Esileht Koroonaviirus COVID-19 Sundvaktsineerimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 146 )

Teema: Sundvaktsineerimine

Postitas:

Kust see kummaline mõte küll ikka ja jälle erinevatel protestijatel tuleb? Vaktsineerimine oli ja on jätkuvalt vabatahtlik. Keegi ei trahvi vms, kui pole vaktsineeritud.

Kas asi on meelelahutuses ja väljs söömises? Aga see pole ju inimõigus!

Või on probleem teatud ametikohtades, kus vaktsineerimata töötada ei saa? Tööl käimine, eriti veel kindlal ametikohal, on täiesti vabatahtlik. Tervisenõuded teatud ametites on ikka olnud. Kõige lihtsam: autojuhi ametikohal ei saa töötada juhiloata, juhiloa saamiseks on vaja tervisetõendit.

Või on asi hariduses? Paljudes riikides ei võeta (riiklikku) lasteaeda-kooli vaktsineerimata lapsi. Koduõpe on ka Eestis täiesti seaduslik…

+28
-37
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 07:30; 14.08 12:33;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tööl käimine, eriti veel kindlal ametikohal, on täiesti vabatahtlik.

Kui arvete maksmine ka vabatahtlik oleks, siis ma loomulikult tööl ei käiks.

+30
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 07:45; 12.08 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on vaja arvete maksmiseks töötada kohas, kus tööandja nõuab vaktsineerimist, siis vaktsineerid. Minu töökohas seda ei nõuta. Vaktsineerisime omal soovil.

+23
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Või on probleem teatud ametikohtades, kus vaktsineerimata töötada ei saa? Tööl käimine, eriti veel kindlal ametikohal, on täiesti vabatahtlik. Tervisenõuded teatud ametites on ikka olnud. Kõige lihtsam: autojuhi ametikohal ei saa töötada juhiloata, juhiloa saamiseks on vaja tervisetõendit.

Tõsi, aga need nõuded on juba enne tööle kandideerimist teada ja sa ei saagi seda töökohta, kui nõuded täidetud ei ole. Praegu on olukord teine – inimesed, kes juba aastaid teenindaja töötavad, peavad valima vaktsineerimise ja edasi töötamise vahel. Mina pole vaktsineeritud ja töötan klienditeenindajana juba 12 aastat, nüüd siis pean valima, kas vaktsiin või tööst loobumine. Tõenäoliselt valin loobumise kasuks.

+25
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 08:10; 13.08 09:14; 13.08 09:45; 13.08 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööl käimine, eriti veel kindlal ametikohal, on täiesti vabatahtlik.

Kui arvete maksmine ka vabatahtlik oleks, siis ma loomulikult tööl ei käiks.

Sa oleksid pidanud seda viimast lõiku – juttu haridusest – lugema.
Õppimine annab muudki kui ainult akadeemilist haridust, näiteks ka laiema mõtlemis- ja arusaamisoskuse: TA kirjutab, et kui ei sobi teatud ametikoha nõuded, siis pole vaja nui neljaks seal töötada ja võid vabalt valida koha, mille tingimused sulle sobivad.
Sinu arved ei huvita kedagi.

Maski- ja vaktsiinivastased on nagunii valdavalt madalama hariduse ja ilma erilist spetsialiteeti eeldava töökohaga kaader.

+14
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 08:12; 12.08 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või on probleem teatud ametikohtades, kus vaktsineerimata töötada ei saa? Tööl käimine, eriti veel kindlal ametikohal, on täiesti vabatahtlik. Tervisenõuded teatud ametites on ikka olnud. Kõige lihtsam: autojuhi ametikohal ei saa töötada juhiloata, juhiloa saamiseks on vaja tervisetõendit.

Tõsi, aga need nõuded on juba enne tööle kandideerimist teada ja sa ei saagi seda töökohta, kui nõuded täidetud ei ole. Praegu on olukord teine – inimesed, kes juba aastaid teenindaja töötavad, peavad valima vaktsineerimise ja edasi töötamise vahel. Mina pole vaktsineeritud ja töötan klienditeenindajana juba 12 aastat, nüüd siis pean valima, kas vaktsiin või tööst loobumine. Tõenäoliselt valin loobumise kasuks.

Olukord on uus tõepoolest. Keegiei aimanud ette koroonapandeemia tulekut.

Loomulikult võid sa valida, kas uutes oludes töö sulle sobib. Kedagi ei kohustata töötama just klienditeenindajana.

+19
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.08 07:30; 12.08 08:17; 12.08 12:15; 12.08 12:18; 12.08 13:06; 12.08 13:08; 12.08 15:35; 12.08 17:43; 14.08 12:55; 14.08 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööl käimine, eriti veel kindlal ametikohal, on täiesti vabatahtlik.

