Esileht Kodunurk Sünnipäevalaud teismelistele :) Palun ideid

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 83 )

Teema: Sünnipäevalaud teismelistele :) Palun ideid

Postitas:
Kägu

Pooled teismelised ei söö tänapäeval ei liha ega kartulit. Riskantne valik.

15-aastaste spordipoiste puhul seda muret ehk pole. Mu kogemuste järgi on see kõige “näljasem” periood elus. Muudkui sööks. Ja ikka midagi tõhusat. Siis näksiks peale kõike, mis maitseb. Pärast  sööks veel. Vast sünnipäevalaps ikka ise ka teab, kas tema sõbrad söövad liha ja kartulit.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soolased ja magusad muffinid, pisikesed lihapirukad, pisikesed viineripirukad, täidetud leivakorvikesed sajal eri moel, igasugused tuleneelajate snäkid… Kõik, mida saab näpu vahel süüa.

Need pisikesed need ja pisikesed nood on küll teismeliste poiste kambale imelik soovitus. Leivakorvikesed…

Lajata neile korralikud karbonaadid, ahjukartulid ja värske salat lauale, edasi koola, krõpsud ja kringel.

Ükski teismeline ei istu sul sünnipäeval noa ja kahvliga taldriku taga. Süüakse muu tegevuse kõrvalt ja käigu pealt.

Mis mõttes??? Meie teismeline ja tema sõbrad küll istuvad. Istusid ka algklassides, rääkimata siis praegusest vanusest. Keegi neist pole seda imelikuks pidanud. Meie kodus pole kombekski söögiga kuskil aeleda või ringi jalutada, söömine käib ikka laua taga – nii igapäevaselt kui pidupäevadel.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pitsa ja krõpsud oleks kindel võit,

aga tore mõte on ka teha texmex laud: suured tortillad, praetud ja maitsestatud hakkliha või chili con carne, salsa, küüslaugukaste, hapukoor, guacamole, jalapenod, riivjuust, mais, salat, punane sibul. igaüks saab siis endale rulli keerata.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soolased ja magusad muffinid, pisikesed lihapirukad, pisikesed viineripirukad, täidetud leivakorvikesed sajal eri moel, igasugused tuleneelajate snäkid… Kõik, mida saab näpu vahel süüa.

Pidu on kodus 15-aastastele, mitte mängutoas 5-aastastele.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pakuks väikesi kana-teryakivardaid, müüklase mõnes poes ja lihtne ise teha. Ja muid näpu-vahelt-söömise näkse. Aga ehk nachosid ja sushit kokku ei paneks ????

Miks need toidud just näpu vahel peavad olema? 15-aastased ei oska siiamaani nuga-kahvlit kasutada?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalselt keegi plaanib 15-aastasele poisile ise sünnipäeva, sh õuetegevusi?

No ma ei tea, suuremal osal inimestest on normaalsed lapsed ägedate sõpradega ja toredate tegevustega. Purupurjus nolgid kogunevad muidugi kuskil mujal.

Ainult kaks varianti ongi?
Perekooli tase ja klassika!

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kartulisalat, lihapallid/minikotletid/ahjuvorstid/grill-liha jms on kindla peale minek. Juustu-näksi-koola juurde jõuaks hiljem peo käigus, siis läheb neid koguseliselt ka vähem.

Minule üllatusena on mu (hilis)teismeliste järeltulijate sõpruskonnas suureks sünnipäevasöögi hitiks kujunenud praetud pelmeenid.

Täidisega pannkoogid on ka 5+ idee.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pakuks väikesi kana-teryakivardaid, müüklase mõnes poes ja lihtne ise teha. Ja muid näpu-vahelt-söömise näkse. Aga ehk nachosid ja sushit kokku ei paneks ????

Miks need toidud just näpu vahel peavad olema? 15-aastased ei oska siiamaani nuga-kahvlit kasutada?

Muidugi oskavad, aga kes tänapäeval peab sünnipäeva laua taga istudes???

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pakuks väikesi kana-teryakivardaid, müüklase mõnes poes ja lihtne ise teha. Ja muid näpu-vahelt-söömise näkse. Aga ehk nachosid ja sushit kokku ei paneks ????

Miks need toidud just näpu vahel peavad olema? 15-aastased ei oska siiamaani nuga-kahvlit kasutada?

Muidugi oskavad, aga kes tänapäeval peab sünnipäeva laua taga istudes???

Meil küll alustuseks on alati kuumlaud. Ja seda toitu süüakse tõesti laua taga istudes. Mis selles nii imelikku on? Ja isuga süüakse. Pärast tulevad näksid. Või ka külmlaud, mida samuti osa külalisi eelistab  süüa laua taga istudes. Kole lugu küll.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi oskavad, aga kes tänapäeval peab sünnipäeva laua taga istudes??? Meil küll alustuseks on alati kuumlaud. Ja seda toitu süüakse tõesti laua taga istudes. Mis selles nii imelikku on? Ja isuga süüakse. Pärast tulevad näksid. Või ka külmlaud, mida samuti osa külalisi eelistab  süüa laua taga istudes. Kole lugu küll.

