Esileht Koolilaps Sundmõtted 12a.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Teema: Sundmõtted 12a.

Postitas:
Kägu
  1. Kas kellelgi on kogemust jagada seoses lapse sundmõtete raviga. Sage kätepesemine, teatud tegevuste korduvtegemine jne. Kuhu pöördudite, kas saite abi? Milline raviplaan välja nägi? Kas käiku läksid ka antidrpressandid?
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul samuti olid sundmõtted, mingil määral on siiani.  Tugevalt mõjutas seda ühe sõbra surm,kui nüüd tagantjärgi mõtlen. Diagnoosiks olid noorena ,,tikid,, olin haiglas ravil.

Ajaga on paremaks läinud.

Stressirikastes olukordades käivituvad mul need ,,tikid,,. Proovige leida stressi põhjused ja ravida neid. Või rohkem suunata last spordiga tegelema või muu hobiga.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sage kätepesu on sundmõte? Millegi korduv ülekontrollimine on sundmõte?

Mina pesen ka tihti käsi ja ma kontrollin üle, et pliit ei jääks sisse, uks lukust lahti vms, mitu korda päevas, aga ma ei tunne küll, et mul sundmõtted oleks.

0
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sage kätepesu on sundmõte? Millegi korduv ülekontrollimine on sundmõte?

Mina pesen ka tihti käsi ja ma kontrollin üle, et pliit ei jääks sisse, uks lukust lahti vms, mitu korda päevas, aga ma ei tunne küll, et mul sundmõtted oleks.

See on teistmoodi, palun ära alaväärista midagi, millest sa midagi ei tea. Sundmõtte korral on inimesel tunne, et kui ta mingit asja ei tee, siis juhtub midagi kohutuavat. See on väga väsitav ja võibolla sellest ei saagi enne aru, kui ravi on peal ja inimene tunneb, kuidas on olla ilma sundmõteteta.

Teemaalgataja, palun pöördu lapsega psühhiaatrile, vaimse tervise õele vms. kohta. Võibolla kõige kättesaadavam oleks koolipsühholoog, loodetavasti ka tema oskab õigesti ja kiiresti edasi suunata.

+22
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kuidas ja millal see algas, kas järsku? Kas haige ei olnud enne seda? Googelda ka PANS/PANDAS sündroomi kohta.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kätepesu on veider sundmõte. On ameteid, kus see on nii ülioluline, et mõtled kui sinuga tegelema tulija käsi ei pese, on halb, ebameeldiv, ettevaatlikuks tegev.

0
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need, kes teemat alavääristavad ja lihtsalt kätepesust kinni hakkasid, võiksid teemat veidi googeldada, see pole naljaasi. Inimene tõsimeeli usub, et kui ta neid käsi ei pese, juhtub midagi väga hirmsat. See on koormav ja raske ka täiskasvanule. Siiski antud juhul on tegemist vist rohkem sundtegudega.

Mul on olnud sundmõtted ja kindlasti pöörduge spetsialisti poole. Mind aitas ka see, kui olin hõivatud ja polnud aega mõelda, aga sundmõtted muutusid raskemaks kui jäin lapsega koju. Siis oli pidevalt aega mõelda hirmsaid mõtteid.

Aga sellele on ravi, väga võimalik, et saab ka ilma AD abita. Kindlasti tuleb ravida, sest muidu tulevad need teod ja mõttes raskes olukorras tagasi, isegi kui teatud perioodil need kaovad.

Vaimse tervise teemasid ei tohi alahinnata. Alati on parem probleemidega varem tegeleda, kui hiljem.

+12
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Olen ise oma samaealise lapsega abi otsinud nii psühholoogilt, kliiniliselt psühholoogilt kui ka psühhiaatrilt. Tuleb välja, et neil polegi mingit abi nagu eriti pakkuda, kahjuks. Põhimõtteliselt kõik see, mis nemad räägivad, kõik see teadmine, on nii sinu kui su lapse sees juba nagunii olemas.

See, kui lähete psühholoogi või psühhiaatri juurde ja räägite talle, et sünnitus oli väga raske ja beebi esimestel elukuudel olid magamata, ning spetsialist teatab selle jutu peale, et jaa just see ongi nüüd teismelisel sundmõtted põhjustanud, ei aita teid kuigipalju edasi.

