Esileht Pereelu ja suhted Sünnipäeva mittepidamine

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 97 )

Teema: Sünnipäeva mittepidamine

Postitas:
Kägu

Minul pole viimased aastad lihtsalt mitte mingit tahtmist, energiat ega soovi sünnipäeva tähistada. Küll kirjutasin lõputööd, siis olin rase ja oksendasin, pärast seda beebi ning ega tänasekski seis väga palju parem pole. Sõbrannad kauplesid ikka mingi ürituse välja, aga seegi lükkub õigelt päevalt edasi. Pole nagu iseenesest inimestega suhtlemise vastu ka midagi, aga ei jaksa (pole viimased 1,5 aastat korralikult välja puhanud).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljudest teemadest käib läbi mingi sotsiaalne norm, standard ja muu bla bla, ja siis need, kes ei taha-saa nii teha,talitavad oma sisetunde järgi, tunnevad kuidagi kehvasti, just nagu õigustavad end ja peavad vajalikuks põhjendada, mõni on stressis…

Igaüks teeb nii nagu heaks arvab ja nii on õige, see on tema norm ja normaalsus.

Haige inimene kargab kallale tänitama oma “normidega”

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljudest teemadest käib läbi mingi sotsiaalne norm, standard ja muu bla bla, ja siis need, kes ei taha-saa nii teha,talitavad oma sisetunde järgi, tunnevad kuidagi kehvasti, just nagu õigustavad end ja peavad vajalikuks põhjendada, mõni on stressis…

Igaüks teeb nii nagu heaks arvab ja nii on õige, see on tema norm ja normaalsus.

Haige inimene kargab kallale tänitama oma “normidega”

Loomulikult ei pea inimene pidama sünnipäevi, kui ta ei taha.

Murelikuks teeb see, et iga teine, kes siin foorumiteemas kirjutab, miks ta neid ei pea, on see, et ta on selleks pidevalt liiga väsinud. Kui ikka inimene on aastaid ja aastaid ja aastaid liiga väsinud ka nädal pärast oma sünnipäeva, siis peaks olema jooksuga arsti juurde minek. Kui ta just iga aasta uut last pole sünnitanud. Ei pea pidama, aga see põhjendus teeb ärevaks meie rahva vaimse tervise pärast. Samuti teevad ärevaks need, kes räägivad, et neil on kohutavalt kiire ja pole aega. Iga päev E-R oma sünnipäevakuul (ja ilmselt siis igal kuul), on aeg täidetud nii, et kaht-kolme tundi pole ka kalendris vaba? Mõistan suurepäraselt, et inimesed ei taha sünnipäeva pidada, aga see küll normaalne pole, kui joostakse terve elu nagu orav rattas, iga päev, iga tund…ja siis ollakse kogu aeg kokkukukkumise piirile väsinud.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidasin viimati suuremalt sünnipäeva 7 aastat tagasi. No ei viitsi ja ei näe ka erilist mõtet. See, et oma lapsed kokku tulevad ja kaks ainsat naabrit läbi astuvad, on teine asi. Lapsed toovad magusa, mees grillib, mina keedan värskeid kartuleid ja pakun esimesi soolakurke, rohelise salati saan ka oma aiast, muud ei midagi. Kodu koristama ei pea, istume aias kas väliköögis katuse all või lõkke ümber. Aga seda me teeme suviti ikka ja lihtsalt niisama. Et aga hakkaks spetsiaalselt tähistama, kutsuks suguvõsa ja sõbrad-kolleegid, korraldaks peo ja kataks piduliku laua, no ei.

