Esileht Pereelu ja suhted Sünnipäeva pidamine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 169 )

Teema: Sünnipäeva pidamine

Postitas:
Kägu

Me küll nii ei teinud. Me kutsusime pulma onu ilma tema uue naiseta(ma ei kannata teda) ja onu eks naise kutsusime ka, sest ta on väga meeldiv inimene(tal meest ei ole). Lisaks, ma kutsusin oma sugulase, aga ei kutsunud tema prutat, sest noh, ta on ebameeldiv inimene. Mul on kopp ees sellistest viisakustest, mul on 0 huvi taluda kedagi enda suurel päeval, ainult sellepärast, et viisakas peab olema.

Julge tegu. Aga samas, paljud võivad sellist selekteerimist täiesti matslikuks pidada. Et jäetakse kutsumata teise inimese kindel elukaaslane. Mingeid uusi suvalisi prutasid muidugi ei peagi kutsuma, aga kui paar ikka koos elab, siis on selline välja praakimine suht ebaviisakas küll.

Nii võib teha, aga ega ilus küll pole.

Aga ongi matslik! Vaata, millise ülbe tooniga too kägu oma kommentaari kirjutab. “See on nõme inimene ja too on nõme inimene…”. Kommentaari järgi ei tundu too kommenteerija hoopis ise kuigi meeldiv inimene olema.

 

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates on sünnipäev selline koht, kuhu kutsud täpselt need inimesed, keda tahad! Mingit viisakuse pärast kutsumist pole kohe kindlasti vaja!

Ahsoo.

ina kutsun viisakuse pärast küll ka näiteks selle mehe naise, kellega me oleme lihtsalt sõbrad juba 3. aluaastast. sama lasteaiarühm, sama klass, sama kursus, sama esimene töökoht, samad sõbrad. Kutsun ka tema naise, kuigi temas pole mulle mitte midagi huvitavat. Tüütu vingats. Ja viisakuse pärast ei kutsu selle sõbra esimest naist, kes on mulle ülisõmpaatne, et mitte seda vingatsit segada.

Sa siis sülitaksid viisakusele, kutsuksid oma sõbra ilma naisteta, aga eksnaisega? Ahah.

Aaaah? Suht loogiline ju, et kui kutsud suhtes inimese, kelle kaaslast tunned, siis kutsud ta koos kaaslasega. Siin pole viisakusega küll mingit pistmist.

Aga tee proovi, kutsu mees üldse üksi, vaata mis juhtub. Normaalne mees ei tulekski üksi.

Me küll nii ei teinud. Me kutsusime pulma onu ilma tema uue naiseta(ma ei kannata teda) ja onu eks naise kutsusime ka, sest ta on väga meeldiv inimene(tal meest ei ole).

Lisaks, ma kutsusin oma sugulase, aga ei kutsunud tema prutat, sest noh, ta on ebameeldiv inimene.

Mul on kopp ees sellistest viisakustest, mul on 0 huvi taluda kedagi enda suurel päeval, ainult sellepärast, et viisakas peab olema.

Tee vahet, kas tegemist on vastassoost sõbra või sugulasega. Onu ilma naiseta kutsumine on minu arvates täiesti ok, sest tema naine ei ole mu sugulane. Aga kutsu sõber ilma naiseta, sellega võid sõbrale sellise karuteene teha, et pärast kirud maapõhja ennast. Ma kaldun arvama, et paljudes peredes tekiks skandaal, kui kutsutu üksi läheks. Siit lugedes olen aru saanud, et ei tohi isegi firmaüritustel ilma kaaslaseta käia, mis sellest et naisel pole sellega tegelikkuses mitte mingisugust pistmist.
Mina jätsin oma tädi pulma kutsumata, ei ole mu alkohoolikuid vaja ehk ei ole ma seda tüüpi, kes viisakuse pärast midagi teeb.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me küll nii ei teinud. Me kutsusime pulma onu ilma tema uue naiseta(ma ei kannata teda) ja onu eks naise kutsusime ka, sest ta on väga meeldiv inimene(tal meest ei ole). Lisaks, ma kutsusin oma sugulase, aga ei kutsunud tema prutat, sest noh, ta on ebameeldiv inimene. Mul on kopp ees sellistest viisakustest, mul on 0 huvi taluda kedagi enda suurel päeval, ainult sellepärast, et viisakas peab olema.

