Esileht Koolilaps sünnipäevale kutsumisest

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: sünnipäevale kutsumisest

Postitas:

selles rahakinkimise teemas oli mitmetel arvamus, et kui palju lapsi kutsuda, on see üleüldse väär. et kas kõik on sõbrd. et kas oma kõik kolleegid ka kutsud sünnipäevale. ja et mis maailma te lapse kavatate, pärast on valus kukkuda ja kõik polegi ilus tore. et laps harjub juba lapsena pettumustega.
nüüd tuleb küsimus ka.
mu poeg tahab kutsuda sünnipäevale kõik oma klassi poisid peale kahe poisi.
kas teie austakste lapse sellist soovi. või veenaksite ta ümber. minul hakkab kohe lastest kahju. aga lapse poolt vaadatuna-kas ta peab kutsuma lapsed, keda ta ei taha. et las harjuvad, et maailm polegi ilustore?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks oleks minu jaoks see viimane piir, ühte ei lubaks kutsumata jätta, kui tegu just eriti vastiku tüübiga pole. Minu lapse klassis ei tea nad kunagi, kes täpselt kutsutud on, kui küsin kes veel sünnipäevale lähevad (et saaks näiteks transpordi osas kopereeruda), on vastuseks enamuses juhtudel ma ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen alati teinud sünnipäevadega nii, nagu laps on tahtnud (seal teises teemas väideti ka, et niikuinii emad tahavad neid mängutoa-sünnipäevi ja tervet klassi külla). Ühel aastal, 3. klassis, laps tahtis teha kodus ja siis ma nõudsin küll, et ta peab tegema valiku, ei kutsu kõiki. Piirasin külaliste arvu 7-ga, lõpuks lubasin kutsuda 10, õnneks kohale tuligi 7:)
Muudel aastatel on laps soovinud alati mängutoa-sünnipäeva ja vähemalt kõik poisid klassist, paar trennist ja lisaks paar klassiõde ka. Muide on veel see, et nt Megazones on kutsutute arv ette antud, vist 20? Nii et vahet pole, minu laps ütles, et ta kutsub siis nii palju, kui tohib. Niikuinii mõni ei tule.
Mul on kaks erinevat last. Vanemal lapsel on kaks väga head sõpra ja tema ei olegi sünnipäevi pidanud. Ta pole ise soovinud. Noorem seevastu on hästi sotsiaalne, aga vist veidi pealiskaudne, tal selliseid südamesõpru vist polegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küsiks, kui jätate need kaks last kutsumata, kas teate kindlalt, et need on n.ö. halvad lapsed? Olen näinud, et kutsumata jäävad tihti hoopiski väga toredad, lihtsalt vaiksemad lapsed. Nad ihust ja hingest püüavad sulanduda, aga on lihtsalt sotsiaalselt nõrgemad jne. Olen ise kuulnud, kui üks kraakleja iseloomustas ühte vaiksemat poissi, et see on tossike ja seda me kampa ei võta. Kusjuures tean, et see poiss pole iialgi kedagi kunagi kiusanud, vaid lihtsalt on vaiksemat tüüpi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 10-aastane tütar pidas reedel sünnipäeva ja jättis 2 tüdrukut klassist kutsumata, kutsus 10 tüdrukut.
Küsisin kas ta on kindel, et ei taha neid 2 kutsuda ja ta vastas jah, nad ei ole mu sõbrad kuid saan nendega normaalselt läbi.
Mina ei hakanud teda ümber veenma ja minu jaoks ei ole tegu ka ilustoreda vs karmi maailma probleemiga. Isiklikult ei ole lastele kunagi korraldanud terve rühma/klassi sünnipäevi, isegi mitte mängutoas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli just tüdruku sünnipäevaga selline olukord, kus ta kutsus poisse-tüdrukuid oma rühmast ja teatud seltskonna jättis kutsumata. Ütles, et ta ei taha neid oma peole, et nood ei oskavat käituda jne. Kõik põhjendused olid meie jaoks sobivad.
Olulisem kui see, et osad jäeti kutsutamata, olid põhjused, miks teised kutsuti. Ja pidu oli tore.
Loomulikult kutsub laps oma peole vaid need, keda ta sinna ISE tahab. Vanemad talitagu oma pidudega nõnda, nagu nemad heaks arvavad.
Mina näiteks pole iial oma kolleegidega enda tähtpäevi tähistanud, väljaspool tööd. Ma lihtsalt ei tahaks neist päris mitut kutsuda. Ja nagu elu on näidanud – täiskasvanud teevad taolistest selekteerimistest kaugelt suurema numbri kui lapsed. Pole vaja neid pingeid. Sõpru tööl niikuinii pole. Nemad on mujal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otse loomulikult luban ma lastel oma sünnipäevakülaliste valiku ise teha. Soovitan neil nimekirja piirata ainult juhul, kui kutsutavate laste arv kipub kõvasti üle 20 minema, kuna lapse sünnipäeva ajal peab meie pere tagama ka kutsutud laste turvalisuse ja suurt arvu lapsi pole enam võimalik korraga jälgida. Praegu mu esimest klassi lõpetav poeg just koostas oma sünnipäevakülaliste nimekirja, sinna pilku heites, selgus, et klassist olid kutsutud enam-vähem kõik tüdrukud ja poistes ainult 3 parimat sõpra. Minu küsimuse peale, kas sa tõesti tahad tüdrukuid kõvasti rohkem kutsuda kui poisse, vastas ta, et kõigi nende tüdrukutega saab ta väga hästi läbi ja kõik on tema head sõbrad :-). Mul jäi üle ainult nõustuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 11:05; 05.06 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme lastevanemate koosolekul alati kokku leppinud, et kutsuma peaks kõik tüdrukud/poisid. Vastasel juhul jääks 1-2 last välja ja neist oleks kahju. Laps mul küll viriseb, et üks tüdruk on kiuslik, aga samas saab isegi aru, et 1 tüdrukut välja jätta pole ilus. Nii on see olnud viimased 5 aastat.
Kui meil poleks kommet, et kõik kutsuvad alati kõiki, siis arvestaks lapse sooviga ja ei veenaks ümber.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie oleme lastevanemate koosolekul alati kokku leppinud, et kutsuma peaks kõik tüdrukud/poisid. Vastasel juhul jääks 1-2 last välja ja neist oleks kahju. Laps mul küll viriseb, et üks tüdruk on kiuslik, aga samas saab isegi aru, et 1 tüdrukut välja jätta pole ilus. Nii on see olnud viimased 5 aastat.
Kui meil poleks kommet, et kõik kutsuvad alati kõiki, siis arvestaks lapse sooviga ja ei veenaks ümber.[/tsitaat]

