimalik teisega ühe katuse all elades teda elimineerida või elada kuidagi nii nagu teist ei olekski.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke nipp on, et koli ära. Kas või kehvematesse tingimustesse aga koli ära. Säästad enda vaimset tervist ja kui on lapsed, siis ka lapsi.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 14:51; 20.08 20:07; 20.08 22:42; 21.08 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on selline olukord, et sul ei ole endal kohe raha, et midagi üürida, siis lähed lähimasse politseijaoskonda või naiste turvakodusse ja palud sealt abi.

See on küll hea soovitus.
Tibi pole päevagi tööl käinud, raha pole, midagi ei oska ka ja läheb politseisse ja kirjutab selle kohta avalduse.
Kus palub abi.

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 13:09; 20.08 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene ei ole kuidagi vägivaldne, mis ta sinna politseisse või turvakodusse siis ikka läheb?

Majanduslik vägivald on samuti olemas ja naiste turvakodude lehel on selle kohta ka eraldi kirjutatud. Näiteks kui mees on naist survestanud mitte töötama, olema kodus, naisel puudub sissetulek, et kuskile ära kolida, siis tõepoolest, ka sellisel juhul saab naiste tugikeskusest abi küsida. Rahapatakaid muidugi keegi pihku toppima ei hakka, aga saab reaalselt läbi mõelda need sammud, mida tuleb teha, et sellest mehest lahku saaks kolitud nii kiiresti kui võimalik. Selles osas aidatakse.

Ma eriti ei usu, et kui inimene sellise teema juba perekooli teeb, et siis tema kooselus puudub igasugune vägivald, et mees lihtsalt ei meeldi. Mingi jama seal on ja see jama tuleb lõpetada, st kooselust mujale ära kolida, mitte küsida nõu, kuidas sellega leppida. Helistada sinna nõuandeliinile tasub igal juhul.

Siit saab lugeda veidi lisainfot:

http://www.naisteliin.ee/index.php?id=108

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 14:02; 20.08 16:57; 20.08 18:57; 20.08 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei ole võimalust ära minna, siis oled tõenäoliselt tervislikel põhjustel töövõimetu, aga siis aitab naiste varjupaik ja sotsiaaltöötaja.

Kõigepealt – ma ise olen täiesti iseseisev inimene, elan rahulikku elu ja pole sunnitud kellegagi, kes mulle ei meeldi, koos elama.
Aga ma tean sellest hoolimata, et:
*naiste varjupaik ei pruugi saada inimest vastu võtta, kui neil on kõik kohad täis

*sotsiaaltöötaja ei pruugi suuta aidata otsekohe, sotsiaalkorteritele on ülipikad järjekorrad

*lihtsalt teise korterisse kolimiseks on vaja tagatis- ja sissemaksuraha, seda ei pruugi inimesel olla

Ebameeldivast kaaslasest lahku kolimine ei pruugi olla kohe teostatav. Võib juhtuda, et sellesama sissemaksuraha korjamiseks tuleb veel mõnda aega olukorda kannatada. Töö otsimine ei pruugi minna nii ladusalt, kui sooviks. Ja nii edasi. Praegu annaks muidugi teoreetiliselt kuuse all ka elada, aga selleks, et talveks kusagile korterisse saada on vaja raha, see tähendab, on vaja leida tööd, see tähendab, et on vaja olla kasitud ja puhas, et normaalses olekus jõuda töövestlusele.

Niisama ilma plaanita sunnitud kooselus vegeteerimine pole tõesti mingi hea idee, aga ka kindel plaan lahku minna ei pruugi tähendada, et inimene suudab selle pauhti kohe teostada.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 13:16; 20.08 18:30; 20.08 18:33; 20.08 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti on linnas ahiküttega vanu elamisi, kus olematu üürisumma eest elada saab.

Millises linnas milliseid elamisi? Olematu üürisumma eest pole Tallinnas midagi, ahiküttega korterid on kulla hinnaga.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 13:16; 20.08 18:30; 20.08 18:33; 20.08 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah. Olen olnud olukorras, kus kohe lahku kolida ei saanud, aga suhte jätkamine tundus ka võimatu. Mõtlesin läbi mismoodi asju planeerida, et kõige mõistlikum oleks. Väike rahaline puhver kogutud ja tähtaeg, kaua veel kannatan. Lõpuks ei olnudki nii hirmus see suhe, nii kui jälle mingi jama oli, siis vaatasin kalendrisse ja arvestasin kaua veel on jäänud. Ajutisena oli kergem neid olukordi üle elada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Absoluutselt iga täiskohaga tööl käiv inimene saab lubada abikaasast lahku kolimist. Ei pea ju kolima üle jõu käivasse kohta. Linnast bussisõidu kaugusel on räämas ja mugavusteta kortereid ja maju, kust annab hommikul tööle sõita. Samuti on linnas ahiküttega vanu elamisi, kus olematu üürisumma eest elada saab. See on ikka enda valik, et jääd selle ebameeldiva tüübi juurde elama.

