Esileht Väikelaps Sünnipäeva kingituse hind

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Sünnipäeva kingituse hind

Postitas:

Vabandan,kui mõnda asjade väärtustamise teema häirib,aga olen ikka vahel mõelnud,et mis väärtuses oleks ok kingitusi teha ja kas peaks tegema vahet kodustel ja suuremalt korraldatud mängutubade üritustel. Olen läbi aastate oma tuttavate hulgas täheldanud,et keskmiselt pere peale olenemata üritusest,kuhu tullakse,jääb kingituse summa vahemikku 10-15 euri,rohkem naljalt pole kunagi. Meie pere pole kaugeltki jõukas,harilik keskklass,aga leian,et tänapäeval 10 euri eest on nagu natuke \”nadi\” kinki teha,eriti teades,et sünnipäeva pidaja on parajalt palju kulutanud,et suuremale seltskonnale pidu meeldejääv ja tore oleks. Mis teie arvamus selles osas on,kes te laste sünnipäevadel käite,ei ole küll ilus kingitud asjade väärtusi arvestada,aga eks iga pere mõtleb ju paratamatult rahalisele poolele ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.01 23:23; 28.01 23:39; 29.01 08:42; 29.01 09:35; 30.01 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just täna mõtlesin, et 10 eurot on täiesti normaalne kingiraha näiteks 5-7-aastase lapse sünnipäeva puhul. Muidu on nii, et põhikooli lõpuks ei teata enam üldse mitte millegi väärtust, kuigi täpselt teatakse kõige hinda.

Pidusid ei peeta arvestusega, et külalised peavad need kinni maksma. Pidusid peetakse ennekõike elamuse saamiseks ja sõprade nägemiseks. Kingitus pole pääse peole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 23:33; 30.01 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui ma nii mõtleksin,siis ei korraldaks iialgi mängutubades,sest ma tean,et tagasi ei saa kunagi pooltki ürituse eelarvest,lihtsalt aruteluks,sest asjad on ju nii kallid ja 10 euri eest suurt midagi ei saa. Ma ise pooldan pigem vahemikku 15-20 euri pere peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.01 23:23; 28.01 23:39; 29.01 08:42; 29.01 09:35; 30.01 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laste sünnipäevadega on selline naljakas asi, et ma iialgi ei ootaks, et kingitused nüüd sellises vääringus oleksid, et mul sünnipäevale kulutatud rahast kahju ei hakkaks. Ikka lapsevanem on see, kes teeb kõik selle hüvanguks, et lapsel meeldejääv sünnipäev oleks. Kingitused on lihtsalt lisaboonuseks ja peamine on see, et oleksid kohal sõbrad, kellega koos mängida saaks. Ja et laps tunneks, et tema sünnipäevale tahetakse tulla.
Aga otseselt teemasse, siis 10 eurot on igati ok kingituse hind. Minu arvates. Sõbranna lastele teen ka kallima, lasteaiakaaslasele on 10 eurot piiriks. Ja naljalt ei ole ju alla 10 euro miskit asjalikku saada:) Näiteks sõbranna poisile ostsin autodefilmi cars lauamängu, hinnnaga 13 eur, pidas sünnipäeva kodus. Emmed kohvitasid, kuniks lapsed möllasid. Lasteaiakaaslasele aga kinkis barbie meigikomplekti, mille orig hind oli 12 eurot, ale ajal ostetuna 7 eurot, lilleõis ka näppu. Sünnipäev toimus mängutoas. Vanemad kohale ei jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Sünnipäevi ei peeta mängutubades mitte sellepärast, et külalistel lõbusam oleks vaid pigem lapse pärast ja talle meeldejääv sünnipäev korraldada sõprade keskel + ka enda koristamisvaev ja v-o ka kodu suurus ei võimalda nii palju lapsi koos vanematega kutsuda.

2. 10¤ võib väga toreda kingituse saada (nt. soodusega või siis nt Skypargi päevapilet maksab ainult 6 kopikatega ja ma arvan, et lapsel seal terve päev väga lõbus ja meeldejääv päev kokkuvõttes) ja kui perel on soov suuremat kingitust ise valida, siis võib alati kinkekaarte soovida, mis ei tähenda, et neid ka siis peab kinkima.

