Esileht Ilu ja tervis Sünnimärkide eemaldamine

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Sünnimärkide eemaldamine

Postitas:
Kägu

Kus soovitate Tallinnas sünnimärke eemaldada? Kuna see on nii kallis, siis parema hinnaga, aga seejuures hea kvaliteediga soovitused on oodatud. Olen varasemalt laseriga lasknud ühe eemaldada, aga see tulemus ei jäänud kuigi ilus (endiselt täpike), nii et eelistan lõikamist.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnimärke ei ole vaja eemaldada! Sünnimärke eemalda ainult siis kui nahaarst seda soovitab.Peale sünnimärgi eemaldust loomulikult seal mingit ilu ei ole.Ajapikku see täpp lihtsalt kaob.Ka mina oli kurb kui näos sünnimärgi eemaldus “ebaõnnestus” Kuid ajapikku siiski läks kõik paremaks ja nüüd on seal sile nahk lihtsalt.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen ja tegelikult arstid pigem soovitavad need suuremad ja kahtlasemad eemaldada. Kui hetkel pole pahaloomuline, siis pole välistatud, et muutub pahaloomuliseks. Mul õnneks on paar üksikut, mis häirivad (seljal) ja sooviks eemaldada ikka. Ilusam ja süda rahulikum, kui neid ei oleks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen ja tegelikult arstid pigem soovitavad need suuremad ja kahtlasemad eemaldada. Kui hetkel pole pahaloomuline, siis pole välistatud, et muutub pahaloomuliseks. Mul õnneks on paar üksikut, mis häirivad (seljal) ja sooviks eemaldada ikka. Ilusam ja süda rahulikum, kui neid ei oleks.

Saad võtta saatekirja kirurgile, kui on näidustus eemaldamiseks. Mul eemaldas M.Adamson. Arm jääb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen ja tegelikult arstid pigem soovitavad need suuremad ja kahtlasemad eemaldada. Kui hetkel pole pahaloomuline, siis pole välistatud, et muutub pahaloomuliseks. Mul õnneks on paar üksikut, mis häirivad (seljal) ja sooviks eemaldada ikka. Ilusam ja süda rahulikum, kui neid ei oleks.

Saad võtta saatekirja kirurgile, kui on näidustus eemaldamiseks. Mul eemaldas M.Adamson. Arm jääb.

Kas saatekirjaga saaks odavamalt (olen Haigekassa klient)? Aga kas see eeldab, et oleks pahaloomuline? Pigem arvan, et mul pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omg 😀 Saatekirjaga jah saad odavamalt (lausa 5.- maksad ainult registratuuris).

Kui oled saanud saatekirja kirurgi juurde, siis ei ole vahet, kas tegu on pahaloomulise sünnimärgiga või mitte. Nagunii alles eemaldusel saadetakse sünnimärgi koeproov laborisse ja tuleb max 1 kuu jooksul vastus sellele. Ehk siis alles selgub, kas on korras kõik sellega või oli tegu pahaloomulisega.

 

Kui lähed erakliinikuse eemaldama, siis näiteks Niine kliinikus on 1 märgi eemaldus 300.-

Ja sellest lõikusest jääb arm. Aastatega arm ühtlustub nahatooniga, aga siiski see on märgatav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja laseriga ei tohi üldse eemaldada. Siis lõigatakse pealt ära ja keegi ei tea mis seal all tegelikult toimub, kas on hea- või pahaloomuline.  Kui kirurgiliselt eemaldatakse jääb väike arm, mis ajapikku peaaegu kaob ja sünnimärk saadetakse laborisse.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen ja tegelikult arstid pigem soovitavad need suuremad ja kahtlasemad eemaldada. Kui hetkel pole pahaloomuline, siis pole välistatud, et muutub pahaloomuliseks. Mul õnneks on paar üksikut, mis häirivad (seljal) ja sooviks eemaldada ikka. Ilusam ja süda rahulikum, kui neid ei oleks.

Saad võtta saatekirja kirurgile, kui on näidustus eemaldamiseks. Mul eemaldas M.Adamson. Arm jääb.

Kas saatekirjaga saaks odavamalt (olen Haigekassa klient)? Aga kas see eeldab, et oleks pahaloomuline? Pigem arvan, et mul pole.