Küll on hea kui sünnipäev suvel on. Mina istuksin talvel ka hea meelega õues aga pisikesed beebid ja vanainimesed ei talu sellist sünnipäeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ikka inimene on aastaid ja aastaid ja aastaid liiga väsinud ka nädal pärast oma sünnipäeva, siis peaks olema jooksuga arsti juurde minek

Olengi aastaid väsimuse jutuga arstil käinud, mingit diagnoosi pole saanud, vaadatakse nagu hüpohondrikut. Hakkan isegi end juba hüpohondrikuna tundma. See pidev väsimus pidavat arsti sõnul minu eas (40) normaalne olema.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olengi aastaid väsimuse jutuga arstil käinud, mingit diagnoosi pole saanud, vaadatakse nagu hüpohondrikut. Hakkan isegi end juba hüpohondrikuna tundma. See pidev väsimus pidavat arsti sõnul minu eas (40) normaalne olema.

Trenni ikka teed regulaarselt?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei pea oma sünnipäev, sest

1. Ma ei viitsi enne ja pärast pidu rabeleda.

2. Olen ilmselgelt väga kitsi ning ei raatsi raha kulutada, et cateringi tellida või kogule seltskonnas kuskil välja teha.

Kui mõnel sõbral/tuttaval tekib mõte, et võiks mulle peo korraldada ning kamba peale see kinni maksta, siis olen sellega alati nõus ning tunnen peost rõõmu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnipäeva pidamine on nii kallis, piirdume ainult laste omadega.

Tutvusringkonnas peetaksegi ainult suuri juubeleid suuremalt, kui sedagi, isegi rahakad on pragmaatilised ja kasutavad seda endale, kingiks. Jumala normaalne mõte.

Ma pole peale ema kellelgi igal aastal sünnipäeva käinud. Mulle sobib.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olengi aastaid väsimuse jutuga arstil käinud, mingit diagnoosi pole saanud, vaadatakse nagu hüpohondrikut. Hakkan isegi end juba hüpohondrikuna tundma. See pidev väsimus pidavat arsti sõnul minu eas (40) normaalne olema.

Trenni ikka teed regulaarselt?

Kui ma ei teeks regulaarselt trenni, olles ise tervise ja väsimusega  kimpus, siis oleks mul vaimne puue ja ilmselt see soovitus niikuinii ei aitaks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka ei meeldi sünnipäev. Lapsest saati tekitas stressi, kuna juuli kuus olid kõik lapsed maal ja paljud ei tulnud  täiskasvanuna olen vahest pidanud, muretsenud, süüa teinud, kartnud et vähe või palju toitu. Viimasel hetkel inimesed ära öelnud, vähe inimesi olnud ja üldse igavene mure ja peavalu olnud selle päevaga mis peaks pigem rõõmus olema. Olen pidanud restoranis, kuna siis ükskõik kas tuleb 5 või 15 inimest. Aga ikka on stress ja pinge. Pigem sellel päeval lähen reisile või käin mehega kaheksi kuskil. Või olen kuskil üritusel sõpradega ja ei mainigi et sünnipäev. Isegi ebamugav öelda, et mul sünnipäev ja siis tulevad kõik õnne soovima. Ei oska kohe seda tähistada. Osadel tuleb see nii loomulikult.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul olid lapsena alati väga ägedad peod, mida väga nautisin. Teismeikka jõudes kadus koolikiusamise tõttu igasugune isu sünnipäevi pidada. Kuna olen keskmisest rikkamast perest, siis mu sünnipäevad olid tihti keskmisest vingemad ning klassikaaslased kasutasid olukorda ära.

Viimane pidu, mille umbes 15-aastasena korraldasin, lõppes nii, et külalised kutsusid hunniku kutsumata külalisi veel lisaks. Mina olin ülimalt reegleid järgiv tüdruk, vanemad usaldasid mind ja alkoholi ma ei sallinud. Küll aga sai mu ilusast peost minu tahte vastaselt alkoholiga läbu. Nutsin lihtsalt nurgas kui võhivõõrad mu kodu pea peale pöörasid, mu pesusahtlit mõnitavalt kommenteerides põrandale valasid.

Lõppes see kõik õnneks politsei tulekuga, kuid oi kui häbi mul vanemate ees oli. Tundsin nagu oleksin nende usaldust kuritarvitanud, kuigi ma ise absoluutselt ei soovinud, et minu pidu niimoodi ära rikutakse. Sellele järgneva 10 aasta jooksul pole ma ühtegi sünnipäeva pidanud.