3. On nõme kõike ümber rahasse arvestada. Kui raha sulle nii oluline, siis pole mõtet üldse neid korraldada;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu arust on isegi 10 eur palju. Aga noh ega alla selle väga ei õnnestu kingitust teha. Minu poolest võiksid külalised ka üldse ilma kingita tulla, enne kui keegi jätab sellepärast tulemata, et kingitus ei mahu pere eelarvesse. Pidasin ka oma lapse sünnipäeva mängutoas ja mitte sellepärast, et nüüd kõik tulevad ja toovad mingid uhked, kallid kingid lapsele. Minu poolest oleksid võinud kingid ära jääda. Laps oli juba rõõmus sellest, et sai koos sõpradega mängutoas lustida, see oli juba kingituse eest.
lapsele sünnipäeva planeerides ma küll ei arvesta, et kulutan sellise summa ja nüüd külalised peaksid kingituste näol selle kompenseerima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah,olen sellega nõus,et kui on vaesem pere,siis tehku või 5 euri eest,aga tore,kui üldse tulevad,sest kahjuks tean ikka paari peret,kes pole tulnud kohale ja on midagi välja mõelnud vabanduseks,paha teinekord ju otse öelda,et raha pole,aga nii tahaks,et neil lastel mängurõõmu oleks. Mõtlesin pigem peresid,kus rahaliselt probleeme pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.01 23:23; 28.01 23:39; 29.01 08:42; 29.01 09:35; 30.01 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole ka kunagi arvestust pidanud, et kas jäin plussi või miinusesse? Mis mõttes – mina maksan ruumi rendi, toidud jne, kingitused tehakse ju lapsele. Või et kogun kinkekaardid jm kokku ja jätan lapse pika ninaga – sorry, kullake, aga mina maksin kogu selle lõbu eest? See, kui palju mingi peo pidamise vorm maksab, pole külaliste asi. Vanemate vaba valik ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah,olen sellega nõus,et kui on vaesem pere,siis tehku või 5 euri eest,aga tore,kui üldse tulevad,sest kahjuks tean ikka paari peret,kes pole tulnud kohale ja on midagi välja mõelnud vabanduseks,paha teinekord ju otse öelda,et raha pole,aga nii tahaks,et neil lastel mängurõõmu oleks. Mõtlesin pigem peresid,kus rahaliselt probleeme pole.[/tsitaat]
no ja sa ikka jälgid kõigi rahakottid sisu või? et kui käib kallilt riides, siis võiks kalleid kinke ka teha jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No sain mingi pildi kätte siit, ise teen siis ikkagi liialt kalleid kinke üldsusega võrreldes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.01 23:23; 28.01 23:39; 29.01 08:42; 29.01 09:35; 30.01 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kunagi mõelnud sellest vaatevinklist, et kinkide väärtus peaks olema kuidagi seotud sünnipäevapeo suurusega. Mina teen sünnipäevapeo ikka sellepärast, et see rõõmustab last ja saaks koos toredate külalistega jagada lapse rõõmu toreda päeva üle. Meil muidugi väiksed kodused peod, sest sugulaste ja tuttavate ring väga väike, aga ka enda sünnipäevadel, mis olnud mõned korrad suurema seltskonnaga pole kunagi teinud midagi kinkide pärast või arvestanud midagi rahaks. Õnneks saab vanem laps ka sellisest mõtteviisist aru ja ei ole tal kunagi mingeid ulmesoove (pisut kallimad soovid täidavad tavaliselt vanavanemad). Mul ei ole küll teada ühegi pere kohta, et poleks üldse võimalik kinki teha, aga nii umbkaudu tean ikka nende majanduslikku seisu ja seetõttu, kui jutt läheb kingi peale, püüan välja mõelda midagi võimalikult odavat. Ütlen ausalt, sel aastal on lapse kingisoovid kõik ca sinna 5 euri kanti (ja nagu öeldud, siis kallimate asjade puhul osalevad vanavanemad, aga kui neil võimalust poleks, siis ei ootaks ka neilt suuremat kinki). Karta on, et laste kasvades lähevad kingisoovid veidi kallimaks, kuid üldiselt püüame anda lastele kodust kaasa väärtushinnangud, mis panevad esikohale inimsuhted ja ei ületähtsusta raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui me teeksime kõikidele sünnipäevalastele 10-eurose kingi, siis peaks vist küll lisatöökoha võtma 🙁 Meil on 3 last ja sünnipäevakutseid on ikka VÄGA palju. Pean tunnistama, et olen raamatupoest sooduspakkumiste ajal ostnud odavaid raamatuid (siiski mitte rämpskirjandust) ja üritan muidu ka odavamalt läbi ajada. Mõne hea raamatu saab paari euro eest kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et raha on tänapäeva maailmas oluline aga samas ei ole normaalne see kõige plussi-nulli-miinusesse arvutamine. Käisin ühes pulmas, kus kingiks sooviti raha. Iseenesest normaalne soov. Aga pärast pulmi siis noorpaar kelkis kõigile, et jeee nad jäid pulmadega plussi. No haige minumeelest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämming, tõsine hämming. Mina kutsuks külalised kasvõi kõik ilma kingituseta, peaasi, et palju inimesi kohale tuleks. Polegi veel sellele mõelnud, et kui nii ja nii palju raha eest süüa ostan, kas siis saan selle summa kingituste näol tagasi.
Laste sünnipäevad on eelkõige mõeldud selle jaoks, et lastel oleks lõbus, saaksid koos trallitada ja torti süüa. Samal ajal saab emade isadega mõnusalt kohvi juua ja juttu ajada. Tavaliselt õhtul viskan pilgu peale, et mis kingid me saime ja ausalt öeldes pole mul õrna aimugi, mida keegi just täpselt tõi.
Olen näinud, et paljud jätavadki tulemata, sest pole hetkel raha kinki osta. Minu pärast tulgu niisama, aga ma saan aru, et neile endale võib olla vastumeelne tulla tühjade kätega.

