Esileht Kodunurk Sünnipäevalaud!

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Sünnipäevalaud!

Postitas:

Tulemas on sünnipäev, natuke üle kümne külalise- väike istumine. On olemas mõtteid, mida lauale panna- snäkid jne. Salati juures jooksis aga juhe kokku. Kartulisalatit ei taha enam, ma ise teeks üleüldise sellise snäkiteema ja muid huvitavaid asju, aga kahjuks on neid ”vanema ajastu” inimesi, kes tahavad liha ja salatit! Päris salatilehti ka pakkuda ei taha. Kas keegi nt oskaks mingi poesalatit soovitada? Selverist äkki midagi? Minu arust on see pastasalat seal hea, aga noh, ühele sobib üks, teisele teine. Ja siis äkki kellelgi mingit lihaideed ka, mida oskaks soovitada. Kahjuks pole endal aega vaaritada 🙁 Suured tänud kõikidele, kes võtavad vaevaks ajusid ragistada:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära poesalatiga küll hakka külalisi kostitama, need kõik on tavaliselt möks, pigem tee ise midagi, kasvõi näiteks midagi sellist, hiina-kapsa suitsulõhe salat,selleks lõigu hiinakapsas peenikesteks ribadeks, porru roheline osa samuti ribadeks, suitsulõhe väikesteks kuubikuteks, keeda salatimakaronid, juust ka peenikesteks ribadeks, sega kõik läbi majoneesikastmega, maitsesta, komponentide kogused on nii nagu iga perenaine ise soovib, kui ei ole kalasööja siis võib sama salati teha singi või suitsuvorstiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ära poesalatiga küll hakka külalisi kostitama, need kõik on tavaliselt möks, pigem tee ise midagi, kasvõi näiteks midagi sellist, hiina-kapsa suitsulõhe salat,selleks lõigu hiinakapsas peenikesteks ribadeks, porru roheline osa samuti ribadeks, suitsulõhe väikesteks kuubikuteks, keeda salatimakaronid, juust ka peenikesteks ribadeks, sega kõik läbi majoneesikastmega, maitsesta, komponentide kogused on nii nagu iga perenaine ise soovib, kui ei ole kalasööja siis võib sama salati teha singi või suitsuvorstiga.[/tsitaat]

Teemaalgataja kirjutab, et tal ole aega vaaritada ja sina soovitad tal ISE salat teha …
Ja pole kõik poesalatid \”tavaline möks\”. Oleneb palju ka sellest, millisest poest osta, osadel kauplustel on üsna hea oma köök.
Ja näiteks see salat, mille tegemist sa siin teemaalgatajal soovitad – minule kui külalisele see näiteks üldse ei maitseks …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul lähedal on Pihlaka kohvikut siis soovitan salat sealt vaadata, on parem, kui selveri oma. Minule maitseb ka nende marineeritud kana aga see tuleb vist kallis, kui külalisi palju.

Kuigi ettetellitud selveri salat on parema maistega, kui letist ostetud. Vist värskem. Selveris on lihavaagnaid ka, samuti singirulle ja võileibu, mis on söödavad.

Kui aega leiaksid siis ise tehtud suitsukana makaronisalat on ka hea, keedad makarone, suitsukana fileetükid, ananassi, marineeritud kurki ja muna ning majoneesi hapukoore kaste peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud vastajatele. Kuna ise ka poesalatitest eriti ahastuses just pole(kuigi väga maitseb nt Stockmanni kana-karrikas), siis otsustasin ise teha. Ühesõnaga, püüan leida selle pisikese aja. Otsustaksin pasta tuunikalasalati kasuks. Aga nüüd tekib küsimus, mis sinna kõrvale pakkuda? Tavaliselt ju ikka liha ja vorstikesi jms, aga kui salatis on kala!? Singirullikesi, täidetud mune ja korvikesi leiab nii või naa mu laualt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]m2um2u kirjutas:[/small]
[tsitaat]Suured tänud vastajatele. Kuna ise ka poesalatitest eriti ahastuses just pole(kuigi väga maitseb nt Stockmanni kana-karrikas), siis otsustasin ise teha. [/tsitaat]

Ahastuses pole… Ei saanud aru lausest.

Mis ometi keelab katsetada liha-mereanni kooslust? Inimesed, olge ometi julgemad!
Teiseks – kui sul on snäkid (eeldan, et sisaldavad ka lihalist ollust), siis miks salatis peab veel eraldi liha (kala, kana) olema? Salat oleks minu arvates nagu lisand.