Kui ei ole võimalust ära minna, siis oled tõenäoliselt tervislikel põhjustel töövõimetu, aga siis aitab naiste varjupaik ja sotsiaaltöötaja.

Ikka maru must-valgelt näed asju, nii lihtne tundub kõik. Aga mõelda vaid, naine ei pea olema kehva tervisega töövõimetu, et mehest ja/või ühisest kinnisvarast sõltuda. On äkki väikelapsega ema: laps nii vana, et emapalka enam ei maksta, aga liiga väike, et lasteaias täiskohaga olla. Elatise maksmine on ka Eestis nii nagu ta on. Mis siis teha? Oledki nagu vang. Vähemasti mõnda aega.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siis teha? Oledki nagu vang.

Selliseid inimesi on siiski väga vähe, kellel kohe üldse ei ole peale mehe mingeid teisi lähedasi inimesi, kes raskel hetkel appi tulla ei saa. Ja kui see mees ikka on mingil moel vägivaldne, siis väikese lapsega ema saab siiski just sealt turvaliinilt abi.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 14:02; 20.08 16:57; 20.08 18:57; 20.08 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene räägib, et mingil meile teadmata põhjusel et saa ära kolida. Ta ei oota kolimisnippe ega lahkumisnippe.

Kui kellelgi oleks siiski mõni nipp ühuse katuse all eksisteerimiseks, loeksime huviga

Mees ei pruugi vägivaldne olla…ei pruugi mõnitadagi ega manipuleerida…meie ei tea olukorda.

Äkki naine kogubki sissemaksu raha…aga seni..

Raskemaid aegu on paljudes suhetes ja loeks huviga isegi, kuidas asju mitte nii isiklikult võtta. Kolimis ja lahkumisabi pole hetkel siis teretulnud

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees kasutab nii vaimset, kui majanduslikku manipuleerimst, tean juba kõiki ta skeeme, pärast ühise lapse sündi provotseeris tülisid, toppis mu riideid prügikottidesse, lukustas uksi (elan tema majas) üritas mind sundida enda kinnisvara müüma. Hakkasin vastu, mõne asjaga nn. leppsin ja praeguseks teen lihtsalt head nägu Tuleb kindlustada vaikselt tagalat, koguda sukasäärde, paigutada kinnisvarasse etc. Ei kavatsegi lahku minna ja kavatsen saada sellise kohtlemise eest kopsaka nn.hüvitise.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 20:00; 20.08 22:30; 22.08 10:54; 22.08 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees kasutab nii vaimset, kui majanduslikku manipuleerimst, tean juba kõiki ta skeeme, pärast ühise lapse sündi provotseeris tülisid, toppis mu riideid prügikottidesse, lukustas uksi (elan tema majas) üritas mind sundida enda kinnisvara müüma. Hakkasin vastu, mõne asjaga nn. leppsin ja praeguseks teen lihtsalt head nägu Tuleb kindlustada vaikselt tagalat, koguda sukasäärde, paigutada kinnisvarasse etc. Ei kavatsegi lahku minna ja kavatsen saada sellise kohtlemise eest kopsaka nn.hüvitise.

Et las kohtleb nagu kaltsu – kannatan, lahutusega nõus ei ole, pressin mehelt pigem pappi välja. Miks sa ometi seda kõike teed?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 14:51; 20.08 20:07; 20.08 22:42; 21.08 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kellelgi oleks siiski mõni nipp ühuse katuse all eksisteerimiseks, loeksime huviga

Ainus toimuv nipp ongi kindel plaan ja tähtajad. Ja kalendrisse vaatamine nagu eespool öeldud – see aitab vastu pidada.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 13:16; 20.08 18:30; 20.08 18:33; 20.08 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees kasutab nii vaimset, kui majanduslikku manipuleerimst, tean juba kõiki ta skeeme, pärast ühise lapse sündi provotseeris tülisid, toppis mu riideid prügikottidesse, lukustas uksi (elan tema majas) üritas mind sundida enda kinnisvara müüma. Hakkasin vastu, mõne asjaga nn. leppsin ja praeguseks teen lihtsalt head nägu Tuleb kindlustada vaikselt tagalat, koguda sukasäärde, paigutada kinnisvarasse etc. Ei kavatsegi lahku minna ja kavatsen saada sellise kohtlemise eest kopsaka nn.hüvitise.

Et las kohtleb nagu kaltsu – kannatan, lahutusega nõus ei ole, pressin mehelt pigem pappi välja. Miks sa ometi seda kõike teed?