Ka Facebookist ja mujalt olen oma sünnipäeva ära peitnud. Ma lihtsalt absoluutselt ei salli seda võltsi “PÕS” lainet, mis kord aastas postkasti laekub. Tobe on neid vestluseid üles kerida ja näha, et aastate jooksul pole muud suhtlust olnud kui lihtsalt õnnitlmine. Ma tõesti ei tunne, et see annaks mulle midagi juurde. Pere ja lähemad sõbrad muidugi teavad mu sünnikuupäeva ja nende õnnitluste vastu pole mul midagi. Vahel ostan poest tüki kookigi, mille üksi ära söön.

Ja absoluutselt ei igatse pidu vms. Eelistan särada muudel üritustel ja tähistada siis kui ma tõesti midagi suurt ära teinud olen. Neid niisama üksteise jaoks olemas olemisi oleme teadlikult aastaringselt võtnud. Sest inimene on oluline ka muudel päevadel kui vaid kord aastas.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei tähista sünnipäevi, aga seda põhjusel, et lihtsalt pole enam kellegagi koos tähistada. Õdesid-vendi ei ole, vanemad on surnud, tädisid-onusid ka enam ei ole ning nende lastega ei ole suuremat suhtlust tekkinud (elavad juba aastaid välisriigis). Kaks parimat sõbrannat on samuti surnud ja paar tuttavat, kellega varem perekonniti läbi käisime, on nüüdseks lahutatud ja silmapiirilt kadunud (huvi suhelda kadus nende poolt). Ülejäänud tuttavate ja kaugemate sugulastega helistame või saadame õnnitlusi FB-s, vastastikku külas ei käi.

Nüüd siis tähistangi vaid töö juures ja õhtul sööme oma perega torti, külalistega pidu pole enam aastaid olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks parimat sõbrannat on samuti surnud ja paar tuttavat, kellega varem perekonniti läbi käisime, on nüüdseks lahutatud ja silmapiirilt kadunud (huvi suhelda kadus nende poolt). Ülejäänud tuttavate ja kaugemate sugulastega helistame või saadame õnnitlusi FB-s, vastastikku külas ei käi.

Nii kurb 🙁 Kas tohib küsida, mis neil juhtus? Või ongi tänapäeval tavaline, et keskealised surevad?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks parimat sõbrannat on samuti surnud ja paar tuttavat, kellega varem perekonniti läbi käisime, on nüüdseks lahutatud ja silmapiirilt kadunud (huvi suhelda kadus nende poolt). Ülejäänud tuttavate ja kaugemate sugulastega helistame või saadame õnnitlusi FB-s, vastastikku külas ei käi.

Nii kurb ???? Kas tohib küsida, mis neil juhtus? Või ongi tänapäeval tavaline, et keskealised surevad?

Ühel vähk, teine hukkus avariis. Ma loodan, et keskealiste suremine siiski tavaline ei ole, ehkki tundub, et viimasel kümnel aastal olen käinud rohkem matustel kui pulmades ja juubelitel kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea tutvusringkonnas ühtegi täiskasvanut, kes iga aasta oma sünnipäevs peaks. Muudab see nüüd elu lõbusamaks ja paremaks, ei tea.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laste sünnipäevi tähistan uhkelt ja suurelt aga enda oma juba 20a ei paku üldse huvi. Juubel tulemas nüüd ning mitmelt poolt tuleb ” ootan kutset” vihjeid aga minu poolest jäävad nad ootama, mingit pidu ei tule.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea tutvusringkonnas ühtegi täiskasvanut, kes iga aasta oma sünnipäevs peaks. Muudab see nüüd elu lõbusamaks ja paremaks, ei tea.

Mina olen 51 ja pean igal aastal. Iga 5 aasta tagant lausa kahe eraldi seltskonnaga erinevatel päevadel.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea tutvusringkonnas ühtegi täiskasvanut, kes iga aasta oma sünnipäevs peaks. Muudab see nüüd elu lõbusamaks ja paremaks, ei tea.