Ise olen viimasel ajal ostnud kinke nii 5-7¤ eest, lisaks juurde veel lilled ja kaart.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on alles esimene laps ning sai oktoobrikuus aastaseks. Ma olin täiesti hämmingus, milliste kinkidega külalised kohale tulid. Kingitusepakis oli igaühel vähemalt kaks asja ja ikka kallid asjad. Minumeelest oli see ikka liig mis liig. Mänguasjad on muidugi kallid, aga no kõige rohkem 10-12 EUr eest peaks ikka toreda kingi tehtud saama küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et 10 EUR on normaalne. Ise jään üldsielt 10-12 Eur piiresse, aga kui arvutate selle vanasse vääringusse, siis see ei ole väike summa. No ei ole. 5-7 EUr eest saab ikka ka väga ilusa kingi.

Tutvusringkonnas on palju lapsi, oi kui palju, lisaks lasteaia lapsed, kes aegajalt kustuvad sünnipäevale jne, seda on nii palju. Käime keskmiselt 2 sünnipäeval kuus. See on aastas väga suur lisakulutus perele.
Ise ootan ja loodan, et kingitakse vastavalt pere võimalustele. Ilus kink on väike raamat, multika DVD, väike auto, nukk. Selle kõik saab alla 10 EUR.

Ütlen ausalt, mul on kurb vaadata mängutoa sünnipäeva kingilauda, kus kokku kutsutud 20-25 last. Mõned kingid lausa korduvad. Seda on liialt, oma lapsele ma seda ei soovi. Mis hetkel me laseme kingituse mõttel kaduda, olen mõelnud…ja miks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaiakaaslasele on 5-7¤ täiesti piisav kink. Ise mängutuppa kohale pole jäänud. Järeleminnes olen küll torti saanud tavaliselt, sest ega lastel seal ju seda aega süüa pole. Ise ma küll oma lapse kinke rahasse ümber ei hinda, aga tunneks end ebamugavalt kui minu laps mõne väga kalli kingi saaks.
Kui on tegu sünnipäevaga kuhu ka ise kohale jään, siis on ka kink kallim.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5eur
suuremaid summasid väja käia ei jaksa ja siis jääks minemata ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minu arvates on eelkooliealise lapse kingituse summaks paras kuni 100 kr vanas vääringus, vahel läheb muidugi üle ka, aga rahul olen, kui ei lähe. Kuigi lapsi on ainult 2 (2a ja 4a), on sõpru palju ja seega sünnipäevadel käimist ja kinkide valimist ka. Meil on pigem probleemiks see, et mõned külalised kipuvad liiga suuri kingitusi tegema. Siis koguneb seda odavamat ja kallimat kola palju ja järgmisel korral neile külla minnes peaks ju ka nagu meenutama, kui kallis kink tehti. Nii lumepall muudkui kasvab ja kasvab ja lapsed upuvad asjadesse. Ise ütlen oma laste kingisoovide küsimuse peale alati odavamaid soove, kallimaid teeme ise, neid on piinlik teistelt küsida.