Psühhiaatrilt on võimalik saada ka erinevaid tablette, kuid ka need minu lapse peal toiminud ei ole. Tunnen, et mu laps on ravimifirmade katsejänes, ja mitte keegi ei tea, mismoodi AD-d alles kujunemisjärgus ajule pikemas perspektiivis mõjuvad.

Ainuke ka tegelikult toimiv lahendus on istuda, kui võimalik, siis terve perega maha ja püüda üles leida need ohukohad, mis on võinud last ärevusse ajada. Vahel võib ärevus tulla sealt, kust oodatagi ei oska. Näiteks minu nooremal lapsel tekkisid üksvahe tikid ja ma ei saanud üldse aru, miks. Kui temaga sellest rääkima hakkasin, selgus, et vanem õde narrib teda, kuna ta ei olnud kuueaastaselt lugema õppinud, vanem õde rääkis talle, et nüüd ei tule temast kunagi midagi ja keegi ei taha tema sõber olla jne. Ei tea, miks suurel õel selline rumal komme tekkinud oli, nooremat sedasi kurvastada, aga pärast suure õega rääkimist nooremal tikid kadusid.

Mina ise lapsena olin mitu aastat tohutult ärev. Põhjust ei rääkinud mitte kellelegi – olin kord juhuslikult pealt kuulnud, kuidas ema ütles isale, et meie maja on vana ja vajab elektrijuhtmete väljavahetamist, või muidu võib tulekahju tekkida. Täitsa tavaline jutt! Aga näe, väike laps kuulis ja hakkas kujutlema, kuidas maja öösel maha põleb, ei saanud magadagi enam.

Mõistlik on püüda viia lapse mõtted mujale, panna teda tundma end hästi, pakkuda tegevusi. Kui laps nühib oma käsi nii et need juba marraskil on, siis saad sama edukalt ka ise teraapiat teha, ehk lapsega nt kokkuleppeid sõlmida, et ta saab preemia, kui suudab hoiduda nt 2 tundi kätepesust vms. Ära riidle ega tänita, vaid püüa laps saada ise ka mõistma, kust jookseb piir normaalse hügieeni ja sundmõtte vahel. Püüa saada teda ise tunnistama, et sundmõtted on negatiivne nähtus ja parem oleks neid vähendada. Mingit muud imenippi siin tegelikult ei ole.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Kas kellelgi on kogemust jagada seoses lapse sundmõtete raviga. Sage kätepesemine, teatud tegevuste korduvtegemine jne. Kuhu pöördudite, kas saite abi? Milline raviplaan välja nägi? Kas käiku läksid ka antidrpressandid?

perearst, psühhiaater.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sage kätepesu on sundmõte? Millegi korduv ülekontrollimine on sundmõte?

Mina pesen ka tihti käsi ja ma kontrollin üle, et pliit ei jääks sisse, uks lukust lahti vms, mitu korda päevas, aga ma ei tunne küll, et mul sundmõtted oleks.

no ega sa ise jah aru ei saa, et see pole normaalne.

+7
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu lähedasel olid need. Eestist abi ei saanudki, sest Eestis on psühholoogia ja psühhiaatria üliviletsal ja mahajäänud tasemel. Midagi teeb Sensus ropu raha eest ja sessioon kestab seal vaid 18 korda, mis on sama hea kui mitte midagi (Exposure Response Prevention, eesti keeles eksponeerimisravi).

Mina sain abi Ali Greymond´ilt (vaata Youtubeśt ta videoid). Ta teeb ülitõhusat ja ülihead teraapiat. Minul läks kogu pakett kokku maksma 10 000€. Praegu on tal hinnad palju kõrgemad. Aga kui laps oskab inglise keeles suhelda, siis sealt saab abi. Tervenemine on tal 90%. Mina võin lähedase tervenemist omalt poolt kinnitada.

Lapsi nimetab ta küll raskeimaks ravile alluvaks rühmaks, sest lastel pole sageli välja kujunenud distsipliini ja tahtejõudu, kuid sundmõtetest saab jagu vaid raude tahtejõu ja distsipliiniga.

+1
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Olen ise oma samaealise lapsega abi otsinud nii psühholoogilt, kliiniliselt psühholoogilt kui ka psühhiaatrilt. Tuleb välja, et neil polegi mingit abi nagu eriti pakkuda, kahjuks. Põhimõtteliselt kõik see, mis nemad räägivad, kõik see teadmine, on nii sinu kui su lapse sees juba nagunii olemas.