Nii huvi pärast küsin, kui palju lapsi teil klassis on. Meil on nt 30.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 11:05; 05.06 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kutsuti lasteaias suuremas enamuses kõik lapsed. Kohale ei tulnud muidugi kõik, ikka need, kellega paremini läbi sai laps.
Minu laps ka ei käinud sünnipäevadel, kui ta sünnipäevalapsega sõber polnud.
Üks kord oli juhus, kus mu laps läks mängutuppa ja samal ajal oli ühel lasteaiakaaslasel seal sünnipäev. Ta olevat ka sööma kutsutud, aga minu laps keeldus, sest ta polnud ju sünnipäevale kutsutud.
Koolis kutsutakse vaid üksikud sõbrad/sõbrannad. Minu lapsel oli neid kooli peale kokku 9. See oli üle mõistuse palju, sest sugulaste lapsed ka juurde ja lihtsalt ei jõudnud kõigil silma peal hoida.
Arvan, et ei pea kõiki kutsuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest peaks asja vaatama teistpidi. Eeldus pole välistav, et kutsun terve klassi ja jätan siis mõne vähemsobiva kutsumata. Võiks vastupidi olla – kutsun parimad sõbrad! Ma ei usu, et kõik klassis peale 1-2 on parimad sõbrad. Ehk siis keda kutsuksid, mitte keda kutsumata jätaksid. Ei võta klassnimekirja ette ja ei hakka maha tõmbama, vaid võtad valge paberi ja kirjutad südamesõbrad üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tütar samuti jättis kutsumata alati lasteaiast kaks poissi, kes teda kiusasid ja kellega ta seetõttu läbi ei saanud. Ülejäänud rühmast olid kutsutud, sest kõik said omavahel väga hästi läbi ja hoidsid väga kokku, vaid need kaks olid erandid. Seega, mina ei näe probleemi. Eks lapsel on oma põhjus, miks ta neid kutsuda ei taha, eriti kui tegu juba koolilapsega.

Ja minu poolest on see ok, et lapse sünnipäeval võib olla tal külalisi niipalju kui soovib. Meil on ka selline tava, et kutsututel on lubatud ka kaasa võtta väiksemad õed-vennad, seega trall on alati vinge:) Pealegi meie lapsel suvel sünnipäev, siis enamasti toimub see vabas õhus ja kõik mahuvad ära:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps kutsub seda, keda soovib. Kui kedagi ei soovi kutsuda, siis ei kutsu ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps sünnipäevale kutsumisest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.