Ideaalis meeldiks mulle, et laps püüaks mingist vanusest alates ise sõbrale kingi teha. Noh nagu mina tunnen suurimat rõõmu isetehtud asjast, sest sinna on pandud kõige olulisemat: kinkija aega ja südamesoojust.

Kuulen vahel, et juba paariaastastele küsitakse kingiks raha. Tavaliselt küll mõne suurema asja ostmiseks, mõistlik iseenesest, aga natuke naljakas on ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jälle ei saa sellisest udusest suhtumisest aru, et \”raha pole oluline\”, \”ma küll ei mõtle, mis pidu maksma läheb\” jne. Vabandage väga, kuidas te oma pere eelarvega siis üldse toime tulete või hakkama saate??? Siis ongi nii, et pidu mängutoas peetud, raha oluline ei olnud ja kuu lõpuni tuleb näppu imeda?! Ühesõnaga rahale mõtlemine tänapäeval on paratamatu ja kui vaatan, kuidas siin miinustatakse neid, kes rahaliselt siiski mõtlevad ja hinnatakse neid, kes boheemlaslikult ei pea oluliseks üldse kuludele ega rahale mõelda, siis see on ju õudne. Aga inimese mõtlemist ei saa ju ära keelata. Ma ei usu, et keegi nüüd sendipealt uuriks ja pärast sünnipäevakinkide hindu taga ajaks. Mingi üldine arusaam ju ikka tekib. Mina suhtun alati nii, et kõik on oodatud ja kõik kingid on toredad ja kes tõesti peab kitsamalt läbi ajama ja ikka mitu last, siis ei eelda, et peaks kalleid kinke tegema jne. Küll aga häirib ilmne ihnus, kus perel on keskmisest suuremad võimalused ja siis pingutatakse naba paigast, et kink 5 eur piiresse jääks ning tullakse 5-kesi ja süüakse 10 eest. Siis mõtlen küll, et ei saa nii süüdimatu olla ja peaks ikkagi mõtlema, et peaoga kaasnevad suured kulud ja kui sul on head võimalused, siis tuleks ka kink teha vastavalt sellele, aga mitte käia külas sanditamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka pidanud lapse sünnipäevasid mängutubades, aga ma pole selle pealegi tulnud, et kingitused peaksid korvama minu kulutusi. Õnneks on minu lapsel olnud külalisteks sõbrad, mitte tuttavad ja vähemalt siiamaani on tundnud pisemagi kingi üle rõõmu ja oskab hinnata kõigi panust veid suurema soovitud kingi ostmisel, kuigi rahaliselt on igaüks pannud vähem, kui eraldi kinki tehes. Pigem tunnen end häirituna, kui keegi lapsele üleloomulikult hinnalise kingituse teeb.
Alla 10.- euro on raske midagi soovitule lähedast saada, aga on ka õnnestunud sünnipäevalapse soovi eripärade tõttu. Enamsti 10-13.- (väga lähedase lapse sõbrale olen võimalusel nõus ka rohkem, kui tean, et kingitusega saab konkreetse soovi täita).
Hinnalisemaid kinke teevad pereliikmed (ka pereliikmed ei pea vaid võivad) või mitmed sõbrad ühisel ettevõtmisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina jälle ei saa sellisest udusest suhtumisest aru, et \”raha pole oluline\”, \”ma küll ei mõtle, mis pidu maksma läheb\” jne. Vabandage väga, kuidas te oma pere eelarvega siis üldse toime tulete või hakkama saate??? Siis ongi nii, et pidu mängutoas peetud, raha oluline ei olnud ja kuu lõpuni tuleb näppu imeda?! Ühesõnaga rahale mõtlemine tänapäeval on paratamatu ja kui vaatan, kuidas siin miinustatakse neid, kes rahaliselt siiski mõtlevad ja hinnatakse neid, kes boheemlaslikult ei pea oluliseks üldse kuludele ega rahale mõelda, siis see on ju õudne. Aga inimese mõtlemist ei saa ju ära keelata. Ma ei usu, et keegi nüüd sendipealt uuriks ja pärast sünnipäevakinkide hindu taga ajaks. Mingi üldine arusaam ju ikka tekib. Mina suhtun alati nii, et kõik on oodatud ja kõik kingid on toredad ja kes tõesti peab kitsamalt läbi ajama ja ikka mitu last, siis ei eelda, et peaks kalleid kinke tegema jne. Küll aga häirib ilmne ihnus, kus perel on keskmisest suuremad võimalused ja siis pingutatakse naba paigast, et kink 5 eur piiresse jääks ning tullakse 5-kesi ja süüakse 10 eest. Siis mõtlen küll, et ei saa nii süüdimatu olla ja peaks ikkagi mõtlema, et peaoga kaasnevad suured kulud ja kui sul on head võimalused, siis tuleks ka kink teha vastavalt sellele, aga mitte käia külas sanditamas.[/tsitaat]