Mina käisin sünnimärkidega kontrollis ja sealt saadeti analüüsi vastus, mis soovitas märgi eemaldada. Perearst andis selle alusel saatekirja. Ma ei usu, et selle saatekirja saab lihtsalt oma suva järgi. Arm on mul igatahes väga nähtav, üks pikijoon ja kaks ristijoont sellel, u 1 cm suurune, sünnimärk oli ca 0.5 cm läbimõõduga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arm jääb ikka mitu korda suurem kui sünnimärk ise ja kui minna haigekassa raha eest, siis ikka väga kole. Seal ilulõikusi ei tehta, ikka tervise pärast ja keegi tulemusele ei mõtle, endal just käidud tee, vajas ilukirurgi juures ikka uuesti armi väljalõikamist, et mingigi välimus seljal nahal oleks. Enam kunagi alla 75-aastase inimese puhul ei soovitaks minna haigekassa raha eest. Üle 75-sena vist on juba ükskõik, mis nägu armid on…

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arm jääb ikka mitu korda suurem kui sünnimärk ise ja kui minna haigekassa raha eest, siis ikka väga kole. Seal ilulõikusi ei tehta, ikka tervise pärast ja keegi tulemusele ei mõtle, endal just käidud tee, vajas ilukirurgi juures ikka uuesti armi väljalõikamist, et mingigi välimus seljal nahal oleks. Enam kunagi alla 75-aastase inimese puhul ei soovitaks minna haigekassa raha eest. Üle 75-sena vist on juba ükskõik, mis nägu armid on…

Ma ei saa aru, kas on võimalik siis kuidagi ilusamini lõigata ja õmmelda või?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen ja tegelikult arstid pigem soovitavad need suuremad ja kahtlasemad eemaldada. Kui hetkel pole pahaloomuline, siis pole välistatud, et muutub pahaloomuliseks. Mul õnneks on paar üksikut, mis häirivad (seljal) ja sooviks eemaldada ikka. Ilusam ja süda rahulikum, kui neid ei oleks.

Saad võtta saatekirja kirurgile, kui on näidustus eemaldamiseks. Mul eemaldas M.Adamson. Arm jääb.

Kas saatekirjaga saaks odavamalt (olen Haigekassa klient)? Aga kas see eeldab, et oleks pahaloomuline? Pigem arvan, et mul pole.

Mina käisin sünnimärkidega kontrollis ja sealt saadeti analüüsi vastus, mis soovitas märgi eemaldada. Perearst andis selle alusel saatekirja. Ma ei usu, et selle saatekirja saab lihtsalt oma suva järgi. Arm on mul igatahes väga nähtav, üks pikijoon ja kaks ristijoont sellel, u 1 cm suurune, sünnimärk oli ca 0.5 cm läbimõõduga.

Mis arsti juures tehakse sünnimärkide kontrolli?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen ja tegelikult arstid pigem soovitavad need suuremad ja kahtlasemad eemaldada. Kui hetkel pole pahaloomuline, siis pole välistatud, et muutub pahaloomuliseks. Mul õnneks on paar üksikut, mis häirivad (seljal) ja sooviks eemaldada ikka. Ilusam ja süda rahulikum, kui neid ei oleks.

Ok.Juhin tähelepanu sellele et sünnimärke on pea kõikidel inimestel ja paljudel neid on ka väga palju.See et sünnimärgist võib nahavähk alguse saada on pigem siiski väga väike.Kuid teisest küljest tänapäeval on vähki ka meeletult palju.Näiteks ei tohiks üldse käia solaariumis ja suvel päikest võtta ainult 1 tund ja mitte kauem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Solaariumis ei ole kunagi elus käinud, küll aga nooremana hooletult päevitanud, mis võis seljal sünnimärke juurde tekitada.

Niine peale olen mõelnud, aga see ikka nii kallis 🙁 . Kas on äkki ka mõni teine kliinik, kus tehakse head tööd ja natuke odavam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen ja tegelikult arstid pigem soovitavad need suuremad ja kahtlasemad eemaldada. Kui hetkel pole pahaloomuline, siis pole välistatud, et muutub pahaloomuliseks. Mul õnneks on paar üksikut, mis häirivad (seljal) ja sooviks eemaldada ikka. Ilusam ja süda rahulikum, kui neid ei oleks.

Saad võtta saatekirja kirurgile, kui on näidustus eemaldamiseks. Mul eemaldas M.Adamson. Arm jääb.

