Esileht Väikelaps Sünnipäevale kutsumine õed-vennad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Sünnipäevale kutsumine õed-vennad

Postitas:

Lapsel tuleb 5a sünnipäev, mida esimest aastat ka suurelt nö tähistame. Seni on tulnud vaid 1-2 last ja paar täiskasvanud sugulast/tuttavat.
Nüüd plaanis teha mängutoas ja laps tahab kutsuda ka lasteaiast paar last.
Murekoht on aga see, et meil lasteaias on mitu õde-vend/vend-vend aga laps tahaks kutsuda neist vaid ühte, sest teine olevat liiga “tita”. Vanusevahe on ikka mitu aastat.
Kas on ebaviisakas ühe pere lastest vaid üks sünnipäevale kutsuda?

Mainin ära ka selle, et tegemist ei ole Eestiga ja siin maksad mängutoas iga lapse näo pealt(ei ole vaid kohamaks).
Kahjuks kodune variant ka ei sobi enam(5a teevad juba üsna palju kära ja naabritega on siin teistmoodi lood-korteris elame).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on viisakas või mitte, sõltub ju sinu elukohamaa kommetest. Kui elad maal, kus kogu suguvõsa on üks suur pere ja alati on nii olnud, et kõik käivad koos, siis kindlasti võib kohalikele tunduda ebaviisakas.
Eks sa ise tead paremini, kuidas just sellel maal kombeks on ja kuidas teiste laste sünnipäevadel on alati käidud.
Me siin ei tea, mida sinu maa kogukond tunneb ja arvab.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tea, kuidas teil käib seal. Siin käib nii, et ei ole ebaviisakas ainult üks pere laps kutsuda. Aga kui kutsutu ema küsib, et kas võib ka õe või venna kaasa võtta, sest pole näiteks kuskile panna vms, siis on viisakas vastata, et loomulikult võib. Aga kombeid on erinevaid. Meil näiteks on lasteaias nii, et viisakas oleks terve rühm kutsuda. Koolis jälle enam pole nii. Lisaks on lasteaias üks põgenike pere laps, teda väga ei taheta kutsuda, sest nende peres on komme, et saadetakse veel kolm last kaasa. Meil jälle on viisakas küsida, kas võib õe või venna kaasa panna ja seda tehakse hädajuhul, mitte küsimata ja enesestmõistetavalt.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 22:23; 19.02 08:42; 19.02 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mõlemad selle pere lapsed käivad samas rühmas, siis on küll ebaviisakas ainult üks kutsuda. Eks see sõltub ka konkreetse lasteaia ja riigi kommetest.
Meil Rootsis näiteks kutsutakse terve rühm ja kutsel on alati kiras, et ka õed-vennad on oodatud. Aga vaikiv kokkulepe on, et liitrühma pisemad suuremate sünnipäevadele pigem ei jõua ja vastupidi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tõesti õde-vennad samas rühmas, siis on natuyke problemaatiline.