Manipuleerib küll, nõrgad lasevad ennast kaltsuna kohelda, mul on pohhui, mida see sitapea ütleb. Kah, karistuseks teen ta paljaks, las majutab mind oma villas kuni sureb.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 20:00; 20.08 22:30; 22.08 10:54; 22.08 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Manipuleerib küll, nõrgad lasevad ennast kaltsuna kohelda, mul on pohhui, mida see sitapea ütleb. Kah, karistuseks teen ta paljaks, las majutab mind oma villas kuni sureb.

Sellest ühisest lapsest on küll tõeliselt kahju. Mille eest sa teda karistad?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 14:02; 20.08 16:57; 20.08 18:57; 20.08 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Manipuleerib küll, nõrgad lasevad ennast kaltsuna kohelda, mul on pohhui, mida see sitapea ütleb. Kah, karistuseks teen ta paljaks, las majutab mind oma villas kuni sureb.

Sellest ühisest lapsest on küll tõeliselt kahju. Mille eest sa teda karistad?

Ma küsiks ka – suhe ei toiminud, sul on oma kinnisvara. Miks Sa edasi mehe majas oled? Vb oled ise manipulaator? Mehel uus naine silmapiiril aga kuna said ups selle “sitapeaga” lapse, las käristab pappi. Miks Sa meest vabaks ei anna? Mille eest Sa meest karistad? Selle eest, et ei armasta Sind?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 14:51; 20.08 20:07; 20.08 22:42; 21.08 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees võib olla kaval vaimsest vägivallatsejast manipulaator, kes on näiteks lapsed endal ümber sõrme keeranud. Laste ees ollakse ideaalne isa kes teeb kõik mida lapsed tahavad. Lapsed ei taha, et ema ja isa lahku lähevad. Siis võib asjade klaarimine võtta aega, ei saa lihtsalt võtta lapsi kaenlasse ja minema tormata. Või kui elatakse naise pinnal, siis armastatud isa minemaajamine ei pruugi väga lihtne olla.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.08 08:45; 21.08 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees võib olla kaval vaimsest vägivallatsejast manipulaator, kes on näiteks lapsed endal ümber sõrme keeranud. Laste ees ollakse ideaalne isa kes teeb kõik mida lapsed tahavad. Lapsed ei taha, et ema ja isa lahku lähevad. Siis võib asjade klaarimine võtta aega, ei saa lihtsalt võtta lapsi kaenlasse ja minema tormata.

Lapsed ei taha, et isa ja ema lahku lähevad? Laste pärast kooselu? Aga kui mees on nii hea isa, jäta lapsed mehe juurde elama, ise maksad lastele elatusrahasi ja külastad neid külastusgraafiku alusel. Kindlasti jääks lapsed rahule ja oleks õnnelikud. Vanemate sunnitud kooselu ja üksteise hävitamine, ei tee ka lapsi õnnelikuks. Vb ongi see “sitapea” väga hea isa.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 14:51; 20.08 20:07; 20.08 22:42; 21.08 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vb ongi see “sitapea” väga hea isa.

Ja võib ollagi.
Me ei tea, mida see “sitapea” täpselt tähendab, asi võib olla lihtsalt asjades, mis naisele närvidele käivad, aga mis teisele poleks üldse probleem. Võib olla ka räige koduvägivald, me ei tea ega oska hinnata. See skaala on liiga lai ja “sitapea” on liiga mitmekülgne mõiste.

Siin on juba kõik öeldud: plaan, ajakava, seljataguse kindlustamine, minupoolest tõmba kalendris riste päevadele peale, kui see aitab vastu pidada.

Ei ole võimalik teisega ühe katuse all elades teda elimineerida või elada kuidagi nii nagu teist ei olekski.

On ikka võimalik, aga see ei ole võimalik situatsioonis, kus sa teisest veel liiga palju hoolid. Kui hoolid, siis saad tema halvasti käitumisest haiget. Kui enam ei hooli, siis on sul juba täiesti pohlad, kas ta oli öösel kodus või kelle kaisus, ja tema suupruukimisest. Kui ei hooli, siis ei hooligi, elate nagu korterikaaslased, kaks eraldi elu ühel pinnal. Mõnus pereelu pole see mõistagi kuskilt otsast enam, aga nii annab üsna tülideta ja vaikselt elada koos päris pikka aega (niikaua kui emmal-kummal lõplikult üle viskab, mõnel juhul ka surmani). Aga selleks peab ennast emotsionaalselt distantseerima teisest inimesest. Niikauak kui hoolid, saad haiget. Kui enam ei koti, siis… ei kotigi, ükskõik mis ta ütleb.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 13:03; 21.08 09:58;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Pereelu ja suhted sundkooselu nipid