See, kui lähete psühholoogi või psühhiaatri juurde ja räägite talle, et sünnitus oli väga raske ja beebi esimestel elukuudel olid magamata, ning spetsialist teatab selle jutu peale, et jaa just see ongi nüüd teismelisel sundmõtted põhjustanud, ei aita teid kuigipalju edasi.

Psühhiaatrilt on võimalik saada ka erinevaid tablette, kuid ka need minu lapse peal toiminud ei ole. Tunnen, et mu laps on ravimifirmade katsejänes, ja mitte keegi ei tea, mismoodi AD-d alles kujunemisjärgus ajule pikemas perspektiivis mõjuvad.

Ainuke ka tegelikult toimiv lahendus on istuda, kui võimalik, siis terve perega maha ja püüda üles leida need ohukohad, mis on võinud last ärevusse ajada. Vahel võib ärevus tulla sealt, kust oodatagi ei oska. Näiteks minu nooremal lapsel tekkisid üksvahe tikid ja ma ei saanud üldse aru, miks. Kui temaga sellest rääkima hakkasin, selgus, et vanem õde narrib teda, kuna ta ei olnud kuueaastaselt lugema õppinud, vanem õde rääkis talle, et nüüd ei tule temast kunagi midagi ja keegi ei taha tema sõber olla jne. Ei tea, miks suurel õel selline rumal komme tekkinud oli, nooremat sedasi kurvastada, aga pärast suure õega rääkimist nooremal tikid kadusid.

Mina ise lapsena olin mitu aastat tohutult ärev. Põhjust ei rääkinud mitte kellelegi – olin kord juhuslikult pealt kuulnud, kuidas ema ütles isale, et meie maja on vana ja vajab elektrijuhtmete väljavahetamist, või muidu võib tulekahju tekkida. Täitsa tavaline jutt! Aga näe, väike laps kuulis ja hakkas kujutlema, kuidas maja öösel maha põleb, ei saanud magadagi enam.

Mõistlik on püüda viia lapse mõtted mujale, panna teda tundma end hästi, pakkuda tegevusi. Kui laps nühib oma käsi nii et need juba marraskil on, siis saad sama edukalt ka ise teraapiat teha, ehk lapsega nt kokkuleppeid sõlmida, et ta saab preemia, kui suudab hoiduda nt 2 tundi kätepesust vms. Ära riidle ega tänita, vaid püüa laps saada ise ka mõistma, kust jookseb piir normaalse hügieeni ja sundmõtte vahel. Püüa saada teda ise tunnistama, et sundmõtted on negatiivne nähtus ja parem oleks neid vähendada. Mingit muud imenippi siin tegelikult ei ole.

See sinu viimane lõik ongi väga sarnane ERP teraapiale, st ainus ravi ongi sundmõtete ignoreerimine (mida on kerge öelda, kuid kohutavalt raske teostada). Selleks on kogenud terapeuti kõrvale vaja (keda Eestis kahjuks pole).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lähedasel olid need. Eestist abi ei saanudki, sest Eestis on psühholoogia ja psühhiaatria üliviletsal ja mahajäänud tasemel. Midagi teeb Sensus ropu raha eest ja sessioon kestab seal vaid 18 korda, mis on sama hea kui mitte midagi (Exposure Response Prevention, eesti keeles eksponeerimisravi).

Mina sain abi Ali Greymond´ilt (vaata Youtubeśt ta videoid). Ta teeb ülitõhusat ja ülihead teraapiat. Minul läks kogu pakett kokku maksma 10 000€. Praegu on tal hinnad palju kõrgemad. Aga kui laps oskab inglise keeles suhelda, siis sealt saab abi. Tervenemine on tal 90%. Mina võin lähedase tervenemist omalt poolt kinnitada.

Lapsi nimetab ta küll raskeimaks ravile alluvaks rühmaks, sest lastel pole sageli välja kujunenud distsipliini ja tahtejõudu, kuid sundmõtetest saab jagu vaid raude tahtejõu ja distsipliiniga.

Mida oligi oodata Perekoolist. Pakud praktilist abi, mitte ei pillu loosungeid ega bürokraatlikke klišeesid ja koha algab miinustamine.

Eesti arste ei tohi ju kritiseerida, Eesti arstid on laitmatud, lausa jumalad! Paraku kritiseerib juba ka EL eesotsas Saksamaaga Eesti meditsiini läbipaistvust ja usaldusväärsust.