Mina soovitan sul rääkida otse nende kutsutavate laste vanematega ja selgitadagi, et ainult üks lastest on tema sõber ja võimalusel siiski ainult üks laps sünnipäevale saata. Niimoodi selgitad vanematele olukorda, et tõesti sinu laps ei soovi endast palju nooremaid sünnipäevale ja lõpuks on teise vanema asi see kodus seletada. Kui min aolekin nende kutsutud/mittekutsutud laste vanem, siis ma võimlausel lihtsalt ei mainiks nooremale lapsele, kelle sünnipäevale (ja et üldse sünnipäevale) minek.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll pooldan igati lapse õigust omale sõpru valida ja ise otsustada asju, aga sellisele sünnipäevale kutsuks täie rahuga külalise koos selle õe/vennaga (s.t. räägiks ikka oma sünnipäevalapsega läbi ja suunaks kutsuma)
Nendel mängutoa sünnipäevadel käib ju tohutu lärm ja jooksmine, keegi ei istu seal kahekesi oma sõbrannaga nurgas terve õhtu, vaid lõpuks pigem ei mäletagi täpselt, kes üldse kohal oli. Milleks siis tekitada kurba olukorda teisele lapsele kõrvalejätmisega? See, et teine vanem pisemale ei räägi, ei toimi ju ka, sest kui suurem õde/vend peolt tuleb, räägib nagunii kõigest.
Kui on mingi eraldi küllakutsumine ainult selle ühe sõbrannaga, siis saab ilusti põhjendada, miks pisemat ei saa kaasata (nt suuremate laste mängud jne) Aga selline mängutoa üritus? Kui juba võtta see mängutuba, siis ikka võiks külaline tulla koos õe/vennaga, eriti kui samas rühmas lausa käivad.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 11:46; 19.02 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna tegu on 5-aastaseks saava lapsega ja sõprade õed/vennad on nii palju nooremad, et 5-aastane neid titadeks nimetab, siis ma eeldan, et tegu on 2-aastastega. Ma arvan, et selline vanuserühm on tõepoolest titad ja nende lustimise eest lisaks pearaha maksta ei tahaks. Teine asi on, kui ema tuleb nagunii 5-aastesega peole ja pole väiksemat kuhugi jätta – võtabki kaasa. Tean, et Inglismaal on mängutubades päris korralik pearaha lapse pealt. Seda jah päris niisama mitte-sõpradest titade peale raisata ei tahaks. Aga samuti teavad need titade vanemad, et summa on tema tita pealt suur ja ehk ei võta siis kaasa. Lisaks on Inglismaal kombeks peale pidu külalistele ka aitäh-et-peole-tulid kingikott kaasa anda. Seega peaksid enne pidu ikka kindlasti teadma, mitu külalist tuleb.
Aga kõige õigema vastuse saad ikka kohalikust perekoolist mitte Eesti perekoolist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen seda meelt, et kui laps tahab kutsuda lasteaiast sünnipäevale Teedu, Mari ja Kaia – siis kutsutakse ikkagi ilma õdede-vendadeta. Sünnipäeva lapse soov on see ja seda tuleks austada. Solvuda ei ole siin kellelgi.
Minus tekitas trotsi näireks see, kui ema kutsus minu sünnipäevale oma sõbranna lapse, järgmine kord enam ei kutsunud – kuna nägi, et laps oli liiga väike ja ei sobitunud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil Rootsis on aga jälle selline komme (siin keegi kirjeldas veel Rootsit), et kui avalikult kuulutad peost, siis tuleb kõik lasteaiakaaslased kutsuda. Kui kõiki ei taha kutsuda, siis annad kutsed edasi privaatselt – sms-ide või e-kirjade toel. Samuti võib ka oma peole teha vanusepiirangu, et kutsud ainult enda lapsega samas vanuses lapsi, aga need kutsed lähevad kindlasti ka privaatselt, kuigi see on ka hea viisakas argument, kui peo toimumine “välja tuleb”. 5-aasta sünnipäeval eeldatakse, et igal lapsel on ka üks vanem kohal, kui pole just lapsevanem, kes on täiesti kindel oma lapse iseseisvuses (neid on vähe ses vanuses lastega), kui on tegemist üksikvanemaga, siis ei saa õe-venna kutsumisel küll mingit vastuargumenti olla.

Aga üldiselt… 5-aasta sünnipäeva siin meie kandis Rootsis eriti ei peetagi. Kui peetakse, siis kutsutakse väga vähe lapsi 5-aastasele siis vanuse järgi 5 külalist ja see on ka väga mõistlik, sest ega laps suuremas summas veel mängitud saagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga üldiselt… 5-aasta sünnipäeva siin meie kandis Rootsis eriti ei peetagi. Kui peetakse, siis kutsutakse väga vähe lapsi 5-aastasele siis vanuse järgi 5 külalist ja see on ka väga mõistlik, sest ega laps suuremas summas veel mängitud saagi.

Ja mis see meisse puutub, et teil laste sünnipäevi eriti ei peetagi? Meil peetakse ja me ei tule nõu andma, et pidutsege ka.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal siis oleks õige aeg ühe pere lapsi ühekaupa peole kutsuda (mis vanuses)? See on ikka lapsevanemate rida kodus selgitada, et Mari kutsuti peole ja Jüri jääb koju, sest teda ei kutsutud seekord.