Kas saatekirjaga saaks odavamalt (olen Haigekassa klient)? Aga kas see eeldab, et oleks pahaloomuline? Pigem arvan, et mul pole.

Mina käisin sünnimärkidega kontrollis ja sealt saadeti analüüsi vastus, mis soovitas märgi eemaldada. Perearst andis selle alusel saatekirja. Ma ei usu, et selle saatekirja saab lihtsalt oma suva järgi. Arm on mul igatahes väga nähtav, üks pikijoon ja kaks ristijoont sellel, u 1 cm suurune, sünnimärk oli ca 0.5 cm läbimõõduga.

Mis arsti juures tehakse sünnimärkide kontrolli?

Ma olen käinud Hiiul nahaarsti juures, see oli ca 5a tagasi ja viimati käisin ühes eravastuvõtus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kas on võimalik siis kuidagi ilusamini lõigata ja õmmelda või?

On küll võimalik. Minul lõikas Elo Kuum Fertilitases ja pole armi. Ta lõikab selle ära ja siis kuidagi kõrvetab kokku. Igatahes saab lasta ka uurida, see on lisatasu eest, 50+ eurot maksis. Mul oli kaenlaaluses piirkonnas väga suur nahast kõrgem sünnimärk, alguses oli see eemaldamiskoht punane, nüüd pole mitte mingit märki sellest. Hinnakiri on tal üleval, igatahes tükk maad kohe odavam kui Niine kliinikus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kas on võimalik siis kuidagi ilusamini lõigata ja õmmelda või?

On küll võimalik. Minul lõikas Elo Kuum Fertilitases ja pole armi. Ta lõikab selle ära ja siis kuidagi kõrvetab kokku. Igatahes saab lasta ka uurida, see on lisatasu eest, 50+ eurot maksis. Mul oli kaenlaaluses piirkonnas väga suur nahast kõrgem sünnimärk, alguses oli see eemaldamiskoht punane, nüüd pole mitte mingit märki sellest. Hinnakiri on tal üleval, igatahes tükk maad kohe odavam kui Niine kliinikus.

Kas ma saan õigesti aru, et see eemaldamine maksab Fertilitases 75 eurot või lisanduvad sinna veel konsultatsioon/diagnostika jm, siis kokku ikka üle 200 euro?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti ei tohi neevuseid laseriga eemaldada, ma imestan, et on veel kohti, mis seda meetodit kasutavad. Eemaldatakse arsti poolt kahtlasena tunduvad moodustised, millele tuleb alati uuring teha ning ka need, mis tõsiselt häirivad! Arm sõltub ka sellest, kui suur eemaldatav neevus on. Oma kogemustest soovitan armivabaks lõikuseks TA välistatud Niine kliinikut. Esiteks saab arst otsustada, kas on vaja biopsia edasi uurimiseks saata ja teiseks nad lõikavad nii, et arm oleks võimalikult minimaalne. Minul soovitas ühe näos häiriva “iluvea” just eemaldada haiglas töötav arst lasta seal lõigata ja nn ilukirurgia pärast. Ei saa kahte asja – head ja odavat ning see kehtib ka selles teemas!

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elo Kuum on saanud netis nii palju halbu kommentaare ja mina ei julgenud tema kätte  oma nägu usaldada. Lõpuks sain just siit soovituse minna Näo- ja Lõualuu kirurgia keskusesse. Parim otsus!!! Kui hoolega ja korralikult kõik tehti. Saatekirjaga läks 4 tk eemaldamine maksma vaid visiiditasu. Tõesti soovitan.
Kui on tegemist näo piirkonnaga siis ikkagi eriti valida kuhu minna.

 

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma saan õigesti aru, et see eemaldamine maksab Fertilitases 75 eurot või lisanduvad sinna veel konsultatsioon/diagnostika jm, siis kokku ikka üle 200 euro?

Kui kohe lased ära lõigata, siis ei tule konsultatsioonitasu juurde. Aga uuringule saatmine tuleb lisatasu eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elo Kuum on saanud netis nii palju halbu kommentaare ja mina ei julgenud tema kätte oma nägu usaldada. Lõpuks sain just siit soovituse minna Näo- ja Lõualuu kirurgia keskusesse. Parim otsus!!! Kui hoolega ja korralikult kõik tehti. Saatekirjaga läks 4 tk eemaldamine maksma vaid visiiditasu. Tõesti soovitan. Kui on tegemist näo piirkonnaga siis ikkagi eriti valida kuhu minna.