+1
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu lähedasel olid need. Eestist abi ei saanudki, sest Eestis on psühholoogia ja psühhiaatria üliviletsal ja mahajäänud tasemel. Midagi teeb Sensus ropu raha eest ja sessioon kestab seal vaid 18 korda, mis on sama hea kui mitte midagi (Exposure Response Prevention, eesti keeles eksponeerimisravi).

Mina sain abi Ali Greymond´ilt (vaata Youtubeśt ta videoid). Ta teeb ülitõhusat ja ülihead teraapiat. Minul läks kogu pakett kokku maksma 10 000€. Praegu on tal hinnad palju kõrgemad. Aga kui laps oskab inglise keeles suhelda, siis sealt saab abi. Tervenemine on tal 90%. Mina võin lähedase tervenemist omalt poolt kinnitada.

Lapsi nimetab ta küll raskeimaks ravile alluvaks rühmaks, sest lastel pole sageli välja kujunenud distsipliini ja tahtejõudu, kuid sundmõtetest saab jagu vaid raude tahtejõu ja distsipliiniga.

Mida oligi oodata Perekoolist. Pakud praktilist abi, mitte ei pillu loosungeid ega bürokraatlikke klišeesid ja koha algab miinustamine.

Eesti arste ei tohi ju kritiseerida, Eesti arstid on laitmatud, lausa jumalad! Paraku kritiseerib juba ka EL eesotsas Saksamaaga Eesti meditsiini läbipaistvust ja usaldusväärsust.

No kirjutan siis veel mõne triggeri Eesti meditsiinist joobunud ülbikutele (tõenäoliselt meditsiinitöötajatele).

Eesti meditsiin on masendavalt vilets, Eesti arstid rikuvad tuhandete tervete inimeste elusid aastas, mis hoolega ringkaitses kinni mätsitakse, Eesti arstid on korrumpeerunud ja tegelevad seadusevastaste tegudega (vt ühest viimastest “Pealtnägijatest” patsiendi isikuandmetega sahkerdamise lugu).

Eesti arstid on ühed amoraalseimad töötajad siin riigis üldse, kellel on põhjendamatult ülikõrge ego, kuid kelle professionaalsed oskused jäävad maailmatasemest ülikaugele maha. Eesti arstid ei vastuta reaalselt üldse oma töö ega selle tagajärgede eest. Ja hoolimata propagandameediast, mis Eesti arste ennastunustavalt ülistab, vihkab suurem osa tavalistest Eesti inimestest (rahvusest hoolimata) Eesti arste kõigest hingest (mis tuleb välja eravestlustest nende tavaliste Eesti elanikega).

+1
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu lähedasel olid need. Eestist abi ei saanudki, sest Eestis on psühholoogia ja psühhiaatria üliviletsal ja mahajäänud tasemel. Midagi teeb Sensus ropu raha eest ja sessioon kestab seal vaid 18 korda, mis on sama hea kui mitte midagi (Exposure Response Prevention, eesti keeles eksponeerimisravi).

Mina sain abi Ali Greymond´ilt (vaata Youtubeśt ta videoid). Ta teeb ülitõhusat ja ülihead teraapiat. Minul läks kogu pakett kokku maksma 10 000€. Praegu on tal hinnad palju kõrgemad. Aga kui laps oskab inglise keeles suhelda, siis sealt saab abi. Tervenemine on tal 90%. Mina võin lähedase tervenemist omalt poolt kinnitada.

Lapsi nimetab ta küll raskeimaks ravile alluvaks rühmaks, sest lastel pole sageli välja kujunenud distsipliini ja tahtejõudu, kuid sundmõtetest saab jagu vaid raude tahtejõu ja distsipliiniga.

Mida oligi oodata Perekoolist. Pakud praktilist abi, mitte ei pillu loosungeid ega bürokraatlikke klišeesid ja koha algab miinustamine.

Eesti arste ei tohi ju kritiseerida, Eesti arstid on laitmatud, lausa jumalad! Paraku kritiseerib juba ka EL eesotsas Saksamaaga Eesti meditsiini läbipaistvust ja usaldusväärsust.

No kirjutan siis veel mõne triggeri Eesti meditsiinist joobunud ülbikutele (tõenäoliselt meditsiinitöötajatele).

Eesti meditsiin on masendavalt vilets, Eesti arstid rikuvad tuhandete tervete inimeste elusid aastas, mis hoolega ringkaitses kinni mätsitakse, Eesti arstid on korrumpeerunud ja tegelevad seadusevastaste tegudega (vt ühest viimastest “Pealtnägijatest” patsiendi isikuandmetega sahkerdamise lugu).