Oma lapsed on juba suured, aga pisikesest saadik julgustasin vanemaid neid ühekaupa kutsuma, iga laps on ikkagi omaette isiksus ja ei käi komplektis ülejäänud õdede-vendadega. Ise sain küll kord üllatuse osaliseks, kui kodusele sünnipäevapeole saabus kutsutud teise klassi poiss koos kolme noorema õe-venna ja emaga, kes samuti peole jäid 😀 Ütleme nii, et korteris peetaval viie külalisega sünnipäeval oli see ikka paras peavalu, kuidas neid lauda mahutada, kuidas väiksemaid lapsi tegevuses hoida, et nad suuremaid ei segaks mängudes ja kuidas snäkke pea poole suuremale külaliste arvule jagada 😉 Ema ise võttis asja rahulikult, lösutas diivanil ja laskis lastel tegutseda…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.02 20:20; 18.02 12:31; 18.02 17:29; 19.02 20:29; 24.02 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal siis oleks õige aeg ühe pere lapsi ühekaupa peole kutsuda (mis vanuses)? See on ikka lapsevanemate rida kodus selgitada, et Mari kutsuti peole ja Jüri jääb koju, sest teda ei kutsutud seekord.

Üksikvanemana ütleksin, et tunduvalt lihtsamaks läheb kutsutud lapse perekonna seisukohast siis, kui lapsed on küllalt suured, et üksi peole jääda. Seletamisega saan ma hakkama, aga jube raske oli, kui suurem laps oli kolme-neljane ja lasteaiarühmast vahepeal üle nädala tuli sünnipäevakutseid. Mu vanemad aitavad lapsi hoida küll, aga nii tihti nad töö kõrvalt ei jaksanud. Ja suuremat last ei olnud samuti õiglane kogu aeg pidudest ilma jätta väiksema pärast.

Ma ei pea üldiselt normaalseks eeldada, et sünnipäevakutse lapsele käib kogu pere kohta, aga toona ma küll mõnel korral palusin, et kas ma tohiksin väiksema lapse kaasa võtta — mul tõesti polnud teda mitte kuhugi jätta. Korra nägin sünnipäevatoa kodulehelt, et seal oli pärast 20 lapse ületamist iga täiendava lapse pealt lisatasu; tookord muidugi pakkusin, et maksan oma tita pealt juurde, aga lõpuks jäi külaliste arvuks paar tükki alla 20. Oma lapse järel jooksin ja teda valvasin mõistagi ise, et ta ei segaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal siis oleks õige aeg ühe pere lapsi ühekaupa peole kutsuda (mis vanuses)? See on ikka lapsevanemate rida kodus selgitada, et Mari kutsuti peole ja Jüri jääb koju, sest teda ei kutsutud seekord.

Üksikvanemana ütleksin, et tunduvalt lihtsamaks läheb kutsutud lapse perekonna seisukohast siis, kui lapsed on küllalt suured, et üksi peole jääda. Seletamisega saan ma hakkama, aga jube raske oli, kui suurem laps oli kolme-neljane ja lasteaiarühmast vahepeal üle nädala tuli sünnipäevakutseid. Mu vanemad aitavad lapsi hoida küll, aga nii tihti nad töö kõrvalt ei jaksanud. Ja suuremat last ei olnud samuti õiglane kogu aeg pidudest ilma jätta väiksema pärast.

Ma ei pea üldiselt normaalseks eeldada, et sünnipäevakutse lapsele käib kogu pere kohta, aga toona ma küll mõnel korral palusin, et kas ma tohiksin väiksema lapse kaasa võtta — mul tõesti polnud teda mitte kuhugi jätta. Korra nägin sünnipäevatoa kodulehelt, et seal oli pärast 20 lapse ületamist iga täiendava lapse pealt lisatasu; tookord muidugi pakkusin, et maksan oma tita pealt juurde, aga lõpuks jäi külaliste arvuks paar tükki alla 20. Oma lapse järel jooksin ja teda valvasin mõistagi ise, et ta ei segaks.