Julge tegu. Aga samas, paljud võivad sellist selekteerimist täiesti matslikuks pidada. Et jäetakse kutsumata teise inimese kindel elukaaslane. Mingeid uusi suvalisi prutasid muidugi ei peagi kutsuma, aga kui paar ikka koos elab, siis on selline välja praakimine suht ebaviisakas küll.

Nii võib teha, aga ega ilus küll pole.

Aga ongi matslik! Vaata, millise ülbe tooniga too kägu oma kommentaari kirjutab. “See on nõme inimene ja too on nõme inimene…”. Kommentaari järgi ei tundu too kommenteerija hoopis ise kuigi meeldiv inimene olema.

Polegi ju meeldiv inimene, kui niimoodi matslikult käitub ja etiketi vastu eksib.
Küll talle ka elus koht kätte näidatakse.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõned sekks sattunud ultraviisakad inimesed siin kindlasti oskavad mulle teha puust ja punaseks, mis vahe õigupoolest on siis viisakusel ja silmakirjalikkusel? Ma olen ka juba tükk vanainimest, TA eaklass, aga täitsa siiralt satun alati segadusse kui keegi nimetab oma pesuehtsat silmakirjalikkust viisakuseks.

Minu jaoks on antud juhtumi puhul viisakad variandid nt need: 1) endine naaber tuleb tänaval vastu ja ma tervitan teda, kuigi ta mulle just ülearu sümpaatne ei ole; 2) endine naaber kutsub mu oma kärakapeole, ma tänan kutse eest, aga annan teada, et mul on muud plaanid ja soovin meeleolukat pidu ; 3) ei kustu endist naabrit enda juubelile ega vabanda pärast poole linna ja terve suguseltsi ees, kuidas ma tegelikult teda üldse pm ei tunnegi ja ei tea, kuidas selline piinlik lugu küll juhtuda sai.

Minu jaoks on antud juhtumi puhul puhas silmakirjalikkus kui 1) endine naaber tuleb tänaval vastu ja, soovimata teda tervitada, otsin pagemisteed, ent olles sellega hiljaks jäänud, venitan näole laia naeratuse ja ütlen midagi sellist nagu “hehee, oled 10 aastat nooremaks läinud vist, ei tunne äragi enam!”; 2) endine naaber kutsub mu kärakapeole, ma luban naeratades minna, aga koju jõudes teen Perekooli teema, kuidas ma tegelikult üldse minna ei tahagi, või noh, parimal juhul võin pm üle ukse visata tordi ja varred; 3) edastan endisele naabrile hambaid krigistades vastukutse, sest minu jaoks on oluline näida kena, sõbralik ja õiglane.

Kus mu veakood on?

Igasugused sellised tobedad probleemid a la “no kuidas ma siis kui kutsu meeldiva inimese ebameeldivat kaaslast, sest nad on ju paar” jmt jääksid olemata ja võltsviisakus sündimata kui inimesed oleksid lihtsalt ausad. Ära tee siis nõmeduste peale head nägu, ära kiida takka väärtustele, mis sind ei kõneta, ära loo teises illusiooni, et olete ühel meelel ja keelel. Selleks, et seda teada anda, ei pea tingimata solvama või teist inimest pisendama. Piisab täiesti enda kehtestamisest.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me küll nii ei teinud. Me kutsusime pulma onu ilma tema uue naiseta(ma ei kannata teda) ja onu eks naise kutsusime ka, sest ta on väga meeldiv inimene(tal meest ei ole). Lisaks, ma kutsusin oma sugulase, aga ei kutsunud tema prutat, sest noh, ta on ebameeldiv inimene. Mul on kopp ees sellistest viisakustest, mul on 0 huvi taluda kedagi enda suurel päeval, ainult sellepärast, et viisakas peab olema.

Julge tegu. Aga samas, paljud võivad sellist selekteerimist täiesti matslikuks pidada. Et jäetakse kutsumata teise inimese kindel elukaaslane. Mingeid uusi suvalisi prutasid muidugi ei peagi kutsuma, aga kui paar ikka koos elab, siis on selline välja praakimine suht ebaviisakas küll.

Nii võib teha, aga ega ilus küll pole.

Aga ongi matslik! Vaata, millise ülbe tooniga too kägu oma kommentaari kirjutab. “See on nõme inimene ja too on nõme inimene…”. Kommentaari järgi ei tundu too kommenteerija hoopis ise kuigi meeldiv inimene olema.