Kui arvete maksmine ka vabatahtlik oleks, siis ma loomulikult tööl ei käiks.

Sa oleksid pidanud seda viimast lõiku – juttu haridusest – lugema.

Õppimine annab muudki kui ainult akadeemilist haridust, näiteks ka laiema mõtlemis- ja arusaamisoskuse: TA kirjutab, et kui ei sobi teatud ametikoha nõuded, siis pole vaja nui neljaks seal töötada ja võid vabalt valida koha, mille tingimused sulle sobivad.

Sinu arved ei huvita kedagi.

Maski- ja vaktsiinivastased on nagunii valdavalt madalama hariduse ja ilma erilist spetsialiteeti eeldava töökohaga kaader.

Mõnus üldistus. Ma olen kahekordne magister – loodusteadused ja tehnikateadused. Mis haridus sul on?

+13
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 07:45; 12.08 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine, hangi vahelduseks doktorikraad. Saad mitu aastat doktoranditoetust ja arved makstud. 🙂

+9
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsi, aga need nõuded on juba enne tööle kandideerimist teada ja sa ei saagi seda töökohta, kui nõuded täidetud ei ole. Praegu on olukord teine – inimesed, kes juba aastaid teenindaja töötavad, peavad valima vaktsineerimise ja edasi töötamise vahel. Mina pole vaktsineeritud ja töötan klienditeenindajana juba 12 aastat, nüüd siis pean valima, kas vaktsiin või tööst loobumine. Tõenäoliselt valin loobumise kasuks.

Jah, aga liskas sinu õigusele arveid maksta, on sinu klientidel õigus saada sinu käest teenust ilma ohuta nende tervisele. No nt toitlustusasutuse teenindaja. Mul on õigus välja süüa minnes saada toitu, mis on ohutu. Et ma ei saa  selle toiduga kaasa düsenteeriat, tuberkuloosi, rota viirust, kõhuusse, koroonat jne. Sinul on kahtlemata õigus ennast mitte vaktisneerida. Aga sul ei ole selle vaktsineerimata mitteolemisega õigus ohustada oma klientide elu.

+22
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 10:42; 12.08 11:08; 12.08 13:33; 12.08 14:18; 12.08 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööl käimine, eriti veel kindlal ametikohal, on täiesti vabatahtlik.

Kui arvete maksmine ka vabatahtlik oleks, siis ma loomulikult tööl ei käiks.

Sa oleksid pidanud seda viimast lõiku – juttu haridusest – lugema.

Õppimine annab muudki kui ainult akadeemilist haridust, näiteks ka laiema mõtlemis- ja arusaamisoskuse: TA kirjutab, et kui ei sobi teatud ametikoha nõuded, siis pole vaja nui neljaks seal töötada ja võid vabalt valida koha, mille tingimused sulle sobivad.

Sinu arved ei huvita kedagi.

Maski- ja vaktsiinivastased on nagunii valdavalt madalama hariduse ja ilma erilist spetsialiteeti eeldava töökohaga kaader.

Mõnus üldistus. Ma olen kahekordne magister – loodusteadused ja tehnikateadused. Mis haridus sul on?

Väidetav kahekordne magister teab ikka, mida tähendab sõna “valdavalt”?

+13
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 08:12; 12.08 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, aga liskas sinu õigusele arveid maksta, on sinu klientidel õigus saada sinu käest teenust ilma ohuta nende tervisele. No nt toitlustusasutuse teenindaja. Mul on õigus välja süüa minnes saada toitu, mis on ohutu. Et ma ei saa  selle toiduga kaasa düsenteeriat, tuberkuloosi, rota viirust, kõhusse, koroonat jne. Sinul on kahtlemata õigus ennast mitte vaktisneerida. Aga sul ei ole selle vaktsineerimata mitteolemisega õigus ohustada oma klientide elu.

Aga kuidas ta sind ohustab siis, kui sina oled vaktsineeritud?! Või mis mòte sellel vaktsineerimisel üldse on, kui te ikka kõike ja kõiki kardate?

+24
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 10:57; 14.08 12:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, aga liskas sinu õigusele arveid maksta, on sinu klientidel õigus saada sinu käest teenust ilma ohuta nende tervisele.

Praeguses muutunud olukorras on vaktsineerimata, kuid iga nädal testitud töötaja kliendile palju ohutum kui vaktsineeritud töötaja, keda iial ei testita.

See, kui keegi on vaktsineerimata, ei muuda teda automaatselt nakkuskandjaks ja ohtlikuks, küll aga võib ohtlik olla vaktsineeritud töötaja, kes võib nakkust levitada ilma sellest ise aru saamatagi.