Saan aru, aga ei saa ju eeldada, et sünnipäevalapse vanemad peavad pidu korraldades arvestama veel ka sellega, et üksikvanemal pole oma lapsi kuhugi jätta ja seega vaikimisi võib ta need kaasa võtta. Kokkuleppel saab muidugi pisema kaasa võtta jne, aga kutsed võiks ikkagi saata sõprussuhteist lähtuvalt, mitte nii, et tingimata peavad olema ka õed-vennad kaasatud.

Teemaalgatuses oli juttu 5-aastastest, selles eas üldjoontes saab mängutoas paar tundi hakkama ilma vanemateta kui korraldajatepoolne ohutus ja valvamine on tagatud. Kui aga laps keeldub üksi minemast, siis mina jätaksin peolemineku ära – selgitangi, et pidu on lastele ja vanemad seal ei osale. Viieaastaselt saab juba lapsele selgitada, et tuleb teha valikuid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.02 20:20; 18.02 12:31; 18.02 17:29; 19.02 20:29; 24.02 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 6 ja 3 ( kohe 4a ) poisi ema. Ka minu laste lasteaias on kombeks, et terve rühm kutsutakse ja olengi iga kord, kui on tundunud, et on soov ja võimalus peost osa võtta,uurinud, kas on ok väiksem vend ka kaasa võtta. Olen olnud valmis ka tema eest niiöelda lisaraha maksma ja pannud ümbrikusse suurema rahasumma kingiks. Lihtsalt meil on kas mõlemad lapsed on peol või pole kumbki. Isegi kui ma ei ütle nooremale, kuhu on minek, latrab suurem vend ikka peale pidu kõik ette ja siis on väiksem üli solvunud ja nutab, et miks teda kaasa ei võetud. Kui osades peredes ei ole see probleem, kui pere teine, noorem laps solvub, ok. Meie peres see ei toimi.,

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minu laps jättis ka oma 7a sünnipäevale ühe poisi just sellepärast kutsumata, et too käis kõigil sünnipäevadel alati koos 3 aastat noorema vennaga. Ema oli ka alati kaasas, kes siis kamandas, et oot, laske ikka väiksel ka… ärge nüüd väikest pikali jookske … oot las väike ennem… jne. jne. jne.
Kui peol on 5-6-aastased, kellele see mängutuba on eakohane ja sobiv, siis sünnipäevalapse vanemad ei pea neil kogu aeg sabas jooksma. 2-3-aastane vajab aga pidevat järelevalvet ja kõik atraktsioonid ei pruugi talle üldse sobida, siis on kisa , kui kukub või jonn, kui ei lasta.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 16:47; 24.02 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 6 ja 3 ( kohe 4a ) poisi ema. Ka minu laste lasteaias on kombeks, et terve rühm kutsutakse ja olengi iga kord, kui on tundunud, et on soov ja võimalus peost osa võtta,uurinud, kas on ok väiksem vend ka kaasa võtta. Olen olnud valmis ka tema eest niiöelda lisaraha maksma ja pannud ümbrikusse suurema rahasumma kingiks. Lihtsalt meil on kas mõlemad lapsed on peol või pole kumbki. Isegi kui ma ei ütle nooremale, kuhu on minek, latrab suurem vend ikka peale pidu kõik ette ja siis on väiksem üli solvunud ja nutab, et miks teda kaasa ei võetud. Kui osades peredes ei ole see probleem, kui pere teine, noorem laps solvub, ok. Meie peres see ei toimi.,