Polegi ju meeldiv inimene, kui niimoodi matslikult käitub ja etiketi vastu eksib.

Küll talle ka elus koht kätte näidatakse.

Minu onu naine väärkohtles minu onu lapsi. Ilmselgelt ma teda ei salli ning enda pulma ei soovi.
Minu sugulase pruta on naine, kellele meeldib ennast igal peol segi juua ja äärmiselt piinlikult käituma hakata(sellega on ta nii mõnegi toreda õhtusöögi rikkunud).

Mulle näidatakse koht kätte? Kes mulle näitab ja millisel põhjusel? Et ma valin, keda ma oma pulma soovin või ei soovi? ????
Kui Sa tuled oma karma jutuga, siis sul on õigus – onu naine sai litaki karmaga otse näkku. Laste väärkohtleja peakski saama.
Ja loomulikult naine, kes teiste pidusid rikub, temal tuli ka tagajärg – ta ei ole enam oodatud.
Meie pulm läks suurepäraselt ja kõik 90 inimest olid väga rahul.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle näidatakse koht kätte? Kes mulle näitab ja millisel põhjusel? Et ma valin, keda ma oma pulma soovin või ei soovi? ????

Sa oled omale juba ise koha kätte näidanud. See toon, millega sa olukorda kirjeldad, näitab, et sa ei ole neist, keda põlgad mingist otsast kenam inimene.

Nii on!

Ma ise käin sellistest sinusugustest “tõe näkku karjujatest” suure kaarega mööda. Isegi juhul, kui mõne inimese vältimine on õigustatud, siis saab seda teha oluliselt intelligentsemal moel kui sina seda teed.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind kutsuti ka ühele üritusele ilma abikaasata, jätsin minemata. Esiteks teiste abikaasad kutsuti, oli n.ö. tantsuga pidu. Olin selleks ajaks juba abielus.  Olin sünnipäeva apse venna pruut ja jätsin selle mehe pärast venna maha – siis kuna säästa venna tundeid (?) paluti ilma meheta tulla.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle näidatakse koht kätte? Kes mulle näitab ja millisel põhjusel? Et ma valin, keda ma oma pulma soovin või ei soovi? ????

Sa oled omale juba ise koha kätte näidanud. See toon, millega sa olukorda kirjeldad, näitab, et sa ei ole neist, keda põlgad mingist otsast kenam inimene.

Nii on!

Ma ise käin sellistest sinusugustest “tõe näkku karjujatest” suure kaarega mööda. Isegi juhul, kui mõne inimese vältimine on õigustatud, siis saab seda teha oluliselt intelligentsemal moel kui sina seda teed.

Huvitav on see, et sa teed järelduse inimesest, kes kirjeldab kahte inimest, keda ta ei salli. Ega sa isegi eriti meeldiv inimene ei tundu.
Minu meelest on õige otsus jätta kutsumata inimesed, kes kelle käitumine on sulle täiesti vastukarva.
Minnes tagasi väätkohtlemise juurde, siis miks sa sellist inimest kaitsed?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle näidatakse koht kätte? Kes mulle näitab ja millisel põhjusel? Et ma valin, keda ma oma pulma soovin või ei soovi? ????

Sa oled omale juba ise koha kätte näidanud. See toon, millega sa olukorda kirjeldad, näitab, et sa ei ole neist, keda põlgad mingist otsast kenam inimene.

Nii on!

Ma ise käin sellistest sinusugustest “tõe näkku karjujatest” suure kaarega mööda. Isegi juhul, kui mõne inimese vältimine on õigustatud, siis saab seda teha oluliselt intelligentsemal moel kui sina seda teed.

Ma ei ole siin ühtegi korda öelnud, kuidas ma jätsin nad kutsumata.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selline valikuline kaaslaseta kutsumine on väga nõme, ja kutse saanu peaks üritust ignoreerima. Ei ole su pulm mingi maailmanaba, kuhu tikkuda.

Kui onu on piisavalt loll, et “laste väärkohtlejaga” rõõmsalt koos elada, on ta ju samasugune. Milleks tedagi kutsuda?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selline valikuline kaaslaseta kutsumine on väga nõme, ja kutse saanu peaks üritust ignoreerima. Ei ole su pulm mingi maailmanaba, kuhu tikkuda.