Midagi pole tal häda, pole lihtsalt selline ninnu-nännu tädi, nagu mõnele meeldiks. Tööd teeb hästi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abikaasal oli kaela peal natuke suurem ja kõrgem sünnimärk. Niine kliinikus lõikas dr. Niin isiklikult. Enam ei ole isegi mingit täppi alles. Ülihästi tehtud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Tänud vastuste eest! Eemaldada soovin sünnimärke, mis ei asu näol.

Ma samuti lugesin Elo Kuumi tagasisidet, aga see negatiivne tagasiside vist pole suunatud sünnimärkide eemaldamisele. Kaalun teda. Samuti kaalun endiselt ka Niinet, kuigi kahju nii palju maksta. Samas kui ikka tulemus on kordades parem ja ilusam, siis muidugi lähen sinna. Hea siit tagasisidet saada, sest mu enda loogika põhjal võiks ju ka Fertilitas, Confido jt erakliinikud teha sama hea kvaliteediga tööd nagu Niine.

Kui kellelgi on veel kuskil positiivne või negatiivne kogemus, siis palun jagage. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea siit tagasisidet saada, sest mu enda loogika põhjal võiks ju ka Fertilitas, Confido jt erakliinikud teha sama hea kvaliteediga tööd nagu Niine.

Confidot igatahes mina ei soovita. Mina tahtsin sinna aega panna ja siis öeldi, et enne pean tulema konsultatsioonile, mis maksab 100 eurot. Kui mina ütlesin, et ei soovi konsultatsiooni, sest mina olen seda juba teise arsti juures konsulteerinud, soovin kohe lõigata, siis öeldi, et pole oluline, 100 eurot lisandub hinnakirjas olevatele teenustele ikkagi. Niine puhul on ka alati selline tunne, et nööritakse viimast iga väikese asja eest. Lisaks mulle ei meeldi see tegevus ka, mis ta haigekassalt topeltarvete esitamisega tegi, juba sellepärast ei lähe sinna. Elo Kuum ei viitsi jah pikalt jahuda, kui asi on selge, teeb ära. Mõnele see muidugi ei meeldi, aga mina ei soovigi seal midagi eriti jutustada. Sünnimärgid ta eemaldas hästi ja mingeid konsultatsioonitasusid juurde ei lisandunud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minagi saanud hea kogemuse näo ja lõualuukirurgiast. Tipptasemel arstid, tehakse proovid synnimärkidest. Armid pool aastat hiljem pea olematud. Väga väga toetav personal oli igal sammul.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lõikasin aastaid tagasi Niine juures. Selgus, et need, mille üle ma ise mures olin, on täiesti ohutut tüüpi, aga lihtsalt kasvavad aja jooksul kõrgemaks, suuremaks ja koledamaks. Need, mis mind ennast üldse ei häirinud, olid seda tüüpi, mis võivad (aga ei pruugi pahaks minna). Ta vaatas mingi masinaga kõik üle ja sellest teisest tüübist soovitas kaks tükki eemaldada, neil olid mingid muutused vms sees. Kosmeetilistel põhjustel lasin ka mõned neist koledatest ära võtta, kuigi ohtu nad ei kujutanud.

Kõik eemaldatud sünnimärgid saadeti laborisse ja minu puhul olid õnneks kõik healoomulised.

Armid jäid küll, aga praegu, aastaid hiljem on need peaaegu täiesti märkamatud. Ma ise küll leian üles, teised ei paneks tähelegi.

Haigekassa raha eest eemaldatakse ainult neid, mille eemaldamiseks on näidustus. Omal soovil ja kosmeetilistel põhjustel eemaldamiseks tuleb ise maksta.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua sünnimärgi eemaldamine taastumisaega tahab? Millal nahk taastub, vähemalt sel määral, et jumestuskreemiga katta saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale lõikust tuleb veel niidid lasta välja võtta ca 10 päeva möödumisel. Ma ilmselt ootaks kuskil 1 kuu, enne, kui hakkaks haava kohta jumestuskreemiga kinni katma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Ilu ja tervis Sünnimärkide eemaldamine