Aga mingil hetkel ju tuleb see otsus teha, et koos käia ei saa. Millal siis oleks ok ja kuidas seda selgitada, kui varem alati noorem kaasa sai ja nüüd enam ei saa. Ei saa ju eluaeg koos sünnipäevadel käia 😉 On ju ka neid sünnipäevi, kuhu väike on kutsutud ja siis jääb suurem koju.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.02 20:20; 18.02 12:31; 18.02 17:29; 19.02 20:29; 24.02 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummaline lugeda. Mul 4 last ja kunagi pole ühega kõiki kaasa pannud. Kõik saavad aru, et kutse kehtib vaid selle saajale. Mõnes kohas ka külaliste piirang, kui kõik kutsutud perega tukeks, siis see ei toimiks.
Iseasi, kui väikese külalisega peab jääma ka lapsevanem ja teist last pole kuhugi jätta, parem ikka minna koos õe-vennaga :).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 6 ja 3 ( kohe 4a ) poisi ema. Ka minu laste lasteaias on kombeks, et terve rühm kutsutakse ja olengi iga kord, kui on tundunud, et on soov ja võimalus peost osa võtta,uurinud, kas on ok väiksem vend ka kaasa võtta. Olen olnud valmis ka tema eest niiöelda lisaraha maksma ja pannud ümbrikusse suurema rahasumma kingiks. Lihtsalt meil on kas mõlemad lapsed on peol või pole kumbki. Isegi kui ma ei ütle nooremale, kuhu on minek, latrab suurem vend ikka peale pidu kõik ette ja siis on väiksem üli solvunud ja nutab, et miks teda kaasa ei võetud. Kui osades peredes ei ole see probleem, kui pere teine, noorem laps solvub, ok. Meie peres see ei toimi.,

Ja mis juhtub siis, kui noorem üks kord solvub, et teda ei võeta igale poole kaasa? Minu laps on ka solvunud, kui olen oma tuttava sünnipäevale läinud ja teda kaasa ei võta. Siis tulebki selgitada, kuidas asjad on. See pole ju normaalne, et nüüd peab kohe igal pool suurem nooremaga koos käima, sest muidu ta solvub. Sul pole võimalik elus kõiki solvumisi ära hoida. Kui teda pole kutsutud, siis ta ei lähe ja ongi kõik. Nii suur laps võiks seda juba teada.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 22:23; 19.02 08:42; 19.02 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole normaalne eeldada, et 5aastase sünnipäeva pärast peaks mõned perekonnad enda elu peapeale keerama ja hoidja leidma nooremale lapsele. Kui tegemist on piduliku üritusega, on heaks tavaks kutsuda terve pere. Kuna tähistad sel aastal suurelt, oleks hea tava kutsuda terve pere. Mis mõttes häiriks need õed-vennad sinu last? Mängu toas ju on tegevust nii palju, et kokkugi ei puutu. Pealegi tuleb su lapsele kasuks uued tutvused.

0
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheb juba teemaalgatusest mööda, aga minu viiesel on rühmasünnipäevad mängutubades vanemateta. Selle peale ei tuleks kindlasti, et kolmene kaasa pakkida, kuigi talle meeldiks ka peole saada.

Paari sõbra eraldi kutsumine peaks olema okei, mis seal vahet on, kas koju, mängutuppa, kinno või loomaaeda. Vanem võiks ju aru saada, et lapsed on omaette isiksused.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheb juba teemaalgatusest mööda, aga minu viiesel on rühmasünnipäevad mängutubades vanemateta. Selle peale ei tuleks kindlasti, et kolmene kaasa pakkida, kuigi talle meeldiks ka peole saada.

Mida mõtled “rühmasünnipäeva” all? Kutsutud on kõik rühma lapsed, eksole?
Aga teemaalgatuses on ju ka tegu ühe rühmaga, ilmselt liitrühmaga, kui lapsed käivad kõik ühes rühmas.
Olen nõus, kui rühmas on kõik samaealised. Minu jaoks on teemaalgatuse nö probleem mitte üldse õe-venna küsimus, vaid asjaolu, et need lapsed käivad kõik ühes rühmas ja nagunii koos, mitte ainult suuremad ei lävi omavahel. Sel juhul oleks siiski noorema kutsumata jätmine ikkagi tema ekstra eemalejätmine.
Muidugi, võibolla tõesti seal “välismaal” selline rühm, kus lausa käputajad titad koolieelikutega ühes rühmas käivad. Sel juhul ei ole otsus eriti keeruline.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 11:46; 19.02 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lasteaias kombes, et mõni kutsub terve rühma ja teine kutsub ainult osad lapsed. Alati leidub vähemalt kaks inimest, kes kirjutavad ja küsivad, et kas õde/vend tohivad ka tulla. Tihtipeale ka mitmed vanemad olid terve sünnipäeva mängutoas.
Oleme paar korda sünnipäevi teinud ka kodus. Sellisel juhul ei ole keegi küsinud, kas õde/vend ka võib tulla ja ka vanemad ise pole külla jäänud.