Pidanud absull igal aastal, ka koroona ajal ja nii kolmel nädalal. Töö juures, või kes ei saa tulla põhipeole, lähme välja hiljem või varem. Loomulikult on parem ja lõbusam, kui üksi konutada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen 51 ja pean igal aastal. Iga 5 aasta tagant lausa kahe eraldi seltskonnaga erinevatel päevadel.

Ahjaa, tööl ju nagunii tuleb tähistada, see pidu ka.

Või te ei tee ka tööl mingit lauda?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen 51 ja pean igal aastal. Iga 5 aasta tagant lausa kahe eraldi seltskonnaga erinevatel päevadel.

Ahjaa, tööl ju nagunii tuleb tähistada, see pidu ka.

Või te ei tee ka tööl mingit lauda?

Vastan sellesse teemasse esimest korda. Minu jaoks töö sünnipäevad on veel eriti kohutav asi, kui vähegi võimalik, püüan sel päeval puududa. Viimased aastad olen töötanud kodukontoris, see on õnneks probleemi minu jaoks lahendanud ????.

Olen oma täiskasvanuelu jooksul pidanud mõned sõpradega sünnipäevad, suvalistel aastatel, kui on selleks tuju olnud. Tavaliselt sööme lihtsalt perega torti ja kõik, mulle täiesti piisab. Kuna kõigil mu lastel on minuga samal kuul sünnipäevad, siis on minu enda soovil kujunenud nii, et tähistame laste sünnipäevi ja minu oma ei pea nii oluliseks. Pidude korraldamine on mu jaoks paras piin ja eelistan vähemalt oma sünnipäeval küll ennast sellest säästa. Varsti tuleb 50 ja mõtlen, et kas seekord tõesti polen kohustatud… aga tegelikult ju ei ole, kui ma ise seda ei soovi. Eks näis, aega veel veidi mõelda selle üle.

Pole kohanud mingit survet sünnipäeva pidamiseks, välja arvatud tööl. See on mingi imelik asi, et ei taheta aru saada, et osad inimesed soovivad töö- ja eraelu täiesti lahus hoida ja sünnipäev on ometi eraeluline sündmus.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen 51 ja pean igal aastal. Iga 5 aasta tagant lausa kahe eraldi seltskonnaga erinevatel päevadel.

Ahjaa, tööl ju nagunii tuleb tähistada, see pidu ka.

Või te ei tee ka tööl mingit lauda?

Ma ei tee mitte mingit lauda tööl.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nali on muidugi selles, et kõik need sõpradeta kodukontoris olevad introverdid koonduvad perekooli.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nali on muidugi selles, et kõik need sõpradeta kodukontoris olevad introverdid koonduvad perekooli.

Mu meelest mitte nali, vaid normaalsus. Pidevalt sõpradega ringi lehvivatel ekstravertidel vaevalt on aega Perekoolis passida ????.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen 51 ja pean igal aastal. Iga 5 aasta tagant lausa kahe eraldi seltskonnaga erinevatel päevadel.

Ahjaa, tööl ju nagunii tuleb tähistada, see pidu ka.

Või te ei tee ka tööl mingit lauda?

Ma ei tee mitte mingit lauda tööl.

tööl laua tegemmine on nõukaaegne. Nii nagu ka lasteaedades, koolides õpetajatele kinkide tegemine. No milleks? Kelle jaoks?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga see küll normaalne pole, kui joostakse terve elu nagu orav rattas, iga päev, iga tund…

See on planeerimisoskamatute inimeste viga. Ise nad sellest aru ei saa, vaid on uhked, et neil on nii palju tegemidt ja kohustusi kukil. Inimesi, kel on aega pere ja iseenda jaoks, vaadatakse üleolevalt ning küsitakse perekoolis: “Kas sa tööl ka käid? Kas sul hobisid ei olegi?”.
Minu jaoks loll rahvas, aga las nad olla.