Täiesti haige suhtumine mu meelest, et vaktsineerimata=viirusekandja. No ei ole nii. Jah, vaktsineerimata inimene võib jääda haigeks, aga kuna ta tõenäoliselt siis põeb seda haigust raskemalt, siis saab ta ka ruttu aru sellest, et on haigestunud. Vaktsineerimata sellid võivad ringi kablutada ja viirust levitada nii et ise ei märkagi. Vaat see on ohtlik.

Pole enam mõtet vaadata seda, kes on vaktsineeritud või vaktsineerimata, vaid tuleb regulaarselt testida.

+23
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 11:07; 14.08 13:09; 14.08 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas ta sind ohustab siis, kui sina oled vaktsineeritud?! Või mis mòte sellel vaktsineerimisel üldse on, kui te ikka kõike ja kõiki kardate?

Mina olen vaktsineeritud ja isiklikult sind tõesti ei karda oma tervise pärast. Aga kõik su kliendid ei pruugi olla, mõni neist nt terviseprobleemide tõttu, mõni seepärast, et vanus ei lase veel vaktsineerida. Ja jutt, et lapsed kindlasti ei põe raskelt, ei päde. Ka Eestis on olemas lapse surmajuhtum koroona tõttu. Ja mind ohustab  vägagi, kui sina levitad koroonat minu lapsele. Sest juhuslikult ma armastan oma last ja ei arva, et tühja sest, kui ta on haige ja sureb.

Lisaks ohustab kõiki meid see, et kui mittevaktsineeritud raskelt haigestuvad ja haiglad täis lähevad, siis see tähendab see ka igasuguse muu ravi aeglustumust. Võib juhtuda, et ka minu emani ei jõua kiirabi õigel ajal, kui ta misiganes põhjusel abi vajab. Või minu tädi jaoks ei ole haiglas kohta, kui ta seda vajab, sest koroonahaiged on haigla ummistanud. Seega puudutab mind siiski väga isiklikult ka see, kui vaktisneerimisvastsed üksteisele viirust levitavad. Ja teenindajad on inimesed, kes puutuvad paljude inimestega kokku. Mina oma kodukontoris olen praktiliselt väljaspool ohtu niikuinii, inimestega kokkupuude vähene. Aga sina kui vaktsiinivastane teenindaja puutud täna kokku vaktsiinivastase kliendiga, nakatud koroonaga. Sul hakkab peiteaeg. Järgneva nädal ajooksul puutud sa veel kokku kümnete-sadade klientidega ning kui 50% neist on vaktsineerimata (umbes selline % hetkel Eestis on vaktsineerimata inimesi), siis levitad seda viirust kümnetele või isegi sadadele inimestele. Nädala pärast on sul peiteaeg läbi ja jääd ise haigeks. Siis sa loodetvaasti enam edasi ei levita. Aga selle nädalaga oled sa juba paljudele selle viiruse edasi andud ning osa neist jõuab ka kindlasti haiglasse.

+17
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.08 10:42; 12.08 11:08; 12.08 13:33; 12.08 14:18; 12.08 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, aga liskas sinu õigusele arveid maksta, on sinu klientidel õigus saada sinu käest teenust ilma ohuta nende tervisele. No nt toitlustusasutuse teenindaja. Mul on õigus välja süüa minnes saada toitu, mis on ohutu. Et ma ei saa selle toiduga kaasa düsenteeriat, tuberkuloosi, rota viirust, kõhusse, koroonat jne. Sinul on kahtlemata õigus ennast mitte vaktisneerida. Aga sul ei ole selle vaktsineerimata mitteolemisega õigus ohustada oma klientide elu.

Aga kuidas ta sind ohustab siis, kui sina oled vaktsineeritud?! Või mis mòte sellel vaktsineerimisel üldse on, kui te ikka kõike ja kõiki kardate?

Mina jälle ei saa aru, kuidas vaktsiinivastased ei saa aru, et suurim probleem seoses koroonaga on tervishoiusüsteemi võimalik kokku kukkumine? Riik ei hooli suurt sellest, kas sul on nohu, köha ja väike palavik nagu paljudel koroonahaigetel on, riigi mure on see, et haiglad ei oleks ülekoormatud. Kõik need sulgemised ja maskid jm ettevaatusabinõud on ju ainult selle pärast kehtestatud, et haiglad ülekoormatud ei saaks. Hetkel koroonaga haiglas olevatest patsientidest on 90%  vaktsineerimata.

