Esileht Pereelu ja suhted sünnipäev ja ämm-äi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: sünnipäev ja ämm-äi

Postitas:
Kägu

iga aasta teeb tuju kehvaks et pean neid kutsuma sünnipäevale ja just sellepärast et kui lauda katan siis tulevad ja hakkavad ohkima et issakene mida sa nüüd pingutad ja nii edasi. enda sünnipäevaks ei tohi ka pingutada eks ole, no nii vihastab kohe.
olen iha kord öelnud et enda pärast pingutan aga nüüd kuulsin et olevat mehe õe juures ka ohkinud et ma ikk aeriline snoob sünnipäeval teen 10 sorti suupisteid ja muidu köögis hull toimetaja.
ma ei saa aru, MIKS peab oma mehe vanematega suhtlema kui EI TAHA suhelda nendega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: sünnipäev ja ämm-äi

sellepärast, et nad on sünnitnaud ja üles kasvatanud mehe, kes on su abikaasa ja laste isa (kui teil on lapsi). Minugi äi ajab kummalist juttu ja ämmal on veidrad paanikahood – aga nad on mu mehe ema ja isa. kui su mees ütleks – et talle ei meeldi sinu vanemad ja ära neid meile kutsus – mis sa siis vastaksid.
vanad inimesed on sellised ja see ohkimine on tegelikult sinu kiitmiseks

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nemad on kohustuslikud sugulased. Lase jutt yhest kõrvast sisse ja teisest välja. Kui sa just erialalt kokk pole, siis ma ei laseks end kõigutada. Mulle ka meeldib kokata, aga mingi toidu pärast ohkimise teemat ma kyll perekooli ei tee. Kasva suureks ja saa üle.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma teeks selle peale veel kohe eriti palju ja head toitu. Ja muide, teemaalgataja, ma võin mürki võtta, et kuigi nad sinu silma all sinu pingutusi maha teevad, siis nö küla peal kiidavad jälle taevani, et kui virkja lahtise käega minia neil ikka on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis seal siis halba on, et nad nii käituvad.
Ma saaks aru, et nad tulevad istuvad moe pärast laua ääres ja kritiseerivad kõike ning ei söö ühtki sinu tehtud sööki või siis vastupidiselt, laidavad kui vähe sa ikka oled pingutanud, et polegi nagu mitte midagi süüa.
Aga see tühiasi, et nad ainult vihjavad, et poleks vaja nii palju pingutada- see on üsna paljude puhul tavaline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et sul on mingil muul põhjusel vimm nende vastu. Asi ei ole liigsetes suupistetes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma teeks selle peale veel kohe eriti palju ja head toitu. Ja muide, teemaalgataja, ma võin mürki võtta, et kuigi nad sinu silma all sinu pingutusi maha teevad, siis nö küla peal kiidavad jälle taevani, et kui virkja lahtise käega minia neil ikka on.[/tsitaat]

Ei suutnud küll kuskilt välja lugeda, et ämm-äi oma miniat maha teevad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul ka ämm-äi selline, et kui laua katan või kasvõi neile külla minnas koogi kaasa võtan, siis kõik ohivad, et mis ma nüüd ennast pingutasin. Võtan seda kui kiitust. Nad ei oska lihtsalt teises võtmes kiita, et \”aitäh, nii hea kook, kui tore, et sa küpsetasid\”. Selle asemel siis ohivad-puhivad. Aga mõtlevad hästi ikka ja minu meelest toredad inimesed (kuigi väikeste kiiksudega, aga kes poleks).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks peaks täiskasvanud inimene võtma hinge täiesti hingeliselt võõraste inimeste ütlemisi. Millest räägitakse, seda ka tunnustakse ( kas siis otseselt või kaudselt). Vaata hull oleks olukord siis, kui nad ei ütleks midagi, vaikiks sinu tegemistest ja sa oleks neile täiesti tühi koht. Räägivad, kuna teed teistmoodi. Sa ise ju samasugune. Sa pole selline suhtumist enne kohanud ja nüüd räägid sellest. Sisuliselt on mees võtnud oma vanematega sarnase naise 🙂 Lihtsalt jututeemad on erinevad. Imestus kuidas nii ometi võib, on täpselt sama. Kui sa teed kiituse pärast, siis selline tegemine võtab sind 10-15 aastaga täiesti hingetuks. Kui sa teed selleks, et teenida armastust, sama seis. Sul on mõtlemisainet, miks sa võta sulle sobimatute inimeste ütlemisi hinge. Vaevalt, et mehe vanemad siin erandid on. Lihtsalt teistest saad eemalduda, sugulastest aga mitte.