Eesti arstid on ühed amoraalseimad töötajad siin riigis üldse, kellel on põhjendamatult ülikõrge ego, kuid kelle professionaalsed oskused jäävad maailmatasemest ülikaugele maha. Eesti arstid ei vastuta reaalselt üldse oma töö ega selle tagajärgede eest. Ja hoolimata propagandameediast, mis Eesti arste ennastunustavalt ülistab, vihkab suurem osa tavalistest Eesti inimestest (rahvusest hoolimata) Eesti arste kõigest hingest (mis tuleb välja eravestlustest nende tavaliste Eesti elanikega).

Palun ärge risustage seda teemat mingi aiaaugu jutuga samal ajal kui ühel emal on tõsine murekoorem ning ta proovib vastust leida oma küsimusele.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lähedasel olid need. Eestist abi ei saanudki, sest Eestis on psühholoogia ja psühhiaatria üliviletsal ja mahajäänud tasemel. Midagi teeb Sensus ropu raha eest ja sessioon kestab seal vaid 18 korda, mis on sama hea kui mitte midagi (Exposure Response Prevention, eesti keeles eksponeerimisravi).

Mina sain abi Ali Greymond´ilt (vaata Youtubeśt ta videoid). Ta teeb ülitõhusat ja ülihead teraapiat. Minul läks kogu pakett kokku maksma 10 000€. Praegu on tal hinnad palju kõrgemad. Aga kui laps oskab inglise keeles suhelda, siis sealt saab abi. Tervenemine on tal 90%. Mina võin lähedase tervenemist omalt poolt kinnitada.

Lapsi nimetab ta küll raskeimaks ravile alluvaks rühmaks, sest lastel pole sageli välja kujunenud distsipliini ja tahtejõudu, kuid sundmõtetest saab jagu vaid raude tahtejõu ja distsipliiniga.

Mida oligi oodata Perekoolist. Pakud praktilist abi, mitte ei pillu loosungeid ega bürokraatlikke klišeesid ja koha algab miinustamine.

Eesti arste ei tohi ju kritiseerida, Eesti arstid on laitmatud, lausa jumalad! Paraku kritiseerib juba ka EL eesotsas Saksamaaga Eesti meditsiini läbipaistvust ja usaldusväärsust.

No kirjutan siis veel mõne triggeri Eesti meditsiinist joobunud ülbikutele (tõenäoliselt meditsiinitöötajatele).

Eesti meditsiin on masendavalt vilets, Eesti arstid rikuvad tuhandete tervete inimeste elusid aastas, mis hoolega ringkaitses kinni mätsitakse, Eesti arstid on korrumpeerunud ja tegelevad seadusevastaste tegudega (vt ühest viimastest “Pealtnägijatest” patsiendi isikuandmetega sahkerdamise lugu).

Eesti arstid on ühed amoraalseimad töötajad siin riigis üldse, kellel on põhjendamatult ülikõrge ego, kuid kelle professionaalsed oskused jäävad maailmatasemest ülikaugele maha. Eesti arstid ei vastuta reaalselt üldse oma töö ega selle tagajärgede eest. Ja hoolimata propagandameediast, mis Eesti arste ennastunustavalt ülistab, vihkab suurem osa tavalistest Eesti inimestest (rahvusest hoolimata) Eesti arste kõigest hingest (mis tuleb välja eravestlustest nende tavaliste Eesti elanikega).

Palun ärge risustage seda teemat mingi aiaaugu jutuga samal ajal kui ühel emal on tõsine murekoorem ning ta proovib vastust leida oma küsimusele.

Aga ma pakkusingi välja väga tõhusa ja töötava lahenduse. Mingisugustel Perekooli egomaniakkidest meedikutel oli vaja seda vastust kohe miinustama hakata. Kirjuta siis ikka õigluse huvides sellest ka, et näe, kus kummalised inimesed siin:  keegi paneb kirja oma tervenemisloo, pakub välja lahendused, aga mingisugused PK haiged (suurima tõenäosusega meedikud) hakkavad seda abi miinustama!

0
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sage kätepesu on sundmõte? Millegi korduv ülekontrollimine on sundmõte?

Mina pesen ka tihti käsi ja ma kontrollin üle, et pliit ei jääks sisse, uks lukust lahti vms, mitu korda päevas, aga ma ei tunne küll, et mul sundmõtted oleks.

no ega sa ise jah aru ei saa, et see pole normaalne.