Kui külaliste lapsed on ka 5 aastased, siis nii vanal lapsel ei pea ema-isa kaasas olema ja seega ei ole ka vajadust, et mõni lisa laps peol peaks viibima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole normaalne eeldada, et 5aastase sünnipäeva pärast peaks mõned perekonnad enda elu peapeale keerama ja hoidja leidma nooremale lapsele. Kui tegemist on piduliku üritusega, on heaks tavaks kutsuda terve pere. Kuna tähistad sel aastal suurelt, oleks hea tava kutsuda terve pere. Mis mõttes häiriks need õed-vennad sinu last? Mängu toas ju on tegevust nii palju, et kokkugi ei puutu. Pealegi tuleb su lapsele kasuks uued tutvused.

Päris imelik oled või? Igaüks võtku terve pere kaasa, kui üks laps on kutsutud? Sinu arust on normaalne, et iga kutsutu kohta tuleb veel nii paar-kolm kontvõõrast lisaks? Või käib selline reegel vaid sinu suurepärase pere kohta. Hoiatuseks sulle, et ühe korra ujud küsimata terve perega kohale ja pärast on võimalik, et ka su vanemat last ei kutsuta enam kuskile, sest selline suhtumine on natuke liig.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 22:23; 19.02 08:42; 19.02 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole normaalne eeldada, et 5aastase sünnipäeva pärast peaks mõned perekonnad enda elu peapeale keerama ja hoidja leidma nooremale lapsele. Kui tegemist on piduliku üritusega, on heaks tavaks kutsuda terve pere. Kuna tähistad sel aastal suurelt, oleks hea tava kutsuda terve pere. Mis mõttes häiriks need õed-vennad sinu last? Mängu toas ju on tegevust nii palju, et kokkugi ei puutu. Pealegi tuleb su lapsele kasuks uued tutvused.

Keegi ei eelda, et sa oma elu pea peale keerad! Kui lapsehoidja leidmine on ilmvõimatu, siis läheb kutsutud laps üksi või emma/kummaga vanematest, teine lapsevanem on ülejäänud perega kodus. Kui pere ühtsus nii hirmsasti kannataks selle pärast, siis istugegi oma perega kodus ja ärge käige “ebanormaalsetel 5-aastaste sünnipäevadel”, mis teie monoliitse pere lõhkuda ähvardavad 😀

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.02 20:20; 18.02 12:31; 18.02 17:29; 19.02 20:29; 24.02 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsed käivad muidu ühes rühmas on minu arvates ühe lapse kutsumine ebaviisakas. See on sama, kui ühine peretuttavatest abielupaar kutsuks sünnipäevale ainult mehe või naise.
Sellisel juhul ei saadaks lapsi sünnipäevale või vastukaaluks noorema lapse sünnipäevale kutsuks kogu rühma va selle mitte sõbra.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina olen 6 ja 3 ( kohe 4a ) poisi ema. Ka minu laste lasteaias on kombeks, et terve rühm kutsutakse ja olengi iga kord, kui on tundunud, et on soov ja võimalus peost osa võtta,uurinud, kas on ok väiksem vend ka kaasa võtta. Olen olnud valmis ka tema eest niiöelda lisaraha maksma ja pannud ümbrikusse suurema rahasumma kingiks. Lihtsalt meil on kas mõlemad lapsed on peol või pole kumbki. Isegi kui ma ei ütle nooremale, kuhu on minek, latrab suurem vend ikka peale pidu kõik ette ja siis on väiksem üli solvunud ja nutab, et miks teda kaasa ei võetud. Kui osades peredes ei ole see probleem, kui pere teine, noorem laps solvub, ok. Meie peres see ei toimi.,