Please wait...
Postitas:
Hele 64

Ei saa aru, milles seisneb mure, inimesed ju kiidavad, kas keegi tahab laitmist?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja kui ämm-äi su pingutusi ignoreeriks, siis teeksid siia teema, sind ei hinnata jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ja kui ämm-äi su pingutusi ignoreeriks, siis teeksid siia teema, sind ei hinnata jne.[/tsitaat]

võtsid mult sõnad suust.
Eks siis looda, et sind varsti maha hakatakse tegema. Palu neid järgmine kord sind sõimata, et nii palju süüa tegid nende jaoks.

Please wait...
Postitas:
Rabakana

Ma saan aru, et te inimestena ei klapi ämma-äiaga? Praegusel juhul ilmneb see lauakatmisenäites lihtsalt.
See, mis küla pealt kuuled – phuhh, löö käega. Igal omad tõlgendused, sa tead ise ka, milline oled ja mida teed. 😀
Kõigiga ei peagi jube hästi klappima. Jah, nad on kasvatanud sulle suurepärase mehe, aga see ei tähenda automaatselt, et sa nende andunud imetleja olema pead. Sa pole ju nendega abielus. 🙂
Suhtlema peab. Väga lähedalt inimesed ikkagi. Sinu õnneks on nii, et tulevad… ja siis pärast lähevad jälle ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahad minu exämma endale? Inimest, kes peolauda vaadates teatab – nii vähesega küll hakkama ei saa! Täitsa muidu annan ära.

Nemad arvavad, et Sa pingutad nende pärast ja mõtlevad, et mis Sa vaevad ennast kokkamisega.
Lase ühest kõrvast sisse ja teisest välja ning võta vabalt. Teata rõõmsa naeratusega – mulle meeldib oluliste ja tähtsate inimeste pärast ilus laud katta. Vaata, kuidas neil suud kõrvuni venivad selle avalduse peale:)
Mehe õe juures ohkimist võta kui ämma kadedust, et Sa nii tubli askeldaja oled. Isegi kui ämm ohib, siis teised mõtlevad – endal nii tubli minia, mida ta hädaldab:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

mingi järjekordne värdjasminia. ja siis tee kindlasti teema sellest, kuidas sinu titele tehti 1.35 eurot odavam kingitus (kui mehe õe lapsele), sest sa ju kontrollisid selle hinna netist üle, eks.

Please wait...
Postitas:
anniet

Heh, mul ämm oma haige selja ja südemega klopsib tavaliselt kokku seitset sorti salatit, pearoa, hoidised ja magustoidu ning seal kõrval aina vabandab, et tal eriti midagi pakkuda ei ole.
Piisab, kui ma panen lauale vaid poest ostetud tordi, kui kohe tuleb ämmalt sada vabandust, et nad nüüd nii ootamatult tulid ja ma nende pärast hullult raban :D.
Veitsa üle pingutatud tagasihoidlikus ja viisakus, muud midagi. Miks selle peale solvuda.