On normaalne, sest see on minu elustiil. Sinul on oma elustiil, mida mina ei tule kritiseerima. Mina ei kannata mõtlemise all, et kui mu uks on lahti ja käed pesemata, et siis juhtub midagi halba. Mul pole sundmõtteid. Minule lihtsalt on mugavam ja turvalisem enesetunne, kui käed on puhtad ja uks korralikult lukus.

+2
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Palun ärge risustage seda teemat mingi aiaaugu jutuga samal ajal kui ühel emal on tõsine murekoorem ning ta proovib vastust leida oma küsimusele.

Ei ole see, kellele vastad, aga eks tolle arstides pettunud Käo jutt ole samuti TA-le vastuseks. Lisaks, siin teemas on ju vaba pääs osaleda ja nõu anda kõigil, ja miks siis ei ole siin õieti kellelgi midagi eriti öelda? Arutatakse selle üle, kas kätepesu üldsegi on sundmõte jne. Seda lauset, et “pöörduge psühholoogi või psühhiaatri poole”, tunneme me kõik nagunii. Ent ka pöördumine ei pruugi olla seotud abi saamisega, seega vajaks TA vast ikka veidi täpsemat nõu. Kuna olen ise otsinud lapsele abi ega ole seda senini üldse saanud, jälgin teemat.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On normaalne, sest see on minu elustiil. Sinul on oma elustiil, mida mina ei tule kritiseerima. Mina ei kannata mõtlemise all, et kui mu uks on lahti ja käed pesemata, et siis juhtub midagi halba. Mul pole sundmõtteid. Minule lihtsalt on mugavam ja turvalisem enesetunne, kui käed on puhtad ja uks korralikult lukus.

Jälle üks targutaja, kes pole teemaga üldse kursis. Ilmselgelt pole sa kogenud olukorda, kus sa ei saa töödki teha, ilma et 100 korda tunnis jookseksid käsi pesema, kuni käed on verised ja veri niriseb arvutiklahvidele. Või kus sa ei saa öösiti magada, kuna käid öö läbi, kümneid kordi välisust katsumas – pärast oled päeval nagu zombi ega suuda keskenduda enam. Lõpuks oled ahervare, kaotad töö ja ainult istud kodus ning nühid oma katkisi valutavaid käsi ning katsud lakkamatult välisust. (Okei, enamikul asi nii hulluks ei lähe, aga midagi sinnapoole küll.)

+6
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Katkisest nahast lähevad ju pisikud sisse. Nahk on väga tähtis kaitseorgan. On see mikroobihirm või mis?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On normaalne, sest see on minu elustiil. Sinul on oma elustiil, mida mina ei tule kritiseerima. Mina ei kannata mõtlemise all, et kui mu uks on lahti ja käed pesemata, et siis juhtub midagi halba. Mul pole sundmõtteid. Minule lihtsalt on mugavam ja turvalisem enesetunne, kui käed on puhtad ja uks korralikult lukus.

Jälle üks targutaja, kes pole teemaga üldse kursis. Ilmselgelt pole sa kogenud olukorda, kus sa ei saa töödki teha, ilma et 100 korda tunnis jookseksid käsi pesema, kuni käed on verised ja veri niriseb arvutiklahvidele. Või kus sa ei saa öösiti magada, kuna käid öö läbi, kümneid kordi välisust katsumas – pärast oled päeval nagu zombi ega suuda keskenduda enam. Lõpuks oled ahervare, kaotad töö ja ainult istud kodus ning nühid oma katkisi valutavaid käsi ning katsud lakkamatult välisust. (Okei, enamikul asi nii hulluks ei lähe, aga midagi sinnapoole küll.)

See ei ole mitte targutaja, vaid tüüpiline eestlane: minul on kõik korras, ma ei tea, mis teil seal toimub…

Sundmõtteid saab peatada vaid neid järjepidevalt ignoreerides ja sundkäitumist täpselt samamoodi. Istud ja põledki oma hirmu- ja paanikapõrgus, lased need tunded endast kõik läbi ja annad oma paanikasse aetud ajule miljoneid kordi tagasi signaale, et sul on sellest jubedast enesetundest täiesti ükskõik, kuniks ka lõpuks su aju ise seda uskuma jääb ja sundmõtted lõpetab.