Kui onu on piisavalt loll, et “laste väärkohtlejaga” rõõmsalt koos elada, on ta ju samasugune. Milleks tedagi kutsuda?

Ta palus andeks oma lastelt. Nende omavaheline läbi saamine on väga hea, sest isa tõesti pingutab.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja minu pulm ei olnudki maailmanaba.
Ma jätsin kutsumata paljud sugulaste kaaslased, põhjendusega, et meil on lihtsalt kohtadega probleeme. Tulid kõik kutsutud ja keegi ei pahandanud.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta palus andeks oma lastelt. Nende omavaheline läbi saamine on väga hea, sest isa tõesti pingutab.

Mis see siia puutub?  Elab koos, tähendab kiidab heaks.

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta palus andeks oma lastelt. Nende omavaheline läbi saamine on väga hea, sest isa tõesti pingutab.

Mis see siia puutub? Elab koos, tähendab kiidab heaks.

Tõsi, aga ta lapsed olid ka ja neil oli tore.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates on sünnipäev selline koht, kuhu kutsud täpselt need inimesed, keda tahad! Mingit viisakuse pärast kutsumist pole kohe kindlasti vaja!

Ahsoo.

ina kutsun viisakuse pärast küll ka näiteks selle mehe naise, kellega me oleme lihtsalt sõbrad juba 3. aluaastast. sama lasteaiarühm, sama klass, sama kursus, sama esimene töökoht, samad sõbrad. Kutsun ka tema naise, kuigi temas pole mulle mitte midagi huvitavat. Tüütu vingats. Ja viisakuse pärast ei kutsu selle sõbra esimest naist, kes on mulle ülisõmpaatne, et mitte seda vingatsit segada.

Sa siis sülitaksid viisakusele, kutsuksid oma sõbra ilma naisteta, aga eksnaisega? Ahah.

Aaaah? Suht loogiline ju, et kui kutsud suhtes inimese, kelle kaaslast tunned, siis kutsud ta koos kaaslasega. Siin pole viisakusega küll mingit pistmist.

Aga tee proovi, kutsu mees üldse üksi, vaata mis juhtub. Normaalne mees ei tulekski üksi.

Me küll nii ei teinud. Me kutsusime pulma onu ilma tema uue naiseta(ma ei kannata teda) ja onu eks naise kutsusime ka, sest ta on väga meeldiv inimene(tal meest ei ole).

Lisaks, ma kutsusin oma sugulase, aga ei kutsunud tema prutat, sest noh, ta on ebameeldiv inimene.

Mul on kopp ees sellistest viisakustest, mul on 0 huvi taluda kedagi enda suurel päeval, ainult sellepärast, et viisakas peab olema.

Ja kuidas sa ise rahul oleksid, kui näiteks su mehe ex või klassiõde kutsuks su mehe sünnipäevale, aga sind mitte, sest sa oled talle äärmiselt ebameeldiv inimene. Ja ära hakka ütlema, et mees ei lähekski, sest see on hoopis teine teema. Ilmselt sinu mees ei lähekski tõesti, sest seda kisa ja vingu sinu poolt ei jõuaks ta ära kuulata.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suht loogiline ju, et kui kutsud suhtes inimese, kelle kaaslast tunned, siis kutsud ta koos kaaslasega. Siin pole viisakusega küll mingit pistmist.

See just ongi viisakus. Viisakas on, kui keegi näiteks kutsub su meest, et kutsuks ka sind. Või sulle ei tundu nii? Sulle oleks väga ok, kui ämm kutsuks oma juubelile näiteks su mehe ja tema eksi, aga sind mitte, sest sa ei meeldi talle? Okei.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selline valikuline kaaslaseta kutsumine on väga nõme, ja kutse saanu peaks üritust ignoreerima. Ei ole su pulm mingi maailmanaba, kuhu tikkuda.

Kui onu on piisavalt loll, et “laste väärkohtlejaga” rõõmsalt koos elada, on ta ju samasugune. Milleks tedagi kutsuda?

Ta palus andeks oma lastelt. Nende omavaheline läbi saamine on väga hea, sest isa tõesti pingutab.