Eesti tervishoiusüsteem ei ole rikas, see raha, mis läheb inimeste ravimiseks, kes on otsustanud end mitte vaktsineerida ja riskivad teadlikult oma eluga, oleks ju palju kasulikum muudes meditsiinivaldkondades. Eelmisel talvel jäi paljudel plaaniline ravi saamata, sest koroona tõttu olid haiglad ülekoormatud. See kõik võiks sel hooajal olemata olla, kui enamus ennast vaktsineeriks. Haiglad ei ägaks ülekoormuses, raha ei läheks egoismi raviks ja inimesed saaks plaanilist ravi. On ju suur vahe, kas koroonaga on haiglas 700 patsienti või 70.

+19
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 11:26; 13.08 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust see kummaline mõte küll ikka ja jälle erinevatel protestijatel tuleb? Vaktsineerimine oli ja on jätkuvalt vabatahtlik. Keegi ei trahvi vms, kui pole vaktsineeritud.

Kas asi on meelelahutuses ja väljs söömises? Aga see pole ju inimõigus!

Või on probleem teatud ametikohtades, kus vaktsineerimata töötada ei saa? Tööl käimine, eriti veel kindlal ametikohal, on täiesti vabatahtlik. Tervisenõuded teatud ametites on ikka olnud. Kõige lihtsam: autojuhi ametikohal ei saa töötada juhiloata, juhiloa saamiseks on vaja tervisetõendit.

Samasuguse lähenemise peaks kehtestama ka rasvunute suhtes. Enese paksuks söömine on vabatahtlik ja päris kindlasti ei peaks rasvunud nii mõnelgi töökohal töötama. Kas kõik perekooli vaktsineeritud paksud on päri?

+15
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 12.08 11:38; 12.08 11:53; 12.08 11:57; 12.08 13:28; 12.08 15:01; 12.08 15:53; 12.08 16:40; 12.08 16:48; 12.08 20:34; 12.08 20:44; 13.08 12:28; 13.08 12:32; 13.08 18:17; 13.08 23:46; 15.08 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja jutt, et lapsed kindlasti ei põe raskelt, ei päde. Ka Eestis on olemas lapse surmajuhtum koroona tõttu. Ja mind ohustab  vägagi, kui sina levitad koroonat minu lapsele. Sest juhuslikult ma armastan oma last ja ei arva, et tühja sest, kui ta on haige ja sureb.

Aga võta siin samasugune suhtumine nagu sul ilmselt vaktsiinitüsistuste osas on – “Oh, see on ju nii kaduvväike %, sisuliselt olematu võimalus, et nii juhtub. Naeruväärne”

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 12.08 11:38; 12.08 11:53; 12.08 11:57; 12.08 13:28; 12.08 15:01; 12.08 15:53; 12.08 16:40; 12.08 16:48; 12.08 20:34; 12.08 20:44; 13.08 12:28; 13.08 12:32; 13.08 18:17; 13.08 23:46; 15.08 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samasuguse lähenemise peaks kehtestama ka rasvunute suhtes. Enese paksuks söömine on vabatahtlik ja päris kindlasti ei peaks rasvunud nii mõnelgi töökohal töötama. Kas kõik perekooli vaktsineeritud paksud on päri?

No aga ei töötagi ju-modellina näiteks saavad vaid üksikud rasvunud tööd, samuti profisportlasena. Stjuuardessiks päris kindlasti ei mahu.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 11:53; 12.08 19:35; 13.08 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samasuguse lähenemise peaks kehtestama ka rasvunute suhtes. Enese paksuks söömine on vabatahtlik ja päris kindlasti ei peaks rasvunud nii mõnelgi töökohal töötama. Kas kõik perekooli vaktsineeritud paksud on päri?

No aga ei töötagi ju-modellina näiteks saavad vaid üksikud rasvunud tööd, samuti profisportlasena. Stjuuardessiks päris kindlasti ei mahu.

Aga rooli keeravad meil kui paljud rasvunud? Ma ei tea, mis imevalemitega need mehed oma tervisetõendid kätte saavad, kel pea ja kael sama jämedad.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 12.08 11:38; 12.08 11:53; 12.08 11:57; 12.08 13:28; 12.08 15:01; 12.08 15:53; 12.08 16:40; 12.08 16:48; 12.08 20:34; 12.08 20:44; 13.08 12:28; 13.08 12:32; 13.08 18:17; 13.08 23:46; 15.08 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samasuguse lähenemise peaks kehtestama ka rasvunute suhtes. Enese paksuks söömine on vabatahtlik ja päris kindlasti ei peaks rasvunud nii mõnelgi töökohal töötama.