Selleks on vaja omada radset tahtejõudu ja distsipliini. Tänapäevastele lumehelbekestele, kellele on Pavlovi refleksina õpetatud kõigi ja kõige peale kaeblema, on see muidugi üliraske ülesanne, st vastupidise Pavlovi refleksi tekitamine: ole rahulik ja kannata oma valu välja ja ära jookse iga asja peale kellegi peale kaebama.

Mingid rohud seda haigust ei ravi, ainult karm ja tahtejõuline ajutrenn.

+1
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

On normaalne, sest see on minu elustiil. Sinul on oma elustiil, mida mina ei tule kritiseerima. Mina ei kannata mõtlemise all, et kui mu uks on lahti ja käed pesemata, et siis juhtub midagi halba. Mul pole sundmõtteid. Minule lihtsalt on mugavam ja turvalisem enesetunne, kui käed on puhtad ja uks korralikult lukus.

Jälle üks targutaja, kes pole teemaga üldse kursis. Ilmselgelt pole sa kogenud olukorda, kus sa ei saa töödki teha, ilma et 100 korda tunnis jookseksid käsi pesema, kuni käed on verised ja veri niriseb arvutiklahvidele. Või kus sa ei saa öösiti magada, kuna käid öö läbi, kümneid kordi välisust katsumas – pärast oled päeval nagu zombi ega suuda keskenduda enam. Lõpuks oled ahervare, kaotad töö ja ainult istud kodus ning nühid oma katkisi valutavaid käsi ning katsud lakkamatult välisust. (Okei, enamikul asi nii hulluks ei lähe, aga midagi sinnapoole küll.)

Troll jäta mind rahule. Mina rääkisin sellega, kes väitis, et mina ei ole normaalne ja mul on ka sundmõtted, mida mul ei ole. Mis norimine see siin olgu. Üks või kaks kägu norivad ja diagnoosivad siin kõiki. Minge puu taha oma jutuga.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katkisest nahast lähevad ju pisikud sisse. Nahk on väga tähtis kaitseorgan. On see mikroobihirm või mis?

See on paanikahäire, kus inimene püüab kohutavat stressi- ja hirmutunnet leevendada mingisugusegi füüsilise ja/või mõttetegevusega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On normaalne, sest see on minu elustiil. Sinul on oma elustiil, mida mina ei tule kritiseerima. Mina ei kannata mõtlemise all, et kui mu uks on lahti ja käed pesemata, et siis juhtub midagi halba. Mul pole sundmõtteid. Minule lihtsalt on mugavam ja turvalisem enesetunne, kui käed on puhtad ja uks korralikult lukus.

Jälle üks targutaja, kes pole teemaga üldse kursis. Ilmselgelt pole sa kogenud olukorda, kus sa ei saa töödki teha, ilma et 100 korda tunnis jookseksid käsi pesema, kuni käed on verised ja veri niriseb arvutiklahvidele. Või kus sa ei saa öösiti magada, kuna käid öö läbi, kümneid kordi välisust katsumas – pärast oled päeval nagu zombi ega suuda keskenduda enam. Lõpuks oled ahervare, kaotad töö ja ainult istud kodus ning nühid oma katkisi valutavaid käsi ning katsud lakkamatult välisust. (Okei, enamikul asi nii hulluks ei lähe, aga midagi sinnapoole küll.)

Troll jäta mind rahule. Mina rääkisin sellega, kes väitis, et mina ei ole normaalne ja mul on ka sundmõtted, mida mul ei ole. Mis norimine see siin olgu. Üks või kaks kägu norivad ja diagnoosivad siin kõiki. Minge puu taha oma jutuga.

Aga keda huvitab siin teemas SINA, kellel on kõik korras? Mine imetle ennast peegli ees üksi edasi!

Katkisest nahast lähevad ju pisikud sisse. Nahk on väga tähtis kaitseorgan. On see mikroobihirm või mis?

See on paanikahäire, kus inimene püüab kohutavat stressi- ja hirmutunnet leevendada mingisugusegi füüsilise ja/või mõttetegevusega.

+3
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

vihkab suurem osa tavalistest Eesti inimestest (rahvusest hoolimata) Eesti arste kõigest hingest (mis tuleb välja eravestlustest nende tavaliste Eesti elanikega)

Olen tavaline Eesti inimene. Minul ja mu lähedastel on kogemusi kümmekonna ülimalt suurepärase Eesti arstiga, rea niisuguste tavalistega (aga kui probleem on tavaline, nt haav paari pistega kokku õmmelda v lapse kõhuviirus, siis ei saagi aru, kas arst on suurepärane või mitte) ja ühe ebameeldiva korrumpeerunud perearstiga.