Minu arust ei ole vahet – onu lasi oma lapsi väärkohelda ja jätkuvalt elab sellise naisega koos – siis ei ole see mees sellest naisest kriipsugi parem. Ebaõiglus, valu, mis lapsena kogetud, jäävad, mees oleks pidanud oma laste kaitseks välja astuma, kasvõi nii palju, et oleks oma lastega väljaspool kodu kohtunud. Tean peret, kus naine elas tugevalt üle lapse kaotust ning ei suutnud mehe lastega suhelda, muutus laste vastu kurjaks – leitigi parem võimalus – kohtuti vanavanemate juures, kohvikus jne, nii kaua, kui mehe uus naine jalad alla sai.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jätsin kutsumata paljud sugulaste kaaslased, põhjendusega, et meil on lihtsalt kohtadega probleeme. Tulid kõik kutsutud ja keegi ei pahandanud.

See viimane lauseosa on sul küll eneselohutus. Väga suure tõenäosusega oli nii mitmeski peres väike nagin omavahel pluss arutelu, et huvitav, kas sul on nii näpud põhjas (jood näiteks vms), et nüüd ei saanud nelja-viit lisataldrikut lauale panna. Nii mitmeski ajus tiksub see teadmine, et päris okei su valik ei olnud.
Konkreetselt mina oleksin muidugi läinud ilma meheta, kui teda ei kutsutaks, aga kripeldama oleks ikka jäänud. Mitte see, et sul vaesus majas ja kohtadega laua taga kehvasti (see on kõigile arusaadav, et lihtsalt ettekääne). Minul oleks tekkinud arusaam, et mu mees on sulle ebameeldiv, järelikult ma ei saa sind enam meie ühistele pidudele kutsuda. Kuidas ma kutsun sind näiteks meie pulma-aastapäevae või jaaniks grillima, kui mu mees on sulle nii raskelt ebameeldiv. Võtame arvesse, ei solvu, aga saame ju nii avalikust vihjest aru.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jätsin kutsumata paljud sugulaste kaaslased, põhjendusega, et meil on lihtsalt kohtadega probleeme. Tulid kõik kutsutud ja keegi ei pahandanud.

See viimane lauseosa on sul küll eneselohutus. Väga suure tõenäosusega oli nii mitmeski peres väike nagin omavahel pluss arutelu, et huvitav, kas sul on nii näpud põhjas (jood näiteks vms), et nüüd ei saanud nelja-viit lisataldrikut lauale panna. Nii mitmeski ajus tiksub see teadmine, et päris okei su valik ei olnud.

Konkreetselt mina oleksin muidugi läinud ilma meheta, kui teda ei kutsutaks, aga kripeldama oleks ikka jäänud. Mitte see, et sul vaesus majas ja kohtadega laua taga kehvasti (see on kõigile arusaadav, et lihtsalt ettekääne). Minul oleks tekkinud arusaam, et mu mees on sulle ebameeldiv, järelikult ma ei saa sind enam meie ühistele pidudele kutsuda. Kuidas ma kutsun sind näiteks meie pulma-aastapäevae või jaaniks grillima, kui mu mees on sulle nii raskelt ebameeldiv. Võtame arvesse, ei solvu, aga saame ju nii avalikust vihjest aru.

Me pidasime restoranis ja seal olidki kõik kohad loetud. Lisaks, me ei käi väga tihti niisama läbi nagnii.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oleks tekkinud arusaam, et mu mees on sulle ebameeldiv, järelikult ma ei saa sind enam meie ühistele pidudele kutsuda. Kuidas ma kutsun sind näiteks meie pulma-aastapäevae või jaaniks grillima, kui mu mees on sulle nii raskelt ebameeldiv. Võtame arvesse, ei solvu, aga saame ju nii avalikust vihjest aru.

just. Valikuline kutsumine põhjustaks selle, et tulevikus ei kutsuks me teid kunagi endale külla, olgu siis suurem pidu või lihtsalt õhtusöök. Ja kuskil üritusel kohtudes ei viitsiks ka sinuga suhelda. Pigem teeks oma peo kitsamale ringile koos kaaslastega, kui suurele ja ilma kaaslasteta.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates on sünnipäev selline koht, kuhu kutsud täpselt need inimesed, keda tahad! Mingit viisakuse pärast kutsumist pole kohe kindlasti vaja!

Ahsoo.

ina kutsun viisakuse pärast küll ka näiteks selle mehe naise, kellega me oleme lihtsalt sõbrad juba 3. aluaastast. sama lasteaiarühm, sama klass, sama kursus, sama esimene töökoht, samad sõbrad. Kutsun ka tema naise, kuigi temas pole mulle mitte midagi huvitavat. Tüütu vingats. Ja viisakuse pärast ei kutsu selle sõbra esimest naist, kes on mulle ülisõmpaatne, et mitte seda vingatsit segada.