Kas tood mõne näite, millisel ametikohal teenindaja rasvumine klientidele või teenindatavatele ohtlik on, kust peaks paksud vallandama? Või kus siin paralleel vaktsineerimata inimeste võimaliku lahti laskmisega on?

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 12.08 12:00; 12.08 14:16; 12.08 15:45; 12.08 15:58; 12.08 16:58; 12.08 18:21; 12.08 22:59; 13.08 12:36; 13.08 15:15; 13.08 22:46; 13.08 22:49; 14.08 10:49; 14.08 11:25; 14.08 12:11; 14.08 12:23; 14.08 14:11; 14.08 14:27; 15.08 00:02; 15.08 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, aga liskas sinu õigusele arveid maksta, on sinu klientidel õigus saada sinu käest teenust ilma ohuta nende tervisele. No nt toitlustusasutuse teenindaja. Mul on õigus välja süüa minnes saada toitu, mis on ohutu. Et ma ei saa selle toiduga kaasa düsenteeriat, tuberkuloosi, rota viirust, kõhusse, koroonat jne. Sinul on kahtlemata õigus ennast mitte vaktisneerida. Aga sul ei ole selle vaktsineerimata mitteolemisega õigus ohustada oma klientide elu.

Aga kuidas ta sind ohustab siis, kui sina oled vaktsineeritud?! Või mis mòte sellel vaktsineerimisel üldse on, kui te ikka kõike ja kõiki kardate?

Mina jälle ei saa aru, kuidas vaktsiinivastased ei saa aru, et suurim probleem seoses koroonaga on tervishoiusüsteemi võimalik kokku kukkumine? Riik ei hooli suurt sellest, kas sul on nohu, köha ja väike palavik nagu paljudel koroonahaigetel on, riigi mure on see, et haiglad ei oleks ülekoormatud. Kõik need sulgemised ja maskid jm ettevaatusabinõud on ju ainult selle pärast kehtestatud, et haiglad ülekoormatud ei saaks. Hetkel koroonaga haiglas olevatest patsientidest on 90% vaktsineerimata.

Eesti tervishoiusüsteem ei ole rikas, see raha, mis läheb inimeste ravimiseks, kes on otsustanud end mitte vaktsineerida ja riskivad teadlikult oma eluga, oleks ju palju kasulikum muudes meditsiinivaldkondades. Eelmisel talvel jäi paljudel plaaniline ravi saamata, sest koroona tõttu olid haiglad ülekoormatud. See kõik võiks sel hooajal olemata olla, kui enamus ennast vaktsineeriks. Haiglad ei ägaks ülekoormuses, raha ei läheks egoismi raviks ja inimesed saaks plaanilist ravi. On ju suur vahe, kas koroonaga on haiglas 700 patsienti või 70.

Arvan, et neil, kes ei vaktsineeri, on mitmesuguseid kaalutlusi.

1. Neil on sellest tervishoiusüsteemist ja selle rikkusest ükskõik. Sest nad on näinud, et riigil on neist ükskõik, võtab ainult seitse nahka ja mõnitab veel lisaks. On paradoks, et riigis, kus kõik on vaesed, aga uhked, võib olla kergem elada, kui seal, kus mõned on vaesed (isegi suhteliselt rikkamad kui seal, kus kõik on vaesed!) või muul põhjusel nurkasurutud, ja neid veel mõnitatakse, et “oma viga, kui oled elu valesti elanud”.

2. Neil on kahtlusi vaktsiini kõrvaltoimete suhtes, neil on kahtlusi vaktsineerimise mõttekuse suhtes oma eagrupist lähtuvalt. Näiteks kõrvaltoimete arsti kaudu teatamist pärsitakse ja isegi selle kahtluse teatamisel on inimene mõnikord arsti poolt stigmatiseeritud, selle kohta on siinsamas Perekoolis mitmeid näiteid. Ravimiamet suhtub õnneks neutraalselt, aga Ravimiameti leht pole esmane koht kolamiseks, kui inimesel on tervisemure. Tõelist kõrvaltoimete statistikat on väga raske teha.

3. Nende põhieesmärk pole ainult see, et “saaks homme kinno”, vaid pikaajalisem elutegevus. Näiteks võib juhtuda, et vaktsineerimine toob kaasa viiruse muteerumise patogeensemaks, rohkem nakkavamaks või muid probleeme. Mõni ei taha sellistele probleemidele isiklikult kaasa aidata. On juba viiteid, et vaktsiinid aitavad halvemini kui peaks, nt Iisraeli ja Islandi näited. Halvasti töötav vaktsiin koos võltsturvatundega (piiranguvabadusega) vaktsineeritutele on üldse kõige soodsam pinnas viiruse levikuks. Eesti infot eriti ei tea, kuna hetkel seireuuringute tulemusi pole. Testimiste info on hetkel kallutatud, kuna vaktsineerimata isikutel on mitu põhjust rohkem testimas käia. Kurioosumeid on küll juba olnud, näiteks Ida-Virumaa, teadaolev “vaktsineerimisvastaste kants”, on reoveeuuringute põhjal paremas seisus kui Tallinn ja Tartu. Aga need võivad olla lokaalsed mullistused ainult.