100% nõus vastajaga, ometi ka üks ratsionaalsemalt mõtlev inimene, mitte siin ingelliku juttu ajavad käod stiilis,et teen suure eelarvega peo ja siis tulge kõik 5 eurise pakikesega või üldse niisama.
Ma pole kõrgepalgaline,pole rikast meest,on 2 last,aga mul on piinlik 5-10 eurise kingiga sünnipäevale perega minna ja tundub,et ma kuulun erandite hulka. Ega te ju võõraste laste sünnipäevadel ei käi,ikka ju lähedased, sõbrad,tuttavad,kas nende jaoks on nii kahju raha panna?

Ja need,kes siis hindeid loobivad,on ka ainult need,kes pooldavad oma 5 euriseid kinke,ülejäänud materdatakse maha,k.a teemaalgataja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.01 23:23; 28.01 23:39; 29.01 08:42; 29.01 09:35; 30.01 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina jälle ei saa sellisest udusest suhtumisest aru, et \”raha pole oluline\”, \”ma küll ei mõtle, mis pidu maksma läheb\” jne. Vabandage väga, kuidas te oma pere eelarvega siis üldse toime tulete või hakkama saate??? Siis ongi nii, et pidu mängutoas peetud, raha oluline ei olnud ja kuu lõpuni tuleb näppu imeda?! Ühesõnaga rahale mõtlemine tänapäeval on paratamatu ja kui vaatan, kuidas siin miinustatakse neid, kes rahaliselt siiski mõtlevad ja hinnatakse neid, kes boheemlaslikult ei pea oluliseks üldse kuludele ega rahale mõelda, siis see on ju õudne. Aga inimese mõtlemist ei saa ju ära keelata. Ma ei usu, et keegi nüüd sendipealt uuriks ja pärast sünnipäevakinkide hindu taga ajaks. Mingi üldine arusaam ju ikka tekib. Mina suhtun alati nii, et kõik on oodatud ja kõik kingid on toredad ja kes tõesti peab kitsamalt läbi ajama ja ikka mitu last, siis ei eelda, et peaks kalleid kinke tegema jne. Küll aga häirib ilmne ihnus, kus perel on keskmisest suuremad võimalused ja siis pingutatakse naba paigast, et kink 5 eur piiresse jääks ning tullakse 5-kesi ja süüakse 10 eest. Siis mõtlen küll, et ei saa nii süüdimatu olla ja peaks ikkagi mõtlema, et peaoga kaasnevad suured kulud ja kui sul on head võimalused, siis tuleks ka kink teha vastavalt sellele, aga mitte käia külas sanditamas.[/tsitaat]
Kui minu pere eelarve ei luba mängutoas pidu pidada, siis ma seda seal ka ei pea, ja mis moodi ma siis nende kingitustega, mis lapsele tehakse seda kulutust tagasi saan arvestada? korjan lapselt kingid kokku ja müüd maha, sest muidu pean näppu imema kuu lõpuni? Ma just ei mõtle boheemlaslikult, et hakkan arvestama, et osa raha saab tagasi kingituste näol.
Jätkuvalt olen seda meelt, et kingitus pole oluline, ei pea sünnipäevasid kingituste pärast, vaid sellepärast, et näha sõpru ja pakkuda lapsele emotsiooni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina jälle ei saa sellisest udusest suhtumisest aru, et \”raha pole oluline\”, \”ma küll ei mõtle, mis pidu maksma läheb\” jne. Vabandage väga, kuidas te oma pere eelarvega siis üldse toime tulete või hakkama saate??? Siis ongi nii, et pidu mängutoas peetud, raha oluline ei olnud ja kuu lõpuni tuleb näppu imeda?! Ühesõnaga rahale mõtlemine tänapäeval on paratamatu ja kui vaatan, kuidas siin miinustatakse neid, kes rahaliselt siiski mõtlevad ja hinnatakse neid, kes boheemlaslikult ei pea oluliseks üldse kuludele ega rahale mõelda, siis see on ju õudne.