Minul oli umbes kuu tagasi ühel pidulaual:

hummus
tabbouleh salat
värske salat (ameerika salat, kurk, tomat, oliivid)
seenesalat
päikesekuiv.tomati-fetajuustu lahtine pirukas
minid kanavardad (marin. kanafileekuubikud, seened, paprikatükid)
graavilõhe

Peale värske salati ja fetapiruka tegin pea kõik asjad eelmisel päeval valmis. Pirukas oli veel ahjus, kui külalisedt tulid ja nii saidki sobivasti sooja pirukat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Kuna ise ka poesalatitest eriti ahastuses just pole…\”, krt, kas elementaarne sõnavara juba hakkab inimestele üle jõu käima, et ei tea, mida \”ahastuses\” tähendab? On pooletoobised koos ikka siin!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]\”Kuna ise ka poesalatitest eriti ahastuses just pole…\”, krt, kas elementaarne sõnavara juba hakkab inimestele üle jõu käima, et ei tea, mida \”ahastuses\” tähendab? On pooletoobised koos ikka siin![/tsitaat]

Ja sinu panus teemasse oli milline?
Pooletoobine selline…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 16:54; 04.05 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ikka sõnanärijad siin koos 😀 Ma mõtlesin, et olen eriti normaalsete inimeste otsa sattunud- aga kus sa sellega! Ahastuses sõna kohta ütleks pigem vaimustuses, ma ise ka ei tea, kus mu mõtted olid:D Kas niisama ei saa parandada, inimesed eksivad vahel. Sõnavara mulle üle jõu ei käi ja enda arust kirjutan ikka üpriski normaalselt!
Tänan kõiki abivalmeid inimesi:) Sain natuke ideid juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]m2um2u kirjutas:[/small]
[tsitaat]Suured tänud vastajatele. Kuna ise ka poesalatitest eriti ahastuses just pole(kuigi väga maitseb nt Stockmanni kana-karrikas), siis otsustasin ise teha. Ühesõnaga, püüan leida selle pisikese aja. Otsustaksin pasta tuunikalasalati kasuks. Aga nüüd tekib küsimus, mis sinna kõrvale pakkuda? Tavaliselt ju ikka liha ja vorstikesi jms, aga kui salatis on kala!? Singirullikesi, täidetud mune ja korvikesi leiab nii või naa mu laualt. [/tsitaat]
Tuunikala on riskantne variant, otsustan enda ja nii mõnegi oma tuttava maitse järgi, kes küll söövad meeleldi kala, aga tuunikala ei võta suu sissegi. Mood pole veel maitse. Ise ma ei talu selle kala lõhna ka mitte. Kirjutad, et tegu vanemate inimestega, valid ehk siiski midagi klassikalisemat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Teemaalgataja kirjutab, et tal ole aega vaaritada ja sina soovitad tal ISE salat teha …
Ja pole kõik poesalatid \”tavaline möks\”. Oleneb palju ka sellest, millisest poest osta, osadel kauplustel on üsna hea oma köök.
Ja näiteks see salat, mille tegemist sa siin teemaalgatajal soovitad – minule kui külalisele see näiteks üldse ei maitseks …[/tsitaat]Milleks siis kohe nii negatiivselt, oled proovinud, kusjuures see oli ainult soovitus, tavapärastele pastasalatitele lisatakse tänapäeval särtsu juurde ja tulemus on üllatav, veelenam, et retsept pole minu väljamõeldis .See sinu üsna hea köök, räägib juba enda eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei teeks tuunikalasalatit, kui teaksin, et see kellegile EI MAITSEKS. Tean täpselt, et kõik söövad seda. Mida sa soovitad teha- kartulisalatit? Samuti ei saa aru, mis moest sa räägid? Täna hommikul otsisin ja mõtisklesin ja leidsin retsepti, mis mulle sobis. Mingi alternatiiv kartulisalatile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ära poesalatiga küll hakka külalisi kostitama, need kõik on tavaliselt möks, pigem tee ise midagi, kasvõi näiteks midagi sellist, hiina-kapsa suitsulõhe salat,selleks lõigu hiinakapsas peenikesteks ribadeks, porru roheline osa samuti ribadeks, suitsulõhe väikesteks kuubikuteks, keeda salatimakaronid, juust ka peenikesteks ribadeks, sega kõik läbi majoneesikastmega, maitsesta, komponentide kogused on nii nagu iga perenaine ise soovib, kui ei ole kalasööja siis võib sama salati teha singi või suitsuvorstiga.[/tsitaat]

Kapsas, juust, makaron, majonees… Ma ausalt öeldes ei kujuta oma peas sellist kooslust ette. Rasvane kala rasvaga üle kallata? Maitse asi muidugi.