4. (seondub punktiga 2, aga äriline) Neil on kahtlused seoses sellega, et võimalike sandistavate kõrvaltoimete kompenseerimine on olematu (kuna on keerukas tõendada, et tegu on vaktsiini kõrvaltoimega). Seda kompenseerimist ei paku riik ega kindlustusseltsid, riigil pole ka eraldi fondi selleks (erinevalt mõnest lääneriigist). Samal ajal on teada, et vaktsiinid on testimisjärgus ning neid tootvad firmad saavad miljardikasumeid, arstid ja õed saavad väidetavalt ka tulemustasu iga vaktsineeritud isiku pealt. Samuti peetakse inimesi rumalateks, pakkudes neile vaktsineerimise eest odavaid pileteid loomaaeda, tasuta jäätist vms. Sellised motiivid vaktsineerimise teostamiseks ei ole informeeritud ega teadmuspõhised.

5. (seondub punktiga 1) Mittevaktsineerimine on muudetud poliitiliseks nähtuseks. Kuna praegusel koalitsioonil on suur soov vältida EKRE taaspääsemist valitsusse, on näiteks püütud seostada mittevaktsineerimist EKRE-lembusega või muu “parketikõlbmatu nähtusega”. Ka sellised motiivid vaktsineerimiseks pole teadmuspõhised ja pole neile sobivad, kes soovivad tavaelu poliitikast võimalikult kaugele hoida.

Need on puht-loogilised põhjused, mis esimesena tulid pähe. Neist kõigist on olnud juttu ka meedias. Vaikselt ja väikeses kirjas, reklaami kõrval. Aga lihtsaim on öelda, et “nad ei taha vaktsineerida seetõttu, et on lamemaalased”.

+19
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 12:01; 12.08 13:02; 13.08 09:56; 13.08 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas ta sind ohustab siis, kui sina oled vaktsineeritud?! Või mis mòte sellel vaktsineerimisel üldse on, kui te ikka kõike ja kõiki kardate?

Sest vaktsineeritud pole psühhopaadid, kellele meeldiks haigust edasi kanda nendele, kes pole vaktsineeritud ja võivad seetõttu surra? Mu arust siin tulebki välja see suhtumine, et kes mõtleb enda peale ja kes üldisemalt suurema kogukonna peale.

Vaktsineerimata koroonahaiged satuvad tõenäolisemalt haiglasse. See tähendab, et nt plaaniline ravi lükatakse edasi. See ravi aga tihti ei kannata oodata.

+12
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.08 12:11; 12.08 13:53; 12.08 14:02; 12.08 14:06; 12.08 16:43; 13.08 14:55; 13.08 15:48; 13.08 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, aga liskas sinu õigusele arveid maksta, on sinu klientidel õigus saada sinu käest teenust ilma ohuta nende tervisele. No nt toitlustusasutuse teenindaja. Mul on õigus välja süüa minnes saada toitu, mis on ohutu. Et ma ei saa selle toiduga kaasa düsenteeriat, tuberkuloosi, rota viirust, kõhusse, koroonat jne. Sinul on kahtlemata õigus ennast mitte vaktisneerida. Aga sul ei ole selle vaktsineerimata mitteolemisega õigus ohustada oma klientide elu.

Aga kuidas ta sind ohustab siis, kui sina oled vaktsineeritud?! Või mis mòte sellel vaktsineerimisel üldse on, kui te ikka kõike ja kõiki kardate?

Vaktsiinid ei ole 100% toimega, nagu ka ravimid. Keegiei tea, kas just tema on nende hulgas, kellele ei mõju vaktsiin. Seega on igaühel ohutum viibida vaktsineeritute hulgas. Samuti vähendab vaktsineerimine uute tüvede tekkimist. Uute tüvede vastu võib vanem vaktsiin olla vähem efektiivne.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.08 07:30; 12.08 08:17; 12.08 12:15; 12.08 12:18; 12.08 13:06; 12.08 13:08; 12.08 15:35; 12.08 17:43; 14.08 12:55; 14.08 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, aga liskas sinu õigusele arveid maksta, on sinu klientidel õigus saada sinu käest teenust ilma ohuta nende tervisele.