Please wait...
Postitas:
Minna08

Aga kus on üldse kirjas reegel, et ämma-äia peab enda sünnipäevale kutsuma? Ma isiklikult ei armasta üldse oma sünnipäeva pidada, aga kui seda teen, siis saavad kutse ainult väga lähedased sõbrad-sugulased. Tegelikult ei kutsu sünnipäevale oma vanemaidki. Ämma ja vanemate juurde teen sünnipäeva lähipäevadel lihtsalt külaskäigu ja ostan või siis küpsetan koogi kaasa – nö \”teen sünnipäeva puhul välja\” siis 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Minna08 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kus on üldse kirjas reegel, et ämma-äia peab enda sünnipäevale kutsuma? Ma isiklikult ei armasta üldse oma sünnipäeva pidada, aga kui seda teen, siis saavad kutse ainult väga lähedased sõbrad-sugulased. Tegelikult ei kutsu sünnipäevale oma vanemaidki. Ämma ja vanemate juurde teen sünnipäeva lähipäevadel lihtsalt külaskäigu ja ostan või siis küpsetan koogi kaasa – nö \”teen sünnipäeva puhul välja\” siis :)[/tsitaat]
Noh ja kui olekski kuskil selline reegel kirjas kas siis kutsuksid – kindlasti mitte !
Muide mina arvan, et vanemad võivad sünnale õnnitlema tulla isegi kutsumata – se on lugupidamise avaldus, astuvad läbi, joovad tassi kohvi, istuvad tunnikese – täitsa OK!

Please wait...
Postitas:
Agne74

Võibolla on nad paksud ja tunnevad raskust, et peavad jälle sööma, aga ometi söövad..

Võibolla nad kodus enne just sõid..

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]iga aasta teeb tuju kehvaks et pean neid kutsuma sünnipäevale ja just sellepärast et kui lauda katan siis tulevad ja hakkavad ohkima et issakene mida sa nüüd pingutad ja nii edasi. enda sünnipäevaks ei tohi ka pingutada eks ole, no nii vihastab kohe.
olen iha kord öelnud et enda pärast pingutan aga nüüd kuulsin et olevat mehe õe juures ka ohkinud et ma ikk aeriline snoob sünnipäeval teen 10 sorti suupisteid ja muidu köögis hull toimetaja.
ma ei saa aru, MIKS peab oma mehe vanematega suhtlema kui EI TAHA suhelda nendega.
[/tsitaat]Ma olen üsna kindel, et su ämm ja äi ei taha tegelikult sinuga ka suhelda, sest sa tundud üsna ebameeldiv olevat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Appi, kas tõesti täiskasvanud inimesed peavad mingeid vanematega sünnipäevi? Mul on umbes 16-eluaastast alates ikka ainult sellised sünnipäevad, kus on ainult mu sõbrad. Kui veel kodus elasin, siis ema-isa targu soovisid mulle hommikul õnne ja andsid oma kingid üle ja oli nö pidulik hommikusöök ja järgnevad 24h oli korter minu ja mu sõprade päralt. Praegu on nii, et nii minu kui mehe vanemad helistavad meile ja soovivad palju õnne. Keegi ei trügi meie juurde peole. :))

Please wait...
Postitas:
amatöör

[tsitaat]Appi, kas tõesti täiskasvanud inimesed peavad mingeid vanematega sünnipäevi? Mul on umbes 16-eluaastast alates ikka ainult sellised sünnipäevad, kus on ainult mu sõbrad. Kui veel kodus elasin, siis ema-isa targu soovisid mulle hommikul õnne ja andsid oma kingid üle ja oli nö pidulik hommikusöök ja järgnevad 24h oli korter minu ja mu sõprade päralt. Praegu on nii, et nii minu kui mehe vanemad helistavad meile ja soovivad palju õnne. Keegi ei trügi meie juurde peole. :)) [/tsitaat]
kas sa häbened oma vanemaid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Appi, kas tõesti täiskasvanud inimesed peavad mingeid vanematega sünnipäevi? Mul on umbes 16-eluaastast alates ikka ainult sellised sünnipäevad, kus on ainult mu sõbrad. Kui veel kodus elasin, siis ema-isa targu soovisid mulle hommikul õnne ja andsid oma kingid üle ja oli nö pidulik hommikusöök ja järgnevad 24h oli korter minu ja mu sõprade päralt. Praegu on nii, et nii minu kui mehe vanemad helistavad meile ja soovivad palju õnne. Keegi ei trügi meie juurde peole. :)) [/tsitaat]