Sa siis sülitaksid viisakusele, kutsuksid oma sõbra ilma naisteta, aga eksnaisega? Ahah.

Aaaah? Suht loogiline ju, et kui kutsud suhtes inimese, kelle kaaslast tunned, siis kutsud ta koos kaaslasega. Siin pole viisakusega küll mingit pistmist.

Aga tee proovi, kutsu mees üldse üksi, vaata mis juhtub. Normaalne mees ei tulekski üksi.

Me küll nii ei teinud. Me kutsusime pulma onu ilma tema uue naiseta(ma ei kannata teda) ja onu eks naise kutsusime ka, sest ta on väga meeldiv inimene(tal meest ei ole).

Lisaks, ma kutsusin oma sugulase, aga ei kutsunud tema prutat, sest noh, ta on ebameeldiv inimene.

Mul on kopp ees sellistest viisakustest, mul on 0 huvi taluda kedagi enda suurel päeval, ainult sellepärast, et viisakas peab olema.

Ja kuidas sa ise rahul oleksid, kui näiteks su mehe ex või klassiõde kutsuks su mehe sünnipäevale, aga sind mitte, sest sa oled talle äärmiselt ebameeldiv inimene. Ja ära hakka ütlema, et mees ei lähekski, sest see on hoopis teine teema. Ilmselt sinu mees ei lähekski tõesti, sest seda kisa ja vingu sinu poolt ei jõuaks ta ära kuulata.

Miks sa arvad, et ma solvuks selle peale kui mind ei kutsuta? Eriti kui see oleks mu mehe eks või klassiõde, no see oleks kohe täiesti ükskõik.
Mul muidugi on raske sellist asja ette kujutada, sest me ei käi läbi oma ekside ja klassikaaslastega.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oleks tekkinud arusaam, et mu mees on sulle ebameeldiv, järelikult ma ei saa sind enam meie ühistele pidudele kutsuda. Kuidas ma kutsun sind näiteks meie pulma-aastapäevae või jaaniks grillima, kui mu mees on sulle nii raskelt ebameeldiv. Võtame arvesse, ei solvu, aga saame ju nii avalikust vihjest aru.

just. Valikuline kutsumine põhjustaks selle, et tulevikus ei kutsuks me teid kunagi endale külla, olgu siis suurem pidu või lihtsalt õhtusöök. Ja kuskil üritusel kohtudes ei viitsiks ka sinuga suhelda. Pigem teeks oma peo kitsamale ringile koos kaaslastega, kui suurele ja ilma kaaslasteta.

Aga see olekski normaalne. Miks peaks viisakusest suhtlema?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me pidasime restoranis ja seal olidki kõik kohad loetud

Kas see on ainus restoran teie linnakeses? Võimatu valida restorani, kuhu mahuks 5-6 külalist rohkem?

Aga.
Mina ka ei kutsu äärmiselt ebameeldivaid inimesi, aga saan aru, et siis ei kutsuta enam mind neisse peredesse. Ja võtan selle riski. See aga ei tähenda ju, et ma aru ei saa, et inimesed teevad minu kohta omavahel kodudes järeldusi – “ihne, ebaviisakas, ei salli mu naist/meest” – muidugi saan aru ja võtan selle riski.
Seepärast ma ei kutsu ka selle ebameeldiva inimese partnerit. Mulle võib sõbranna väga meeldida, aga kui ta elab mingi idioodiga, siis ei kutsu kumbagi. Sõbranna meelest ilmselt see mees idioot pole ja minu asi pole koostada tõbraste välimäärajat või eraldada s**apead toredatest inimestest – see on nende peresisene asi. Seega – ma ei kutsu kumbagi, kui just sõbranna ise ei ütle juba varem enne kutse saamist, et ta pulma/sünnipäevale vms tuleks niikuinii üksi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see olekski normaalne. Miks peaks viisakusest suhtlema?