Praeguses muutunud olukorras on vaktsineerimata, kuid iga nädal testitud töötaja kliendile palju ohutum kui vaktsineeritud töötaja, keda iial ei testita.

See, kui keegi on vaktsineerimata, ei muuda teda automaatselt nakkuskandjaks ja ohtlikuks, küll aga võib ohtlik olla vaktsineeritud töötaja, kes võib nakkust levitada ilma sellest ise aru saamatagi.

Täiesti haige suhtumine mu meelest, et vaktsineerimata=viirusekandja. No ei ole nii. Jah, vaktsineerimata inimene võib jääda haigeks, aga kuna ta tõenäoliselt siis põeb seda haigust raskemalt, siis saab ta ka ruttu aru sellest, et on haigestunud. Vaktsineerimata sellid võivad ringi kablutada ja viirust levitada nii et ise ei märkagi. Vaat see on ohtlik.

Pole enam mõtet vaadata seda, kes on vaktsineeritud või vaktsineerimata, vaid tuleb regulaarselt testida.

Tegu on piisknakkusega, mida päris kindlasti levitab suurema tõenäosusega haigustunnustega inimene. Vaktsineeritu on ohtum tõepoolest, sest temas on viiruseosakeste hulk väiksem.

Levitamine ei ole probleem, kui see ei too kaasa rasket haigestumist. Nohu ju levitavad meist paljud, aga see ei ole suur probleem.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.08 07:30; 12.08 08:17; 12.08 12:15; 12.08 12:18; 12.08 13:06; 12.08 13:08; 12.08 15:35; 12.08 17:43; 14.08 12:55; 14.08 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väidetav kahekordne magister teab ikka, mida tähendab sõna “valdavalt”?

Perekooli valvefiloloog aktiveerus?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust see kummaline mõte küll ikka ja jälle erinevatel protestijatel tuleb? Vaktsineerimine oli ja on jätkuvalt vabatahtlik. Keegi ei trahvi vms, kui pole vaktsineeritud.

Kas asi on meelelahutuses ja väljs söömises? Aga see pole ju inimõigus!

Või on probleem teatud ametikohtades, kus vaktsineerimata töötada ei saa? Tööl käimine, eriti veel kindlal ametikohal, on täiesti vabatahtlik. Tervisenõuded teatud ametites on ikka olnud. Kõige lihtsam: autojuhi ametikohal ei saa töötada juhiloata, juhiloa saamiseks on vaja tervisetõendit.

Või on asi hariduses? Paljudes riikides ei võeta (riiklikku) lasteaeda-kooli vaktsineerimata lapsi. Koduõpe on ka Eestis täiesti seaduslik…

Üks asi on ENNE tööle minekut teada, millised on nõuded, teine asi on saada töötamise ajal teada, et nõuded on muudetud. Mis oleks kui ostad pilte Tallinnast Tartusse aga tee peale  selgub, et buss sõidab Narva. Oma asi, kas lähed maha või sõidad edasi? Narva ka tore linn ju.  Kui jäämegi vaktsiinidega elama, siis jah, tuleb ühel hetkel nõue , et sellel ja sellel töökohal saab töötada vaktsineeritud. Nüüd mõtle korraks kui jääbki see täiskasvanute protsent, kes pole vaktsineeritud 40 peale. Enamus töötajad. Oled valmis seisma poes  järjekorras nii ukse taga kui sees, sest pole kedagi, kes teenindaks. Kaup on, kätte ei saa.  Vaktsineerimata inimesed on aktiivsed ja loovad kogukonnad, kuhu kuulub siis igas valdkonnas töötajaid.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu on piisknakkusega, mida päris kindlasti levitab suurema tõenäosusega haigustunnustega inimene. Vaktsineeritu on ohtum tõepoolest, sest temas on viiruseosakeste hulk väiksem.

Sellest skeemist on juba siin kirjutatud. Vaktsineeritul haigestumine kergem, sümptomeid vähe, käib tööl ja lõbutsemas ja nakatab kõiki. Mittevaktsineeritu põeb raskelt, rögiseb kodus, ohustatud on ainult temaga koos elavad isikud.

Sellises teemas tuleb vaadata suuremat pilti, seda, kus keegi on ja mida teeb, mitte ainult kellegi viiruseosakeste arvu.

+7
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 12:01; 12.08 13:02; 13.08 09:56; 13.08 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu on piisknakkusega, mida päris kindlasti levitab suurema tõenäosusega haigustunnustega inimene. Vaktsineeritu on ohtum tõepoolest, sest temas on viiruseosakeste hulk väiksem.