Või peaks teismelistele selgitama, et lauas prae söömine pole enam moodne ja peavad ümber harjuma?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pakuks väikesi kana-teryakivardaid, müüklase mõnes poes ja lihtne ise teha. Ja muid näpu-vahelt-söömise näkse. Aga ehk nachosid ja sushit kokku ei paneks ????

Miks need toidud just näpu vahel peavad olema? 15-aastased ei oska siiamaani nuga-kahvlit kasutada?

Muidugi oskavad, aga kes tänapäeval peab sünnipäeva laua taga istudes???

Ma ei saa ka aru, mis värk sul selle laua taga istumisega on. Meil algavad kõik sünnipäevad – alates lasteaialaste sünnipäevadest kuni vanavanemate pidudeni – laua taga söömisega. Pole keegi selle üle imestanud ega toiduga laua tagant jalga lasknud.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pakuks väikesi kana-teryakivardaid, müüklase mõnes poes ja lihtne ise teha. Ja muid näpu-vahelt-söömise näkse. Aga ehk nachosid ja sushit kokku ei paneks ????

Miks need toidud just näpu vahel peavad olema? 15-aastased ei oska siiamaani nuga-kahvlit kasutada?

Muidugi oskavad, aga kes tänapäeval peab sünnipäeva laua taga istudes???

Ma ei saa ka aru, mis värk sul selle laua taga istumisega on. Meil algavad kõik sünnipäevad – alates lasteaialaste sünnipäevadest kuni vanavanemate pidudeni – laua taga söömisega. Pole keegi selle üle imestanud ega toiduga laua tagant jalga lasknud.

Sest kodudes reaalselt pole enam söögilaua kultuuri. Süüakse konksus kuskil diivani peal telekat vaadates, mõned üldse teises toas või jalutatakse selle näputoiduga mööda elamist ringi, pudi ja radvased pinnad järel. Perekooli vabandus – sest nii on mugav. Kogu aeg peab hästi mugav olema, sest pingutamine on väsitav.

Meil samuti peotoitude söömine laua taga istumisega. Lapsed 8, 11, 14 ja 17. Pole kedagi protesteerimas näinud. Ilmselt hästi kasvatatud külalised.
Vanemal oli eelmisel aastal laual šnitslid ja kartulipuder. See viimane söödi nii tilgatumaks, et hiljem tulnud pereisa jäi ilma ???? Ka klassikaline kartulisalat on alati sobinud, samuti hakatakse vist neid vanaema toite uuesti austama, sest pousi jutu järgi on paljudes kodudes pakutud marineeritud liha või kana, heeringat hapukoorega ja ühes kohas ka väikeseid pärmipirukaid.
Andsingi endale just hea idee, sest vanuselt järgmisel tuleb detsembris sünnipäev ????

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näksidega ringi jooksmine ja diivaninurgas plastkarbist poetoidu söömine on PKs sageli just see õdus ja kodune variant. Tegelikult normaalse laua katmine ei vaja isegi pingutust.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teismeline ei ole juba ammu kodus sünnipäeva pidanud. Eelmine aasta käis kahe sõbraga väljas söömas.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teismeline ei ole juba ammu kodus sünnipäeva pidanud. Eelmine aasta käis kahe sõbraga väljas söömas.

Kahju. Mulle nii meeldvad mu laste koosviibimised sõpradega, kus nad vestlevad ja söövad noa ja kahvliga, mitte ei õgi burks . Jah, ka minu omad.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teismeline ei ole juba ammu kodus sünnipäeva pidanud. Eelmine aasta käis kahe sõbraga väljas söömas.

Kahju. Mulle nii meeldvad mu laste koosviibimised sõpradega, kus nad vestlevad ja söövad noa ja kahvliga, mitte ei õgi burks . Jah, ka minu omad.

No nad käisid kohas, kus nuga ja kahvlit kasutatakse. Ei õginud kuskil burksi.  Täitsa viisakas koht oli.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teismeline ei ole juba ammu kodus sünnipäeva pidanud. Eelmine aasta käis kahe sõbraga väljas söömas.

Kahju. Mulle nii meeldvad mu laste koosviibimised sõpradega, kus nad vestlevad ja söövad noa ja kahvliga, mitte ei õgi burks . Jah, ka minu omad.

No nad käisid kohas, kus nuga ja kahvlit kasutatakse. Ei õginud kuskil burksi. Täitsa viisakas koht oli.

Nadu anekdoodialg. “Kolm teismelist läksid restorani”

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soolased ja magusad muffinid, pisikesed lihapirukad, pisikesed viineripirukad, täidetud leivakorvikesed sajal eri moel, igasugused tuleneelajate snäkid… Kõik, mida saab näpu vahel süüa.