Soovitaks suureks kasvada.
Mõnekümne aasta pärast hakkab su külaliste hulk järjepidevalt vähenema. Võimalik, et mitmed viimased sünnipäevad tähistad sedasi ihuüksi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Appi, kas tõesti täiskasvanud inimesed peavad mingeid vanematega sünnipäevi? Mul on umbes 16-eluaastast alates ikka ainult sellised sünnipäevad, kus on ainult mu sõbrad. Kui veel kodus elasin, siis ema-isa targu soovisid mulle hommikul õnne ja andsid oma kingid üle ja oli nö pidulik hommikusöök ja järgnevad 24h oli korter minu ja mu sõprade päralt. Praegu on nii, et nii minu kui mehe vanemad helistavad meile ja soovivad palju õnne. Keegi ei trügi meie juurde peole. :)) [/tsitaat]No sel juhul pole sa veel ilmselt 20. eluaastani jõudnud. 😛 Umbes sellest ajast hakatakse tavaliselt jälle oma vanemaid hindama. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ei ole midagi oma vanemate vastu. Me saame suurepäraselt läbi. Aga pidutseda tahan siiski oma sõprade ja mõttekaaslastega. Ka mu vanematel on alati kehtinud sama loogika. Meie pere lapsi kasvatati teadmises, et täiskasvanute kokkusaamistel lapsed juures ei istu, vaid mängivad viisakalt lastetoas. Mu vanemad on praegu üle 70 ja nende sünnipäevadel küll sõpradest puudust pole. Mina olen varsti 40 ja ei karda samuti, et tutvusringkond äkki kõik ära kaduma peaks.

Please wait...
Postitas:
amatöör

minu vanemad on koguaeg saanud väga hästi läbi mu sõpradega, seetõttu on minu sünnipäeval kõik mulle kallid ja lähedased inimesed. tõesti 16-24 pidasin erladi sünnipäevi, aga nüüd on vanemad ja ka äi-ämm oodatud külalised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]iga aasta teeb tuju kehvaks et pean neid kutsuma sünnipäevale ja just sellepärast et kui lauda katan siis tulevad ja hakkavad ohkima et issakene mida sa nüüd pingutad ja nii edasi. enda sünnipäevaks ei tohi ka pingutada eks ole, no nii vihastab kohe.
[/tsitaat]Ilmselt sul elus vist päris probleeme ja muresid pole olnudki, kui selline tühine ja täiesti ebaoluline asi kohe nii närvidele käib, et peab lausa perekooli sellest teema tegema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lase oma mehel neile öelda, et selline ohkimine pole viisakas. Las mees õpetab neile paar lauset selgeks, millega oleks viisakas sinu peolauda kiita, need laused võid mehele ise paberi peale kirjutada.

Omavahel tuleb lihtalt rääkida ning kõik laabub.

Palju õnne sünnipäevaks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Lase oma mehel neile öelda, et selline ohkimine pole viisakas. Las mees õpetab neile paar lauset selgeks, millega oleks viisakas sinu peolauda kiita, need laused võid mehele ise paberi peale kirjutada.

Omavahel tuleb lihtalt rääkida ning kõik laabub.

Palju õnne sünnipäevaks![/tsitaat]

sooda oled või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Klassikaline näide sellest, kuidas eestlased ei oska komplimente teha ja kuidas eestlased ei oska komplimente vastu võtta.

Saa ometi aru – ämm ja äi kiidavad sind. Nad ei oska muudmoodi. Nad on eestlased.

Lõpeta porisemine.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Esileht Pereelu ja suhted sünnipäev ja ämm-äi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.