Teemaalgataja, alusta ikkagi Eesti meditsiinist!

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on paanikahäire, kus inimene püüab kohutavat stressi- ja hirmutunnet leevendada mingisugusegi füüsilise ja/või mõttetegevusega.

Siis on sellele vaja asendustegevust. Mingit uut tervislikumat vaimu või füüsilist tegevust. Teadlikult. Nt keti heegeldamist . Korrutustabeli kordamist kasvõi?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vihkab suurem osa tavalistest Eesti inimestest (rahvusest hoolimata) Eesti arste kõigest hingest (mis tuleb välja eravestlustest nende tavaliste Eesti elanikega)

Olen tavaline Eesti inimene. Minul ja mu lähedastel on kogemusi kümmekonna ülimalt suurepärase Eesti arstiga, rea niisuguste tavalistega (aga kui probleem on tavaline, nt haav paari pistega kokku õmmelda v lapse kõhuviirus, siis ei saagi aru, kas arst on suurepärane või mitte) ja ühe ebameeldiva korrumpeerunud perearstiga.

Teemaalgataja, alusta ikkagi Eesti meditsiinist!

Kas sul on kogemusi ka paanikahäirete raviga Eestis? Ei ole. Aga ikka on vaja neid Eesti arste soovitada. Kõik, kel OCD-ga siin teemas kogemust, vastavad, et Eesti arstid pole osanud aidata. Aga keegi, kel pole haigusega kogemust, raiub pidevalt, et aga tema USUB, et Eesti arstid siiski suudavad aidata.

 

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on paanikahäire, kus inimene püüab kohutavat stressi- ja hirmutunnet leevendada mingisugusegi füüsilise ja/või mõttetegevusega.

Siis on sellele vaja asendustegevust. Mingit uut tervislikumat vaimu või füüsilist tegevust. Teadlikult. Nt keti heegeldamist . Korrutustabeli kordamist kasvõi?

Ei. Asendustegevusega muutub see asendustegevus uueks sundmõtteks ja korduvaks tegevuseks, sest aju saab sellest nii aru: tal oli halb ja paaniline olla, lahenduseks ei ole mitte käte pesemine, vaid heegeldamine. Järgmine kord tormabki inimene paanikahoos heegeldama.

Sellest põrgust saab läbi minna nii, et inimene lubab endale kogu seda hirmu ja paanikatunde kogemist, veelgi enam, ta võimendab ise kunstlikult neid olukordi (sundtegevuse korral küll ei tee neid sundliigutusi, kuid lasebki endast läbi kõik need hirmu ja paanikamõtted) ja jätkab rahulikult oma igapäevaseid toimetusi. Hakkab oma hirmuhooge kõrvalt vaatama ja ei pööra neile vähimatki tähelepanu. Alguses hirmuhood isegi suurenevad, sest aju läheb segadusse, siis aga hakkavad mõne aja pärast vähenema. Tervenemine kestab sõltuvalt OCD raskusastmest 6 kuud kuni 1,5-2 aastat.  Seegi toimub siis, kui inimene suudab oma mõtteid pideva distsipliiniga rahulikult kogeda ilma paanikasse sattumata ja sundtegevusi kordamata.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas heegeldamine pole parem kui käte pidev pesemine asendusena. On ju küll inimesi kes on leidnud oma vaimsetele probleemidele lahenduse käsitölst spordist lugemisest. Ja see on kasulik asendus. Sel on kasulik tulemus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas heegeldamine pole parem kui käte pidev pesemine asendusena. On ju küll inimesi kes on leidnud oma vaimsetele probleemidele lahenduse käsitölst spordist lugemisest. Ja see on kasulik asendus. Sel on kasulik tulemus.

Vaimsed haigused on erinevad nagu ka füüsilised haigused. Sa ei ravi ju kõhutõbe köharohuga.

OCD puhul aitab ainult paanika täielik ignoreerimine. Igasugusest asendustegevusest saab uus sudtegevus. Kuula ometigi Ali Graymondi videosid. OCD-l on oma toimimisloogika. Ja mitte üks asendus ei ole OCD puhul kasulik.

Iga hirmu puhul soovitatakse hirmule otsa vaadata, mitte selle eest põgeneda. OCD puhul on see ainus väljapääs. Asendustegevus on ka põgenemine, aga iga põgenemine ainult võimendab seda haigust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )


Esileht Koolilaps Sundmõtted 12a.