Sellest skeemist on juba siin kirjutatud. Vaktsineeritul haigestumine kergem, sümptomeid vähe, käib tööl ja lõbutsemas ja nakatab kõiki. Mittevaktsineeritu põeb raskelt, rögiseb kodus, ohustatud on ainult temaga koos elavad isikud.

Sellises teemas tuleb vaadata suuremat pilti, seda, kus keegi on ja mida teeb, mitte ainult kellegi viiruseosakeste arvu.

Just nimelt: vaata suuremat pilti. Kui kõik inimesed oleksid vaktsineeritud, põeksid kõik kergemini. Aga see ongi ju eesmärk!

+10
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.08 07:30; 12.08 08:17; 12.08 12:15; 12.08 12:18; 12.08 13:06; 12.08 13:08; 12.08 15:35; 12.08 17:43; 14.08 12:55; 14.08 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust see kummaline mõte küll ikka ja jälle erinevatel protestijatel tuleb? Vaktsineerimine oli ja on jätkuvalt vabatahtlik. Keegi ei trahvi vms, kui pole vaktsineeritud.

Kas asi on meelelahutuses ja väljs söömises? Aga see pole ju inimõigus!

Või on probleem teatud ametikohtades, kus vaktsineerimata töötada ei saa? Tööl käimine, eriti veel kindlal ametikohal, on täiesti vabatahtlik. Tervisenõuded teatud ametites on ikka olnud. Kõige lihtsam: autojuhi ametikohal ei saa töötada juhiloata, juhiloa saamiseks on vaja tervisetõendit.

Või on asi hariduses? Paljudes riikides ei võeta (riiklikku) lasteaeda-kooli vaktsineerimata lapsi. Koduõpe on ka Eestis täiesti seaduslik…

Üks asi on ENNE tööle minekut teada, millised on nõuded, teine asi on saada töötamise ajal teada, et nõuded on muudetud. Mis oleks kui ostad pilte Tallinnast Tartusse aga tee peale selgub, et buss sõidab Narva. Oma asi, kas lähed maha või sõidad edasi? Narva ka tore linn ju. Kui jäämegi vaktsiinidega elama, siis jah, tuleb ühel hetkel nõue , et sellel ja sellel töökohal saab töötada vaktsineeritud. Nüüd mõtle korraks kui jääbki see täiskasvanute protsent, kes pole vaktsineeritud 40 peale. Enamus töötajad. Oled valmis seisma poes järjekorras nii ukse taga kui sees, sest pole kedagi, kes teenindaks. Kaup on, kätte ei saa. Vaktsineerimata inimesed on aktiivsed ja loovad kogukonnad, kuhu kuulub siis igas valdkonnas töötajaid.

Sel ajal, kui need nõuded kehtestati, ei olnud meil veel pandeemiat. Olukord on muutunud, järelikult peavad muutuma ka nõuded. Seda nii otseselt kui ka kaudselt nendesamade protesteerijate (ja loomulikult ka kõigi teiste) huvides.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.08 07:30; 12.08 08:17; 12.08 12:15; 12.08 12:18; 12.08 13:06; 12.08 13:08; 12.08 15:35; 12.08 17:43; 14.08 12:55; 14.08 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samasuguse lähenemise peaks kehtestama ka rasvunute suhtes. Enese paksuks söömine on vabatahtlik ja päris kindlasti ei peaks rasvunud nii mõnelgi töökohal töötama.

Kas tood mõne näite, millisel ametikohal teenindaja rasvumine klientidele või teenindatavatele ohtlik on, kust peaks paksud vallandama? Või kus siin paralleel vaktsineerimata inimeste võimaliku lahti laskmisega on?

Ma juba tõin ju – näiteks kõikvõimalike mootorsõidukite juhid.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 12.08 11:38; 12.08 11:53; 12.08 11:57; 12.08 13:28; 12.08 15:01; 12.08 15:53; 12.08 16:40; 12.08 16:48; 12.08 20:34; 12.08 20:44; 13.08 12:28; 13.08 12:32; 13.08 18:17; 13.08 23:46; 15.08 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi on ENNE tööle minekut teada, millised on nõuded, teine asi on saada töötamise ajal teada, et nõuded on muudetud

Alati on nõudeid, mis lisanduvad hiljem. Kindlasti oli kutselisi autojuhte, kes seoses kaelaümbermõõdu lisandumisega tervisekontrolli ei saanud oma tõendit pikendatud ja jäid seega ka juhtimisõigusest ilma. Hooldajad pidi hakkama koolitusi läbima, kuna lisandus kutsetunnistuse nõue jne jne. Kõigil nendel puhkudel puudutas lisanduv nõue ka neid, kes juba töötasid, see on paratamatu.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 146 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Sundvaktsineerimine