Kartulisalat on meie peres olnud aastaid see peolaua kroonimata kuningas. Teen nii lihaga, kui lihata. Kui nagunii lihalist juurde pakud, milleks veel liha salatisse?

Tuunikala-krevetisalat on hea, aga ikka ma ei saa aru, mispärast sinna makarone oleks juurde vaja? Kindlasti ka majoneesikaste?
Ei, ma ei halvusta kellegi maitset. Inimesed ongi erinevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 16:54; 04.05 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga halvustad ju. Makarone? Kas sa pastasalatit pole kunagi saanud?Kanaga? Kalaga?
Sellepärast panengi, et teen pastasalatit(MAKARONID!) kalaga. Ei ole majoneesikaste, kolme juustu kastet kasutaks. Ajab öökima?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pidasin hiljuti pidu.
Minu peolaual leidus :

Täidetud munad, kuubikuteks lõigatud juust(seltskond oli suur juustusööja),pitsa, täidetud korvikesed, juustu-lehttaigna pirukad, erinevad köögiviljad dipikastmega, lihalõigud(tegin suure ahjuprae ning pakkusin külmast peast), kanatiivad dipikastmega, heeringasalat, lihasalat kartuliga.

Sellel peol sai esimesena otsa täidetud munad, peale seda tiivad dipikastmega. Mune valmistasin enda arust varuga, iga inimese kohta 5 poolikut, kuid kadus laualt kiireimini, järgmisena sai otsa heeringasalat.

Kõik toidud valmistasin ise, kuid korraldasin ka kuu enne seda ainult tellitud toiduga peo ning tagaside oli samuti hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin jagada oma retsepti lava¨¨irullist:
Keera lava¨¨ kõpsetuspaberil lahti, määri peale Philadelphia toorjuust (mitte väga paksult). Aseta peale lehtsalat. Koori värske kurk, riivi kartulikoorimisnoaga kurk viiludeks, laota salati peale. Kurgiviiludele aseta viilutatus sink. Singile puista riivjuust. Supilusikaga \”viska erinevatesse kohtadesse Hellmannsi majonees (võib määrida ka singile ja alles siis riivjuust peale panna). Keera rulli ja pane külmikusse ööseks seisma. Võib kõik komponendid omavahel vahetada, kuidas endale meeldib 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 15:29; 05.05 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul pole järgmise päeval eriti aega vaaritada, siis tükeldan salatikomponendid valmis ning tõstan karpidesse. Järgmisel päeval lihtsalt tõstan tükeldatud komponendid suurde kaussi ja segan. Väga lihtne.

Nuudlisalati teen nii- nuudlid, v.kurk, sink või suitsukana, sibul, muna, riivjuust, kuivatatud till, sool, suhkur, peale hapukoor ja majonees. Salatid tulevad paremad, kui kasutada Hellmannsi majoneesi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 15:29; 05.05 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja võileiva tort läheb alati peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võileiva tort läheb samuti hästi peale ja täidab kenasti kõhtu. Teen tuunikalaga seda, kõigile on meeldinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja võileiva tort läheb alati peale ja täidab kõhtu hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]m2um2u kirjutas:[/small]
[tsitaat]Suured tänud vastajatele. Kuna ise ka poesalatitest eriti ahastuses just pole(kuigi väga maitseb nt Stockmanni kana-karrikas), siis otsustasin ise teha. Ühesõnaga, püüan leida selle pisikese aja. Otsustaksin pasta tuunikalasalati kasuks. Aga nüüd tekib küsimus, mis sinna kõrvale pakkuda? Tavaliselt ju ikka liha ja vorstikesi jms, aga kui salatis on kala!? Singirullikesi, täidetud mune ja korvikesi leiab nii või naa mu laualt. [/tsitaat]

Kui liha just kala salstisee ei pane. Siis pane lauale mida iganes. Nii öelda snäkid . Marineeritud kana- liha- kala, lihapallid, heeringas hapukoorega, forelli-lõhesaiad. Lihavaagnaid on ka igasuguseid. Meil oli mingi aeg kalasalati kõrval mingi mereandide kokteil. Sügavkülmutatud toode , suht eksttreemne aga huvitav

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oa-singi salat(uba, sink, porru, õun, majoneesikaste); kreveti-kalamarja salat; paneeritud ja siis marineeritud liha-kana-kala; mõnus on ka selline tükeldatud erinevates kaussides salativalik (roheline salat, paprika, seened, tomat, kurk, muna, krevetid, kanakuubikud, oad, viinamarjad, soolapähklid, idud, jne), millest igaüks võib endale meelepärase salati miksida. Erinevad kastmed kõrvale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Kodunurk Sünnipäevalaud!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.