perel on keskmisest suuremad võimalused ja siis pingutatakse naba paigast, et kink 5 eur piiresse jääks ning tullakse 5-kesi ja süüakse 10 eest. Siis mõtlen küll, et ei saa nii süüdimatu olla ja peaks ikkagi mõtlema, et peaoga kaasnevad suured kulud ja kui sul on head võimalused, siis tuleks ka kink teha vastavalt sellele, aga mitte käia külas sanditamas.[/tsitaat]

Mina teadlikult ei suhtle selliste inimestega, kes loevad oma korraldatud peolauas külaliste suutäisi. Minu meelest see on väiklane, õudne ja madal.

Ise olen hea sissetulekuga inimene, ei sandita kuskil, aga ei osta ka ulmelisi kingitusi – ka mitte oma lastele, sest ma ei soovi neist kasvatada materialiste.

Loomulikult on meie perel eelarve. Peo mängutoas või üldse mingi peo saab korraldada siis, kui see eelarvesse mahub. Meie pere eelarvesse teenime raha abikaasa ja mina. Ma ei arvesta meie tulude poolele sisse oma laste sõprade vanemate sissetulekuid ega mõtle, millisele osale sellest on mul \”õigus\”, kui ma peo korraldan. Mitte mingit õigust ei ole.

Kui korraldatakse pidu ja kutsutakse külalised, siis ei eeldata, et külalised maksavad selle peo kinni. Kes korraldab, see maksab. Samamoodi ei kutsuta kedagi restorani, et seal siis oodata, et ta enda eest maksab. Kutsuja kostitab (kui ei ole just tegu sõprade ühise töölõunaga). Kas täiskasvanud inimesed mingeidki kombeid ei tunne?

Jätke palun meelde, et pulma, sünnipäevale, peielauda ei müüda pileteid ega kutseid. Need asjad maksab kinni see, kes korraldab, ja ainult tema. Pulma ja sünnipäevale tuuakse kingitusi, kuid nende hinda ei uurita ega küsita ega kritiseerita. Jällegi – elementaarne viisakus.

Samamoodi ei müüda oma lapse kinke hiljem maha, et kalli peo kulusid tasa saada.

Ja ükskõik, kas perel on head või kehvad võimalused – igaüks juhib oma rahakotti ise ja ei sobra teiste omades.

Ning viimaks – kui peo korraldamise puhul tuleks kuu lõpuni näppu imeda, siis pidu lihtsalt ei mahugi eelarvesse ja seda ei korraldata. Mitte ei \”sandita\” selleks teisi alandavate kommentaaridega teistelt raha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 23:33; 30.01 16:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Väikelaps Sünnipäeva kingituse hind

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.