Vat sinutaolised on just need nuhtlus-emad, kes oma lastele alati erandite tegemist nõuavad! Saa aru, see on sinu tegemata töö, kui sa ei ole suutnud oma lastele selgeks teha, et kõik kutsed ei ole kogu perele! Teised ei pea seepärast sinu titte lõbustama.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina olen 6 ja 3 ( kohe 4a ) poisi ema. Ka minu laste lasteaias on kombeks, et terve rühm kutsutakse ja olengi iga kord, kui on tundunud, et on soov ja võimalus peost osa võtta,uurinud, kas on ok väiksem vend ka kaasa võtta. Olen olnud valmis ka tema eest niiöelda lisaraha maksma ja pannud ümbrikusse suurema rahasumma kingiks. Lihtsalt meil on kas mõlemad lapsed on peol või pole kumbki. Isegi kui ma ei ütle nooremale, kuhu on minek, latrab suurem vend ikka peale pidu kõik ette ja siis on väiksem üli solvunud ja nutab, et miks teda kaasa ei võetud. Kui osades peredes ei ole see probleem, kui pere teine, noorem laps solvub, ok. Meie peres see ei toimi.,

Kooli klassiõhtule saadad ka 5-aastase kaasa või? Kui suurem läheb trenni, huviringi, laagrisse – ükskõik, väike tahab ja peab kaasa saama?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 16:47; 24.02 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 6 ja 3 ( kohe 4a ) poisi ema. Ka minu laste lasteaias on kombeks, et terve rühm kutsutakse ja olengi iga kord, kui on tundunud, et on soov ja võimalus peost osa võtta,uurinud, kas on ok väiksem vend ka kaasa võtta. Olen olnud valmis ka tema eest niiöelda lisaraha maksma ja pannud ümbrikusse suurema rahasumma kingiks. Lihtsalt meil on kas mõlemad lapsed on peol või pole kumbki. Isegi kui ma ei ütle nooremale, kuhu on minek, latrab suurem vend ikka peale pidu kõik ette ja siis on väiksem üli solvunud ja nutab, et miks teda kaasa ei võetud. Kui osades peredes ei ole see probleem, kui pere teine, noorem laps solvub, ok. Meie peres see ei toimi.,

Kooli klassiõhtule saadad ka 5-aastase kaasa või? Kui suurem läheb trenni, huviringi, laagrisse – ükskõik, väike tahab ja peab kaasa saama?

Ikka, ja kui suurem 16-aastaselt kohtama läheb, siis tuleb väikevend loomulikult kaasa!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.02 20:20; 18.02 12:31; 18.02 17:29; 19.02 20:29; 24.02 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina seni, kuni lapsed olid lasteaiaelaised, kutsusin õdede vendadega sõbrapered (kes ühtlasi käisid ka samas lasteaias). Siis olid tegevused ja võimed veel suht sanased. Aga alates koolist enam ei kutsunud, sest lapsed tahtsid juba keerulisemaid tegevusi teha ja väga palju pisikesi rikub selle ära, ei saa rahulikult ei keemiakatseid teha ega mälumängu ilma et pisikesed kisuksid, kargaksid, nutaksid, kaasa joosta ei jõua, lugeda ei oska, vaikselt istuda ei suuda, sama muusika ei sobi jne. Seega kui lapsed olid juba suuremad, siis kutsusime vastavalt vanusele parimad sõbrad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole normaalne eeldada, et 5aastase sünnipäeva pärast peaks mõned perekonnad enda elu peapeale keerama ja hoidja leidma nooremale lapsele. Kui tegemist on piduliku üritusega, on heaks tavaks kutsuda terve pere. Kuna tähistad sel aastal suurelt, oleks hea tava kutsuda terve pere. Mis mõttes häiriks need õed-vennad sinu last? Mängu toas ju on tegevust nii palju, et kokkugi ei puutu. Pealegi tuleb su lapsele kasuks uued tutvused.

Absoluutselt ei pea. Sünnipäevale minek pole kohustuslik. Kui pole võimalik kutsutus last sünnipäevale saata, siis ei saada!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Väikelaps Sünnipäevale kutsumine õed-vennad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.