Sellisel soovitajal on endal vist vaid piitspeened tüdrukud kodus, suure isuga poisslapsi on näinud vaid telekas. Kui minna näpuvahel söödavate snäkkide kasutamisele, peaks neid olema varutud kordades rohkem kui mõnes suures poes neid müügil juhtub olema. nt miniviineripirukaid vähemalt 10 nina peale, muude snäkilistega samamoodi.

friikartulid, salatid, vorstid, liha, ohjeldamatus koguses pizzat on pigem mõistlikum variant, eriti kui arvestada, et vahepeal on ka sportlikumad tegevused.

Miniviineripirukad lähevadki kõige paremini peale – meil just oli sünnipäev. Ja mis siis sellest, et 10 nina peale? Mingu või 20. Ega sa neid poest ostma ei lähe, ostad pärmilehttaigna ja viinerid ning keerad ise rulli. Ega see pitsa ka odavam ei tule. Alati on hästi läinud singi-juustu kringel. Dipikastet läks ligi poolteist kilo, seda söödi juurikatega ja krõpsudega. Noa ja kahvliga ontlikult laua taha pole neid kunagi üritanud orgunnida, meil mahub söögilaua äärde 10 inimest, mitte rohkem.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahjus kanatiibe teha, ribisid, täidetud pannkooke. Oleb ju kui palju kutsutakse , kui paar kolm teismelist siis vist kataks laua. Suuremale hulgale teeks nö rootsi laua, salatide, pirukatega, jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge kiluleiba unustage.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge kiluleiba unustage.

Minu poisile väga mokkamööda need.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on 3 last ja ausalt olen neist sünnipäevadest suht tüdinud. Viimasel ajal ongi krõpsu ja koolat ja pitsat. Midagi, mis noortele peale läheb. Et mida ka taidlen kui noorte endi eelistused nii lihtsad on.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge jooke unustage! Ohtralt mahla ja vett, alkoholi vast pole vaja eraldi osta, see tuuakse külaliste poolt.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge jooke unustage! Ohtralt mahla ja vett, alkoholi vast pole vaja eraldi osta, see tuuakse külaliste poolt.

15-aastased joovad kodusel sünnipäevapeol alkoholi? No palju õnne siis kasvatuse puhul!

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge jooke unustage! Ohtralt mahla ja vett, alkoholi vast pole vaja eraldi osta, see tuuakse külaliste poolt.

15-aastased joovad kodusel sünnipäevapeol alkoholi? No palju õnne siis kasvatuse puhul!

Kas sa ei joonud? Minul oli näiteks pudel šampust laual, kui sain 15.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge jooke unustage! Ohtralt mahla ja vett, alkoholi vast pole vaja eraldi osta, see tuuakse külaliste poolt.

15-aastased joovad kodusel sünnipäevapeol alkoholi? No palju õnne siis kasvatuse puhul!

Ma just tahtsin sama öelda, et teismelised tulevad veel oma pudelitega ka veel. Et alkohol tuuakse külaliste  , loe teismeliste poolt kaasa “vast”. Huvitav kes selle alko neile ostab, emmed ja issid lastele pittu kaasa võtmiseks? Sümboolne šampus on midagi muud kui alko pidu kodus. Ga eks kasvatus on erinev tõesti.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge jooke unustage! Ohtralt mahla ja vett, alkoholi vast pole vaja eraldi osta, see tuuakse külaliste poolt.

15-aastased joovad kodusel sünnipäevapeol alkoholi? No palju õnne siis kasvatuse puhul!

Sa tõesti arvad, et sellised tattnokad ei joo? Muidugi, kõik ei joo, aga paljud siiski joovad ja alkoholi võetakse salaja kodust. Antud kommentaar, millele vastasid, oligi ju pigem nali või iroonia, loomulikult ei hakata vanemate juuresolekul kodusel sünnipäeval jooma.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge jooke unustage! Ohtralt mahla ja vett, alkoholi vast pole vaja eraldi osta, see tuuakse külaliste poolt.

15-aastased joovad kodusel sünnipäevapeol alkoholi? No palju õnne siis kasvatuse puhul!

Kasvatus siin väga suurt rolli ei mängi, alkoholi proovitakse ja enamus alustavad sellega palju varem kui 15. Kas seda just kodusel sünnipäevapeol julgevad teha aga mujal kindlasti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodus on just kõige turvalisem esimene kord lasta alkoholiga tutvust teha, paljud vanemad ka sellist moodust kasutavad. Kindlasti parem kui kuskil võõras kohas kooma joob.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tänapäeval on tõenäolisem, et kellelgi on kanep taskus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 83 )


Esileht Kodunurk Sünnipäevalaud teismelistele :) Palun ideid