Teemasse või siis ka mitte: mulle ka meeldivad sünnipäevad ja nende tähistamine. Olgu või 1-2 inimest, aga ikka on sel päeval natuke teine ja eriline tunne. Seda, et oma pereliikmed (abikaasa, lapsed) sel päeval minema kupatatakse, loen tõesti elus esimest korda. Aga eks siis tuleb varsti siia järjekordne teema, kuidas mees ei kiida ja käib külakorda või et lapsed võõrastavad ja tahavad parema meelega naabripere ema juures olla. Mida külvad, seda…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea tutvusringkonnas ühtegi täiskasvanut, kes iga aasta oma sünnipäevs peaks. Muudab see nüüd elu lõbusamaks ja paremaks, ei tea.

Mina olen 51 ja pean igal aastal. Iga 5 aasta tagant lausa kahe eraldi seltskonnaga erinevatel päevadel.

Vot normaalne inimene! ????

N48

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen 51 ja pean igal aastal. Iga 5 aasta tagant lausa kahe eraldi seltskonnaga erinevatel päevadel.

Ahjaa, tööl ju nagunii tuleb tähistada, see pidu ka.

Või te ei tee ka tööl mingit lauda?

Ma ei tee mitte mingit lauda tööl.

tööl laua tegemmine on nõukaaegne. Nii nagu ka lasteaedades, koolides õpetajatele kinkide tegemine. No milleks? Kelle jaoks?

Iseenda ja kolleegide jaoks. Tavapärane sotsialiseerumine. Inimühiskonna üks osa.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen 51 ja pean igal aastal. Iga 5 aasta tagant lausa kahe eraldi seltskonnaga erinevatel päevadel.

Ahjaa, tööl ju nagunii tuleb tähistada, see pidu ka.

Või te ei tee ka tööl mingit lauda?

Tööle viin mingi väikese suupiste, et kui keegi õnnitlema tuleb, siis saab miskit võtta.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tööl laua tegemmine on nõukaaegne. Nii nagu ka lasteaedades, koolides õpetajatele kinkide tegemine. No milleks? Kelle jaoks?

Meil on kombeks, et õnnitletakse ning istutakse koos tund-kaks. Meie ettevõttes on ainult 8 inimest koos tegevjuhiga. Mina tellin alati cateringist salatid, vaagnad, suupisted ning magus kuskilt heast ärist, nt Katarienthalist.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tööl laua tegemmine on nõukaaegne. Nii nagu ka lasteaedades, koolides õpetajatele kinkide tegemine. No milleks? Kelle jaoks?

Meil on kombeks, et õnnitletakse ning istutakse koos tund-kaks. Meie ettevõttes on ainult 8 inimest koos tegevjuhiga. Mina tellin alati cateringist salatid, vaagnad, suupisted ning magus kuskilt heast ärist, nt Katarienthalist.

Töö ajast kaks tundi istuda tundub küll ebamõistlik, aga kui ettevœtte omaniknon nii rahul, et 8 x 2 = 16 tundi aastas kollektiiv tööd ei tee, aga tema maksab, siis mis see minu asi on.

Meil suurem kaader. Õnnitlema hakatakse ja tullskse tavaliselt kl. 9 ajal (tööpäev algab kl 8.00). Seks ajaks on esimesed kiiremad tööliigutused tehtud ja sünnipäevalaps pakutava puhketuppa valmis pannud. Kohv ja lillevaasid ka muidugi.
Käiaksegi üks ring, õnnitletakse, võetakse amps ja minnakse edasi.
Kogu kraam on laual kuni tööpäeva lõpuni või kuni otsa saab. Igaüks võib vabalt käia ja võtta. Keegi kõhtu täis sööma ei hakka, kõik ongi vaid sümboolne.
Õhtul aidatakse laud koristada ja kui midagi veel alles, läheb külmkappi homset ootama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 97 )


Esileht Pereelu ja suhted Sünnipäeva mittepidamine