Ei peagi. Lihtsalt tagajärgedega peab arvestama. Paljud inimesed solvuksid, kui nende abikaasat mingiks väärituks matsiks peetaks, kellega ühte laudagi istuda oleks kutsujale alandav.
Kui see oleks sulle endale ka ok, siis muidugi. Rämedalt vastikut inimest muidugi ei kutsuta, aga kas sa lepid sellega, et kellegi silmis võid see olla sina ning nad soovivad oma pulmas näha näiteks sinu meest koos tema esimese suure armastusega. Kutsuvad nemad ja panevad kõrvuti istuma.
Nii kahepalgeline sa ju ometi pole, et solvumata enda peret meeldivateks ja vastikuteks inimesteks sorteerida ei luba, aga teisi jagad küll kahte sorti inimesteks ning kutsud vastavalt?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuidas sa ise rahul oleksid, kui näiteks su mehe ex või klassiõde kutsuks su mehe sünnipäevale, aga sind mitte, sest sa oled talle äärmiselt ebameeldiv inimene. Ja ära hakka ütlema, et mees ei lähekski, sest see on hoopis teine teema. Ilmselt sinu mees ei lähekski tõesti, sest seda kisa ja vingu sinu poolt ei jõuaks ta ära kuulata.
—————————————————————————–
Miks sa arvad, et ma solvuks selle peale kui mind ei kutsuta? Eriti kui see oleks mu mehe eks või klassiõde, no see oleks kohe täiesti ükskõik.
Mul muidugi on raske sellist asja ette kujutada, sest me ei käi läbi oma ekside ja klassikaaslastega.

Ega teie ju ei peagi läbi käima. Ütleme, et kutsub sugulane. Näiteks su õde, ämm, vend, ema, ühine hea kolleeg, vana tuttav, naabrimees, suvilanaaber, onupoeg, mehe vend või kes iganes kutsub su mehe ja näiteks tema eksi või mõne vaba kaunitari, aga sind ei kutsu, sest sa oled talle ebameeldiv. No kui ei solvu, tore on, tore on!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me pidasime restoranis ja seal olidki kõik kohad loetud

Kas see on ainus restoran teie linnakeses? Võimatu valida restorani, kuhu mahuks 5-6 külalist rohkem?

Meie linnakeses on palju restorane, aga 90nele inimesele, on siiski valikut vähem. Eriti kui toit, miljöö ning teenindus on oluline.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie linnakeses on palju restorane, aga 90nele inimesele, on siiski valikut vähem. Eriti kui toit, miljöö ning teenindus on oluline.

no 90 inimest on ju niikuinii massipulm, +-5 poleks enam mingit vahet.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuidas sa ise rahul oleksid, kui näiteks su mehe ex või klassiõde kutsuks su mehe sünnipäevale, aga sind mitte, sest sa oled talle äärmiselt ebameeldiv inimene. Ja ära hakka ütlema, et mees ei lähekski, sest see on hoopis teine teema. Ilmselt sinu mees ei lähekski tõesti, sest seda kisa ja vingu sinu poolt ei jõuaks ta ära kuulata.

—————————————————————————–

Miks sa arvad, et ma solvuks selle peale kui mind ei kutsuta? Eriti kui see oleks mu mehe eks või klassiõde, no see oleks kohe täiesti ükskõik.

Mul muidugi on raske sellist asja ette kujutada, sest me ei käi läbi oma ekside ja klassikaaslastega.

Ega teie ju ei peagi läbi käima. Ütleme, et kutsub sugulane. Näiteks su õde, ämm, vend, ema, ühine hea kolleeg, vana tuttav, naabrimees, suvilanaaber, onupoeg, mehe vend või kes iganes kutsub su mehe ja näiteks tema eksi või mõne vaba kaunitari, aga sind ei kutsu, sest sa oled talle ebameeldiv. No kui ei solvu, tore on, tore on!

Ee… et siis kutsub ainult mu mehe ja selle vaba kaunitari? ????
No sellisel juhul oleks see tõesti veider.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie linnakeses on palju restorane, aga 90nele inimesele, on siiski valikut vähem. Eriti kui toit, miljöö ning teenindus on oluline.

no 90 inimest on ju niikuinii massipulm, +-5 poleks enam mingit vahet.

Et kui restoranis on näiteks max 56 kohta, siis sina pressid ikka kuskilt viis kohta juurde? ????

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul muidugi on raske sellist asja ette kujutada, sest me ei käi läbi oma ekside ja klassikaaslastega.

muidugi klassikaaslased ei küüni teie kõrgele tasemele…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 169 )


Esileht Pereelu ja suhted Sünnipäeva pidamine